ویزای تحصیلی کانادا

در سال های اخیر کشور کانادا به یک مرکز جهانی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات عالی تبدیل شده است. دانشگاه های کانادا به دلیل کیفیت آموزش و شهریه مقرون به صرفه با بالاترین میزان رضایت برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان شهرت جهانی دارند. در مقاله پیش رو به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  روال کلی ویزای تحصیلی کشور کانادا

  دانشجویان بین المللی که می خواهند تحصیلات عالی را در کانادا دنبال کنند باید برای ویزای تحصیلی و مجوز تحصیلی اقدام کنند.

  مجوز تحصیل مدرکی است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) صادر می‌شود و به یک متقاضی خارجی اجازه می‌دهد برای مدت زمان محدودی در کانادا تحصیل کند. برای شروع درخواست، متقاضی باید نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در کانادا و همچنین یک پاسپورت معتبر داشته باشد.

  متقاضیان همچنین باید از طریق سوابق بانکی ثابت کنند که دارای بودجه لازم برای تکمیل تحصیلات خود در کانادا هستند. برای درخواست آنلاین، متقاضی باید یک حساب امن IRCC به نام حساب MyCIC در وب سایت مهاجرت کانادا ایجاد کند. قبل از شروع کار، متقاضی باید همه راهنماها، دستورالعمل ها و چک لیست اسناد را بخواند. متقاضی پس از ورود به سیستم و قبل از آپلود فرم ها باید به برخی از سوالات پاسخ دهد و کپی اسکن شده تمام مدارک مورد نیاز را ارسال کند. علاوه بر این متقاضی باید هزینه هایی را بپردازد که شامل هزینه پردازش و هزینه جمع آوری بیومتریک می شود.

  انواع ویزای تحصیلی کشور کانادا

  اداره مهاجرت کانادا دو نوع ویزای تحصیل کانادا را برای متقاضیان با هدف تحصیل در این کشور صادر می کند:

  • ویزای دانشجویی کانادا
  • ویزای دانش آموزی کانادا

  متقاضیان برای دریافت هر یک از این دو نوع ویزا باید دارای شرایط خاصی باشند. مهم ترین شرط اخذ ویزاي تحصیلی کانادا دارا بودن 18 سال به بالا است، در حالی که برای اخذ ویزای دانش آموزی کشور کانادا متقاضی باید زیر 18 سال داشته باشد. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا متقاضی باید دارای نامه پذیرش از دانشگاه های کانادا، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و گواهی تمکن مالی کافی باشد تا بتواند ویزای تحصیلی را دریافت کند. برای تحصیل در مدارس کانادا متقاضی یا والدین یا قیم وی باید دارای مجوز اقامت کانادا و گواهی تمکن مالی کافی باشد.

  راه های درخواست ویزای تحصیلی کشور کانادا

  متقاضیان برای درخواست ویزای دانشجویی کشور کانادا از چند روش زیر می توانند اقدام کنند:

  ارائه درخواست از طریق وکلای موسسه های مهاجرتی

  وکلا و مشاوران موسسه های مهاجرتی با آگاهی کامل از شرایط ویزای تحصیلی کانادا می توانند در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضی دریافت کنند.

  ارائه درخواست از طریق وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا

  بسیاری از موسسه های مهاجرتی دارای وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا برای پیگیری پرونده های ویزای تحصیلی هستند.

  ارائه درخواست از طریق متقاضی

  متقاضی می تواند خود به تنهایی مدارک لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی ارسال کند، اما نتیجه بررسی ویزا در این شرایط چندان رضایت بخش نیست.

  در هر یک از این روش ها امکان ارائه درخواست آنلاین و درخواست کاغذی وجود دارد. در روش درخواست آنلاین متقاضی می تواند درخواست خود را مستقیماً به هر یک از دفاتر پردازش ویزای کانادا که در خارج از کانادا واقع شده است، ارسال کند.

  مهم ترین راه درخواست ویزای تحصیلی کشور کانادا کمک از مشاوران موسسه های مهاجرتی است.

