انواع بیمه در کانادا

گزینه‌های مختلف بیمه در کانادا وجود دارد. برخی از این بیمه نامه‌ها اجباری خواهند بود، اما اغلب اوقات، بیمه اختیاری است. درحالی‌که نمی‌توان انکار کرد که بیمه می‌تواند از شما در برابر رویدادهای غیرمحتمل محافظت کند. انتخاب اینکه کدام یک را دریافت کنید و به چه میزان پوشش نیاز دارید بخش دشواری است. قبل از هر تصمیمی، باید بدانید که بیمه چگونه کار می‌کند، چه نوع بیمه نامه‌هایی در دسترس هستند و آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  انواع بیمه در کانادا

  بیمه محصولی است که به شما امکان می‌دهد از خود در برابر حوادث غیرمنتظره زندگی مانند جراحات، سیل، مرگ‌های نابهنگام، تصادفات و غیره محافظت کنید. درحالی‌که احتمال وقوع این رویدادها بسیار کم است، اگر اتفاق بیفتد می‌تواند بسیار گران باشد.

  به‌همین دلیل است که بیمه نامه از جمله بیمه درمانی در کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است. شما پرداخت‌های کوچک ماهانه یا سالانه (معروف به حق بیمه) را می‌پردازید، با این تضمین که ارائه‌دهنده بیمه شما در صورت نیاز به ادعای خسارت، مبلغ زیادی را پرداخت خواهد کرد.

  امید این است که شما هرگز نیازی به ادعایی نداشته باشید، اما با ثبت نام برای بیمه در سنین پایین‌تر می‌توانید از خود و عزیزانتان در برابر خسارات مالی و غیرمالی محافظت‌های لازم را به‌عمل آورید. پس بیایید همراه با موسسه مهاجرتی میرداماد نگاهی به رایج‌ترین انواع بیمه‌ در کانادا بیندازیم:

  بیمه خودرو

  اگر در کانادا وسیله نقلیه دارید، باید بیمه خودرو نیز داشته باشید. این امر حیاتی است زیرا اگر خودروی شما در تصادف آسیب ببیند، هرگونه تعمیر را پوشش می‌دهد. ضمن آنکه از شما در برابر ادعاهای مسئولیت، از جمله صدمات شخصی و آسیب خودرو محافظت می‌کند.

  میزان پرداختی شما برای بیمه خودرو به عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه رانندگی، نوع وسیله نقلیه و محل سکونت شما بستگی دارد. از طرف دیگر، حق بیمه سالانه می‌تواند در میان ارائه دهندگان بیمه متفاوت باشد، بنابراین موعد تمدید بیمه نامه ارزش بررسی گزینه‌های مختلف بیمه وجود دارد.

  بیمه درمانی کانادا

  اگرچه کانادایی‌ها مراقبت‌های بهداشتی رایگان دریافت می‌کنند، اما همه چیز را شامل نمی‌شود. برای پوشش هزینه داروهای تجویزی، خدمات پیراپزشکی، معاینه چشم و مراقبت‌های دندانپزشکی، به بیمه درمانی اضافی نیاز دارید؛ زیرا هزینه‌های این مراقبت‌های درمانی می‌توانند به سرعت افزایش یابند.

  به‌طور کلی، بسیاری از کارفرمایان نوعی بیمه درمانی تکمیلی را ارائه می‌دهند. با این‌حال، اگر مزایای بیمه تکمیلی شما کم است یا اینکه اصلا دریافت نمی‌کنید، می‌توانید بیمه درمانی کانادا را بخرید. وقتی به سیاست‌های بیمه‌ای هر نمایندگی نگاه می‌کنید، مطمئن می‌شوید که حداکثر پرداخت‌ها را برای شما دارند. بنابراین نیاز است تا مطالعه کنید تا دریابید دقیقا تحت پوشش چه چیزی هستید.

  بیمه مسافرتی کانادا

  بسیاری از مردم متوجه نیستند که بیمه درمانی استانی ممکن است پس از خروج از کشور اعمال نشود. حتی اگر از طریق کارفرمای خود مزایای بهداشتی منظمی داشته باشید، احتمال دارد زمانی‌که در خارج از کشور هستید پوشش محدودی دریافت کنید. بیمه مسافرتی کانادا تقریبا برای هر سناریو ممکنی، شما را پوشش می‌دهد، اما درک این نکته ضروری است که دو نوع بیمه مسافرتی وجود دارد:

  • بیمه مسافرتی پزشکی
  • بیمه مسافرتی حق بیمه.

