ویزا جاب افر کانادا

فهرست مطالب

جاب افر (پیشنهاد شغلی) یا مجوز کار، یک سند قانونی است که به یک تبعه خارجی اجازه می‌دهد در داخل کانادا مشغول به کار شود. هر سال، کانادا حدود نیم میلیون مجوز کار و پیشنهاد شغلی برای نیروهای متخصص خارجی موقت در سراسر جهان صادر می‌کند. کانادا مقصد اصلی بسیاری از اتباع خارجی است که به دنبال فرصت‌های شغلی هستند. این دسته از افراد با داشتن پیشنهاد شغلی می‌توانند ویزا جاب افر کانادا دریافت کنند و به عنوان نیروی متخصص در شرکت‌های کانادایی مشغول کار شوند. ویزای جاب افر کانادا یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال مهاجرت دائم به این کشور هستند. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، در این راهنما با شرایط دریافت ویزای جاب آفر در کشور کانادا همراه ما باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  اخذ ویزا جاب افر کانادا

  جاب آفر کانادا چیست؟ جاب افر در واقع به معنای پیشنهاد کاری است و جاب آفر کانادا پیشنهاد شغلی است که متقاضیان از طرف یک شرکت یا کارفرمای کانادایی دریافت می‌کنند. اگر شما هم قصد دارید اقامت كانادا از طريق جاب افر را داشته باشید، با دو موضوع سروکار خواهید داشت:

  • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرتی دائم مثل اکسپرس اینتری
  • مهاجرت به کانادا با دریافت ویزای کار کانادا یا مجوز کار (work permit)

  پروسه دریافت ویزای جاب افر کانادا

  چگونه جاب آفر کانادا بگیریم؟ پروسه دریافت ویزای جاب آفر کشور کانادا کمی طولانی و در عین حال ساده است که در ادامه مراحل آن را توضیح داده‌ایم:

  مرحله 1: برنامه مهاجرتی مناسب خود را انتخاب کنید

  تحقیق کنید و مناسب‌ترین برنامه مهاجرتی را برای اخذ ویزای جاب آفر کشور کانادا انتخاب کنید، مانند انواع سیستم اکسپرس اینتری (ویزای اسکیل ورکر کانادا)، برنامه نامزد استانی (PNP)، یا برنامه‌های خاصی چون برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک.

  مرحله 2: یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید

  یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید. ممکن است کارفرما برای اثبات نیاز به یک نیروی کار خارجی، به مجوزی از ESDC نیاز داشته باشد.

  مرحله 3: مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید

  مدارک ضروری از جمله مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، مدرک سابقه کار، نتایج آزمون مهارت زبان و نامه پیشنهاد شغلی معتبر را ارائه کنید.

  مرحله 4: برای نوع ویزای کاری اقدام کنید

  اگر برای مجوز کار و ویزای جاب آفر کانادا درخواست می‌دهید، باید یک پروفایل آنلاین برای خود بسازید و مهارت‌ها، تجربه کاری، تحصیلات، مهارت زبان و سایر اطلاعات مربوط به خود را در آن ذکر کنید.

  مرحله 5: درخواست خود را ارسال کنید

  فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید و تمام مدارک مورد نیاز را از طریق پورتال مهاجرتی مناسب ارسال کرده و هزینه‌های لازم را پرداخت کنید.

  مرحله 6: بیومتریک و معاینه پزشکی

  در این مرحله از اخذ ویزای جاب آفر کانادا یک معاینه پزشکی انجام می‌دهید و نتایج آن به طور مستقیم به مقامات مهاجرت ارسال می‌شود.

  مرحله 7: منتظر پردازش و دریافت ویزا باشید

  تا زمانی که درخواست ویزای شما پردازش می‌شود صبور باشید. زمان پردازش می‌تواند بر اساس نوع مجوز کار و برنامه مهاجرت متفاوت باشد.

  مرحله 8: مجوز کار کانادا را دریافت کنید

  پس از تایید مقامات مهاجرتی، مجوز کار و ویزای جاب آفر کانادا را دریافت خواهید کرد.

  مرحله 9: اقامت در کانادا

  در تاریخ مشخص شده در مجوز کار خود، وارد کانادا شوید.

  مرحله 10: درخواست برای اقامت دائم

  اگر می‌خواهید ویزا جاب آفر کانادا را به اقامت دائم تبدیل کنید، می‌توانید برنامه‌های اقامت دائم مانند کلاس تجربه کانادایی اکسپرس انتری یا برنامه‌های نامزد استانی را بررسی کنید.

