سکیل ورکر کانادا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  فرصت های شغلی نامحدود، کانادا را به یک مقصد امن برای دستیابی به اهداف شغلی تبدیل کرده است. کانادا از اهمیت نیروی های کار ماهر خارجی  برای ادامه رشد اقتصادی خود آگاه است، از همین رو هر ساله حدود نیم میلیون مجوز کار برای نیروهای کار از سراسر جهان صادر می کند. اگر قصد دارید به عنوان اسکیل ورکر به کانادا مهاجرت کنید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با تمام جنبه های ویزای اسکیل ورکر کانادا و سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا آشنا شوید.

  اسکیل ورکر کانادا

  یکی از اهداف اصلی مهاجرت کانادا، اجازه ورود به افرادی است که به رشد اقتصادی این کشور کمک می کنند. نیروهای کار ماهری که به کانادا مهاجرت می کنند نه تنها برای اقتصاد این کشور بلکه برای جامعه شغلی کانادا حائز اهمیت هستند. افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار کانادا هستند، بتوانند از طریق برنامه های اسکیل ورکر به کانادا مهاجرت کنند، شانس زیادی برای دریافت اقامت دائم این کشور دارند. علاوه بر این با دریافت ویزای اسکیل ورکر اجازه به همراه داشتن اعضای خانواده خود را خواهند داشت. با توجه به نیاز روزافزون کانادا به نیروهای کار ماهر، این کشور برنامه های مهاجرتی متعددی را برای جذب آنها ارائه کرده است. در ادامه فهرستی از برنامه های اسکیل ورکر کانادا ارائه شده است:

  • برنامه اسکیل ورکر فدرال – Federal Skilled Worker : این برنامه گزینه بسیار خوبی برای نیروهای کار ماهری است که می خواهند در کانادا ( به جز استان کبک) کار کنند.
  • برنامه اسکیل ورکر کبک – Quebec Skilled Worker : این برنامه برای افرادی است که قصد کار و زندگی در استان کبک را دارند.
  • برنامه های نامزد استانی- Provincial Nominee Programs : این برنامه به نیروهای کار ماهر این امکان را می دهد که به کانادا مهاجرت کنند. 11 استان کانادا دارای برنامه PNP هستند که بر اساس نیازهای بازار کار هر استان، نیروی متخصص جذب می کنند.

  در حال حاضر کارفرمایان کانادایی زیادی به دنبال استخدام نیروهای کار ماهر هستند، بنابراین اگر از مهارتهای خاصی در حیطه شغلی خود برخوردار هستید، فرصت را از دست ندهید. امسال سال شماست.

  نگاه کلی به اسکیل ورکر کانادا

  به طور کلی فردی که دارای مهارت، آموزش، دانش و یا توانایی خاصی در حوزه کاری خود باشد در کانادا به عنوان نیروی کار ماهر شناخته می شود. حال با توجه به اینکه درخواستهای زیادی برای مهاجرت نیروی های کار به کانادا وجود دارد، تعریف اسکیل ورکر در کانادا کمی متفاوت است. داشتن مهارتهای زبان انگلیسی یا فرانسوی، تحصیلات دانشگاهی، سوابق کاری و دیگر موارد تعیین می کند که یک فرد برای کار در کانادا مهارت دارد یا خیر. تقاضای بالای دولت کانادا به نیروهای کار ماهر باعث شده مهاجرت این افراد به کانادا بسیار آسان شود.

   اصلی ترین برنامه ای که نیروی کار ماهر می توانند از طریق آن برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) است. اکسپرس اینتری یک سیستم آنلاین است که امکان اقامت دائم نیروهای کار ماهر را فراهم می کند. سیستم اکسپرس اینتری دارای یک فرایند الکترونیکی است که دولت فدرال، دولت استانی و کارفرمایان کانادایی را شامل می شود. برای مهاجرت به کانادا به عنوان اسکیل ورکر در گام اول باید نمایه شخصی خود را در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد کنید و مشخصات و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. سه برنامه اصلی مهاجرتی نیروی کار ماهر فدرال (FSWP )، برنامه تجربه کانادایی (CEC ) و برنامه کارگر فنی فدرال ( FSTP) توسط سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می شوند.

  • نیروهای کار ماهر فدرال : FSWP یک برنامه مهاجرتی مبتنی بر سیستم امتیازدهی است که عواملی همچون سن، تحصیلات، مهارت زبان و جاب آفر برای انتخاب نیروهای کار در نظر گرفته می شود. هر فاکتور امتیاز مخصوص به خود را دارد. به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه نیروی کار ماهر فدرال، افراد می بایست حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کسب کنند.
  • تجربه کار کانادایی :  CECیک برنامه بسیار عالی برای افرادی است که نتوانستند امتیاز لازم در سیستم نیروی کار ماهر فدرال کسب کنند. افراد برای دریافت اقامت دائم کانادا باید حداقل دو سال سابقه کار در کانادا داشته باشند، و یا تحصیلات دوره متوسطه را در کانادا گذرانده باشند و یک سال سابقه کار در کانادا داشته باشند.
  • برنامه کارگر فنی فدرال: FSTP برای آن دسته از نیروهای کار ماهری است که در مشاغل فنی تخصص دارند و می خواهند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

  علاوه بر سیستم اکسپرس اینتری، دو برنامه مهاجرتی دیگر برای مهاجرت اسکیل ورکر به کانادا وجود دارد. برنامه نامزد استانی (PNP) و برنامه کارگر ماهر کبک ( QSWP) از دیگر برنامه های مهاجرتی نیروهای کار ماهر هستند.

  نکات اسکیل ورکر کانادا

  زمانی که می خواهید به عنوان اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا درخواست دهید، مهم ترین نکته آشنایی با انواع روش های مهاجرت نیروهای کار ماهر است. هر یک از روش های مهاجرت دارای شرایط و الزامات مشخصی است که متقاضیان می بایست آنها را برآورده کنند. با توجه به اینکه برنامه های مهاجرت اسکیل ورکر کانادا بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) افراد را گروه بندی می کنند، می توان گفت نیروهای کاری که بتوانند در بخش های مختلف امتیازدهی این سیستم ( سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان، انطباق پذیری ) امتیاز کافی را کسب کنند واجد شرایط دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا هستند. یکی دیگر از نکات اسکیل ورکر کانادا استان و منطقه ای است که می خواهید در آن کار کنید. در صورتی که قصد دارید در استان خاصی مشغول به کار شوید بهترین گزینه برای مهاجرت اسکیل ورکر، انتخاب برنامه های نامزد استانی است. برنامه های نامزد استانی یا به اختصار PNP به شما این امکان را می دهد که برای مشاغل مورد نیاز در استان انتخابی درخواست دهید. البته باید به این نکته اشاره کرد که استان کبک دارای برنامه جداگانه ای برای جذب نیروهای کار ماهر است.

  ویزای اسکیل ورکر کانادا

  ویزای اسکیل ورکر کانادا چیست؟

  ویزای اسکیل ورکر کانادا به نیروهای کار خارجی این امکان را می دهد که در این کشور زندگی و کار کنند. افرادی که دارای توانایی، دانش و مهارت های خاصی در حیطه شغلی خود هستند و همچنین از سوابق کاری خوب و مهارتهای زبان انگلیسی و فرانسوی برخوردارند واجد شرایط ویزای اسکیل ورکر کانادا هستند. نیروهای کار واجد شرایط ویزای اسکیل ورکر کانادا امکان دریافت اقامت دائم این کشور را برای خود و خانوداشان فراهم می کنند. آنها از تمام مزایای شهروندی کانادا از جمله تحصیل رایگان، خدمات بهداشت و درمان، پاسپورت کانادا و غیره برخوردار خواهند بود.

  محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا

  اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) وظیفه صدور ویزای اسکیل ورکر کانادا را بر عهده دارد. زمان پردازش در IRCC از زمانی شروع می شود که این سازمان درخواست رسمی را دریافت کند. به طور کلی زمان صدور ویزای کانادا به فاکتورهایی همچون نوع برنامه انتخابی برای ارائه درخواست، تکمیل بودن اطلاعات و هر گونه نیاز به بازبینی بستگی دارد.

  سیستم اکسپرس اینتری که شامل برنامه های نیروی کار ماهر فدرال، تجربه کار کانادایی و نیروی کار فنی فدرال می شود دارای سریع ترین پروسه برای صدور ویزای کانادا از طریق اسکیل ورکر است. در اکثر موارد افرادی که از طریق سیستم اکسپرس درخواست خود را ارائه می کنند، ظرف مدت 6 ماه ویزای خود را دریافت می کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که مدت زمان ارائه نمایه اکسپرس اینتری، دریافت دعوتنامه و ارسال مدارک تکمیلی شامل زمان پردازش نمی شود

  انواع برنامه های اسکیل ورکر کانادا

  به دلیل  وجود بازار کار گسترده و چند ملیتی در کشور کانادا، برنامه های اسکیل ورکر به یک روش محبوب برای مهاجرت به این کشور تبدیل شده است. به دلیل کمبود نیروی کار ماهر در بخش های مختلف و افزایش تعداد بازنشستگان در کانادا این کشور ویزاهای کاری مختلفی را برای نیروهای کار متخصص ارائه می کند. نیروهای کار ماهر می توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری، برنامه های نامزد استانی و نیروی کار ماهر فدرال برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. در ادامه به بررسی انواع برنامه های اسکیل ورکر کانادا می پردازیم:

  • سیستم اکسپرس اینتری

  برنامه اکسپرس اینتری به منظور مهاجرت نیروی های کار ماهر به کانادا طراحی شده است. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه، شغل شما باید در سطح مهارت 0، A و یا B قرار داشته باشد. برنامه اکسپرس اینتری همچنین به عنوان بهترین راه برای مهاجرت اسکیل ورکرها به کانادا شناخته می شود. این برنامه نه تنها دارای یک پروسه سریع است، بلکه یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به کانادا نیز محسوب می شود. در صورت داشتن شرایط لازم ظرف مدت شش ماه می توانید به کانادا مهاجرت کنید.

