کالج های کانادا

در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، صفر تا صد امور پذیرش شما را در بهترین کالج های کانادا انجام می دهند.

شرایط کلی برای تحصیل در کالج های کشور کانادا

تحصیل در کالج های کانادا همانند تحصیل در دانشگاه های این کشور با شرایط و الزاماتی همراه است. گرچه کالج ها، موسسه های آموزشی و علمی در اندازه های کوچکتر از دانشگاه می باشند، اما دارای برنامه های تحصیلی متنوع و با همان اعتبار و ارزش دانشگاه می باشند. کالج های کشور کانادا نیز همانند دانشگاه های این کشور برای صدور پذیرش تحصیلی شرایطی را مد نظر دارند. در این جا به برخی از مهم ترین شرایط تحصیل در کالج های آموزشی کانادا می پردازیم:

 • دارا بودن نامه پذیرش از کالج دولتی و یا خصوصی کانادا
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی بر اساس دوره تئوری و عملی و نوع کالج
 • دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی به زبان انگلیسی
 • دارا بودن مدرک دیپلم و ریز نمره های دیپلم و پیش دانشگاهی
 • دارا بودن معدل درسی بالاتر از 14 برای اخذ پذیرش از کالج های برتر و رشته های خاص
 • دارا بودن انگیزه نامه تحصیلی قوی
 • دارا بودن ترجمه کارنامه های 3 سال اخیر دبیرستان و ریز نمره های تحصیلی
 • دارا بودن گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت و تحصیل در کالج های آموزشی کانادا
 • دارا بودن مشخصات و آدرس محل اقامت، شماره تماس و کدپستی در کانادا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  اطلاعات لازم در مورد کالج های کشور کانادا

  کالج های کشور کانادا دوره های مختلف علمی، فنی و هنری را برای ارائه مدرک معتبر به متقاضیان بومی و بین المللی ارائه می دهند. از اطلاعات لازم در مورد کالج های کشور کانادا مناسب بودن هزینه کالج در کانادا و هزینه های تحصیلی و کوتاه بودن مدت زمان تحصیل از یک تا 3 سال را می توان نام برد. دوره های کالج در کانادا که به صورت عملی و کارآموزی برگزار می شود، را می توان معادل دوره های فنی حرفه ای ایران نامید که متقاضیان را برای کار پس از فارغ التحصیلی آماده می کند.

  برای اپلای کالج کانادا دارا بودن مدرک دیپلم دوره دبیرستان یک شرط لازم است. گرچه دارا بودن مدرک زبان انگلیسی معتبر نیز شرط مهم دیگری از شرایط تحصیل در کالج کانادا است، اما متقاضی می تواند در کورس های زبان انگلیسی در کانادا آمادگی های زبانی لازم را کسب کند. دوره های کالج در کانادا متقاضیان را برای کار و اشتغال و ورود به بازار کار کانادا و یا هر کشور دیگری آماده می کند. علاوه بر این موارد توجه به ددلاین کالج های کانادا برای اخذ پذیرش در زمان مناسب حائز اهمیت فراوانی است.

  تحصیل در کالج های دولتی کانادا و یا کالج های خصوصی این کشور با هزینه تحصیلی مناسب تر از دانشگاه های کانادا همراه است. علاوه بر این امکان کار در حین تحصیل و پس از تحصیل در رشته های کالج آموزشی کانادا برای متقاضیان بین المللی وجود دارد. یکی از اهداف بزرگ تحصیل در کالج های تورنتو، کالج های ونکوور، کالج های مونترال و کالج های معتبر کانادا کسب آمادگی و مهارت لازم برای کار و اشتغال در کانادا یا هر کشور دیگری است.

  برنامه های تحصیلی کالج های کشور کانادا برای متقاضیان بین المللی

  بیشتر کالج های کشور کانادا شرایط لازم را برای تحصیل متقاضیان بین المللی فراهم کرده اند. برنامه های تحصیلی کالج های کشور کانادا برای متقاضیان بین المللی شامل برنامه های پاره وقت و تمام وقت می باشد.

  کالج های آموزشی کانادا دارای برنامه های آموزش عملی و تئوری مختلفی می باشند که برخی از این برنامه ها برای آموزش یک مهارت و تخصص خاص و برخی برای هدف کسب آمادگی های خاص برای اخذ گواهی نامه ها و برنامه های کارآموزی است. برنامه های تحصیلی کالج های کشور کانادا برای متقاضیان بین المللی عبارت است از:

  • آموزش زبان انگلیسی برای کسب آمادگی تحصیل در دانشگاه EAP
  • آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ESL
  • آموزش زبان فرانسه
  • برنامه های اخذ مدرک کارشناسی
  • دوره های آمادگی برای اخذ مجوز آزمون های حرفه ای
  • دوره های کوتاه مدت برای کسب مهارت های عملی و کارآموزی
  • دوره های کوتاه مدت برای کسب گواهینامه
  • برنامه های کارآموزی و عملی دانشجویی
  مهم ترین برنامه های کالج های آموزشی کانادا برای متقاضیان بین المللی برنامه آموزش زبان انگلیسی و فرانسه، دوره های کارشناسی و دوره های مهارت آموزی است.

  تفاوت های تحصیل در کالج های آموزشی کانادا با دانشگاه های کانادا

  متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا بیشتر بر کسب دانش و علم تخصصی در حوزه خاصی تمرکز دارند و در بیشتر مواقع تحصیل در دانشگاه های کانادا با اهداف آکادمیک و ادامه تحصیل همراه است. اما تحصیل در بهترین رشته های کالج کانادا و شرکت در دوره های کالج کانادا با هدف اخذ ویزای کار کانادا، یافتن کار مناسب و اخذ اقامت کاری کانادا انجام می شود.

  تفاوت های تحصیل در کالج های آموزشی کانادا با دانشگاه های کانادا بسیار فراتر از این موارد است که حاکی از افزایش تمایل به تحصیل متقاضیان در کالج های آموزشی کانادا است. برخی از مهم ترین تفاوت های تحصیل در کالج های آموزشی کانادا با دانشگاه های کانادا عبارت است از:

  شرایط تحصیل در کالج های آموزشی کاناداشرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا
  اخذ پذیرش راحت تراخذ پذیرش با دارا بودن شرایط و الزامات بسیار
  اخذ پذیرش با ارائه مدارک کمتراخذ پذیرش با ارائه مدارک فراوان
  اخذ پذیرش با نمره های کمتراخذ پذیرش با دارا بودن بالاترین نمره ها
  فراگیری مهارت های عملی و کارآموزیفراگیری درس های تئوری و دانش و علم تئوری
  اشتغال در بازار کار بلافاصله پس از فارغ التحصیلیاشتغال و کار پس از شرکت در دوره های کارورزی و کارآموزی پس از فارغ التحصیلی
  تمایل بیشتر کارفرمایان کانادایی به استخدام فارغ التحصیلان کالج های کشور کاناداتمایل به استخدام فارغ التحصیلان دارای مهارت کاری و حرفه ای
  هزینه های تحصیلی مقرون به صرفههزینه های تحصیلی در سطح بالا
  مدت زمان تحصیل در کالج آموزشی کانادا از 6 ماه تا 3 سالطولانی بودن زمان تحصیل در دانشگاه کانادا از 4 سال به بالا

  مزیت های تحصیل در کالج های کشور کانادا در مقایسه با دانشگاه ها

  تحصیل در کالج های آموزشی کانادا و کار و اشتغال بلافاصله پس از تمام شدن تحصیل در رشته های کالج در کانادا از مهم ترین مزایای تحصیل در کالج های تورنتو، کالج های مونترال، کالج های ونکوور و دیگر کالج های معتبر و مطرح کانادا است. اما دایره مزیت های تحصیل در کالج های کشور کانادا فراتر از این موارد است. در ادامه به ارائه برخی از مزیت های تحصیل در کالج های کشور کانادا در مقایسه با دانشگاه های این کشور می پردازیم:

  • یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در کالج های کشور کانادا عدم وجود شرایط سنی برای تحصیل در کالج آموزشی کانادا می باشد. بهترین شرایط سنی برای تحصیل در کالج آموزشی کانادا از 18 تا 23 سالگی است اما تا 35 سالگی نیز می توان از کالج های آموزشی کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کرد. دارا بودن سن بالاتر از 35 سال و یا دارا بودن گپ تحصیلی بیشتر از 5 سال برای تحصیل در کالج مشکل ایجاد می کند. اما بسیاری از دانشگاه های کانادا برای صدور پذیرش تحصیلی محدودیت سنی را برای مقاطع تحصیلی در نظر می گیرند. 
  • از دیگر مزیت های تحصیل در کالج های کشور کانادا این است که متقاضیان با دارا بودن مدرک دوره دیپلم می توانند در دوره های آموزش عملی این کالج ها شرکت کنند و با تمام شدن دوره عملی بلافاصله جذب بازار کار کانادا شوند. در حالی که بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا برای یافتن کار مناسب باید پس از فارغ التحصیلی در دوره های کارآموزی شرکت کنند تا مهارت عملی لازم را کسب کنند.
  • از مزیت های تحصیل در کالج های کشور کانادا در مقایسه با دانشگاه های کانادا عدم برگزاری آزمون های ورودی برای اخذ پذیرش تحصیلی در کالج های کشور کانادا است. در حالی که برای بسیاری از رشته های تحصیلی دانشگاه های کانادا متقاضیان باید در آزمون ورودی نمره لازم را کسب کنند.  
  • دیگر مزیت تحصیل در کالج های کشور کانادا اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان است. متقاضی با اخذ پذیرش مشروط Conditional Offer می تواند در دوره های آمادگی زبان این کالج ها شرکت کند و پس از کسب نمره لازم تحصیل در کالج آموزشی کانادا را شروع کند. در حالی که برای اخذ پذیرش در بیشتر دانشگاه های کانادا دارا بودن نمره و مدرک زبان الزامی است.
  اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان، عدم برگزاری آزمون ورودی و عدم وجود محدودیت سنی از مهم ترین مزایای تحصیل در کالج های آموزشی کانادا است.