  مراحل دریافت ویزای جاب آفر کانادا

  حقوق مشاغل مختلف در کانادا

  اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید با دریافت ویزای جاب آفر کشور کانادا در این کشور اقامت داشته باشید، بهتر است با مشاغل و حداقل حقوق در کانادا آشنا شوید:

  • نماینده فروش: 52000 تا 64000 دلار
  • حسابدار: 63000 تا 75000 دلار
  • مدیر پروژه مهندسی: 74000 دلار تا 92000 دلار
  • تحلیلگر کسب و کار: 73000 تا 87000 دلار
  • مدیر پروژه فناوری اطلاعات: 92000 دلار تا 114000 دلار
  • مدیر مالی: 75000 تا 92000 دلار
  • مهندس نرم افزار: 83000 تا 99000 دلار
  • نیروی منابع انسانی: 59000 تا 71000 دلار
  • نماینده خدمات مشتری: 37000 تا 43000 دلار
  • دستیار اداری: 37000 تا 46000 دلار

  چه کسانی واجد شرایط کار در کانادا هستند؟

  اکثر اتباع خارجی برای واجد شرایط بودن برای کار در کانادا، نیاز به برخی مجوز‌ها دارند. برای دریافت جاب آفر کانادا و مجوز شغلی، متقاضیان به یک پیشنهاد شغلی کانادایی نیاز دارند که توسط بازار کار (LMIA) این کشور پشتیبانی می‌شود. با سرمایهگذاری در کانادا برای شروع یک کسب و کار نیز می‌توان در این کشور مشغول به کار شد. برخی از استثنائات نیز وجود دارد که در آن، کارگران خارجی می‌توانند برای مجوز کار بدون LMIA یا پیشنهاد شغلی درخواست دهند. نمونه‌هایی از این موارد عبارتند از:

  • فارغ‌التحصیل از یک موسسه آموزشی اختصاصی کانادا (DLI)
  • همسر شخصی که قبلاً مجوز کار یا تحصیل در کانادا را دریافت کرده است.

  داوطلبانی که واجد شرایط درخواست مجوز کار یا اخذ جاب افر کانادا هستند باید شرایط زیر را نیز داشته باشند:

  • پس از انقضای مجوز کار و عدم تمدید ویزای کاری، قصد ترک کشور را داشته باشند.
  • ثابت کنند که بودجه کافی برای حمایت از خانواده‌شان در کانادا و بازگشت به خانه دارند.
  • از نظر کیفری یا پزشکی برای کانادا مشکلی نداشته باشند.
  • برنامه‌ریزی برای دریافت جاب آفر کانادا با یک کارفرمای واجد شرایط؛ می‌توانند مدارک درخواستی را ارائه دهند که واجد شرایط بودن آنها برای دریافت ویزا و اقامت در کانادا را ثابت کند.

  نحوه دریافت مجوز کار کانادا

  پروسه دریافت مجوز کار در کانادا بسته به نوع مجوزی که فرد درخواست می‌کند بسیار متفاوت است. برای مثال، اغلب اوقات به یک دانشجوی بین‌المللی که در کانادا تحصیل می‌کند، مجوز کار پاره وقت به‌طور خودکار برای او صادر می‌شود. بیشتر درخواست‌های جاب آفر کانادا مستلزم آن است که یک شهروند خارجی یک پیشنهاد شغلی رسمی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشد که توسط ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) پشتیبانی می‌شود. به‌طور‌کلی دو راه کلی برای دریافت مجوز کار کانادا و وجود دارد:

  • مجوز کار بسته (محدود) 
  • مجوز کار آزاد

  مجوزهای کار بسته به کارفرمایان خاصی وابسته است، به این معنی که یک تبعه خارجی که مجوز کار را صادر کرده است باید با همان کارفرما در همان مکان کار کند مگر اینکه مجوز کار خود را تغییر دهد. در واقع متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند، با ارائه مدارک شغلی خود به شرکت‌ها ‌و کارفرمایان خصوصی می‌توانند ویزا جاب آفر را دریافت کرده و از این طریق در کانادا اقامت داشته داشته باشند.

