سریع ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

این یک حقیقت است که فرآیند مهاجرت به کانادا برای همه کار آسانی نیست. متقاضیان باید روش‌های مختلفی را با توجه به شرایط خود برای مهاجرت انتخاب کنند که ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. خبر خوشحال کننده این است که می‌توانید با فرآیند مهاجرت شانس موفقیت خود را افزایش دهید و بدون انتظار طولانی وارد کانادا شوید. برای این منظور بهتر است با سریع ترین راه مهاجرت به کانادا آشنا شوید.  مهاجرت به کشور کانادا به شرایط فردی شما، توانایی‌ها و ارتباطتان با مقیمان این کشور بستگی دارد. با توجه به اهداف مهاجرت، درخواست ویزا و اقامت موقت یا دائم ممکن است برای برخی از افراد آسان‌تر و برای برخی دیگر دشوار و طولانی باشد.  پس اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری در کانادا را دارید، تا پایان این مقاله از آژانس مسافرتی میرداماد، همراه ما باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

  اکسپرس اینتری سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا شناخته می‌شود. متقاضیانی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می‌کنند، می‌توانند به محض دریافت ویزا، تا شش ماه اقامت دائم نیز دریافت کنند. تا سال 2025، کشور کانادا قصد دارد نیم میلیون مهاجر را به کشور خود جذب کند که درصد زیادی از آن طریق اکسپرس اینتری است:

  • کارگر ماهر فدرال (FSW)
  • کلاس تجربه کانادا (CEC)
  • مشاغل ماهر فدرال (FST)

  سیستم اکسپرس اینتری شامل ارسال یک پروفایل آنلاین است که توسط سیستم رتبه‌بندی جامع کانادا (CRS) امتیاز می‌گیرد. برای ارسال پروفایل اکسپرس اینتری، ابتدا باید واجد شرایط یکی از سه فدرال بالای کانادا باشید. سپس دولت کانادا دعوت‌نامه‌هایی را برای درخواست اقامت دائم برای کاندیداهای بالاترین رتبه اکسپرس اینتری صادر می‌کند. فرآیند اکسپرس اینتری ممکن است آسان‌ترین روش مهاجرت به کانادا برای افرادی باشد که واجد شرایط هستند. رسیدن به CRS در قرعه‌کشی فدرال می‌تواند دشوار باشد. با این حال، تنها با قرار گرفتن در جمع نامزدها، می‌توانید برای اقامت دائم کانادا نامزد شوید. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری به طور معمول حدود 2300 دلار کانادا برای یک متقاضی مجرد یا حدود 4500 دلار کانادا برای یک زوج است.

  مهاجرت به کانادا از طریق مجوزهای کار LMIA

  اخذ مجوزهای کار LMIA نیز بهترین روش مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA یک فرآیندی است که توسط Employment and Social Development Canada یا ESDC انجام می‌شود. LMIA احتمال استخدام یک تبعه خارجی برای کار در کانادا را ارزیابی می‌کند. دولت به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد تا در صورت دریافت گزارش‌های ارزیابی مثبت LMIA از طرف آنها، اتباع خارجی را برای کار استخدام کنند. LMIA‌های مثبت تا یک دوره شش ماهه معتبر هستند. مهاجرت کاری به کانادا (LMIA) به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا پس از اخذ مجوز کار برای اقامت دائم درخواست دهند.

  اگر جاب آفر دارید، چندین مسیر برای دریافت اقامت دائم کانادا در اختیار شما قرار دارد. توجه داشته باشید اگر کارفرمای شما یک سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری در کانادا باشد یا در لیست کارفرمایان واجد شرایط نباشد، پیشنهاد کاری شما معتبر نیست. علاوه بر این، یک پیشنهاد شغلی معتبر باید در اکثر موارد توسط ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) پشتیبانی شود. یک پیشنهاد شغلی معتبر باید حاوی جزئیات زیر باشد:

  • پیشنهاد استخدام
  • حقوق و مزایا
  • مسئولیت‌های شغلی
  • نام و عنوان مدیر گزارشگر

  نامه جاب افر همچنین باید جزئیات ساعات کار، تاریخ شروع و سایر اطلاعات مرتبط لازم برای استخدام شما را نیز ارائه دهد. پس از ایجاد نمایه اکسپرس انتری، باید شماره LMIA را وارد کنید تا نشان دهد که یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید و از این طریق بتوانید مهاجرت کاری به کانادا داشته باشید.