  شرایط ویزای تحصیلی کانادا

  متقاضیان برای درخواست ویزای دانشجویی دانشگاه های کانادا باید واجد شرایط باشند. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • متقاضی باید یک نامه پذیرش (LOA) از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا دریافت کند.( DLI مخفف Designated Learning Institution است و بر طبق وب سایت دولت کانادا، DLI دانشگاه یا موسسه آموزشی است که توسط دولت استانی یا منطقه ای برای میزبانی از دانشجویان بین المللی تایید شده است.)
  • متقاضی باید ثابت کند که دارای وضعیت مالی باثبات است و توانایی تامین هزینه های تحصیلی خود برای یک سال اقامت در کانادا و هزینه های زندگی در این کشور را دارد.
  • اگر متقاضی قصد تحصیل در کبک یا مونترال را دارد، باید گواهی پذیرش کبک (CAQ) را دریافت کند.
  • متقاضیان باید دارای گواهی عدم سوء پیشینه باشند. به عبارت دیگر متقاضیانی که دارای سابقه جنایی هستند یا خطری برای امنیت کانادا دارند، ممکن است درخواست آن ها رد شود. گواهی ترخیص پلیس ممکن است مورد نیاز باشد.
  • گواهی سلامت پزشکی جسمی و روحی متقاضی نیز الزامی است.
  • متقاضی با ارائه اسناد مالی و همچنین اثبات وابستگی های عاطفیTie  در کشور خود باید اداره مهاجرت را متقاعد کند که قصد دارد پس از پایان مجوز تحصیل کانادا را ترک کند.

  مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

  متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط لازم باید دارای مدارک و اسناد لازم برای ویزای تحصیلی کشور کانادا باشند. از مهم ترین مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا مجموعه مدارک زیر را می توان نام برد:

  نامه پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه کانادا:

  متقاضی باید اصل یا یک کپی الکترونیکی نامه پذیرش را همراه با درخواست مجوز تحصیلی خود ارائه دهد.

  پاسپورت و کپی:

  متقاضی و همه اعضای خانواده که متقاضی را همراهی می کنند باید پاسپورت معتبر داشته باشند.

  عکس ها:

  دو قطعه عکس رنگی جدید طبق مشخصات با ذکر نام و تاریخ تولد در پشت آن ها باید ارسال شود.

  رسید هزینه های پرداخت شده اخذ ویزا:

  ارسال کپی فاکتور هزینه های پرداخت شده به دانشگاه  کانادا لازم است.

  نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی:

  اگرچه اجباری نیست، اما توصیه می شود متقاضی آن را همراه داشته باشد.

  ریز نمره های تحصیلی:

  این نیز اجباری نیست، اما خوب است که همراه داشته باشند، فقط در صورتی که افسر ویزا درخواست دهد.

  اظهارنامه مالیات بر درآمد:

  باید برای دانشجو و والدین آن ها در 2 سال گذشته ارائه شود.

  نامه اسپانسر و حامی مالی:

  این مورد برای افرادی که از تحصیل متقاضی حمایت می کنند لازم است. در نامه باید شغل، رابطه با متقاضی، مشخصات افراد تحت تکفل و اطلاعات تماس کامل آن ها ذکر شود.

  اثبات اشتغال:

  اگر متقاضی شاغل باشد، باید نامه ای از کارفرمای قبلی خود و همچنین فیش حقوقی 3 ماهه با شرح شغل، موقعیت شغلی، حقوق و مزایا، سال های کار و غیره را ارائه دهد.

  فرم مجوز تحصیل:

  فرم تکمیل شده شده باید به همراه درخواست ضمیمه شود. این فرم حاوی سؤالاتی در مورد حامی است که از متقاضی در درخواست پشتیبانی کرده و حاوی آدرس و شغل والدین متقاضی، درآمد و غیره است.

  انگیزه نامه:

  هدف از این نامه ارائه تصویر کامل تری از متقاضی به مقامات مهاجرت است. متقاضی در انگیزه نامه باید در مورد شرایط و انگیزه برای تحصیل در کانادا صحبت کند.

  فرم معاینه پزشکی:

  پزشک مجاز پس از تکمیل معاینه پزشکی، یک کپی از فرم IMM 1017 را به متقاضی می دهد که باید همراه با درخواست ارسال شود.

  سند ازدواج:

  اگر متقاضی متاهل است، فتوکپی سند ازدواج نیز الزامی است.

  مجوز والدین برای ویزاي دانش آموزي کانادا:

  اگر متقاضی خردسال است و برای اخذ ویزاي دانش آموزي کانادا اقدام می کند، باید یک مجوز امضا شده توسط هر دو والدین را ارائه دهد.

