سرمایه گذاری در بلژیک

کشورهای اروپایی به دلیل سطح بالای رفاه اجتماعی و رشد اقتصادی خوبی که دارند همواره مقصد بسیاری از متقاضیان از سراسر دنیا برای مهاجرت هستند. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری گزینه مناسب مهاجرت برای افرادی است که تمکن مالی کافی دارند و قصد سرمایه گذاری و سودآوری را نیز در سر می‌پرورانند. سرمایه گذاری در بلژیک در سال‌های اخیر طرفداران زیادی داشته است چرا که کشور بلژیک از نظر قدرت اقتصادی در رتبه هفتم دنیا قرار دارد و مقر اتحادیه اروپا نیز می‌باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع روش‌های مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری، شرایط آن و مطالب مرتبط با این موضوع مهم که کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد برای شما عزیزان تهیه کرده‌اند آشنا شویم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  شرایط عمومی سرمایه گذاری در کشور بلژیک

  سرمایه گذاری در بلژیک نیازمند شرایط خاصی است که افراد با توجه به روشی که برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند، باید واجد شرایط مربوط به آن روش باشند اما به طور کلی برای سرمایه گذاری در این کشور نیاز است تا متقاضیان موارد زیر را داشته باشند:

  • دارای حداقل سن 18 سال
  • داشتن تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری (میزان سرمایه لازم برای هر روش متفاوت است)
  • تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی
  • ارائه بیزینس پلن قابل قبول برای ثبت شرکت و یا کارآفرینی

  شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در کشور بلژیک

  سرمایه گذاری در همه کشورها مستلزم این است که سرمایه گذاران از عوامل تاثیرگذار بر رشد اقتصادی کشور مقصد آگاهی داشته باشند. سرمایه گذاری در بلژیک هم از این قائده مستثنی نیست و شاخص‌های  مهمی وجود دارند که بر سرمایه گذاری در این کشور اثرات مطلوب و یا نامطلوبی می‌گذارند. این شاخص‌ها عبارتند از:

  شاخص های تاثیرگذار بر سرمایه گذاریتوضیحات
  مالیاتارزش متوسط مالیات در سال‌های 2006 تا 2018 در کشور بلژیک حدود 50% بوده است.
  تولید ناخالص داخلیطبق آخرین آمار تولید ناخالص داخلی کشور بلژیک در سال 2017 حدود 87% بوده است.
  نرخ بهره بانک مرکزی بلژیکمیانگین شاخص نرخ بهره بانکی از سال 2003 تا سال 2018 حدود 49% بوده است.
  نرخ بیکاریآخرین آمار مربوط به نرخ بیکاری برای سال 2018 است که رقم آن 4.5% بوده است.

  آشنایی با انواع روش‌های سرمایه گذاری در بلژیک

  سرمایه گذاری در کشورهای خارجی مقوله‌ای حساس است که تصمیم گیری درباره آن نیاز به داشتن اطلاعات کافی از بازار سرمایه کشور مقصد دارد چرا که با کوچکترین اشتباه در انتخاب روش سرمایه گذاری ممکن است سرمایه و پول افراد از دست برود. بنابراین توصیه می‌کنیم برای انتخاب مناسب ترین روش سرمایه گذاری در بلژیک که در زیر به انواع آن اشاره می‌کنیم با مشاوران برتر موسسه مهاجرتی میرداماد که تجربه کافی در این زمینه را دارند در تماس باشید.

  • سرمایه گذاری در کشور بلژیک از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری در کشور بلژیک از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری در کشور بلژیک از طریق کارآفرینی
  • سرمایه گذاری در کشور بلژیک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

  سرمایه گذاری در کشور بلژیک از طریق خرید ملک

  کشور بلژیک از سطح رفاه زندگی بالایی برخوردار است و حدود 75% مردم آن صاحب املاک خویش هستند. اگرچه خرید ملک در این کشور پروسه‌ای سخت و پیچیده دارد اما به دلیل ارزان بودن ملک نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی، ارزش آن را دارد. گران‌ترین قیمت‌ها در این کشور مربوط به پایتخت آن یعنی شهر بروکسل است و این شهر میزبان بسیاری از مهاجران خارجی نیز می‌باشد.

