همه چیز درباره کشور کانادا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  کشور کانادا در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است که از آن به‌عنوان دومین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت نام می‌برند. این کشور از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال به قطب شمال منتهی می‌شود. البته این قلمرو از جنوب با آمریکا و از شمال غربی با آلاسکا مرز خاکی دارد. اصطلاحا به این خطه، سرزمین بزرگ سفید شمالی گفته می‌شود.

  کانادا دومین کشور بزرگ دنیا است

  نگاهی کلی به کشور کانادا

  افرادی که به‌دنبال دریافت اطلاعاتی درباره این سرزمین هستند با نگاه اجمالی به جدول زیر می‌توانند اطلاعاتی در مورد آن کسب کنند:

  پایتختاتاوا
  نوع حکومتدموکراسی پارلمانی فدرال (پارلمان Canada) تحت سلطنت مشروطه؛ قلمرو مشترک‌المنافع؛ مقامات فدرال و ایالتی و مسئولیت‌های تنظیم‌شده در قانون اساسی
  واحد پولدلار Canada
  مساحت کل3,855,081 مایل مربع 9,984,670 کیلومتر مربع
  موقعیت مکانیاین سرزمین در شمال آمریکای شمالی قرار دارد و از شرق با اقیانوس اطلس شمالی، از غرب با اقیانوس آرام شمالی و از شمال با اقیانوس منجمد شمالی همسایه است.
  زبان رسمیانگلیسی (رسمی) 58.8٪، فرانسوی (رسمی) 21.6٪، سایر 19.6٪
  تولید ناخالص داخلی  نرخ رشد واقعی1.2٪
  تولید ناخالص داخلی – سرانه46200.00 دلار (USD)
  گروه‌های قومیاتباع جزایر بریتانیا 28٪، اتباع فرانسوی 23٪، سایر اروپایی‌ها 15٪، آمریکایی‌ها 2٪، دیگر، عمدتا آسیایی، آفریقایی، عرب 6٪، پس‌زمینه مخلوط 26٪
  ملیتکانادایی
  جمعیت37,694,085
  نرخ رشد جمعیت0.77%

  تاریخچه کانادا

  نشانه‌های اولین سکونت در این کشور تقریبا به 27 هزار سال پیش تعلق دارد که اهالی آن شمالی‌ترین بخش این منطقه یعنی قلمرویی به نام یوکان را انتخاب کردند. البته در طی این سال‌ها این خطه اتفاقات تاریخی مختلف و جنگ‌های متعددی را سپری کرده است.

  این قلمرو بیش از 400 سال مستعمره انگلستان و فرانسه بود و در سال 1867 میلادی استقلال خود را دریافت کرد و دولت مستقل خود را با پیوستن 3 استان نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و استان Canada (متشکل از انتاریو و کبک) تشکیل داد. از این تاریخ به بعد با پیوستن تدریجی سایر استان‌ها، شکل امروزی آن به وجود آمد.

  پایتخت کانادا

  پایتخت این کشور اتاوا است که در استان اونتاریو قرار دارد. اتاوا به‌عنوان یک شهر آرام با کمترین آمار جرم و جنایت شناخته می‌شود که به‌دلیل داشتن پزشکان متخصص و اهمیت دادن به علم پزشکی شهرت پیدا کرده است. یکی دیگر از اِلمان‌های مهم این شهر را وجود تعداد زیاد دوچرخه در آن می‌دانند.

  از طرفی اهالی پایتخت کانادا به ورزش و دوچرخه‌سواری علاقه زیادی دارند و بسیاری از مسیرهای خود را با دوچرخه طی می‌کنند. از ورزش‌های محبوب در میان اهالی این شهر می‌توان به اسکی، اسکیت روی یخ، قایق‌رانی و صخره‌نوردی اشاره کرد.

  یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت در شهر اتاوا، وجود دانشگاه‌های دوزبانه و بزرگ در آن است. دروس رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های این شهر به دو زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می‌شوند. افرادی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند، بهتر است با مشاوران متخصص میرداماد تماس بگیرند و اطلاعات کاملی دررابطه‌با این کشور دریافت کنند. همچنین کارشناسان این مجموعه با مدیریت صحیح پروسه مهاجرت افراد به آن‌ها کمک می‌کنند تا با خیال راحت کارهای مهاجرت خود را انجام دهند.

  فرهنگ مردم کانادا

  جمعیت این خطه از نظر تاریخی و قومی بسیار متنوع هستند و به همین دلیل فرهنگ ملی واحدی در آن شکل نگرفته است و درواقع فرهنگ حاکم بر آن را ترکیبی از فرهنگ‌های بریتانیایی، فرانسوی و آمریکایی تشکیل می‌دهد که تاثیرات هر سه آن‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی ساکنان این قلمرو در هم آمیخته می‌شوند و گاهی هم به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

  ازطرفی دولت Canada، چندفرهنگی بودن این خطه را به‌عنوان یک سیاست ملی و رسمی قبول کرده است. البته این قلمرو پهناور نه‌تنها به‌عنوان مهاجرپذیرترین کشور دنیا به‌حساب می‌آید، بلکه ازنظر آزادی‌های اجتماعی و اعتقادی نیز در فهرست 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

  به‌واسطه آمیخته شدن فرهنگ‌های متنوع در جنبه‌های مختلف زندگی، افراد به‌راحتی می‌توانند در جامعه متنوع آن با هم تعامل داشته باشند. همچنین سرزمین بزرگ سفید با پذیرش مهاجران از سراسر جهان از آداب‌ورسوم گروه‌های قومی مختلف حمایت می‌کند. توجه به این نکته نیز ضروری است که پاسپورت کانادا جزو معتبرترین پاسپورت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

  فرهنگ این کشور مه به عنوان جامعه عادل شناخته شده است

  جغرافیا و آب‌وهوای کانادا

  این نقطه از کره زمین ازنظر وسعت پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور دنیا به‌حساب می‌آید، بنابراین با توجه به مساحت کانادا، تنوع آب‌وهوا در مناطق مختلف آن طبیعی به نظر می‌رسد. تنوع آب‌و‌هوایی در این منطقه خود را به‌صورت آب‌وهوای بسیار سرد و قطبی در مناطق شمالی آن نشان می‌دهد، درحالی‌که مناطق جنوبی کشور آب‌وهوایی معتدلی دارد. اگرچه برخی از افراد تصور می‌کنند که تمام مناطق این سرزمین در هوایی سرد به سر می‌برد، اما در واقعیت این طور نیست و این تصور به‌اشتباه در ذهن افراد شکل گرفته است.

  علاوه‌بر این حدس زدن آب‌وهوایی که طی فصول مختلف سال در کشور جریان دارد برای افرادی که می‌دانند کانادا در کدام قاره است، کار سختی نیست. به‌طور کلی کشور سفید شمالیزمستان‌های سرد و طولانی را تجربه می‌کند و در تابستان‌ها با آب‌وهوایی معتدل و خنک همراه می‌شود. استان‌هایی همچون بریتیش کلمبیا و نیوفاندلند، اغلب روزهای سال بارانی هستند. همچنین شهرهای جنوبی از جمله تورنتو و ونکوور به‌عنوان شهرهایی با معتدل‌ترین آب‌وهوا شناخته شده‌اند.

  گرم‌ترین شهر این کشور، ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا است که در زمستان آب‌وهوای بسیار معتدلی دارد. افرادی که می‌پرسند کانادا کجاست، خوب است بدانند که این خطه خاص به‌دلیل برخورداری از آب‌وهوایی بسیار مطبوع و بارندگی‌های مداوم در طول سال از طبیعت زیبا و منحصربه‌فردی نیز بهره‌مند شده است.