  مدارک مسافرتی:

  مدرک معتبر مسافرتی (مانند پاسپورت) برای متقاضی و هر یک از اعضای خانواده که در درخواست گنجانده شده است.

  مدارک اضافی:

  هر مدرک دیگری که توسط مقامات مهاجرت درخواست شده است.

   تمکن مالی ماهانه اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا در حدود 833 دلار است.

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کشور کانادا

  جدا از هزینه های تحصیل، متقاضی باید ثابت کند که دارای توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت تحصیلی در کانادا است. یکی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیل کانادا ارائه اسناد مالی به منظور اثبات تمکن مالی کافی است. متقاضی علاوه بر هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های کانادا در مدت یک سال باید شهریه دانشگاه را نیز در یک حساب داشته باشد. ارائه رسید پرداخت شهریه برای اخذ ویزای تحصیل کانادا الزامی است. علاوه بر این متقاضی باید مبلغ مورد نیاز تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا یا برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا را حداقل به مدت 4 ماه قبل از اقدام برای اخذ ویزا در حساب بانکی خود داشته باشد. میزان دقیق تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023 عبارت است از:

  • 10.000 دلار کانادا در سال یا تقریباً 833 دلار کانادا در هر ماه
  • مبلغ اضافی 4.000 دلار کانادا در سال یا 333 دلار کانادا در ماه برای هر عضو خانواده

  چگونه برای اخذ مجوز تحصیلStudy Permit  اقدام کنیم؟

  پس از احراز حداقل شرایط ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی می تواند درخواست خود را برای اخذ مجوز تحصیل Study Permit  با ارائه مجموعه مدارک مناسب ارسال کند. متقاضیان باید به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های کانادا LOA  برای اخذ مجوز تحصیل اقدام کنند. زمان پردازش مجوز تحصیل کانادا متفاوت است و ممکن است در طول ماه های تابستان به تاخیر بیفتد.

  خدمات موسسه میرداماد برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

  مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا کمک می کنند تا متقاضیان ایرانی در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. از جمله خدمات موسسه ما می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیل کانادا اشاره کرد. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید.

  بعد از گرفتن Study Permit چه باید کرد؟

  اگر درخواست متقاضی توسط IRCC پذیرفته شود، یک LOI برای متقاضی صادر می شود. LOI  به عنوان ویزای مجوز دانشجویی عمل نمی کند، اما هنگامی که متقاضی به مرز کانادا رسید، باید این نامه را به افسر مهاجرت نشان دهد و سپس آن ها مجوز تحصیل Study Permit را صادر می کنند. در صورتی که متقاضی از کشوری باشد که شهروندان به eTA  مجوز سفر الکترونیکی نیاز داشته باشند، eTA در معرفی نامه LOI  نشان داده می شود. (eTA مخفف Electronic Travel Authorisation و یک سند آنلاین است که به اتباع خارجی معاف از ویزا اجازه می دهد به کانادا وارد شوند.(

  تفاوت بین ویزای تحصیلیStudy Visa  و مجوز تحصیل Study Permit کانادا

  ویزاي تحصیلی کانادا مجوز ورود به کشور کانادا را فراهم می کند که یک مجوز مشروط است، زیرا افسر ویزا در مرز این اختیار را دارد که از ورود متقاضی دارای ویزا تحصیل کانادا به کشور کانادا جلوگیری کند، در حالی که مجوز تحصیل، به متقاضی اجازه اقامت در کانادا را می دهد. در مجوز تحصیل همه جزئیات مانند سطح و مقطع دوره تحصیلی، مدت تحصیل و غیره ذکر می شود. در یک کلام می توان گفت ویزاي تحصیلی کشور کانادا اجازه ورود به کانادا را به متقاضی می دهد، در حالی که مجوز تحصیل اجازه تحصیل متقاضی در کانادا را می دهد.

   مجوز تحصیل اجازه تحصیل متقاضی در کانادا را صادر می کند.