  آیا با دریافت ویزای جاب آفر کانادا می‌توان برای همسر و فرزندان نیز ویزای کانادا دریافت کرد؟

  اگر برای اخذ جاب آفر کانادا تحت حمایت کارفرما درخواست می‌دهید، ممکن است واجد شرایط باشید همراه همسر و فرزندان تحت تکفل خود در کانادا اقامت داشته باشید. اگر فرزندان شما در سن مدرسه هستند و در کانادا اقامت دارند، ممکن است بدون نیاز به مجوز تحصیل جداگانه در موسسات آموزشی کانادا حضور یابند. همسر یا شریک زندگی شما نیز ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد باشد که به آنها اجازه می‌دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند.

  برای درخواست جاب آفر کانادا چه مدارکی لازم است؟

  مدارک مورد نیاز برای ویزا جاب آفر کانادا، به نوع مجوز کاری که درخواست می کنید بستگی دارد. متقاضیان ممکن است برای دریافت جاب آفر از کارفرمایان کانادایی به مدارک زیر نیاز داشته باشند:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • گواهی وضعیت اقامت در کانادا (در صورت وجود)
  • ارزیابی تاثیر بازار کار (در صورت وجود)
  • پیشنهاد کتبی استخدام (در صورت وجود)
  • رزومه کاری
  • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
  • کپی معتبر پاسپورت
  • کپی مدرک تحصیلی
  • نتایج معاینه پزشکی (در صورت درخواست)
  • مدارک تمکن مالی برای اقامت در کانادا و بازگشت به کشور خود
  • اثبات پرداخت هزینه‌های دولتی قابل اجرا
  • دو قطعه عکس ۳*۴ رنگی جدید

  افسر ویزا که درخواست شما را بررسی می‌کند ممکن است از شما بخواهد که گواهی عدم سابقه کیفری نیز ارائه دهید. با توجه به اینکه درخواست شغلی خود را برای کدام استان کانادا ارائه می‌دهید، این گواهی ممکن است بخشی از مدارک مورد نیاز شما باشد. 

  مدارک لازم برای درخواست جاب آفر کانادا

  معاینه پزشکی برای جاب آفر کانادا

  اتباع خارجی که برای ویزای جاب آفر یا ویزای جاب سیکر کانادا درخواست می‌کنند، بسته به مدت اقامت در نظر گرفته شده، محل زندگی و نوع شغلی که خواهند داشت، ممکن است نیاز به انجام معاینه پزشکی داشته باشند. اگر قصد دارید کمتر از 6 ماه در کانادا کار کنید، احتمالاً به استثنای برخی موارد نیازی به معاینه پزشکی ندارید. در صورتی که شغل شما در کانادا در تماس با عموم مردم باشد، می‌بایست گواهی آزمایشات و معاینه پزشکی را نیز ارائه دهید. معاینات پزشکی باید توسط پزشک تعیین شده IRCC انجام شود. در صورتیکه نتایج معاینه پزشکی خود را همراه با درخواست خود ارائه نکنید، افسر IRCC دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه تکمیل معاینه پزشکی ارسال می‌کند و مهلتی را برای زمان ارسال آزمایشات پزشکی تعیین می‌کند.

  میزان موفقیت برای درخواست‌های پیشنهاد شغلی در کانادا چقدر است؟

  نمی‌توان میزان موفقیت برای درخواست‌های مجوز کار/LMIA و اخذ ویزای جاب آفر کانادا را به طور دقیق بیان کرد، زیرا همه درخواست‌ها به صورت موردی بررسی می‌شوند. اگر متقاضی شرایط LMIA را برآورده کند، درخواست آنها باید تایید شود. با این حال، درخواست‌ها توسط افسران ارزیابی می‌شوند و در صورتیکه متقاضی مدارک مورد نیاز را به طور کامل ارائه کرده باشد و مشکلی در آن نباشد، ویزای جاب افر کانادا برای وی صادر می‌گردد.

  چگونه می توانم وضعیت درخواست مجوز کار خود را بررسی کنم؟

  اگر درخواست جاب آفر خود را به صورت آنلاین ارسال کرده‌اید، می‌توانید وضعیت آن را از طریق حساب آنلاین خود بررسی کنید. اگر درخواست خود را به صورت کاغذی به کارفرما یا اداره مهاجرت کانادا ارسال کرده‌اید، می‌توانید وضعیت آن را با لینک دادن آن به یک حساب آنلاین IRCC بررسی کنید.

