تحصیل در لوکزامبورگ

یکی از راه‌های اخذ اقامت لوکزامبورگ، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. بر اساس قانون، دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در لوکزامبورگ می‌توانند برای شرکت در چندین برنامه تحصیلی درخواست دهند. دروس دانشگاه در تمام مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا به دو صورت انگلیسی و فرانسه یا فرانسه و آلمانی تدریس می‌شود. موسسه مهاجرتی میرداماد با بررسی سابقه تحصیلی و رزومه متقاضی بهترین مسیر برای ورود به دانشگاه‌های لوکزامبورگ را پیشنهاد خواهد کرد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  سیستم آموزشی کشور لوکزامبورگ

  برای ورود به دانشگاه‌های Luxembourg باید به زبان‌های انگلیسی، فرانسه‌ یا آلمانی تسلط داشته باشید. تمرکز اصلی دانشگاه‌های این کشور بر پژوهش، تحقیقات و ارائه پایان‌نامه قوی است. طرح پایان‌نامه باید از نظر دولت توجیه‌پذیر باشد. برای انجام پایان‌نامه به استاد راهنما و مشاور نیاز خواهید داشت. پذیرش در دانشگاه‌های دولتی به معنی دریافت حقوق از سوی دولت است.

  دانشگاه‌های لوکزامبورگ مسیر جذب و تحصیلی تعداد دانشجو به‌صورت رایگان در رشته‌های خاص را فراهم کرده‌اند. ارائه رزومه قوی و دو مقاله ثبت شده در کنفرانس‌های علمی کشور برای پذیرش رایگان دانشجویان الزامی خواهد بود. از نظر سیستم آموزشی برای تحصیل در لوکزامبورگ نمرات دانشجو در برخی دروس مانند ریاضی و فیزیک مهم‌تر از بقیه درس‌ها است.

  ایجاد مدارس دولتی و تحصیلی رایگان به اهمیت تحصیل در این کشور اشاره دارد. بیش از ۷۰ درصد مدارس این کشور دولتی هستند و تحصیل در آن‌ها هزینه ندارد. البته مدارس بین‌المللی و خصوصی نیز در این سرزمین وجود دارد. ارائه مدرک آیلتس با نمره بالای ۶ برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ضروری است.

  سطوح تحصیلی در کشور لوکزامبورگ

  تحصیل رسمی و اجباری در Luxembourg از سن ۶ سالگی آغاز و تا ۱۶ سالگی ادامه دارد. در سیستم آموزشی آن از ۴ زبان استفاده می‌شود. تحصیل در سال اول مدرسه (۶ سالگی) به زبان آلمانی خواهد بود. از ۷ تا ۱۲ سالگی تمام دروس به صورت ترکیبی به ز‌بان فرانسه و آلمانی تدریس می‌شود.

  سیستم آموزشی لوکزامبورگ شامل دسته‌های زیر است:

  • مقطع پیش دبستان (۳ تا ۵ سالگی و اختیاری)
  • مقطع دبستان (۶ تا ۱۴ سالگی و اجباری)
  • مقطع دبیرستان (بالای ۱۵ سال)
  • تحصیلات تکمیلی

  از ۱۳ سالگی تا ۱۵ سالگی درس زبان انگلیسی به نظام آموزشی مدارس اضافه می‌شود. پس تا ۱۵ سالگی دانش‌آموزان مشغول تحصیل در لوکزامبورگ به چهار زبان فرانسه، انگلیسی، آلمانی و زبان مادری خود مسلط هستند. دسته‌بندی تحصیل در مدارس این کشور شامل دو بخش ابتدایی و دبیرستان است. کلاس‌های مقطع ابتدایی در روز‌های دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت ۸ تا ۱۶ برگزار می‌شود.

  دوره ابتدایی در مدارس Luxembourg، ۷ سال طول می‌کشد. دانش‌آموزانی که تمایلی برای دریافت مدرک دیپلم ندارند نیازمند شرکت در دوره دبیرستان نیستند. آن‌ها باید بعد از سن ۱۵ سالگی وارد مدارس فنی شوند. مهاجرانی که به زبان فرانسه و آلمانی تسلط ندارند برای تحصیل باید مدارس بین‌المللی را انتخاب کنند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مقاطع تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

  تحصیلات تکمیلی در این کشور شامل دوره کارشناسی، ارشد و دکترا است. جهت اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ در هر مقطع باید پیش‌نیاز‌های مختلف ارائه شود.

