سرمایه گذاری در ایرلند میرداماد

ایرلند برای ششمین بار متوالی به عنوان بهترین کشور برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی با ارزش بالا رتبه بندی شد. شرکت های چند ملیتی پیشرو در حال افزایش تلاش های سرمایه گذاری در صنایع ایرلند از جمله حمل و نقل، گردشگری، داروسازی و خدمات تجاری هستند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در مورد سرمایه گذاری در ایرلند توضیحات لازم را ارائه می دهیم. پس با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سرمایه گذاری در کشور زیبای ایرلند در یک نگاه

  حداقل سرمایه گذاری از روش های مختلفسرمایه گذاری سازمانی: حداقل یک میلیون یورو سرمایه گذاری در یک شرکت ایرلندی، یا صندوق سرمایه گذاری: حداقل یک میلیون یورو سرمایه گذاری در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده یا تراست سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT)  : حداقل 2 میلیون یورو سرمایه گذاری در یک REIT ایرلندی که در بورس اوراق بهادار ایرلند فهرست شده است، یا وقف: حداقل 500000 یورو به یک پروژه سودمند در ایرلند اهدا شود.
  مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری ایرلندواجد شرایط اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری و تابعیت ایرلند دریافت پاسپورت ایرلند و امکان دسترسی بدون ویزا به 185 کشور جهان
  مزایای اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری                                                              دارای رتبه دوم کیفیت زندگی در شاخص توسعه انسانی دارای سیستم آموزشی برتر و ارائه تخفیف تا سقف 50.000 یورو در سرمایه گذاری برای هزینه های تحصیل در این کشور دارای سیستم مالیاتی مطلوب و مالیات شرکت ها در حدود 12.5% حق کار و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و بریتانیا امکان درخواست شهروندی با پس گرفتن سرمایه و حفظ مجوز اقامت اخذ تابعیت و شهروندی پس از 5 سال

  شرایط سرمایه گذاری در ایرلند

  ایرلند در حال تبدیل شدن به کانون جدید سرمایه گذارانی است که به دنبال مسیر سرمایه گذاری برای اقامت طولانی مدت و شهروندی در اروپا هستند. اقتصاد ایرلند در حال گسترش است و ایرلند خانه بسیاری از استارت آپ ها، شرکت های چندملیتی تاسیس شده و نوآوری های هیجان انگیز است. شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

  دارا بودن سرمایه لازمسرمایه گذاری 500.000 تا یک میلیون یورویی به همراه دارا بودن دارایی خالص 2 میلیون یورو
  شرایط اقامت کماگر پس از 5 سال قصد ندارید برای شهروندی ایرلند درخواست دهید، اقامت یک روز در سال در ایرلند برای حفظ مجوز کافی است. این یکی از کمترین شرایط اقامت در میان سایر کشورهای اتحادیه اروپا است که برنامه های اقامت ارائه می دهند. اقامت در ایرلند پس از درخواست بازگشت سرمایه: هنگامی که اعتبار 5 سال تمام شد و سرمایه خود را پس گرفتید، همچنان می توانید اقامت خود را در این کشور حفظ کنید و برای شهروندی درخواست دهید.
  عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی زبان رسمی ایرلند است. با این حال، برای سرمایه گذاری یا زندگی در کشور نیازی به تسلط بر زبان ندارید. این یک مزیت جذاب برای متقاضیان از چین و سایر کشورهای آسیایی با زبان مادری غیر از انگلیسی است.
  دارا بودن تمکن مالی کافیباید ثابت کنید که برای سرمایه گذاری وام دریافت نمی کنید و برای تمکن مالی و منبع درآمد خود همراه با درخواست، باید اسنادی را ارائه دهید که منبع وجوه شما را مشخص می کند. می توانید مدارک مربوط به فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری، اسناد فروش، ارث و هدایا و طلاق را ارائه دهید.
  دارا بودن شرایط سنیداشتن حداقل 18 سال تمام
  دارا بودن طرح تجاری Business Planمتقاضی برای ثبت شرکت های تجاری، راه اندازی شرکت های استارتاپی و یا کسب و کارهای تجاری باید دارای طرح تجاری Business Plan با توجیه اقتصادی باشد.
  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینهمتقاضی باید از هر گونه سوابق جرم و جنایت به دور باشد.

