مشاغل مورد نیاز کانادا

ناک NOC کانادا چیست؟

ناک NOC یا طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification سیستم طبقه بندی مشاغل مورد نیاز کانادا است. این سیستم شغل های مورد نیاز کشور کانادا را بر اساس میزان کمبود در کشور، میزان نیروی کاری مورد نیاز، وظایف و مسئولیت های کاری و شرایط مهاجرت طبقه بندی می کند. در لیست شغل های مورد نیاز کشور کانادا NOC در حدود 30.000 شغل وجود دارد.

متقاضیان برای کار و اشتغال در کانادا و در کل مهاجرت شغلی از طریق برنامه های مختلف به کشور کانادا باید از وجود شغل خود در لیست مشاغل مورد نیاز یا فهرست ناک NOC کانادا اطمینان حاصل کنند. در ادامه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به فارسی و مشاغل خانگی مورد نیاز کشور کانادا ارائه می شود.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  طبقه بندی مشاغل در کانادا

  به طور کلی همه مشاغل اعم از مشاغل خانگی مورد نیاز کانادا و مشاغل اداری و تولیدی و مهندسی در 5 رده شغلی صفر، A، B، C و D در سیستم ناک NOC کانادا طبقه بندی می شوند. همه مشاغل در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا دارای یک کد اختصاصی 4 رقمی می باشند. این کد 4 رقمی نشان دهنده یک حوزه کاری است. در هر یک از این رده های شغلی سطح مهارت و مسئولیت های کاری متفاوت دارند و مختص مشاغل مختلف است. حدود 30.000 شغل موجود در لیست شغل های مورد نیاز کشور کانادا ناک  NOC در 5 رده مهارتی و 10 گروه شغلی طبقه بندی شده اند:

  • مشاغل با مهارت در سطح صفر

  در این رده شغلی مشاغل مدیریتی اعم از مدیریت کسب و کارهای تجاری بزرگ و کوچک، مدیریت اجرایی، مدیریت ارشد و دیگر رده های شغلی در حوزه مدیریت قرار دارد.

  • مشاغل با مهارت در سطح A

  در این رده شغلی مشاغلی قرار می گیرند که نیازمند مدرک دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد و دکترا می باشند. مشاغلی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، آموزش و معلمی در این رده شغلی قرار دارند.

  • مشاغل با مهارت در سطح B

  در این رده شغلی مشاغلی قرار می گیرند که نیازمند مدرک یا گواهی شرکت در دوره های آموزشی و مهارتی می باشند. مشاغلی مانند جوشکاری، برقکاری، تاسیسات، آشپزی و خیاطی و غیره در این رده شغلی قرار دارند. برخی از مشاغل خانگی مورد نیاز کانادا در این سطح مهارت قرار می گیرند.

  • مشاغل با مهارت در سطح C

  در این رده شغلی مشاغلی قرار می گیرند که نیازمند مدرک دیپلم دبیرستان و یا گواهی شرکت در دوره های تخصصی مهارت آموزی می باشند. مشاغلی مانند رانندگی، فروشندگی و پیشخدمتی رستوران ها و بارها از جمله این مشاغل می باشند.

  • مشاغل با مهارت در سطح D

  در این رده شغلی مشاغلی قرار می گیرند که نیازمند مدرک دانشگاهی یا دیپلم و یا گواهی شرکت در دوره آموزشی تخصصی نمی باشند. مشاغلی مانند کارگری و نیروی خدماتی و نظافتی در این رده شغلی قرار دارند.

  وجود شغل متقاضی در لیست ناک NOC چه کمکی به مهاجرت به کانادا می کند؟

  متقاضیان برای مهاجرت شغلی به کانادا بر اساس برنامه های مختلف مهاجرتی نیاز به یک سطح مهارت شغلی ویژه دارند. در واقع هر برنامه مهاجرتی سطح مهارت های صفر، A، B، C و D را در سیستم ناک NOC کانادا نیاز دارد. می توان گفت که اگر شغل متقاضی در لیست شغل های مورد نیاز کانادا در سطح مورد نظر باشد، متقاضی می تواند برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کند.

  بنابراین متقاضی برای مهاجرت کاری به کانادا در ابتدا باید شغل خود را در لیست جاب آفر کانادا یا لیست اکسپرس اینتری و یا دیگر برنامه های مهاجرتی بررسی کند. اگر شغل متقاضی در سطح مهارت مشخص در لیست مشاغل جاب آفر کانادا و یا لیست مشاغل اکسپرس اینتری نبود، متقاضی باید به روش های دیگر برای مهاجرت به کانادا فکر کند.

  مدیر حسابداری، توسعه دهنده، مدیر بازاریابی، پرستار ثبت شده و رانندگی وسایل نقلیه سنگین از مشاغل مورد نیاز کشور کانادا در سال 2022 است.

  15 شغل مورد نیاز کانادا در سال 2023

  کشور کانادا با توجه به کمبود نیروی کاری متخصص و حرفه ای همچنان نیازمند ورود نیروی کاری تازه کار و فعال در بخش های صنعتی و تولیدی و فنی این کشور است. وجود فرصت های شغلی متنوع و تقاضای زیاد برای اشتغال نیروی کاری متخصص این کشور را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرت شغلی تبدیل کرده است. در ادامه به بررسی 15 شغل مورد نیاز کانادا در سال 2023 و میزان درآمد و حقوق هر یک می پردازیم.

  1. مدیر اصلی حسابداری Key Account Manager: کد ناک NOC 0601

  میانگین درآمد در هر ساعت: 5.000 دلار

  مدیران اصلی حسابداری در رونق کسب و کارها و دستیابی به موفقیت اقتصاد کشور کانادا نقش مهمی دارند. یک مدیر حسابداری با مشارکت های استراتژیک و تلاش برای فروش بیشتر خدمات مشتری را برای حفظ مشتریان سودآور ارائه می دهد.

  1. توسعه دهنده Developer: کد ناک NOC 2174 و 2175

  میانگین درآمد در هر ساعت: 3.846 دلار

  با توجه به رواج کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین توسعه دهندگان همچنان در زمره مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2023 می باشند. بر اساس تقاضای بالا برای کار توسعه دهندگان این متقاضیان می توانند از طریق برنامه های نامزدی استانی PNP نیز برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند.

  1. مدیر بازاریابی Marketing Manager: کد ناک NOC 0124

  میانگین درآمد در هر ساعت: 4.327 دلار

  مدیران بازاریابی از طریق استراتژی های آنلاین و آفلاین به رونق کسب و کارها کمک می کنند. بر اساس پیش بینی ها تا سال 2028 بالغ بر 19000 شغل در حوزه بازاریابی شامل مدیر بازاریابی، روابط عمومی و تبلیغات در کانادا ایجاد می شود. استان انتاریو مدیران بازاریابی مورد نیاز این استان را از طریق برنامه اکسپرس اینتری و به طور مستقیم برای مهاجرت کاری به کانادا دعوت می کند.

  1. پرستار ثبت شده Registered Nurse: کد ناک NOC 3012

  میانگین درآمد در هر ساعت: 4.000 دلار

  مشاغل در بخش مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور کانادا مورد نیاز می باشند. کمبود نیروی کاری متخصص در حوزه مراقبت های بهداشتی در دوران کرونا موجب شده است تا این کشور همچنان به کار تخصصی این رده شغلی نیازمند باشد. بر اساس تقاضای زیاد برای کار پرستاران ثبت شده برنامه های مهاجرتی مختلفی برای مهاجرت این متقاضیان به کانادا وجود دارد.

  1. راننده Driver: کد ناک NOC 7511، 7512، 7513 و 7514

  میانگین درآمد در هر ساعت: 1.950 دلار

  با رونق اقتصادی کانادا پس از دوران همه گیری کرونا نیاز به تخصص شغلی رانندگان در این کشور افزایش یافته است. رانندگان وسایل نقلیه سنگین، رانندگان وسایل نقلیه سنگین برای امور تجاری و رانندگان برای تحویل کالاها به صورت محلی دارای تقاضای بالایی برای کار در کانادا می باشند.

