بورسیه تحصیلی کانادا

کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی مطلوب، تحصیل در کانادا را به آرزوی دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. البته، بسیاری از دانشجویان مستعد و باهوش به‌دلیل شهریه نسبتا بالای دانشگاه‌ها نمی‌توانند به این ارزو دست پیدا کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به شما مژده می‌دهند که از طریق رزومه علمی و تحقیقاتی قوی شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا خواهید داشت. تنوع بورسیه‌ها باعث شده است تا دانشجویان نخبه از پرداخت تمام شهریه یا بخشی از آن معاف باشند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  انواع بورسیه‌های تحصیلی در کانادا

  در سیستم آموزشی کانادا بورسیه‌های متنوعی برای دانشجویان بومی و بین‌المللی وجود دارد. عوامل مختلفی مانند نیاز مال، سطح علمی و شایستگی متقاضیان سه عامل اصلی برای اعطای کمک‌های مالی به دانشجویان هستند. مهم‌ترین بورسیه‌هایی که باید به آن‌ها اشاره کرد شامل موارد زیر است:

  اسکولارشیپ یا شایسته سالاری

  این بورسیه بر اساس شایستگی و صلاحیت دانشجو به او اعطا می‌شود. وضعیت درسی، معدل، تحقیقات علمی، نمره زبان و مقالات در انتخاب کاندید نهایی دریافت اسکولارشیپ نقش دارند. منابع مالی بورسیه Scholarships یا فلوشیپ از طرف نهاد‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی و دانشگاه‌ها تامین می‌شود.

  Grants و Bursaries یا گرنت و برسری

  این کمک هزینه بر اساس نیاز مالی به دانشجویان اعطا می‌شود. بررسی شرایط مالی و درآمد سالانه خانواده متقاضی در تعیین کاندید نهایی دریافت بورسیه نقش کلیدی دارد. دانشجویان بومی کانادا اولویت اول دریافت این کمک هزینه هستند. وضعیت درسی و علمی دانشجویان نیز در فرایند اعطای بورسیه ارزیابی نمی‌شود.

  وام دانشجویی یا Loans

  تمام دانشجویان بومی و بین‌المللی دانشگاه های کانادا می‌توانند از وام دانشجویی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی استفاده کنند. نرخ سود و بهره این وام برای دانشجویان کانادایی و غیرکانادایی یکسان است. البته، دانشجویان بین‌المللی برای دریافت این وام یا بورسیه تحصیلی کانادا باید از طریق بانک‌های خصوصی اقدام کنند.

  بورسیه دستیار تحقیق یا Teaching Assistants

  اما چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیریم؟ یکی از مسیر‌های مناسب برای دریافت بورسیه تحصیلی فعالیت به‌عنوان دستیا آموزش یا پژوهش است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای موفقیت در مسیر دریافت کمک هزینه باید با اساتید خود مشورت داشته باشند و به آن‌ها در فرایند تدریس کمک کنند. دستیاران پژوهشی نیز باید فعالیت مستمری در پروژه‌های تحقیقاتی و علمی داشته باشند. البته، پروژه‌های تحقیقاتی باید به نهاد یا سازمان خاصی مربوط باشد.

  بورسیه‌های دولتی و خصوصی در کانادا

  مسئولیت تامین بودجه بورسیه‌های تحصیلی در این کشور بر عهده سازمان‌های دولتی و خصوصی است. مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی دولتی عبارتند از: بورسیه فارغ التحصیلی دکتری گرانت بانتینگ، فارغ‌التحصیلی ارشد، بورسیه تحقیقاتی IDRC، بورسیه بعد از فارغ التحصیلی NSERC و بورسیه وانیر.

  بورسیه‌های غیردولتی معمولا توسط نهاد‌ها و سازمان‌های خصوصی تامین می‌شود. این بورسیه‌ها به دانشجویان کشور‌های در حال توسعه یا پروژه‌های تحقیقاتی تعلق می‌گیرد. فاند بومی Anne Vallee و بورسیه دادخواست کانادا دو نمونه مهم از کمک‌های مالی غیردولتی هستند. دانشجویان مقطع دکترا مشغول به تحصیل در ایالت کبک یا بریتیش کلمبیا در صورت فعالیت و تحقیق روی حیوانات کاندید مناسبی برای دریافت فاند Anne Vallee به‌حساب می‌آیند.