  مهاجرت به کانادا با تحصیل در کالج های آموزشی

  متقاضیانی که قصد کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی از دوره های آموزشی در کانادا را دارند، می توانند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند. در واقع اخذ پذیرش از کالج های تورنتو، کالج های مونترال، کالج های ونکوور و دیگر کالج های آموزشی کانادا به عنوان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت به کانادا برای متقاضیانی است که دارای تمکن مالی کمتر و فاقد مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند. پایین بودن هزینه های تحصیلی و شهریه دانشجویی، امکان پذیرش راحت تر در مقایسه با دانشگاه های کانادا و تحصیل در کوتاه ترین زمان ممکن در دوره های یک تا 2 ساله از ویژگی های مهم تحصیل در کالج های آموزشی کانادا است.

  علاوه بر این امکان اخذ پذیرش با معدل پایین تر در مقایسه با دانشگاه های کانادا و تنوع زیاد رشته های کالج آموزشی در کانادا و همچنین امکان اخذ پذیرش پس از تمام شدن دوره تحصیلی دبیرستان موجب شده است تا متقاضیان ایرانی تحصیل در کالج های کشور کانادا را به عنوان یکی از روش های مناسب مهاجرت به کانادا محسوب کنند.

  شرایط تحصیل در کالج های کشور کانادا

  متقاضیان برای تحصیل در رشته های کالج سنکا در تورنتو، کالج هامبر تورنتو، کالج سنتنیال تورنتو و به طور کلی بهترین کالج های کانادا و بهترین رشته های کالج کانادا باید دارای شرایط لازم باشند. مهم ترین شرایط تحصیل در کالج های کشور کانادا دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه می باشد. در صورتی که میخواهید در مورد مهاجرت به کانادا با زبان فرانسه بیشتر بدانید می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه نمایید.

  گرچه بدون مدرک زبان و با پذیرش مشروط می توان اخذ پذیرش را از کالج های دولتی کانادا و کالج های خصوصی کانادا یا کالج های مورد تایید وزارت علوم در کانادا دریافت کرد. اما بدون دارا بودن مدرک دیپلم متوسطه نمی توان برای اخذ پذیرش از کالج های معتبر کانادا اقدام کرد. شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا چندان محدودیت زیادی ندارد و برای اپلای کالج کانادا دارا بودن سن 18 تا 23 سال بهترین گزینه ممکن است.

  بالا بودن نرخ اشتغال پس از فارغ التحصیلی و جذب سریع بازار کار، امکان تحصیل در دوره های کارآموزی با مدرک دیپلم، امکان تحصیل در دوره های کالج بدون ارائه مدرک زبان و با پذیرش مشروط و امکان انتقال نمره های کالج به دانشگاه و ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا از مزایای مهم تحصیل در کالج های کشور کانادا است.

  علاوه بر این متقاضیان با اخذ ویزای کار کانادا و یافتن کار مورد نظر در کانادا و کار و اشتغال تمام وقت پس از فارغ التحصیلی می توانند مجوز اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند. برای مهاجرت به کانادا بر طبق برنامه تحصیل در کالج های آموزشی این کشور توجه به ددلاین کالج های کانادا برای اخذ پذیرش و ثبت نام در زمان مناسب اهمیت زیادی دارد.

  دوره های کالج در کانادا

  کالج های کشور کانادا دوره های آموزشی و برنامه های تحصیلی عملی مختلف را به متقاضیان ارائه می کنند. اساس تحصیل در دوره ها و رشته های کالج در کانادا دارا بودن مدرک تحصیلی قبلی و علاقه به فراگیری یک مهارت خاص می باشد. در لیست رشته های کالج کانادا رشته های تمام وقت و پاره وقت دیده می شوند. دوره های کالج در کانادا شامل 4 دوره می باشد که در ادامه به بررسی هر یک از این دوره ها می پردازیم:

  • دوره 2 ساله فنی DEC
  • دوره دیپلما Diploma
  • دوره سرتیفیکیت Certificate
  • دوره پست بچلر Post Bachelor
  • دوره بچلر Bachelor
  دوره دیپلما، دوره سرتیفیکیت، دوره پست بچلر، دوره 2 ساله فنی و دوره بچلر از دوره های کالج در کانادا است.

  دوره DEC در کالج های کشور کانادا

  دوره DEC یا دوره فنی 2 ساله کالج های کشور کانادا مختص متقاضیانی است که دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشند. تحصیل در این دوره های 2 ساله در کالج های آموزشی کانادا برای متقاضیانی حائز اهمیت است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند. به عبارت بهتر برنامه های آموزشی دوره فنی DEC به عنوان بخشی از برنامه آموزش عالی در دانشگاه های استان کبک است و فارغ التحصیلان کالج های استان کبک که قصد تحصیل در دانشگاه های این استان را دارند، باید دارای مدرک دوره DEC باشند. می توان گفت دوره فنی DEC در کالج کانادا به عنوان یک دوره قبل از دانشگاه برای کسب آمادگی های لازم تحصیل در دانشگاه های کانادا محسوب می شود.

  • از رشته های کالج آموزشی در کانادا برای این دوره فنی می توان رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، روانشناسی، مطالعات کسب و کار و تجارت بین المللی و گردشگری را نام برد.
  • شهریه کالج های کانادا برای دوره DEC سالانه در حدود 1000 تا 16000 دلار کانادا می باشد.
  • متقاضیان فرانسوی که قصد تحصیل در دوره فنی DEC در کالج های کشور کانادا را دارند، از تخفیف در شهریه و هزینه های تحصیلی برخوردارند.

  دوره دیپلما Diploma در کالج های کشور کانادا

  متقاضیان با دارا بودن شرایط تحصیل در کالج آموزشی کانادا می توانند در دوره دیپلما Diploma کالج های کشور کانادا شرکت کنند و پس از تمام شدن این دوره یا در بازار کار کانادا مشغول کار و اشتغال شوند و یا به ادامه تحصیل در دانشگاه بپردازند.

  از مهم ترین رشته های دوره دیپلما Diploma کالج های کشور کانادا رشته های معماری، کسب و کار و تجارت، هنر، هوانوردی، طراحی و اقتصاد را می توان نام برد. از شرایط مهم تحصیل در دوره دیپلما کالج های کشور کانادا می توان به دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان انگلیسی اشاره کرد.

  دوره دیپلما Diploma در بهترین کالج های آموزشی کانادا برگزار می شود و پیش نیازهای شرکت در این دوره دارا بودن گواهی دیپلم دبیرستان و مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5.5 یا تافل 45 تا 59 است.

  • مدت زمان تحصیل در دوره دیپلما کالج های برتر کانادا از حدود 8 ماه تا یک سال است.
  • متقاضیان در این مدت آموزشی باید در حدود 30 واحد درسی آموزشی و واحدهای عملی را فراگیرند.
  • هزینه های آموزش دوره دیپلما از 10000 تا 18000 دلار کانادا است.

  دوره سرتیفیکیت Certificate در کالج های کشور کانادا

  دوره سرتیفیکیت Certificate از دوره های کالج های کشور کانادا مختص متقاضیانی است که قصد ورود به بازار کار کانادا و اشتغال در این کشور را داشته باشند. از شرایط تحصیل در کالج های آموزشی کانادا برای دوره سرتیفیکیت Certificate دارا بودن گواهی دیپلم دبیرستان را می توان نام برد.

  متقاضیان با تحصیل در رشته های کالج آموزشی کانادا در دوره سرتیفیکیت Certificate می توانند مدرک معتبر در رشته های حسابداری، توسعه نرم افزار، مهماندار هواپیما، دستیار دندانپزشک، طراحی وب، تولید کننده موسیقی و مترجمی را دریافت کنند. علاوه بر این دوره های میکاپ آرتیست، مدیر بازاریابی، تکنسین علوم محیط زیست، تکنسین ارتباط از راه دور، پرستار مراقبت های ویژه و انیماتور کامپیوتر از رشته های آموزشی دوره سرتیفیکیت Certificate کالج های کشور کانادا است.

  • موسسه های آموزش فنی در کالج های کشور کانادا برگزار کننده دوره های سرتیفیکیت Certificate در کانادا می باشد.
  • متقاضی با تحصیل 30 واحد درسی در مدت یک سال می تواند با کسب مهارت های عملی جذب بازار کار کانادا شود.
  • شهریه کالج های کانادا برای دوره آموزشی سرتیفیکیت از 4000 تا 16000 دلار کانادا می باشد.

  دوره مقدماتی کارشناسی Post Bachelor در کالج های کشور کانادا

   متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های آکادمیک دانشگاه های کانادا را دارند، باید در دوره های مقدماتی مقطع کارشناسی Post Bachelor شرکت کنند. متقاضیان با شرکت در این دوره ها احتمال اخذ پذیرش از مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا را بالا می برند.

  متقاضیان با شرکت در دوره مقدماتی کارشناسی Post Bachelor در بهترین کالج های آموزشی کانادا علاوه بر کسب آمادگی های علمی لازم مهارت های زبانی خود را نیز تقویت می کنند. متقاضیان بین المللی که فاقد حداقل شرایط برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند، با شرکت در این دوره شرایط علمی و مهارت های زبانی را کسب می کنند و واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا می شوند. دوره مقدماتی کارشناسی Post Bachelor کالج های آموزشی کانادا شامل دو زیرگروه متفاوت است:

  • دوره استاندارد مقدماتی کارشناسی Post Bachelor

   متقاضیان با شرکت در این دوره برای اخذ نتیجه مطلوب از آزمون های زبان آیلتس و تافل آمادگی های لازم را کسب می کنند.

  • دوره یکپارچه دوره مقدماتی کارشناسی Post Bachelor

  متقاضیان با کسب مدرک زبان از موسسه های زبان مورد تایید موسسه های آموزشی می توانند بدون پذیرش در آزمون در این دوره ها شرکت کنند.

  دوره بچلر Bachelor در کالج های کشور کانادا

   دوره بچلر Bachelor از دوره های آموزشی کالج های کشور کانادا است که دارای مدت زمان تحصیلی طولانی از دیگر دوره های کالج کانادا می باشد. تحصیل در دوره بچلر Bachelor معادل تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا است. متقاضیان برای تحصیل در دوره بچلر Bachelor  باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و مدرک دوره دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی باشند.

  گرچه دارا بودن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دوره بچلر Bachelor الزامی نمی باشد اما دارا بودن مدرک زبان موجب افزایش احتمال اخذ پذیرش تحصیلی می شود. رشته های کالج آموزشی کانادا در دوره بچلر شامل رشته های تاریخ، داروسازی، مهندسی، امور مالی و اقتصاد است.

