سرمایه گذاری در مالتا

تصویب قانون سرمایه گذاری در مالتا (سال ۲۰۱۸) مسیر ورود سرمایه‌گذاران بین‌المللی به اروپا را ساده‌تر کرد. باید بدانید سرمایه‌گذاری در این کشور بستر مناسبی برای اقامت و دریافت پاسپورت فراهم می‌کند. فضای سیاسی بسیار مطلوب و عضویت در اتحادیه اروپا دو دلیل اصلی ورود سرمایه‌های خارجی به جزیره Malta است. با راهنمایی کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد فرصت مناسبی برای اقامت، کار یا تحصیل در سایر کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  فرصت‌های سرمایه‌گذاری در Malta

  موقعیت جغرافیایی این منطقه باعث افزایش اهمیت استراتژیک آن می‌شود. قرارگیری در مرکز دریای مدیترانه، برخورداری از زیرساخت‌های مدرن، منابع طبیعی متعدد و ثبات اقتصادی سرمایه‌گذاری در این منطقه را توجیه‌پذیر می‌کند. عواملی مختلفی مانند هزینه بسیار پایین راه‌اندازی کسب‌وکار، مالیات کم، مشوق‌های مالیاتی و نیروی انسانی موثر این سرزمین کوچک را به پایگاه مناسبی برای جذب سرمایه‌های بین‌المللی تبدیل می‌کند.

  اگر به دنبال بهترین فرصت‌های مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری هستید باید دارایی خود را به یک یا چند مورد از مشاغل زیر اختصاص دهید:

  • فناوری اطلاعات
  • الکترونیک
  • داروسازی
  • صنایع دریایی
  • صنایع نفت و گاز
  • صنعت فیلم‌سازی
  • خدمات مالی
  • آموزش و پرورش
  • تولید بازی‌های کامپیوتری

  شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در جزیره مالتا

  قوانین مهاجرت و سرمایه گذاری در مالتا بسیار دقیق است. این جزیره قوانین سختگیرانه‌ای برای تبدیل مجوز سرمایه‌گذاری به اقامت دائم دارد. دولت اصلی‌ترین مقام برای تایید یا رد درخواست اقامت متقاضیان محسوب می‌شود. مجوز سرمایه‌گذاری مالت به افرادی تعلق می‌گیرد که از شرایط زیر برخوردار باشند:

  • گواهی عدم سوءپیشینه یا سابقه کیفری
  • برخوداری از پوشش بیمه
  • گواهی سلامت کامل جسمانی و روانی
  • سن بالای ۱۸ سال

  اصول و روش‌های سرمایه گذاری در مالتا

  در حالت کلی، مهاجرت به مالت از طریق سرمایه‌گذاری با نام برنامه ویزای طلایی شناخته می‌شود. از سال ۲۰۱۵، برنامه MRVP مسیری برای ورود افراد خارج از اتحادیه اروپا و EEA به این منطقه را فراهم کرد. با دریافت این ویزا، متقاضی همراه با خانواده و فرزندان تحت سرپرستی او اجازه اقامت در جزیره مالت را دارند. البته دریافت ویزا برای شما فرصت سرمایه‌گذاری در منطقه اقتصادی و کل اتحادیه اروپا ایجاد می‌کند.

  با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری مالت دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارید. این ویزا به معنی مجوز اقامت ۹۰ روزه در یک دوره ۶ ماهه در جزیره مالت یا اتحادیه اروپا است. در این برنامه سرمایه‌گذار باید مبلغ 30 هزار یورو به دولت مالت بدهد. البته، باید ۵۵۰۰ یورو نیز برای پردازش و رسیدگی به درخواست پرداخت شود.

  سن متقاضی یاید بیشتر از ۱۸ سال باشد. او باید ثابت کند که میزان درآمد سالانه او بیش از ۱۰۰ هزار یورو در سال است. افرادی که ۵۰۰ هزار یورو در بخش‌های مختلف مالی و صنعتی جمهوری Malta سرمایه‌گذاری کنند از مرحله اثبات درآمد سالانه معاف می‌شوند.

  سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

  روش دیگر برای مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک است. افراد باید در یک دوره ۵ ساله موفق به خرید خانه یا ملک در این جزیره شوند. البته، برای شرکت در این برنامه باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

  • ارزش ملک باید بیش از ۳۵۰ هزار یورو باشد.
  • حق فروش ملک در دوره ۵ ساله بعد از خرید را ندارید.
  • در این دوره می‌توانید ملک خود را اجاره دهید.
  • باید مدارک معتبر مبنی بر اجاره ملک خود ارائه دهید.
  • در صورت اجاره خانه، مبلغ اجاره باید بیش از ۱۶ هزار یورو در سال باشد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  ثبت شرکت برای سرمایه‌گذاری

  ثبت شرکت با مسئولیت‌های محدود روشی دیگر برای سرمایه گذاری در مالتا است. برای تاسیس چنین شرکتی به سرمایه‌ای بیش از ۲۱۶۵۰ یورو نیاز دارید. شرکت باید حداقل دو سهامدار، مدیر، منشی و یک دفتر مرکزی داشته باشد. برای ثبت شرکت به‌عنوان یک موسسه دولتی باید مبلغ سرمایه اولیه تا بیش از ۴۶۶۰۰ یورو افزایش یابد. ارائه تفاهم‌نامه و اساسنامه شرکت در مرحله ثبت آن ضروری است. اطلاعاتی مانند نوع شرکت، مشخصات سهامداران، میزان سرمایه اولیه و نام شرکت باید در اساسنامه درج شود.

