سرمایه گذاری در اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش، آماده ارائه خدمات ویزای سرمایه گذاری این کشور از صفر تا صد به شما عزیزان می باشند. اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که در سال‌های اخیر توانسته وضعیت اقتصادی مناسبی پیدا کرده و در این حوزه رشد قابل توجهی را نیز به دست بیاورد. این موضوع باعث شده تا در حال حاضر این کشور رتبه بیست و ششم را در بین برترین اقتصادهای دنیا به دست آورده و همچنین از نظر کیفیت زندگی، دهمین کشور امن و شاد دنیا شود. در این بین اگر قصد سرمایه گذاری در اتریش را دارید، نیاز است تا به شرایط کلی سرمایه گذاری در این کشور توجه داشته باشید تا با کمترین چالش بتوانید سرمایه خود را به این کشور انتقال داده و از مزایا اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری بهره مند شوید. ما در مجموعه میرداماد با داشتن کارشناسان و وکلاء مهاجرتی خبره در کنار شما هستیم تا بتوانید روند مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری را با کمترین چالش طی کنید. اگر قصد دارید تا دانش خود را در مورد روند مهاجرت سرمایه گذاری اتریش افزایش دهید، با ما همراه باشید تا در این مطلب در این زمینه صحبت کنیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط کلی سرمایه گذاری در اتریش

  برای این که بتوانید ویزای سرمایه گذاری اتریش را کسب کنید، نیاز است تا دانش خود را در مورد شرایط کلی سرمایه گذاری در این کشور افزایش دهید. اگر بخواهیم شما را با حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  روشحداقل سرمایه مورد نیاز
  سرمایه گذاری از طریق خرید ملکوابسته به استان و ارزش ملک است
  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در بورسوابسته به سهامی است که قصد خرید آن را دارید
  سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی22 هزار یورو
  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکتنزدیک به 1 هزار یورو
  سرمایه گذاری از طریق استارتاپ50 هزار یورو

  روش‌های سرمایه گذاری در اتریش

  دولت اتریش به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی، روش‌های گوناگونی را برای سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته است. اگر بخواهیم شما را با رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در اتریش آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید ملک
  • ثبت شرکت و کارآفرینی
  • راه اندازی استارتاپ
  • اثبات تمکن مالی
  • خرید سهام و اوراق قرضه
  امکان سرمایه گذاری به روش های مختلف در اتریش وجود دارد

  سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

  اتریش یک کشور فوق العاده زیبا با طبیعت شگفت انگیز است. به دلیل جذابیت‌های این کشور، بسیاری از افراد که قصد دارند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند، تلاش می‌کنند تا از خرید ملک به این هدف دست پیدا کنند. به صورت کلی خرید ملک یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری و مهاجرت به اتریش است.

  براساس قانون کشور اتریش، امکان خرید ملک در این کشور برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی وجود دارد. البته اگر قصد دارید تا به عنوان یک فرد خارجی در این کشور ملک خریداری کنید، نیاز است تا مجوزهای لازم را دریافت کنید تا بدون مشکل بتوانید ملک مورد نظر خود را خریداری کنید.

  اگر بخواهیم شما را با میانگین قیمت خانه در کشور اتریش و در شهرهای مختلف آن آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر وین6300 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر وین3900 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر گراتس3500 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر گراتس2900 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر سالزبورگ5800 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر سالزبورگ4000 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر اینسبوروک6000 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر اینسبوروک4500 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر لینز4000 یورو
  میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر لینز3000 یورو

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

  اگر چه خرید ملک در اتریش یکی از روش‌هایی است که از طریق آن می‌توانید در این کشور سرمایه گذاری کرده و ارزش سرمایه خود را حفظ کنید، با این حال اگر قصد دارید تا ارزش سرمایه خود را در این کشور افزایش دهید، می‌توانید با راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت به این هدف دست پیدا کنید.

  البته پیشنهاد ما این است که پیش از کارآفرینی و ثبت شرکت، حتماً در مورد وضعیت بازار اتریش تحقیق کنید تا بتوانید کسب و کار موفقی را در این کشور راه اندازی کنید. موضوعی که در مورد اقتصاد کشور اتریش باید به آن توجه داشته باشید این است که وضعیت اقتصاد این کشور مناسب بوده و این موضوع باعث شده تا صنایع مختلفی در اتریش فعال باشند. از برترین صنایع کشور اتریش می‌توان به صنایع ساختمان سازی، الکترونیک، گردشگری، خدماتی، مواد شیمیایی، خودرو، مهندسی فولاد و مکانیک اشاره کرد.

  اگر بخواهیم در مورد روند ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور صحبت کنیم باید گفت که به صورت کلی راه اندازی یک کسب و کار در اتریش ساده است. البته مسیر ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار برای شهروندان اتحادیه اروپا راحت‌تر بوده اما اگر به عنوان یک فرد خارج از اتحادیه اروپا قصد کارآفرینی در این کشور را دارید، نیاز است تا مراحل بیشتری را طی کنید.