  دلایل رد درخواست مجوز کار یا ویزای جاب آفر کانادا

  دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند موجب ریجکتی درخواست مجوز کار شما در کانادا شود. اگر مشخص نیست که چرا درخواست شما رد شده است، درخواست یادداشت‌های GCMS ممکن است به شما کمک کند تا با رفع نواقص و مشکلات موجود بار دیگر برای جاب آفر كانادا درخواست دهید. در اینجا چند دلیل متداول برای رد مجوز کار آورده شده است:

  • افسر متقاعد نشده است که شما بتوانید کار مورد نظر خود را به خوبی انجام دهید.
  • افسر متقاعد نشده است که شما در پایان اقامت مجاز خود در کانادا، به کشور خود باز خواهید گشت.
  • شما معیارهای مجوز کاری که برای آن درخواست کرده‌اید را ندارید.

  هزینه دریافت جاب آفر از کانادا

  هزینه اخذ جاب آفر از کانادا شامل هزینه ترجمه مدارک شناسایی، شغلی و تحصیلی، هزینه بررسی پرونده شما در اداره مهاجرت و همچنین هزینه سفر به کشورهای همسایه برای پروسه انگشت نگاری می‌باشد. در صورتیکه پیشنهاد شغلی متقاضی به ارزیابی تاثیرات بازار کار کانادا (LMIA) نیاز داشته باشد، معمولا هزینه آن توسط کارفرما پرداخت می‌شود.

  به طور کلی هزینه جاب آفر کانادا به صورت زیر است:

  • مجوز کار (work permit): معادل ۱۵۵ دلار برای هر نفر
  • انگشت نگاری بیومتریک : ۸۵ دلار برای هر نفر
  • ارزیابی تاثیرات بازار کانادا : ۱۰۰۰ دلار
  • هزینه انطباق کارفرما Employer compliance Fee: معادل ۲۳۰ دلار
   هزینه دریافت جاب آفر کانادا

  آیا امکان دریافت ویزا برای همسر و فرزندان با ویزای جاب آفر وجود دارد؟

  اگر برای ویزای جاب آفر کانادا درخواست می‌دهید، همسر شما ممکن است واجد شرایط مجوز کار آزاد باشد. اگر همسر شما واجد شرایط باشد، باید برای مجوز کار به صورت جداگانه اقدام کند. در بیشتر موارد، شما با دریافت ویزای جاب آفر می‌توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا گرفته و همراه آن‌ها در کانادا اقامت داشته باشید.

  چگونه مجوز کار خود را فعال کنم؟

  نحوه فعال‌سازی مجوز کار به این بستگی دارد که از کجا درخواست می‌دهید و چگونه درخواست می‌کنید. برای این کار می‌بایست مجوز کار خود را پس از درخواست، از داخل کانادا فعال کنید اگر درخواست شغلی شما از داخل کانادا تایید شود، نامه تاییدیه‌ای از IRCC دریافت خواهید کرد. در صورتی که به صورت آنلاین درخواست داده باشید، نامه تایید در حساب کاربری شما نمایش داده می‌شود. اگر درخواست خود را به صورت کتبی و کاغذی ارسال کرده باشید، نامه به آدرس پستی شما ارسال می‌شود و مجوز کار از قبل فعال شده است و می‌توانید از آن برای کار در کانادا استفاده کنید.

  برخی از متقاضیان ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز کار در بدو ورود به کانادا باشند. اگر برای مجوز کار و جاب افر در مرز کانادا درخواست می‌کنید، باید مدارکی را به همراه داشته باشید که واجد شرایط بودن شما را تایید می‌کند. در صورت تایید، افسر می‌تواند مجوز کار را بلافاصله برای شما صادر کند.

  مزایای کار در کانادا

  کار در کانادا مزایای زیادی دارد. قوانین کار کانادا تضمین می‌کند که محل کار دارای درجه بالایی از ایمنی است و همه کارفرمایان از قوانین و مقررات خاصی پیروی می‌کنند تا از رفاه کارکنان خود اطمینان حاصل کنند. همچنین، دستمزدهای کانادایی رقابتی هستند و طبق قانون، اتباع خارجی باید دستمزدی معادل شهروندان کانادایی دریافت کنند.

  ویزا جاب آفر کانادا به همسر و فرزندان متقاضی این امکان را می‌دهد که آنها نیز در کانادا اقامت داشته باشند. یکی دیگر از مزایای قابل توجه برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت دائم به کانادا هستند این است که با کسب تجربه کاری در کانادا، می‌توانند شانس خود را برای دریافت اقامت دائم افزایش دهند. 