  جمعیت کشور کانادا

  براساس آخرین آمار به‌دست‌آمده گفته می‌شود که از اول ژانویه 2022 تا 1 ژانویه 2023، شمار جمعیت کانادا را تعداد 39 میلیون و 566 هزار و 248 نفر تشکیل داده‌اند. درواقع این اولین دوره 12 ماهه در تاریخ این کشور به حساب می‌آید که در آن رشد بی‌سابقه جمعیت به بیش از یک میلیون نفر رسیده است. اگر چنین نرخ رشد جمعیتی در کشور کانادا در سال‌های آینده ثابت باقی بماند به دو برابر شدن جمعیت این خطه تا ۲۶ سال آینده منجر خواهد شد.

  در میان شهرهای این خطه می‌توان از تورنتو، مونترال و ونکوور به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهرها نام برد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  زبان و مذهب در کانادا

  انگلیسی و فرانسوی دو زبان کانادا هستند که از هر 10 نفر بومی این کشور بیش از 9 نفر به‌طور منظم این دو زبان رسمی را در خانه و در محل کار خود به کار می‌برند. به‌طور کلی اغلب ساکنان استان کبک و برخی از بخش‌های شمالی استان نیوبرانزویک، بخش‌های شرقی و جنوب غربی استان انتاریو و بخش‌های جنوبی استان مانیتوبا سخن گفتن به زبان فرانسوی را ترجیح می‌دهند. درحالی‌که زبان سایر مردم این کشور در سایر مناطق انگلیسی است. 

  انگلیسی اولین زبان رسمی کشور کانادا به‌حساب می‌آید که نسبت استفاده از آن در سال 2016  از 74.8 درصد به 75.5 درصد در سال 2021 افزایش پیدا کرده است. همچنین فرانسوی، دومین زبان رسمی مردم کشور را به خود اختصاص می‌دهد که تعداد فزاینده‌ای از بومیان با آن صحبت می‌کنند، اما این نسبت از 22.2 درصد در سال 2016 به 21.4 درصد در سال 2021 کاهش پیدا کرد.

  مردم کشور پهناور سفید شمالی اغلب مذهب مسیحی کاتولیک را برگزیده‌اند، اما ادیان مختلف دیگری هم به‌واسطه مهاجرت مردمی با مذاهب گوناگون در این قلمرو شکل گرفته و رونق یافته‌اند. البته توجه به این نکته برای ایرانیان کانادا ضروری است که دین خاصی به‌عنوان دین رسمی کشور مذکور در منشور حقوق و آزادی‌ها در نظر گرفته نشده است. همچنین بیش از یک میلیون نفر از جمعیت آن را افراد مسلمان به خود اختصاص داده‌اند.

  اقتصاد کشور کانادا

  واحد پول این خطه دلار است و به‌عنوان برترین ارز رایج آن به‌حساب می‌آید. همچنین می‌توان اقتصاد پویای آن را جزو 10 کشور قدرتمند اقتصادی فعال در جهان در نظر گرفت. البته ناگفته نماند که بخش خصوصی است که قسمت اعظمی از فعالیت‌های اقتصادی را برعهده دارد. همچنین از بین صنایع فعال در آن نیز می‌توان به صنایع کشاورزی، خودروسازی، معادن، نفت وگاز و پتروشیمی و صنایع غذایی اشاره کرد.

  در سال 2022 تولید ناخالص داخلی این خطه 1.73 تریلیون دلار بود. با وجود رشد اقتصادی خوب، بازار گسترده و وجود فرصت‌های مناسب، بسیاری از علاقه‌مندان مهاجرت به این سرزمین سفید شمالی برای دریافت ویزای کاری به سفارت کانادا مراجعه می‌کنند. همچنین متقاضیان اخذ ویزای کاری در داخل و خارج از این سرزمین می‌توانند از مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره تخصصی دریافت کنند.