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

  متقاضیان برای اخذ ویزاي تحصیلی کانادا باید مراحل اخذ ویزا را طی کنند. مراحل کلی اخذ ویزای دانشجویی دانشگاه های کانادا عبارت است از:

  مرحله 1: تحقیق کنید تا بدانید چه رشته و برنامه تحصیلی برای شما بهتر است

  همه متقاضیان خارجی قبل از درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی باید بررسی کنند که چه رشته تحصیلی با اهداف شغلی آن ها مطابقت دارد. ارزیابی هزینه زندگی، هزینه های اخذ ویزا، کارآموزی و فرصت های شغلی و سایر عوامل برای تصمیم گیری آگاهانه الزامی است. از آنجایی که این کار به تحقیقات زیادی نیاز دارد، جستجوی یک کارشناس و مشاور حرفه ای برای کمک بهترین گزینه است. مشاوران موسسه های مهاجرتی می توانند متقاضیان را به راحتی در این فرآیند راهنمایی کنند.

  مرحله 2: بهترین دانشگاه های کانادا را فهرست کنید

  متقاضی باید وب‌ سایت کالج ‌ها/دانشگاه‌ های مورد نظر را مرور کند و آن‌ هایی را انتخاب کند که از نظر کیفیت آموزش، رتبه ‌بندی، ساختار برنامه، هزینه برنامه و سایر امکانات برای دانشجویان بین ‌المللی به بهترین وجه با انتظارات آن ها مطابقت دارند. علاوه بر این متقاضیان بایدDLI  (دانشگاه های مورد تایید) را در نظر بگیرند. فقط دانشگاه های موجود در لیست DLI برای صدور مجوز تحصیل در نظر گرفته می شوند. در صورت عدم وجود مجوز تحصیل، متقاضی نمی تواند ویزا دریافت کند.

  مرحله 3: برای آزمون های ورودی آماده شوید

  برای تحصیل در دانشگاه های کانادا 7 آزمون ورودی وجود دارد. شرکت در هر یک از این آزمون ها بستگی به برنامه ای دارد که متقاضی قصد دارد دنبال کند. برخی از این آزمون ها مختص قبل از ارائه درخواست اخذ ویزا و برخی پس از اخذ پذیرش تحصیلی هستند. از آزمون های مهم دانشگاه های کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • آزمون زبان انگلیسی تافل یا آیلتس
  • آزمونGraduate Record Exam Graduate Record Exam (GRE)
  • آزمونSAT
  • آزمون پذیرش مدیریت فارغ التحصیل GMAT
  • آزمون پذیرش کالج پزشکیMCAT

  مرحله 4: گواهی تمکن مالی کافی ارائه دهید

  زندگی در یک کشور خارجی می تواند گران باشد، به خصوص اگر نرخ ارز را در نظر بگیرید. اجاره، هزینه های تحصیل و هزینه های دیگری وجود دارد که می تواند در درازمدت افزایش یابند. متقاضی باید یک برنامه مالی قوی داشته باشد و هنگامی که تحصیل در دانشگاه های کانادا را شروع کرد، نمی تواند به تامین مالی هزینه ها با یک شغل پاره وقت وابسته باشد. دولت کانادا باید ببیند که متقاضی وجوه کافی در حساب خود دارد تا بتواند به درخواست وی رسیدگی کند. بنابراین متقاضی باید مطمئن شود که دارای تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا به میزان کافی چه به صورت حساب بانکی یا درخواست وام پذیرفته شده است.

  مرحله 5: برای دانشگاه درخواست دهید

  متقاضیان باید قبل از پایان مهلت مدارک لازم را برای دانشگاه ها مورد نظر ارسال کنند. به طور کلی، یک متقاضی ممکن است نتیجه درخواست ویزا را ظرف 4 تا 6 ماه پس از مهلت درخواست دریافت کند. متقاضیان موفق نامه پذیرش تحصیلی دریافت خواهند کرد که ممکن است در درخواست مجوز تحصیل کانادا مورد استفاده قرار گیرد.

  مرحله 6: نامه پذیرش از یک دانشگاه تایید شده DLI دریافت کنید

  دریافت نامه پذیرش برای درخواست مجوز تحصیل کانادا الزامی است. برای دریافت نامه پذیرش، متقاضی باید درخواست خود را به یک دانشگاه تایید و تعیین شده DLI ارسال کند.

  مرحله 7: ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید

  پس از دریافت تاییدیه پذیرش، متقاضی می تواند برای اخذ ویزای دانشجویی خود اقدام کند. مهم است که متقاضی این کار را زودتر انجام دهد. حتی اگر ترم تحصیلی دانشگاه شروع شده باشد، متقاضی نمی تواند بدون ویزای تحصیلی به کانادا سفر کند. پس از دریافت ویزای تحصیلی متقاضی باید برای اخذ مجوز تحصیلی اقدام کند.