  1. نماینده خدمات مشتری Customer Service rep : کد ناک NOC 6552 و 6551

  میانگین درآمد در هر ساعت: 1.900 دلار

  نمایندگان خدمات مشتری CSR از طریق حضوری و آنلاین یا از طریق ایمیل و چت مجازی و یا تماس تلفنی به حل مشکلات مشتریان می پردازند. در اقتصاد پس از دوران همه گیری کرونا در کانادا شغل نماینده خدمات مشتری CSR همچنان مورد تقاضای شدید است.

  مهندسی مکاینک مدیر پروژه فناوری اطلاعات جزو مشاغل مورد نیاز کانادا

  میانگین درآمد در هر ساعت: 1.900 دلار

  کار جوشکاری در همه استان های کانادا به ویژه در استان های بریتیش کلمبیا و جزیره پرنس ادوارد بسیار مورد تقاضا است. پیش بینی می شود کشور کانادا تا سال 2028 در حدود 23000 موقعیت شغلی در حوزه کار جوشکاری را ایجاد کند. متقاضیان با دارا بودن سوابق و تجربه کار در حوزه جوشکاری در همه شهرهای کانادا مورد نیاز می باشند.

  1. مشاغل مهندسی Engineers: کد ناک NOC 2131، 2132، 2133، 2134، 2141، 2142، 2143، 2143، 2144، 2145، 2146، 2147 و 2148

  میانگین درآمد در هر ساعت: 4.400 دلار

  همه حوزه های مشاغل مهندسی در کانادا به دلیل کمبود نیروی کاری متخصص و حرفه ای مورد نیاز می باشد. کمبود مهندسان در کانادا موجب شده است تا کارفرمایان کانادایی برای پر کردن شکاف های موجود در بازار کار به متقاضیان بین المللی دارای شرایط لازم روی بیاورند.

  1. حسابدار Accountant: کد ناک NOC 1111

  میانگین درآمد در هر ساعت: 3.575 دلار

  وجود حسابداران ماهر برای رونق اقتصادی کسب و کارها و شرکت های تجاری نقش کلیدی دارند. مدیریت امور مالی موجب حفظ موفقیت شغلی کسب و کارها در دوران پس از همه گیری کرونا در کانادا شده است. پیش بینی می شود در سال های آینده فرصت های شغلی با رشد چشمگیر در کانادا برای حسابداران ایجاد شود.

  1. معمار  Cloud Architect : کد ناک NOC 2171

  میانگین درآمد در هر ساعت: 4.103 دلار

  همان گونه که شرکت های کانادایی بیشتر به سمت دورکاری پیش می روند، معماران برای کمک به پشتیبانی و راه اندازی طرح های اجرای برنامه های بسیار زیادی دارند. بر این اساس در سال 2023 و سال های پس از آن تقاضای فزاینده ای برای کار و اشتغال معماران در کانادا وجود دارد.

  1. مدیریت منابع انسانی Human Resource: کد ناک NOC 0112

  میانگین درآمد در هر ساعت: 4.974 دلار

  مشاغل منابع انسانی در کانادا و از جمله مدیریت منابع انسانی HR به پیروی کارکنان از قوانین کار ، کاهش جابجایی کارکنان و حمایت از رشد شرکت کمک زیادی می کنند. پس از دوران همه گیری کرونا در کشور کانادا رشد اقتصادی موجب رشد اشتغال شده است. بر این اساس مدیران منابع انسانی برای کمک به کارکنان جدید و مدیریت رشد شرکت ها و کسب و کارهای تجاری در کانادا بسیار مورد نیاز می باشند.

  1. برقکار Electrician: کد ناک NOC 7241، 7242، 7243، 7245 و 7246

  میانگین درآمد در هر ساعت: 3.000 دلار

  نیروی کاری مورد نیاز در حوزه مشاغل تولیدی و فنی در کانادا مانند برقکاران در سراسر کشور کانادا مورد نیاز است. پیش بینی می شود کشور کانادا تا سال 2028 به 23400 برقکار ماهر برای پر کردن شکاف های بازار کار و فرصت های شغلی در این حوزه نیاز دارد. در حال حاضر در حدود 20300 نیروی کاری برقکار جویای کار برای تکمیل فرصت های شغلی مورد نیاز در کانادا وجود دارد که هنوز کمبود در این حوزه شغلی وجود دارد.

  1. مدیر پروژه فناوری اطلاعات IT Project Manager: کد ناک NOC 0213

  میانگین درآمد در هر ساعت: 5.288 دلار

  مدیر پروژه فناوری اطلاعات در گروه شغلی مشاغل فناوری اطلاعات IT در کانادا می باشد. مدیران پروژه فناوری اطلاعات به نظارت، برنامه ریزی و اجرای اهداف فناوری اطلاعات کمک می کنند. از آن جا که صنعت فناوری کانادا به سرعت در حال پیشرفت است، مشاغل فنی در این حوزه بیشتر مورد نیاز است.

  1. مهندسی مکانیک Mechanical Engineer: کد ناک NOC 2132

  میانگین درآمد در هر ساعت: 4.200 دلار

  از جمله مشاغل مهندسی در کانادا که با تقاضای بسیار همراه است، شغل مهندسی مکانیک را می توان نام برد. مهندسان مکانیک نقش مهمی در تولید صنایع مختلف در سراسر کانادا به عهده دارند. متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی معتبر و سوابق کاری حرفه ای در حوزه مهندسی مکانیک می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مختلف به کانادا مهاجرت کنند.

  1. کارمندان حسابداری Accounting Clerks: کد ناک NOC 1431

  میانگین درآمد در هر ساعت: 2.256 دلار

  کارمندان حسابداری به تهیه اسناد مالی مهم و مرتبط با حساب های کسب و کار و شرکت های تجاری می پردازند. کارمندان حسابداری در کانادا صورتحساب ها، گزارش های موجودی و صورت های مالی شرکت ها را ارائه می دهند. از آن جایی که پس از همه گیری کرونا همه شرکت های تجاری در کانادا درصدد رشد و توسعه می باشند، وجود کارمندان حسابداری به این رشد و توسعه کمک زیادی می کنند.

  کشور کانادا بر اساس توسعه صنایع و کمبود نیروی متخصص و حرفه ای همواره نیازمند تخصص و مهارت کاری مهندسان در همه حوزه های مهندسی می باشد

  فرصت های شغلی تکمیل نشده در کانادا در سال 2023

  بر اساس گزارش فرصت های شغلی کانادا از 3 ماهه اول سال 2023 بیش از 900.000 موقعیت شغلی تکمیل نشده در کانادا وجود دارد. متقاضیان واجد شرایط با دارا بودن سوابق کاری و تحصیلی مرتبط با این حوزه های شغلی می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به فارسی که هنوز نیروی کاری مناسب برای تکمیل آن ها اقدام نکرده اند، همه نوع مشاغلی دیده می شود. این فهرست را که می توان مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا در سال 2023 نامید شامل فرصت های شغلی زیر است:

  • مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی
  • خدمات اسکان و تغذیه
  • خرده فروشی
  • ساخت و ساز و ساختمان
  • مشاغل تولیدی
  • خدمات تخصصی، علمی و فنی
  • خدمات اداری و پشتیبانی
  • مدیریت پسماند
  • حمل و نقل و انبارداری
  • عمده فروشی
  • سایر خدمات به استثنای مدیریت دولتی

  سریع ترین راه برای اشتغال در مشاغل مورد نیاز کانادا

  سیستم اکسپرس اینتری کانادا Express Entry همچنان سریع ترین و کارآمدترین راه برای مهاجرت کاری به این کشور می باشد. متقاضیان با دارا بودن مهارت های کاری و تجربه حرفه ای می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری مجوز اقامت و کار در هر نقطه کانادا را دریافت کنند. بسیاری از برنامه های نامزدی استانی PNP برای متقاضیان ماهر با تجربه کاری خاص برنامه ریزی شده است. اگر متقاضیان دارای شغل های مورد نیاز کانادا باشند، واجد شرایط برنامه نامزدی استانی PNP می باشند.