  بیمه پزشکی مسافرتی ویزیت پزشکان و هزینه‌های درمانی در بیمارستان در خارج از کشور را پوشش می‌دهد. معمولا اقامت در بیمارستان، پرستاران خصوصی، آمبولانس‌ها و اورژانس دندانپزشکی را نیز پوشش می‌دهد.

  با بیمه مسافرتی حق بیمه، به خدمات پزشکی سفر و پوشش اضافی برای حوادثی مانند لغو سفر، گم شدن چمدان، سرقت از شما در هتل و اجاره خودرو دسترسی دارید. پوشش دقیق و قیمت بیمه مسافرتی حق بیمه به بیمه نامه بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد راهنمایی بگیرید.

  بیمه مسافرتی در کارت‌های اعتباری

  بسیاری از کارت‌های اعتباری سفر با نوعی بیمه مسافرتی همراه هستند، بنابراین تا زمانی‌که شرایط و ضوابط را رعایت کنید، می‌توانید از قبل تحت پوشش باشید. اگر کارت مسافرتی با پوشش بیمه‌ای ندارید و مایل به پوشش چند سفر هستید، بهترین بیمه مسافرتی کانادا شامل خرید یک برنامه برای چندین سفر است، زیرا معمولا هزینه آن کمتر از خرید بیمه برای سفرهای جداگانه خواهد بود.

  برای سفر به کانادا بیمه مسافرتی ضروری است.

  بیمه خانه و وام مسکن

  بیمه خانه به چند روش مختلف از شما محافظت می‌کند و در نتیجه اگر می‌خواهید اجاره یا وام مسکن بگیرید معمولا اجباری است. فرض کنید در حال‌حاضر در خانه اجاره‌ای هستید. شما به بیمه اموال یا اجاره نیاز دارید. همان‌طور که از نام آن پیداست، محتویات خانه شما در برابر سرقت، آسیب یا از خراب شدن بیمه می‌شود.

  اگر صاحب خانه خود هستید، به بیمه اموال، به علاوه چند گزینه اضافی که می‌تواند حوادثی مانند گردباد، سیل، و پشتیبان فاضلاب را پوشش دهد، نیاز خواهید داشت. احتمالا بیش‌ازحد به نظر می‌رسد، اما هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و شما بهتر است آماده باشید.

  یک واحد آپارتمانی که با فاضلاب پر شده است به‌راحتی می‌تواند 50 هزار دلار خسارت ببیند. بیمه احتمالا بیشترین هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد. بیمه در کانادا برای خانه‌ها معمولا شامل پوشش مسئولیت می‌شود. به‌عنوان مثال، اگر شخصی روی یخی که در مسیر ورودی خانه شما قرار دارد بلغزد، می‌تواند از شما برای جبران خسارت شکایت کند.

  اما با پوشش مناسب مسئولیت در بیمه، شما در برابر ادعاهای قانونی محافظت خواهید شد. مشابه بیمه اموال، این پوشش در هنگام سفر گسترش پیدا می‌کند.

  تفاوت بیمه خانه و وام مسکن

  مردم گاهی بیمه وام مسکن را با بیمه خانه اشتباه می‌گیرند، اما این دو نوع بیمه کاملا متفاوت هستند. بیمه وام مسکن، برای پوشش وام مسکن است و وقتی خانه‌ای با پیش پرداخت کمتر از 20 درصد خریداری می‌کنید، باید بیمه وام مسکن دریافت کنید.

  این محصول اجباری است، زیرا شما وام مسکن با نسبت بالایی دارید و وام دهندگان در صورت عدم پرداخت از شما حمایت خواهند کرد. اینکه چقدر می‌پردازید به اندازه پیش پرداخت و قیمت خانه بستگی دارد.

  بیمه عمر در کانادا

  بیمه عمر اختیاری است، اما برای اعضای خانواده می‌تواند کارایی زیادی داشته باشد. از آنجایی‌که پرداخت آن، معاف از مالیات و مبلغ یکجا خواهد بود، افراد می‌توانند از آن برای هزینه‌هایی مانند هزینه‌های مراسم خاکسپاری، وام مسکن و شهریه مدرسه بهره ببرند.