  • مدت زمان دوره بچلر Bachelor بر اساس رشته و نوع برنامه آموزشی در حدود 3 تا 4 سال است.
  • هزینه های آموزش در دوره بچلری از حدود 2000 تا 25000 دلار کانادا می باشد.
  • به متقاضیانی که در طی مدت آموزش در این دوره دارای شرایط تحصیلی عالی باشند، مدرک لیسانس افتخاری اعطا می شود.
  • متقاضیان پس از تمام شدن پایه دوازدهم دبیرستان و اخذ این مدرک می توانند در دوره های بچلر Bachelor کالج های معتبر کانادا ثبت نام کنند.
  • متقاضیان مشغول تحصیل در دبیرستان های استان کبک کانادا می توانند یک سال زودتر در دوره های بچلر Bachelor کالج های کشور کانادا تحصیل کنند.
  تحصیل در دوره بچلر Bachelor در کالج کانادا معادل تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا است

  شرایط ثبت نام در کالج های کشور کانادا چیست؟

  متقاضیان برای ثبت نام در کالج های کشور کانادا باید دارای شرایط لازم باشند. از جمله شرایط ثبت نام در کالج های کشور کانادا می توان به دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه اشاره کرد. متقاضیان برای ثبت نام در کالج های دولتی و خصوصی کانادا یا ارزانترین کالج های کانادا نیاز به اثبات توانایی برقراری ارتباط از طریق زبان انگلیسی یا فرانسه را دارند و اگر فاقد این مهارت باشند، می توانند در دوره های آمادگی زبان شرکت کنند. ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه نه تنها برای ثبت نام در کالج ها بلکه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا الزامی است.

  از دیگر شرایط ثبت نام در کالج های کشور کانادا دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد. در واقع دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان مهم ترین شرط اخذ پذیرش از کالج های کشور کانادا است. علاوه بر این متقاضیان برای ثبت نام در کالج های کشور کانادا باید دارای گواهی سوء پیشینه، گواهی سلامت جسمی و روحی و گواهی پلیس کانادا باشند.

  کالج های معتبر کانادا

  کمبود نیروی کاری متخصص در مشاغل صنعتی و فنی موجب شد تا کالج ها و مدرسه های فنی و هنری در کانادا تاسیس شود. هدف از تاسیس کالج های کشور کانادا تربیت نیروی کاری حرفه ای و متخصص برای کمک به رونق بازار کار این کشور بود. در مدت زمان حدود 50 سال از زمان تاسیس اولین کالج در کشور کانادا تا کنون در حدود 26 کالج آموزشی در این کشور راه اندازی شده است که بسیاری از آن ها در فهرست کالج های معتبر و مطرح کانادا می باشند. از بهترین کالج های کانادا که بهترین رشته های کالج کانادا در حوزه های فنی، هنری و صنعتی را به متقاضیان ارائه می دهند، موارد زیر را می توان نام برد:

  • کالج های تورنتو Toronto college
  • کالج های ونکوور Vancouver college
  • کالج های مونترال Montreal college
  • کالج هامبر تورنتو humber college
  • کالج سنتنیال تورنتو centennial college
  • کالج سنکا تورنتو Seneca college
  • کالج دورهام انتاریو Durham college
  • کالج جورج براون  George brown college
  • کالج هامبر humber college
  • کالج فلمینگ Fleming college
  • کالج رد ریور red river college
  • کالج موهاک college Mohawk

  ارزان ترین کالج های کشور کانادا

  در بخش های قبل ذکر شد که شهریه کالج های کانادا برای تحصیل در دوره های آموزشی مختلف از هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا پایین تر است. اما در میان کالج های کشور کانادا برخی دارای هزینه های کمتری می باشند. از ارزانترین کالج های کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • کالج کموسان در استان بریتیش کلمبیا Camosun college
  • کالج سنکا در استان تورنتو Seneca college
  • کالج سلکرک در استان بریتیش کلمبیا Selkirk college
  • کالج هامبر در استان تورنتو humber college
  • کالج سنتنیال در استان تورنتو  centennial college
  • کالج جورج براون در استان انتاریو George brown college

  لیست کالج های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا

  یکی از موارد مهم برای اخذ پذیرش از کالج های کشور کانادا مورد تایید بودن این کالج ها از لحاظ اداره مهاجرت کانادا می باشد. در واقع اگر کالج های مورد نظر متقاضیان ایرانی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا نباشد، اخذ ویزای تحصیلی به مشکل برمی خورد. پس وجود کالج مورد نظر در لیست کالج های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا را نیز می توان به عنوان یکی از شرایط ثبت نام در کالج های کشور کانادا نام برد. در لیست کالج های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا کالج های زیر را می توان مشاهده کرد:

  • کالج هنر و طراحی انتاریو ocad university
  • کالج کمبرین انتاریو Cambrian college
  • کالج داگلاس بریتیش کلمبیا Douglas college
  • کالج هامبر  humber college
  • کالج لانگارا Langara college
  • کالج فلمینگ  Fleming college
  • کالج رد ریور  red river college
  • کالج کموسان Camosun college
  • کالج موهاک  college Mohawk
  • کالج کانستوگا Conestoga college
  • کالج سلکرک Selkirk college
  • کالج اوکاناگان Okanagan college
  • کالج دورهام انتاریو Durham college
  • کالج سنتنیال  centennial college
  • کالج جورج براون George brown college
  • کالج سنکا Seneca college
  اگر کالج های آموزشی مورد نظر متقاضیان ایرانی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا نباشد، در روند اخذ ویزای تحصیلی مشکل به وجود می آید.

  نمره زبان لازم برای اخذ پذیرش کالج های کشور کانادا

  متقاضیان برای تحصیل در کالج های آموزشی کانادا و اخذ مدرک معتبر از دوره های کالج کانادا باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه ارائه دهند. مدارک زبان مختلف برای اخذ پذیرش کالج های کشور کانادا مورد تایید می باشد. از مهم ترین مدارک مورد تایید و پذیرش کالج های کشور کانادا مدرک آیلتس، تافل، دولینگو، CAEL و PTE را می توان نام برد. متقاضیان از هر یک این مدارک باید دارای نمره زبان لازم برای اخذ پذیرش کالج های کشور کانادا باشند. نمره زبان لازم برای اخذ پذیرش کالج های کشور کانادا عبارتند از:

  • نمره زبان لازم برای آزمون آیلتس: از 6 تا 6.5
  • نمره زبان لازم برای آزمون تافل اینترنتی: از 80 تا 88
  • نمره زبان لازم برای آزمون تافل کتبی: از 550 تا 580
  • نمره زبان لازم برای آزمون دولینگو: از 105 تا 115
  • نمره زبان لازم برای آزمون CAEL: از 58 تا 60
  • نمره زبان لازم برای آزمون NCLC فرانسه: سطح 4
  • نمره زبان برای اخذ پذیرش در دوره های دیپلما Diploma و یا Advanced Diploma: آیلتس با نمره 6
  • نمره زبان برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی و یا دوره های معادل کارشناسی ارشد: آیلتس با نمره 6.5

  تحصیل در کالج های کشور کانادا بدون مدرک زبان

  متقاضیان برای تحصیل در کالج های کشور کانادا و برخورداری از مزایای تحصیل نیازمند دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه می باشند. علاوه بر این تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه برای زندگی در جامعه انگلیسی زبان کانادا نیز الزامی است. زیرا متقاضی با مهارت کم زبان انگلیسی و یا در استان های فرانسوی زبان با آشنایی اندک به زبان فرانسه شرایط زندگی سختی خواهد داشت.

  با وجود همه مزیت های دارا بودن مدرک زبان و یا تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی برای تحصیل در کالج های کشور کانادا متقاضیان بدون این مدرک نیز می توانند در کالج های کشور کانادا تحصیل کنند.

  متقاضیان فاقد مدرک زبان می توانند با پذیرش مشروط Conditional Offer شرایط تحصیل در کالج کانادا را فراهم کنند. متقاضیان برای اپلای کالج کانادا و تحصیل در رشته های کالج آموزشی کانادا با اخذ پذیرش مشروط باید چند واحد و یا کورس زبان انگلیسی را قبل از شروع تحصیل در کالج بگذرانند. مدت زمان کورس زبان انگلیسی بر اساس سطح زبان متقاضی و نوع دوره تحصیلی از حدود 2 ماه تا یک سال می باشد.

  تحصیل در کالج های کشور کانادا بدون مدرک زبان برای متقاضیان ایرانی

  تحصیل در کالج های آموزشی کانادا با پذیرش مشروط برای متقاضیان بین المللی فاقد مدرک زبان امکان پذیر است. اما اخذ پذیرش مشروط از کالج های کشور کانادا برای متقاضیان ایرانی چندان راحت نیست. بر این اساس متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در کالج آموزشی کانادا را دارند، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی برای اخذ پذیرش در کلاس های زبان انگلیسی یا فرانسه شرکت کنند تا مهارت های لازم برای اخذ نتیجه مطلوب از آزمون های معتبر را کسب کنند. متقاضیان ایرانی نه تنها برای اخذ پذیرش و تحصیل در رشته های کالج در کانادا بلکه برای اخذ ویزای تحصیلی نیازمند مدرک زبان می باشند.

  محدودیت های سنی برای اخذ پذیرش کالج های کشور کانادا

  در بخش های قبل ذکر شد که شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا وجود ندارد. اما این عدم محدودیت های سنی به معنی این نیست که متقاضی در هر سن و سالی می تواند از کالج های کشور کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کند. بهترین سن برای اخذ پذیرش از کالج های کشور کانادا از حدود 18 تا 23 سالگی است.

  هر چند متقاضیان تا حدود 35 سالگی نیز می توانند از کالج کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند. مشکل مهم متقاضیان بالای 23 سال برای تحصیل در کالج آموزشی کانادا متقاعد نشدن افسر پرونده اخذ ویزای تحصیلی است. متقاضیان دارای سن بالاتر از 35 سال که قصد اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های کشور کانادا را دارند، باید از طریق موسسه های مهاجرتی اقدام کنند تا وکیل مهاجرتی برای بالا بودن سن آن ها دلایل قانع کننده ارائه دهد.

  بهترین سن برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های کشور کانادا از حدود 18 تا 23 سالگی است.