  برای ثبت شرکت نیاز به حضور متقاضی در جزیره مالتا نیست. در این مرحله می‌توانید وکیل یا نماینده خود را بفرستید. ارائه یک طرح اقتصادی قوی و تاثیرگذار بر جامعه مالتا تنها راه برای دریافت مجوز اقامت بعد از ثبت شرکت است. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت شامل وارد زیر است:

  • درخواست کتبی ثبت شرکت
  • ارائه اساسنامه و تفاهم‌نامه
  • پاسپورت معتبر تمام سهامداران
  • دریافت شناسه مالیاتی یا TINI
  • اصل گواهی بانکی
  • ارائه میزان سهام شرکت
  • گواهی عدم سابقه کیفری
  : ارائه طرح اقتصادی قوی تنها راه برای اقامت دائم مالتا از طریق ثبت شرکت

  سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی در جزیره مالتا

  کارآفریتی یکی از راه‌های مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری است. افراد برخوردار از شرایط زیر، کاندید مناسبی برای کارآفرینی خواهند بود.

  • عدم سابقه کیفری
  • سن بالای ۱۸ سال
  • ارائه طرح توجیهی و بیزینس پلن
  • سلامت جسمانی و روانی
  • تمکن مالی
  • سرمایه‌گذاری مبلغ بیش از ۶۵۰ هزار یورو
  • افزایش مبلغ سرمایه به ازای هر یک از اعضای خانواده (۲۵ هزار یورو به ازای هر نفر)
  • مبلغ قابل پرداخت برای پدر و مادر متقاضی ۵۰ هزار یورو برای هر نفر است.

  به کارآفرینان متقاضی اقامت و سرمایه گذاری در مالتا، کارت RESIDENCE تعلق می‌گیرد. دریافت این کارت مسیر اقامت دائم شما را کوتاه‌تر می‌کند. به علاوه، دارندگان این کارت برای دریافت اقامت دائم نیازمند حضور مداوم در کشور مالتا نیستند. کارآفرینان بعد از ایجاد موقعیت‌های شغلی و پرداخت مالیات در بازه زمانی ۵ ساله می‌توانند برای تابعیت درخواست دهند.

  سرمایه گذاری در مالتا ازطریق خرید اوراق قرضه

  تجربه کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد نشان می‌دهد که دو حالت اصلی برای خرید اوراق قرضه وجود دارد. در روش اول، متقاضی با خرید ۳۰۰ هزار یورو اوراق قرضه می‌تواند به مجوز اقامت در این جزیره کوچک دست پیدا کند. البته، بعد از ۵ سال، دولت این مبلغ را به متقاضی بر می‌گرداند. در این روش متقاضی بعد از یک سال مجوز اقامت دریافت می‌کند. در روش دوم، متقاضی باید ۱۰۰ هزار یورو به دولت مالتا اهدا کند. این مبلغ هرگز به متقاضی مسترد نمی‌شود. اما، فرد از همان اول مجوز اقامت دریافت خواهد کرد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  فرایند بررسی درخواست سرمایه‌گذاری در کشور مالتا

  در روز اول بعد از ثبت درخواست مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری، متقاضی با مدارک معتبر به کمیته تشخیص هویت فرستاده می‌شود. برای تایید یا رد درخواست متقاضی در این مرحله حدود ۵ روز زمان لازم است. در موادی ممکن است کمیته برای ارائه نظر خود به دریافت مدارک بیشتری نیازمند باشد. در صورت تأیید اولیه درخواست، دولت به ۹۰ روز برای اعلام نتیجه نهایی نیاز دارد.

  بعد از سه ماه مشخص می‌شود که درخواست متقاضی به صورت رسمی تایید شده است یا خیر. بعد از ۱۲۵ روز، از طرف دولت مالتا نامه‌ای مبنی بر واریز سهمیه مالی دریافت خواهید کرد. حدود ۲۰ روز کاری برای واریز فرصت دارید. مراحل اصلی درخواست سرمایه‌گذاری و تایید آن جمعا در ۲۴۰ روز به پایان می‌رسد. در پایان این دوره، افرادی که از روش خرید اوراق قرضه استفاده می‌کنند باید گواهی سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۵۰ هزار یورو به دولت ارائه کنند.