  از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در این کشور، عدم محدودیت برای خریداران است؛ بدین معنی که برای خرید و فروش املاک در این کشور نیازی نیست تا حتما تابعیت بلژیک را داشته باشید. اگر قصد اقامت کمتر از 5 سال در کشور بلژیک را دارید باید بگوییم که خرید ملک یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری است چرا که با مالیات بر درآمد 16.5% است و هزینه‌های اجاره مسکن پایین است. نکته قابل توجه در این نوع سرمایه گذاری این است که صرف خرید ملک در بلژیک منجر به اخذ اقامت این کشور نمی‌شود و متقاضیان برای دریافت اقامت برای خود و خانواده‌شان باید از روش‌های دیگری مانند ثبت شرکت و یا کارآفرینی استفاده کنند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری در کشور بلژیک از طریق ثبت شرکت

  سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور است. ثبت شرکت در این کشور به چند فرم صورت می‌گیرد که افراد بسته به اینکه چه نوع شرکتی را ثبت می‌کنند می‌توانند مراحل آن را طی کنند.

  انواع ثبت شرکتتوضیحات
  راه اندازی یک شعبه از شرکت اصلی (branch office or subsidiary)شرکت های معتبر بین المللی با راه اندازی یک شعبه در کشور بلژیک می‌توانند برای مدیران آن شعبه ویزای بلژیک را بگیرند. تمام هزینه‌ها و مسئولیت این شعبه‌ها به عهده شرکت اصلی است اما باید طبق قوانین بلژیک اداره شوند.
  شرکت سهامی عاماغلب کسب و کارهای بزرگ از این طریق ثبت شرکت می‌کنند. حداقل سرمایه لازم برای این کار 61500 یورو است و هیئت مدیره این نوع شرکت باید دارای 3 عضو باشد.
  شرکت با مسئولیت محدوداین نوع شرکت برای بیزینس‌های کوچک بسیار ایده‌آل است. حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی آن 18550 یورو است و هیدت مدیره آن می‌تواند شامل یک یا چند نفر باشد.
  شرکت های تعاونیاین نوع شرکت‌ها در 2 نوع با مسئولیت محدود و مسئولیت نامحدود امکان پذیر هستند. برای ثبت این شرکت‌ها به 3 شریک نیاز است و حداقل سرمایه لازم برای تاسیس آنها 18550 یورو است.

  برای ثبت شرکت در بلژیک به اسناد و مدارک زیر نیاز است:

  • قطعنامه شرکت (شامل پرونده ثبت شرکت که در آن نام شخصی به عنوان مدیر شرکت ثبت شده باشد)
  • گواهی ثبت نام بازرگانی مبنی بر وجود شرکت
  • رونوشتی از مقررات شرکت
  • اسناد مالی شرکت

  مدیران شرکت‌ها موظفند تا هر ساله صورت حساب‌های مالی و مالیاتی را به مراجه مربوطه در بلژیک تحویل بدهند.

  ثبت شرکت یکی از آسان ترین روش‌ها برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری است.

  سرمایه گذاری در کشور بلژیک از طریق کارآفرینی

  افراد خارجی که قصد دریافت اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی را دارند باید بدانند که برای کارآفرینی در این کشور در ابتدا لازم است تا آنها مجوز اقامت بلژیک را بدست آورند. برای این کار لازم است تا کارآفرینان شرکت خود را در بلژیک ثبت کنند و با ارائه بیزینس پلن خود به مقامات این کشور ثابت کنند که سود سالیانه کسب و کار آنها به 35000 یورو در سال می‌رسد. هنگامی که شرکت ثبت شد، متقاضیان باید برای دریافت مجوز اقامت خود و خانواده‌شان به سفارت بلژیک درخواست دهند و منتظر ویزا بمانند. به طور معمول برای افرادی که ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند 3 الی 8 ماه طول می‌کشد تا مجوز اقامتشان صادر گردد. در ابتدا یک مجوز با اعتبار یک ساله به متقاضیان تعلق می‌گیرد که پس از ورود به بلژیک و زندگی در این کشور می‌توانند برای تمدید مدت اقامتشان اقدام کنند.