  استان های مختلف کانادا بر اساس بازار کار و شرایط اقتصادی و همچنین وضعیت صنایع کلیدی آن استان به متقاضیان متخصص و دارای تجربه و مهارت کاری نیازمند می باشند. بر این اساس متقاضیان واجد شرایط می توانند از طریق برنامه نامزدی استانی PNP برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند.

  افزایش فرصت های شغلی تکمیل نشده و کمبود نیروی کاری متخصص و فراهم کردن شرایط لازم برای جذب بیش از یک میلیون مهاجر شغلی موجب شده است و اکنون بهترین زمان برای مهاجرت متقاضیان جویای کار در کانادا باشد.

  مشاغل خانگی مورد نیاز کانادا

  همه گیری ویروس کرونا چشم انداز کار و اشتغال به صورت حضوری در شرکت ها، اداره ها و سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی را تغییر داد. به لطف فناوری اطلاعات و ارتباطات دیگر نیاز به حضور فیزیکی برای کار در بسیاری از ارگان ها وجود ندارد و از طریق دورکاری می توان همان کار را با سرعت بیشتر، کارایی و بازدهی بهتر و تعادل بهتر میان کار و زندگی انجام داد. بسیاری از مشاغل خانگی کانادا این روزها دارای حقوق و درآمد عالی هستند. در ادامه به ارائه برخی بهترین مشاغل خانگی در کانادا می پردازیم:

  • نویسندگی:

  متوسط درآمد سالانه از حدود 64.079 دلار کانادا و ساعتی 3.286 دلار کانادا.  میزان درآمد برای نویسندگان با تجربه سالانه تا حدود 100.000 دلار کانادا

  • اینفلوئنسر اینستاگرام:

  استخدام اینفلوئنسرها با حدود 5.000 تا 10.000 فالوور و حدود 100 لایک در هر پست برای تبلیغ محصولات و کالاها. میزان درآمد اینفلوئنسر از 50.000 تا 80.000 فالور برای هر پست اینستاگرامی در حدود 20.000 دلار کانادا

  • ویراستار:
  • اصلاح کننده اشتباه های املایی، دستوری و ساختار جملات در وبلاگ ها، روزنامه ها، مجلات و کتاب ها. میزان درآمد سالانه تا حدود 65.787 دلار کانادا
  • ویرایشگر فیلم:

  ویرایشگر فیلم های کوتاه، انیمیشن، ویدئوهای تبلیغاتی. میزان درآمد سالانه تا حدود 88.398 دلار کانادا

  • معلم مجازی:

  دارا بودن سوابق تدریس در یک موضوع خاص مانند آموزش زبان انگلیسی یا فرانسه، آموزش دروس ریاضی و علوم و یا آموزش موسیقی و آشپزی. میزان درآمد سالانه تا حدود 64.100 دلار کانادا

  دارا بودن مهارت های بازاریابی، سئو SEO، دیجیتال مارکتینگ، آفیس، فروش B2B و CRM برای مهاجرت کاری مدیران فروش به کانادا الزامی است.

  مشاغل پزشکی در کانادا

  کشور کانادا دارای یکی از بهترین بخش های خدمات مراقبت های بهداشتی و پزشکی در جهان است. شرایط مناسب کار و طبابت، وجود امکانات پزشکی پیشرفته و حقوق و درآمد بالا از ویژگی های مشاغل پزشکی در کانادا است. شغل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری و همچنین تخصص پزشکی از جمله شغل های مورد نیاز کشور کانادا در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا می باشد. بر اساس گزارش های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD کشور کانادا از نظر تعداد جراحان و پزشکان به ازای جمعیت این کشور در رتبه 28 از 30 قرار دارد.

  برای هر 1000 نفر شهروند کانادا در حدود 2.8 پزشک وجود دارد و در واقع فرصت های شغلی فراوانی برای گروه علوم پزشکی در این کشور وجود دارد. بر اساس گزارش بانک مشاغل کانادا، پس از دوران همه گیری کرونا افزایش استخدام  پزشک عمومی و پزشک خانواده در کانادا به بالاترین حد خود رسیده است. 

  بر اساس گزارش بانک مشاغل کانادا تا سال 2028 در حدود 12.200 فرصت شغلی جدید برای دندانپزشکان در کانادا ایجاد خواهد شد. این در حالی است که سالانه در حدود 7.000 دندانپزشک تازه کار وارد بازار کار کانادا می شوند. و به همین دلیل فرصت های کاری فراوانی برای دندانپزشکان مهاجر به کانادا وجود دارد. 

  بر اساس گزارش بانک مشاغل کانادا تا سال 2028 در حدود 32.500 فرصت شغلی در حوزه کار روانپزشکی برای متقاضیان متخصص در این شغل در کانادا ایجاد خواهد شد. 

  • حقوق و درآمد یک روانپزشک در کانادا سالانه تا 250.000 دلار کانادا می باشد.
  • حقوق و درآمد یک جراح در کانادا سالانه تا 340.000 دلار کانادا می باشد.
  • حقوق و درآمد یک دندانپزشک در کانادا سالانه تا 293.000 دلار کانادا می باشد.

  پرتقاضاترین مشاغل پزشکی در کانادا

  به طور کلی بیشتر مشاغل در حوزه گروه علوم پزشکی در کانادا دارای بازار کار فعال و پر رونق می باشد. متقاضیان دارای تخصص حرفه ای در گروه علوم پزشکی با دارا بودن مدرک معتبر و سوابق کاری مفید می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مختلف به این کشور مهاجرت کنند. از پرتقاضاترین مشاغل پزشکی در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • داروسازی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 3131
  • روانشناس بالینی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 4151
  • فیزیوتراپیست با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 3142
  • دستیاری کادر درمان با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 3237
  • پرستاری با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 3012
  • کمک پرستار با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 3233
  • عینک ساز با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 3231

  مشاغل مهندسی در کانادا

  کشور کانادا با توجه به رشد و توسعه در صنایع مادر و صنایع وابسته و همچنین پیشرفت های علمی در حوزه های تولید و ساخت همواره نیازمند تخصص و مهارت کاری مهندسان در همه حوزه های مهندسی می باشد. به ویژه پس از دوران همه گیری کرونا نیاز به نیروی کاری متخصص در حوزه های مختلف مهندسی در این کشور افزایش یافته است. رشته های مهندسی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و از جمله مشاغل پردرآمد محسوب می شوند. از پرتقاضاترین مشاغل مهندسی در کانادا موارد زیر را می توان نام برد.

  • مهندس پروژه با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2131
  • کارشناس کنترل کیفیت با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2141
  • مهندس عمران با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 2231
  • مهندس صنایع با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 2233
  • مدیریت مهندسی با مهارت شغلی در سطح صفر و کد ناک NOC 0211
   با توجه به کاهش متقاضیان واجد شرایط برای تکمیل فرصت های شغلی در حوزه امور مالی و حسابداری احتمال اخذ ویزای کار کانادا برای متخصصان در این حوزه شغلی زیاد است.

  مشاغل فناوری اطلاعات IT در کانادا

  مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات IT در کانادا از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا و از پرتقاضاترین مشاغل این کشور می باشد. متقاضیان با اشتغال در این حوزه شغلی به فعالیت در پروژه های تکنولوژی اطلاعات، ارائه راه حل های تحقیقی و مدیریت کارکنان می پردازند. با توجه به سرعت بالای رشد تکنولوژی در کانادا و نیاز بازار کار این کشور به متخصصان در حوزه فناوری اطلاعات IT فرصت های شغلی فراوانی برای متقاضیان دارای این تخصص کاری وجود دارد.

  احتمال کار و اشتغال متقاضیان دارای مدرک IT با مهارت در حوزه های برنامه نویسی Java،  Linux، SQL، PYTHON و NET در کانادا در سطح بالایی است. یک مدیر IT در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه از 200.000 تا 203.000 دلار کانادا می باشد.