  تصمیم گیری در مورد نوع بیمه عمر و میزان نیاز شما اغلب بخش دشواری است. بیمه عمر مدت‌دار معمولا محبوب‌ترین انتخاب است، زیرا می‌توانید دوره زمانی و مبلغ پرداخت را برگزینید. به‌عنوان مثال، می‌توانید یک سیاست بیمه‌ای را انتخاب کنید که یک میلیون دلار با مدت 25 سال بپردازید. اگر در آن بازه زمانی فوت کنید، مزایای این بیمه کانادا به ذینفعان شما پرداخت خواهد شد.

  اینکه چقدر باید پوشش داشته باشید به خودتان بستگی دارد، اما موارد زیر را درنظر بگیرید:

  • هزینه‌های تشییع جنازه
  • مرخصی از کار برای عزاداری
  • مانده وام مسکن
  • هزینه تحصیل برای کودکان

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  هزینه حق بیمه عمر

  هرچه پوشش بیشتری بخواهید، حق بیمه عمر در کانادا به‌صورت ماهیانه شما بیشتر خواهد بود. زمانی‌که جوان‌تر و در سلامت کامل هستید، بیمه معمولا ارزان‌تر است. با این‌حال، اگر در حال‌حاضر هیچ وابستگی یا بدهی مالی ندارید، خرید بیمه نامه احتمالا غیرضروری باشد.

  در مورد این مدت، بسیاری از افراد دوره‌ای را برمی‌گزینند که تا زمان نیاز ذی‌نفعان به حمایت‌های مالی طول بکشد. به‌عنوان مثال، تا زمانی‌که فرزندان شما بزرگ شوند و حرفه خود را داشته باشند یا تا مدتی که وام‌های شما تمام شود.

  شما می‌توانید به بیمه عمر دائمی نگاه کنید که تمام عمر را پوشش می‌دهد. این امکان را دارید تا به‌عنوان یک سرپناه مالیاتی استفاده شود و دارای ارزش نقدی است که افزایش می‌یابد. علاوه‌بر این، اگر قرار بود بیمه نامه خود را لغو کنید، بخشی از حق بیمه خود را نیز پس خواهید گرفت. درحالی‌که این ویژگی‌ها ممکن است جذاب به‌نظر برسند، هزینه‌های ماهانه شما به‌طور قابل توجهی بیشتر از بیمه عمر مدت‌دار خواهد بود.

  بیمه بیماری‌های بحرانی

  یکی دیگر از انواع بیمه در کانادا بیمه بیماری بحرانی است؛ شامل بیماری‌های زیر:

  • سرطان
  • بیماری قلبی
  • سکته

  نحوه استفاده از پرداختی بیمه کاملا به شما بستگی دارد. برخی از مردم از آن به‌عنوان منبع درآمد استفاده می‌کنند، در زمان‌هایی‌که از کار خارج می‌شوند. مشابه بیمه عمر، می‌توانید سطوح مختلف پوششی را برای شرایط مختلف بخرید، اما این بیمه محدودیت سنی 65 سال دارد.

  بیمه درمانی به کاهش قابل توجه هزینه‌های درمانی در کانادا کمک می‌کند.

  بیمه دانشجویی در کانادا

  یکی از جنبه‌های مهم تحصیل در کانادا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، بیمه است. بیمه دانشجویی کانادایی پوششی برای هزینه‌های پزشکی، تخلیه فوری پزشکی و بازگرداندن بقایای اجساد به کشور ارائه می‌کند. مراقبت‌های دندانپزشکی، داروهای تجویزی و مراقبت‌های بینایی را پوشش می‌دهد. داشتن یک طرح بیمه درمانی معتبر برای تمامی دانشجویان بین‌المللی که در کانادا تحصیل می‌کنند، الزامی است.

  بیمه دانشجویی کانادا تضمین می‌کند که دانشجویان بدون هزینه‌های زیاد به مراقبت‌های پزشکی لازم دسترسی دارند. آرامش خاطر را برای دانشجویان و خانواده‌هایشان فراهم می‌کند، زیرا می‌دانند در صورت بروز هرگونه فوریت‌های پزشکی پیش‌بینی نشده از آنها محافظت خواهد شد.

  علاوه‌بر مزایای سلامتی، بیمه دانشجویی کانادا برای سایر رویدادهای پیش‌بینی نشده مانند قطع سفر، از دست‌دادن چمدان و بیمه مسئولیت پوشش می‌دهد. این پوشش جامع اجازه خواهد داد تا بدون نگرانی در مورد هزینه‌های غیرمنتظره، روی تحصیلات خود تمرکز کنند و تمام آنچه را که کانادا ارائه می‌دهد تجربه داشته باشند.