  هزینه درخواست مجوز تحصیل در کانادا 150 دلار کانادا است.

  هزینه های ویزای تحصیلی کانادا

  بر اساس قوانین و الزامات ویزای دانشجویی کشور کانادا در سال 2023 متقاضی باید 10.000 دلار کانادا یا بالاتر برای تحصیل در دانشگاه های کانادا و 11.000 دلار کانادا برای تحصیل در دانشگاه های استان کبک علاوه بر شهریه داشته باشد. هزینه های زندگی در کانادا به سبک زندگی و الگوی مصرف و موقعیت مکانی متقاضی بستگی دارد. زندگی در شهرهای بزرگ معمولاً گرانتر است. هزینه های اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا در سال 2023 عبارت است از:

  هزینه درخواست مجوز تحصیل کانادادر حدود 150 دلار کانادا
  هزینه اخذ مجوز کار با تمدیددر حدود 155 دلار کانادا
  هزینه ویزای ورود کانادا (یک بار ورود Single یا چند بار ورود Multiple )در حدود 100 دلار کانادا
  هزینه اخذ مجوز اقامتدر حدود 200 دلار
  هزینه های انگشت نگاری و تست های بیومتریکدر حدود 85 دلار
  برنامه های تحصیلی (مقطع تحصیلی)میانگین هزینه ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023
  مقطع کارشناسی یا لیسانسسالانه از حدود 12.000 تا 25.000 دلار کانادا
  مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانسسالانه از حدود 24.000 تا 35.000 دلار کانادا
  مقطع دکتراسالانه از حدود 7.000 تا 10.000 دلار کانادا

  آیا با اخذ ویزای تحصیلی امکان اخذ ویزای همراه وجود دارد؟

  اگر قرار است یکی از اعضای خانواده همراه با متقاضی به کانادا نقل مکان کند، باید در درخواست ویزا گنجانده شود. در واقع متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه کانادا دریافت کند. اگر متقاضی با همسر یا شریک زندگی مشترک خود به کانادا مهاجرت می کند، همسرش می تواند مجوز کار آزاد دریافت کند و فرزندان آن ها نیز می توانند در مدارس ابتدایی و متوسطه دولتی کانادا به رایگان تحصیل کنند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیل کانادا

  مهم ترین دلیل ریجکت شدن ویزاي تحصیلی کانادا متقاعد نشدن افسر ویزا برای بازگشت متقاضی به کشور خود پس از فارغ التحصیلی است. در واقع افسر ویزا بنا به دلایلی در پرونده به این موضوع پی می برد که متقاضی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا قصد ترک کانادا و برگشت به کشور خود را ندارد. متقاضی باید با ارائه اسناد و مدارک لازم در مورد وجود وابستگی های مالی و عاطفی در کشور خود ثابت کند که قصد اقامت دائم در کانادا را ندارد. بند 216 قانون مهاجرت کانادا اعلام می کند: “متقاضی باید در هر حال اثبات کند که قصد اقامت موقت در کانادا را ندارد و با تمام شدن دوره تحصیلی این کشور را ترک کند.” از دیگر دلایل ریجکتی ویزاي تحصیلی کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  عدم وجود تای Tie

  از اصلی ترین و مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کشور کانادا عدم وجود تای Tie است. تای در اصطلاح به معنای هر چیزی است که افسر پرونده را متقاعد می کند تا ویزای متقاضی را تایید کند؛ از جمله دارا بودن سرمایه و دارایی در کشور متقاضی، دارا بودن اسناد مالی خانه و ملک و ماشین، دارا بودن پدر و مادر با سن بالا و نیازمند حمایت مالی و عاطفی، دارا بودن پیشنهاد شغلی در کشور متقاضی و غیره.

  تقاضای زیاد و ظرفیت کم

  تقاضای بسیار زیادی برای اخذ ویزای دانشجویی کشور کانادا از سراسر جهان وجود دارد. تقاضای بسیار و کم بودن ظرفیت دانشگاه های کانادا یکی از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کشور کانادا است.

  ارسال مدارک و اسناد ناقص و یا جعلی

  ارسال مدارک و اسناد مالی جعلی و یا مدارک تحصیلی ناقص می تواند منجر به ریجکتی ویزا شود.