  اما بورسیه دادخواست شرایط دریافت فول فاند برای دانشجویان انگلیسی زبان را فراهم می‌کند. در صورتی‌که بعد از بررسی‌های انجام‌شده، متقاضی واجد شرایط دریافتی بورسیه تحصیلی کانادا باشد تمام هزینه تحصیل و زندگی او پرداخت خواهد شد.

  بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

  دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در مقایسه با سایر مقاطع تحصیلی سخت‌تر است. بعد از پذیرش تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه باید دو ترم درس بخوانید. کسب نمرات بالا و وضعیت تحصیلی مطلوب شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس از دانشگاه موردنظر را هموار می‌کند. مبلغ بورسیه تحصیلی در این دوره تحصیلی بین ۲ تا ۵ هزار دلار برای دانشجویان بومی و ۲ تا ۹ هزار دلار برای دانشجویان بین‌المللی است.

  بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

  دانشجویان دارای رزومه قوی، مقالات و پژوهش‌های بین‌المللی، توصیه‌نامه از اساتید برجسته، سن مناسب و کسب نمره بالا در زبان شانس بالایی برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در مقطع ارشد دارند. بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به‌صورت علمی تحقیقاتی است. یعنی دانشگاه موردنظر بورسیه را به ازای فعالیت‌های تحقیقاتی دانشجو در طول تحصیل به او اعطا می‌کند. مبلغ بورسیه نیز حدود ۱۴ هزار دلار کانادا تعیین شده است.

  دریافت بورسیه راهی آسان برای کاهش هزینه‌های تحصیل در کانادا

  بورسیه تحصیلی مقطع دکترا

  بورسیه‌های تحصیل دکتری در کانادا غالبا به‌صورت دستیار آموزش و پژوهش ارائه می‌شود. دانشجویان این مقطع براساس میل خود و به‌ازای دریافت مبلغی از دانشگاه می‌تواند به تدریس یا تحقیق مشغول شوند. دریافت بورسیه از طریق شرکت در فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی بیشتر برای دانشجویان رشته‌های فنی و علوم پایه امکان‌پذیر خواهد بود. مبلغ این کمک مالی نیز حدود ۱۸ هزار دلار کانادا است.

  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

  به متقاضیان علاقه‌مند به اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه توصیه می‌کنیم شناخت کافی درباره شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا داشته باشید. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های مختلف با هم فرق دارد. شرایط دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی باید بر اساس مقطع تحصیلی و دانشگاه بررسی شود. در حالت کلی، دانشجویان برای دریافت بورسیه باید واجد شرایط زیر باشد.

  • نمرات خوب
  • رزومه قوی
  • مهارت‌های زبانی عالی
  • مقالات بین‌المللی
  • مشارکت در فعالیت‌های فوق برنامه

  1.   شرایط دریافت بورسیه در دوره کارشناسی

  بر اساس قانون، تعداد کمی از دانشجویان بومی و بین‌المللی موفق به دریافت بورسیه در دوران کارشناسی می‌شوند. دانشجویان بومی نیز شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دارند. پیش‌شرط‌های اصلی برای اعطای کمک‌های مالی به دانشجویان دوره کارشناسی عبارت است از:

  • مدرک زبان با نمره بالا
  • رزومه تحصیلی قوی
  • انگیزه نامه
  • کسب نمرات عالی در آزمون‌های SAT، ACT، GRE

  2.   شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مقطع ارشد

  • کسب معدل ۱۷ و بالاتر (دانشجویان دارای سابقه تحقیقاتی اگر معدل کمتر از ۱۷ داشته باشد نیز شانس خوبی برای دریافت بورسیه دارند)
  • نمره آیلتس بالاتر 5/6
  • مقالات منتشرشده در روزنامه‌ها و مجلات بین‌المللی
  • داشتن اختراع یا کتاب

