ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا برای آن دسته کارآفرینانی است که می‌خواهند ایده‌های نوآورانه خود را در کشور کانادا تاسیس کنند و از این طریق به این کشور مهاجرت کنند. در واقع این کارآفرینان بعد از دریافت تاییدیه از سازمان‌های کشور کانادا، می‌توانند برای مهاجرت خود و خانواده‌شان اقدام نمایند و کارشان را در قالب خصوصی در این کشور شروع کنند. به طور کلی مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ برای آن دسته افرادی که پتانسیل راه‌اندازی کارهای خلاقانه را دارند مناسب است تا با تاسیس شرکت‌های جدید و نو در حوزه‌های مختلف به اقتصاد و پیشرفت کانادا کمک کنند که اتفاقا نگاه این کشور به استارتاپ ویزا کانادا با توجه به افق‌های روشنی که دارد بسیار روشن است.

به طور کلی ویزای استارت آپ کانادا (SUV) به کارآفرینان خارجی اجازه می دهد تا از طریق مهاجرت تجاری اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. صاحبان استارت آپ های نوآورانه یا شرکت های خارجی تاسیس شده ممکن است بتوانند از این برنامه برای نقل مکان دائمی به کانادا همراه با سایر شرکای خود (حداکثر 5 شریک) استفاده کنند، البته مشروط بر اینکه سایر شرایط برنامه را داشته باشند. اگر شما یک کارآفرین خارجی هستید این راهنمای 2024 برای شما بسیار مناسب است. در اینجا اطلاعات کاملی در مورد این برنامه پیدا خواهید کرد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط واجد شرایط بودن برای ویزای استارت آپ کانادا در سال 2024

  در زیر لیستی از الزامات تعیین شده توسط مقامات مهاجرتی کانادا برای کارآفرینانی که مایل به درخواست اقامت دائم در کانادا تحت برنامه SUV هستند، آمده است:

  1. اتباع خارجی باید نامه پشتیبانی یا تعهد سرمایه‌گذاری را از یکی از سازمان‌های تعیین شده در کانادا دریافت کنند.
  2. هر یک از اتباع خارجی باید حداقل 10 درصد از سهام استارتاپ را در اختیار داشته باشد. اتباع خارجی و سازمان تعیین شده آنها باید مشترکاً بیش از 50٪ از کل سهام (حق رای) در سرمایه‌گذاری راه‌اندازی را داشته باشند.
  3. هر متقاضی باید حداقل مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB 5 را داشته باشد و علاوه بر آن باید سرمایه کافی برای اقامت در کانادا را نیز داشته باشد (حداقل بین 12960 تا 34299 دلار بسته به اندازه خانواده متقاضی).

  معیارهای اساسی برای ویزای استارتاپ کانادا

  • فرد باید مالکیت یک کسب‌وکار نوآورانه یا موفق که درآمدی پایدار ایجاد می‌کند را داشته باشد.
  • داشتن سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری تاسیس و راه‌اندازی که معمولاً حدود 200000 دلار حداقل برای هر متقاضی است.
  • دانش بسیار تخصصی یا تجربه منحصر به فرد در زمینه کاری خود داشته باشید یا داشتن تجربه مدیریتی قوی
  • دارای سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی.

  چه کسانی نباید برای ویزای استارتاپ کانادا اقدام کنند؟

  برنامه ویزای استارت آپ برای کارآفرینان خارجی که سرمایه محدودی برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی استارتاپ خود در کشور کانادا دارند، برنامه مناسبی نیست. یکی از الزامات کلیدی برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا، دریافت نامه پشتیبانی یا تعهد سرمایه‌گذاری از یکی از سازمان‌های تعیین شده در کانادا است. اگر شما یا شرکت شما سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در بیزینس خود را نداشته باشد، شانس دریافت پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده نزدیک به صفر است.

  اگرچه برنامه SUV با عنوان “هیچ هزینه‌ای برای سرمایه گذاری مورد نیاز نیست” تبلیغ می شود، اما در واقع، سرمایه گذاری شما باید با هزینه مطلوبی ایجاد شود تا از سازمان‌های تعیین شده پشتیبانی دریافت کنید. ساده لوحانه است که باور کنید اگر ایده خوبی دارید، VCها یا سرمایه گذاران فرشته‌هایی در کانادا هستند که در بیزینس شما سرمایه گذاری می کنند و سرمایه اولیه را در اختیار شما قرار می دهند چون معمولاً اینطور نیست. سرمایه گذاران VC همیشه به دنبال شرکت‌های بزرگ با سابقه کشش و درآمدزایی میلیون‌ها دلار هستند. بنابراین، اگر شما یک کارآفرین با محصول یا خدمات عالی و سرمایه محدود برای رشد سرمایه گذاری خود هستید (کمتر از 200000 دلار)، برنامه ویزای استارت آپ ممکن است مسیر مناسبی برای شما نباشد.