  پرتقاضاترین مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات IT در کانادا

  به طور کلی همه دارندگان مدرک مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات IT با دارا بودن شرایط لازم می توانند در کار و اشتغال های مرتبط در کانادا مشغول کار شوند. می توان گفت که بیشتر مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات از پرتقاضاترین مشاغل کانادا می باشند. برخی از پرتقاضاترین مشاغل در این حوزه شغلی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا عبارت است از:

  • توسعه دهنده نرم افزار با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2147
  • طراح و توسعه دهنده وب با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2175
  • برنامه نویس کامپیوتر با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2147
  • مشاور و تحلیلگر فناوری اطلاعات با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2171
  • تحلیلگر پایگاه داده با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2172
  • تکنسین شبکه کامپیوتری با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 2281
  • مدیر فناوری اطلاعات با مهارت شغلی در سطح صفر و کد ناک NOC 0213

  مشاغل در حوزه فروش و بازاریابی در کانادا

  در حال حاضر مشاغل در حوزه فروش و بازاریابی در کانادا از پردرآمدترین مشاغل کانادا محسوب می شود. متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی در حوزه بازاریابی و سوابق کاری مفید در این زمینه می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی به کانادا مهاجرت کنند.

  مدیر بازاریابی و فروش وظیفه پشتیبانی، حفاظت و بهسازی تصویر ذهنی از برند تجاری و خدمات و کالاهای آن برند را بر عهده دارد. کارشناسان فروش و بازاریابی و مدیران بازاریابی برای رشد و توسعه برند تجاری شرکت ها و کسب و کارها از تاکتیک ها و روش های بازاریابی مدرن استفاده می کنند.

  متقاضیانی که دارای مدرک مدیریت بازاریابی و یا مدیریت اجرایی MBA از دانشگاه های معتبر و همچنین دارای سوابق کاری مفید در این حوزه می باشند، می توانند برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند. میانگین حقوق و درآمد یک مدیر بازاریابی سالانه 190.000 تا 195.000 دلار کانادا می باشد.

  پرتقاضاترین مشاغل در حوزه فروش و بازاریابی در کانادا

  متقاضیان با دارا بودن مدرک مرتبط و سوابق کاری و همچنین مهارت های بازاریابی از جمله سئو SEO، دیجیتال مارکتینگ، آفیس، فروش B2B و CRM می تواند با اخذ حقوق و درآمد عالی در کانادا به کار و اشتغال مناسب بپردازند. از پرتقاضاترین مشاغل در حوزه فروش و بازاریابی در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • مدیر بازاریابی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 0124
  • مدیر اکانت با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 0601
  • مدیر اکانت تبلیغات با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 1123
  • کارشناس فروش با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 6235
  • مرچندایزر با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 6222
  • مدیر دیجیتال الکترونیک با مهارت شغلی در سطح صفر و کد ناک NOC 0601
  • مدیر تجارت الکترونیک با مهارت شغلی در سطح صفر و کد ناک NOC 0124
  رانندگان و کارگران متقاضیان از طریق برنامه جاب آفر کانادا و دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی می توانند به کانادا مهاجرت کنند

  مشاغل در حوزه منابع انسانی در کانادا

  کشور کانادا به منظور تامین نیروهای انسانی مورد نیاز شرکت های تجاری و کسب و کارهای جدید نیازمند مدیران منابع انسانی با تجربه می باشد. در واقع استخدام و بکارگیری نیروهای کاری جدید در کانادا نیازمند تخصص کاری و مهارت حرفه ای مدیران منابع انسانی است.

  مدیران منابع انسانی مسئولیت استخدام کارکنان و کارگران جدید، سازماندهی کار در شرکت ها و ارتقا روحیه کارمندان در طی بحران های کاری و اجتماعی را به عهده دارند. مشاغل در حوزه منابع انسانی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2023 می باشد. کمبود شدید مهارت کاری در حوزه منابع انسانی و وجود فرصت های کاری مناسب موجب مهاجرت متقاضیان واجد شرایط به کانادا شده است.

  • میزان حقوق و درآمد مدیر منابع انسانی در کانادا سالانه تا 45 هزار دلار کانادا است.
  • میزان حقوق و درآمد مدیر اجرایی پرداخت ها سالانه تا 60 هزار دلار کانادا است.
  • میزان حقوق و درآمد شریک تجاری منابع انسانی سالانه تا 110 هزار دلار کانادا می باشد.

  پرتقاضاترین مشاغل در حوزه منابع انسانی در کانادا

  مشاغل در حوزه منابع انسانی از شغل های مورد نیاز کانادا در سال 2023 است که اتفاقاً از مشاغل پرتقاضای این کشور نیز می باشد. متقاضیان دارای مهارت و دانش علمی و عملی در حوزه های سازماندهی اداره ها و شرکت ها از لحاظ نیروی انسانی، می توانند از طریق برنامه های مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کنند. بهترین استان ها برای کار مدیران منابع انسانی در کانادا استان های بریتیش کلمبیا و انتاریو می باشد.

  • کارشناس منابع انسانی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 1121
  • هماهنگ کننده نیروی انسانی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 1121
  • کارشناس آموزش و توسعه با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 1121
  • کارشناس استخدام با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 1223
  • مدیر منابع انسانی با مهارت شغلی در سطح صفر و کد ناک NOC 0112

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مشاغل مالی و حسابداری در کانادا

  مشاغل مالی و حسابداری از پردرآمدترین مشاغل در کانادا و از جمله مشاغل مورد نیاز کشور کانادا می باشند. موسسه های مالی و بانک ها و شرکت های تجاری و کسب و کارهای جدید در کانادا به دانش و مهارت حرفه ای حسابداران و مدیران مالی نیازمندند. در مناطقی مانند تورنتو، کبک و بریتیش کلمبیا نیاز بیشتری به دانش و تخصص حرفه ای حسابداران و مدیران مالی وجود دارد.

  • حقوق و درآمد مشاور مالی یا مدیر مالی در کانادا سالانه تا 90 هزار دلار کانادا می باشد.
  • حقوق و درآمد کارمند پرداخت کننده حساب ها در کانادا سالانه تا 55 هزار دلار کانادا است.
  • حقوق و درآمد کارشناس پرداخت کننده در کانادا در هر ساعت 2500 دلار کانادا می باشد.

  پرتقاضاترین مشاغل مالی و حسابداری در کانادا

  مشاغل مالی و حسابداری در کانادا همواره در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا می باشند. بر اساس گزارش ها تا 10 سال آینده بالغ بر 94000 فرصت شغلی در حوزه امور مالی و حسابداری در کانادا ایجاد خواهد شد. این در حالی است که میزان متقاضیان واجد شرایط برای تکمیل فرصت های شغلی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

  بر این اساس متقاضیان دارای مدرک تحصیلی مرتبط و همچنین سوابق کاری مفید می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی به این کشور مهاجرت کنند. از پرتقاضاترین مشاغل مالی و حسابداری در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • حسابدار با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 1111
  • حسابدار مالیاتی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 1111
  • مشاور ارشد مالی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 1114
  • تحلیلگر کسب و کار با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 4162
  • کارمند پرداخت حقوق با مهارت شغلی در سطح  C و کد ناک NOC 1432
  • مدیر مالی با مهارت شغلی در سطح صفر و کد ناک NOC 0111
  مدیران بازرگانی می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری Express Entry، برنامه کارگران ماهر فدرال FSW و برنامه کار مهارت فدرال FSTP کانادا برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کنند

  مشاغل نمایندگی خدمات مشتریان در کانادا

  شرکت های تجاری، کسب و کارهای تجاری و فروشگاه ها برای فروش بیشتر نمایندگی خدمات مشتریان پس از فروش کالا و خدمات مشتریان را ارائه می دهند. مشاغل نمایندگی خدمات مشتریان در کانادا تلاش می کنند تا رضایت خاطر مشتریان را فراهم کنند. کیفیت خدمات ارائه شده از طرف نمایندگی خدمات مشتریان در کانادا می تواند موجب فروش بیشتر و خرید دائمی شود.

  مشاغل نمایندگی خدمات مشتریان بیشتر در شهرهای تورنتو، مونترال، اونتاریو و ساسکاچوان کانادا مورد نیاز می باشد. میزان حقوق و درآمد مشاغل نمایندگی خدمات مشتریان در کانادا سالانه از 45 هزار تا 50 هزار دلار کانادا می باشد.

