مهاجرت کاری به کره جنوبی

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  کره جنوبی به‌خاطر فرهنگ پر‌جنب‌و‌جوش و پیشرفت‌های تکنولوژیکی خود شناخته شده است. این کشور را باید با تاریخ غنی، مناظر خیره‌کننده و مردم خون‌گرم آن به یاد آورد. وجود شرکت‌های بین‌المللی در این کشور، شرایط مناسبی را برای مهاجرت کاری به کره جنوبی فراهم می‌آورد. اگر شما هم می‌خواهید با مسیرهای کاریابی و مهاجرت به این کشور آشنا شوید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس برقرار کنید.

  کره جنوبی در یک نگاه

  پایتختسئول
  نوع حکومتجمهوری
  واحد پولوون کره جنوبی (₩) (KRW)
  مساحت کل۸ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۷۶۷ کیلومترمربع ۳ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۹۵۶ مایل مربع
  زبان رسمیکره‌ای (한국어)
  دینبودیسم و مسیحیت
  لقبسرزمین آرامش صبح
  جمعیت53 میلیون و 637 هزار نفر
  نرخ رشد جمعیت0.2%-
  شعاربه همه انسان‌ها خوبی برسانید
  منطقه زمانیUTC
  پیششماره تلفن82+
   شهر سئول، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کره جنوبی است.

  کار در کره‌ جنوبی

  بازار کار در این کشور با وجود بحران کووید-19 بسیار پویا به کار خود ادامه می‌دهد. در چند ماه گذشته، نرخ بیکاری در حال کاهش بوده است و آمار مربوطه در مارس 2021 این نرخ را تنها 3.9 درصد نشان داده‌اند، میانگین در کشورهای OECD برای همین دوره 6.7 درصد بوده است! این موضوع مشوق افراد برای مهاجرت کاری به کره جنوبی و زندگی در این کشور خواهد بود.

  از سرزمین آرام صبح به‌عنوان یک بازیگر اصلی در بازارهای صنعتی و فناوری معرفی یاد می‌کنند. این کشور شاهد ظهور گروه‌های بزرگ بین‌المللی مانند سامسونگ، هیوندای، ال‌جی، کیا و غیره بوده است. اما اقتصاد کره دیگر تنها به گروه‌های بزرگ خود متکی نیست و میزبانی بسیاری از شرکت‌های خارجی را بر عهده دارد. این موضوع این کشور را به مقصدی ایده‌آل برای افرادی تبدیل می‌کند که به‌دنبال مهاجرت کاری به کره جنوبی هستند.

  ویزای کار کره جنوبی

  برای مهاجرت کاری به کره جنوبی یا اقامت بیش از 90 روز در این سرزمین باید قبل از ترک کشور خود ویزا دریافت کنید. ویزای کار بسته به نوع شغل انواع مختلفی دارد. انواع مختلفی از ویزا برای کار در کره جنوبی وجود دارد که امکان استخدام طولانی‌مدت را فراهم می‌کند. این مجوزها به کارمندان اجازه می‌دهد تا بیش از 90 روز در این کشور بمانند.

  انواع ویزای کار

  برای دست‌یابی به امکان کار در کره جنوبی می‌توانید از انواع ویزاهای کار بهره‌مند شوید که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

  ویزای استاد E-1

  مهاجرانی که مایل به سخنرانی یا تحقیق در زمینه تخصصی خود در یک مرکز آموزشی و حداقل در سطح کالج هستند باید برای این ویزا اقدام کنند. این ویزا یک گزینه چند‌ورودی است که برای یک سال اعتبار خواهد داشت و افراد معمولا می‌توانند آن را در فواصل یک‌ساله تمدید کنند.

  ویزای مربی زبان خارجی E-2

  این ویزا گزینه‌ای مناسب برای مهاجرانی است که به‌دنبال آموزش زبان خارجی در یک شرکت، مدرسه ابتدایی، دبیرستان یا دبیرستان هستند. این ویزای چند‌بار‌ورود به‌مدت دو سال اعتبار دارد و هر دو سال یک‌بار توسط فرد قابل تمدید است.

  ویزای تحقیقاتی  E-3

   ویزای E-3 برای مهاجرانی است که از‌طریق دعوت از یک موسسه دولتی یا خصوصی در‌حال تحقیق در مورد علوم طبیعی یا فناوری پیشرفته هستند. این ویزا یکی دیگر از ویزاهای چند‌بار‌ورود است که برای یک سال با امکان تمدید هر سال مناسب خواهد بود.