  اولین گام در سیستم اکسپرس اینتری محاسبه امتیاز بر اساس سیستم امتیاز بندی جامع (CRS ) است. فاکتورهای مشخصی برای امتیاز دهی در این سیستم وجود دارد. این فاکتورها عبارتند از: سن، مدرک تحصیلی، مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی، مهارت های همسر و تجربه کار. متقاضیان به منظور مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس اینتری می بایست معیارهای حداقل یکی از برنامه های زیر را داشته باشند:

  • برنامه نیروی کار ماهر فدرال ( FSWP)

  برنامه نیروی کار ماهر فدرال از سال 1967 برای انتخاب مهاجران از سراسر جهان راه اندازی شده است. هدف اصلی این برنامه تسریع فرایند مهاجرت نیروهای ماهر خارجی به کانادا و پاسخگویی به نیازهای بازار کار در این کشور است. حداقل الزامات برنامه نیروی کار ماهر فدرال داشتن یک سال تجربه کار تمام وقت در طول ده سال گذشته در مشاغل سطح مهارت 0،  A و B کانادا است. علاوه بر این داشتن سطح مهارت متوسط در زبان انگلیسی یا فرانسوی، دریافت اعتبارنامه آموزشی و گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) برای متقاضیان FSWP الزامی است. افرادی که بتوانند حداقل 67 امتیاز کسب کنند واجد شرایط برنامه نیروی کار ماهر فدرال هستند.

  • برنامه نیروی فنی ماهر فدرال (FSTP)

  برنامه نیروی فنی ماهر فدرال با هدف جذب متخصصین فنی که دارای تجربه کاری کافی و جاب آفر کانادا هستند برای دریافت اقامت دائم این کشور طراحی شده است. به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه FSTP متقاضیان می بایست در طول 5 سال گذشته حداقل دو سال تجربه کار تمام وقت در یک شغل فنی داشته باشند. علاوه بر این داشتن یک پیشنهاد کار تمام وقت حداقل یک ساله از کارفرمای کانادایی، داشتن گواهی صلاحیت از یک مقام رسمی کانادا و همچنین ارائه مدرک زبان برای متقاضیان برنامه نیروی فنی ماهر فدرال الزامی است.

  • تجربه کار کانادایی (CEC)

  کلاس تجربه کار کانادایی برای مهاجرت نیروهای کار ماهری طراحی شده که حداقل یکسال تجربه کار در کانادا را دارند و می خواهند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند. دانشجویان بین الملل و نیروهای کار ماهری که قبلا در کانادا مشغول به کار بودند واجد شرایط این برنامه هستند. متقاضیان می بایست الزامات زبان انگلیسی یا فرانسوی را برای برنامه تجربه کار کانادایی ارائه دهند.

  برنامه اسکیل ورکر کانادا
  • برنامه نامزد استانی

  نیروهای ماهری که نتوانسته اند امتیاز کافی در سیستم اکسپرس اینتری کسب کنند می توانند از طریق برنامه نامزد استانی (PNP) برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. این برنامه به نیروهای کار ماهر این امکان را می دهد که به کانادا مهاجرت کنند. 11 استان کانادا دارای برنامه PNP هستند که بر اساس نیازهای بازار کار هر استان، نیروی متخصص جذب می کنند. برای دریافت اقامت از طریق برنامه نامزد استانی باید حداقل یک پیشنهاد کاری یک ساله داشته باشید. شما با دریافت 600 امتیاز در برنامه نامزد استانی می توانید از اقامت دائم خود مطمئن شوید. شما می توانید از طریق یکی از برنامه های استانی زیر درخواست دهید:

  • برنامه انتخاب استانی آلبرتا(AINP)
  • برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا(BC PNP)
  • برنامه انتخاب استانی مانیتوبا (MPNP)
  • برنامه انتخاب استانی نیوبرانزویک(NW PNP)
  • برنامه انتخاب استانی نیو فاندلند و لابرادور (NL PNP)
  • برنامه انتخاب استانی نواحی شمال غرب (NTNP)
  • برنامه انتخاب استانی انتاریو ( OINP)
  • برنامه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد (PIE PNP)
  • برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان (SINP)
  • برنامه انتخاب استانی یوکان (YNP)

  علاوه بر برنامه های مهاجرتی بالا، دولت فدرال کانادا با هدف جذب بیش از 15.000 نیروی کار ماهر برنامه های دیگری را تحت عناوین زیر ارائه می کند:

  • پایلوت مهاجرت آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot): این برنامه مهاجرتی به نیروهای کار ماهر این امکان را می دهد که به استان های آتلانتیک کانادا مهاجرت کنند. چهار استان حاشیه اقیانوس اطلس از جمله استان های نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، و نیوبرانزویک شامل این طرح هستند. برای درخواست در برنامه مهاجرت آتلانتیک متقاضیان به یک پیشنهاد شغلی معتبر یک ساله نیاز دارند.
  • برنامه برنامه مهاجرت روستایی و استان های شمالی کانادا (RNIP)

  پایلوت مهاجرت روستایی و استان های شمالی کانادا (RNIP ) توسط دولت کانادا و با حل مشکلات کمبود نیروی کار ماهر در این مناطق طراح شده است. این برنامه مهاجرتی در سال 2019 و در پی موفقیت برنامه مهاجرتی آتلانتیک (در سال 2017) راه اندازی شد. برنامه مهاجرت RNIP به طور ویژه برای افزایش مزایای اقتصادی مهاجرت به مناطق روستایی در کانادا ارائه شده است. هدف اصلی این برنامه دستیابی آسان به اقامت دائم کانادا برای اسکیل ورکرها است. در سالهای اخیر بسیاری از نیروهای کار ماهر از طریق برنامه RNIP موفق به دریافت اقامت این کشور شده اند.

  • پایلوت مهاجرتی کشاورزی (Agri-Food Immigration Pilot) : نیروهای کار ماهری که در صنعت کشاورزی و دامداری فعالیت می کنند می توانند از طریق برنامه مهاجرتی Agri-Food Immigration Pilot برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. این برنامه برای تامین نیروی کار ماهر کانادا در بخش های صنایع فرآوری گوشت، تولید قارچ و محصولات گلخانه ای و صنایع دامداری طراحی شده است. حتی افرادی که به عنوان کارگر موقت در کانادا مشغول بکار هستند، از طریق این برنامه می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. اداره مهاجرت، تابعیت و پناهندگی کانادا (IRCC ) اعلام کرده که حدود 2750 متقاضی ( به همراه خانواده ) برای سال آینده، تحت این برنامه مهاجرتی می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. به این نکته توجه کنید که پایلوت  Agri-Food شامل استان کبک نمی شود. استان کبک برنامه مهاجرتی خاص خود را دارد. با این حال، نیروهای کار این استان می توانند با دریافت نامه LMIA دو ساله در کبک کار کنند و سپس از طریق برنامه تجربه کار کبک (PEQ ) برای اقامت دائم درخواست دهند.

  چگونه برای اسکیل ورکر کانادا اقدام کنیم؟

  حال سوال این است که به عنوان اسکیل ورکر چگونه می توانید به کانادا مهاجرت کنید. به منظور درخواست برای اسکیل ورکر کانادا متقاضیان باید مراحل زیر را دنبال کنند:

  مرحله اول- مشخص کنید واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید یا خیر

  روش های متعددی برای مهاجرت نیروهای کار ماهر به کانادا وجود دارد. متقاضیان می بایست بر اساس شرایط و انتظاراتشان بهترین و مطمئن ترین برنامه مهاجرتی را انتخاب کنند. ما می توانیم شما را راهنمایی کنیم و بهترین برنامه مهاجرت به کانادا را به شما معرفی کنیم.

  مرحله دوم- مدارک خود را اعتبار سنجی کنید

  برای اینکه بتوانید در کانادا به عنوان نیروی کار ماهر مشغول به کار شوید، باید مدارک خود را اعتبار سنجی کنید. اداره ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) وظیفه اعتبار سنجی مدارک را بر عهده دارد و تعیین می کند که آیا مدارک تحصیلی و گواهی های شما معتبر و مطابق با استانداردهای کانادا است یا خیر. ارزیابی مدارک تحصیلی برای دریافت اقامت کانادا الزامی است. مدارک شما توسط نهادهای زیر ارزیابی می شود:

  • خدمات آموزش تطبیقی دانشگاه تورنتو (Comparative Education Service – University of Toronto School of Continuing Studies)
  • خدمات ارزیابی مدارک بین المللی کانادا (International Credential Assessment Service of Canada)
  • خدمات آموزش جهانی (World Education Services)
  • خدمات ارزیابی مهارت های بین المللی (International Qualifications Assessment Service (IQAS) )
  • خدمات ارزیابی گواهی های بین المللی (International Credential Evaluation Service.)