  پرتقاضاترین مشاغل نمایندگی خدمات مشتریان در کانادا

  مشاغل در گروه شغلی نمایندگی خدمات مشتریان از مشاغل پرتقاضا و مورد نیاز در کانادا در سال 2023 می باشد. وجود فرصت های شغلی متنوع در این حوزه شغلی، نیاز شدید به این گروه شغلی و درآمد و حقوق مناسب موجب مهاجرت متقاضیان واجد شرایط به کانادا شده است. از پرتقاضاترین مشاغل نمایندگی خدمات مشتریان در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • مدیر گروه فروش و خدمات مشتریان با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 6211
  • نماینده خدمات مشتریان با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 6552
  • کارشناس خدمات آنلاین با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 6564
  • کارشناس فروش و خدمات تلفنی با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 6552

  مشاغل اداری در کانادا

  کشور کانادا همچنان به متقاضیان دارای تجربه کاری در حوزه کارهای دفتری و اداری نیاز دارد. کارمندان دفتری و دستیاران امور اداری و کارمندان دفتری که دارای شرایط لازم باشند، می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی به کانادا مهاجرت شغلی کنند. متقاضیان باید در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا فرصت های شغلی مرتبط با کار اداری و دفتری خود را پیدا کرده و از این طریق اقدام کنند. از پرتقاضاترین مشاغل اداری در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • کارمندان دفتری با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2175
  • دستیار حقوقی اداری با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 1242
  • دستیار امور اداری با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 1241
  • نماینده خدمات مشتریان با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 6551
  • کارمند ورود اطلاعات با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 1422

  مشاغل تدارکاتی در کانادا

  مشاغل تدارکاتی در کانادا طیف وسیعی از مشاغل مختلف از رانندگی تا کارگری را در بر می گیرد. کشور کانادا برای رشد و توسعه اقتصادی و گسترش صنایع و همچنین رونق کسب و کارها نیازمند مشاغل مهمی مانند مشاغل تدارکاتی است. در واقع گرچه این مشاغل از مشاغل کلیدی محسوب نمی شوند، اما نقش زیادی در حمل و نقل کالاها و ارائه خدمات دارند.

  متقاضیان با دارا بودن مشاغل تدارکاتی از طریق لیست جاب آفر کانادا و دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی می توانند به کانادا مهاجرت کنند. از پرتقاضاترین مشاغل تدارکاتی در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • مسئول خرید با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 6222
  • سوپروایزر تولید با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 7301
  • راننده کامیون با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 7511
  • راننده سرویس با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 7514
  • راننده لیفتراک با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 7452
  • مونتاژ کار با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 9525
  • کارگر انبار با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 1521
  • کارگر خدماتی با مهارت شغلی در سطح D و کد ناک NOC 7621
   در بالاترین فهرست 100 شغل پردرآمد در کانادا در سال 2022 مشاغل گروه پزشکی و مهندسی علوم کامپیوتر دیده می شود.

  مشاغل تولیدی و فنی در کانادا

  کشور پیشرفته و صنعتی کانادا برای فعالیت بخش های اقتصادی خود نیازمند متخصصان فنی و تولیدی است. در واقع بسیاری از صنایع کلیدی و مهم کانادا با کمبود نیروی کاری فعال در حوزه مشاغل تولیدی و فنی مواجه هستند. مشاغل تولیدی و فنی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارند.

  متقاضیان واجد شرایط با دارا بودن مهارت های شغلی در مشاغل تولیدی و فنی کانادا می توانند در لیست مشاغل جاب آفر کانادا فرصت شغلی مناسب را پیدا کرده و به این کشور مهاجرت کنند. از پرتقاضاترین مشاغل تولیدی و فنی در کانادا در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا به فارسی موارد زیر را می توان نام برد:

  • مکانیک خودرو با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 7321
  • مکانیک ماشین آلات سنگین با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 7312
  • تکنسین دستگاه های تولیدی با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 7311
  • جوشکار و اپراتور دستگاه های جوشکاری با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 7237
  • سوپروایزر تولید با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 7301
  • نجار با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 7271
  • مونتاژ کار با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 9525
  • اپراتور دستگاه های تولیدی با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 9411

  مشاغل خوب در کانادا

  مشاغل خوب در کانادا آن دسته از شغل های مورد نیاز کشور کانادا می باشد که دارای درآمد و حقوق خوب، فرصت های ارتقای شغلی و آینده شغلی خوب باشند. علاوه بر این برای اشتغال در برخی از مشاغل خوب در کانادا نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی نمی باشد.

  متقاضی با ارائه گواهی های آموزشی و سوابق کاری و مهارت و تخصص در آن حوزه کاری می تواند به کانادا مهاجرت کند و در آن شغل خوب مشغول کار و اشتغال شود. در ادامه به برخی از مشاغل خوب در کانادا چه با ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی و چه با ارائه گواهی تخصص حرفه ای و مهارت کاری اشاره می کنیم.

  مدیر فروش در کانادا

  مدیر فروش از جمله مشاغل خوب در کانادا و در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد. مدیران فروش در فروشگاه ها، خرده فروشی و عمده فروشی، ارائه خدمات اجاره کالا، فروش از راه دور و بازاریابی تلفنی فعالیت می کنند. ارائه تاکتیک هایی برای پیشرفت و ارتقاء یک کارخانه، شرکت تولیدی و سازمان از جمله فعالیت های مدیران فروش است.

  مدیران و مشاوران فروش و بازاریابی از مشاغل پرتقاضا در کانادا 2023 می باشد. کمبود نیروی کاری متخصص و با مهارت در این حوزه شغلی و درآمد و حقوق مناسب از دلایل گرایش مدیران فروش موفق برای مهاجرت کاری به کانادا است.

  از شرایط کار به عنوان مشاور و مدیر فروش در کانادا می توان به دارا بودن مهارت های ارتباطی قوی برای متقاعد کردن مشتریان احتمالی به خرید محصولات و کالاها و دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد مدیریت تجاری اشاره کرد. مناطقی مانند شهر تورنتو، استان انتاریو و مانیتوبا از بهترین مقاصد مهاجرت شغلی برای مدیران و مشاوران فروش در کانادا است.

  • میزان حقوق و درآمد مشاوران فروش در کانادا در هر ساعت 1900 دلار کانادا است.
  • میزان حقوق و درآمد هماهنگ کننده فروش سالانه تا 55 هزار دلار کانادا می باشد.
  • میزان حقوق و درآمد مدیر فروش در کانادا سالانه از 180.000 تا 187.000 دلار کانادا می باشد.

  آرایشگری در کانادا

  آرایشگری از آن دسته مشاغل خوب در کانادا است که نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی ندارد و متقاضیان با ارائه گواهی های آموزشی و اثبات مهارت و تخصص در این کار می توانند به کانادا مهاجرت کنند. علاوه بر این متقاضیان دارای مهارت شغلی در حوزه آرایشگری برای مهاجرت به کانادا نیاز به اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی نمی باشند.

  در واقع شغل آرایشگری در کانادا گرچه در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا است، اما در لیست جاب آفر کانادا موجود نمی باشد. شغل آرایشگری در کانادا با کد ناک NOC 6341 دارای سطح مهارت B می باشد.

  گرچه استان های کانادا برای کار آرایشگران دارای قوانین مجزا و مختلف می باشند، اما میزان درآمد این شغل در همه استان های کانادا خوب و مطلوب است. حوزه کاری آرایشگران در کانادا بسیار گسترده است و متقاضیان بر اساس مهارت شغلی و تخصص حرفه ای خود می توانند در فرصت های کاری مختلف مشغول فعالیت شوند.

  متقاضی با کار و اشتغال در کانادا می تواند از مزیت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود برخوردار شود.

  وکالت در کانادا

  عنوان شغلی وکالت با کد ناک NOC 4112 و سطح مهارت A از شغل های مورد نیاز کانادا در سال 2023 می باشد. در سال 2018 بر طبق گزارش بانک مشاغل کانادا در حدود 106.000 وکیل در کانادا مشغول کار بوده اند.