  مهاجرت آسان به کانادا، با اخذ مجوز‌های کار LMIA

  مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های نامزد استانی

  تا سال 2025، کانادا قصد دارد از 117500 مهاجر جدید از طریق PNP یا برنامه‌های نامزد استانی استقبال کند. برنامه‌های نامزد بی‌شماری توسط ده استان و سه منطقه کانادا ارائه شده است که هر PNP معیارهای واجد شرایط منحصر به فرد خود را دارد. مهاجرت از طریق PNP نیز بهترین راه مهاجرت به کانادا می‌باشد. بسیاری از PNP ها برای درخواست نامزدی نیاز به تایید آن استان دارند. با این حال، برخی از برنامه‌ها وجود دارد که از کاندیداهای خارج از کشور صرفاً بر اساس توانایی آنها در پاسخگویی به نیازهای بازار کار استان دعوت می‌شود. هر PNP زمان پردازش برنامه خاص خود را دارد. پس از دریافت نامزدی، نامزدهای PNP باید برای اقامت دائم و اخذ تابعیت کانادا به دولت فدرال درخواست دهند.  هزینه مهاجرت به کانادا از طریق PNP معمولاً مانند اکسپرس اینتری است و بسته به استان، هزینه‌های اضافی نیز دارد. برخی از استان‌ها برای پردازش برنامه‌های PNP هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند، در حالی که برخی استان‌ها مانند انتاریو تا 1500 دلار کانادا را از متقاضی دریافت می‌کنند.

  مهاجرت تجاری به کانادا

  اگر تجربه مدیریت یا مالکیت کسب‌و‌کار خود را دارید، آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور، می‌تواند از طریق یک برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی باشد. دولت فدرال برای افرادی که قصد دارند در کانادا کارآفرین باشند یا کسب‌و‌کاری در کانادا راه‌اندازی کنند، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی ارائه می‌دهد که می‌تواند بهترین روش برای مهاجرت به کانادا برای متقاضیان باشد. همچنین چندین PNP خاص برای نامزدهای خارج از کشور نیز وجود دارد که علاقه‌مند به راه‌اندازی یک تجارت در یک استان خاص کانادا هستند. برنامه‌های مهاجرت تجاری معمولاً نیازمند سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در شرکتی است که قصد دارید در کانادا راه‌اندازی کنید.

  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

  مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم این کشور است. پس از اتمام تحصیلات، بسیاری از دانشجویان تصمیم می‌گیرند به طور دائم در کانادا زندگی کنند، چرا که راه‌های زیادی برای تغییر ویزای تحصیلی به وضعیت اقامت دائم کانادا وجود دارد. با این حال، متقاضیان باید از رعایت شرایط مجوز تحصیل خود در طول اقامت خود اطمینان حاصل کنند تا درخواست‌های مهاجرتی  خود را در معرض ریسک قرار ندهند.

  یکی از مشکلات دانشجویان بین‌المللی این است که اکثر برنامه‌های مهاجرتی کانادا به تجربه کاری نیاز دارند. با این حال، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی در کانادا واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی هستند. مجوزهای کار به آنها این امکان را می‌دهد تا در کانادا کار کنند و بنابراین تجربه لازم را کسب کنند. برنامه‌های زیر ممکن است برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی بهترین روش اقامت کانادا باشد:

  • مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی
  • گزینه‌های مهاجرتی کبک
  • کلاس تجربه کانادایی
  • برنامه کارکنان ماهر فدرال
  • برنامه‌های نامزد استانی

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

  اگر عضوی از خانواده شما مقیم دائم یا شهروند کانادا است، حمایت مالی خانواده احتمالاً آسان ترین راه مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم خواهد بود. کانادا چندین برنامه مهاجرتی ارائه می‌دهد که به ساکنان دائمی و شهروندان این فرصت را می‌دهد تا اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورند. امسال، کانادا قصد دارد 105000 اقامت دائم برای متقاضیان مهاجرت از طریق اسپانسر شیپ ارائه دهد. اگر همسر، فرزند یا نوه شما مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد، ممکن است واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از این طریق باشید. حمایت مالی از یک خویشاوند معمولاً حدود 1135 دلار کانادا هزینه دارد. در صورتی که اسپانسر در کبک اقامت داشته باشد یا قصد اقامت در آن را داشته باشد، هزینه‌های اضافی اعمال خواهد شد. توجه داشته باشید که زمان پردازش درخواست اسپانسرشیپ  به عضوی از خانواده که از شما حمایت مالی می‌کند بستگی دارد و به طور معمول رسیدگی به درخواست‌ها معمولاً 12 ماه طول می‌کشد.

