مهاجرت کاری به رومانی

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  رومانی، کشوری زیبا که در شرق اروپا واقع شده است، طیف وسیعی از فرصت‌های کاری را هم برای افراد محلی و هم برای مهاجران خارجی ارائه می‌دهد. Romania با اقتصاد روبه‌رشد و بخش‌های شغلی متنوع به مقصدی جذاب برای مهاجرت نیروی کار تبدیل شده است. مهاجرت کاری به رومانی، آینده شما را رقم می‌زند.

  کمی با کشور رومانی آشنا شوید

  Romania، واقع در جنوب شرقی اروپا، کشوری فریبنده با تاریخ غنی و فرهنگ متنوع است. این کشور به‌خاطر مناظر خیره‌کننده‌اش از کوه‌های باشکوه کارپات تا دلتای زیبای دانوب شناخته می‌شود. شهرهای رومانی جذابیت معماری قرون وسطایی را با زندگی شهری مدرن ترکیب می‌کنند و تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. این کشور دارای میراث فرهنگی فراوان با قلعه‌های باستانی، کلیساهای مستحکم و آداب و رسوم سنتی مردمی است.

  انواع ویزای کار کشور رومانی

  Romania انواع مختلفی از ویزای کار را برای اتباع خارجی ارائه می‌دهد که به کار و اقامت قانونی در این کشور مایل هستند. این ویزاها برای پاسخ‌گویی به سناریوهای مختلف استخدامی و مدت زمان خاص اقامت طراحی شده‌اند و تضمین می‌کنند که هم کارفرمایان و هم کارمندان می‌توانند روند کار را به‌طور قانونی طی کنند.

  ویزا کاری کوتاه‌مدت (نوع C)

  این ویزا برای کسانی مناسب است که قصد دارند برای مدت کوتاهی در Romania کار کنند. در واقع ویزای نوع سی معمولا اجازه می‌دهد که شخص تا 90 روز در یک دوره 180 روزه در این کشور بماند. مهاجرت کاری به کشور رومانی معمولا دریافت این ویزا را برای انجام سفرهای کاری، جلسات آموزشی یا پروژه‌های کاری موقت پیگیری می‌کنند.

  نکته: ویزا کار کوتاه‌مدت برای یک هدف خاص صادر می‌شود و نمی توان آن را بیش از مدت‌زمان مجاز تمدید کرد. اگر قصد دریافت ویزای نوع سی کشور Romania را دارید، همین حالا با کارشناسان مجموعه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید و از جدیدترین اخبار مربوط به این روش مهاجرتی مطلع شوید.

  ویزا کار طولانی‌مدت (نوع D)

  ویزا کار طولانی‌مدت برای افرادی در نظر گرفته شده است که معمولا به‌دنبال فرصت‌های شغلی در این کشور برای دوره‌های طولانی‌تر، بیش از 90 روز هستند. این ویزا توسط کارگران خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قراردادهای کار دائم یا ثابت در این کشور به آن‌ها پیشنهاد می‌شود. متقاضی برای درخواست این ویزا باید یک پیشنهاد شغلی تایید‌شده از یک کارفرمای رومانیایی داشته باشد و شرایط خاص تعیین‌شده توسط مقامات رومانیایی را برآورده کند.

  ویزا کار فصلی

  برای افرادی که به‌دنبال شغل فصلی در بخش‌هایی مانند کشاورزی یا گردشگری هستند، مهاجرت به رومانی از طریق کار  با استفاده از ویزای فصلی بهترین انتخاب است. این ویزا برای مدت محدودی اعتبار دارد و متقاضیان برای واجد شرایط بودن دریافت آن باید از یک کارفرمای ثبت‌شده در مقامات رومانیایی یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

  ویزای انتقال درون‌شرکتی

  این نوع ویزا برای کارمندان شرکت‌های چندملیتی مناسب است که از شعبه یا شرکت‌های تابعه خارجی به این کشور منتقل می‌شوند. این ویزا امکان انتقال کارگران ماهر را در یک گروه شرکتی فراهم می‌کند و حرکت روان کارکنان را بین کشورها تسهیل می‌دهد.