  روش های سرمایه گذاری در ایرلند

  کشور ایرلند به عنوان یک اقتصاد پر رونق و یک کشور توسعه یافته مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان برای سرمایه گذاری های مختلف و راه‌ اندازی مشاغل خود در اروپا است. روش های مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان عبارت است از:

  • سرمایه گذاری از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجر ایرلند (IIP)
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ایرلند
  • سرمایه گذاری از طریق راه اندازی استارت آپ در ایرلند
  • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام و اوراق قرضه در ایرلند
  • سرمایه گذاری از طریق سرمایه ‌گذاری مستقیم خارجی FDI در ایرلند
  امکان سرمایه گذاری در کشور ایرلند و اخذ ویزای طلایی وجود دارد.

  سرمایه گذاری از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجر ایرلند (IIP)

  دولت ایرلند برنامه سرمایه گذار مهاجر (IIP) را در سال 2012 اجرا کرد تا متخصصان تجاری و سرمایه گذاران خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) را تشویق به سرمایه گذاری در این کشور کند. این برنامه که به عنوان ویزای طلایی ایرلند  Golden VISAنیز شناخته می شود، به متقاضیان واجد شرایط اجازه می دهد تا مجوز اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنند. امروزه با بیش از 800 میلیون یورو سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران مقیم، ویزای طلایی ایرلند با سرعت زیادی در حال رشد است. یکی از عوامل کلیدی برای میزان موفقیت بالای آن این است که محدودیتی در برنامه های سالانه وجود ندارد. سرمایه گذاران می توانند در هر زمان برای برنامه سرمایه گذار مهاجر درخواست دهند. برنامه سرمایه گذار مهاجر ایرلند 4 گزینه سرمایه گذاری مختلف را برای سرمایه گذاران احتمالی ارائه می دهد:

  سرمایه گذاری سازمانی

  این گزینه به حداقل 1 میلیون یورو نیاز دارد تا در یک شرکت جدید یا موجود ایرلندی برای مدت حداقل 3 سال سرمایه گذاری شود. اگر قصد دارید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید، این گزینه ممکن است برای شما ایده آل باشد. می توانید در یک یا چند شرکت سرمایه گذاری کنید به شرطی که دارای کل مبلغ حداقل سرمایه گذاری باشید. قبل از سرمایه گذاری، باید کسب و کاری که در آن سرمایه گذاری می کنید در ایرلند ثبت شده و دفتر مرکزی اصلی در این کشور باشد. شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری سازمانی عبارت است از:

  هدف این گزینه سرمایه گذاری مستقیماً حمایت از ایجاد مشاغل جدید یا حفظ مشاغل در ایرلند است. برای این منظور، باید یک طرح تجاری را همراه با برنامه ارائه دهید.

  سرمایه گذاری باید به نام متقاضی انجام شود نه یک شرکت.

  خرید اوراق بهادار دولتی به عنوان سرمایه گذاری واجد شرایط پذیرفته نمی شود.

  می توانید انتخاب کنید که در یک شرکت ایرلندی سرمایه گذاری کنید یا سرمایه گذاری خود را در چندین شرکت ایرلندی تقسیم کنید.

  متقاضیان مجاز به سرمایه گذاری در هیچ ملک تجاری با قصد اجاره نیستند.

  دسته بندی های معتبر برای این نوع سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری در مسکن اجتماعی و مراکز مراقبت اولیه است.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  صندوق سرمایه گذاری

  گزینه صندوق سرمایه گذاری به حداقل 1 میلیون یورو نیاز دارد که در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده سرمایه گذاری شده و حداقل برای 3 سال نگهداری شود. صندوق تایید شده یک صندوق سرمایه گذاری کم ریسک است که توسط بانک مرکزی ایرلند راه اندازی و تنظیم می شود. شرایط سرمایه گذاری در ایرلند از طریق صندوق های سرمایه گذاری عبارت است از:

  این نوع سرمایه گذاری فرصت اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری را فراهم می کند.

  بانک مرکزی ایرلند موظف است صندوق و مدیران صندوق را بررسی و تأیید کند.

  وجوه واجد شرایط باید توسط مدیر صندوق ثبت شده واقع در ایرلند مدیریت شود.

  همه وجوه برای سرمایه گذاری در ایرلند و نمایندگی سهام در شرکت های ثبت شده ایرلند مورد نیاز هستند.

  شرط مهم دیگر این است که این صندوق ها در بورس عرضه نمی شوند.

  صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT)

  این گزینه مستلزم حداقل سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی در هر REIT ایرلندی است که در بورس اوراق بهادار ایرلند برای یک دوره 3 تا 5 ساله فهرست شده است. REIT یک شرکت بورس است که برای نگهداری املاک سرمایه گذاری اجاره ای استفاده می شود و در سطح جهانی به عنوان استانداردی برای سرمایه گذاری در دارایی های اجاره ای شناخته شده است. REIT به سرمایه گذاران یک مدل سرمایه گذاری دارایی با ریسک کمتر با توانایی تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری به مجموعه ای از املاک را ارائه می دهد. شرایط اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری در صندوق های REIT عبارت است از:

  REIT ها اکثریت سود را هر سال تقسیم می کنند. اگر این مدل سرمایه گذاری را انتخاب کنید، جریان درآمدی منظمی دریافت خواهید کرد.

  صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات با هدف ارائه بازگشت پس از مالیات برای سرمایه گذاران است. به همین دلیل، REIT ها از مالیات شرکتی در مورد سود واجد شرایط از یک ملک اجاره ای معاف هستند.

  این گزینه به شما امکان می دهد حداکثر 50 درصد از سهام خود را پس از 3 سال از تاریخ خرید واگذار کنید.

  پس از 4 سال از تاریخ خرید، می توانید 25 درصد اضافی را واگذار کنید. پس از گذراندن این 5 سال، می‌توانید اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری خود را به طور کامل دریافت کنید و همچنان وضعیت اقامت خود را حفظ کنید.

  وقف در پروژه های دولتی

  این گزینه مستلزم حداقل وقف 500.000 یورو در یک پروژه با منافع عمومی در ایرلند است. سرمایه گذاری وقف کمترین میزان سرمایه گذاری پیشنهادی IIP است. این گزینه سرمایه گذاری مستلزم سرمایه گذاری 500.000 یورویی در پروژه ای است که به نفع مؤسساتی مانند هنر، ورزش، بهداشت و آموزش در ایرلند می باشد. از آنجایی که این یک کمک بشردوستانه در نظر گرفته می شود، این پول غیرقابل استرداد است. وقف دومین انتخاب محبوب برای سرمایه گذاران پس از گزینه سرمایه گذاری سازمانی است. شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری با وقف عبارت است از:

  گزینه وقف بدون بازگشت مالی است.

  این گزینه مستلزم آن است که وقف برای عموم قابل رویت و برای جامعه مفید باشد.

   برای یک پروژه وقف 5 متقاضی یا بیشتر می توانند پول جمع کنند. در این صورت، هر سرمایه گذار موظف است حداقل 400.000 یورو سرمایه گذاری کند.

  هنگامی که وقف را انجام دادید، در برنامه ویزای طلایی ایرلند هیچ تعهد مالی نخواهید داشت.

  امکان اخذ اقامت ایرلند از طریق خرید ملک با سرمایه یک میلیون یورویی امکان پذیر است.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور ایرلند

  سیاست‌ های مناسب برای کسب ‌و کار، سیستم مالیاتی مطلوب، کاتالیزورهای کلیدی برای باز کردن دروازه‌ ها به روی سرمایه ‌گذاری خارجی در ایرلند هستند. با این حال، برای متقاضیانی که به دنبال خرید ملک در ایرلند هستند، دسترسی به مقدار زیادی پول نقد الزامی است. اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری فقط از طریق سرمایه گذاری 1 میلیون یورویی در یک شرکت ایرلندی یا کمک مالی 500.000 یورویی به یک سازمان بشردوستانه امکان پذیر است. گزینه دیگر سرمایه گذاری در REIT  یا Real Estate Investment Trust  امکان پذیر است، اما در این روش نیز بدون سرمایه گذاری 2 میلیون یورو مجوز اقامت صادر نمی شود.  