  در سال‌های اخیر با پیدایش کسب‌وکارهای جدید مانند استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌‌گذاری در کانادا به یکی از مهم ترین روش های مهاجرتی تبدیل شده است. از طرفی به‌دلیل مجاورت آن با اقیانوس‌های اطلس، آرام و منجمد شمالی و وجود بنادر وسیع در آن، می‌توان صنعت حمل‌ونقل دریایی و صادرات را در این کشور بسیار گسترده دید.

  کانادا یک کشور تجاری است

  مهم‌ترین شهرهای کانادا

  بسیاری از افراد درمورد بهترین شهرهای کانادا سوال می‌پرسند که در پاسخ می‌توان برخی از بهترین شهرهای این قلمرو را به شرح ذیل نام برد:

  • ونکوور، جایی است که به آن لقب «اقیانوس کوه‌ها» را داده‌اند و مناظر طبیعی زیبا، چشمگیر، جذاب و آرامی دارد. همچنین این شهر به‌دلیل داشتن یک سیستم حمل‌و‌نقل عمومی استثنایی شهرت قابل ملاحظه‌ای دارد.
  • تورنتو، مرکز مالی این قلمرو به‌حساب می‌آید و علاوه‌بر این، تمام زیبایی‌های یک شهر بزرگ را در خود جای داده است. بخش‌های وسیعی از این شهر جمعیت‌های یونانی، ایتالیایی، کره‌ای و چینی‌ را در خود جای می‌دهد و فروشگاه ایرانی تورنتو بسیاری از مهاجران را به آن جذب می‌کند.
  • شهر کبک به‌عنوان یک شهر تاریخی و قدیمی‌ترین کلان‌شهر در کشور سفید شمالی به‌حساب می‌آید که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
  • هالیفاکس به‌عنوان مرکز استان نوا اسکوشیا یک شهر کوچک را تشکیل می‌دهد که امکانات رفاهی و جذابیت یک شهر بزرگ را در اختیار دارد.
  • ویکتوریا، مرکز استان بریتیش کلمبیا است که در انتهای جنوبی جزیره ونکوور قرار دارد و یک شهر بندری و تجاری به‌شمار می‌رود.
  • شهر مونترال کانادا را باید به‌طور رسمی یک شهر فرانسوی‌زبان معرفی کرد. این شهر بسیاری از معماری‌های اصلی قرن هفدهمی و خیابان‌های سنگ‌فرش خود را حفظ کرده است که از نفوذ فرانسوی‌ها در آن خبر می‌دهد.

  کشور کانادا برای زندگی

  با توجه به اخبار کانادا می‌توان این طور دریافت که این خطه توسعه‌یافته سطح رفاه بالایی را برای ساکنان خود به ارمغان می‌آورد. به همین دلیل افراد زیادی به‌عنوان مقصد مهاجرت خود به چنین کشور پر از تنوعی فکر می‌کنند. به‌طور کلی دلایل ایده‌آل بودن این مقصد را برای زندگی می‌توان موارد زیر دانست:

  • این سرزمین از یک سیستم آموزشی بسیار پیشرفته برخوردار است.
  • در این کشور جامعه‌ای چندفرهنگی و مهاجرپذیر وجود دارد.
  • سیاست‌های حاکم بالاترین سطح خدمات بهداشتی و درمانی را با بهترین امکانات را برای مردم خود د رنظر می‌گیرند.
  • امنیت این خطه در سطح بالایی قرار می‌گیرد و همچنین نرخ جرم و جنایت در آن بسیار پایین است.
  • مردم کانادا بازار کار گسترده‌ و همچنین فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در اختیار دارند.
  • وضعیت اقتصادی جامعه با در اختیار داشتن زیرساخت‌های بسیار قدرتمند در شرایط بسیار مطلوب و توسعه‌یافته‌ای به سر می‌برد.
  • علاوه‌بر آن در این سرزمین، مناظر طبیعی شگفت‌انگیز همچون جنگل‌های انبوه، اقیانوس‌ها و سواحل زیبا، رودخانه‌ها و رشته‌کوه‌های مرتفع را می‌توان به چشم دید. درواقع عکس کانادا از جاذبه‌های طبیعی آن افراد زیادی را به خود جذب می‌کند.
  • میانگین هزینه زندگی در این قلمرو برای یک خانواده 4 نفره در یک ماه تقریبا 6217 دلار برآورد شده است.
  • این سرزمین در رده آزادترین کشور‌ها دنیا قرار دارد.