  مرحله سوم – شروع پروسه مهاجرت- درخواست برای ویزای کانادا

  روش های زیادی برای مهاجرت نیروهای کار ماهر به کانادا وجود دارد. در ادامه چهار روش برتر مهاجرت که بیشترین شانس برای اخذ ویزا را دارد به شما معرفی می کنیم:

  1- سیستم اکسپرس اینتری ( Express Entry System )

  2- برنامه های نامزد استانی ( Provincial Nominee Program)

  3- برنامه مهاجرتی مناطق کم جمعیت و شمالی (The Rural and Northern Immigration Program)

  4- پایلوت مهاجرتی آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot)

  مراحل اخذ اسکیل ورکر کانادا

  مرحله چهار- درخواست برای شغل در کانادا

  به عنوان نیروی کار ماهر داشتن پیشنهاد شغلی الزامی نیست، اما داشتن یک جاب آفر امتیاز شما را به طور چشمگیری افزایش می دهد( بین 50 تا 200 امتیاز). هر چه امتیاز شما بیشتر باشد ، شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم کانادا دارید.

  مرحله پنجم- دریافت دعوتنامه

  در صورت کسب امتیاز لازم، دعوتنامه ای برای درخواست ( ITA) اقامت دائم کانادا برای متقاضیان ارسال می شود. پس از دریافت دعوتنامه افراد می توانند با مراجعه به سفارت یا کنسولگری کانادا برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنند.

  شرایط اسکیل ورکر کانادا

  اگر به دنبال فرصتهای بهتری برای رشد در حرفه خود هستید، کانادا موقعیت های نامحدودی را برای شما فراهم می کند. کشور کانادا دارای یک محیط کاری امن با قوانین نسبتا سختگیرانه و دستمزدهای رقابتی است. اگر به دنبال کار در کانادا به عنوان نیروی کار ماهر هستید، علاوه بر داشتن توانایی بالا و تحصیلات دانشگاهی ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و سوابق کاری معتبر نیز هستید.

  زمانی که تصمیم می گیرید به عنوان اسکیل ورکر به کانادا مهاجرت کنید باید شرایط و الزامات عمومی و تخصصی مهاجرت به کانادا را داشته باشید. تمام افرادی که می خواهند از طریق نیروی کار ماهر به کانادا مهاجرت کنند باید شرایط عمومی زیر را داشته باشند:

  • مهارت زبان : شرکت و قبولی درآزمون های آیلتس، تافل، سلپیپ، آزمون PTE، آزمون CAEL، آزمون  DET، آزمون TCF ( زبان فرانسوی) و آزمون TEF ( زبان فرانسوی)  و دیگر آزمون هایی که مورد تایید کانادا هستند.
  • الزامات سنی: هر چند که برای مهاجرت اسکیل ورکر به کانادا محدودیت سنی وجود ندارد اما سن ایده آل برای مهاجرت به کانادا تا سن 35 سال است.
  • تحصیلات : تحصیلات یکی از فاکتورهای مهم اسکیل ورکر کانادا به شمار می رود. متقاضیان به منظور واجد شرایط بودن برای نیروی کار ماهر فدرال می بایست مدارک تحصیلی خود را اعتبار سنجی کنند.
  • وضعیت استخدام : افرادی که بتوانند به عنوان نیروی کار ماهر از طرف کارفرمای کانادایی یک پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کنید، شانس آنها برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.
  • تجربه کاری: داشتن تجربه کاری یکی دیگر از شرایط اسکیل ورکر کانادا محسوب می شود.  هر چه تعداد سالهای سوابق کاری بیشتر باشد، متقاضیان امتیاز بیشتری دریافت می کنند.
  • انطباق پذیری: قابلیت انطباق با آب و هوا و شرایط شغلی در کانادا از دیگر معیارهای اسکیل ورکر کانادا است که دارای امتیاز مشخصی است.
  • وضعیت همسر یا شریک قانونی: مهارتها و توانایی زبان همسر یا شریک قانونی باعث افزایش امتیاز متقاضیان شود.

  نحوه امتیازدهی در سیستم اسکیل ورکر کانادا

  اسکیل ورکر کانادا دارای یک سیستم رتبه بندی جامع است که متقاضیان را بر اساس فاکتورهای مشخصی امتیازدهی و طبقه بندی می کند. به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای اسکیل ورکر کانادا افراد می بایست امتیاز لازم برای یکی از برنامه های مهاجرتی نیروهای کار ماهر را دریافت کنند. از CRS یا همان سیستم جامع رتبه بندی برای ارزیابی و امتیازدهی داوطلبان در برنامه اکسپرس اینتری کانادا استفاده می شود. امتیاز CRS بر اساس سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت های زبان و همچنین فاکتورهای دیگر محاسبه می شود. تقریباً هر دو هفته، دولت کانادا افراد با  بیشترین امتیازها را انتخاب و دعوت نامه ITA برای آنها ارسال می کند.

  امتیازدهی در سیستم اسکیل ورکر کانادا در دو مرحله انجام می شود. افرادی که بتوانند حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز در مرحله اول را کسب کنند وارد مرحله دوم خواهند شد. در مرحله دوم حداکثر امتیاز دریافتی 1200 م باشد که تنها 600 امتیاز متعلق به پیشنهاد کاری است. افرادی که بتوانند حداقل 464 امتیاز در مرحله دوم کسب کنند موفق به دریافت دعوتنامه ویزای کانادا (ITA)خواهند شد و می توانند پس از دریافت ویزا از سفارت یا کنسولگری کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

  مدارک لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا

  به منظور درخواست در برنامه اسکیل ورکر کانادا متقاضیان ملزم به ارائه مدارک مشخصی هستند. به این مسئله توجه داشته باشید که در صورت ناقص بودن مدارک به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. برای اطمینان از تکمیل بودن اطلاعات با مشاوران ما در موسسه حقوقی میرداماد تماس بگیرید. در ادامه لیست مدارک لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا ارائه شده است:

  • پاسپورت
  • مدارک شناسایی و هویتی
  • اثبات توانایی زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • ارائه سوابق کاری
  • مدارک تحصیلی
  • اثبات داشتن تمکن مالی
  • نامه عدم سوء پیشینه پلیس
  • مدارک پزشکی و گواهی سلامت

  برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا FSWP

  برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا – Federal Skilled Worker Program از سال 1967 برای گزینش متقاضیان بین الملل طراحی شد. قبل از برنامه FSWP دولت کانادا نیروهای ماهر را بر اساس صلاحدید افسران مهاجرت این کشور ارزیابی می کرد. این کشور متوجه مشکلات این رویکرد قدیمی بود؛ از همین رو به عنوان اولین کشور جهان سیستم مبتنی بر امتیاز را برای گزینش نیروهای کار راه اندازی کرد. بر اساس این سیستم کشور کانادا به جای استفاده از معیارهای فردی برای انتخاب مهاجران از معیارهای خاصی همچون سن، تحصیلات، مهارت های زبان، تجربه کاری، شغل و برخی از عوامل دیگر برای ارائه اقامت این کشور استفاده کرد.

  از سال 2015 برنامه اسکیل ورکر کانادا توسط سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می شود. کانادا قصد دارد تا سال 2024 حدود 110.000 نیروی کار ماهر را از طریق این سیستم جذب بازار کار خود کند. افرادی که دارای بالاترین امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری هستند، از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. طبق آمار رسمی کشور کانادا اشخاصی که از طریق FSWP به کانادا مهاجرت کرده اند، در بهترین مشاغل و موقعیت ها مشغول به کار هستند. علاوه بر این، زمان پردازش کوتاه برنامه اسکیل ورکر فدرال یکی دیگر از برتری های این طرح به شمار می رود.

  برنامه اسکیل ورکر کانادا و سیستم اکسپرس اینتری

  برنامه اسکیل ورکر کانادا و سیستم اکسپرس اینتری

  کانادا از سیستم الکترونیکی اکسپرس اینتری برای مدیریت درخواستهای مهاجرت نیروهای کار ماهر که متقاضی دریافت اقامت دائم این کشور هستند، استفاده می کند. سه برنامه نیروی کار ماهر فدرال، تجربه کار کانادایی و نیروی فنی ماهر فدرال توسط سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می شوند. زمانی که متقاضیان اطلاعات خود را به صورت آنلاین در سیستم اکسپرس اینتری وارد کرده و پروفایل شخصی خود را می سازند، دولت فدرال این کشور بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (  Comprehensive Ranking System) افراد را طبقه بندی می کند. افرادی که موفق به دریافت امتیاز بیشتری شوند واجد شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار ماهر هستند.

