خرید سهام در کانادا

برای آن دسته از افرادی که خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند توصیه میکنیم به خرید و فروش سهام در کانادا نیز فکر کنند. چرا که امروزه با توجه به منابع غنی و البته اقتصاد پایداری که این کشور از آن برخوردار است بسیاری برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید سهام نیز اقدام میکنند و مهاجرت های موفقیت آمیزی دارند.

اقتصاد پایدار، منابع غنی و البته محیط زندگی عالی، کانادا را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است. بسیاری از سرمایه گذاران با خرید سهام از بورس این کشور در بخشی از سود و زیان سهام یک یا چند شرکت شریک میشوند و بدین وسیله خودشان را برای مهاجرت به کانادا آماده می کنند.

باید توجه داشت که سالها است این امکان برای شهروندان ایرانی فراهم شده تا بتوانند با خرید و فروش سهام شرکت یا کمپانی در سود و زیان حاصل از بازار بورس این قبیل شرکت ها و بیزینس ها نیز سهیم باشند. خرید سهام شرکت ها و مشارکت در سود و زیان آن این امکان را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم کرده تا بتوانند در ضمن برخورداری از یک بیزینس و کسب و کار مطمئن از طریق خرید و فروش سهام برای مهاجرت به کانادا نیز اقدام بکنند.  

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سهام چیست؟

  در کشور کانادا از سهام با اصطلاحات رایجی چون: stoks  یا equites، shares یاد میکنند که هنگام خرید سهام بورس کانادا، فرد در سود و ضرر حاصل از سهام این کمپانی شریک خواهد بود. در بسیاری از موارد نیز در مجامع سرمایه گذاران از حق رای نیز برخوردار خواهد بود.

  چگونه میتوان در کانادا سهام خرید؟

  روش و تکنیک خرید سهام شرکت در کانادا با ایران یکی است. به مفهوم ساده‌تر تکنیک استفاده از امکانات بورس و بازار بورس در هر دو سرزمین یکی است. با این تفاوت که برای خرید سهام شرکتاز طریق بورس کشور کانادا میتوانید به شکل آنلاین از برخی کارگزاری ها سهام کمپانی یا شرکت مورد نظر را آنلاین خریداری بکنید. برای اینکار کافی است تا افراد یک کارگزاری مطمئن پیدا بکنند و سپس یک حساب آنلاین برای خودشان افتتاح بکنند. حتی شما میتوانید با خرید 100 یورو از سهام شرکت یا کمپانی مدنظر، کار خودتان را به عنوان یک سرمایه گذار شروع بکنید.

  برای اینکار به ترتیب باید؛

  1. یک حساب ارزی برای خودتان ایجاد بکنید.
  2. یک کارگزاری معتبر برای خودتان پیدا بکنید.
  3. یک حساب کاربری در کشور کانادا برای خودتان ایجاد بکنید.
  4. تامین مالی حساب کاربری یا سرمایه گذاری.
  5. تحقیق در خصوص شرکت و سهامی شرکت.
  6. ثبت سفارش و نظارت بر سرمایه گذاری.
  1. افتتاح حساب ارزی در ایران.
  2.  یک کارگزاری مطمئن برای خودتان پیدا بکنید؛ شما یک حساب ارزی در ایران خواهید داشت اما در کنار آن برای خرید سهام در کانادا از آنجایی که هنوز مقیم این کشور نیستید باید از طریق کارگزاری ها و حساب کاربری که ایجاد خواهید کرد اقدام بکنید. برای این کار نخست باید یک کارگزاری مطمئن و بین المللی برای خودتان پیدا بکنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کارگزاری مربوطه ” تائیدیه”  نظارت سازمان مقررات صنعت سرمایه گذاری کاناداIIROC و یا صندوق حمایت از سرمایه گذاران کانادا CIPF را داشته باشد.