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  قوانین جاب آفر کانادا

  برای اینکه پیشنهاد شغلی مناسبی از کشور کانادا دریافت کنید، کارفرماها و بیزینس‌ها باید به موارد زیر که به عنوان قوانین اصولی برای ارائه جاب آفر به متقاضیان خارجی شناخته می‌شوند، توجه کنند:

  • کارفرمایان قبل از اینکه شغل مورد نظر را به متقاضیان خارجی پیشنهاد دهند، باید آن را برای ۴ هفته متوالی آگهی کنند، چرا که شهروندان کانادایی در اولویت استخدام هستند. 
  • برای پیشنهادهای شغلی که درآمد و پرداختی بالایی دارد، کارفرمایان باید آگهی شغلی را در سایت‌های پربازدید و روزنامه‌های معتبر منتشر کنند. شغلهای مورد نیاز کانادا با درآمد پایین‌تر نیز باید حداقل در پنج منبع معتبر آگهی شوند. 
  • اگر پس از گذشت ۴ هفته از زمان انتشار آگهی کار، شهروندان کانادایی متقاضی شغل پیشنهادی نشدند، کارفرما با دریافت مجوز LMIA می‌تواند شغل مورد نظر را به متقاضیان خارجی ارائه دهد.
  • کارفرما یا بیزینس می‌بایست پس از گذشت سه ماه از انتشار آگهی شغلی، درخواست خود را برای تایید LMIA ارسال نماید.
  •  حقوقی که برای شغل مورد نظر پیشنهاد می‌شود، نباید از استاندارد حقوق در کانادا پایین باشد و کارفرما باید حقوق یکسانی را به نیروی کار کانادایی و خارجی پرداخت کند. 

  آیا با داشتن جاب آفر و مجوز کار می‌توانم برای بیمه درمانی کانادا درخواست بدهم؟

  مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در کانادا توسط هر استان و منطقه‌ای اداره می شود که از انواع بیمه در کانادا پشتیبانی کند. برخی از استان‌ها به دارندگان مجوز کار اجازه می‌دهند برای پوشش بیمه درمانی استانی درخواست دهند. اکثر استان‌ها قبل از واجد شرایط شدن برای بیمه درمانی، متقاضیان را ملزم می‌کنند که آزمایش‌های پزشکی لازم قبل از ارائه بیمه‌نامه درمانی را انجام دهند.

  مجوز کار کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

  مجوزهای کار کانادا معمولاً برای یک دوره 1 تا 2 ساله معتبر هستند، البته برخی استثناها نیز وجود دارد. افسر، ویزا جاب افر را بیش از اعتبار پاسپورت متقاضی یا بیش از اعتبار ذکر شده در (LMIA) صادر نمی‌کند. همچنین ویزای جاب آفر کانادا برای مدت زمان بیشتری از آنچه که تبعه خارجی برای اقامت در کانادا درخواست کرده است، صادر نخواهد شد. بسته به پیشنهاد شغلی که متقاضی دریافت می‌‌کند، اعتبار مجوز کار نیز ممکن است کوتاه‌تر باشد.

  مدت زمان اعتبار مجوز کار کانادا

  آیا برای ورود به کانادا به مجوز کار کانادایی نیاز دارم؟

  اگر به خارج از کانادا سفر می‌کنید، برای ورود مجدد به کانادا، علاوه بر مجوز کار، به ویزای توریستی معتبر نیز نیاز خواهید داشت. مجوز کار به شما اجازه کار در کانادا را می‌دهد، اما به تنهایی اجازه سفر به کانادا را نمی‌دهد. برای وارد شدن به خاک کانادا، علاوه بر پاسپورت معتبر، به ویزای اقامت موقت یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) نیاز دارید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  نتیجه گیری

  همانطور که گفتیم، جاب آفر کانادا در واقع یک پیشنهاد شغلی است که توسط کارفرمایان کانادایی برای متقاضیان خارجی ارائه می‌شود و یکی از روش‌های دریافت ویزای کار در کاناداست. با وجود اینکه دریافت جاب آفر امکان دریافت ویزای شغلی و اقامت موقت در کانادا را تضمین می‌کند، اما یک روش مهاجرت دائم و اخذ شهروندی به شمار نمی‌آید. در صورتی که متقاضی شرایط مناسبی داشته باشد، در طول اقامت خود با ویزای جاب آفر کانادا، می‌تواند از طریق اکسپرس انتری برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.  

  سوالات متداول

  آیا می‌توان بدون جاب افر و مجوز کار در کانادا کار کرد؟

  خیر، اتباع خارجی برای کار در کانادا باید مجوز کار یا جاب آفر از شرکت‌ها یا کارفرمایان کانادایی دریافت کنند.