  دریافت ویزای استارتاپی کانادا از طریق موسسه مهاجرتی میرداماد بهترین و مطمئن‌ترین راه اقدام به شمار می‌رود.

  ویزای استارتاپ کانادا در مقابل سایر برنامه های مهاجرت تجاری

  برنامه‌های مهاجرت تجاری مختلفی در کانادا وجود دارد که کارآفرینان می توانند علاوه بر برنامه ویزای استارت آپ برای نقل مکان به کانادا از آنها استفاده کنند. به طور خاص، می توانید مجوز کار کارآفرینی C11، برنامه انتقال درون شرکتی، رده خوداشتغالی، یا حتی مسیر LMIA (که قبلا مالک-اپراتور LMIA بود) را بررسی کنید. برای مقایسه این برنامه ها و درک مزایا و معایب هر برنامه به جدول زیر مراجعه کنید.

  ضوابطویزای استارتاپیC11 مجوز کار برای کارآفرینیبرنامه انتقال درون شرکتیرده خوداشتغالیمسیر LMIA
  ایده/مفهوم کسب‌وکارکسب و کار نوآورانه و درآمدزاکسب و کار منحصر به فردی باشد که دارای دانش و مهارت است.کارآفرینانی که شرکت‌های موفقی در کشور خود دارند می توانند اقدام کنندکسب و کار خوداشتغالی در برخی از مشاغل خلاقکسب و کار کوچک یا متوسط در کانادا مثل کافه ها و سالن های ناخن
  ساختار مالکیتحداقل 10%حداقل 50%شرکت در کانادا باید متعلق به یک شرکت خارجی باشد100%حداقل 50%
  حداقل سرمایه گذاریبین 10 تا 50 هزار دلار برای پرداخت به سازمان های تعیین شدهکارآفرینان باید به حداقل 100 هزار دلار دسترسی داشته باشندکارآفرینان باید به حداقل 100 هزار دلار دسترسی داشته باشندمتقاضیان باید به حداقل 50 هزار دلار دسترسی داشته باشندهزینه خرید تجاری (معمولاً 100 هزار دلار +)
  مهارت های زبانCLB 5برای مجوز کار لازم نیستبرای مجوز کار لازم نیستلازم نیست، اما CLB 5 را به شدت توصیه می‌کنیمبرای مجوز کار لازم نیست
  بازه های زمانی برای جابجایی (مجوز کار)با توجه به کشور، معمولاً 3-6 ماهبا توجه به کشور، معمولاً 3-6 ماهبا توجه به کشور، معمولاً 3-6 ماهبازه های زمانی برای جابجایی (مجوز کار)مرحله 1: LMIA: 3 ماه به بالا مرحله 2: مجوز کار: معمولاً 3-6 ماه
  بازه زمانی برای اقامت دائمزمان پردازش فعلی: 3+ سال با توجه به عقب افتادگی‌ها: 5+ سالاستفاده از مسیر اکسپرس اینتری پس از 1 سال: 8 ماه تا 1 سالاستفاده از مسیر اکسپرس اینتری پس از 1 سال: 8 ماه تا 1 سال2 تا 4 سالاستفاده از مسیر اکسپرس اینتری: 8 ماه تا 1 سال
  ریسک رد شدن25% (طبق آمار رسمی)بستگی به تجارت دارد. در تجربه ما بین 12٪ – 20٪بستگی به تجارت دارد. در تجربه ما بین 12٪ – 20٪بسته به متقاضی بسیار متفاوت استبستگی به تجارت دارد. در تجربه ما بین 5٪ – 10٪

  مزایا و معایب ویزای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

  بهتر است قبل از هر اقدامی مزایا و معایب این برنامه را در نظر بگیرید. بسیار مهم است که به طور کامل درک کنید که این برنامه چه چیزی را ارائه می دهد و آیا این برنامه برای شما مناسب است یا خیر.

  مزایای برنامه:

  1. یک مسیر مستقیم برای اقامت دائم در کانادا.
  2. برای همه ملیت ها باز است.
  3. هیچ محدودیتی برای فعالیت‌های تجاری در کانادا وجود ندارد.
  4. امکان مشارکت 5 نفر در راه اندازی یک استارتاپ واحد را فراهم می کند (حداقل 10٪ مالکیت برای هر شریک مورد نیاز است).
  5. امکان نقل مکان به کانادا با اخذ مجوز کار در حین رسیدگی به درخواست اقامت دائم.