  3.   شرایط دریافت بورسیه در مقطع دکترا

  • معدل ۱۷ و بالاتر
  • نمره آیلتس بالاتر از 5/6
  • نمره GRE بالای ۳۰۰
  • انتشار مقاله در روزنامه‌ها و مجلات بین‌المللی معتبر
  • اختراع یا چاپ کتاب

  بورسیه تحصیلی کانادا به چه رشته‌های داده می‌شود؟

  محدودیتی برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در رشته‌های مختلف وجود ندارد. البته، برای دانشجویان بین‌المللی شانس دریافت بورسیه‌های غیردولتی بیشتر است. عملکرد علمی دانشجویان تنها ملاک برای اعطای بورسیه به‌حساب می‌آید. با این‌حال، دانشجویان رشته‌های زیر برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در اولویت هستند.

  رشته طراحی لباس

  در نظام آموزش عالی کانادا به دانشجویان آموزش عالی رشته مد و طراحی لباس بورسیه تعلق می‌گیرد. البته این موارد تنها به کمک‌های مالی محدود نمی‌شود، بلکه به دانشجویان نخبه جوایز متعددی تعلق می‌گیرد. جایزه یادبود ادل توکورت، جایزه آلفرد سونگ و یادبود جانبیس الین والر بخشی از جوایز در این رشته هستند.

  بورسیه رشته‌های بهداشت، مهندسی، علوم پایه و انسانی

  بورسیه وانیر در مقطع تحصیلات تکمیلی به دانشجویان رشته بهداشت، مهندسی و علوم انسانی تعلق می‌گیرد. تنها دانشجویان مقطع دکترا شانس بالایی برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی دارند. مبلغ این بورسیه حدود ۵۰ هزار دلار است که طی بازه زمانی سه ساله به دانشجو داده می‌شود. معیار‌های مختلفی مانند رزومه علمی، پتانسیل‌های تحقیقاتی یا تدریسی ملاک اصلی ارزیابی متقاضیان هستند.

  بورسیه رشته پرستاری

  در رشته پرستاری کمک هزینه‌های فراوانی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. برخی از این کمک‌ها تنها به دانشجویان کشور‌های در حال توسعه، هند و آفریقای جنوبی اختصاص می‌یابد. بنیاد پرستاران کانادا نیز بیش از ۵۰ نوع کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان اعطا می‌کند. مبلغ بورسیه تحصیلی کانادا به مقطع تحصیلی متقاضی وابسته است. برای دانشجویان دوره لیسانس کمک‌های مالی حدود ۷۵۰ تا ۳۰۰۰ دلار است. این مبلغ برای در دوره ارشد به ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد. و دانشجویان مقطع دکترا نیز حدود ۱۸۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار بورسیه دریافت می‌کنند.

  البته اگر هدف شما از مهاجرت تحصیل پزشکی در کانادا است نگران نباشید. زیرا، دانشگاه‌های این کشور بستر مناسبی برای ارائه کمک‌های مالی به دانشجویان برتر در این رشته دارند. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد شما را در این خصوص راهنمایی خواهند کرد.

  دریافت کمک هزینه تحصیلی کانادا در مقطع ارشد و دکترا آسان‌تر از دوره کارشناسی است

  بورسیه رشته MBA

  در کانادا به رشته‌های تجاری و حرفه‌ای بورسیه کمتری تعلق می‌گیرد. اما دانشجویان دارای رزومه علمی قوی شانس زیادی برای دریافت کمک هزینه تحصیلی دارند. بورسیه تحصیلی انتاریو که به دانشجویان مقطع ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد تنها یک نمونه از کمک‌های مالی دانشجویان رشته MBA است. دانشگاه‌های واترلو، یورک، کارلتون و ویندروز شرایط بهتری برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان بومی و بین‌المللی دارد.