  بهترین کالج های کشور کانادا کدامند؟

  کالج های آموزشی کانادا از لحاظ هزینه کالج در کانادا و شرایط و الزامات آموزشی و همچنین تنوع رشته های کالج آموزشی در کانادا از جمله بهترین کالج های آموزشی در جهان می باشند. کالج های دولتی کانادا، کالج های خصوصی کانادا، کالج های مورد تایید وزارت علوم در کانادا، کالج های ونکوور، کالج های مونترال و کالج های تورنتو از بهترین کالج های کشور کانادا می باشند.

  علاوه بر این کالج هامبر در تورنتو، کالج سنتنیال تورنتو و رشته های کالج سنکا در تورنتو و دیگر کالج های معتبر و مطرح کانادا از جمله بهترین کالج های کانادا محسوب می شوند. بهترین کالج کانادا بر اساس شرایط متقاضی و رشته مورد نظر و الزامات آموزشی می باشد، وگرنه همه کالج های آموزشی کانادا در نوع خود بهترین هستند. از بهترین کالج های کشور کانادا در رده بندی های کشوری و جهانی کالج های زیر را می توان نام برد:

  • کالج هنر و طراحی تورنتو
  • کالج سنتنیال تورنتو
  • کالج سنکا
  • کالج اوکاناگان
  • کالج فلمینگ
  • کالج هامبر
  • کالج جورج براون
  • کالج دورهام
  • کالج داگلاس
  • کالج کمبرین
  • کالج کموسان
  • کالج لانگارا
  • کالج سلکرک
  • کالج کانستوگا
  • کالج موهاک

  ددلاین اخذ پذیرش تحصیلی در کالج های کشور کانادا

  متقاضیان برای اخذ پذیرش از کالج کانادا باید در حدود 6 ماه قبل از شروع تحصیل در این کالج ها اقدام کنند. سفارت کانادا نیز به همه متقاضیان تحصیل در کالج های کشور کانادا توصیه می کنند که حدود 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برای ارائه مدارک لازم اقدام کنند. به طور کلی ددلاین کالج های کانادا برای ترم زمستان از ماه ژانویه و برای ترم تابستان از ماه فوریه است. ددلاین اخذ پذیرش تحصیلی در کالج های کشور کانادا برای ترم پاییز ماه ژوئن می باشد.

  مدت زمان تحصیل در کالج های کشور کانادا

  مدت زمان تحصیل در کالج های کشور کانادا برای متقاضیان دارای شرایط تحصیل در کالج های آموزشی کانادا بر اساس نوع دوره و رشته آموزشی متفاوت است. اما به طور کلی مدت زمان تحصیل در کالج های کشور کانادا از حدود یک سال تا 3 سال است.

  البته دوره های 6 ماهه و کمتر از یک سال و یا بیشتر از 3 سال نیز برای آموزش در کالج کانادا وجود دارد. زمان تحصیل در کالج آموزشی کانادا برای ترم پاییز از ماه سپتامبر تا دسامبر و برای ترم زمستان از ماه ژانویه تا اپریل می باشد. کلاس های آموزشی ترم بهار کالج های کشور کانادا از ماه می تا آگوست است. متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های آموزشی کانادا باید به ددلاین کالج های کانادا توجه کنند.

  هزینه ها و شهریه های کالج های کشور کانادا

  هزینه کالج در کانادا در مقایسه با هزینه کالج در دیگر کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا و انگلستان بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. هزینه ها و شهریه های کالج های کشور کانادا بر اساس نوع رشته آموزشی و نوع دوره و همچنین محل کالج متفاوت است. اما به طور کلی هزینه ها و شهریه های کالج های کشور کانادا و رشته های آموزشی این کالج ها عبارتند از:

  • شهریه و هزینه کالج در کانادا به طور معمول در هر ترم از حدود 5000 تا 8000 دلار کانادا می باشد.
  • هزینه کالج در کانادا به همراه هزینه های زندگی در کانادا برای متقاضیان بین المللی سالانه از حدود 10.000 تا 18.000 دلار کانادا است.
  • شهریه و هزینه کالج در کانادا برای رشته های گروه پزشکی سالانه از حدود 12.000 تا 14.000 دلار کانادا و برای رشته دندانپزشکی تا حدود 20.000 دلار کانادا است.
  • شهریه کالج های کانادا برای رشته های علوم انسانی در هر ترم حدود 6.000 دلار کانادا می باشد.
  • شهریه دوره های کسب و کار و مدیریت در کالج کانادا در هر ترم در حدود 5.500 تا 7.000 دلار کانادا است.
  متوسط هزینه ها و شهریه تحصیل در کالج های کشور کانادا در هر ترم از حدود 5000 تا 8000 دلار کانادا است.

  بررسی ارزیابی اعتبار آموزشی مدرک کالج های کشور کانادا

  متقاضیانی که قصد اخذ مجوز اقامت کانادا از طریق شرکت در برنامه های مهاجرتی مانند برنامه اکسپرس اینتری Express Entry را دارند، باید مدارک تحصیلی یا آموزشی معتبر از دانشگاه ها یا کالج های مورد تایید کانادا را ارائه دهند. مدارک مورد تایید کانادا برای مهاجرت شغلی مدارک مورد پذیرش سازمان های ارزیابی علمی ECA می باشد.

  در واقع سازمان های ارزیابی علمی آموزشی ECA مدارک متقاضیان را از جهت اعتبار علمی و آموزشی بررسی می کنند. مدارک تحصیلی و یا آموزشی متقاضیان باید معادل مدارک تحصیلی و آموزشی کانادا باشد. از مدارک معتبر و بسیار مورد تایید کانادا برای برنامه های مهاجرت مدرک آموزشی کالج های کشور کانادا است.

  لیست رشته های تحصیلی کالج های کشور کانادا

  کالج های کشور کانادا برنامه های آموزشی مختلفی را به متقاضیان بین المللی و بومی ارائه می کنند. متقاضیان دارای شرایط تحصیل در کالج کانادا می توانند نه تنها در رشته های فنی و حرفه ای و هنری ثبت نام کنند، بلکه شرایط برای تحصیل در رشته های علمی و فرهنگی و ورزشی نیز برای آنها فراهم است. در لیست رشته های تحصیلی کالج های کشور کانادا انواع رشته های کالج در کانادا به چشم می خورد:

  • علوم کامپیوتر در گرایش بازی سازی
  • علوم کامپیوتر در گرایش اپلیکیشن‌ها
  • علوم کامپیوتر در گرایش شبکه
  • علوم کامپیوتر در گرایش برنامه نویسی
  • علوم کامپیوتر در گرایش تعمیر و نگهداری
  • علوم کامپیوتر در گرایش امنیت
  • علوم کامپیوتر در گرایش نرم افزار
  • علوم کامپیوتر در گرایش سیستم‌ها و مهندسی
  • تجارت بین الملل
  • مدیریت پروژه
  • خدمات مشتریان
  • مدیریت برنامه ریزی
  • مدیریت منابع انسانی
  • بازاریابی آنلاین و حضوری
  • کنترل کیفیت
  • مدیریت فناوری
  • طراحی وب سایت
  • آشپزی و هنر شناخت مواد غذایی
  • گلف در گرایش عملیات و تجهیزات
  • گلف در گرایش مدیریت
  • مهمانداری
  • ورزش
  • توریسم و گردشگری
  • مطالعات کودکان
  • علوم رفتاری
  • آموزش کودکان
  • کتابداری
  • درختکاری
  • علوم محیط زیست
  • اکوسیستم
  • سیستم‌های انرژی
  • ماهیگیری
  • جنگلداری
  • سیستم‌های اطلاعاتی جغرافیایی
  • منابع طبیعی
  • منابع آب
  • هنر آرایشگری و پیرایشگری
  • کار با ماشین آلات سنگین
  • دستگاه‌های برودتی
  • ماشین کاری
  • نگهداری از ابزار آلات صنعتی
  • واحد تولید
  • بنایی
  • مکانیک
  • آسیاب سازی
  • معدن کاری
  • لوله کشی
  • جوشکاری
  • تولید چوب
  • تعمیر و نگهداری هواپیما
  • تعمیر اتومبیل
  • مدیریت خط تولید خودرو
  • طراحی خودرو
  • خدمات فنی خودرو
  • پرواز و هوانوردی
  • مدیریت هوانوردی
  • لجستیک
  • خطوط راه آهن
  • ماشین‌های سنگین
  • داروخانه
  • آموزش‌های رادیولوژی
  • روزنامه نگاری
  • خبر رسانی
  • مدیا و رسانه ها
  • نشر و انتشارات
  • رادیو و تلویزیون
  • کابینت سازی
  • چوب بری
  • دستگاه‌های CNC
  • ساخت و ساز و ساختمان
  • لوازم آرایشی و زیبایی
  • اپراتور جرثقیل
  • الکتریک و الکترونیک
  • علوم کشاورزی
  • محوطه سازی و باغبانی
  • نگهداری از حیوانات
  • علوم دامپزشکی
  • علوم و هنرهای عمومی
  • دوره پیش نیاز بازرگانی
  • دوره پیش نیاز سلامت
  • دوره پیش- فناوری
  • دوره پیش- تجارت
  • مهارت های بازیگری
  • هنرهای زیبا
  • شیشه سازی
  • طراحی گرافیک
  • علم موزه
  • علم موسیقی
  • هنرهای زیبا
  • مهارت های تئاتر
  • انیمیشن
  • مد و فشن
  • مهارت های گل سازی
  • طلا و نقره سازی
  • طراحی داخلی و دکوراسیون
  • عکاسی
  • هنرهای تجسمی
  • جواهر سازی
  • فیلم سازی
  • نویسندگی
  • حسابداری
  • تجارت الکترونیک
  • امور مالی
  • علوم بیمه
  • مدیریت اداری
  • فروشندگی
  • تبلیغات
  • ارتباطات
  • کارآفرینی
  • برنامه ریزی مالی
  • معماری
  • بیو انفورماتیک
  • محصولات شیمیایی
  • مهندسی عمران و شهرسازی
  • سیستم‌ های کنترل
  • مهندسی طراحی
  • علم الکترونیک
  • علم فوتونیک
  • تحقیقات مهندسی
  • علم رباتیک
  • خدمات برون مرزی
  • مدیریت اورژانس
  • خدمات آتش نشانی
  • دستگاه های بالابر
  • پزشکی قانونی
  • قانون و حقوق
  • دستیار وکیل
  • پلیس
  • سلامت فکری
  • علم هوشبری
  • بیوتکنولوژی
  • قلب و عروق
  • سلامت کودکان
  • دستیار دندانپزشک
  • سلامت دندان
  • یاخته شناسی
  • بدنسازی و فیتنس
  • علم ژنتیک
  • فناوری تغذیه
  • پیری شناسی
  • شنوایی سنجی
  • علوم آزمایشگاهی
  • مهارت های ماساژ درمانی
  • میکروبیولوژی
  • پزشکی هسته‌ای
  • پرستاری
  • علم تغذیه