  کارگزاری های بین المللی نظیر؛

  • کارگزاری دایرکت اینوستینگ T.D Direct Investing
  • کارگزاری کوئست ترید Quest Trade
  •  یک حساب کاربری یا سرمایه گذاری برای خودتان ایجاد بکنید؛ سومین مرحله پس ازپیدا کردن یک کارگزاری معتبر، راه اندازی یک حساب سرمایه گذاری است. شما قرار است با این حساب بوسیله خرید و فروش سهام در کانادا و در سود و زیان کمپانی که سهام آن را خریده‌اید شریک باشید. از این رو برای افتتاح حساب سرمایه گذاری نخست اطلاعات شناسایی خودتان را ارائه دهید و سپس فرم درخواست را پُـر کنید و پس از چند روز منتظر افتتاح حساب خودتان باشید و آماده فعالیت شوید.
  چگونه میتوان در کانادا سهام خرید؟

  انواع حساب های سرمایه گذاری ثبت شده در کانادا عبارتند از؛

  • طرح پس انداز بازنشستگی (RRSP)
  • حساب پس انداز بدون مالیات(TFSA)
  • برنامه پس انداز تحصیلی ثبت شده(RESP)
  • تامین مالی حساب شما؛ تامین مالی حساب، یعنی سرمایه مالی کافی را به حساب کاربری یا سرمایه گذاری خودتان انتقال بدهید. در این مرحله برای خرید سهامبه چه میزان سرمایه مالی کافی نیاز است شما این سرمایه مالی را به حساب سرمایه گذاری خودتان منتقل خواهید کرد.
  •  تحقیق در خصوص شرکت و سهام شرکت‌ها؛ قبل از خرید سهام در کانادا،توصیه می‌‌کنیم حتما در خصوص شرکت و سهامی شرکت یا کسب و کار و بیزینسی که سهام آن را خریداری کرده‌اید یا خواهان خرید سهام آن از بورس کانادا هستید یک تحقیق اجمالی در خصوص سلامت مالی آن شرکت، میزان موفقیت آن شرکت یا کمپانی در بازار و چشم انداز رشد آن شرکت یا بیزینس در بازار یک تحقیق و بررسی کاملی داشته باشید.

  باید خاطر نشان کرد؛ اطلاع از موارد عنوان شده درخصوص حتی چرخش مالی شرکت یا کمپانی که سهام آن را خریده‌‌اید، بررسی صورت‌های مالی، بررسی گزارش های مالی سالانه آن شرکت که بعضا آنلاین نیز در اختیار سرمایه گذار یا خریدار سهام قرار می‌گیرد راهنمای خوبی خواهد بود.

  • ثبت سفارش و نظارت بر سرمایه گذاری؛ در این مرحله شما برای خودتان و کارگزاری مـدنظر تعیین کرده‌اید که تا چه میزان از سهام یک کسب و کار را در کانادا خریداری کرده‌اید و به عنوان یک سرمایه گذار در خرید و فروش سهام در کانادا نقش داشته اید.

  برای اینکار، کارگزاری شما به شکل آنلاین کلیه اطلاعات خواسته شده را در اختیار شما قرارخواهد داد. همچنین میتوانید از طریق پلتفرم‌های کارگزاری تعداد سهامی را که خواهان خرید آن هستید به انضمام قیمتی که مایل به پرداخت آن هستید را مشخص بکنید. و مرحله آخر نظارت ” اخبار روز، روند بازار، شاخص‌های اقتصادی” و سایر اطلاعاتی است که بر دارایی‌های شما اثرگذار هستند.

  موسسه مهاجرتی میرداماد، یکی از مراکز ارائه مشاوره در خصوص مهاجرت به کشور کانادا است. این موسسه مهاجرتی با کمک مشاورین  مجرب به شما در خصوص چگونگی خرید سهام شرکت در کانادا مشاوره های لازم را ارائه خواهد داد.

  خرید سهام در کانادا و مشاوره سرمایه گذاری/ اقامت در کانادا از طریق خرید و فروش سهام

  بـهترین پلتفرم‌ها برای خرید آنلاین سهام در کانادا؛

  پس از انجام کلیه مراحل عنوان شده و انتخاب کارگزاری بهتر آن است که به پلتفرم آنلاین کارگزاری دسترسی داشته و کارکردن با آن را بیاموزید. شما برای خرید سهام در کانادا میتوانید به شکل آنلاین میزان سهام خواسته شده را از پلتفرم های ارائه شده توسط کارگزاری ها خریداری بکنید. این کارگزاری ها عبارتند از؛