  بورسیه رشته روانشناسی

  با بررسی نحوه و شرایط بورسیه تحصیلی کانادا متوجه خواهید شد که در رشته روانشناسی نیز طیف وسیعی از کمک‌های مالی برای دانشجویان وجود دارد. بورسیه یادبود الکسیس چومیکی یکی از بورسیه‌های رشته روانشناسی است که به دانشجویان دانشگاه آلبرتا اعطا می‌شود. مبلغ این بورسیه نیز حدود ۱۸۰۰ دلار خواهد بود. دانشجویان علاقه‌مند به آموزش و مراقبت از دانش‌آموزان معلول شانس بیشتری برای دریافت این بورسیه تحصیلی کانادا دارند.

  بورسیه رشته هنر

  دولت کانادا برای پشتیبانی و حمایت از دانشجویان بین‌المللی مستعد رشته هنر شرایط مناسبی برای اعطای وام و کمک هزینه‌های تحصیلی فراهم کرده است. تنوع بورسیه‌های تحصیلی در رشته هنر زیاد است. در اینجا تنها به برخی موارد اشاره می‌کنیم.

  ۲۰ هزار دلار به مدت ۳۶ ماه برای دانشجویان مقطع ارشد و دکترا رشته هنر و موسیقی دانشگاه ساسکاچوان، ۱۰ هزار دلار به مدت ۱۲ ماه برای دانشجویان مقطع ارشد رشته هنر دانشگاه واترلو، ۱۲ هزار دلار برای دانشجویان عکاسی پسا دکترا دانشگاه رابرسون، ۱۰ هزار دلار به مدت ۱۲ ماه برای دانشجویان مقطع ارشد رشته رسانه دیجیتال، فیلمسازی و هنر‌های بصری دانشگاه یورک نمونه‌های اصلی این کمک‌های مالی هستند.

  البته دانشگاه ویکتوریا و یورک به تمام رشته‌های مقطع کارشناسی برای پوشش تمام هزینه‌های تحصیلی بورسیه اعطا می‌کند.

  مراحل دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا

  حالا که با انواع و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در رشته‌های مختلف آشنا شدید، درک مراحل و روند دریافت این کمک‌های مالی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

  انتخاب دانشگاه

  در گام اول باید عملکرد مطلوبی در مرحله انتخاب دانشگاه داشته باشید. برای تحصیل کارشناسی در کانادا یا سایر مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌های ارائه‌دهنده بورسیه تحصیلی را در اولویت قرار دهید. البته، از بررسی شرایط اعطای کمک‌های مالی غافل نشوید. اطمینان حاصل کنید که شما واجد شرایط دریافت بورسیه هستید.

  اساتیدی انتخاب کنید که زمینه مطالعه و تحقیقات آن‌ها با شما یکسان باشد. تنها در این صورت در جلب رضایت اساتید برای انجام تحقیقات، پایان‌نامه و مقاله موفق خواهید بود. این عامل در افزایش احتمال شانس دریافت بورسیه تحصیلی کانادا تاثیر فراوان دارد.

  آماده‌سازی مدارک و تقویت رزومه

  برای جمع‌آوری مدارک باید حدود ۶ ماه تا یک سال قبل از درخواست اپلای اقدام کنید. مقالات قوی بنویسید و آن‌ها را مجلات معتبر چاپ کنید. انجام پروژه‌های تحقیقاتی همسو با دانشگاه‌های کانادا را فراموش نکنید. برنامه‌ریزی دقیق و تلاش مستمر شما را به موفقیت نزدیک می‌کند. سپس به سراغ مکاتبه با اساتید و تکمیل فرم‌های مربوطه بروید.

  ارسال درخواست بورسیه و آماده شدن برای مصاحبه

  بعد از انتخاب نوع بورسیه باید تمام اسناد و مدارک را در زمان معین ارسال کنید. رزومه، توصیه نامه و انگیزه نامه بخشی از مدارک مهم در‌ای مرحله هستند. بررسی متقاضی یکی از مراحل اصلی در فرایند اعطای بورسیه است.