  بهترین رشته های تحصیلی کالج های کشور کانادا

  بهترین رشته های تحصیلی کالج های کشور کانادا در واقع رشته هایی هستند که شرایط کار برای فارغ التحصیلان پس از تمام شدن دوره آموزشی در کشور کانادا فراهم باشد. کار و اشتغال بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از دوره های آموزشی در کشور کانادا یا دیگر کشورهای جهان از مزایای تحصیل در بهترین رشته های کالج کانادا و در بهترین کالج های آموزشی کانادا است. برخی از بهترین رشته های تحصیلی کالج های کشور کانادا عبارتند از:

  • فیلم سازی و جلوه‌های بصری
  • الکتریک و الکترونیک
  • مدیریت بازرگانی الکترونیک
  • خدمات مسافرتی و گردشگری
  • توسعه دهنده نرم افزار و پایگاه داده
  • مدیریت تجاری و بازرگانی
  • بازاریابی دیجیتال
  • طراحی گرافیک
  • حسابداری
  • تکنسین تجهیزات سنگین
  • امنیت اطلاعات
  • شبکه اطلاعات
  • معدن
  • بازی سازی
  • انیمیشن
  از بهترین رشته های کالج های کشور کانادا رشته های مدیریت، الکترونیک، خدمات گردشگری، طراحی گرافیک و شبکه اطلاعات را می توان نام برد.

  شرایط انتقال واحدهای درسی از کالج ها به دانشگاه های کانادا

  متقاضیان دارای شرایط تحصیل در کالج کانادا با اخذ پذیرش تحصیلی از مزایای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور برخوردار می شوند. متقاضیان با دارا بودن شرایط انتقال واحدهای درسی از کالج ها به دانشگاه های کانادا می توانند زمینه لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را فراهم کنند. روش Credit Transfer یا انتقال واحدهای درسی برای انتقال درس های تکمیل شده در کالج به دانشگاه مورد نظر در کانادا می باشد.

  از شرایط انتقال واحدهای درسی از کالج ها به دانشگاه های کانادا می توان به دارا بودن شرایط تحصیلی عالی، دارا بودن معدل تحصیلی GPA عالی و دارا بودن مدرک زبان با نمره بالا اشاره کرد. از دیگر عوامل موثر در انتقال واحدهای درسی دارا بودن شرایط لازم برای تحصیل در یک دوره آموزشی در دانشگاه و مدت زمان آموزش در کالج می باشد.

  روند ادامه تحصیل از کالج به دانشگاه و انتقال واحدهای درسی در بیشتر استان های کانادا رواج دارد. اما کالج های استان بریتیش کلمبیا و استان انتاریو دارای قوی ترین سیستم انتقال واحدهای درسی از کالج به دانشگاه می باشند و سالانه در حدود 60.000 دانشجو از این طریق در دانشگاه ادامه تحصیل می دهند.

  روند انتقال واحدهای درسی از کالج ها به دانشگاه های کانادا به دو صورت انتقال دوره های آموزشی و انتقال برنامه های آموزشی انجام می شود:

  • انتقال برنامه های آموزشی از کالج به دانشگاه

  شامل انتقال یک برنامه آموزشی مانند دوره دیپلما مدیریت به برنامه آموزشی مشابه مانند دوره مدیریت پیشرفته در موسسه آموزشی دیگر می باشد.

  • انتقال دوره های آموزشی از کالج به دانشگاه

  شامل انتقال یک دوره آموزشی از کالج های کشور کانادا به دوره آموزشی دیگر در دانشگاه های کانادا می باشد.

  امکان تحصیل در دوره های معادل کارشناسی ارشد کالج کانادا

  متقاضیان نه تنها مجاز به اپلای کالج کانادا برای دوره های معادل کاردانی و کارشناسی می باشند، بلکه امکان تحصیل در دوره های معادل کارشناسی ارشد را نیز در کالج های این کشور دارند. در برخی از کالج های کشور کانادا دوره های یک ساله Post-Graduation Certificate را برای تحصیل کارشناسی ارشد متقاضیان ارائه می کنند.

  از ویژگی های دوره های معادل کارشناسی ارشد کالج های کشور کانادا می توان کلاس های عملی و کاربردی، کوتاه بودن مدت زمان تحصیل و فراگیری دروس عملی منطبق با نیاز بازار را نام برد. 

  از مهم ترین شرایط متقاضیان برای تحصیل در دوره های یک ساله معادل کارشناسی ارشد کانادا دارا بودن معدل 14 در مقطع کارشناسی، دارا بودن سن بالاتر از 25 سال و عدم وجود وقفه و گپ تحصیلی 5 سال یا بیشتر را می توان نام برد. 

  امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل در کالج های کشور کانادا

  متقاضیانی که دارای شرایط تحصیل در کالج های آموزشی کانادا می باشند و پذیرش تحصیلی دریافت کرده اند، می تواند از یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در این کالج ها برخوردار شوند. امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل در کالج های کشور کانادا را می توان یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در کانادا برای متقاضیان متاهل محسوب کرد. چرا که همراهی همسر و فرزندان متقاضی در کانادا موجب آرامش خاطر متقاضی و خانواده وی و بازدهی بهتر در روند تحصیل و اقامت و کار در کانادا می شود.

  امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی از کالج های کشور کانادا

  هدف از تاسیس کالج های آموزشی کانادا و فراهم کردن شرایط برای آموزش به متقاضیان واجد شرایط تربیت متقاضیان ماهر و متخصص برای ورود به بازار کار کانادا است. در واقع امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی از کالج های کشور کانادا از مهم ترین اهداف آموزشی کالج کانادا است. می توان گفت متقاضیانی برای تحصیل در کالج های آموزشی کانادا اقدام می کنند که قصد کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی را داشته باشند.

  کار در مشاغل فنی و مهارتی و کار در بازار کانادا و همچنین کار در برنامه ها و پروژه های تحقیقی از کارهای مناسب برای فارغ التحصیلان کالج های آموزشی در کانادا است. احتمال یافتن کار برای فارغ التحصیلان کالج های آموزشی کانادا در مقایسه با فارغ التحصیلان دانشگاه ها بسیار بیشتر است. چون مهارت های عملی و کارآموزی لازم برای ورود به بازار کار را کسب کرده اند.

  احتمال یافتن کار برای فارغ التحصیلان کالج های آموزشی کانادا در مقایسه با فارغ التحصیلان دانشگاه ها بسیار بیشتر است

  امکان اخذ اقامت دائم کانادا با تحصیل در کالج های کشور کانادا

  متقاضیان پس از فارغ التحصیلی از کالج های آموزشی کانادا بر اساس شرایط استان محل تحصیل خود می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در برخی از استان ها شرایط اخذ مجوز اقامت کانادا برای فارغ التحصیلان پس از فارغ التحصیلی از دوره های آموزشی کالج ها وجود دارد. اما در برخی از استان ها فارغ التحصیلان باید در ابتدا مجوز کار دریافت کنند و سپس برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا اقدام کنند. 

  فارغ التحصیلان دوره های آموزشی از کالج های کشور کانادا می توانند با یافتن کار مورد نظر در کشور کانادا به کار و اشتغال مشغول شوند. پس از گذشت 3 تا 5 سال از کار و اشتغال مداوم و مستمر می توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا اقدام کنند. متقاضیان برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا باید دارای شرایط خاصی مانند تسلط کامل به زبان انگلیسی، پرداخت دقیق و کامل مالیات و بیمه و اخذ امتیاز لازم در آزمون شهروندی باشند.

  فارغ التحصیلان رشته های آموزشی کالج کانادا می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مانند اکسپرس اینتری برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند. متقاضی برای اخذ مجوز اقامت از طریق برنامه اکسپرس اینتری باید دارای امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی از فاکتورهای سن مناسب، سوابق کاری و حرفه ای، تحصیلات و مدرک زبان باشد.

  متقاضیان با تحصیل در کالج های آموزشی استان های بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، مانیتوبا، آلبرتا، نیوفاندلند و لابرادور، ساسکاچوان و پرنس ادوارد از فرصت جستجوی کار 3 ماهه پس از تمام شدن دوره آموزشی کالج برخوردارند. اگر متقاضیان در طی این مدت 3 ماه جستجوی کار موفق به یافتن کار مورد نظر شوند، می توانند در ابتدا برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنند و پس از مدتی مقدمات اخذ مجوز اقامت دائم خود را فراهم کنند.

  معتبرترین کالج های کشور کانادا

  در این بخش از مقاله کالج های آموزشی کانادا به ارائه معتبرترین کالج های کشور کانادا می پردازیم. در این لیست بهترین کالج های کانادا، کالج های دولتی کانادا، کالج های مورد تایید وزارت علوم در کانادا، ارزانترین کالج های کانادا و کالج های معتبر و مطرح کانادا دیده می شود.

  کالج سنتنیال تورنتو

  کالج سنتنیال تورنتو از کالج های کهن کانادا در سال 1966 تاسیس شده است. این کالج شناخته شده بین المللی دارای رتبه 33 در میان کالج های برتر کانادا و دارای 5 پردیس بزرگ است. کالج سنتنیال تورنتو در ابتدا فعالیت های آموزشی خود را با ارائه 16 رشته آموزشی شروع کرد. از جمله رشته های کالج سنتنیال تورنتو و در لیست رشته های کالج کانادا رشته های هنر، مهندسی، بازرگانی، گردشگری و هوانوردی را می توان نام برد.  