  1.  کارگزاری Wealthsimple Trade این کارگزاری یک پلتفرم بدون کمیسیون است که مناسب افراد تازه کار است.
  2. این کارگزاری محدودیتی برای سرمایه گذاری اعمال نکرده است.
  3. کارمزد معاملات در این کارگزاری صفر است ( معاملات رایگان می باشند).
  4. حساب های موجود در این پلتفرم شامل TFSA، RRSP و سرمایه گذاری شخصی می باشند.
  5. معامله گران می توانند در صورت انجام معاملاتی به اندازه حداقل 150 دلار، مبلغ 50 دلار به عنوان هدیه دریافت کنند.
  6. سرمایه گذاران برای انجام مبادلات با دلار آمریکا باید کارمزد پرداخت کنند.
  • کارگزاری Qtrade در این کارگزاری بیش از 100 معامله بدون پرداخت کمیسیون انجام میشود.
  • کارگزاری Questrade  این کارگزاری یکی از بهترین پلتفرم های سرمایه گذاری و مناسب آن دسته از افرادی است که تجربه کافی در بازار سهام کانادا را دارند. از طریق پلتفرم این کارگزاری میتوانید در بخش های مختلف بازار سرمایه وارد شوید.

  آشنایی با بورس کانادا

  باید خاطرنشان کرد که بازار بورس کانادا یکی از باثبات ترین و سودآورترین بازارهای بورس در جهان به شمار میرود که سرمایه گذاری در آن یک فرصت برای کلیه صاحبین مشاغل و سرمایه محسوب میشود. بازار بورس کانادا از دو بخش تشکیل شده است؛

  بخش اول؛ بازار اوراق بهادار تورنتـو TSX

  بخش دوم؛ بازار بورس مونترال CSE

  همچنین بازار بورس اوراق بهادار تورنتو یا TSX یکی از قدیمی‌ترین بازارهای بورس در جهان به شمار میرود که از خطر ریسک کمتری نیز برخوردار است. این بازار سهام بدلیل حضور شرکت های قدیمی و خرید و فروش سهام شرکت ها و کمپانی های قدیمی از قدمت بیشتر والبته ثبات مالی و تجاری بیشتری برخوردار است.

  آشنایی با بورس کانادا

  آیا مهاجرت به کانادا از طریق خرید سهام  امکان پذیر است؟

  باید توجه داشت که صرف به خرید سهام حداقلی یا حداکثری کمپانی ها یا شرکت در کانادا نمیتوان ادعا کرد که برای اخذ ویزای اقامت مجهز شده اید. بلکه با استفاده از روش‌های سرمایه گذاری میتوانید برای اقامت در کانادا مجهز شوید. به عنوان مثال شما صرفا با خرید حداقلی یا حداکثری سهام شرکت خاص در کانادا یا تورنتو یا کبک نمیتوانید ادعا کنید که میخواهید از طریق خرید و فروش سهام در کانادا برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنید اما قطعا با استفاد از یکی از روش‌های سرمایه گذاری میتوانید برای اخذ ویزای اقامت اقدام بکنید.

  برای موفقیت در برنامه‌های سرمایه‌گذاری و روش‌های سپرده گذاری در کشور کانادا میتوان به روش اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا اشاره کرد. برای این کار میتوان از انواع روش‌های سرمایه گذاری استفاده کرد این روشها عبارتند از:

  روش سرمایه گذاریحداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت
  ثبت شرکت در کانادابستگی به بیزینس پلن طراحی شده شما دارد
  سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کانادا150 هزار دلار کانادا
  کارآفرینی در کشور کانادااز حداقل 100 هزار دلار کانادا در بریتیش کلمبیا شروع شده و تا حداکثر 600 هزار دلار کانادا در انتاریو
  راه اندازی استارت آپ در کاناداباید به اندازه یکسال زندگی در کانادا از سرمایه کافی برخوردار بود. این عدد بسته به اعضای خانواده متفاوت است.
  خود اشتغالی در کاناداحداقل سرمایه برای این کار در نظر گرفته نشده است اما باید فرد متقاضی از سرمایه کافی برای راه اندازی یک بیزینس پلن در کشور کانادا برخوردار باشد.
  آشنایی با بازار سهام کانادا و اقامت کانادا از طریق خرید سهام

  شرایط خرید سهام در کانادا:

  به طور کلی برای مهاجرت تجاری به کشور کانادا از طریق خرید سهام بورس کانادا، باید معمولا شرایط زیر را داشته باشید:

  1-       داشتن مبلغی بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۳۵۰,۰۰۰ دلار کانادا برای سرمایه‌گذاری در بیزینس پلن طراحی شده و قابل ارائه.