  سرمایه گذاری از طریق راه اندازی استارت آپ در ایرلند

  یکی از روش های سرمایه گذاری در ایرلند راه اندازی شرکت های استارتاپی است. ایرلند یک بازار پر رونق برای استارت آپ های نوآور با پتانسیل رشد جهانی است. بسیاری از این استارت ‌آپ ‌ها در تلاش برای جذب سرمایه از جامعه سرمایه ‌گذاری نسبتا کوچک و نزدیک ایرلندی هستند. برای سرمایه ‌گذاران، ایرلند یک محیط اقتصادی و سیاسی باثبات، یک سیستم حقوقی مناسب برای کسب ‌و کار، مجموعه ‌ای غنی از استعدادها و فرصت ‌های استارت ‌آپ با پتانسیل رشد جهانی و مسیرهای به خوبی اثبات شده برای ورود به اتحادیه اروپا و بازارهای ایالات متحده ارائه می ‌دهد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام و اوراق قرضه ETF در ایرلند

  سرمایه گذارانی که به خوبی با بازار ایرلند آشنا هستند، تمایل دارند سرمایه خود را بر روی سهام یا اوراق قرضه خاص ETF سرمایه گذاری کنند. این نوع سرمایه گذاری می ‌تواند بازدهی و تنوع بسیار خوبی داشته باشد. بهترین راه برای سرمایه ‌گذاری در ادغام شرکت ‌های ایرلندی با سرمایه‌ بزرگ، از طریق صندوق ‌های قابل معامله در بورس (ETF) است که شاخص‌های خاصی را دنبال می‌کنند. با بیش از 100 فهرست ETF برای سرمایه گذاران برای انتخاب بازار سهام منبع فراوانی از درآمد داخلی و خارجی است که سالانه بیش از 200 میلیون یورو به اقتصاد ایرلند کمک می کند. از زمانی که اولین ETF ایرلند در سال 2000 راه اندازی شد، ایرلند مقصد شماره یک برای ETF های اروپایی بوده است.

  سرمایه گذاری از طریق سرمایه ‌گذاری مستقیم خارجی FDI در ایرلند

  ایرلند محبوب ‌ترین مقصد برای پروژه ‌های جدید سرمایه ‌گذاری مستقیم خارجیFDI  در اتحادیه اروپا است که بر اساس سرانه اندازه ‌گیری می ‌شود. جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایرلند سنگ بنای سیاست دولت ایرلند از دهه 1960 بوده است و FDI اکنون نقش بسیار مهمی در حمایت از اقتصاد ایرلند ایفا می کند. دریافتی مالیات شرکت ها در طول 5 سال گذشته بیش از 2 برابر شده و در سال گذشته به رکورد 22.6 میلیارد یورو رسیده است. بیش از 32000 شغل جدید توسط شرکت های چندملیتی با فعالیت در ایرلند در سال 2022 ایجاد شد که بالاترین سطح رشد سالانه برای این کشور تا کنون است. با این حال انتظار می رود تاثیر از دست دادن مشاغل اخیر در بخش فناوری منجر به سطوح پایین تر FDI در این کشور شود.

  اخذ اقامت کشور ایرلند از طریق سرمایه گذاری

  متقاضیان بین المللی پس از مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری های مختلف باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که اقامت فیزیکی در ایرلند یکی از شرایط مهم برای درخواست تابعیت این کشور در نظر گرفته می شود. اگر متقاضی و اعضای خانواده قصد اقامت در ایرلند را ندارند، دارای شرایط اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری و اخذ تابعیت و شهروندی ایرلند نمی باشند. متقاضیان واجد شرایط درخواست شهروندی ایرلند باید:

  • حداقل یک سال، بلافاصله قبل از تاریخ درخواست را در ایرلند اقامت کرده باشند.
  • حداقل 4 سال از 8 سال گذشته را در ایرلند اقامت کرده باشند.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد سرمایه گذاری در ایرلند پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط روش های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور ایرلند نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به کشور ایرلند از طریق سرمایه گذاری را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در ایرلند

  آیا امکان اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

  بله. متقاضیان با اقامت 4 سال در بازه زمانی 8 سال می توانند اقامت دائم و تابعیت را دریافت کنند.

  آیا ارائه مدرک زبان برای اخذ اقامت ایرلند با سرمایه گذاری الزامی است؟

  خیر. نیاز به مدرک زبان نیست، اما برای اخذ تابعیت باید با این زبان آشنایی داشته باشید.

  مدت زمان اخذ تابعیت ایرلند از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

  بر اساس نوع سرمایه گذاری در حدود 8 می باشد.

  میزان سرمایه لازم برای خرید خانه و اخذ اقامت ایرلند چقدر است؟

  در حدود 2 میلیون یورو لازم است. 

  حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در ایرلند چقدر است؟

  حداقل وقف 500.000 یورو در یک پروژه با منافع عمومی در ایرلند است.