مهاجرت به بلژیک

به جرات می توان گفت کشور بلژیک برای مهاجرت بهترین گزینه می باشد. چرا که این کشور در لیست امن ترین کشورهای جهان قرار داد. مردم بلژیک به سه زبان آلمانی، هلندی و فرانسوی صحبت می کنند. واحد پول این کشور یورو و پایتخت بلژیک، بورکسل بوده که به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می شود.

کیفیت بالای زندگی، شرایط و وضعیت اقتصادی باثبات، شرایط داخلی آرام، وجود دانشگاه های معتبر با رتبه های بالا در سطح جهان، این کشور را به یکی از مقاصد دوست داشتنی برای انواع مهاجرت تبدیل کرده است. به طور کلی بهترین روش های مهاجرت به بلژیک را می توان در مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و تولد خلاصه کرد. متقاضیان با بررسی شرایط خود می توانند از یکی از این روش ها برای مهاجرت به  کشور بلژیک اقدام کنند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  بهترین روش های مهاجرت

  به طور کلی چندین روش مهاجرت به کشور بلژیک وجود دارد. با توجه به شرایط عالی زندگی و کار در این کشور، شرایط مهاجرت به بلژیک بسیار گوناگون و از طریق راه های مختلف امکان پذیر می باشد. به همین دلیل ما در موسسه مهاجرتی میرداماد برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان در ادامه بهترین روش های مهاجرت را بازگو می کنیم.

  انواع روش های مهاجرتی

  روش های مهاجرت به بلژیک

  مهاجرت تحصیلی به بلژیک

  همواره ویزای تحصیلی یکی از گزینه های عالی برای ورود و زندگی در یک کشور جدید است. با توجه به چند زبانه بودن کشور بلژیک، داشتن مدرک زبان انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی به همراه رزومه و سوابق تحصیلی عالی، مسیر اخذ ویزای تحصیلی را برای متقاضیان بسیار راحت می کند. برای کاهش هزینه مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل، بهترین کار شرکت در فعالیت های پژوهشی و بعد از آن درخواست برای بورسیه تحصیلی می باشد. برخی از دانشگاه های مطرح این کشور مانند دانشگاه کنت و لیژ بورسیه های تحصیلی خوبی ارائه می دهند به طوری که بیشتر هزینه های متقاضی را پوشش می دهند.

  مهاجرت از طریق کار به بلژیک

  برای مهاجرت به بلژیک از طریق کار، چندین نوع ویزای کار وجود دارد. با توجه به سوابق کاری متقاضی، نوع تخصص و مهارتی که دارد، ویزای کار متفاوت می باشد. پیدا کردن یک کار مناسب در بلژیک کمی سخت به نظر می رسد اما نگران نباشید؛ اگر مهارت و تخصص خوبی دارید و سال ها در همین زمینه فعالیت داشته اید، پوزیشن های کاری مناسب برای شما وجود دارد. اگر به دنبال شغل کارمندی و در سطح متوسط هستید، باید برای ویزای نوع A کاری اقدام کنید. اگر هم در یک زمینه مشخص تخصص بالایی دارید و می خواهید به عنوان تکنسین مشغول به فعالیت شوید، ویزای B مناسب شما می باشد.

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک

  روش های سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی امکان پذیر است که اگر شرایط مالی خوبی داشته باشید، راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک همین روش است. با توجه به شرایط متقاضی مدت زمان ویزا و نوع اقامت نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی برای خرید ملک، متقاضی باید مبلغی حدود  300 تا 500 هزار یورو در نظر داشته باشد. برای ثبت شرکت نیز باید گردش مالی خوبی داشته باشید و با همین روش می توانید اقامت 1 تا 5 ساله دریافت کنید. برای ویزای کارآفرینی نیز ابتدا باید به دولت این کشور یک طرح نوآروانه و خلاقانه ارائه دهید. طرحی که بازدهی اقتصادی خوبی داشته باشد. بعد از تایید طرح شما، در ابتدا ویزای 3 ساله به شما تعلق می گیرد که قابل تمدید می باشد.

  مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج

  برای زندگی در بلژیک مهاجرت از راه های مختلف از جمله ازدواج امکان پذیر است. برای دریافت اقامت دائم و شهروندی کشور بلژیک، ازدواج با یک شهروند بلژیکی یکی از راه های قانونی می باشد. برای ازدواج و اخذ اقامت در این کشور چندین شرط لازم می باشد. سن افراد باید بالای 18 سال باشد. فردی که برای ازدواج انتخاب می کنید باید حداقل 3 ماه از تابعیت وی گذشته باشد. بلافاصله بعد از ازدواج به شما اقامت این کشور داده نمی شود. برای دریافت اقامت باید 5 سال از زندگی مشترک شما گذشته باشد.