  Blue card بلو کارت

  بلو کارت یک مجوز کار و اقامت است که برای کارگران بسیار ماهر غیر‌اتحادیه اروپا صادر می‌شود که در این کشور در حرفه‌هایی خاص پیشنهاد شغلی دارند. این کارت شبیه بلو کارت اتحادیه اروپا است و حقوق خاصی مانند پیوست خانواده و سفر به کشورهای اتحادیه اروپا را اعطا می‌کند.

  لازم به ذکر است که روند درخواست، مدارک مورد نیاز و معیارهای واجد شرایط بودن برای مهاجرت کاری به رومانی ممکن است برای هر نوع ویزای متفاوت باشد. علاوه‌بر این، قوانین و مقررات مهاجرت این کشور در معرض تغییر هستند. بنابراین متقاضیان باید مشورت با منابع رسمی دولتی را جدی بگیرند یا برای به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات از مشاوره حرفه‌ای استفاده کنند.

  شرایط لازم برای دریافت ویزا کاری رومانی

  در Romania، اجازه کار نمی‌تواند به‌طور مستقیم توسط خود شهروندان خارجی درخواست شود. در عوض، مسئولیت شروع فرآیند درخواست با کارفرما است. صدور مجوز کار منوط به در دسترس نبودن شهروندان رومانیایی یا اتحادیه اروپا/EEA واجد شرایط برای پر کردن این موقعیت است. این معیار به‌عنوان یک شرط مهم در زمینه واجد شرایط بودن برای اخذ این مجوز نامیده می‌شود. از دیگر موارد لازم می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

  شرطتوضیحات
  برآورده کردن الزاماتتمام الزامات کارفرما برای این موقعیت را طبق مقررات قانونی برآورده کنید.
  سابقه کیفریهیچ سابقه کیفری نداشته باشید که مانع از کار در کشور رومانی شود.
  گواهی پزشکیارائه یک گواهی پزشکی که بیانگر توانایی شما برای انجام وظایف مورد نیاز برای کار باشد.
  سهمیه سالانهدر سهمیه سالانه برای شهروندان خارجی حضور داشته باشید که در آن مجوز کار اعطا می‌شود.

   پس تامین این شرایط، لازم است مدارک لازم برای دریافت ویزا کار در رومانی را آماده کنید که در بخش بعدی به‌طور کامل آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

  برای دریافت جدیدترین اطلاعات در‌رابطه‌با شرایط مهاجرت از‌طریق ویزا کار به کشور رومانی و سایر اطلاعات در این زمینه می‌توانید با کارشناسان مجموعه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک لازم برای مهاجرت کاری به رومانی

  مدارک لازم برای دریافت ویزا کار رومانی به شرح زیر است:

  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
  • پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
  • عکس در اندازه پاسپورت
  • برنامه سفر یا بلیط رفت‌و‌برگشت
  • اثبات دارا بودن وجوه کافی برای پوشش هزینه‌ها در طول اقامت
  • اثبات ترتیبات اقامتی
  • قرارداد کار امضا‌شده با کارفرمای رومانیایی
  • مجوز کار صادر‌شده توسط وزارت کار رومانی
  • اثبات مدارک تحصیلی و سابقه کار
  • بیمه درمانی که کل اقامت را پوشش می‌دهد
  • گواهی سوء‌پیشینه در‌صورت نیاز
  • اثبات پرداخت هزینه ویزا

  مدارک ذکر‌شده برای تمام انواع ویزاهایی مورد نیاز هستند که در بخش قبلی به شما عزیزان معرفی کردیم.

  مراحل دریافت ویزای کار رومانی

  اخذ ویزا و مهاجرت کاری به کشور رومانی شامل چندین مرحله است که باید با جدیت دنبال شود. با اینکه این فرآیند ممکن است بسته به ملیت شما و نوع خاصی از ویزا کاری که نیاز دارید، متفاوت باشد، اما در این بخش به‌طور کلی مراحلی را بررسی می‌کنیم که باید پشت‌سر بگذارید.

  تعیین صلاحیت ویزا

  هر نوع ویزا کاری دارای شرایط خاصی است، مانند پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای رومانیایی یا بخشی از یک دسته حرفه‌ای خاص. قبل از این که در این مسیر اقداماتی را انجام دهید، بررسی کنید که آیا واجد شرایط دریافت ویزا کار این کشور هستید یا خیر.