  وب سایت کالج سنتنیال تورنتوwww.centennial.college
  ددلاین اخذ پذیرشاز ماه اپلای تا اول ماه فوریه
  تعداد دانشجویاندر حدود 25000 نفر  
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 78 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 5637 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 6 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 84تافل کاغذی 550آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 58آزمون MELAB با نمره 78
  شهریه تحصیلی سالانهبرای بیشتر دوره های آموزشی از 7500 تا 9000 دلار کانادا برای رشته پرستاری 14000 دلار کانادا  
  هزینه خوابگاه دانشجوییماهانه از 375 تا 900 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی  

  کالج هنر و طراحی انتاریو OCAD U

  کالج هنر و طراحی انتاریو در شهر تورنتو در سال 1876 تاسیس شده است. این کالج آموزشی یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین کالج های آموزشی کانادا است که تاکنون هنرمندان بسیاری از آن فارغ التحصیل شده اند. از برجسته ترین هنرمندان کانادا که از این کالج فارغ التحصیل شده اند، جک بوش، هارولد تاون، ای وای جکسون و آرتور لیسمر را می توان نام برد. 

  وب سایت کالج هنر و طراحی انتاریوwww.ocad.university
  ددلاین اخذ پذیرشاز ماه اپلای تا اول ماه فوریه
  تعداد دانشجویاندر مقطع کارشناسی در حدود 4423 در مقطع تحصیلات دانشگاهی در حدود 319
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 75 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 5323 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 6 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 84آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 58
  شهریه تحصیلی سالانهدوره های کارشناسی در هر ترم در حدود 5000 دلار کانادا دوره های تحصیلات دانشگاهی در هر ترم در حدود 5500 تا 6000 دلار کانادا
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه در حدود 5000 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالج
  مدارک و سوابق تحصیلی و کاری
  انگیزه نامه قوی
  پاسپورت با اعتبار کافی
  ارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA
  ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی
  کالج هنر و طراحی انتاریو از بزرگترین و شناخته شده ترین کالج های آموزشی کانادا است که تاکنون هنرمندان بسیاری از آن فارغ التحصیل شده اند.

  کالج جورج براون کانادا

  کالج جورج براون از معتبرترین کالج های آموزشی کانادا است که دارای رشته های متنوع و دوره های تمام وقت و نیمه وقت می باشد. این کالج با دارا بودن رتبه 37 کشوری دارای 3 پردیس بزرگ در شهر تورنتو کانادا می باشد. جورج براون یکی از سیاستمداران و ناشران اسکاتلندی مشغول فعالیت در کانادا بود که برای تحصیلات عمومی شهروندان ارزش زیادی قائل بود. کالج جورج براون در سال 1967 تاسیس شد و به پاس اهمیت جرج براون به تحصیلات به نام وی نامگذاری شد.

  وب سایت کالج جورج براونwww.georgebrown.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز در ماه دسامبرترم زمستان در ماه اپریل
  تعداد دانشجویاندوره های تمام وقت در حدود 31328دوره های پاره وقت در حدود 3013
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 81 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 6135 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل نمره 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 54آزمون MELAB با نمره 80
  شهریه تحصیلی سالانهبیشتر دوره ها از 7500 تا 900 دلار کانادادوره دندانپزشکی از 13000 دلار کانادا
  هزینه خوابگاه دانشجوییماهانه از 500 تا 1200 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  کالج اوکاناگان کانادا

  کالج اوکاناگان یکی دیگر از کالج های معتبر کانادا است که دارای رشته های آموزشی و دوره های کارآموزی و عملی برای کسب مهارت و ورود به بازار کار کانادا می باشد. کالج اوکاناگان کانادا در زمره کالج های معتبر و مطرح کانادا با صدور بیش از 120 نوع گواهی نامه آموزشی، دیپلم و مدرک پایان برنامه های آموزشی دارای رتبه 80 در میان کالج های برتر کانادا و رنکینگ های جهانی است.

  وب سایت کالج اوکاناگانwww.okanagan.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز ماه ژوئنترم زمستان ماه فوریه و مارس
  تعداد دانشجویاندر حدود 6991 نفر  
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 80 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 5772 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 6 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 79تافل کاغذی 213آزمون CAEL نمره 70آزمون PTE با نمره 58
  شهریه تحصیلی سالانهاز 8500 تا 9000 دلار کانادا
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه در حدود 4400 تا 5400 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نیاز کالجمدارک تحصیلی و حرفه ایانگیزه نامهپاسپورت با اعتبار کافی

  کالج سنکا در تورنتو کانادا

  کالج سنکا در تورنتو در سال 1967 در زمان نیاز استان انتاریو کانادا به متخصصان حرفه ای در صنعت و اقتصاد تاسیس شد. از آن زمان تا کنون به دلیل افزایش تعداد دانشجویان و پیشرفت های فراوان این کالج از لحاظ آموزشی تعداد پردیس های این کالج به 7 پردیس کامل رسیده است. کالج سنکا در تورنتو دارای رتبه 69 کشوری در میان بهترین کالج های کانادا است.

  تنوع رشته های کالج سنکا در تورنتو یکی از نقاط قوت این کالج است. علاوه بر تنوع و گوناگونی رشته های کالج سنکا در تورنتو این کالج برنامه ها و دوره های تمام وقت، نیمه وقت، دوره دیپلم، لیسانس و دوره های آموزشی کوتاه مدت را نیز به متقاضیان ارائه می دهد. از جمله رشته های کالج سنکا در تورنتو رشته های مدیریت، طراحی مد، خلبانی، کارآفرینی و بسیاری از رشته های کاربردی و منطبق با نیاز بازار کار کانادا را می توان نام برد. 

  وب سایت کالج سنکاwww.seneca.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز ماه آگوستترم زمستان ماه دسامبر
  تعداد دانشجویاندوره های تمام وقت در حدود 30000 نفردوره های پاره وقت در حدود 60000 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 69 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 4673 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 58آزمون دولینگو با نمره 110آزمون MELAB با نمره 80آزمون کمبریج با نمره 169
  شهریه تحصیلیدوره های سرتیفیکیت در هر ترم از 7000 تا 12000 دلار کانادادوره های دیپلما در هر ترم از 7000 تا 7500 دلار کانادا
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه در حدود 7000 تا 9000 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نیاز کالجمدارک تحصیلی و حرفه ایانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی
  کالج سنکا در تورنتو برنامه ها و دوره های تمام وقت، نیمه وقت، دوره دیپلم، لیسانس و دوره های آموزشی کوتاه مدت را نیز به متقاضیان ارائه می دهد

  کالج موهاک در همیلتون کانادا

  کالج موهاک از کالج های مطرح و معتبر کانادا در استان انتاریو در سال 1996 تاسیس شد. فعالیت آموزشی این کالج با توجه به نیاز شهر همیلتون به متخصصان حرفه ای و نیروی کار با مهارت انجام شد. کالج موهاک در شهر همیلتون با دارا بودن رتبه 39 دارای 3 پردیس اصلی است که یکی از پردیس های آن در دانشگاه مک مستر قرار دارد.

  این کالج رشته های علمی تحقیقی و پزشکی را به متقاضیان بین المللی و بومی ارائه می دهد. کالج موهاک از کالج های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و اداره مهاجرت کانادا می باشد. از رشته های کالج موهاک می توان رشته های علوم پزشکی (تحصیل پزشکی در کانادا)، علوم بازرگانی، خدمات اجتماعی و مهارت های فنی و تخصصی را نام برد.

  وب سایت کالج موهاکwww.mohawk.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز ماه میترم زمستان ماه آگوستترم تابستان ماه فوریه
  تعداد دانشجویاندوره های تمام وقت و پاره وقت در حدود 30000 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 89 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 6595 در میان کالج های جهان
  مدرک لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 6.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80آزمون CAEL نمره 50آزمون PTE با نمره 50آزمون دولینگو با نمره 105 فقط در دوران کرونا
  شهریه تحصیلیاز 7000 تا 7500 دلار کانادا در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه در حدود 8000 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  کالج هامبر تورنتو در کانادا

   کالج هامبر تورنتو با حدود 100 دانشجو در سال 1967 فعالیت آموزشی خود را شروع کرد. کالج هامبر در تورنتو با دارا بودن قدمتی بیشتر از 50 سال دارای 3 پردیس بزرگ است. این کالج که از کالج های مطرح کانادا است در لیست کالج های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا قرار دارد. کالج هامبر تورنتو دارای رتبه 30 در میان کالج های آموزشی کانادا و رنکینگ های جهانی است. کالج مطرح و برتر هامبر دوره های Post Bachelor، Diploma و Post Diploma را به متقاضیان بین المللی و بومی ارائه می دهد.

  وب سایت کالج هامبرwww.humber.college
  ددلاین اخذ پذیرشتا اول ماه فوریه
  تعداد دانشجویاندوره های تمام وقت در حدود 33000دوره های پاره وقت در حدود 23000
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 77 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 5416 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80تافل کاغذی 550آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 57-53آزمون دولینگو با نمره 110-105آزمون MELAB با نمره 80آزمون کمبریج با نمره 169
  شهریه تحصیلیدر هر ترم از 5000 تا 10000 دلار کانادا
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه از 5000 تا 12000 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  کالج لانگارا کانادا

  کالج لانگارا از کالج های ونکوور در سال 1965 فعالیت آموزشی خود را شروع کرد. این کالج از سال 1994 به عنوان یک مرکز آموزشی مستقل فعالیت خود را ادامه داد. کالج لانگارا دوره ها و رشته های متنوع آموزشی را به متقاضیان بومی و بین المللی ارائه می دهد. از رشته های آموزشی این کالج می توان به رشته های علوم انسانی، علوم فناوری، علوم بهداشتی، هنر و تجارت را نام برد. در طول سال ها فعالیت آموزشی این کالج با توسعه آموزشی و گسترش برنامه های آموزشی و فضای کالج به یکی از برترین کالج های آموزشی کانادا تبدیل شده است.

  وب سایت کالج لانگاراwww.langara.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز و ماه می برای رشته های علوم مهندسی کاربردی ترم زمستان و ماه اکتبر برای رشته های بازرگانی ترم پاییز ماه ژانویه برای رشته پرستاریترم زمستان ماه می برای رشته پرستاری
  تعداد دانشجویاندر حدود 23000 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 88 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 6573 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80تافل کاغذی 550آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 57-53آزمون دولینگو با نمره 110-105آزمون MELAB با نمره 80آزمون کمبریج با نمره 169
  شهریه تحصیلیاز حدود 6500 تا 8500 در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییماهانه از 350 تا 750 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی
  برخی از رشته های آموزشی کالج لانگارا رشته های علوم انسانی، علوم فناوری، علوم بهداشتی، هنر و تجارت است.