  برای این که بتوانید بدون مشکل کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنید، نیاز است تا ایده شما توسط کمیسیون تشخیص در این کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. کمیسیون تشخیص پارامترها و عوامل زیر را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد:

  • داشتن سرمایه کافی
  • میزان اشتغال زایی در این کشور
  • ارائه فن آوری‌های نوین
  • اهمیت اجتماعی و اقتصادی در منطقه

  همچنین در صورتی که سرمایه کافی داشته باشید و ایده شما توسط کمیسیون تشخیص اتریش مورد تایید قرار گیرد، نیاز است تا مدرک تحصیلی عالی مربوط به ایده خود را به دولت اتریش ارائه دهید تا تایید شود که تجربه لازم برای ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور را دارید.

  همچنین باید تمکن مالی شما نیز اثبات شود. در واقع شما باید به دولت اتریش اثبات کنید که پول کافی برای تجارت و حمایت از خانواده تان داشته باشید. حداقل مبلغ برای اثبات تمکن مالی برای هر نفر نزدیک به 1000 یورو در ماه، 1400 یورو برای یک زوج متاهل و 150 یورو برای هر فرزند است.

  پس از ارائه ایده و مدارک، سرویس اشتغال اتریش (AMS) طرح و ایده شما را طی چهار هفته بررسی کرده و سپس تصمیم نهایی خود را به اداره مهاجرت اتریش ارسال می‌کند. اگر ایده شما مورد تایید قرار گیرد، به شما ویزا کاری داده می‌شود. با این حال می توانید برای مهاجرت کاری به اتریش نیز اقدام نمایید. در صورت داشتن سوال در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت یمیرداماد تماس بگیرید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  ویزای سرمایه گذاری اتریش با استارتاپ

  از دیگر روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن در کشور اتریش سرمایه گذاری کنید، راه اندازی استارتاپ در این کشور است. برای این که مجوز راه اندازی استارتاپ در این کشور به شما ارائه شود نیاز است تا شرایط زیر را داشته باشید:

  • داشتن ایده برای توسعه و عرضه محصولات، خدمات، روش‌های پردازش یا فناوری‌های نوآورانه به بازار اتریش
  • ارائه یک طرح تجاری
  • بر عهده گیری مدیریت استارتاپ
  • داشتن سرمایه کافی حداقل ۵۰۰۰۰ یورویی
  • کسب حداقل ۵۰ امتیاز از معیارهای مورد نظر دولت اتریش

  اگر بخواهیم شما را با معیارهای مورد نظر دولت اتریش آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تکمیل آموزش حرفه ای یا دانش یا مهارت‌های خاص در حوزه مورد نظر
  • تحصیل به مدت حداقل سه سال در موسسه آموزش عالی
  • داشتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری یا آموزش حرفه ای در اتریش
  • سابقه کار بر اساس مدرک تحصیلی
  • توانایی‌های زبانی آلمانی یا انگلیسی
  • سرمایه اضافی بیش از 50 هزار یورو
  • پذیرش در مراکز رشد و توسعه (انکوباتور) کسب و کار یا تأمین مالی توسط آژانس تأمین سرمایه اولیه در اتریش
  • سن تا ۳۵ سال

  با داشتن هر یک از این شرایط، امتیاز شما افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید با شانس بیشتری اجازه راه اندازی استارتاپ را در این کشور کسب کنید.

  سرمایه گذاری در اتریش از طریق تمکن مالی

  کشور اتریش این امکان را برای افراد خارجی فراهم کرده است تا بتوانند از طریق اثبات داشتن تمکن مالی، اقامت سرمایه گذاری اتریش را کسب کنند. براساس قانون کشور اتریش، شما می‌توانید با اثبات داشتن تمکن مالی به دولت اتریش شهروندی این کشور را دریافت کنید. برای دریافت شهروندی این کشور از این طریق نیاز است تا به ازای هر یک از اعضای خانواده مبلغ 22000 یورو در یک بانک در کشور اتریش قرار دهید.

  شما باید ثابت کنید که می‌توانید درآمد ماهیانه بین 2500 تا 3000 یورو را کسب کنید. همچنین باید اقدام به اجاره یک ملک مسکونی جهت اقامت در اتریش کنید. با داشتن این شرایط، می‌توانید از طریق اثبات تمکن مالی در ابتدا یک اقامت یک ساله دریافت کنید، سپس می‌توانید یک سال دیگر اقامت خود را تمدید کنید.