  2-       داشتن سابقه کار در مدیریت کسب‌وکار و مهارت‌های لازم

  3-       دانش مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی (آیلتس)

  4-       تدوین بیزینس پلن و طرح تجاری

  5-       ارائه مدرک تحصیلی(حداقل دیپلم)

  6-       تمکن مالی کافی داشتن.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  شیوه‌های مختلف سرمایه گذاری در بازار بورس کانادا:

  همانطور که عنوان شد خرید سهام شرکتروش موفق اخذ اقامت در کانادا تلقی میشود. به عنوان مثال خرید سهام یکی از شرکت های بـهداشتی کانادا. در این مدل از سرمایه گذاری شما برای کسب سود و زیان حاصل از خرید سهام قطعا نیازمند افتتاح حساب هستید. برای افتتاح حساب سه نوع حساب رایج در این کشور وجود دارد که این حساب ها به ترتیب عبارتند از؛

  1. حساب مشمول مالیات شخصی
  2. حساب پس‌انداز معاف از مالیات
  3. طرح پس‌انداز بازنشستگی ثبت شده

  همچنین شما به عنوان یک سرمایه گذار میتوانید از طریق صندوق سرمایه گذاری مشترک و صندوق‌های مبادله سهام یا ETF هم فعالیت داشته باشید. در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک، نحوه فعالیت به این صورت است که افراد در این صندوق پول خود را پس‌انداز می‌کنند. سپس پول جمع‌آوری‌شده در سهام و اوراق قرضه سرمایه‌گذاری می‌شود. مزیت این نوع سرمایه‌گذاری در این است که هزینه فروش، افتتاح حساب و صندوق معامله زیاد نیست و این پول را می‌توان در قسمت‌های گوناگونی سرمایه‌گذاری کرد. این صندوق‌ها دارای انواع مختلفی هستند که از میان آن‌ها می‌توان به صندوق بازار پول، درآمد ثابت، صندوق سهام اشاره کرد.

  خرید سهام شرکت در کانادا، افراد زیادی را برای مهاجرت به کانادا به عنوان فعال سرمایه گذار جذب کرده است. علاوه بر این، فعالین مالی و سرمایه‌گذاری همیشه برای انجام یک سرمایه‌گذاری مالی قابل قبول که به جلوگیری از هدر رفت سرمایه کمک بکند در هر کشوری نیاز است. اخیراً حدود 12000 فعال سرمایه گذاری برای اشتغال در زمینه های مختلف در کانادا به این کشور مهاجرت کرده اند.

  بسیاری از سازمان‌ها در کانادا، از جمله شرکت‌های کارگزاری، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های خدماتی و شرکت‌های بیمه، علاقه خود را به استخدام بسیاری از فعالین مالی، صاحبین صنعت و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی اعلام کرده‌اند.

  برخورداری از یک منبع مالی و هر نوع سرمایه گذاری در کانادا به قدری مهم است که بسیاری برای سرمایه گذاری مالی مطمئن با افراد صاحب نظر و مطمئن مشورت می کنند. علاوه بر این، سطح تقاضا برای فعالیت مالی و سرمایه گذاری در کانادا این حرفه را بسیار پردرآمد کرده است. با وجود این، این حرفه به فعالین مالی و سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از برنامه های سفر ویژه برای ورود به کانادا استفاده کنند.

  شرایط خرید سهام در کانادا

  مزایا و معایب خرید سهام در کانادا:

  با توجه به قدمت و پایداری بازار بورس کشور کانادا هر نوع سرمایه گذاری در طولانی مدت میتواند برای هر خریدار سهامی با سود بالایی نیز همراه باشد. اما مزایا و معایب خرید سهام شرکت در کانادا عبارتند از:

  مزایای خرید سهام

  1. سود سهام؛ در صورت خرید سهام شرکت‌های کانادایی با سود دهی بالا شما از مزایای کسب اعتبار و درآمد بالا برخوردارید.
  2. افزایش سرمایه
  3. نقد شوندگی بالا
  4. برخورداری از مالیات معقول
  5. خریداری سهام از شرکت های متنوع
  6. سوددهی مناسب در طول زمان

  معایب خرید سهام

  یکی از عمده‌ترین معایب بازار بورس کشور کانادا، بازار پُـر نوسانات این کشور است. به عبارت بهتر بازاری که متاثر از عواملی چون؛ شایعات،اخبار، اطلاعات شرکتها، و البته باورهای سرمایه گذاران است و در مجموع بعضا شالوده شایعات و اخبار روز نیز می‌باشد. باید گفت: بازار پر نوسانی را شکل میدهد که زمانی با رکود و زمانی با رونق همراه است.