  اسپانسرشیپ، فرصتی آسان و عالی برای مهاجرت به کانادا

  بررسی چند روش‌ دیگر برای مهاجرت به کانادا

  علاوه بر این چند روش ذکر شده برای مهاجرت به کانادا، چند مسیر مهاجرتی دیگر نیز می‌تواند به شما کمک کند تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنید:

  •  برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس یا AIP

  AIP یک برنامه مسیر مهاجرتی کانادایی است که برای استخدام افراد تازه وارد در این کشور به استان‌های خاص اقیانوس اطلس مانند نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور استفاده می‌شود. این استان‌ها به مهاجرانی با تجربه کاری بالا  نیاز دارند تا شکاف‌های شغلی در این مناطق را پر کنند.

  • برنامه های بشردوستانه و دلسوزانه یا H&C

  درخواست‌های H&C برای تشکیل پرونده برای وضعیت اقامت دائم از داخل کانادا استفاده می‌شود. این درخواست مهاجرت عمدتاً برای افرادی مفید است که قبلاً بدون طی وضعیت قانونی به کانادا مهاجرت کرده‌اند.

  • ادعای پناهندگی

  پناهندگان در کانادا می‌توانند در بندر ورودی کانادا، آژانس خدمات مرزی داخلی کانادا / CBSA، یا در دفتر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا/IRCC درخواست پناهندگی کنند. با این حال، پناهندگان باید بتوانند مقامات ویزا را متقاعد کنند که توانایی بازگشت به کشور خود را ندارند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  شهروندان مقیم دائم کانادا چه مزایایی دارند؟

  افرادی که سال‌ها قبل به کانادا مهاجرت کرده‌اند، اجازه زندگی در کانادا به عنوان مقیم دائم را دریافت کرده‌اند. زمانی که فردی دارای اقامت دائم باشد، حق دارد در هر نقطه از کشور زندگی و کار کند. ساکنان دائمی تعداد قابل‌توجهی از مزایا را در کانادا دریافت می‌کنند، از جمله دسترسی به سیستم درمانی و مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی، حق زندگی، کار و تحصیل در هر نقطه از کانادا و حمایت تحت قوانین کانادا. همچنین پس از اقامت دائم برای مدت معینی، ساکنان دائم واجد شرایط درخواست برای شهروندی کانادا نیز هستند! قابل ذکر است که ساکنان دائم کانادا حق رای در انتخابات کانادا را نیز ندارند.

  برخورداری از مزایای فراوان با اخذ اقامت کانادا

  سخن پایانی

  هر برنامه مهاجرتی به کانادا شرایط خاصی را دارد. بنابراین مهم است که واجد شرایط بودن خود را قبل از درخواست خود تأیید کنید. هنگام ارسال درخواست، دولت کانادا اسناد مختلفی را برای تأیید تجربه کاری، تحصیلات، هویت و سوابق کیفری و پزشکی شما درخواست می‌کند. انواع مدارک مورد نیاز به برنامه‌ای که برای آن درخواست می‌دهید بستگی دارد. اما اگر به دنبال سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه مهاجرت به کانادا هستید، مهاجرت تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کانادا می‌توانید از یک موسسه حقوقی و مهاجرتی که در این زمینه متخصص است، کمک بگیرید.

  سوالات متداول

  سریعترین راه برای دریافت اقامت دائم کانادا چیست؟

  سریع‌ترین و بهترین روش مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری است. اکسپرس اینتری اکثر برنامه‌ها را در شش ماه یا کمتر پردازش می‌کند و ویزای شما در کمترین زمان صادر می‌شود.

  حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

  هیچ محدودیت سنی خاصی برای هیچ برنامه مهاجرتی به کانادا وجود ندارد.‌ اما بهتر است بدانید در اکثر برنامه‌های مهاجرت اقتصادی، متقاضیان ۲۵ تا ۳۵ حداکثر امتیاز را دریافت می‌کنند. این بدان معنا نیست که متقاضیان مسن شانس اخذ ویز را ندارند. داشتن تجربه کاری قابل توجه، مهارت زبان بالا و تحصیلات پیشرفته می‌تواند به راحتی هر گونه امتیاز از دست رفته در سن را برای مهاجرت به کانادا جبران کند.

  آیا می‌توانم در شهرهای مختلف کانادا کار کنم؟

  هنگامی که فردی دارای اقامت دائم کانادا باشد، مجوز زندگی و کار در هر نقطه از کانادا را دارد. اگر یک تبعه خارجی اقامت دائم کانادا را نداشته باشد، باید مجوز مناسب برای کار در کانادا را داشته باشد که معمولاً این مجوز به صورت مجوز کار کانادا ارائه می‌شود.

  آیا می‌توانم برای خانواده‌ام ویزا و اقامت دائم بگیرم؟

  برخی از برنامه‌های مهاجرتی به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا به همراه اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند. با این حال، دریافت ویزا برای اعضای خانواده با توجه به نوع برنامه مهاجرتی، متفاوت است. به عنوان مثال، کسانی که از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا مهاجرت می‌کنند، واجد شرایط هستند که برای همسر و فرزندان تحت تکفل خود نیز ویزا بگیرند.