  هزینه‌های جانبی برای ثبت درخواست سرمایه‌گذاری در Malta

  هزینه‌های مسیر ثبت درخواست سرمایه گذاری در مالتا به دو بخش اصلی و جانبی تقسیم می‌شوند. هزینه‌های جانبی به افزایش سرعت رسیدگی به پرونده کمک می‌کند. به‌منظور آگاهی از هزینه لازم برای ثبت درخواست به جدول زیر توجه کنید.

  نسبتهزینه قابل پرداخت برای ثبت درخواست سرمایه گذاری
  متقاضی اصلی7500 یورو
  همسر5000 یورو
  فرزندان 1 تا 12 سالفاقد هزینه
  فرزندان 13 تا 17 سال3000 یورو
  فرزندان بالای 18 سال5000 یورو

  برای آشنایی با هزینه‌های جانبی ثبت درخواست سرمایه‌گذاری به جدول زیر نگاه کنید:

  هزینه گذرنامه500 یورو به ازای هر نفر (متقاضی اصلی + همسر + فرزندان)
  هزینه بانکی200 یوره به ازای هر نفر (متقاضی اصلی + همسر +فرزندان)

  شهروندی از طریق سرمایه گذاری در مالتا

  سرمایه‌گذاری در این جزیره کوچک به معنی دروازه رد به بازار سرمایه‌گذاری اروپا است. دولت مالت برای افرادی که نقش مهمی در توسعه اقتصادی این جزیره بازی کنند خدمات استثنایی برای اقامت و شهروندی در نظر گرفته است. برای دریافت شهروندی Malta باید از شرایط زیر برخوردار باشید.

  • متقاضی باید در محدوده سنی ۱۸ سال یا بالاتر باشد.
  • در دوره زمانی ۳ ساله باید مبلغی حدود ۶۵۰ هزار یورو در این جزیره سرمایه‌گذاری کنید.
  • خرید ملکی با ارزش بیش از ۸۰۰ هزار یورو و نگهداری از آن به مدت ۵ سال برای شهروندی ضروری است.
  • مبلغ ۲۰ هزار یورو به سازمان‌های وابسته به آژانس جامعه مالتا اهدا کنید.
  • کمک‌های مالی به انجمن‌های غیر دولتی، نهاد‌های فرهنگی، ورزش، خیریه‌ها و بنیاد‌های حمایت از حیوانات نقش موثری در دریافت شهروندی جزیره مالت دارد.
  • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی، ارائه کارت اقامت معتبر و اجاره ملکی به مبلغ ۱۷ هزار یورو سایر موارد مهم برای شهروندی هستند.
  شهروندی افراد بالای 18 سال در مالتا از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید ملک

  برای موفقیت در این مسیر مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری باید اطلاعات کافی درباره برنامه‌های سرمایه‌گذاری، شرایط و سرمایه لازم در هر مسیر داشته باشید. کارشناسان و وکلای موسسه مهاجرتی میرداماد با بررسی نیاز و سرمایه شما، بهترین مسیر برای سرمایه‌گذاری و تابعیت مالتا را پیشنهاد خواهند کرد.

  جمع‌بندی

  تجربه زندگی، کار یا تحصیل در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا بسیار لذت‌بخش خواهد بود. اما، کاهش ارزش پول ایران این مسیر را سخت و غیرممکن می‌کند. اما، همیشه راهی ساده برای دستیابی به هدف وجود دارد. سرمایه گذاری در مالتا بهترین راه برای ورود زندگی یا کار در اتحادیه اروپا است. خرید ملک، اوراق قرضه، ثبت شرکت و کارآفرینی مطمئن‌ترین راه‌ها برای انتقال سرمایه به این جزیره کوچک هستند.

  سوالات متداول

  شرایط عمومی برای سرمایه‌گذاری در جزیره Malta چیست؟

  سن بالای ۱۸ سال، بیمه، سلامت جسمانی و روانی در کنار تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری در جمهوری مالت ضروری است.

  برای خرید اوراق قرضه در مالتا چکار کنیم؟

  در این روش متقاضی باید مبلغ ۲۵۰ هزار یورو در برنامه‌های پیشنهادی دولت سرمایه‌گذاری کند.

  آیا می‌توان با خرید ملک در مالتا سرمایه‌گذاری کرد؟

  بله، در این روش باید ملکی با ارزش بالای ۳۵۰ هزار یورو بخرید و به مدت ۵ سال از آن نگهداری کنید. اجاره ملک با ارزش بالای ۱۶ هزار یورو نیز راه دیگری برای سرمایه‌گذاری در حوزه ملک است.

  هزینه‌های ثبت درخواست سرمایه گذاری در مالتا به چه مواردی مربوط است؟

  این مرحله هزینه‌های اصلی به ازای خود متقاضی و تمام اعضای خانواده و هزینه‌های جانبی دریافت ویزا و پرداخت هزینه بانکی مربوط است.

  زمان لازم برای بررسی درخواست سرمایه‌گذاری در جمهوری مالتا چقدر است؟

  زمان لازم برای تایید درخواست اولیه ۵ روز، ۳ ماه برای تایید رسمی درخواست و ۱۲۵ روز برای اعلام زمان واریز سهمیه بانکی خواهد بود.