  کشور کانادا برای مهاجرت

  با وجود بازار کار گسترده در این قلمرو مهاجرپذیر، نیروی کمی در آن به کار مشغول هستند و علت این امر را هم باید رشد جمعیت پایین در آن دانست. درواقع تنها 2 درصد از ساکنان آن را اتباع خارجی تشکیل داده‌اند و این خطه پهناور پس از استرالیا بزرگ‌ترین جمعیت مهاجر را در خود جای داده است. دلیل باز بودن درب‌های کشور به روی مهاجران را نیز تامین نیروی کار مورد نیاز در آن می‌دانند.

  البته متقاضیان علاوه‌بر مهاجرت کاری به کانادا می‌توانند از روش‌های دیگری نیز به این سرزمین مهاجرت کنند و در هریک از استان های کانادا ساکن شوند. طبق آخرین آمار در دهه 1930 تقریبا 7 میلیون نفر از جمعیت 33 میلیون نفری این قلمرو را مهاجران تشکیل داده‌اند. همچنین از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ میزان رشد جمعیت مهاجر آن را چهار برابر بیشتر از متولدان آن دانسته‌اند.

  روش‌های مهاجرت به کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری
  • مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی این کشور (PNP)
  • مهاجرت از طریق خوداشتغالی (Self Employed)

  جمع‌بندی

  کانادا دومین کشور بزرگ جهان است که تقریبا 39 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است و زبان رسمی آن را انگلیسی و فرانسوی تشکیل می‌دهد. این خطه در قاره آمریکای شمالی و در مجاورت قطب شمال قرار دارد، به همین دلیل آب‌وهوای سردی را تجربه می‌کند. علاقه‌مندان مهاجرت به کشور فوق می‌توانند با دفتر موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرند تا از الزامات و مدارک مورد نیاز برای فرآیند مهاجرت اطلاع پیدا کنند.

  سوالات متداول

  پایتخت Canada و مهم‌ترین شهرهای این کشور چه نام دارند؟

  پایتخت این سرزمین، شهر اتاوا است و سه شهر تورنتو، ونکوور و مونترال از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای آن به شمار می‌روند.

  آب‌وهوای این قلمرو چطور است؟

  در شمال این خطه آب‌وهوای سرد و قطبی حاکم است، درحالی‌که در جنوب آن آب‌وهوای معتدل و خنک جریان دارد.

  چرا این خطه به‌عنوان یک کشور مهاجرپذیر شناخته می‌شود؟

  به‌دلیل کمبود نیروی کار در این کشور و پایین بودن نرخ رشد جمعیت در آن، درب‌های آن برای ورود مهاجران باز است.

  زبان رسمی این کشور چیست؟

  انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی این سرزمین به‌حساب می‌آیند و ساکنان استان کبک اغلب به فرانسوی زبان صحبت می‌کنند.

  چرا این قلمرو برای زندگی مناسب است؟

  به‌دلیل بالا بودن سطح شاخص‌هایی همچون رضایت از زندگی، آموزش، امنیت و سلامت این کشور برای زندگی مناسب در نظر گرفته می‌شود.

  مقالات مرتبط

  ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا

  در سال های اخیر کشور کانادا به یک مرکز جهانی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات عالی تبدیل شده است. دانشگاه های کانادا به دلیل کیفیت آموزش و شهریه مقرون به صرفه با بالاترین میزان رضایت...