  پیش بینی می شود که تا سال 2028 در حدود 46.000 فرصت شغلی جدید برای وکلا، قضات و سردفتر اسناد رسمی در ایالت کبک کانادا ایجاد خواهد شد. وجود فرصت های شغلی متنوع و همچنین حقوق و درآمد مناسب از دلایل وکلا برای مهاجرت شغلی به کانادا در گروه شغلی وکالت و حقوق است.

  از شرایط مهم مهاجرت شغلی به کانادا برای وکلا دارا بودن مدرک تحصیلی LLB و یا LLM و سوابق کار حقوقی و مهارت های حرفه ای در این گروه شغلی است. میزان درآمد و حقوق یک وکیل در کانادا سالانه 190.000 تا 192.000 دلار کانادا می باشد.

  عکاسی در کانادا

  شغل عکاسی با کد ناک  NOC 5221 و با سطح مهارت B از شغل های مورد نیاز کشور کانادا و در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به فارسی در این مقاله است. در این لیست بسیاری از مشاغل خانگی مورد نیاز کانادا و لیست مشاغل جاب آفر کانادا نیز ارائه شده است. متقاضیان برای کار در حوزه عکاسی در کانادا نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و سوابق کاری و حرفه ای دارند. عکاسی از آن دسته مشاغل مورد نیاز کانادا است که نیاز به خلاقیت و ذوق هنری دارد.

  متقاضیان دارای شرایط لازم برای کار در حوزه عکاسی در کانادا می توانند از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری برای مهاجرت اقدام کنند.

  مهندسی نفت در کانادا

  کشور کانادا به دلیل دارا بودن منابع نفتی و گازی و صنایع پیشرفته نفت و گاز از بهترین کشورهای جهان برای کار مهندسان نفت است. وجود فرصت های شغلی فراوان، حقوق و درآمد عالی و آینده شغلی مطلوب از جمله مزایای مهاجرت مهندسان نفت به کانادا است. کار در حوزه مشاغل مهندسی نفت از پردرآمدترین مشاغل در کانادا با مزایای شغلی فراوان است.

  کشف، تولید و استخراج گاز و نفت، برنامه ریزی، طراحی، توسعه و نظارت بر پروژه های مرتبط با استخراج نفت و کار در پالایشگاه ها از جمله مشاغل مهم برای مهندسی نفت در کانادا است.

  دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی مهندسی نفت و یا رشته های مهندسی مرتبط و سوابق کاری مفید از شرایط مهاجرت شغلی در حوزه شغلی مهندسی نفت در کانادا است. میزان حقوق و درآمد یک مهندس نفت در کانادا سالانه تا 208.000 دلار کانادا می باشد. از پرتقاضاترین مشاغل در حوزه مهندسی نفت در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • تکنسین حفاری نفت و گاز با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 8232
  • مهندس حفاری نفتی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2145
  • سوپروایزر نفت و گاز و پتروشیمی با مهارت شغلی در سطح B و کد ناک NOC 8222
  • کارگر اپراتور حفاری کار با مهارت شغلی در سطح C و کد ناک NOC 8412

  مدیریت در کانادا

  بر اساس گزارش سایت www.trade schools مشاغل مربوط به حوزه شغلی مدیریت بازرگانی به عنوان یکی از 17 شغل پر تقاضا در کانادا محسوب می شود. جالب است که رشته مدیریت بازرگانی از  اولین مشاغل در فهرست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا NOC می باشد.

  مدیران بازرگانی و تجاری با دارا بودن شرایط لازم می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری Express Entry، برنامه کارگران ماهر فدرال FSW و برنامه کار مهارت فدرال FSTP کانادا برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کنند. میزان حقوق و درآمد مدیر بازرگانی در کانادا سالانه از  حدود 220 تا 225 هزار دلار کانادا می باشد.

  از جمله مشاغل موردنیاز کانادا در حوزه مدیریت مشاغل مدیریت ارشد، مدیریت خدمات اجرایی، مدیریت خدمات مالی و بازرگانی، مدیریت ارتباطات و مدیریت مراقبت های بهداشتی و درمانی را می توان نام برد. علاوه بر این کشور کانادا به مدیران مهندسی و سیستم های اطلاعات، مدیران خدمات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، مدیران خدمات غذایی و تفریح و سرگرمی و مدیران ساخت و ساز و اقدامات عمرانی نیز نیازمند است.

   اگر شغل متقاضی در لیست شغل های مورد نیاز کشور کانادا ناک NOC نباشد، متقاضی نمی تواند برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کند.

  توسعه دهنده نرم افزار در کانادا

  توسعه دهنده نرم افزار در گروه مشاغل مورد نیاز کشور کانادا و از شغل های پردرآمد این کشور می باشد. متقاضیان دارای مهارت حرفه ای در توسعه نرم افزاری و وب با دارا بودن شرایط لازم می توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. حوزه کاری توسعه دهنده وب، نرم افزار و یا موبایل در کانادا بسیار گسترده است.

  کشور کانادا با کمبود نیروی متخصص و حرفه ای در حوزه توسعه دهنده نرم افزار، وب و موبایل در حوزه های کدنویسی، طراحی وب سایت ها، طراحی اپلیکیشن های موبایل و ساخت اپلیکیشن ها مواجه است.

  گروه شغلی توسعه دهنده وب از مشاغل پرتقاضا در کانادا 2023 می باشد که دارای حقوق و درآمد عالی و آینده شغلی خوب است. کمبود نیروی کاری در حوزه توسعه دهنده وب در شهرهای مونترال، ونکوور و تورنتو و استان انتاریو بیشتر دیده می شود.

   از جمله مشاغل در حوزه شغل توسعه دهنده وب در کانادا توسعه دهنده IU، توسعه دهنده ارشد Raytheon/React، مهندس نرم افزار Java/Scala و مهندس نرم افزار Full-stack را می توان نام برد.

  مهندسی کشاورزی در کانادا

  کشور کانادا به دلیل وجود مزارع و جنگل ها و صنعت بزرگ کشاورزی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و مهم ترین صادرکنندگان این محصولات است. بر این اساس نیاز به مهندسان کشاورزی ماهر و باتجربه برای کار و اشتغال در این کشور بسیار زیاد است. مهندسان کشاورزی با دارا بودن مدرک معتبر در حوزه کشاورزی و همچنین سوابق کاری مفید و تخصص حرفه ای می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مانند برنامه اکسپرس اینتری به این کشور مهاجرت کنند. از پرتقاضاترین مشاغل در حوزه مهندسی کشاورزی در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

  • مهندس کشاورزی با مهارت شغلی در سطح A و کد ناک NOC 2148
  • مدیریت مهندسی کشاورزی با مهارت شغلی در سطح صفر و کد ناک NOC 0821

  100 شغل پردرآمد کانادا در سال 2023

  متقاضیان با دارا بودن مدرک تحصیلی و سوابق کار ی و حرفه ای می توانند در مشاغل پردرآمد کانادا مشغول کار شوند و ضمن کسب درآمد عالی از دیگر مزایای کار و اشتغال در این کشور برخوردار شوند.