  اخذ اقامت و در نهایت شهروندی در بلژیک شرایط خاص خود را دارد و در برخی موارد مسیر آسانی می باشد.

  اقامت و تابعیت کشور بلژیک

  اخذ اقامت و در نهایت شهروندی در بلژیک شرایط خاص خود را دارد و در برخی موارد مسیر آسانی می باشد. بلژیک برای مهاجرت راه های گوناگونی را پیش روی متقاضیان قرار می دهد. به طور مثال، اگر بتوانید سرمایه گذاری خوبی در این کشور انجام دهید و یا به طور کلی از شرایط مالی خوبی برخوردار هستید، اخذ اقامت در این کشور برای شما چندان پیچیده نخواهد بود. خوب است بدانید که  برای اخذ اقامت و تابعیت در بلژیک باید به مدت 10 سال در این کشور زندگی کنید.

  برای اخذ ویزای بلژیک نیز بر اساس شرایط هر فرد نوع و مدت زمان ویزا متفاوت می باشد. به طور مثال ویزای نوع C ویزای کوتاه مدت و گردشگری نیز محسوب می شود. برای اخذ ویزای بلند مدت باید برای ویزای نوع D  درخواست کنید. به طور کلی در ابتدا بر اساس نوع درخواست و شرایط شما، ویزای 1 تا 5 سال برایتان صادر می شود که قابل تمدید می باشد. بعد از 5 سال اقامت در این کشور متقاضی می تواند برای اخذاقامت دائم اقدام کرده و مدارک لازم را به دولت و سفارت این کشور ارائه دهد. مهم ترین مدارک نیز شامل مدارک هویتی، نامه تمکن و تاییده مالی، مدرک زبان، مدارک تحصیلی و کاری و گواهی سوء پیشینه می باشند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مزایا  و معایب مهاجرت به کشور بلژیک

  زندگی در هر کشوری معایب و مزایای خاص خودش را دارد. شرایط آب و هوایی، شرایط اقتصادی، فرهنگ و جامعه آن کشور و خیلی فاکتورهای دیگری بر کیفیت سلامت روح و جسم و به طور کلی زندگی شما در کشور مقصد تاثیر می گذارد. اگر بخواهیم مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به بلژیک را نام ببریم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مزایای مهاجرت و زندگی در بلژیک

  • شرایط اقتصادی خوب و با ثبات
  • هزینه تحصیل در بلژیک نسبت به بقیه کشورهای اروپایی ارزان تر است.
  • سیستم درمانی و بهداشتی عالی
  • با وجود چند زبانه بودن کشور، اما با مسلط بودن به زبان انگلیسی به راحتی می توانید در این کشور زندگی کنید.
  • یک موقعیت عالی برای سرمایه گذاری و پیدا کردن کار مناسب

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  معایب مهاجرت به بلژیک

  • پیدا کردن شغل برای یک مهاجر در ابتدای ورود به این کشور کمی سخت است.
  • مواد غذایی و خوراک در این کشور کمی گران است.
  • ساختار سیاسی و اجتماعی این کشور پیچده می باشد.
  • مالیات های نسبتا سنگین برای کسب و کار ها در نظر گرفته می شود.

  سخن پایانی

  در این مقاله به طور مختصری در رابطه با بهترین روش های مهاجرت به بلژیک صحبت کرده ایم. قبل از هرگونه اقدامی برای اخذ ویزا بهتر است شرایط خود را سنجیده، راجع به کشور مقصد و روش های مهاجرت به آن تحقیقات لازم را انجام دهید. به خاطر داشته باشید برای کسب اطلاعات درست و به روز حتما از افراد آگاه و باتجربه مشورت بگیرید. بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعات درست، کمک و راهنمایی از یک وکیل و مشاور مهاجرتی می باشد. در این راه می توانید به مشاورین مجموعه میرداماد با سال ها تجربه در این اعتماد کرده و مسیر مهاجرت را برای خودتان لذت بخش و آسان کنید.

  در این راه می توانید به مشاورین مجموعه میرداماد با سال ها تجربه در این اعتماد کرده و مسیر مهاجرت را برای خودتان لذت بخش و آسان کنید.

  سوالات متداول

  بهترین روش های مهاجرت به کشور بلژیک کدامند؟

  مهاجرت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک، کار یا ازوداج بهترین روش ها می باشند.

  مهم ترین معایب زندگی در کشور بلژیک چیست؟

  شاید بتوان گفت هزینه بالای اقلام غذایی، مالیات، ساختار سیاسی و اجتماعی پییچده از مهم ترین معایب باشند.

  مقالات مرتبط