  ویزای راهنمایی فناوری E-4

  مهاجرانی که مهارت و تجربه لازم در علم یا فناوری را دارند، می‌توانند با دعوت از یک سازمان دولتی یا خصوصی با ویزای E-4 به کره جنوبی بیایند. نسخه چند‌بار‌ورود این ویزا برای یک سال مناسب و هر سال قابل تمدید است، در حالی‌که ویزای یک‌بار ورود برای سه ماه مناسب خواهد بود و همچنین می‌تواند هر سال تمدید شود.

  ویزای حرفه‌ای ویژه E-5

  ویزای E-5 برای معماران، وکلا، پزشکان، حسابداران و غیره است که دارای مجوز بین المللی و مجوز از دولت کره جنوبی برای فعالیت در زمینه انتخابی خود هستند. این افراد می‌توانند ویزای چند‌بار‌ورود را برای اقامت به‌مدت یک سال و تمدید در فواصل زمانی یک‌ساله یا ویزای یک‌بار‌ورود برای اقامت به‌مدت سه ماه انتخاب کنند.

  ویزای فرهنگی و هنری E-6

  مهاجران با سابقه فعالیت در زمینه‌های موسیقی، هنری یا ادبی می‌توانند در مشاغل مختلفی مشغول به کار شوند تا این ویزای چند‌بار‌ورود با اعتبار یک سال را دریافت و هر سال آن را تمدید کنند.

  ویزای فعالیت‌های ویژه E-7

  مهاجران باید در فعالیت‌هایی شرکت کنند که وزارت دادگستری کره از‌طریق یک سازمان دولتی یا خصوصی طراحی کرده است. این افراد می‌توانند گزینه ورود چندگانه را برای اقامت یک تا سه سال انتخاب کنند و آن را در فواصل یک تا سه ساله تمدید کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند ویزای یک‌بار‌ورود به‌مدت سه ماه دریافت کرده و هر سال آن را تمدید کنند. این ویزا یکی از مورد استفاده‌ترین انواع برای مهاجرت کاری به کره جنوبی است.

  ویزای پوشش خبری بلندمدت D-5

  این ویزا به‌طور خاص برای خبرنگارانی است که در رسانه‌های خارجی مانند صدا و سیما، روزنامه‌ها، مجلات و غیره کار می‌کنند. برای سه ماه مناسب و به‌صورت سالیانه قابل تمدید است.

   گانگنام مرکز مالی کره جنوبی است.

  شرایط ویزای کار

  زمان پردازش درخواست برای ویزای کاری کره جنوبی بسته به نوع ویزا می‌تواند بین دو هفته تا دو ماه طول بکشد. بنابراین، توصیه می‌شود که مهاجران روند درخواست خود را خیلی زودتر از موعد شروع کنند. در‌صورتی‌که تمایل دارید روند مهاجرت کاری به کره جنوبی را به‌راحتی و در زمان کم طی کنید می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس برقرار کنید. در‌حالی‌که مدارک لازم بر اساس نوع ویزا که درخواست می‌کنید متفاوت است، برخی از این شرایط عبارت‌اند از:

  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
  • پاسپورت با اعتبار برای شش ماه آینده و صفحات خالی برای مهر ویزا
  • کپی پاسپورت
  • عکس‌های اندازه پاسپورت گرفته‌شده در سه ماه گذشته
  • گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای و تحصیلی
  • قرارداد استخدام
  • مجوز ثبت کسب‌و‌کار (در درخواست‌های ویزا منتخب)
  • اظهارنامه مالیاتی و پرداخت‌های مالی شرکت در سال مالی قبل
  • نامه حامی از یک MNC یا یک تجارت / دولت / سازمان کره جنوبی
  • هزینه درخواست ویزا

  مهاجرت به کره جنوبی برای کار  

  کارگران خارجی به داشتن ویزاها و مجوزهای کار مناسب در کره جنوبی ملزم هستند که توسط قوانین مهاجرت تعیین شده است. ویزای کار باید برای کارمندان تضمین شود و این امر توسط یک نهاد دارای مجوز محلی و ثبت‌شده قابل انجام است. این موضوع می‌تواند برای شرکت‌هایی که تازه به بازار کره جنوبی وارد شده‌اند مشکل‌ساز شود.