  بیمه از کار افتادگی

  منصفانه است که بگوییم بیمه از کار افتادگی بسیار دست کم گرفته شده است. با این نوع بیمه کانادا، اگر به‌طور موقت نمی‌توانید کار کنید یا به‌دلیل آسیب یا بیماری به‌طور دائم از کار افتاده باشید، درآمد شما جایگزین می‌شود.

  در بیشتر موارد، می‌تواند 60 تا 85 درصد از درآمد معمولی شما را پوشش دهد. به‌طور معمول، از کارافتادگی کوتاه مدت در حدود 90 روز به بالاترین سطح پرداخت می‌شود. اگر بعد از این مدت هنوز قادر به کار نباشید، بیمه‌گر شما را به سمت شرایط بیمه در ناتوانی طولانی‌مدت سوق می‌دهد که نزدیک به 60 درصد پرداخت می‌کند.

  برخی از کارفرمایان این را به‌عنوان یک مزیت استاندارد ارائه می‌دهند، اما اگر آن را ندارید یا خوداشتغال هستید، خرید این بیمه کانادا می‌تواند یک تصمیم هوشمندانه باشد. گاهی اوقات، تعریف از کارافتادگی احتمال دارد از یک بیمه‌گر به بیمه‌گر دیگر متفاوت باشد، بنابراین قبل از خرید بیمه‌نامه، آنچه را که واجد شرایط است، تایید کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  بیمه مسافرتی برای کانادا

  هنگام سفر، خرید بهترین بیمه مسافرتی برای کانادا به‌منظور محافظت از خود در برابر حوادث غیرمنتظره مهم است. بیمه مسافرتی می‌تواند موارد اورژانسی پزشکی، لغو سفر، گم شدن چمدان و سایر شرایط پیش‌بینی نشده را پوشش دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  کانادا به‌دلیل سیستم مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت بالا شناخته شده است، اما به‌عنوان یک بازدید کننده، احتمالا واجد شرایط دریافت خدمات پزشکی رایگان نباشید. بیمه مسافرتی می‌تواند به پوشش هزینه‌های درمان پزشکی کمک کند.

  پیمایش در میان تمام بیمه نامه‌های مختلف می‌تواند پیچیده باشد، بنابراین اغلب ارزش دارد با یک کارگزار بیمه صحبت کنید که می‌تواند بهترین را برای شما توصیه کند. اگرچه پرداخت حق بیمه برای چیزی که هرگز استفاده نمی‌کنید آزاردهنده خواهد بود، اما بیمه می‌تواند برای محافظت از عزیزان شما و آرامش خاطرتان ارزشمند باشد.

  داشتن بیمه دانشجویی برای پوشش هزینه‌های درمانی و داروهای تجویزی اهمیت دارد.

  جمع‌بندی

  همان‌طور که اشاره شد، انواع مختلفی از بیمه کانادا وجود دارد، اما شما فقط باید برای بیمه‌ای که نیاز دارید اقدام کنید. احتمال دارد از قبل برخی از پوشش‌های بیمه‌ای را از طریق کارفرمای خود دریافت کرده باشید. اگر فکر می‌کنید پوشش شما کافی نیست، می‌توانید برای افزایش آن درخواست بدهید یا پوشش‌های اضافی بخرید.

  سوالات متداول

  آیا مراقبت‌های بهداشتی در کانادا برای مهاجران رایگان است؟

  کانادا دارای یک سیستم جامع مراقبت‌‎های بهداشتی عمومی است که شهروندان و مقیمان دائمی را پوشش می‌دهد. اکثر مهاجران در کانادا، واجد شرایط این سیستم بیمه درمانی کانادا نیستند.

  برای دریافت بیمه چه مدت باید در کانادا زندگی کنید؟

  اکثر استان‌ها و مناطق برای دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی رایگان، ساکنان را ملزم به حضور فیزیکی حداقل 183 روز می‌کنند.

  اگر در کانادا بیمه درمانی نداشته باشید چه اتفاقی می‌افتد؟

  ساکنان کانادا بدون طرح بیمه درمانی معتبر استانی یا فدرال مسئول تمام هزینه‌های بیمارستان هستند.

  آیا دارو در کانادا رایگان است؟

  اگر در یک بیمارستان کانادایی هستید، داروهای تجویزی بدون هیچ هزینه‌ای تحت قانون سلامت کانادا ارائه می‌شود. درغیر این صورت، به استان یا منطقه بستگی دارد که پوشش داروهای تجویزی را ایجاد کند.