  کمبود منابع انسانی و کمبود وقت

  تقاضای بسیار برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا از 5 کشور هند، چین، مکزیک، نیجریه و ایران و همچنین کمبود منابع انسانی برای رسیدگی به این پرونده ها موجب ریجکتی بسیاری از ویزاها می شود.

  عدم وجود سوابق سفر خارجی

  یکی دیگر از عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی کشور کانادا عدم وجود سوابق سفر به کشورهای خارجی و یا ویزای شینگن متقاضی است.

  عدم اثبات تمکن مالی کافی

  دارا بودن تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا به میزان کافی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های کانادا از عوامل مهم در اخذ ویزای تحصیلی کانادا است و عدم وجود این مدرک مهم دلیل بیشتر ریجکتی ها می باشد.

  عدم وجود برنامه کاری پس از فارغ التحصیلی

  متقاضی باید با ارائه دلایل کافی اثبات کند که پس از تمام شدن تحصیل به کشور خود بازمی گردد و قصد ادامه کار با همان کارفرمای خود را دارد. ارائه نامه از طرف کارفرما و مدارک اشتغال از مهم ترین مدارک برای اثبات دارا بودن برنامه شغلی پس از فارغ التحصیلی است.

  امکان ارائه درخواست پس از ریجکتی ویزای تحصیلی وجود دارد.

  در صورت رد شدن ویزا می توانم دوباره درخواست بدهم؟

  متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا پس از رد شدن می توانند مجددا درخواست دهند. ارزیابی کنید که چرا درخواست قبلی رد شده است و اطمینان حاصل کنید که همان اشتباه دوباره تکرار نمی شود. طبق دستورالعمل های جدید صادر شده تحت برنامه SDS، اعلام نتیجه ویزای دانشجویی کشور کانادا متقاضیان حداکثر تا 45 روز کاری طول می کشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد اخذ ویزای تحصیلی کانادا راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط ویزای تحصیلی کانادا اطلاعات لازم ارائه شد. به منظور راحت و ساده کردن روند مهاجرت تحصیلی به کانادا، مشاوره با مشاوران و کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهگشا است.

  سوالات متداول

  آیا می توانم برای ویزای دانشجویی کشور کانادا بدون آیلتس اقدام کنم؟

  بله، می توانید بدون آیلتس در کانادا تحصیل کنید. این آزمون مهارت انگلیسی در سال 2023 مورد نیاز نیست و دیگر مدارک زبان نیز مورد تایید دانشگاه های کانادا است.  

  آیا می توانم خانواده خود را در حین تحصیل به کانادا بیاورم؟

  بله، همسر، شریک زندگی مشترک و فرزندان تحت تکفل شما واجد شرایط ورود به کانادا با مجوز کار یا تحصیل هستند.

  آیا می توانم برای دانشگاه های کانادا بورس تحصیلی بگیرم؟

  برخی از دانشگاه های کانادا بورسیه های تحصیلی عالی به متقاضیان واجد شرایط با دارا بودن شایستگی های تحصیلی اعطا می کنند.

  آیا می توانم در کانادا به صورت رایگان تحصیل کنم؟

  هیچ کالج یا دانشگاهی در کانادا وجود ندارد که شهریه نداشته باشد، اما می توانید با دریافت یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل، هزینه های شهریه، اقامت و زندگی را پوشش دهید.

  زمان پردازش ویزای دانشجویی کشور کانادا چقدر است؟

  طبق دستورالعمل های جدید صادر شده تحت برنامه SDS، پردازش ویزای دانشجویی کشور کانادا حداکثر تا 45 روز کاری طول می کشد.

  مقالات مرتبط

  ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا

  در سال های اخیر کشور کانادا به یک مرکز جهانی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات عالی تبدیل شده است. دانشگاه های کانادا به دلیل کیفیت آموزش و شهریه مقرون به صرفه با بالاترین میزان رضایت...

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  علوم پزشکی یکی از زمینه‌های جذاب تحصیلی است، اما هزینه‌های بالای آن موجب می‌شود که دسترسی به آن برای بسیاری از افراد دشوار باشد. شهریه‌های بالا در دانشگاه‌ها و دوره‌های مرتبط با پزشکی، به‌ویژه در کشورهایی مانند کانادا، موضوعی است...