  به همین دلیل، مصاحبه حضوری یا تلفنی نقش مهمی در انتخاب کاندید نهایی برای اعطای بورسیه لیسانس کانادا یا سایر مقاطع تحصیلی دارد. در این مرحله باید به تمام سوالات پاسخ دهید. در مصاحبه نشان دهید که تحصیل شما در کانادا فرصت مناسبی برای یادگیری است.

  ثبت درخواست اپلای و پرداخت هزینه آن

  در این مرحله باید تمام مدارکی که آماده کرده‌اید همراه با رزومه به دانشگاه مورد نظر بفرستید. فرایند ثبت درخواست اپلای به‌صورت انلاین انجام می‌شود. رزومه خود را با دقت تکمیل کنید. این عامل نقش کلیدی در دریافت پذیرش از دانشگاه و بورسیه تحصیلی کانادا دارد.

  بعد از ثبت درخواست نوبت به پرداخت هزینه اپلای یا اپلیکیشن فی می‌رسد. این هزینه بر اساس دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. در حالت کلی، می‌توان آن را بین ۸۰ تا ۲۰۰ دلار تخمین زد. اگر درخواست اپلای شما ریجکت شود اپلیکیشن فی مسترد نخواهد شد.

  دریافت ویزای تحصیلی

  بعد از اینکه موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه و بورسیه شدید باید اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا را انجام دهید. مدارک لازم را آماده کنید و به‌موقع بفرستید. برای انجام مراحل انگشت‌نگاری، بیومتریک و مصاحبه حضوری از سفارت وقت بگیرید. در این مرحله می‌توانید بورسیه تحصیلی را به‌عنوان مدرک اثبات تمکن مالی ارائه کنید.

   می‌توان از بورسیه تحصیلی کانادا به‌عنوان مدرک اثبات تمکن مالی در دریافت ویزا استفاده کرد

  بورسیه فول فاند در کانادا

  هزینه تحصیل و زندگی دغدغه اصلی دانشجویان بین‌المللی بعد از مهاجرت به کانادا است. اغلب آن‌ها با این سؤال درگیر هستند که آیا راهی برای بورسیه تحصیلی رایگان کانادا وجود دارد؟ بله، بورسیه فول فاند نوعی کمک هزینه مالی است که تمام هزینه زندگی، شهریه دانشگاه و تحقیقات متقاضی را پوشش می‌دهد.

  این بورسیه تنها به دانشجویان دارای رزومه علمی قوی، نمره بالای زبان، معدل عالی و پژوهش‌های بین‌المللی تعلق می‌گیرد. دانشگاهی‌های مختلف کانادا در تمام مقاطع تحصیلی به دانشجویان خود بورسیه فول فاند می‌دهند. شرایط دریافت این کمک مالی در مقطع تحصیلی مختلف عبارت است از:

  بورسیه فول فاند کارشناسی

  ارائه مدرک دیپلم، مدرک آیلتس با نمره بالاتر از 5/6، معدل بالای ۱۶، توصیه نامه از اساتید و انگیزه نامه جزوه شرایط بورسیه تحصیلی کانادا رایگان برای دانشجویان هستند. به‌دلیل محدودیت تعداد بورسیه‌های فول فاند مقطع کارشناسی رابطه‌ای مستقیم بین عملکرد متقاضی در جلسه مصاحبه و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا وجود دارد.

  بورسیه فول فاند ارشد

  معدل بالا و ارائه مدرک آیلتس دو شرط اصلی دریافت بورسیه ارشد کانادا به‌صورت فول فاند هستند. ارائه انگیزه نامه، توصیه نامه، هدف از تحصیل در کانادا و دلایل انتخاب دانشگاه نیز در افزایش شانس تقاضا برای دریافت کمک هزینه تحصیلی اهمیت دارند. در نظام آموزشی Canada دانشجویان دارای اختراع و جوایز علمی اولویت اصلی اعطای بورسیه به‌حساب می‌آیند.