  شرایط برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال

  زمانی که درخواست خود را برای سیستم اکسپرس اینتری ارسال می کنید، مدارک شما توسط سه برنامه مهاجرتی تحت مدیریت این سیستم ارزیابی می شود. به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال داشتن حداقل الزامات زیر مورد نیاز است:

  • افراد می بایست حداقل یکسال تجربه کار تمام وقت یا معادل آن در طی ده سال گذشته در یکی از مشاغل طبقه بندی ملی کانادا (NOC) در سطح مهارت 0، A یا B  داشته باشند.
  • نوع مهارت 0 : مشاغلی که مرتبط با مدیریت هستند.
  • سطح مهارت A : مشاغل تخصصی که معمولا به مدرک دانشگاهی نیاز دارند.
  • سطح مهارت B : مشاغل فنی که معمولا به مدرک فنی یا کارآموزی نیاز دارند.
  • معیارهای زبان کانادایی (CLB) 7 در زبان انگلیسی و یا فرانسوی در تمام مهارت های لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ
  • گواهی های تحصیلی کانادا( دیپلم یا مدارک دانشگاهی) یا مدرک ارزیابی  و اعتبار سنجی آموزشی (ECA)
  • دریافت حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز از مجموعه ای از عوامل همچون سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مهارت های زبان، انطباق پذیری و غیره
  • در صورت نیاز ممکن است متقاضیان ملزم به ارائه مدارکی مبنی بر اثبات تمکن مالی خود باشند. آنها می بایست مقدار مشخصی پس انداز در حساب بانکی برای حمایت مالی خود پس از ورود به کانادا داشته باشند.

  الزامات مورد نیاز برای اسکیل ورکر فدرال

  به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه اسکیل ورکر فدرال، متقاضیان می بایست الزامات زیر را ارائه کنند:

  تجربه کاری

  تجربه کاری داوطلبان باید شامل شرایط زیر باشد:

  • حداقل یکسال کار مداوم
  • به صورت تمام وقت یا نیمه وقت
  • دارای پرداختی مستمر
  • متعلق به ده سال گذشته
  • در سطح مهارت 0،A ، B از مشاغل ملی کانادا

  تجربه کار تمام وقت در صورتی مورد تایید برنامه اسکیل ورکر فدرال خواهد بود که متقاضی در طول 12 ماه به مدت 30 ساعت در هفته کار کرده باشد.

  متقاضیانی که دارای کار پاره وقت هستند، مشاغل آنها باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

  • متقاضی باید 15 ساعت در هفته در طول 24 ماه کار کرده باشد یا
  • 30 ساعت در هفته در طول 12 ماه در یک جایگاه شغلی کار کرده باشد

  به این نکته توجه داشته باشید که اسکیل ورکرها می بایست نشان دهند که وظایف شغلی آنها با تعاریف ناک شغلی که برای آن درخواست داده اند یکسان باشد.

  الزامات اسکیل ورکر کانادا

  مهارتهای زبان

  تمام متقاضیان تحت برنامه اسکیل ورکر فدرال باید برای اثبات مهارتهای زبان انگلیسی یا فرانسوی خود در یکی از آزمون های مورد تایید این کشور شرکت کرده و نمره مورد نیاز را کسب کنند. آزمون های زبان مهارتهای افراد را در چهار بخش خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن ارزیابی می کند. ارائه نمره 7 CLB برای برنامه نیروی کار ماهر فدرال الزامی است. نمره ای که در آزمون زبان دریافت می کنید معادل نمره CLB شما خواهد بود.

  مدرک تحصیلی

  متقاضیانی که مدرک خود را در کانادا دریافت کرده اند نیازی به ارزیابی مدرک تحصیلی ندارند، اما متقاضیانی که در موسسات آموزش عالی خارجی تحصیل کرده اند می بایست مدرک خود را اعتبار سنجی کنند. اداره ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) وظیفه اعتبار سنجی مدارک را بر عهده دارد.

  اثبات تمکن مالی

  به طور کلی متقاضیان برنامه اسکیل ورکر فدرال باید ثابت کنند که پول کافی برای حمایت از خود و خانوادشان در طول اقامت در کانادا را دارند. تنها در موارد زیر افراد ملزم به ارائه مدارک تمکن مالی نیستند:

  • در حال حاضر به صورت قانونی در کانادا مشغول به کار هستند.
  • از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر معتبر دریافت کرده اند.

  مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

  اسکیل ورکر فدرال کانادا اولین برنامه در جهان بود که از سیستم امتیاز دهی برای گزینش متقاضیان استفاده کرد. در حال حاضر برنامه FSWP و دو برنامه دیگر تحت مدیریت برنامه اکسپرس اینتری قرار دارند. در ادامه با مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا آشنا خواهید شد:

  مرحله اول- بررسی واجد شرایط بودن

  در گام اول متقاضیان می بایست الزامات برنامه نیروی کار ماهر فدرال را بررسی کرده و در صورت واجد شرایط بودن درخواست خود را ارائه دهند. ابزارهای رایگانی وجود دارند که به صورت آنلاین این ارزیابی را انجام می دهند.

  مرحله دوم- ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری

  نمایه اکسپرس اینتری خود را در سایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ایجاد کنید.

  مرحله سوم- دریافت دعوتنامه

  در صورتی که امتیاز مورد نیاز برای برنامه اسکیل ورکر کانادا دریافت کنید، دعوتنامه ای (ITA) برای درخواست ویزای کانادا برای شما ارسال می شود.

  مرحله چهارم- دریافت ویزا

  پس از دریافت نامه ITA، متقاضیان می توانند درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا در سایت اداره مهاجرت این کشور تکمیل کرده و برای زندگی در کانادا آماده شوند.

  امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا

  با توجه به اینکه هر ساله درخواستهای زیادی برای مهاجرت نیروهای کار به کانادا ارسال می شود، این کشور از یک سیستم امتیاز بندی جامع برای طبقه بندی متقاضیان استفاده می کند. معیارهای همچون سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبان، انطباق پذیری در این سیستم امتیازدهی می شوند. عوامل انتخاب برنامه اسکیل ورکر فدرال در زیر ارائه شده است:

  فاکتورهای امتیاز دهی در FSWPامتیازات
  تحصیلاتحداکثر 25 امتیاز
  مهارتهای زبانحداکثر 28 امتیاز
  تجربه کاریحداکثر 15 امتیاز
  سن       حداکثر 12 امتیاز
  پیشنهاد شغلیحداکثر 10 امتیاز
  انطباق پذیریحداکثر 10 امتیاز

  امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا ( مرحله اول)

  کانادا به دلیل کاهش نیروی کار در این کشور، از متقاضیان ماهر بین الملل استقبال می کند. دولت کانادا قصد دارد تا پایان امسال حدود 400.000 نیروی کار ماهر را جذب کند. برای درخواست اقامت کانادا به عنوان اسکیل ورکر در دو مرحله متقاضیان  امتیازبندی می شوند. در مرحله اول افراد باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز  کسب کنند تا وارد امتیاز بندی مرحله دوم شوند. در ادامه جدول های امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا ارائه شده است:

  جدول امتیازات مهارتهای زبان ( حداکثر 24 امتیاز)

  سطح CLBاسپیکینگلیسنینگریدینگرایتینگ
  CLB 9 به بالا6666
  CLB 85555
  CLB 74444
  کمتر از CLB7واجد شرایط برای درخواست نیستندواجد شرایط برای درخواست نیستندواجد شرایط برای درخواست نیستندواجد شرایط برای درخواست نیستند

  جدول مدارک تحصیلی ( حداکثر 25 امتیاز)

  سطح تحصیلاتامتیازات
  مدرک دانشگاهی در سطح دکترا یا معادل آن25 امتیاز
  مدرک دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد یا معادل آن23 امتیاز
  مدرک دانشگاهی در سطح کارشناسی یا معادل آن22 امتیاز
  مدارک دوره سه ساله دانشگاهی21 امتیاز
  مدرک کاردانی19 امتیاز
  دوره های آموزشی یکساله15 امتیاز
  مدرک دوره متوسطه5 امتیاز
  مدارک تحصیلی زیر دیپلم0 امتیاز

  امتیاز زبان انگلیسی و فرانسه در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

  حداکثر 28 امتیاز به مهارت های متقاضی در صحبت کردن به یک یا هر دو زبان رسمی کانادا تعلق می گیرد. برای مهارتهای زبان اول ( انگلیسی یا فرانسوی) تا 24 امتیاز و برای توانایی های زبان دوم حداکثر 4 امتیاز اضافی به متقاضیان اعطا می شود. افراد می بایست زبان انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان زبان اول یا دوم در زمان درخواست نشان دهند. الزامات مربوط به مهارتهای زبان توسط معیار سنجش زبان کانادا (Canadian Language Benchmark) یا به اختصار CLB تعیین می شود. حداقل الزامات مورد نیاز برای برنامه اسکیلد ورکر کانادا CLB سطح 7 است که به عنوان مهارتهای سطح متوسط شناخته می شود.