  کالج فلمینگ کانادا

  کالج فلمینگ یکی دیگر از کالج های مطرح کانادا است که دوره ها و رشته های آموزشی متنوعی را به متقاضیان بین المللی و بومی ارائه می دهد. کالج فلمینگ با رتبه 103 در میان کالج های آموزشی کانادا دارای رنکینگ های جهانی است. کالج مطرح و معتبر فلمینگ دارای 6800 دانشجوی تمام وقت و 10 هزار دانشجوی پاره وقت از سراسر جهان است. متقاضیان بین المللی دارای شرایط لازم تحصیلی می توانند در دوره های علمی و کاربردی، فنی و هنری این کالج مهارت و دانش لازم برای کار و اشتغال در بازار کار کانادا و دیگر کشورهای جهان را فرا گیرند.

  وب سایت کالج فلمینگwww.fleming.college
  ددلاین اخذ پذیرشاول فوریه
  تعداد دانشجویاندوره های تمام وقت در حدود 6800 نفردوره های پاره وقت در حدود 10000 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 103 در میان کالج های آموزشی کانادا و در سایت Webometrics رتبه 7460 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 58آزمون دولینگو با نمره 115آزمون MELAB با نمره 76
  شهریه تحصیلیاز 4000 تا 11000 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه در حدود 7000 تا 7500 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  کالج دورهام کانادا

  کالج دورهام در استان انتاریو از کالج های مطرح کانادا در زمره بزرگترین کالج های آموزشی کانادا محسوب می شود. این کالج در سال 1967 تاسیس شده و از کالج های دولتی کانادا می باشد. کالج دورهام ارائه کننده رشته های فناوری و هنرهای کاربردی به متقاضیان بین المللی و بومی است.

  وب سایت کالج دورهامwww.durham.coolege
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز اول ماه فوریهترم زمستان اول ماه اکتبرترم تابستان اول ماه فوریه
  تعداد دانشجویاندوره های تمام وقت بیش از 16800 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 101 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 7368 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارترشته پرستاری آیلتس 6.5تافل اینترنتی 80رشته پرستاری تافل 94آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 53آزمون دولینگو با نمره 105
  شهریه تحصیلیاز 5000 تا 9500 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه در حدود 6500 تا 9500 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  کالج کانستوگا کانادا

  کالج کانستوگا از کالج های مطرح و برتر کانادا در سال 1967 فعالیت آموزشی خود را شروع کرد. این کالج در ابتدا با عنوان کالج هنرهای کاربردی و فناوری فعالیت می کرد. در طول سال ها فعالیت آموزشی این کالج برنامه ها و رشته های آموزشی خود را توسعه داد و در حال حاضر دارای 7 پردیس و مرکز آموزش مهارت است. کالج کانستوگا در راستای برنامه های آموزشی برنامه های مهارت گرا و فنی حرفه ای را به متقاضیان ارائه می دهد. متقاضیان بین المللی با تحصیل در این کالج معتبر می توانند مدرک دیپلم مهارت آموزی و گواهینامه های معتبر دریافت کنند. 

  وب سایت کالج کانستوگاwww.conestoga.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز ماه می تا اول ماه فوریه
  تعداد دانشجویانبیشتر از 23000 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 81 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 5782 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 53
  شهریه تحصیلیاز 55000 تا 65000 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییاز 4000 تا 8000 دلار کانادا در هر ترم
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی
  کالج کانستوگا برنامه های آموزشی، برنامه های مهارت گرا و برنامه های فنی حرفه ای را با مدرک دیپلم مهارت آموزی و گواهینامه های معتبر به متقاضیان ارائه می دهد.

  کالج رد ریور کانادا

  کالج رد ریور که در ابتدا به عنوان یک مرکز آموزش فنی حرفه ای مشغول فعالیت آموزشی شد. این کالج به طور رسمی در دهه 1930 تاسیس شد. کالج رد ریور از کالج های معتبر و مطرح کانادا در سال 1980 برنامه های آموزشی خود را توسعه داد. از رشته های آموزشی ارائه شده در این کالج آموزشی کانادا می توان رشته های مهندسی قدرت، جوشکاری، نجاری و فلزکاری را نام برد. کالج رد ریور با دارا بودن 8 پردیس مجزا و برنامه های علوم کاربردی و فناوری رشته های آموزشی متنوعی را به متقاضیان بین المللی و بومی ارائه می دهد. 

  وب سایت کالج رد ریورwww.redriver.college
  ددلاین اخذ پذیرش6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی
  تعداد دانشجویاندر حدود 22000 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 102 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 7268 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80آزمون CAEL نمره 60آزمون دولینگو با نمره 115آزمون CANTEST با نمره 4.5
  شهریه تحصیلیاز 8000 تا 8500 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییماهانه در حدود 900 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  کالج داگلاس بریتیش کلمبیا کانادا

  سر جیمز داگلاس سیاستمدار کانادایی و اولین استاندار استان بریتیش کلمبیا بود که به عنوان پدر بریتیش کلمبیا نامیده می شد. به افتخار و یاد نام این مرد بزرگ بر یکی از بزرگترین موسسه های آموزش فنی و علوم کاربردی در کانادا نام کالج داگلاس نهاده شد. این کالج از برترین و معتبرترین کالج های ارائه دهنده مدارک فنی در استان بریتیش کلمبیا است. کالج معتبر داگلاس دارای 3 پردیس بزرگ در شهرهای مختلف استان بریتیش کلمبیا می باشد. کالج داگلاس ارائه دهنده رشته های متنوع علوم فناوری و علوم کاربردی به متقاضیان بین المللی و بومی است. 

  وب سایت کالج داگلاسwww.douglas.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز آخر ماه میترم زمستان آخر ماه سپتامبرترم تابستان آخر ماه ژانویه
  تعداد دانشجویاندر حدود 25000 نفر
  رتبه های جهانیرتبه 84 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 6208 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6.5 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 83آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 56
  شهریه تحصیلیدر حدود 73000 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییماهانه از حدود 600 تا 800 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی
  کالج داگلاس از معتبرترین کالج های ارائه دهنده مدارک فنی در استان بریتیش کلمبیا و رشته های متنوع علوم فناوری و علوم کاربردی به متقاضیان بین المللی و بومی است.

  کالج کموسان کانادا

  کالج کموسان در سال 1914 در ابتدا به عنوان مرکز آموزشی یانگ فعالیت آموزشی خود را شروع کرد. در حدود 50 سال بعد و در سال 1967 این مرکز آموزشی به همراه کالج ویکتوریا به دانشگاه ویکتوریا منتقل شد و در سال 1971 این مرکز آموزشی کالج کموسان نامگذاری شد. کالج کموسان رشته ها و دوره های آموزشی مختلفی را به متقاضیان بین المللی و بومی ارائه کرد. 

  وب سایت کالج کموسانwww.camosun.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز آخر ماه ژوئنترم زمستان آخر ماه اکتبرترم تابستان آخر ماه فوریه
  تعداد دانشجویاندر حدود 20400 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 100 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 7160 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 78آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 54آزمون دولینگو با نمره 105
  شهریه تحصیلیاز 55000 تا 85000 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییماهانه از 1500 تا 2000 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  کالج کمبرین در انتاریو کانادا

  کالج کمبرین در استان انتاریو در سال 1967 فعالیت آموزشی خود را شروع کرد. کالج کمبرین در ابتدا یک موسسه فناوری و علوم کاربردی و هنری بود. در طی این سال ها کالج کمبرین با توسعه فضای کالج و ساختمان ها و پردیس ها گسترش یافت. کالج کمبرین ارائه دهنده برنامه های تحصیلی مختلف و فعالیت های آموزشی بسیاری است.

  وب سایت کالج کمبرینwww.cambrian.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز اول ماه فوریهترم زمستان اول ماه اکتبر
  تعداد دانشجویاندوره های تمام وقت در حدود 4100 نفر دوره های پاره وقت در حدود 7000 نفر
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 119 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 8412 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارتتافل اینترنتی 80آزمون CAEL نمره 60آزمون PTE با نمره 58
  شهریه تحصیلیبیشتر دوره ها از 7500 تا 8000 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییدر خوابگاه های دانشجویی سالانه در حدود 3750 دلار کانادا در خانه های اقامتی دانشجویی سالانه در حدود 3625 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی
  کالج کمبرین از کالج های معتبر کانادا ارائه دهنده برنامه ها و دوره های آموزشی، علوم کاربردی، هنری و فنی است.

  کالج سلکرک کانادا

  کالج سلکرک از کالج های معتبر و مطرح کانادا و دارای رتبه های کشوری و جهانی در سال 1966 تاسیس شد. کالج آموزشی سلکرک در ابتدا فعالیت آموزشی خود را با حدود 458 دانشجو شروع کرد. کالج معتبر سلکرک با گسترش فعالیت های آموزشی خود در طی این سال ها بسیار گسترده شده است. این کالج ارائه دهنده برنامه ها و رشته های کالج در کانادا برای متقاضیان بین المللی و بومی است. کالج سلکرک در حال حاضر دارای 6 پردیس و 3 مرکز آموزشی مختلف می باشد.

  وب سایت کالج سلکرکwww.selkrik.college
  ددلاین اخذ پذیرشترم پاییز ماه ژوئنترم زمستان ماه دسامبر
  تعداد دانشجویاندر حدود 2800 نفر  
  رتبه در رنکینگ های جهانیرتبه 108 در میان کالج های آموزشی کانادا در سایت Webometrics رتبه 7695 در میان کالج های جهان
  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرشآیلتس 6 با نمره حداقل 5.5 در هر 4 مهارت  تافل اینترنتی 80
  شهریه تحصیلیاز 2500 تا 8000 دلار در هر ترم
  هزینه خوابگاه دانشجوییسالانه در حدود 95000 دلار کانادا
  مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلیمدرک زبان با نمره مورد نظر کالجمدارک و سوابق تحصیلی و کاریانگیزه نامه قویپاسپورت با اعتبار کافیارائه نمونه رایتینگ برای رشته های هنرهای تجسمی و دوره های BA ارائه پورتفولیو برای رشته های هنر و طراحی

  سخن پایانی

  در این مقاله بهترین رشته های کالج کانادا، بهترین کالج های کانادا، شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا و لیست رشته های کالج کانادا به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت.