  تحصیل در لوکزامبورگ: مقطع کارشناسی

  تحصیل در دوره کارشناسی به سه زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی انجام می‌شود. پس، انتخاب زبان برای دانشجویان بین‌المللی آسان‌تر است. افراد بعد از اتمام دوره مدرسه و کسب ۷۵ درصد از نمره کل می‌توانند در دوره لیسانس شرکت کنند. مدرک آیلتس با نمره ۶ یا سطح B1 برای زبان آلمانی یکی دیگر از شرط‌های پذیرش در این دوره است. دوره کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال طول خواهید کشید. در مقطع لیسانس امکان تحصیلی در رشته‌های فنی، علوم پایه و علوم انسانی فراهم است.

  مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

  برای تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع ارشد به معدل بالای ۱۵ و کسب حداقل ۷۵ درصد از نمره کل نیازمند هستید. طول دوره ارشد حدود دو سال است. ارائه مدارک برای دریافت مجوز اقامت این دانشجویان به‌صورت حضوری خواهد بود. اعتبار ویزا بیش از ۶ ماه و دریافت بیمه نامه برای تمام دوره اقامت نیز دو شرط دیگر در این مرحله هستند.

  تنها افراد دارای مدرک آیلتس با نمره 6.5 و تمکن مالی می‌توانند در این دوره شرکت کنند. ارائه سه مقاله در کنفرانس‌های معتبر و پایان‌نامه عالی برای تمام دانشجویان ارشد ضروری است. اجازه کار از بدو ورود مزیت اصلی ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای دانشجویان بین‌المللی به‌شمار می‌رود. این دوره‌ها معمولا شامل شرکت در کلاس‌های تئوری و انجام تحقیقات علمی هستند.

  شهریه مناسب دانشگاه و هزینه کم زندگی دو دلیل اصلی افزایش تقاضا برای پذیرش از دانشگاه‌های لوکزامبورگ

  تحصیل در مقطع دکترا

  برای تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا به ۳ تا ۴ سال زمان نیاز دارید. تمرکز دانشجویان در این دوره بر انجام کار‌های تحقیقاتی و ارائه پایان‌نامه خواهد بود. طرح پایان‌نامه دکترا در صورتی پذیرفته می‌شود که نقش موثری در اقتصاد لوکزامبورگ داشته باشد. ۸۰ درصد دروس عملی و تحقیقاتی هستند. تنها ۲۰ درصد واحد‌های دکترا مربوط به دروس تئوری است که در ترم اول ارائه می‌شود.

  شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در لوکزامبورگ

  برای موفقیت در مسیر پذیرش تحصیلی باید اطلاعات کافی درباره اسناد موردنیاز، زمان ارسال مدارک و  شرایط تحصیل در لوکزامبورگ داشته باشید. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با بررسی جدیدترین چک‌لیست‌های منتشرشده توسط سفارت Luxembourg، مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را ارائه می‌کنند. این موارد عبارت است از:

  • عکس ۳ در ۴
  • کپی گذرنامه
  • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه
  • انگیزه‌نامه
  • مدرک معتبر زبان (آیلتس با نمره ۶ به بالا)
  • مدارک تحصیلی
  • ارائه پذیرش‌نامه
  • تمکن مالی
  • بیمه درمانی
  • پرداخت مبلغ ۸۰ یورو (برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا)

  بهترین دانشگاه‌های لوکزامبورگ

  تحصیل در یک کشور بدون شناخت دانشگاه‌های برتر آن امکان‌پذیر نیست. مهم‌تر از همه، در انتخاب دانشگاه باید به تاییدیه آن‌ها از طریق وزارت علوم و تحقیقات نیز توجه کنید.

  دانشگاه‌هارتبه در وزارت علومرتبه جهانی
  دانشگاه لوکزامبورگعالی178
  دانشکده بازرگانی لوکزامبورگ (LSB)عالی265
  انستیتوی اروپایی مدیریت عمومی (EIPA)عالی220
  دانشگاه بین‌المللی بهداشت و ورزش LUNEXعالی310

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ و اخذ بورسیه تحصیلی

  پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه زندگی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در لوکزامبورگ به‌شمار می‌رود. در سیستم آموزشی لوکزامبورگ مسیر برای ارائه بورسیه‌های دانشجویی فراهم است. در سال ۲۰۲۲ بیش از ۳۷ درصد دانشجویان بین‌المللی موفق به دریافت بورس تحصیلی شده‌اند.