  تمام متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کانادا ملزم به ارائه مدارک زبان برای اثبات مهارتهای خود هستند. نتایج آزمون زبان از سازمان های زیر مورد قبول دولت کانادا است:

  • سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System) یا به اختصار IELTS
  • برنامه شاخص مهارت های زبان انگلیسی کانادایی (Canadian English Language Proficiency Index Program) یا به اختصار CELPIP
  • آزمون استاندارد زبان فرانسه (Test d’evaluation de francais) یا به اختصار TEF
  • آزمون ارزیابی زبان فرانسه در کانادا (Test de connaissance du français pour le Canada) یا به اختصار TCF
  امتیاز دهی در سیستم اسکیل ورکر کانادا

  هیچ آزمون دیگری غیر از موارد ذکر شده مورد قبول دولت کانادا نیست. به این نکته توجه داشته باشید که نتایج آزمون برای برنامه اسکیل ورکر کانادا می بایست حداکثر متعلق به دو سال قبل از ارائه درخواست باشد. همه متقاضیان می بایست ثابت کنند که حداقل الزامات مهارت های زبان در چهار بخش لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ را داشته باشند. امتیازات زبان برنامه اسکیل ورکر بر اساس جدول زیر به متقاضیان اعطا می شود:

  مهارت هامعدل سازی نمره آیلتس/ سلپیپامتیازات
  مهارت های زبان اول      
  CLB سطح 9 یا بالاتر ( پیشرفته مقدماتی)آیلتس لیسنینگ 8 یا بالاتر / سلپیپ 9 یا بالاتر آیلتس ریدینگ 9 یا بالاتر آیلتس اسپیکینگ 7 یا بالاتر آیلتس رایتینگ 7 یا بالاتر6 امتیاز برای هر مهارت
  CLB سطح 8 ( متوسط رو به بالا )آیلتس لیسنینگ 7.5 / سلپیپ 8 آیلتس ریدینگ 6.5 آیلتس اسپیکینگ 6.5 آیلتس رایتینگ 6.55 امتیاز برای هر مهارت
  CLB سطح 7 )سطح متوسط)آیلتس لیسنینگ 6/ سلپیپ 7 آیلتس ریدینگ 6 آیلتس اسپیکینگ 6 آیلتس رایتینگ 64 امتیاز برای هر مهارت
  کمتر از CLB سطح 7واجد شرایط درخواست نیستند.امتیازی تعلق نمی گیرد.
  حداکثر امتیاز برای مهارتهای زبان اول24 امتیاز
  مهارت های زبان دوم       
  CLB سطح 5 یا بالاتر 4 امتیاز برای تمام مهارتهای زبان
  حداکثر امتیاز زبان دوم   4 امتیاز

  امتیازهای زبان همچنین تحت عنوان انطباق پذیری برنامه اسکیل ورکر به همسر یا شریک زندگی متقاضی اصلی اعطا می شود. همسر یا شریک قانونی متقاضی اصلی می بایست CLB سطح 4 یا بالاتر در چهار مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن ارائه کند. حداکثر 5 امتیاز در برنامه اسکیل ورکر کانادا به مهارت های زبان همسر متقاضی تعلق می گیرد.

  امتیاز تجربه کاری در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

  تجربه کاری یکی از شش فاکتوری است که امتیاز آن تعیین کننده این است که آیا متقاضی واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر است یا خیر؟ حداکثر 15 امتیاز تحت عنوان تجربه کاری بر اساس تعداد سالهایی که مشغول به کار بوده اند به افراد اعطا می شود. متقاضیان به حداقل 1 سال تجربه کار تمام وقت برای برنامه اسکیل ورکر کانادا نیاز دارند و با داشتن 6 سال تجربه کار حداکثر امتیاز را دریافت می کنند. تجربه کاری ارائه شده می بایست متعلق به یکی از مشاغل سطح 0، A و یا B  باشد. در جدول زیر امتیاز تجربه کاری در برنامه اسکیلد ورکر کانادا را مشاهده می کنید:

  تجربه کاریامتیازات
  1 سال ( حداقل یکسال تجربه کار تمام وقت یا 1.560 ساعت کاری)9 امتیاز
  3-2 سال11 امتیاز
  5-4 سال13 امتیاز
  6 سال15 امتیاز

  به این نکته توجه داشته باشید که منظور از کار تمام وقت، حداقل 30 ساعت کار در هفته است. در خصوص مشاغل پاره وقت متقاضی می تواند با ارائه حداقل 1.560 ساعت کار در یک سال، حداقل 15 ساعت در هفته کار کند.

  امتیاز سن در برنامه اسکیل ورکر کانادا

  سن یکی دیگر از عواملی است که در امتیازاتی که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به متقاضیان اسکیل ورکر اعطا می شود، تاثیرگذار است. حداکثر 12 امتیاز به فاکتور سن در برنامه اسکیل ورکر کانادا تعلق می گیرد. در حد.ل زیر امتیازات مربوط به سن را مشاهده می کنید:

  سن                    امتیازات
  زیر 18 سال0 امتیاز
  18 تا 35 سال12 امتیاز
  36 سال11 امتیاز
  37 سال10 امتیاز
  38 سال9 امتیاز
  39 سال8 امتیاز
  40 سال7 امتیاز
  41 سال6 امتیاز
  42 سال5 امتیاز
  43 سال4 امتیاز
  44 سال3 امتیاز
  45 سال2 امتیاز
  46 سال1 امتیاز
  47 سال به بالا0 امتیاز
  امتیاز پیشنهاد شغلی در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

  امتیاز پیشنهاد شغلی در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

  داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی شانس متقاضیان را برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا به طور چشمگیری افزایش می دهد. به طور کلی سازمان IRCC، پیشنهاد شغلی با معیارهای زیر را تحت برنامه اسکیلد ورکر کانادا معتبر می داند:

  • پیشنهاد شغلی می بایست تمام وقت باشد ( مشاغل فصلی شامل اسکیل ورکر کانادا نمی شود)
  • حداقل برای یکسال جاب آفر اعتبار داشته باشد.
  • جزور مشاغل سطح 0، A و یا B  مشاغل ملی کانادا (NOC) باشد.
  • متعلق به حداکثر یک سال گذشته باشد.
  • مربوط به مشاغل سفارت، کنسولگری یا کمیسیون عالی کشورها نباشد.

  علاوه بر اینها، پیشنهاد کاری می بایست به صورت نوشتاری توسط طرفین امضا شده باشد و طرح کلی از وظایف شغلی، شرایط اشتغال( همانند ساعات کاری) ، میزان حقوق و پرداختی ها در آن ذکر شده باشد. پیشنهاد شغلی ( Job Offer ) از طرف کارفرمای کانادایی که دارای تاییدیه ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادا ( LMIA) است در سیستم اسکیل ورکر کانادا معتبر شناخته می شود. کارفرمای کانادایی با مراجعه به سازمان توسعه خدمات اجتماعی و اشتغال می بایست برای دریافت نامه LMIA اقدام کند. البته باید گفت در برخی از موارد کارفرماها به دریافت تاییدیه LMIA نیاز ندارند. تنها در موارد زیر پیشنهاد شغلی در کانادا ملزم به ارائه تاییدیه LMIA نیستند:

  • در گذشته برای کارفرمای کانادایی به مدت حداقل یکسال به صورت تمام وقت کار کرده اید ( در صورت داشتن کار پاره وقت متقاضیان می بایست معادل یک سال برای کارفرما کار کرده باشند)
  • تمام الزامات جاب آفر معتبر کانادا را داشته باشد
  • تحت توافق نامه های بین الملل از ارائه تاییدیه LMIA معاف هستند

  در ادامه جدول امتیاز پیشنهاد شغلی در برنامه اسکیلد ورکر کانادا را مشاهده می کنید:

  پیشنهاد شغلیامتیازات
  دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی که مورد تایید HRSDC است.10 امتیاز
  دریافت پیشنهاد شغل دائمی از کارفرمای کانادایی که به تایید HRSDC نیاز ندارد10 امتیاز

  امتیاز سازگار پذیری در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

  حداکثر 10 امتیاز تحت عنوان سازگار پذیری در برنامه اسکید ورکر کانادا به متقاضیان اعطا می شود. این 10 امتیاز انطباق پذیری به فاکتورهایی همچون کار تمام وقت در کانادا، توانایی های همسر یا شریک قانونی و یا ترکیبی از شش عامل دیگر به افراد تعلق می گیرد. امتیاز سازگار پذیری در برنامه اسکیلد ورکر کانادا به صورت زیر است:

  انطباق پذیریامتیازات
  متقاضی اصلی قبلا در کانادا به مدت حداقل یکسال در یکی از مشاغل سطح مهارت 0، A و یا B کار کرده است.10 امتیاز
  متقاضی اصلی به مدت حداقل دو سال در یکی از موسسات آموزش متوسطه یا موسسات آموزش عالی کانادا به صورت تمام وقت تحصیل کرده است.5 امتیاز
  همسر یا شریک قانونی متقاضی اصلی به مدت حداقل دو سال در یکی از موسسات آموزش متوسطه یا موسسات آموزش عالی کانادا به صورت تمام وقت تحصیل کرده است.5 امتیاز
  همسر یا شریک قانونی متقاضی اصلی به مدت حداقل یکسال به صورت تمام وقت با داشتن مجوز کار معتبر در کانادا کار کرده است.5 امتیاز
  ارائه کار تمام وقت در کانادا5 امتیاز
  متقاضی اصلی یا همسر آن دارای خویشاوند در کانادا هستند. افراد خانواده می بایست 18 سال به بالا و شهروند یا مقیم دائم کانادا باشند.5 امتیاز
  همسر یا شریک قانونی متقاضی اصلی دارای CLB سطح 4 یا بالاتر در هر چهار مهارت زبان باشد. CLB سطح 4 معادل رایتینگ 4 آیلتس، لیسنینگ 4.5، ریدینگ 3.5 و اسپیکینگ 4.0 آیلتس است.5 امتیاز