  معایب برنامه:

  1. رقابت بالا برای به دست آوردن حمایت از سازمان‌های تعیین شده در کانادا که دریافت چنین حمایتی می‌تواند چالش برانگیز باشد.
  2. زمان رسیدگی و پردازش طولانی برای به دست آوردن اقامت دائم که تا بیش از 3 سال ممکن است طول بکشد.
  3. سرمایه گذاری‌های بالا توسط شرکای موسس اغلب برای تضمین حمایت از یک سازمان تعیین شده مورد نیاز است.
  4. یک مدل تجاری بسیار توسعه یافته، بادوام و کم‌ریسک با مسیر موفقیت بالا مورد نیاز است که در این مسیر خطر متوسط امتناع در مرحله اقامت دائم و یا تأخیر به دلیل بررسی استارتاپ‌های مشابه وجود دارد.

  نحوه دریافت نامه پشتیبانی برای برنامه ویزای استارتاپ کانادا

  دریافت نامه پشتیبانی از یک سازمان مشخص شده کانادایی بسیار سخت است. اگر ایده نوآورانه، مهارت‌های مرتبط و سرمایه برای اجرای آن دارید، ممکن است بخواهید با مشاوران کسب‌وکار تخصصی در مجموعه اصطهباناتی مشورت کنید و قبل از درخواست برای ویزا، تأیید لازم از یک سازمان تعیین‌شده را دریافت نمایید.

  موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن سابقه‌ای درخشان در موفقیت پرونده‌های مهاجرت استارتاپی توانسته است سرمایه‌گذاران زیادی را در این زمینه همراهی کند. کارشناسان با تجربه‌ی ما آماده‌اند تا در این مسیر پر چالش همراه متقاضیان عزیز باشند و از صفر تا صد فرایند دریافت ویزای استارتاپ کانادا، شما را همراهی کنند. پس با ما در تماس باشید.

  مراحلی که برای دریافت ویزای استارتاپی کانادا باید رعایت کرد.

  مراحل دریافت نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده

  مرحله 1: Pitch Deck (مفهوم تجاری) یا یک طرح تجاری برای خود آماده کنید.

  مرحله 2: درخواست خود را برای بررسی و ارزیابی به یک سازمان تعیین شده ارسال کنید.

  مرحله 3: با یک سازمان تعیین شده مصاحبه کنید.

  مرحله 4: قراردادی را با سازمان تعیین شده امضا کنید.

  مرحله 5: پرداخت هزینه های سازمان تعیین شده.

  مرحله 6: نامه پشتیبانی از سازمان تعیین شده دریافت کنید.

  مرحله 7: درخواست خود را برای اقامت دائم و اجازه کار ارسال کنید.

  اگر در هر یک از مراحل بالا نیاز به پشتیبانی دارید، لطفاً برای کمک و راهنمایی با ما تماس بگیرید. ما ممکن است بتوانیم شما را به افراد و منابع مناسبی که می توانند در سفر مهاجرت به شما کمک کنند وصل کنیم.

  انواع سازمان های تعیین شده

  بسته به نوع سازمان تعیین‌شده‌ای که با آن شریک می‌شوید، باید یک برنامه توسعه استارت‌آپ را تکمیل کنید یا از آن‌ها در ازای سهام در شرکت خود برای دریافت نامه پشتیبانی خود بودجه دریافت کنید. این یکی از ضروری ترین الزامات SUV است. شما باید یک گواهی تعهد و نامه پشتیبانی از یک یا چند صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه های سرمایه گذاری مختلف یا مراکز رشد کسب و کار دریافت کنید.

  زمان پردازش برای برنامه ویزای استارت آپ

  زمان پردازش SUV بسته به حجم کاری IRCC می تواند متفاوت باشد. دستورالعمل های عمومی بیان می کند که دوره انتظار برای تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست می تواند بین 3 سال تا 5 سال باشد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  بررسی کامل هزینه ویزای استارتاپ کانادا

  هزینه‌های برنامه ویزای استارت آپ در کانادا بین 165730 تا 300000 دلار کانادا بسته به عوامل مختلف متغیر است. همانطور که در بالا ذکر شد، برنامه ویزای استارت آپ برای کارآفرینانی که به سرمایه قابل قبول برای سرمایه گذاری در بیزینس تجاری خود در کانادا دسترسی ندارند مناسب نیست. لطفاً به ساختار هزینه نمونه زیر مراجعه کنید تا متوجه شوید که چه مقدار پول برای برنامه ویزای استارت‌آپ خود باید کنار بگذارید. همه هزینه‌های زیر تقریبی به دلار آمریکا است که شامل هزینه‌هایی است که توسط ارائه‌دهندگان خدمات و شرکت‌های مختلف ارائه‌دهنده پشتیبانی برنامه SUV دریافت می‌شود:

  • آماده سازی و شروع:

  -3000 تا 5000 دلار درصورتیکه استارت آپ نوآورانه و خلاق خود را دارید و سالانه بیش از 500 هزار دلار درآمد ایجاد می کند که اگر استارت آپ شما الزامات فوق را برآورده نکند، بیش از 100000 دلار نیاز دارید (این هزینه معمولاً شامل تحقیقات بازار و تأیید فرضیات شما در بازار کانادا می شود که سازمان های تعیین شده نیاز دارند)

  • هزینه‌های دریافت شده توسط سازمان های تعیین شده شامل:

  -انکوباتورها: 40000 دلار به ازای هر شرکت.

  -سرمایه گذاران: 35000 دلار به ازای هر شرکت.

  -صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر: 50000 دلار به ازای هر شرکت.

  • هزینه‌های قانونی

  -هزینه‌های حرفه‌ای از قبیل گرفتن وکیل: تقریبا بیش از 20000 دلار برای هر متقاضی

  • هزینه‌های دولتی درخواست SUV

  – متقاضی اصلی – 1540 دلار

  – همسر – 1040 دلار

  – فرزند وابسته – 150 دلار

  • هزینه‌های اجرایی کسب و کار

  این هزینه‌ها به ماهیت تجارت و صنعت بستگی دارد. با این حال، آماده باشید که حداقل 100000 دلار به ازای هر متقاضی برای تامین هزینه‌های عملیاتی سرمایه گذاری و راه اندازی استارتاپ خود در حالی که منتظر اقامت دائم نیزهستید، کنار بگذارید.

  موفقیت در دریافت ویزای استارت آپ کانادا درجات مختلفی دارد و به عوامل متعددی بستگی دارد.

  نرخ موفقیت ویزای استارت آپ کانادا

  اگر درخواست SUV شما به افراد کاردان سپرده شود، تمام الزامات برآورده شده باشد و مدارک لازم ارائه شود، به شما اجازه داده می شود تا کسب و کار خود را در کانادا توسعه دهید. IRCC بیان می‌کند که برنامه SUV دارای میزان موفقیت عمومی بالای 75٪ است.

  میزان تایید بسته به نوع سازمان تعیین شده متفاوت است:

  78٪ – برای استارتاپ‌هایی که توسط انکوباتورهای کسب و کار حمایت می‌شوند.

  80٪ – برای استارتاپ‌هایی که توسط شبکه‌های سرمایه‌گذار مختلف پشتیبانی می‌شوند.

  43٪ – برای استارتاپ‌هایی که توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر حمایت می‌شوند.

  دلایل تاخیر و رد درخواست ویزای استارت آپ شما

  گاهی اوقات، افسر مهاجرت ممکن است به واقعی بودن یا امکان‌پذیری شرکت شک داشته باشد، که در آن صورت بازبینی همتا را آغاز می‌کند. هیئت بازبینی همتا بررسی می‌کند که آیا نهاد تعیین‌شده بررسی‌های مناسب را مطابق با استانداردهای لازم و موردنیاز انجام داده است یا خیر.

  معرفی مواردی که منجر به بررسی همتایان یا امتناع از برنامه SUV می‌شود:

  1. واحد سرمایه‌گذاری دارای درصد نامتناسبی سهام است یا نقش کمی در کنترل قانونی کسب‌وکارها دارد.
  2. متقاضی ارزش سهام کمی در تجارت دارد.
  3. سازمان تعیین شده هزینه‌های غیرعادی بالایی را دریافت کرده است.
  4. یک تیم مدیریتی با عدم تجربه راه‌اندازی کافی وجود دارد.
  5. متقاضیان از ارائه شواهدی مبنی بر تایید نقش اساسی خود در شرکت کوتاهی می کنند و در طول دوره‌ای که به طور قانونی مجوز کار در کانادا را داشتند، پیشرفت قابل توجهی در راه اندازی کسب و کار نکرده است.

  به طور کلی، مطمئن شوید که فرآیند بررسی دقیق شما به خوبی مستند شده است و شواهد قابل توجهی برای نشان دادن واقعی بودن و قابل اجرا بودن تعهد شما وجود دارد. مهمتر از همه، مطمئن شوید که نکاتی که ما ذکر کردیم تماما رعایت شده باشد. بنابراین قبل از درخواست برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا، مشاوره با تجربه با تیم اصطهباناتی را دریافت کنید.