  علاوه بر این اطلاعات لازم در مورد شهریه کالج های کانادا، دوره های کالج در کانادا، کالج های دولتی کانادا، کالج های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و ددلاین کالج های کانادا نیز ارائه شد. اگر از لیست رشته های کالج آموزشی کانادا و دوره کالج در کانادا و شرایط تحصیل در کالج کانادا اطلاعی ندارید، مطالعه این مقاله برای شما بسیار سودمند است.

  نکات مهم این مقاله در مورد تحصیل در کالج های آموزشی کانادا است که مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی کامل از این شرایط و برخورداری از دانش روز بهترین راهنمایی ها را ارائه داده اند.

  حتی اگر دارای مدرک دانشگاهی و مدرک زبان و تمکن مالی بالا نیستید، نگران نباشید! کارشناسان مهاجرتی موسسه ما بهترین روش برای تحصیل در کالج های کانادا را به شما ارائه می دهند.

  گرچه مطالب این مقاله بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی نوشته شده است اما با گذشت زمان و تغییر قوانین ممکن است تغییر کند.

  بدون شک بسیاری از متقاضیان بدون مشاوره های مهاجرتی و بدون کمک از کارشناسان موسسه های مهاجرتی قادر به ارائه درخواست و ارسال مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا می باشند، اما کمک از مشاوران و کارشناسان ماهر موجب آشنایی با شرایط تحصیل در کالج های آموزشی کانادا می شود.

  اگر از شرایط تحصیل در کالج های برتر کانادا آگاه نیستید، می توانید سوال های خود را در بخش دیدگاه این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان و مشاوران مهاجرتی مطلع و باتجربه و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی به آن ها پاسخ دهند.

  مشاوران و کارشناسان ارشد موسسه مهاجرتی میرداماد دارای تخصص کاری و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی هستند. این مشاوران همه تلاش خود را به کار می بندند تا شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های آموزشی کانادا را برای متقاضیان فراهم کنند.

  سوالات متداول در مورد کالج های کانادا

  مهم ترین شرایط لازم برای تحصیل در کالج آموزشی کانادا چیست؟

  دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه می باشد. گرچه بدون مدرک زبان و با پذیرش مشروط می توان اخذ پذیرش را از کالج های دولتی و خصوصی کانادا یا کالج های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و یا ارزانترین کالج های کانادا دریافت کرد. اما بدون دارا بودن مدرک دیپلم متوسطه نمی توان برای اخذ پذیرش از کالج های معتبر کانادا اقدام کرد. شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا چندان محدودیت زیادی ندارد و برای اپلای کالج کانادا دارا بودن سن 18 تا 23 سال بهترین گزینه ممکن است.

  مهم ترین مزیت های تحصیل در کالج آموزشی کانادا کدامند؟

  بالا بودن نرخ اشتغال پس از فارغ التحصیلی و جذب سریع بازار کار، امکان تحصیل در دوره های کارآموزی با مدرک دیپلم، امکان تحصیل در دوره های کالج بدون ارائه مدرک زبان و با پذیرش مشروط و امکان انتقال نمره های کالج به دانشگاه و ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا از مزایای مهم تحصیل در کالج های کشور کانادا است. متقاضیان با اخذ ویزای کار کانادا و یافتن کار مورد نظر در کانادا و کار و اشتغال تمام وقت پس از فارغ التحصیلی می توانند مجوز اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند.

  آیا امکان پذیرش مشروط در کالج کانادا برای متقاضیان ایرانی وجود دارد؟

  تحصیل در کالج های کانادا با پذیرش مشروط برای متقاضیان بین المللی فاقد مدرک زبان امکان پذیر است. اما اخذ پذیرش مشروط از کالج های کشور کانادا برای متقاضیان ایرانی چندان راحت نیست. بر این اساس متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در کالج آموزشی کانادا را دارند، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی برای اخذ پذیرش در کلاس های زبان انگلیسی یا فرانسه شرکت کنند تا مهارت های لازم برای اخذ نتیجه مطلوب از آزمون های معتبر را کسب کنند. متقاضیان ایرانی نه تنها برای اخذ پذیرش و تحصیل در رشته های کالج در کانادا بلکه برای اخذ ویزای تحصیلی نیازمند مدرک زبان می باشند.

  مدرک زبان مورد تایید کالج های آموزشی کانادا کدامند؟

  متقاضیان برای تحصیل در کالج های کانادا و اخذ مدرک معتبر از دوره های کالج کانادا باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه ارائه دهند. مدارک زبان مختلف برای اخذ پذیرش کالج های کشور کانادا مورد تایید می باشد. از مهم ترین مدارک مورد تایید و پذیرش کالج های کشور کانادا مدرک آیلتس، تافل، دولینگو، CAEL و PTE را می توان نام برد. متقاضیان از هر یک این مدارک باید دارای نمره زبان لازم برای اخذ پذیرش کالج های کشور کانادا باشند.

  آیا امکان کار پس از تمام شدن دوره آموزشی کالج کانادا وجود دارد؟

  بله. یافتن کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی از کالج های کشور کانادا از مهم ترین اهداف آموزشی کالج کانادا است. کار در مشاغل فنی و مهارتی و کار در بازار کانادا و همچنین کار در برنامه ها و پروژه های تحقیقی از کارهای مناسب برای فارغ التحصیلان کالج های آموزشی در کانادا است.  احتمال یافتن کار برای فارغ التحصیلان کالج های آموزشی کانادا در مقایسه با فارغ التحصیلان دانشگاه ها بسیار بیشتر است. چون مهارت های عملی و کارآموزی لازم برای ورود به بازار کار را کسب کرده اند.

  مقالات مرتبط

  ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا

  در سال های اخیر کشور کانادا به یک مرکز جهانی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات عالی تبدیل شده است. دانشگاه های کانادا به دلیل کیفیت آموزش و شهریه مقرون به صرفه با بالاترین میزان رضایت...

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  علوم پزشکی یکی از زمینه‌های جذاب تحصیلی است، اما هزینه‌های بالای آن موجب می‌شود که دسترسی به آن برای بسیاری از افراد دشوار باشد. شهریه‌های بالا در دانشگاه‌ها و دوره‌های مرتبط با پزشکی، به‌ویژه در کشورهایی مانند کانادا، موضوعی است...

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  دانشگاه لاوال اولین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی بوده است. در سال 1663 میسیونر فرانسوا د مونتمورنسی - لاوال، اولین اسقف فرانسه جدید، نخستین موسسه آموزشی مستعمره را تأسیس کرد: Séminaire de Québec. نزدیک به 200 سال بعد، در...

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) که به آن دانشگاه دال نیز گفته می‌شود یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا می‌باشد که در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. این دانشگاه دارای رتبه 272 را در سطح بندی QS دارد و...

  تحصیل داروسازی در کانادا

  تحصیل داروسازی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای تحصیل در رشته داروسازی است. دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های داروسازی باکیفیتی ارائه می‌دهند که به دانشجویان امکان می‌دهد مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک داروساز ماهر را کسب کنند. اگر علاقه‌مند به...

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  کانادا دارای سیستم آموزش عالی بسیار معتبری است و دانشگاه های آن در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. این دانشگاه ها فرصت های عالی برای تحصیل و تحقیق را برای دانشجویان از سراسر جهان فراهم می کنند. در...

  دانشگاه کوئینز کانادا

  دانشگاه کوئینز کانادا

  برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کانادا که رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارند، درس خواندن در دانشگاه کوئینز یکی از ایده آل‌ترین گزینه‌ها می‌باشد. این دانشگاه که در کینگستون (Kingstone) استان اونتاریو واقع شده است، از نظر معماری دارای فضایی...

  تحصیل دکتری در کانادا

  تحصیل دکتری در کانادا

  هر سال نزدیک به بیش از 7 هزار دانشجوی دکترا در کشورکانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند. تحصیل دکتری در کانادا به هدف خیلی از دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. در واقع، از سال 2002، فارغ‌التحصیلان دکترا در کشور در بالاترین سطح خود...

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان در آن به تحصیل مشغول هستند. در این دانشگاه بیش از 300 رشته آموزشی و تحقیقاتی تدریس می‌شود که از نظر کیفیت...

  بورسیه تحصیلی کانادا

  بورسیه تحصیلی کانادا

  کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی مطلوب، تحصیل در کانادا را به آرزوی دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. البته، بسیاری از دانشجویان مستعد و باهوش به‌دلیل شهریه نسبتا بالای دانشگاه‌ها نمی‌توانند به این ارزو دست پیدا کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی...

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدرسه های کانادا یکی از گزینه ‌های ارزشمند برای دانش‌ آموزان بین ‌المللی است. سیستم آموزشی کانادا با سازماندهی قوی و استانداردهای بالا شناخته می ‌شود و به دانش ‌آموزان فرصت‌ های یادگیری در سطح جهانی را ارائه...

  دانشگاه مک مستر کانادا

  دانشگاه مک مستر کانادا

  تحصیل در کانادا با توجه به سابقه درخشان دانشگاه های این کشور در زمینه کیفیت آموزش، تحقیق و توسعه همواره یکی از انتخاب های متقاضیان بین المللی بوده است. در واقع، اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق پذیرش...

  کار دانشجویی در کانادا

  کار دانشجویی در کانادا

  در کانادا، دانشجویان بین‌ المللی معمولا اجازه دارند تا حداکثر 20 ساعت در هفته در دوران تحصیل و تمام وقت در تعطیلات رسمی و تابستان کار کنند. این کارها می ‌توانند در پردیس های دانشگاه یا خارج از آن باشند....

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در جهان است! وجود دانشگاه های برتر، فرصت های عالی برای کار پس از تحصیل، کشف فرهنگ های جدید و لذت بردن از کیفیت بالای زندگی از مهم ترین دلایل این ادعا...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای تحصیل کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی است. دلیل آن چیزی بالاتر از طبیعت منحصر به فرد و استانداردهای بالای زندگی است. دلیل این محبوبیت دانشگاه های درجه یک، کیفیت آموزشی بالا و...

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا یکی از بهترین موسسات آموزشی در رشته بازرگانی محسوب می‌شود که هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان آرزو و درخواست پذیرش در آن را دارند. این دانشگاه در شهر مونترال کانادا در استان کبک واقع...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 02188724227 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره...

  کالج های کانادا

  کالج های کانادا

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، صفر تا صد امور پذیرش شما را...

  نظرات کاربران