  هزینه زندگی در کانادا

  هزینه زندگی در کانادا

  کانادا کشوری وسیع در آمریکای شمالی است که پایتخت آن اتاوا است و به دلیل کیفیت خوب زندگی، شفافیت دولت، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی رایگان و رفاه اجتماعی بالا شناخته می‌شود و به همین دلیل نیز مقصد بسیاری از افرادی...

  وکیل مهاجرت کانادا

  وکیل مهاجرت کانادا

  مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک فرصت هیجان‌انگیز شناخته می‌شود. کانادا با سیاست‌های مهاجرتی راحت و دوستانه‌اش، یکی از مقصدهای محبوب برای افرادی است که به‌دنبال بهبود شرایط زندگی و کاری خود هستند. وکیل مهاجرت کانادا یا مشاوران نقش مهمی در...

  انواع بیمه در کانادا

  انواع بیمه در کانادا

  گزینه‌های مختلف بیمه در کانادا وجود دارد. برخی از این بیمه نامه‌ها اجباری خواهند بود، اما اغلب اوقات، بیمه اختیاری است. درحالی‌که نمی‌توان انکار کرد که بیمه می‌تواند از شما در برابر رویدادهای غیرمحتمل محافظت کند. انتخاب اینکه کدام یک...

  زندگی در کانادا

  زندگی در کانادا

  زندگی در کانادا، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران از سراسر جهان، به دلیل کیفیت بالای زندگی، فرصت‌ های شغلی متنوع، سیستم آموزشی و بهداشتی عالی و چشم ‌اندازهای طبیعی خیره ‌کننده مورد توجه قرار گرفته است. این کشور گسترده،...

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت ‌های کاریابی در کانادا ابزاری بی‌نظیر برای افرادی هستند که قصد یافتن یک شغل عالی در این کشور دارند این سایت‌ها، از جمله منابع اصلی برای جستجوی شغل، ارسال رزومه و برقراری ارتباط با کارفرمایان نیز محسوب می‌شوند. این...

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  علوم پزشکی یکی از زمینه‌های جذاب تحصیلی است، اما هزینه‌های بالای آن موجب می‌شود که دسترسی به آن برای بسیاری از افراد دشوار باشد. شهریه‌های بالا در دانشگاه‌ها و دوره‌های مرتبط با پزشکی، به‌ویژه در کشورهایی مانند کانادا، موضوعی است...

  ویزای ICT کانادا

  ویزای ICT کانادا

  کشور کانادا چند سالی است که تمایل به جذب کارآفرینان، افراد خوداشتغال و کارگران و کارمندان متخصص خارجی با استفاده از برنامه‌های مختلف دولتی را دارد. در همین راستا، یک برنامه ویژه به نام Intra Company Transfer Canada که ویزای...

  خرید سهام در کانادا

  خرید سهام در کانادا

  برای آن دسته از افرادی که خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند توصیه میکنیم به خرید و فروش سهام در کانادا نیز فکر کنند. چرا که امروزه با توجه به منابع غنی و البته اقتصاد پایداری که این کشور از...

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  دانشگاه لاوال اولین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی بوده است. در سال 1663 میسیونر فرانسوا د مونتمورنسی - لاوال، اولین اسقف فرانسه جدید، نخستین موسسه آموزشی مستعمره را تأسیس کرد: Séminaire de Québec. نزدیک به 200 سال بعد، در...

  مزایا و معایب زندگی در کانادا

  مزایا و معایب زندگی در کانادا

  کانادا، یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که در آمریکای شمالی، درست در شمال ایالات‌متحده واقع شده و از اقیانوس اطلس در شرق، تا اقیانوس آرام در غرب امتداد دارد. کانادا کشور محبوبی در جهان، به ویژه در میان ایرانیان...

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) که به آن دانشگاه دال نیز گفته می‌شود یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا می‌باشد که در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. این دانشگاه دارای رتبه 272 را در سطح بندی QS دارد و...