  به این نکته توجه داشته باشید که مطالعات تمام وقت شامل 15 ساعت آموزش در هفته می شود. حفظ استانداردهای آکادمی در طول دوره تحصیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا ( مرحله دوم)

  افرادی که موفق به دریافت حداقل 67 امتیاز در مرحله اول امتیاز دهی برنامه اسکیل ورکر کانادا شوند، می توانند وارد مرحله دوم امتیازدهی شوند. در مرحله دوم حداکثر امتیازات دریافتی 1200 است که تمام شرایط و مهارتهای متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد. افرادی که موفق به دریافت حداقل 600 امتیاز از این مرحله شوند موفق به دریافت دعوتنامه خواهند شد. به این نکته توجه داشته باشید که پروفایل افراد تنها به مدت یکسال در برنامه اسکیل ورکر باقی می ماند مدارک آنها مورد ارزیابی قرار گیرد. در صورتی که در طول این یکسال امتیاز متقاضیان به حد نصاب نرسد، می بایست برای سال آینده دوباره نمایه جدید خود را در برنامه اسکیل ورکر کانادا ایجاد کند. اما در صورتی که متقاضیان امتیاز لازم را دریافت کنند، از سوی دولت کانادا دعوتنامه دریافت خواهند کرد و می توانند برای دریافت ویزا به سفارت یا کنسولگری کانادا مراجعه کنند.

  بخش فاکتورهای سرمایه انسانی (A وB )

   همانطور که قبلا اشاره کردیم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا در دو مرحله انجام می شود. در دومین مرحله برنامه اسکیل ورکر کانادا فاکتورهای زیر برای امتیازدهی در نظر گرفته می شود:

  • فاکتورهای اصلی افراد
  • شرایط همسر یا شریک قانونی
  • مهارتهای تطبیقی
  • امتیازهای اضافی
  • مهارتهای زبان
  نحوه امتیاز دهی در مرحله دوم برنامه اسکیل ورکر کانادا

  امتیازات بخش فاکتورهای انسانی در برنامه اسکیل ورکر کانادا به صورت زیر است:

  فاکتورها         حداکثر امتیازات ( افراد دارای همسر)حداکثر امتیازات ( افراد بدون همسر)
  فاکتورهای انسانی بخش A و  B
  سن100 امتیاز100 امتیاز
  مدرک تحصیلی150 امتیاز150 امتیاز
  مهارتهای زبان170 امتیاز160 امتیاز
  سابقه کاری80 امتیاز80 امتیاز
  حداکثر امتیازات بخش A و B500 امتیاز500 امتیاز

  بخش قابلیت انتقال مهارت (C)

  بخش C مرحله دوم امتیازبندی برنامه اسکیل ورکر کانادا شامل قابلیت های انتقال مهارت می شود. در ادامه نحوه امتیاز بندی فاکتورهای انتقال مهارت ارائه شده است:

  فاکتورها         حداکثر امتیازات ( افراد دارای همسر)حداکثر امتیازات ( افراد بدون همسر)
  فاکتورهای قابلیت انتقال مهارت بخش C
  ادغام تحصیلات، مهارت های زبان و یا سابقه کار در کانادا50 امتیاز50 امتیاز
  ادغام سابقه کار در خارج یا داخل کانادا و مهارت های زبان50 امتیاز50 امتیاز
  ادغام مدرک فنی و مهارت های زبان50 امتیاز50 امتیاز
  حداکثر امتیازات بخش C100 امتیاز100 امتیاز

  بخش سایر امتیازات (D)

  برخی از فاکتورها در برنامه اسکیل ورکر کانادا دارای امتیازات اضافه هستند؛ از همین رو متقاضیان می توانند با دریافت امتیازات در این بخش ها، امتیاز خود را به 600 برسانند. به این نکته توجه داشته باشید که داشتن جاب آفر خود به تنهایی 600 امتیاز دارد، بنابراین افرادی که پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی دریافت می کنند شانس بسیار بالایی برای پذیرش در برنامه اسکیل ورکر کانادا دارند. در ادامه بخش سایر امتیازات در مرحله دوم محاسبه اسکیل ورکر کانادا ارائه شده است:

  فاکتورها         حداکثر امتیازات ( افراد دارای همسر)حداکثر امتیازات ( افراد بدون همسر)
  سایر امتیازات بخش D
  نامزد استانی600 امتیاز600 امتیاز
  جاب آفر معتبر200 امتیاز200 امتیاز
  مهارتهای زبان دوم30 امتیاز30 امتیاز
  خواهر و برادر مقیم یا شهروند کشور کانادا15 امتیاز15 امتیاز
  حداکثر امتیازات بخش D600 امتیاز600 امتیاز

  جدول امتیاز همسر

  افرادی که به همراه همسر یا شریک قانونی خود برای برنامه اسکیل ورکر کانادا درخواست می دهند، همسر آنها به خاطر داشتن برخی از فاکتورها امتیازاتی دریافت می کنند. فاکتورهایی همچون تحصیلات، مهارتهای زبان و تجربه کاری در این امتیازدهی موثر هستند. همسر یا شریک قانونی متقاضی اصلی حداکثر می تواند 40 امتیاز دریافت کند. در ادامه جدول امتیاز همسر در برنامه اسکیل ورکر کانادا را مشاهده می کنید:

  فاکتورهاامتیازات
  سطح تحصیلات10
  مهارتهای زبان20
  تجربه کار کانادا10

  هزینه برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

  افرادی که می خواهند از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال تحت برنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا درخواست دهند، می بایست هزینه های زیر را پرداخت کنند:

  • هزینه درخواست برای متقاضی اصلی: 825 دلار
  • هزینه درخواست برای همسر یا شریک قانونی: 825 دلار
  • هزینه درخواست برای هر یک از فرزندان: 225 دلار
  • حق اقامت دائم برای متقاضی اصلی: 500 دلار
  • حق اقامت دائم برای همسر یا شریک قانونی: 500 دلار
  • هزینه بایومتریک برای متقاضی اصلی: 85 دلار
  • هزینه بایومتریک برای دو نفر یا بیشتر: 170 دلار

  به این نکته توجه داشته باشید که کودکان وابسته به فرزندان زیر 22 سال که مجرد هستند گفته می شود. فرزندانی که دارای ناتوانی جسمی و ذهنی هستند و بیشتر از 22 سال سن دارند نیز جزو کودکان وابسته به شمار می روند.

  تمکن مالی لازم برای برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

  زمانی که افراد برای برنامه اسکیل ورکر کانادا درخواست می دهند، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی این کشور از متقاضیان می خواهد که مدارکی مبنی بر دسترسی به منابع مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده را در طول اقامت در کانادا ارائه دهند. در ادامه لیست تمکن مالی لازم برای برنامه اسکیل ورکر فدرال ارائه شده است:

  تعداد اعضای خانوادهتمکن مالی مورد نیاز
  113.000 دلار
  216.000 دلار
  319.000 دلار
  424.000 دلار
  527.000 دلار
  630.000 دلار
  734.000 دلار
  برای هر عضو اضافه3.500 دلار
  مزایای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا

  مزایای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال

  کانادا که اغلب به عنوان بهشت مهاجران شناخته می شود، هر ساله پذیرای نیروهای کار ماهر از سراسر جهان است. با توجه به نیاز کانادا به متخصصین در حوزه های مختلف کاری، این کشور برنامه های متعددی را برای جذب افراد ماهر در نظر گرفته است. افزایش تعداد بازنشستگان، ظهور شرکت ها و موسسات جدید و همچنین رشد اقتصادی بالا موجب افزایش درخواست کانادا به اسکیل ورکرها شده است. افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال می شوند از مزایای بسیاری برخوردار خواهند بود. در ادامه به بررسی مزایای اسکیل ورکر کانادا می پردازیم:

  • حق زندگی و کار

  کانادا در رتبه دوم بهترین کشورهای جهان برای کار و زندگی قرار دارد. کیفیت بالای زندگی، امنیت شغلی، محیط چند فرهنگی، میزان پایین جرم و جنایت و هزینه زندگی مقرون به صرفه کانادا به یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی تبدیل کرده است. افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال می شوند از حق زندگی و کار در این کشور برخوردار هستند.

  • امکان دریافت پاسپورت کانادا

  افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند، بعد از تقریبا 5 سال می توانند برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور درخواست دهند. پاسپورت کانادا مدرکی است که برای شهروندان کانادایی صادر می شود. پاسپورت کانادا در میان گذرنامه های جهان از نظر اینکه شهروندان آن می توانند آزادانه بدون ویزا به کشورهای مختلف سفر کنند در رتبه پنجم قرار دارد. دارندگان پاسپورت کانادا می توانند آزادانه وارد کانادا شده یا ازین کشور خارج شوند.

  • به همراه داشتن اعضای خانواده

  اعضای خانواده افرادی که دارای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال هستند، می توانند در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند و از تمام مزایای اجتماعی کانادا برخوردار باشند.