  بورسیه فول فاند دکترا

  نمره آیلتس موردنیاز برای دانشجویان مقطع دکترا هفت است. یافتن یک سوپروایزر نقش مهمی در افزایش احتمال دریافت بورسیه فول فاند دارد. پژوهش محور بودن دوره دکترا باعث ‌شده است که مهارت‌های زبانی، ارائه پروپوزال تحقیقاتی و دریافت تاییدیه از استاد راهنما عوامل کلیدی برای انتخاب کاندید نهایی باشند.

  مدارک موردنیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی

  • SOP یا انگیزه نامه
  • توصیه نامه از اساتید
  • ارائه مقالات بین‌المللی یا پروپوزال تحقیقاتی
  • مدرک زبان (تافل یا آیلتس)
  • اصل و نسخه ترجمه مدارک تحصیلی
  • ترجمه و اصل ریزنمرات
  • عکس 5/3 در 5/4

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  بهترین دانشگاه‌ها برای دریافت بورسیه تحصیلی

  فراموش نکنید که تمام دانشگاه‌های Canada به دانشجویان خود وام نمی‌دهند. تحصیل در کالج‌های این کشور بهترین راه برای افزایش احتمال دریافت کمک هزینه تحصیلی است. البته برخی دانشگاه‌ها مانند مونترال شرایط خاصی برای اعطای بورسیه تعیین کرده‌اند.

  در کانادا بیش از ۱۶۷ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی وجود دارد که از سوی سه سازمان با نام‌های موسسه تحقیقاتی و بهداشتی، شورای علوم طبیعی و تحقیقا و در نهایت شورای تحقیقات در حوزه علوم انسانی اعطا می‌شوند. بهترین دانشگاه‌های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی کانادا عبارتند از:

  دانشگاه تورنتو

  بعد از سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، دانشگاه تورنتو برای بزرگداشت آن‌ها به دانشجویان ایرانی بورسیه تحصیلی می‌دهد. زیرا، ۶ دانشجو و دو عضو این دانشگاه در پرواز حضور داشتند. دانشجویان ایرانی نیازمند کمک مالی مشغول به تحصیل در این دانشگاه شانس بالایی برای دریافت بورسیه دارند.

  دانشگاه مانیتوبا

  این دانشگاه برای دانشجویانی که به‌صورت تمام وقت در مقطع ارشد یا دکترا مشغول به تحصیل هستند کمک هزینه مالی درنظر می‌گیرد. هیچ تفاوتی بین ملیت‌های مختلف در مسیر دریافت بورسیه وجود ندارد. مبلغ آن نیز حدود ۱۸ هزار دلار برای مقطع دکترا و ۱۴ هزار دلار در مقطع ارشد است.

  دانشگاه کلگری

  این دانشگاه طیف وسعی از کمک‌های مالی برای دانشجویان ارائه می‌دهد. بورسیه تحصیلی به دو صورت جزئی یا کلی (فول فاند) به دانشجویان اعطا خواهد شد. این دانشگاه سالانه مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار برای تحقیق و تحصیل به دانشجویان می‌دهد.

  دانشگاه واترلو

  بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه واترلو تنها به دانشجویان مقطع ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد. اعطای وام ترمی است و مبلغ آن نیز به مقطع تحصیلی وابسته خواهد بود. دانشگاه واترلو در برنامه اعطای بورسیه کارشناسی ارشد کانادا هر ترم مبلغی حدود ۱۹۰۰ دلار به دانشجویان منتخب می‌دهد. کمک هزینه مالی دانشجویان مقطع دکترا نیز حدود ۳۸۰۰ دلار برای هر ترم تعیین شده است. البته، این دانشگاه کمک‌های مالی دیگری برای انجام تحقیقات در مقطع دکترا درنظر می‌گیرد.

  دانشگاه تورنتو، آنتاریو، مانیتوبا و کلگری بیشترین تعداد بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهند.