  ویزای کار در کره جنوبی

  ویزای کار معمولا یک سال اعتبار دارد. تغییر از ویزای توریستی به ویزای کاری در کره جنوبی امکان‌پذیر نیست. این تغییر باید از یک سفارت در کشور مهاجر انجام شود. این فرم‌های مربوطه را می‌توان در وب‌سایت خدمات مهاجرت وزارت دادگستری کره جنوبی یافت.

  فرهنگ کار در کره جنوبی

  آداب‌و‌رسوم اجتماعی سنتی هنوز نقش مهمی در تجارت کره جنوبی دارند. روابط شخصی، سلسله‌مراتب و حفظ چهره همه عوامل اصلی در محیط کار کره هستند. در‌حالی‌که جایگاه کره جنوبی در مدار کسب‌و‌کار جهانی روش انجام تجارت در این کشور را تغییر داده است، هنوز یک سیستم سلسله مراتبی دقیق بر اساس موقعیت، سن، اعتبار و تا حدی جنسیت وجود دارد که فرهنگ تجارت را آغشته می‌کند.

  کره‌ای‌ها باید بتوانند به افرادی اعتماد کنند که با آن‌ها تجارت می‌کنند و روابط اجتماعی به‌طور مستقیم با موفقیت تجاری مرتبط است. به همین دلیل، شرکای تجاری آینده‌نگر زمان زیادی را صرف آشنایی با یکدیگر می‌کنند. دعوت‌نامه‌های شام و کارائوکه نیز احتمالا در برخی مواقع ارائه می‌شوند و نباید رد شوند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  شرایط کار در کره جنوبی

  اطلاع از این شرایط برای افرادی که به دنبال مهاجرت کاری به کره جنوبی هستند حائز اهمیت است.

  ساعات کاری: به‌طور سنتی در کره جنوبی فرهنگ ساعات کاری بسیار طولانی وجود دارد، اگرچه تغییرات در قانون حداکثر ساعات کاری را از 68 ساعت در هفته به 52 ساعت (40 ساعت عادی و 12 ساعت اضافه‌کاری) کاهش داده است.

  تعطیلات: تعداد تعطیلات رسمی بسته به سال از 10 تا 16 متغیر خواهد بود. مرخصی سالانه با حقوق هرسال کار برای کارفرمای افزایش می‌یابد.

  مالیات‌بر‌درآمد: کارگران در کره جنوبی باید مالیات، بیمه درمانی و بیمه بازنشستگی بپردازند. نرخ مالیات‌بر‌درآمد از 6٪ تا 45٪ متغیر است.

  جمع‌بندی

  امروزه، کره جنوبی یک بازار بسیار جالب و همچنین یک تقاطع واقعی با بقیه آسیا دارد. طی سال‌های گذشته، کره تجارت را با شرکای خود افزایش داده و مرزهای خود را به روی کارجویان بین‌المللی بازکرده است. شرکت‌های کره‌ای به‌ویژه به‌دنبال دارندگان مدرک کارشناسی‌ارشد،MBA  یا دکترا هستند. چنانچه در زمینه مهاجرت کاری به کره جنوبی برای کار به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با مشاورین موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند.

  سوالات متداول

  آیا کره جنوبی کارگر خارجی می‌پذیرد؟

  بله. کارگران خارجی به داشتن ویزاها و مجوزهای کار مناسب در کره جنوبی ملزم هستند که توسط قوانین مهاجرت تعیین‌شده است.

  آیا می‌توانم بدون دانستن زبان کره‌ای در کره جنوبی کار پیدا کنم؟

  مشاغل موجود در بسیاری از شرکت‌ها در کره نیاز دارند که افراد شاغل در آن به زبان کره‌ای مسط باشند. هنوز فرصت‌هایی برای افرادی وجود دارد که به این زبان صحبت نمی‌کنند.

  محبوب‌ترین شغل در کره چیست؟

  آموزش زبان انگلیسی رایج‌ترین شغل برای خارجی‌ها در کره است.

  درآمد یک خارجی در کره جنوبی چقدر است؟

  کارگران خارجی در کره جنوبی به‌طور متوسط 740 دلار حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.

  آیا می‌توانم ویزای توریستی کره جنوبی را به ویزای کار تبدیل کنم؟

  تغییر از ویزای توریستی به ویزای کار در کره جنوبی امکان‌پذیر نیست، این کار باید از سفارت یا کنسولگری در کشور مهاجر انجام شود.