  ثبت شرکت در کانادا

  ثبت شرکت در کانادا

  ثبت شرکت در کانادا فرآیندی است که شرکت‌ها به‌منظور شروع فعالیت‌های تجاری خود در این کشور انجام می‌دهند. این فرآیند شامل مراحلی از جمله انتخاب نام شرکت، تهیه اساسنامه، انتخاب نوع شرکت، ثبت در دفتر ثبت شرکت و درخواست شماره...

  تحصیل داروسازی در کانادا

  تحصیل داروسازی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای تحصیل در رشته داروسازی است. دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های داروسازی باکیفیتی ارائه می‌دهند که به دانشجویان امکان می‌دهد مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک داروساز ماهر را کسب کنند. اگر علاقه‌مند به...

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی نقطه عطف مهمی در زندگی فرد است که باید مترادف با گذار از سبک زندگی متمرکز بر شغل به مرحله آرامش، فراغت و رضایت شخصی باشد. بازنشستگی در کانادا با مجموعه‌ای از قوانین، مزایا و ملاحظات منحصر به فرد...

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  کانادا دارای سیستم آموزش عالی بسیار معتبری است و دانشگاه های آن در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. این دانشگاه ها فرصت های عالی برای تحصیل و تحقیق را برای دانشجویان از سراسر جهان فراهم می کنند. در...

  دانشگاه کوئینز کانادا

  دانشگاه کوئینز کانادا

  برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کانادا که رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارند، درس خواندن در دانشگاه کوئینز یکی از ایده آل‌ترین گزینه‌ها می‌باشد. این دانشگاه که در کینگستون (Kingstone) استان اونتاریو واقع شده است، از نظر معماری دارای فضایی...

  تحصیل دکتری در کانادا

  تحصیل دکتری در کانادا

  هر سال نزدیک به بیش از 7 هزار دانشجوی دکترا در کشورکانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند. تحصیل دکتری در کانادا به هدف خیلی از دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. در واقع، از سال 2002، فارغ‌التحصیلان دکترا در کشور در بالاترین سطح خود...

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان در آن به تحصیل مشغول هستند. در این دانشگاه بیش از 300 رشته آموزشی و تحقیقاتی تدریس می‌شود که از نظر کیفیت...

  بورسیه تحصیلی کانادا

  بورسیه تحصیلی کانادا

  کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی مطلوب، تحصیل در کانادا را به آرزوی دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. البته، بسیاری از دانشجویان مستعد و باهوش به‌دلیل شهریه نسبتا بالای دانشگاه‌ها نمی‌توانند به این ارزو دست پیدا کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی...

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدرسه های کانادا یکی از گزینه ‌های ارزشمند برای دانش‌ آموزان بین ‌المللی است. سیستم آموزشی کانادا با سازماندهی قوی و استانداردهای بالا شناخته می ‌شود و به دانش ‌آموزان فرصت‌ های یادگیری در سطح جهانی را ارائه...

  هزینه سفر به کانادا

  هزینه سفر به کانادا

  کشور کانادا به عنوان یکی از پر بازدیدترین مناطق توریستی جهان به شمار می‌رود و گردشگران زیادی از سراسر جهان از این کشور پهناور بازدید می‌کنند. هزینه سفر به کانادا برای ایرانیان به عوامل گوناگونی بستگی دارد از جمله سبک...

  دانشگاه مک مستر کانادا

  دانشگاه مک مستر کانادا

  تحصیل در کانادا با توجه به سابقه درخشان دانشگاه های این کشور در زمینه کیفیت آموزش، تحقیق و توسعه همواره یکی از انتخاب های متقاضیان بین المللی بوده است. در واقع، اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق پذیرش...

  کار دانشجویی در کانادا

  کار دانشجویی در کانادا

  در کانادا، دانشجویان بین‌ المللی معمولا اجازه دارند تا حداکثر 20 ساعت در هفته در دوران تحصیل و تمام وقت در تعطیلات رسمی و تابستان کار کنند. این کارها می ‌توانند در پردیس های دانشگاه یا خارج از آن باشند....