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  دانشگاه لاوال اولین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی بوده است. در سال 1663 میسیونر فرانسوا د مونتمورنسی - لاوال، اولین اسقف فرانسه جدید، نخستین موسسه آموزشی مستعمره را تأسیس کرد: Séminaire de Québec. نزدیک به 200 سال بعد، در...

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) که به آن دانشگاه دال نیز گفته می‌شود یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا می‌باشد که در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. این دانشگاه دارای رتبه 272 را در سطح بندی QS دارد و...

  تحصیل داروسازی در کانادا

  تحصیل داروسازی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای تحصیل در رشته داروسازی است. دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های داروسازی باکیفیتی ارائه می‌دهند که به دانشجویان امکان می‌دهد مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک داروساز ماهر را کسب کنند. اگر علاقه‌مند به...

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  کانادا دارای سیستم آموزش عالی بسیار معتبری است و دانشگاه های آن در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. این دانشگاه ها فرصت های عالی برای تحصیل و تحقیق را برای دانشجویان از سراسر جهان فراهم می کنند. در...

  دانشگاه کوئینز کانادا

  دانشگاه کوئینز کانادا

  برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کانادا که رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارند، درس خواندن در دانشگاه کوئینز یکی از ایده آل‌ترین گزینه‌ها می‌باشد. این دانشگاه که در کینگستون (Kingstone) استان اونتاریو واقع شده است، از نظر معماری دارای فضایی...

  تحصیل دکتری در کانادا

  تحصیل دکتری در کانادا

  هر سال نزدیک به بیش از 7 هزار دانشجوی دکترا در کشورکانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند. تحصیل دکتری در کانادا به هدف خیلی از دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. در واقع، از سال 2002، فارغ‌التحصیلان دکترا در کشور در بالاترین سطح خود...

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان در آن به تحصیل مشغول هستند. در این دانشگاه بیش از 300 رشته آموزشی و تحقیقاتی تدریس می‌شود که از نظر کیفیت...

  بورسیه تحصیلی کانادا

  بورسیه تحصیلی کانادا

  کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی مطلوب، تحصیل در کانادا را به آرزوی دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. البته، بسیاری از دانشجویان مستعد و باهوش به‌دلیل شهریه نسبتا بالای دانشگاه‌ها نمی‌توانند به این ارزو دست پیدا کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی...

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدرسه های کانادا یکی از گزینه ‌های ارزشمند برای دانش‌ آموزان بین ‌المللی است. سیستم آموزشی کانادا با سازماندهی قوی و استانداردهای بالا شناخته می ‌شود و به دانش ‌آموزان فرصت‌ های یادگیری در سطح جهانی را ارائه...

  دانشگاه مک مستر کانادا

  دانشگاه مک مستر کانادا

  تحصیل در کانادا با توجه به سابقه درخشان دانشگاه های این کشور در زمینه کیفیت آموزش، تحقیق و توسعه همواره یکی از انتخاب های متقاضیان بین المللی بوده است. در واقع، اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق پذیرش...

  کار دانشجویی در کانادا

  کار دانشجویی در کانادا

  در کانادا، دانشجویان بین‌ المللی معمولا اجازه دارند تا حداکثر 20 ساعت در هفته در دوران تحصیل و تمام وقت در تعطیلات رسمی و تابستان کار کنند. این کارها می ‌توانند در پردیس های دانشگاه یا خارج از آن باشند....

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در جهان است! وجود دانشگاه های برتر، فرصت های عالی برای کار پس از تحصیل، کشف فرهنگ های جدید و لذت بردن از کیفیت بالای زندگی از مهم ترین دلایل این ادعا...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای تحصیل کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی است. دلیل آن چیزی بالاتر از طبیعت منحصر به فرد و استانداردهای بالای زندگی است. دلیل این محبوبیت دانشگاه های درجه یک، کیفیت آموزشی بالا و...

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا یکی از بهترین موسسات آموزشی در رشته بازرگانی محسوب می‌شود که هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان آرزو و درخواست پذیرش در آن را دارند. این دانشگاه در شهر مونترال کانادا در استان کبک واقع...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 02188724227 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره...

  کالج های کانادا

  کالج های کانادا

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، صفر تا صد امور پذیرش شما را...

  نظرات کاربران