  • بورس تحصیلی :CEDIES مبلغ این بورسیه بیش از ۱۳۰۰۰ یورو در هر سال است. اما این بورسیه به افراد مقیم منطقه اقتصادی یا اتحادیه اروپا و شهروندان یا افراد دارای تابعیت این کشور تعلق می‌گیرد.
  • بورسیه دوره ماکس پلانک: این بورسیه برای پوشش هزینه‌های دوره دکتری است و به مدت ۶ ماه پرداخت می‌شود. مبلغ آن به‌طور دقیق مشخص نیست و تسلط به زبان انگلیسی یکی از پیش‌شرط‌های اصلی دریافت بورسیه ماکس پلانک به حساب می‌آید.
  • بورسیه LSB: اینبورسیه تنها به دانشجویان رشته MBA و از سوی موسسه تجارت-بازرگانی لوکزامبورگ تعلق می‌گیرد.
  • بورسیه AFR: تنهادانشجویان دوره دکترا می‌توانند از این کمک هزینه استفاده کنند. دوره آن ۴ ساله است. شهروندان لوکزامبورگ که در مقطع دکترا در دانشگاه‌های خارج از کشور درس می‌خوانند گزینه اصلی دریافت بورسیه AFR هستند.
  در لوکزامبورگ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بومی و بین‌المللی فراهم است

  هزینه تحصیل در لوکزامبورگ

  قبل از مهاجرت تحصیلی باید اطلاع کافی درباره هزینه تحصیل در هر دانشگاه داشته باشید. برای محاسبه این مبلغ باید به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی، دانشگاه و رشته دقت کنید.

  مقطع تحصیلیشهریه سالانه به یورو
  کارشناسی10000 تا 15000 یورو
  کارشناسی ارشد4000 تا 17000 یورو
  دکترا8000 تا 17000 یورو
  دانشگاه‌های خصوصی29000 تا 39000 یورو

  هزینه زندگی در لوکزامبورگ

  بعد از مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ برای تامین هزینه ماهیانه زندگی در این کشور به مبلغی بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو نیاز دارید. شهر محل سکونت و سبک زندگی دو عامل اصلی در محاسبه هزینه زندگی هستند.

  خدماتهزینه به یورو
  نان2.35 یورو
  12 عدد تخم مرغ4 یورو
  یک وعده غذا در رستوران 17 یورو
  شیر1.4 یورو برای یک لیتر
  پنیر محلی17 یورو برای یک کیلو
  خوابگاه دانشجویی350 تا 400 یورو برای هر ماه
  هزینه تاکسی3 یورو برای هر کورس
  باشگاه ورزشی و تفریحی70 تا 150یورو برای هر ماه
  برنج1.65 یورو برای هر کیلو

  دریافت پذیرش‌نامه و ویزای تحصیلی مسیر چالش برانگیزی دارد. بدون راهنمای کارشناسان مجرب، موفقیت در این مسیر غیرممکن است. وکلای موسسه مهاجرتی میرداماد در تمام مسیر دریافت ویزای تحصیلی کنار شما خواهند بود.

  جمع‌بندی

  مسیر‌های مختلفی برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا وجود دارد. اما، هزینه مناسب زندگی و سیستم آموزشی قوی، تحصیل در لوکزامبورگ را به بهترین گزینه برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌کند. ارائه مدرک زبان، تمکن مالی، عدم سابقه کیفری، رزومه قوی و تسلط به زبان‌های فرانسه، آلمانی یا انگلیسی برای ادامه تحصیل در دانشگاه این کشور ضروری است.

  سوالات متداول

  تحصیل در Luxembourg رایگان است؟

  تحصیل در مدارس دولتی کاملا رایگان است. اما، دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این کشور باید شهریه بپردازند.

  امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

  بله، موسسات مختلفی در مقاطع تحصیلی مختلف اعم از کارشناسی، ارشد و دکترا به دانشجویان بومی و بین‌المللی بورسیه اعطا می‌کنند.

  شرایط برای کار بعد از اتمام تحصیل فراهم است؟

  بر اساس قانون دانشجویان مقطع ارشد و دکترا می‌توانند در حین تحصیل کار کنند. بعد از اتمام تحصیل برای کار باید مجوز دریافت کنید.

  امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد؟

  بله، در سیستم آموزشی لوکزامبورگ از زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی و انگلیسی برای تدریس استفاده می‌شود.

  مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در لوکزامبورگ چیست؟

  اثبات تمکن مالی، مدارک تحصیلی، مدارک هویتی، پذیرش از دانشگاه، رزومه قوی، انگیزه‌نامه و مدرک زبان برای ورود به دانشگاه ضروری است.

  مقالات مرتبط