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در جهان است! وجود دانشگاه های برتر، فرصت های عالی برای کار پس از تحصیل، کشف فرهنگ های جدید و لذت بردن از کیفیت بالای زندگی از مهم ترین دلایل این ادعا...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای تحصیل کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی است. دلیل آن چیزی بالاتر از طبیعت منحصر به فرد و استانداردهای بالای زندگی است. دلیل این محبوبیت دانشگاه های درجه یک، کیفیت آموزشی بالا و...

  خرید خانه در کانادا

  خرید خانه در کانادا

  مهاجرت به کانادا به چندین روش ممکن است. یکی از این راه ‌ها ثبت شرکت در کانادا است که افراد می ‌توانند با تاسیس یک شرکت در این کشور و ایجاد شغل‌ های مورد نیاز، اقدام به درخواست مهاجرت کنند....

  حقوق کارگری در کانادا

  حقوق کارگری در کانادا

  آشنایی با حقوق کارگران در کانادا برای متقاضیان ایرانی بدون مهارت کاری که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بسیار قابل توجه است. زیرا کانادا همچنان به عنوان اولین مقصد مهاجرت کاری و تحصیلی متقاضیان ایرانی محسوب می شود....

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا بر اساس عواملی مانند نوع شغل، محل کار، صنعت و سطح تجربه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. عوامل متعددی از قبیل میزان حقوق، حداقل دستمزد، مزایای شغلی، مالیات، هزینه های زندگی...

  ویزای کارآفرینی کانادا

  ویزای کارآفرینی کانادا

  برنامه کارآفرینی Entrepreneur کانادا در حال حاضر از برنامه های پرطرفدار و محبوب اخذ اقامت این کشور و مناسب متقاضیانی است که دارای تمکن مالی مناسب هستند. کانادا به دنبال کارآفرینان با استعدادی است که علاقه مند به راه اندازی...

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا یکی از بهترین موسسات آموزشی در رشته بازرگانی محسوب می‌شود که هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان آرزو و درخواست پذیرش در آن را دارند. این دانشگاه در شهر مونترال کانادا در استان کبک واقع...

  سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا

  سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا

  اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا، سوالاتی هستند که افسران...

  مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه

  مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه

  کانادا یک کشور دوزبانه است که زبان‌های انگلیسی و فرانسوی هر دو زبان رسمی آن محسوب می‌شوند. دولت کانادا به‌منظور حفظ و توسعه زبان فرانسوی، برنامه‌های ویژه‌ای را برای جذب مهاجران فرانسوی زبان به این کشور اجرا می‌کند. برای آشنایی...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 02188724227 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره...

  تابعیت کانادا

  تابعیت کانادا

  داشتن دغدغه‌هایی همچون پیدا کردن شغلی با درآمد مناسب، تحصیل در دانشگاه‌های با کیفیت دنیا، نگرانی بابت آینده فرزندان و پرورش آنها، داشتن حقوقی مناسب برای مدیریت هزینه‌های زندگی و پس انداز و ... باعث شده است تا بسیاری از...

  کالج های کانادا

  کالج های کانادا

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، صفر تا صد امور پذیرش شما را...

  اسکیل ورکر کانادا

  اسکیل ورکر کانادا

  فرصت های شغلی نامحدود، کانادا را به یک مقصد امن برای دستیابی به اهداف شغلی تبدیل کرده است. کانادا از اهمیت نیروی های کار ماهر خارجی  برای ادامه رشد اقتصادی خود آگاه است، از همین رو هر ساله حدود نیم...

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  ناک NOC کانادا چیست؟ ناک NOC یا طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification سیستم طبقه بندی مشاغل مورد نیاز کانادا است. این سیستم شغل های مورد نیاز کشور کانادا را بر اساس میزان کمبود در کشور، میزان نیروی...