  تیم مهاجرتی میرداماد می‌تواند به شما کمک کند تا کسب و کار استارتاپ خود را به همراه خانواده و شرکای تجاری خود با خیال راحت و در کمترین زمان ممکن به کانادا بیاورید. بنابراین شما می‌توانید روی ایده استارتاپ خود تمرکز کنید و ما به انجام کارهای مربوط به اقامت دائم شما در کانادا خواهیم پرداخت.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  نتیجه گیری:

  در این مقاله در مورد تمام موارد و قوانینی که در مورد دریافت ویزای استارتاپی کانادا باید بدانید صحبت کردیم تا با اطلاعات و آگاهی کامل از نحوه اقدام و هزینه‌های موردنیاز برای این فرایند اقدام نمایید. همچنین در این مسیر تیم باتجربه میرداماد با سال‌ها فعالیت در این حوزه به شما در این مسیر کمک خواهد کرد تا تجربه متفاوتی از مهاجرت را کسب کنید.

  سوالات متداول

  برای تاسیس یک استارتاپ باید از کجا شروع کنید؟

  ابتدا باید یک ایده تجاری داشته باشید و بعد با شرکت‌های سرمایه‌گذار در کانادا مکاتبه کنید تا از ایده شما حمایت کنند. در صورتی که حمایت حداقل یکی از این سرمایه‌گذاران را دریافت کنید، می‌توانید اقدام نمایید.

  آیا می‌توان به صورت تیمی برای ویزای استارتاپ کانادا اقدام کرد؟

  -بله. حداکثر پنج متقاضی می‌توانند با یک ایده، برای ویزاي استارتاپ کانادا اقدام نمایند. البته دقت کنید که در این صورت هر یک از آن‌ها باید حداقل ۱۰ درصد از سهام شرکت را داشته باشند.

  اگر یکی از اعضای تیم استارتاپ انصراف دهد چه اتفاقی میفتد؟

  بستگی دارد شخص انصراف دهنده عضو کلیدی باشد یا خیر. در صورتیکه او عضو کلیدی باشد، باعث بسته شدن پرونده همه اعضا خواهد شد.

  مقالات مرتبط

  ویزای استارتاپ کانادا

  ویزای استارتاپ کانادا

  ویزای استارتاپ کانادا برای آن دسته کارآفرینانی است که می‌خواهند ایده‌های نوآورانه خود را در کشور کانادا تاسیس کنند و از این طریق به این کشور مهاجرت کنند. در واقع این کارآفرینان بعد از دریافت تاییدیه از سازمان‌های کشور کانادا،...

  ویزای ICT کانادا

  ویزای ICT کانادا

  کشور کانادا چند سالی است که تمایل به جذب کارآفرینان، افراد خوداشتغال و کارگران و کارمندان متخصص خارجی با استفاده از برنامه‌های مختلف دولتی را دارد. در همین راستا، یک برنامه ویژه به نام Intra Company Transfer Canada که ویزای...

  خرید سهام در کانادا

  خرید سهام در کانادا

  برای آن دسته از افرادی که خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند توصیه میکنیم به خرید و فروش سهام در کانادا نیز فکر کنند. چرا که امروزه با توجه به منابع غنی و البته اقتصاد پایداری که این کشور از...

  ثبت شرکت در کانادا

  ثبت شرکت در کانادا

  ثبت شرکت در کانادا فرآیندی است که شرکت‌ها به‌منظور شروع فعالیت‌های تجاری خود در این کشور انجام می‌دهند. این فرآیند شامل مراحلی از جمله انتخاب نام شرکت، تهیه اساسنامه، انتخاب نوع شرکت، ثبت در دفتر ثبت شرکت و درخواست شماره...

  خرید خانه در کانادا

  خرید خانه در کانادا

  مهاجرت به کانادا به چندین روش ممکن است. یکی از این راه ‌ها ثبت شرکت در کانادا است که افراد می ‌توانند با تاسیس یک شرکت در این کشور و ایجاد شغل‌ های مورد نیاز، اقدام به درخواست مهاجرت کنند....

  ویزای کارآفرینی کانادا

  ویزای کارآفرینی کانادا

  برنامه کارآفرینی Entrepreneur کانادا در حال حاضر از برنامه های پرطرفدار و محبوب اخذ اقامت این کشور و مناسب متقاضیانی است که دارای تمکن مالی مناسب هستند. کانادا به دنبال کارآفرینان با استعدادی است که علاقه مند به راه اندازی...

  نظرات کاربران