  در ادامه این مقاله به ارائه 100 شغل پردرآمد کانادا می پردازیم که شامل مشاغل مورد نیاز کانادا، مشاغل خانگی مورد نیاز کانادا و مشاغل موجود در لیست مشاغل جاب آفر کانادا است. میزان حقوق و درآمد سالانه به ترتیب از بالا به پایین ذکر شده است:

  پردرآمدترین مشاغل کانادامتوسط حقوق و درآمد ملی در هر سال
  تخصص قلب (پزشک و جراح)351.827 دلار
  تخصص بیهوشی326.269 دلار
  تخصص ارتودنسی (دندانپزشک)264.850 دلار
  روانپزشک224.577 دلار
  جراحی پزشکی216.248 دلار
  تخصص لثه214.896 دلار
  پزشک عمومی202.387 دلار
  دندانپزشک196.417 دلار
  تخصص داخلی194.938 دلار
  تخصص زنان و زایمان191.930 دلار
  پرستار بیهوشی185.856 دلار
  تخصص کودکان180.202 دلار
  پزشک خانواده170.283 دلار
  مدیر معماری168.762 دلار
  کارشناس تحلیلگر کیفی153.539 دلار
  معاون رئیس جمهور151.358 دلار
  مدیر امنیت اطلاعات149.204 دلار
  معمار سازمانی142.355 دلار
  مهندس نرم افزار139.127 دلار
  مدیر مهندسی نرم افزار138.933 دلار
  داروساز ارشد بالینی136.971 دلار
  مهندس ذخیره داده ها134.999 دلار
  مهندس اطمینان سایت134.840 دلار
  مدیر ارشد بازاریابی133.440 دلار
  مهندس Cloud123.688 دلار
  مدیر ارشد اطلاعات123.155 دلار
  تخصص علم داده ها121.673 دلار
  چشم پزشک118.486 دلار
  مهندس راه حل ها114.155 دلار
  مدیر ارشد اجرایی122.591 دلار
  مدیر داروخانه112.546 دلار
  کنترلگر و ناظر شرکت112.203 دلار
  تخصص زانو و مفاصل112.181 دلار
  توسعه دهنده نرم افزار111.846 دلار
  مشاور عمومی110.733 دلار
  مدیر برنامه‌ ریزی و تحلیل مالی110.418 دلار
  دستیار پرستار110.164 دلار
  مشاور تجاری شرکت109.691 دلار
  مدیر تحلیلگر108.564 دلار
  کارشناس بیمه108.313 دلار
  مهندس نرم افزار106.119 دلار
  دستیار پزشک105 594 دلار
  مدیر کارخانه104.902 دلار
  مهندس سیستم104.213 دلار
  ماما103.311 دلار
  توسعه دهنده Java103.292 دلار
  مدیر گزارش مالی102.178 دلار
  ریاضیدان100.351 دلار
  اقتصاددان98.716 دلار
  مهندس هوانوردی98.396 دلار
  دامپزشک95.762 دلار
  متخصص ارشد95.203 دلار
  مدیر عملیات95.007 دلار
  مدیر پایگاه داده ها92.298 دلار
  مهندس انرژی اتمی91.119 دلار
  طراح کاربری89.916 دلار
  مدیر  فناوری اطلاعات IT89.577 دلار
  وکیل89.487 دلار
  مدیر امور سیاسی89.085 دلار
  مدیر امنیت و بهداشت محیط88.684 دلار
  سرپرست ساخت و ساز87.285 دلار
  روانشناس86.181 دلار
  توسعه دهنده برنامه کاربردی86.120 دلار
  مدیر سیستم86.059 دلار
  مهندس85.621 دلار
  متخصص آمار و داده ها84.336 دلار
  قاضی83.715 دلار
  مدیر بازاریابی83.656 دلار
  مهندس مکانیک83.230 دلار
  تحلیلگر امنیت اطلاعات83.001 دلار
  محقق و پژوهشگر82.927 دلار
  مدیر بالینی82.422 دلار
  تکنسین ارشد MRI82.111 دلار
  دانشیار دانشگاه81.957 دلار
  درمانگر ارشد فیزیکی81.715 دلار
  مهندس عمران81.425 دلار
  مسئول پرداخت وام81.233 دلار
  مدیر پروژه81.214 دلار
  درمانگر ارشد رادیو پرتو80.891 دلار
  درمانگر شغلی80.424 دلار
  مهندس دریایی79.531 دلار
  تحلیلگر سیستم78.974 دلار
  تحلیلگر مدیریت78.300 دلار
  مدیر ساخت و ساز75.564 دلار
  مهندس زیست پزشکی75.564 دلار
  مدیر فروش75.263 دلار
  مدیر روابط عمومی74.798 دلار
  مهندس صنعتی73.905 دلار
  مدیر محیطی73.829 دلار
  آسیب شناس گفتاری73.248 دلار
  برآوردگر هزینه72.751 دلار
  مدیر فروش72.633 دلار
  حسابدار عمومی72.414 دلار
  مدیر پرونده پرستار ثبت شده69.055 دلار
  دلال و واسطه معاملات68.341 دلار
  مدیر آزمایشگاه66.687 دلار
  روانشناس66.643 دلار
  محقق بازار65.349 دلار
  متخصص طب مفاصل و ستون فقرات65.201 دلار
  مدیر بازاریابی64.259 دلار
  ارایشگری از آن دسته مشاغل مورد نیاز کشور کانادا است که نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی ندارد و متقاضیان با ارائه گواهی های آموزشی و اثبات مهارت در این کار می توانند به کانادا مهاجرت کنند.

  امکان اخذ اقامت دائم با اشتغال در کانادا

  متقاضیان دارای مدرک تحصیلی در یک حوزه شغلی مورد نیاز کانادا در لیست ناک NOC و با دارا بودن سوابق کاری حرفه ای می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی به کشور کانادا مهاجرت کنند.

  از برنامه های مهاجرتی شغلی به کانادا می توان برنامه اکسپرس اینتری Express Entry، برنامه اسکیل ورکر Skilled Worker و لیست جاب آفر Job Offer کانادا را نام برد.

  متقاضی با اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا می تواند مجوز اقامت 5 ساله این کشور را دریافت کند. مجوز 5 ساله اقامت از طریق برنامه اسکیل ورکر در صورتی تمدید می شود که متقاضی 3 سال از این 5 سال را در کانادا به کار و اشتغال مستمر و مداوم مشغول بوده و بیمه و مالیات خود را نیز به طور مرتب پرداخت کرده باشد.

   متقاضیان با اخذ ویزای کار و چند سال کار و اشتغال در کانادا در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند تابعیت و شهروندی کانادا را دریافت کنند. البته برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا تسلط به زبان انگلیسی، کسب امتیاز لازم در آزمون شهروندی و تسلط به قوانین مدنی و قوانین اساسی کانادا الزامی است.

  متقاضی پس از گذشت ۳ ماه از ورود به کانادا می تواند از بیمه و خدمات بهداشتی این کشور برخوردار شود. علاوه بر این برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه خانواده را دریافت کند. فرزندان متقاضی با اخذ ویزای همراه می توانند در مدارس دولتی کانادا به رایگان تحصیل کنند و همسر متقاضی می تواند در این کشور به کار و اشتغال پاره وقت و تمام وقت بپردازد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  امکان اخذ ویزای همراه با اشتغال در کانادا

  متقاضیان از طریق برنامه های مهاجرتی و با دارا بودن شرایط لازم می توانند برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کنند. یکی از مزایای اشتغال و اخذ ویزای کار کانادا همراهی همسر و فرزندان متقاضی در کانادا و اخذ ویزای همراه است.متقاضی برای اخذ ویزای همراه خانواده کانادا باید اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان خود را در مدت اقامت در کانادا دارد. همسر متقاضی با اخذ ویزای همراه می تواند در این استان مشغول کار شود و به صورت تمام وقت به کار و اشتغال بپردازد. فرزندان زیر 18 سال متقاضی نیز می توانند در مدارس دولتی این کشور به رایگان تحصیل کنند. مدت زمان اعتبار ویزای همراه همسر و فرزندان متقاضی تا زمان اعتبار ویزای کار متقاضی است.

  بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

  بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در سال 2023 مشاغل در حوزه های علوم پزشکی، مهندسی و مشاغل تخصصی و حرفه ای است. کشور کانادا به دلیل جمعیت کم و همچنین افزایش تعداد سالمندان و کمبود نیروی کاری جوان و حرفه ای به متقاضیان متخصص در حوزه های مختلف شغلی نیاز دارد.