  سریع‌ترین روش برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا چیست؟

  یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای اخذ جاب آفر کشور کانادا، کمک گرفتن از موسسه‌های مهاجرتی معتبر است. چرا که پیدا کردن کار مناسب در کانادا به یک شبکه قوی از ارتباطات نیاز دارد و موسسه‌های مهاجرتی از قبل این ارتباطات را ایجاد کرده‌اند که با کمک آن‌ها می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای جاب آفر را دریافت کنید.

  جاب آفر چه اطلاعاتی را شامل می‌شود ؟

  نام و آدرس کارفرما، عنوان شغلی کارفرما، نام شرکت و متقاضی،  شغل پیشنهادی و توضیح وظایف شغلی، میزان پرداختی، ساعت کاری و مزایای شغلی از جمله اطلاعاتی هستند که باید در جاب افر ارائه شده از سوی کارفرما به آن‌ها پرداخته شود.

  چگونه می‌توان مجوز کار در کانادا را تمدید کرد؟

  به طور کلی، متقاضیانی که به صورت موقت در کانادا مشغول به کار هستند، می‌توانند به صورت آنلاین درخواست خود را برای افزایش مدت زمان ویزای خود ارائه دهند. اگر قصد دارید مجوز کار خود را تمدید کنید، توصیه می‌شود این کار را حداقل 30 روز قبل از اتمام تاریخ انقضای مجوز فعلی خود انجام دهید.

  آیا می‌توانم مجوز کار کانادا را بدون پیشنهاد شغلی دریافت کنم؟

  اتباع خارجی علاقه‌مند به کار در کانادا معمولاً برای درخواست مجوز کار به یک پیشنهاد شغلی ( جاب افر ) از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارند. با این حال، شرایطی وجود دارد که به کارگران خارجی اجازه می‌دهد برای مجوز کار آزاد بدون پیشنهاد شغلی درخواست دهند، که به آنها اجازه می‌دهد در هر نقطه از کانادا، برای هر کارفرمایی کار کنند.

  مقالات مرتبط

  ویزا جاب افر کانادا

  ویزا جاب افر کانادا

  جاب افر (پیشنهاد شغلی) یا مجوز کار، یک سند قانونی است که به یک تبعه خارجی اجازه می‌دهد در داخل کانادا مشغول به کار شود. هر سال، کانادا حدود نیم میلیون مجوز کار و پیشنهاد شغلی برای نیروهای متخصص خارجی...

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت ‌های کاریابی در کانادا ابزاری بی‌نظیر برای افرادی هستند که قصد یافتن یک شغل عالی در این کشور دارند این سایت‌ها، از جمله منابع اصلی برای جستجوی شغل، ارسال رزومه و برقراری ارتباط با کارفرمایان نیز محسوب می‌شوند. این...

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی نقطه عطف مهمی در زندگی فرد است که باید مترادف با گذار از سبک زندگی متمرکز بر شغل به مرحله آرامش، فراغت و رضایت شخصی باشد. بازنشستگی در کانادا با مجموعه‌ای از قوانین، مزایا و ملاحظات منحصر به فرد...

  حقوق کارگری در کانادا

  حقوق کارگری در کانادا

  آشنایی با حقوق کارگران در کانادا برای متقاضیان ایرانی بدون مهارت کاری که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بسیار قابل توجه است. زیرا کانادا همچنان به عنوان اولین مقصد مهاجرت کاری و تحصیلی متقاضیان ایرانی محسوب می شود....

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا بر اساس عواملی مانند نوع شغل، محل کار، صنعت و سطح تجربه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. عوامل متعددی از قبیل میزان حقوق، حداقل دستمزد، مزایای شغلی، مالیات، هزینه های زندگی...

  اسکیل ورکر کانادا

  اسکیل ورکر کانادا

  فرصت های شغلی نامحدود، کانادا را به یک مقصد امن برای دستیابی به اهداف شغلی تبدیل کرده است. کانادا از اهمیت نیروی های کار ماهر خارجی  برای ادامه رشد اقتصادی خود آگاه است، از همین رو هر ساله حدود نیم...

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  ناک NOC کانادا چیست؟ ناک NOC یا طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification سیستم طبقه بندی مشاغل مورد نیاز کانادا است. این سیستم شغل های مورد نیاز کشور کانادا را بر اساس میزان کمبود در کشور، میزان نیروی...

  نظرات کاربران