  از جمله مزایایی که کشور بلژیک برای کارآفرینان خارجی در نظر گرفته است، مالیات منصفانه و عدم محدودیت 2 تابعیتی برای افراد خارجی است یعنی افراد خارجی بدون در نظر گرفتن تابعیت اولیه خود می‌توانند تابعیت بلژیک را نیز بدست آورند.

  سرمایه گذاری در کشور بلژیک با خرید اوراق قرضه دولتی

  خرید اوراق قرضه دولتی برای سرمایه گذارانی که قصد یک سرمایه گذاری کم ریسک را دارند بهترین گزینه است. در این روش شخص با خرید سهام یک شرکت در سود سالیانه آن شریک می‌شود و متقاضیان برای پایین آوردن ریسک ضرردهی باید به صورت روزانه قیمت سهام را بررسی کنند. سرمایه گذاری در این روش از 25 یورو در ماه آغاز می‌شود اما در طی زمان توسط دولت و یا شرکت‌ها قیمت اصلی سهام مشخص می‌شود. در این روش شخص با خرید سهام یک شرکت در سود سالیانه آن شریک می‌شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مزایای سرمایه گذاری در کشور بلژیک

  سرمایه گذاری در این کشور چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم منجر به گرفتن اقامت بلژیک می‌شود. در این قسمت نگاهی به مزایایی که سرمایه گذاری و اخذ اقامت بلژیک برای افراد در پی دارد را بررسی می‌کنیم:

  • شناخته شدن کشور بلژیک به عنوان یکی از قطب‌های قدرتمند اقتصادی دنیا
  • دارای قوانین مالیاتی مناسب برای سرمایه گذاران
  • اخذ اقامت ارزان‌تر این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی از جمله اتریش
  • دارای بهترین برنامه‌های کسب و کار در اروپا
  • قرار داشتن بلژیک در میان کشورهای حوزه شینگن
  • بدون نیاز به داشتن تجربه کسب و کار و محل اقامت فیزیکی
  • بدون نیاز به داشتن مدرک زبان در 5 سال اول اقامت در این کشور
  • نداشتن محدودیت ملیتی

  دریافت اقامت و تابعیت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در بلژیک یکی از روش‌های کم دردسر و سریع برای مهاجرت به این کشور است اما همانطور که در مطالب بالا نیز دیدیم، همه روش‌های سرمایه گذاری در این کشور منجر به دریافت اقامت آن نمی‌شود. متقاضیان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی به طور مستقیم می‌توانند اقامت این کشور را بدست آورند اما خرید ملک و خرید اوراق قرضه مستقیما اقامت بلژیک را به سرمایه گذاران نمی‌دهد و آنها باید از طریق روش‌های دیگر برای گرفتن اقامت در این کشور اقدام کنند.

  افرادی که 5 سال در کشور بلژیک زندگی کرده باشند و دارای درآمد خوبی باشند می‌توانند برای گرفتن اقامت دائم بلژیک اقدام کنند. تابعیت و پاسپورت این کشور نیز به افرادی تعلق می‌گیرد که مدت 10 سال از اقامت آنها در بلژیک گذشته باشد.

  سخن پایانی

  مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری با توجه به جایگاه اقتصادی خوبی که این کشور در دنیا دارد، روشی کم ریسک برای افزایش سرمایه و دریافت اقامت این کشور است. میزان سرمایه لازم برای هر یک از روش‌های خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی، ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور متفاوت است. برای اطلاع از تمام جزییات مربوط به سرمایه گذاری در بلژیک می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

  سوالات متداول

  حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای ثبت شرکت در بلژیک چقدر است؟

  حداقل مبلغ سرمایه برای ثبت شرکت 200 هزار یورو است که بین شرکا تقسیم می‌شود.

  آیا خرید اوراق قرضه دولتی باعث دریافت اقامت بلژیک می‌شود؟

  خیر. خرید ملک و خرید اوراق قرضه به تنهایی منجر به اخذ اقامت بلژیک نمی‌شوند.

  آیا برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری نیاز به مدرک زبان است؟

  خیر. تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی کافیست.