  مقالات مرتبط

  سریع ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

  سریع ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

  این یک حقیقت است که فرآیند مهاجرت به کانادا برای همه کار آسانی نیست. متقاضیان باید روش‌های مختلفی را با توجه به شرایط خود برای مهاجرت انتخاب کنند که ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. خبر خوشحال کننده...

  ویزای توریستی کانادا

  ویزای توریستی کانادا

  همان‌طور‌که می‌دانید، ورود به خاک هر کشوری نیازمند در دست داشتن ویزای آن کشور است. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست و اکثر مسافران برای سفر به کانادا به دریافت ویزا نیاز دارند. با توجه به هدف و...

  ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی

  ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی

  در دنیای امروز که انتخاب محل زندگی تاثیر بسزایی بر کیفیت زندگی، فرصت ‌‌های شغلی و تعادل کار و زندگی افراد دارد، توجه به هزینه ‌های زندگی در شهرهای مختلف کانادا بیش از پیش اهمیت می ‌یابد. کانادا، با تنوع...

  هزینه زندگی در کانادا

  هزینه زندگی در کانادا

  کانادا کشوری وسیع در آمریکای شمالی است که پایتخت آن اتاوا است و به دلیل کیفیت خوب زندگی، شفافیت دولت، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی رایگان و رفاه اجتماعی بالا شناخته می‌شود و به همین دلیل نیز مقصد بسیاری از افرادی...

  وکیل مهاجرت کانادا

  وکیل مهاجرت کانادا

  مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک فرصت هیجان‌انگیز شناخته می‌شود. کانادا با سیاست‌های مهاجرتی راحت و دوستانه‌اش، یکی از مقصدهای محبوب برای افرادی است که به‌دنبال بهبود شرایط زندگی و کاری خود هستند. وکیل مهاجرت کانادا یا مشاوران نقش مهمی در...

  انواع بیمه در کانادا

  انواع بیمه در کانادا

  گزینه‌های مختلف بیمه در کانادا وجود دارد. برخی از این بیمه نامه‌ها اجباری خواهند بود، اما اغلب اوقات، بیمه اختیاری است. درحالی‌که نمی‌توان انکار کرد که بیمه می‌تواند از شما در برابر رویدادهای غیرمحتمل محافظت کند. انتخاب اینکه کدام یک...

  زندگی در کانادا

  زندگی در کانادا

  زندگی در کانادا، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران از سراسر جهان، به دلیل کیفیت بالای زندگی، فرصت‌ های شغلی متنوع، سیستم آموزشی و بهداشتی عالی و چشم ‌اندازهای طبیعی خیره ‌کننده مورد توجه قرار گرفته است. این کشور گسترده،...

  مزایا و معایب زندگی در کانادا

  مزایا و معایب زندگی در کانادا

  کانادا، یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که در آمریکای شمالی، درست در شمال ایالات‌متحده واقع شده و از اقیانوس اطلس در شرق، تا اقیانوس آرام در غرب امتداد دارد. کانادا کشور محبوبی در جهان، به ویژه در میان ایرانیان...

  هزینه سفر به کانادا

  هزینه سفر به کانادا

  کشور کانادا به عنوان یکی از پر بازدیدترین مناطق توریستی جهان به شمار می‌رود و گردشگران زیادی از سراسر جهان از این کشور پهناور بازدید می‌کنند. هزینه سفر به کانادا برای ایرانیان به عوامل گوناگونی بستگی دارد از جمله سبک...

  سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا

  سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا

  اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سوالات آفیسر در فرودگاه کانادا، سوالاتی هستند که افسران...

  مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه

  مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه

  کانادا یک کشور دوزبانه است که زبان‌های انگلیسی و فرانسوی هر دو زبان رسمی آن محسوب می‌شوند. دولت کانادا به‌منظور حفظ و توسعه زبان فرانسوی، برنامه‌های ویژه‌ای را برای جذب مهاجران فرانسوی زبان به این کشور اجرا می‌کند. برای آشنایی...

  تابعیت کانادا

  تابعیت کانادا

  داشتن دغدغه‌هایی همچون پیدا کردن شغلی با درآمد مناسب، تحصیل در دانشگاه‌های با کیفیت دنیا، نگرانی بابت آینده فرزندان و پرورش آنها، داشتن حقوقی مناسب برای مدیریت هزینه‌های زندگی و پس انداز و ... باعث شده است تا بسیاری از...

  نظرات کاربران