  1. وجود نوسانات در بازار
  2. نیاز به زمان زیاد
  3. وجود ریسک

  از سه مورد عنوان شده شاید بتوان به عنوان عمده معایب خرید سهام در کانادا یاد کرد.

  مقاله پیشنهادی: ویزای ICT کانادا

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن پایانی

  با توجه به کلیات توصیه شده در خصوص چگونگی اخذ ویزای اقامت کانادا از طریق خرید سهام و چگونگی خرید و فروش سهام در کانادا باید افزود: با توجه به ضوابطی که عنوان شد اخذ اقامت در غالب سرمایه گذار و سپرده گذار امکان پذیر خواهد بود. موسسه مهاجرتی میرداماد،  یکی از مراکز ارائه مشاوره در زمینه مهاجرت به کشور کانادا است. شما میتوانید با مراجعه به سایت این موسسه مهاجرتی با چگونگی اخذ ویزا از طریق خرید سهام یا سرمایه گذاری در این کشور بیشتر آشنا شوید.

  سوالات متداول

  آیا برای خرید سهام بورس کانادا نیاز به اقامت در کانادا است ؟

  خیر. بسیاری از افراد از طریق کارگزاری‌های بین المللی نسبت به خرید سهام شرکت‌های کانادایی اقدام میکنند.

  برای ورود به بازار بورس کانادا چه میزان باید سهام خرید؟

  برای ورود به بازار بورس و خرید سهام باید به حداقل و حداکثر مبلغ تعیین شده توسط کارگزاری‌های آنلاین که با آن طرف قرارداد هستید توجه بکنید.

  کارگزاران سهام در کانادا چقدر درآمد دارند؟

  به طور متوسط، یک کارگزار سهام تا 41 دلار در ساعت درآمد خواهد داشت.

  برای تبدیل شدن به یک کارگزار بورس در کانادا چه مدارکی لازم است؟

  هیچ شرایط خاصی وجود ندارد. لاکن باید توجه داشت که مردم و مشتریان کارگزار سهام رتبه بندی شده را ترجیح می دهند.

  کارگزاران بورس هر روز چه می کنند؟

  بیشتر فعالیت‌های کارگزاران بورس ایجاد معاملات بدون شک و شبهه است. به عبارتی هر روز قبل از هر حرکتی تحقیقات کافی در خصوص بازار و سهام بازار سرمایه انجام می دهند.

  مقالات مرتبط

  ویزای ICT کانادا

  ویزای ICT کانادا

  کشور کانادا چند سالی است که تمایل به جذب کارآفرینان، افراد خوداشتغال و کارگران و کارمندان متخصص خارجی با استفاده از برنامه‌های مختلف دولتی را دارد. در همین راستا، یک برنامه ویژه به نام Intra Company Transfer Canada که ویزای...

  خرید سهام در کانادا

  خرید سهام در کانادا

  برای آن دسته از افرادی که خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند توصیه میکنیم به خرید و فروش سهام در کانادا نیز فکر کنند. چرا که امروزه با توجه به منابع غنی و البته اقتصاد پایداری که این کشور از...

  ثبت شرکت در کانادا

  ثبت شرکت در کانادا

  ثبت شرکت در کانادا فرآیندی است که شرکت‌ها به‌منظور شروع فعالیت‌های تجاری خود در این کشور انجام می‌دهند. این فرآیند شامل مراحلی از جمله انتخاب نام شرکت، تهیه اساسنامه، انتخاب نوع شرکت، ثبت در دفتر ثبت شرکت و درخواست شماره...

  خرید خانه در کانادا

  خرید خانه در کانادا

  مهاجرت به کانادا به چندین روش ممکن است. یکی از این راه ‌ها ثبت شرکت در کانادا است که افراد می ‌توانند با تاسیس یک شرکت در این کشور و ایجاد شغل‌ های مورد نیاز، اقدام به درخواست مهاجرت کنند....

  ویزای کارآفرینی کانادا

  ویزای کارآفرینی کانادا

  برنامه کارآفرینی Entrepreneur کانادا در حال حاضر از برنامه های پرطرفدار و محبوب اخذ اقامت این کشور و مناسب متقاضیانی است که دارای تمکن مالی مناسب هستند. کانادا به دنبال کارآفرینان با استعدادی است که علاقه مند به راه اندازی...

  نظرات کاربران