  • تحصیل رایگان فرزندان

  تحصیل کودکان تا مقطع دوازدهم برای تمامی شهروندان و افراد مقیم کانادا رایگان است. سیستم آموزشی کانادا دارای سه سطح ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی است. علاوه بر امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا، هزینه تحصیل در کانادا برای افراد مقیم دائم این کشور بسیار کمتر از دانشجویان بین المللی است.

  • سیستم درمانی منحصر به فرد

  کانادا دارای سیستم درمان و بهداشت خارق العاده است که در سراسر جهان شهرت دارد. دارندگان ویزای اقامت دائم کانادا از مراقبت های بهداشتی رایگان بهره مند هستند. دارندگان اقامت دائم کانادا همچنین می توانند برای بیمه سلامت عمومی درخواست دهند.

  • برخورداری از مزایای اجتماعی

  افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال می شوند، از مزایای اجتماعی زیادی در این کشور برخوردار خواهند شد. ارائه تخفیفات مالیاتی، بیمه بازنشستگی و مزایای بازماندگان بعد از فوت شامل افراد دارای اقامت دائم این کشور می شود.

  برنامه اسکیل ورکر کبک

  کبک دومین استان پرجمعیت کانادا و همچنین بزرگترین استان کانادا از نظر مساحت است. استان کبک با توجه به جایگاه فرهنگی و همچنین زبان رسمی فرانسوی، جایگاه منحصر به فردی در برنامه های مهاجرتی کانادا دارد. برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program ) یا به اختصار QSWP یکی از برنامه های اصلی استان کبک برای جذب مهاجران است. متقاضیان بر اساس فاکتورهای مشخصی همچون سطح تحصیلات، مهارتهای زبان، تجربه کاری و برخی از عوامل دیگر در برنامه اسکیل ورکر کبک رتبه بندی می شوند.

  همانند برنامه اسکیل ورکر فدرال که تحت مدیریت سیستم اکسپرس اینتری قرار دارد، افرادی که متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کبک هستند می بایست علاقه خود را برای مهاجرت به این استان در فرم EOI (فرم بین تمایلات) نشان دهند. سازمان مهاجرت کبک (The Ministère de l’Immigration, de la Francisation et de l’Intégration) یا به اختصار MIFI به طور درخواست ها را بررسی کرده و افراد را برای دریافت اقامت دائم انتخاب می کند. 

  نحوه درخواست برنامه اسکیلد ورکر کبک

  برنامه نیروی کار ماهر کبک به متعلق به استان کبک کانادا است و یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی این کشور است که برای انتخاب اسکیل ورکرهای واجد شرایط برای کار در استان کبک در نظر گرفته شده است. برنامه اسکیل ورکر کبک کاملا متفاوت از دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا همچون سیستم اکسپرس اینتری و برنامه های نامزد استانی است.

  در گذشته ارسال درخواست به برنامه اسکیل ورکر کبک به صورت کاغذی انجام می شد و مقامات این استان ددلاین و تعداد مشخصی برای ارائه درخواست ها تعیین می کردند و پس از اتمام مهلت، دیگر برنامه را می بستند. به عبارتی دیگر، نیروهای کار واجد شرایط می بایست سالها منتظر می ماندند تا درخواست آنها مورد بررسی قرار گیرد. از سال 2018 در پی بروز این مشکلات وزارت مهاجرت کبک سیستم آنلاین ابراز علاقه مندی (Expression of Interest) به اختصار EOI را در پلتفرم به نام Arrima راه اندازی کرد. در این سیستم افراد بر اساس فاکتورهای مشخصی امتیاز دهی می شوند. عوامل تاثیرگذار در رتبه بندی متقاضیان شامل مراحل زیر می شود:

  • سطح تحصیلات
  • سوابق کاری
  • مهارتهای زبان فرانسه
  • حضور همسر یا شریک قانونی
  • سن
  • پیشنهاد شغلی

  سیستم EOI فرصتی برابر را برای تمام متقاضیان مهاجرت دائم به استان کبک فراهم می کند.

  مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر کبک

  مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر کبک

  سیستم EOI دارای یک فرایند دو مرحله ای برای انتخاب نیروهای کار ماهر است. اولین گام برای درخواست برنامه اسکیل ورکر کبک بیانیه علاقه مندی برای مهاجرت دائم از طریق Arrima است. این یک پروسه قبل از ارزیابی است که دولت کبک بر اساس نیازهای بازار کار و سرمایه های انسانی متقاضیان را رتبه بندی می کند. در مرحله دوم دولت کبک برای افرادی که بیشترین امتیاز را دریافت کردند، دعوتنامه برای اقامت دائم ارسال می کند.

  متقاضیانی که مایل به ارائه درخواست مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر کبک را دارند، می بایست حداقل الزامات این برنامه را برآورده کنند. افرادی که موفق به دریافت امتیاز کافی شوند می توانند بیانیه علاقه خود را از طریق پورتال Arrima ارسال کنند. در نهایت پس از دریافت certificat de sélection du Québec یا به اختصار CSO متقاضیان می توانند برای دریافت ویزا به سفارت یا کنسولگری کانادا مراجعه کنند.

  مدارک مورد نیاز برای اسکیل ورکر کبک

  وزارت مهاجرت کبک (The Quebec Ministère de l’Immigration Francisation et Integration) یا به اختصار MIFI درخواستهای مربوط به برنامه اسکیل ورکر کبک را از طریق پورتال Arrima مدیریت می کند. متقاضیان برنامه QSWP می بایست فرم آنلاین بیانیه علاقه مندی (EOI) را تکمیل کرده و در پورتال Arrima بارگذاری کنند. متقاضیان بر اساس فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، مهارت های زبان و تجربه کاری رتبه بندی می شوند. مدارک مورد نیاز برای برنامه اسکیل ورکر کبک به صورت زیر است:

  • مدارک شناسایی و هویتی
  • پاسپورت
  • مدارک تحصیلی
  • نمرات آزمون زبان
  • سوابق کاری
  • مدارک تمکن مالی
  • مدارک همسر یا شریک قانونی

  هزینه ویزای اسکیل ورکر کبک

  برنامه اسکیل ورکر کبک هیچ لیستی از مشاغل واجد شرایط ندارد. در صورتی که افراد معیارها و الزامات برنامه QSWP را داشته باشند بدون در نظر گرفتن شغل یا رشته تخصصی خود، واجد شرایط این برنامه مهاجرتی هستند. هزینه ویزای اسکیل ورکر کبک در ژانویه هر سال به روز رسانی می شود. هزینه درخواست برنامه اسکیل ورکر کانادا در سال جاری برای متقاضی اصلی 822 دلار و برای هر یک از اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان وابسته 174 دلار است. در بسیاری از موارد هزینه ویزای اسکیل ورکر کبک شامل موارد زیر می شود:

  • هزینه پردازش درخواست متقاضی اصلی و هر یک از اعضای خانواده هزینه حق اقامت دائم (RPRF)
  • هزینه های بیومتریک
  • هزینه های شخص ثالث

  نحوه امتیازدهی برای ویزای اسکیل ورکر کبک

  برنامه اسکیل ورکر کبک با دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا متفاوت بوده و شامل دو مرحله می شود. در برنامه نیروی کار ماهر کبک، متقاضیان به پیشنهاد شغلی معتبر از طرف کارفرمای کانادایی یا کبکی نیاز ندارند. هر چند که افرادی که دارای جاب آفر هستند امتیاز بالاتری دریافت می کنند. به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه اسکیل ورکر کبک متقاضیان باید حداقل امتیاز لازم را دریافت کنند. امتیازدهی بر اساس فاکتورهای همچون سن، تجربه کار، تحصیلات، مهارتهای زبان و عوامل دیگری انجام می شود.

  متقاضیان مجرد به منظور دریافت دعوتنامه از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال می بایست حداقل 50 امتیاز و متقاضیان متاهل حداقل 59 امتیاز کسب کنند. در صورتی که متقاضیان برای مصاحبه با افسر مهاجرت انتخاب شوند، می توانند در این بخش 6 امتیاز اضافه دریافت کنند؛ در این صورت حداقل امتیازات برای افراد مجرد به 55 امتیاز و برای افراد دارای همسر یا شریک قانونی به 63 امتیاز افزایش پیدا می کند. به این نکته توجه داشته باشید که متقاضیان همزمان که درخواست خود را برای QSWP ارسال می کنند می توانند در سیستم اکسپرس اینتری نیز نمایه خود را ایجاد کرده و برای دریافت CSQ  یا دعوتنامه ITA منتظر بمانند.

  همانطور که گفته شد برنامه اسکیل ورکر کبک از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای رتبه بندی متقاضیان استفاده می کند. در ادامه عوامل تاثیرگذار در نحوه امتیاز دهی برنامه اسکیل ورکر کبک ارائه شده است:

  • تجربه کاری
  • سن
  • مهارتهای زبان فرانسه
  • روابط قبلی با استان کبک ( از طریق خانواده یا مسافرت)
  • همسر یا شریک قانونی متقاضی
  • پیشنهاد کاری معتبر( هر چند که برای برنامه QSWP مورد نیاز نیست)

  متقاضیانی که دارای مهارتهای زبان فرانسوی نیستند اما دارای مدارک معتبر در بخش های دیگر هستند ممکن است واجد شرایط برنامه اسکیل ورکر کبک باشند.