  با اثبات تمکن مالی می توانید شهروند اتریش شوید

  پس از پایان سال دوم، می‌توانید اقامت سه ساله کشور اتریش را کسب کرده و پس از سال پنجم نیز در نهایت می‌توانید اقامت دائم اتریش را به دست بیاورید. برای این که بتوانید از این طریق شهروند کشور اتریش شوید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • حداقل ۵ سال مجوز اقامت در این کشور داشته باشید.
  • سوء پیشینه کیفری نداشته باشید.
  • نسبت به جمهوری اتریش نگرش مثبتی داشته و تهدیدی برای صلح، نظم و امنیت عمومی این کشور نداشته باشید.
  • تمکن مالی برای امرار معاش در اتریش داشته باشید.

  با داشتن این شرایط، می‌توانید پس از پنج سال، شهروندی کشور اتریش را کسب کنید.

  سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

  از دیگر روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید در کشور اتریش سرمایه گذاری کنید، خرید سهام و اوراق قرضه در این کشور است. بورس اتریش در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی پیدا کرده است و این موضوع باعث شده تا شما بتوانید با خرید سهام در این کشور، سود قابل توجهی را کسب کنید. بورس اوراق بهادار اتریش با نام ATX شناخته می‌شود. در صورتی که قصد دارید تا از طریق خرید سهام و اوراق قرضه، در کشور اتریش سرمایه گذاری کنید، می‌توانید با کمک کارشناسان ما در مجموعه میرداماد به بهترین شکل ممکن به این هدف دست پیدا کنید.

  مزایا و معایب اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش

  مثل هر کشوری، سرمایه گذاری در کشور اتریش مزایا و معایب مختلفی دارد. توجه به این موضوعات باعث می‌شود تا بتوانید با آگاهی کامل در این کشور سرمایه گذاری کرده و از این طریق اقامت اتریش را کسب کنید.

  مزایا سرمایه گذاری در کشور اتریش

  اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود زیر ساخت‌های توسعه یافته در این کشور
  • برخورداری از نیروی کار ماهر، شایسته و بهره وری بالا
  • کیفیت بالا زندگی در این کشور
  • سطح بالای سرمایه گذاری عمومی در تحقیق و توسعه
  • ثبات سیاسی و امنیت بالا
  • وجود شرکت‌های گوناگون در صنایع مختلف
  کیفیت زندگی در اتریش فوق العاده بالا است .

  معایب سرمایه گذاری در کشور اتریش

  سرمایه گذاری در کشور اتریش در کنار تمامی مزایایی که دارد، دارای معایب خاصی نیز است. به منظور بررسی معایب سرمایه گذاری در این کشور، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقررات پیچیده و بوروکراسی
  • چالش در تامین مالی سرمایه
  • قوانین محدود کننده برای مهاجرت
  • وابستگی تجاری به کشور آلمان
  • بازار کوچک داخلی

  اخذ تابعیت در اتریش از طریق سرمایه گذاری

  همان طوری که مشاهده کردید، شما می‌توانید از طریق اثبات تمکن مالی، ثبت شرکت، راه اندازی استارت آپ و کارآفرینی و… اقامت اتریش را دریافت و پس از چند سال شهروندی این کشور را دریافت کنید. البته برای اخذ تابعیت اتریش باید حداقل ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشید. پرداخت به موقع مالیات، نداشتن سوء پیشینه کیفری، داشتن تمکن مالی برای امرار معاش در اتریش و… از مهم‌ترین پیش نیازهای لازم برای اخذ تابعیت این کشور است.

  مجموعه میرداماد، بهترین همراه شما برای سرمایه گذاری در اتریش

  اگر قصد دارید تا در کشور اتریش سرمایه گذاری کنید، نیاز است تا دانش خود را در مورد شرایط سرمایه گذاری در این کشور افزایش داده و با آگاهی کامل سرمایه خود را به این کشور انتقال دهید. موسسه مهاجرتی میرداماد از ابتدا تا انتها روند سرمایه گذاری در کشور اتریش در کنار شما است تا بتوانید با کمترین چالش و مشکل به این کشور مهاجرت کنید.

  سوالات متداول

  روش‌های سرمایه گذاری در اتریش چیست؟

  شما می‌توانید از طریق خرید ملک، خرید سهام در بورس، اثبات تمکن مالی، ثبت شرکت، ایجاد استارتاپ و… در این کشور سرمایه گذاری کنید.

  مزایا سرمایه گذاری در کشور اتریش چیست؟

  زیر ساخت‌های توسعه یافته، وجود نیروی کار ماهر، شایسته و بهره وری بالا، کیفیت بالا زندگی، سطح بالای سرمایه گذاری عمومی، ثبات سیاسی، امنیت بالا و… از مهم ترین مزایا سرمایه گذاری در این کشور است.

  شرایط اخذ تابعیت در اتریش از طریق سرمایه گذاری چیست؟

  برای دریافت تابعیت این کشور باید حداقل ۵ سال در این منطقه زندگی کنید. پرداخت به موقع مالیات، نداشتن سوء پیشینه کیفری، اثبات تمکن مالی برای امرار معاش در این کشور و… از مهم ترین شرایط دریافت تابعیت اتریش است.