  مقالات مرتبط

  سریع ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

  سریع ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

  این یک حقیقت است که فرآیند مهاجرت به کانادا برای همه کار آسانی نیست. متقاضیان باید روش‌های مختلفی را با توجه به شرایط خود برای مهاجرت انتخاب کنند که ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. خبر خوشحال کننده...

  ویزای توریستی کانادا

  ویزای توریستی کانادا

  همان‌طور‌که می‌دانید، ورود به خاک هر کشوری نیازمند در دست داشتن ویزای آن کشور است. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست و اکثر مسافران برای سفر به کانادا به دریافت ویزا نیاز دارند. با توجه به هدف و...

  ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی

  ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی

  در دنیای امروز که انتخاب محل زندگی تاثیر بسزایی بر کیفیت زندگی، فرصت ‌‌های شغلی و تعادل کار و زندگی افراد دارد، توجه به هزینه ‌های زندگی در شهرهای مختلف کانادا بیش از پیش اهمیت می ‌یابد. کانادا، با تنوع...

  هزینه زندگی در کانادا

  هزینه زندگی در کانادا

  کانادا کشوری وسیع در آمریکای شمالی است که پایتخت آن اتاوا است و به دلیل کیفیت خوب زندگی، شفافیت دولت، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی رایگان و رفاه اجتماعی بالا شناخته می‌شود و به همین دلیل نیز مقصد بسیاری از افرادی...

  وکیل مهاجرت کانادا

  وکیل مهاجرت کانادا

  مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک فرصت هیجان‌انگیز شناخته می‌شود. کانادا با سیاست‌های مهاجرتی راحت و دوستانه‌اش، یکی از مقصدهای محبوب برای افرادی است که به‌دنبال بهبود شرایط زندگی و کاری خود هستند. وکیل مهاجرت کانادا یا مشاوران نقش مهمی در...

  انواع بیمه در کانادا

  انواع بیمه در کانادا

  گزینه‌های مختلف بیمه در کانادا وجود دارد. برخی از این بیمه نامه‌ها اجباری خواهند بود، اما اغلب اوقات، بیمه اختیاری است. درحالی‌که نمی‌توان انکار کرد که بیمه می‌تواند از شما در برابر رویدادهای غیرمحتمل محافظت کند. انتخاب اینکه کدام یک...

  زندگی در کانادا

  زندگی در کانادا

  زندگی در کانادا، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران از سراسر جهان، به دلیل کیفیت بالای زندگی، فرصت‌ های شغلی متنوع، سیستم آموزشی و بهداشتی عالی و چشم ‌اندازهای طبیعی خیره ‌کننده مورد توجه قرار گرفته است. این کشور گسترده،...

  مزایا و معایب زندگی در کانادا

  مزایا و معایب زندگی در کانادا

  کانادا، یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که در آمریکای شمالی، درست در شمال ایالات‌متحده واقع شده و از اقیانوس اطلس در شرق، تا اقیانوس آرام در غرب امتداد دارد. کانادا کشور محبوبی در جهان، به ویژه در میان ایرانیان...

  هزینه سفر به کانادا

  هزینه سفر به کانادا

  کشور کانادا به عنوان یکی از پر بازدیدترین مناطق توریستی جهان به شمار می‌رود و گردشگران زیادی از سراسر جهان از این کشور پهناور بازدید می‌کنند. هزینه سفر به کانادا برای ایرانیان به عوامل گوناگونی بستگی دارد از جمله سبک...

  سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا

  سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا

  اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا، سوالاتی هستند که افسران...

  مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه

  مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه

  کانادا یک کشور دوزبانه است که زبان‌های انگلیسی و فرانسوی هر دو زبان رسمی آن محسوب می‌شوند. دولت کانادا به‌منظور حفظ و توسعه زبان فرانسوی، برنامه‌های ویژه‌ای را برای جذب مهاجران فرانسوی زبان به این کشور اجرا می‌کند. برای آشنایی...

  تابعیت کانادا

  تابعیت کانادا

  داشتن دغدغه‌هایی همچون پیدا کردن شغلی با درآمد مناسب، تحصیل در دانشگاه‌های با کیفیت دنیا، نگرانی بابت آینده فرزندان و پرورش آنها، داشتن حقوقی مناسب برای مدیریت هزینه‌های زندگی و پس انداز و ... باعث شده است تا بسیاری از...

  نظرات کاربران