  دلایل ریجکت شدن درخواست دریافت بورسیه تحصیلی

  در برخی موارد، درخواست متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا رد یا ریجکت می‌شود. عوامل مختلفی در بروز این مشکل نقش دارند. شناخت دلایل اصلی نقش مهمی در پیشگیری از اشتباه و افزایش شانس متقاضیان دارد. مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن درخواست بورسیه شامل موارد زیر است:

  • پایین بودن معدل
  • نامرتبط بودن حوزه تحقیقاتی متقاضی با تحقیقات انجام‌شده در دانشگاه موردنظر
  • پایین بودن سطح تسلط و مهارت به زبان انگلیسی
  • عدم ارائه به موقع مدارک گپ یا شکاف تحصیلی طولانی و توجیه‌نشده
  • منابع مالی محدود دانشگاه

  در نظام آموزشی Canada برای کاهش دغدغه‌های مالی دانشجویان مستعد برنامه‌های مختلفی مانند اعطای بورسیه تحصیلی درنظر گرفته شده است. میزان بورسیه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف با هم فرق دارند. مهم‌تر از همه، همه دانشگاه‌های این کشور قادر به پرداخت کمک هزینه تحصیلی نیستند.

  این موارد باعث شد تیم و کادر دلسوز موسسه مهاجرتی میرداماد با بررسی‌های همه جانبه، بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده بورسیه را معرفی کنند. به‌علاوه، این مجموعه به‌منظور کمک به هموطنان در مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا تمام اقدامات لازم برای ثبت درخواست ویزا، دریافت بورسیه و اپلای را انجام می‌دهد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  جمع‌بندی

  بورسیه تحصیلی کانادا فرصتی مناسب برای ورود به سیستم آموزشی این کشور است. با ارائه رزومه قوی و افزایش مهارت‌های زبانی شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی دارید. اغلب کمک هزینه‌های تحصیلی در این کشور به امور تحقیقاتی و پژوهشی تعلق می‌گیرد. دولت این کشور قوانین سختگیرانه‌ای برای اعطای کمک هزینه تحصیلی دارد. پس، توصیه ما این است که بعد از بررسی نوع و شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی اقدامات لازم برای افزایش احتمال موفقیت خود را انجام دهید.

  سوالات متداول

  چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیریم؟

  رزومه علمی قوی، معدل بالا، مقالات ISI، ارائه مدرک زبان، معدل عالی و توصیه نامه برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در این کشور ضروری هستند.

  آیا شرایط برای تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

  بله، اگر موفق به دریافت بورسیه فول فاند شوید از شانس تحصیل رایگان بهره‌مند خواهید شد.

  چه تفاوتی بین بورسیه اسکولارشیپ و فول فاند وجود دارد؟

  بورسیه اسکولارشیپ بر اساس شایستگی دانشجویان به آن‌ها اعطا می‌شود و رزومه علمی قوی در کنار معدل عالی شرط‌های اصلی آن هستند. اما نیاز مالی دانشجو عامل اصلی در اعطای بورسیه‌های فول فاند است.

  بهترین دانشگاه‌های کانادایی ارائه‌دهنده بورسیه تحصیلی کدام هستند؟

  دانشگاه سایمون فریزر، یورک، آلبرتا، تورنتو، وسترن انتاریو بیشترین تعداد بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهند.

  مقالات مرتبط

  ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا

  در سال های اخیر کشور کانادا به یک مرکز جهانی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات عالی تبدیل شده است. دانشگاه های کانادا به دلیل کیفیت آموزش و شهریه مقرون به صرفه با بالاترین میزان رضایت...

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  علوم پزشکی یکی از زمینه‌های جذاب تحصیلی است، اما هزینه‌های بالای آن موجب می‌شود که دسترسی به آن برای بسیاری از افراد دشوار باشد. شهریه‌های بالا در دانشگاه‌ها و دوره‌های مرتبط با پزشکی، به‌ویژه در کشورهایی مانند کانادا، موضوعی است...

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  دانشگاه لاوال اولین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی بوده است. در سال 1663 میسیونر فرانسوا د مونتمورنسی - لاوال، اولین اسقف فرانسه جدید، نخستین موسسه آموزشی مستعمره را تأسیس کرد: Séminaire de Québec. نزدیک به 200 سال بعد، در...