  یافتن شغل در رومانی

  شما در این مسیر به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای رومانیایی نیاز خواهید داشت. در نظر داشته باشید که این کارفرمایان نقش مهمی در روند درخواست ویزا ایفا خواهند کرد. زیرا باید اسناد مختلفی را برای پشتیبانی از درخواست شما ارائه دهند.

  مدارک لازم را جمع آوری کنید

  تمام مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به رومانی را جمع‌آوری کنید که معمولا شامل گذرنامه معتبر، فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا ، عکس‌های اندازه گذرنامه، قرارداد کار، مدارک صلاحیت و سابقه کار، بیمه پزشکی و گواهی سابقه کیفری هستند.

  اسناد را ترجمه و محضری کنید

  اگر اسناد شما به زبان رومانیایی نیست، اطمینان حاصل کنید که توسط یک مترجم مجاز به رومانیایی ترجمه شده و در محضر به ثبت رسیده است.ارسال درخواست

  بسته به کشور خود، ممکن است لازم باشد درخواست خود را در نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری Romania ارسال کنید. از‌طرف‌دیگر، برخی از کشورها امکان ارسال درخواست ویزا را به‌صورت آنلاین نیز فراهم می‌سازند.

  پرداخت هزینه ویزا

  مقدار هزینه ممکن است بسته به ملیت شما و نوع ویزا کاری که برای آن درخواست می‌کنید متفاوت باشد.

  شرکت در مصاحبه (در‌صورت نیاز)

  ممکن است از برخی متقاضیان خواسته شود در مصاحبه‌ای در سفارت یا کنسولگری شرکت کنند.

  بررسی الزامات و رویه‌های خاص با مقامات رومانیایی یا نمایندگی‌های دیپلماتیک ضروری است؛ زیرا سیاست‌ها و رویه‌های مهاجرت می‌تواند در طول زمان تغییر کند. البته در نظر داشته باشید که همواره امکان برقراری ارتباط با این مقامات وجود ندارد. به‌همین دلیل بهتر است با کارشناسان این زمینه مانند موسسات مهاجرتی ارتباط برقرار کنید. مجموعه مهاجرتی میرداماد یکی از برترین مجموعه‌ها است که درحال‌حاضر به‌روزترین اطلاعات در زمینه مهاجرت کاری به کشور رومانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

  جمع‌بندی

  ویزای کار رومانی به حمایت کارفرما برای شهروندان خارجی نیاز دارد.  این ویزا تنها در‌صورتی اعطا می‌شود که هیچ نامزد واجد شرایط رومانیایی یا اتحادیه اروپا/EEA در دسترس نباشد. فرآیند درخواست ویزا شامل جمع‌آوری مدارک مورد نیاز، ارسال درخواست در سفارت یا کنسولگری Romania و پرداخت هزینه رسیدگی است. متقاضیان پس از تایید، می‌توانند به رومانی سفر کنند و برای کار قانونی در این کشور باید ظرف 90 روز پس از ورود، اجازه اقامت بگیرند.

  سوالات متداول

  1. ویزا کار کوتاه‌مدت (نوع C) برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

  ویزای کار کوتاه‌مدت برای افرادی مناسب است که قصد دارند برای مدت کوتاهی در Romania کار کنند، معمولا تا 90 روز در یک دوره 180 روزه.

  2. چه کسانی می‌توانند برای ویزای کار طولانی‌مدت (نوع D) اقدام کنند؟

  ویزای کار طولانی مدت برای افرادی است که به‌دنبال فرصت‌های شغلی در Romania برای دوره‌های بیش از 90 روز هستند.

  3. ویزای کار فصلی برای چیست؟

  ویزای کار فصلی برای افرادی طراحی شده است که به‌دنبال کار موقت در بخش‌هایی مانند کشاورزی یا گردشگری هستند.

  4. چه کسانی می‌توانند برای ویزای انتقال درون شرکتی اقدام کنند؟

  ویزای انتقال درون شرکتی برای کارمندان شرکت‌های چند‌ملیتی مناسب است که از شعب یا شرکت‌های تابعه خارجی به رومانی نقل مکان می‌کنند.

  5. بلوکارت رومانی برای چیست؟

  بلوکارت یک مجوز کار و اقامت است که برای کارگران بسیار ماهر غیر‌اتحادیه اروپا صادر می‌شود که در رومانی در مشاغل خاصی حضور پیدا می‌کنند.