  بر این اساس بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در سال 2023 مشاغلی است که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ناک NOC ارائه شده است. برخی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال 2023 عبارت است از:

  • رشته های گروه علوم پزشکی شامل پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری
  • رشته های گروه مدیریت شامل مدیریت پروژه، مدیریت اجرایی، مدیریت بازرگانی
  • رشته های گروه مهندسی علوم کامپیوتر شامل متخصصان در حوزه نرم افزار، فناوری اطلاعات IT، توسعه دهنده وب، برنامه نویسی
  • رشته های گروه مهندسی شامل مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی نفت، مهندسی کشاورزی
  • رشته های گروه امور مالی و حسابداری شامل حسابدار، مدیر مالی، حسابرس
  • رشته های مدیریت کسب و کار، مهندسی هوافضا، متخصص برقکار صنعتی، فیزیوتراپیست، مربی آموزش فنی و حرفه ای

  سخن پایانی

  در این مقاله مشاغل مورد نیاز کانادا به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این اطلاعات لازم در مورد لیست مشاغل ناک NOC ارائه شد. اگر از لیست مشاغل خانگی مورد نیاز کانادا، لیست جاب آفر کانادا و لیست مشاغل مورد نیاز این کشور در سال 2023 اطلاعی ندارید، مطالعه این مقاله برای شما بسیار سودمند است.

  نکات مهم این مقاله در مورد شغل های مورد نیاز کانادا است که مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی کامل از این شرایط و برخورداری از دانش روز بهترین راهنمایی ها را ارائه داده اند.

  حتی اگر دارای مدرک دانشگاهی و مدرک زبان و تمکن مالی بالا نیستید و فقط دارای سوابق کاری حرفه ای در یک شغل خاص هستید، نگران نباشید! کارشناسان مهاجرتی موسسه ما بهترین روش برای مهاجرت شغلی به کانادا را به شما ارائه می دهند.

  گرچه مطالب این مقاله بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی نوشته شده است اما با گذشت زمان و تغییر قوانین ممکن است تغییر کند.

  بدون شک بسیاری از متقاضیان بدون مشاوره های مهاجرتی و بدون کمک از کارشناسان موسسه های مهاجرتی قادر به ارائه درخواست و ارسال مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا می باشند، اما کمک از مشاوران و کارشناسان ماهر موجب تسریع در روند اخذ ویزای اقامت کانادا می شود.

  اگر از شرایط اشتغال در شغل های مورد نیاز کشور کانادا آگاه نیستید، می توانید سوال های خود را در بخش دیدگاه این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان و مشاوران مهاجرتی مطلع و باتجربه و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی به آن ها پاسخ دهند.

  مشاوران و کارشناسان ارشد موسسه مهاجرتی میرداماد دارای تخصص کاری و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی هستند. این مشاوران همه تلاش خود را به کار می بندند تا شرایط لازم جهت مهاجرت شغلی کانادا برای متقاضیان را فراهم کنند.

  سوالات متداول

  ناک NOC کانادا چیست؟

  ناک NOC یا طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification سیستم طبقه بندی مشاغل مورد نیاز کانادا است. این سیستم شغل های مورد نیاز کشور کانادا را بر اساس میزان کمبود در کشور، میزان نیروی کاری مورد نیاز، وظایف و مسئولیت های کاری و شرایط مهاجرت از طریق این مشاغل طبقه بندی می کند. در لیست شغل های مورد نیاز کشور کانادا NOC در حدود 30.000 شغل وجود دارد.

  آگاهی از ناک NOC کانادا از چه لحاظ حائز اهمیت است؟

  متقاضیان برای مهاجرت شغلی به کانادا بر اساس برنامه های مختلف مهاجرتی نیاز به یک سطح مهارت شغلی ویژه دارند. هر برنامه مهاجرتی سطح مهارت های صفر، A، B، C و D را در سیستم ناک NOC کانادا نیاز دارد. اگر شغل متقاضی در لیست شغل های مورد نیاز کشور کانادا در سطح مورد نظر باشد، متقاضی می تواند برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کند. بنابراین متقاضی برای مهاجرت کاری به کانادا در ابتدا باید شغل خود را در لیست جاب آفر کانادا یا لیست اکسپرس اینتری و یا دیگر برنامه های مهاجرتی بررسی کند. اگر شغل متقاضی در سطح مهارت مشخص در لیست مشاغل جاب آفر کانادا و یا لیست مشاغل اکسپرس اینتری نبود، متقاضی باید به روش های دیگر برای مهاجرت به کانادا فکر کند.

  فرصت های شغلی تکمیل نشده در سال 2023 کدامند؟

  بر اساس گزارش فرصت های شغلی کانادا از 3 ماهه اول سال 2023 بیش از 900.000 موقعیت شغلی تکمیل نشده در کانادا وجود دارد. متقاضیان واجد شرایط با دارا بودن سوابق کاری و تحصیلی مرتبط با این حوزه های شغلی می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. این فهرست را که می توان مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا در سال 2023 نامید شامل فرصت های شغلی زیر است:

  بهترین و سریع ترین روش برای مهاجرت شغلی به کانادا کدام است؟

  سیستم اکسپرس اینتری کانادا Express Entry همچنان سریع ترین و کارآمدترین راه برای مهاجرت کاری به این کشور می باشد. متقاضیان با دارا بودن مهارت های کاری و تجربه حرفه ای می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری مجوز اقامت و کار در هر نقطه کانادا را دریافت کنند. بسیاری از برنامه های نامزدی استانی PNP برای متقاضیان ماهر با تجربه کاری خاص برنامه ریزی شده است. اگر متقاضیان دارای شغل های مورد نیاز کشور کانادا باشند، واجد شرایط برنامه نامزدی استانی PNP می باشند.

  آیا امکان اخذ اقامت دائم با اشتغال در شغل های مورد نیاز در کانادا وجود دارد؟

  متقاضیان دارای مدرک تحصیلی در یک حوزه شغلی مورد نیاز کانادا در لیست ناک NOC و با دارا بودن سوابق کاری حرفه ای می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی به کشور کانادا مهاجرت کنند. از برنامه های مهاجرتی شغلی به کانادا می توان برنامه اکسپرس اینتری Express Entry، برنامه اسکیل ورکر Skilled Worker و لیست جاب آفر Job Offer کانادا را نام برد. متقاضی با اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا می توانند مجوز اقامت 5 ساله این کشور را دریافت کند. مجوز 5 ساله اقامت از طریق برنامه اسکیل ورکر در صورتی تمدید می شود که متقاضی 3 سال از این 5 سال را در کانادا به کار و اشتغال مستمر و مداوم مشغول بوده و بیمه و مالیات خود را نیز به طور مرتب پرداخت کرده باشد.

  مقالات مرتبط

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت ‌های کاریابی در کانادا ابزاری بی‌نظیر برای افرادی هستند که قصد یافتن یک شغل عالی در این کشور دارند این سایت‌ها، از جمله منابع اصلی برای جستجوی شغل، ارسال رزومه و برقراری ارتباط با کارفرمایان نیز محسوب می‌شوند. این...

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی نقطه عطف مهمی در زندگی فرد است که باید مترادف با گذار از سبک زندگی متمرکز بر شغل به مرحله آرامش، فراغت و رضایت شخصی باشد. بازنشستگی در کانادا با مجموعه‌ای از قوانین، مزایا و ملاحظات منحصر به فرد...

  حقوق کارگری در کانادا

  حقوق کارگری در کانادا

  آشنایی با حقوق کارگران در کانادا برای متقاضیان ایرانی بدون مهارت کاری که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بسیار قابل توجه است. زیرا کانادا همچنان به عنوان اولین مقصد مهاجرت کاری و تحصیلی متقاضیان ایرانی محسوب می شود....

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا بر اساس عواملی مانند نوع شغل، محل کار، صنعت و سطح تجربه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. عوامل متعددی از قبیل میزان حقوق، حداقل دستمزد، مزایای شغلی، مالیات، هزینه های زندگی...

  اسکیل ورکر کانادا

  اسکیل ورکر کانادا

  فرصت های شغلی نامحدود، کانادا را به یک مقصد امن برای دستیابی به اهداف شغلی تبدیل کرده است. کانادا از اهمیت نیروی های کار ماهر خارجی  برای ادامه رشد اقتصادی خود آگاه است، از همین رو هر ساله حدود نیم...

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  ناک NOC کانادا چیست؟ ناک NOC یا طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification سیستم طبقه بندی مشاغل مورد نیاز کانادا است. این سیستم شغل های مورد نیاز کشور کانادا را بر اساس میزان کمبود در کشور، میزان نیروی...

  نظرات کاربران