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) که به آن دانشگاه دال نیز گفته می‌شود یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا می‌باشد که در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. این دانشگاه دارای رتبه 272 را در سطح بندی QS دارد و...

  تحصیل داروسازی در کانادا

  تحصیل داروسازی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای تحصیل در رشته داروسازی است. دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های داروسازی باکیفیتی ارائه می‌دهند که به دانشجویان امکان می‌دهد مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک داروساز ماهر را کسب کنند. اگر علاقه‌مند به...

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  کانادا دارای سیستم آموزش عالی بسیار معتبری است و دانشگاه های آن در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. این دانشگاه ها فرصت های عالی برای تحصیل و تحقیق را برای دانشجویان از سراسر جهان فراهم می کنند. در...

  دانشگاه کوئینز کانادا

  دانشگاه کوئینز کانادا

  برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کانادا که رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارند، درس خواندن در دانشگاه کوئینز یکی از ایده آل‌ترین گزینه‌ها می‌باشد. این دانشگاه که در کینگستون (Kingstone) استان اونتاریو واقع شده است، از نظر معماری دارای فضایی...

  تحصیل دکتری در کانادا

  تحصیل دکتری در کانادا

  هر سال نزدیک به بیش از 7 هزار دانشجوی دکترا در کشورکانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند. تحصیل دکتری در کانادا به هدف خیلی از دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. در واقع، از سال 2002، فارغ‌التحصیلان دکترا در کشور در بالاترین سطح خود...

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان در آن به تحصیل مشغول هستند. در این دانشگاه بیش از 300 رشته آموزشی و تحقیقاتی تدریس می‌شود که از نظر کیفیت...

  بورسیه تحصیلی کانادا

  بورسیه تحصیلی کانادا

  کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی مطلوب، تحصیل در کانادا را به آرزوی دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. البته، بسیاری از دانشجویان مستعد و باهوش به‌دلیل شهریه نسبتا بالای دانشگاه‌ها نمی‌توانند به این ارزو دست پیدا کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی...

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدرسه های کانادا یکی از گزینه ‌های ارزشمند برای دانش‌ آموزان بین ‌المللی است. سیستم آموزشی کانادا با سازماندهی قوی و استانداردهای بالا شناخته می ‌شود و به دانش ‌آموزان فرصت‌ های یادگیری در سطح جهانی را ارائه...

  دانشگاه مک مستر کانادا

  دانشگاه مک مستر کانادا

  تحصیل در کانادا با توجه به سابقه درخشان دانشگاه های این کشور در زمینه کیفیت آموزش، تحقیق و توسعه همواره یکی از انتخاب های متقاضیان بین المللی بوده است. در واقع، اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق پذیرش...

  کار دانشجویی در کانادا

  کار دانشجویی در کانادا

  در کانادا، دانشجویان بین‌ المللی معمولا اجازه دارند تا حداکثر 20 ساعت در هفته در دوران تحصیل و تمام وقت در تعطیلات رسمی و تابستان کار کنند. این کارها می ‌توانند در پردیس های دانشگاه یا خارج از آن باشند....

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در جهان است! وجود دانشگاه های برتر، فرصت های عالی برای کار پس از تحصیل، کشف فرهنگ های جدید و لذت بردن از کیفیت بالای زندگی از مهم ترین دلایل این ادعا...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای تحصیل کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی است. دلیل آن چیزی بالاتر از طبیعت منحصر به فرد و استانداردهای بالای زندگی است. دلیل این محبوبیت دانشگاه های درجه یک، کیفیت آموزشی بالا و...

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا یکی از بهترین موسسات آموزشی در رشته بازرگانی محسوب می‌شود که هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان آرزو و درخواست پذیرش در آن را دارند. این دانشگاه در شهر مونترال کانادا در استان کبک واقع...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 02188724227 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره...

  کالج های کانادا

  کالج های کانادا

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، صفر تا صد امور پذیرش شما را...

  نظرات کاربران