  زمانی که متقاضیان موفق به دریافت CSO شدند می بایست برای انجام معاینات پزشکی و دریافت نامه عدم سوء پیشینه پلیس به منظور دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

  نحوه امتیاز دهی برای ویزای اسکیل ورکر کبک

  امتیاز مربوط به فاکتور سن در ویزای اسکیل ورکر کبک

  سن یکی از عوامل تاثیرگذار در برنامه اسکیل ورکر کانادا به شمار می رود که حداکثر 16 امتیاز دارد. با توجه به اینکه برنامه های مهاجرتی اقتصادی طوری طراحی شده که موقعیت های شغلی بالقوه و طولانی مدتی را برای نیروهای کار ماهر فراهم کند، از همین رو افراد آینده نگر جوان بیشترین امتیاز را در این بخش دریافت می کنند. در ادامه جدول امتیاز بندی مربوط به فاکتور سن در ویزای اسکیل ورکر کبک را مشاهده می کنید:

  سنامتیاز
  18 تا 35 سال16 امتیاز
  36 سال14 امتیاز
  37 سال12 امتیاز
  38 سال10 امتیاز
  39 سال8 امتیاز
  40 سال6 امتیاز
  41 سال4 امتیاز
  42 سال2 امتیاز
  43 سال یا بیشتر0 امتیاز
  حداکثر امتیاز16 امتیاز

  امتیاز مربوط به سابقه کاری در ویزای اسکیل ورکر کبک

  تجربه کاری به عنوان یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در امتیازدهی ویزای اسکیل ورکر کبک شناخته می شود. تجربه کار ارائه شده می بایست حداکثر متعلق به پنج سال قبل از ارائه درخواست برای برنامه نیروی کار ماهر کبک باشد. به این نکته توجه داشته باشید که برخلاف برنامه اسکیل ورکر کانادا تجربه کار در برنامه QSWP می تواند شامل مشاغل دارای پرداختی یا بدون حقوق باشد. البته مشاغل بدون حقوق می بایست با ارائه آموزش ها و دوره های کارآموزی همراه باشد. در ادامه امتیاز مربوط به سابقه کاری در ویزای اسکیل ورکر کبک را مشاهده می کنید:

  تجربه کاریامتیازات
  کمتر از 6 ماه0 امتیاز
  6 ماه تا 1 سال4 امتیاز
  1 تا 2 سال4 امتیاز
  2 تا 3 سال6 امتیاز
  3 تا 4 سال6 امتیاز
  بیشتر از 4 سال8 امتیاز

  امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی در ویزای اسکیل ورکر کبک

  حداکثر 26 امتیاز به مدرک تحصیلی در برنامه اسکیل ورکر کانادا تعلق می گیرد. امتیازات مربوط به این بخش به دو دسته تحصیلات ( تا 14 امتیاز) و زمینه آموزشی ( تا 12 امتیاز) تقسیم می شود. به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه نیروی کار ماهر کبک متقاضیان باید حداقل مدرک دیپلم دوره متوسطه را داشته باشند. مدرک تحصیلی نیز باید حداقل پنج سال قبل از ارائه درخواست اخذ شده باشد؛ در غیر اینصورت متقاضی می بایست حداقل به مدت 12 ماه در پنج سال گذشته کار کرده باشد. در ادامه امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی در ویزای اسکیل ورکر کبک را مشاهده می کنید:

  مدرک تحصیلیامتیاز
  دیپلم دبیرستان2 امتیاز
  دیپلم هنرستان6 امتیاز
  مدرک فوق دیپلم ( دوره تمام وقت دو ساله)4 امتیاز
  مدرک فوق دیپلم فنی ( دوره تمام وقت دو ساله)6 امتیاز
  مدرک فوق دیپلم در بخش های آموزشی A و B ( دوره تمام وقت 1 یا دو ساله )10 امتیاز
  مدرک فوق دیپلم فنی ( دوره تمام وقت 3 ساله)8 امتیاز
  مدرک فوق دیپلم در بخش های آموزشی A و B ( دوره تمام وقت 3 ساله )10 امتیاز
  مدرک کارشناسی ( دوره تمام وقت بیشتر از یک سال)4 امتیاز
  مدرک کارشناسی ( دوره تمام وقت بیشتر از دو سال)6 امتیاز
  مدرک کارشناسی ( دوره تمام وقت بیشتر از سه سال)10 امتیاز
  مدرک کارشناسی ارشد12 امتیاز
  مدرک دکترا14 امتیاز

  امتیاز مربوط به رشته تحصیلی در ویزای اسکیل ورکر کبک

  علاوه بر میزان تحصیلات زمینه تحصیلی نیز در برنامه اسکیل ورکر کبک دارای امتیاز است. در این برنامه تمام مشاغل دارای تعاریف مشخصی هستند و هر کدام شرح وظایف خاص خود را دارند در ادامه امتیازات مربوط به زمینه تحصیلی در برنامه اسکیل ورکر کبک را مشاهده می کنید:

  زمینه تحصیلیامتیازات
  بخش A12  امتیاز
  بخش B9 امتیاز
  بخش C6 امتیاز
  بخش  D 2 امتیاز
  بخش E0 امتیاز
  بخش F0 امتیاز
  بخش G0 امتیاز

  فهرست حوزه های آموزشی- بخش A

  افرادی که حوزه های آموزشی آنها در بخش A هست، 12 امتیاز برای برنامه نیروی کار ماهر کبک دریافت می کنند. در صورتی که همسر متقاضی برنامه QSWP دارای تحصیلات در حوزه آموزشی بخش A باشد، 4 امتیاز دریافت می کند. در ادامه فهرست حوزه های آموزشی بخش A ارائه شده است:

  • مدرک کارشناسی از دانشگاه های خارجی
  • مهندسی کامپیوتر
  • علوم کامپیوتر
  • مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های خارجی
  • ژنتیک
  • مدرک DCS خارج از کبک
  • تکنولوژی پزشکی هسته ای
  • تکنولوژی تولید دارو
  • تکنولوژی آنکولوژی اشعه
  • تکنیک ارتز ویژوال
  امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی در ویزای اسکیل ورکر کبک

  فهرست حوزه های آموزشی- بخش B

  متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کانادا که آموزش های آنها واجد شرایط بخش B حوزه های آموزشی است، حداکثر 9 امتیاز دریافت می کنند. در صورتی که همسر متقاضی برنامه QSWP دارای تحصیلات در حوزه آموزشی بخش B باشد، 3 امتیاز دریافت می کند. در ادامه فهرست حوزه های آموزشی بخش B ارائه شده است:

  • مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های خارجی
  • علوم حسابداری
  • مهندسی هوافضا، هوانوردی و فضانوردی
  • بانکداری و امور مالی
  • مهندسی بیولوژیکال و بیومدیکال
  • بیوفیزیک
  • مهندسی عمران، ساختمان و حمل و نقل
  • علوم زمین
  • مهندسی برق، الکترونیک و ارتباطات
  • مهندسی مواد غذایی
  • علوم و صنایع غذایی
  • زمین شناسی یا معدن شناسی
  • مهندسی صنعتی و اداری
  • طراحی صنعتی
  • ارتباطات صنعتی
  • مدیریت اطلاعات
  • بازاریابی و خرید
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی هسته ای
  • پرستاری
  • تحقیقات عملیاتی
  • مهندسی فیزیکی
  • فیتوتکنیک
  • ترجمه
  • جانور شناسی
  • کارشناس تربیت حیوانات
  • مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های خارجی
  • هیدرولوژی و علوم آب
  • مدیریت سوابق و علوم کتابخانه
  • جانور شناسی
  • کارشناس تربیت حیوانات
  • مدرک دکترا از دانشگاه های خارجی
  • روانشناسی
  • مدرک حرفه ای تخصصی ACS خارج از کبک
  • تکنولوژی تولید دارو
  • مدرک حرفه ای DCS خارج از کبک
  • تکنیک های ساخت هواپیما
  • تکنیک های تعمیر و نگهداری هواپیما
  • تکنولوژی معماری
  • تکنولوژی سیستم های ساختمان
  • تکنیک های مهندسی شیمی
  • تکنیک های علوم کامپیوتر
  • تکنولوژی رادیولوژی
  • تکنیک های اسناد
  • پردازش مواد غذایی و فناوری کیفیت
  • تکنیک های مهندسی مکانیک
  • تکنیک های یکپارچه سازی مالتی مدیا
  • تکنولوژی معماری نیروی دریایی
  • پرستاری
  • تکنیک های صنعت پلاستیک
  • مدرک آموزشی سطح متوسطه (DVS) خارج از کبک
  • مکانیک کشاورزی
  • مکانیک ماشین ساخت و ساز
  • بهداشت، همیار و پرستاری
  • تکنیک های ماشین

  فهرست حوزه های آموزشی- بخش C

  متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کانادا که آموزش های آنها واجد شرایط بخش C حوزه های آموزشی است، حداکثر 6 امتیاز دریافت می کنند. در صورتی که همسر متقاضی برنامه QSWP دارای تحصیلات در حوزه آموزشی بخش C باشد، 2 امتیاز دریافت می کند. در ادامه فهرست حوزه های آموزشی بخش C ارائه شده است:

  • مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های خارجی
  • علم آمار
  • مهندسی کشاورزی و روستایی
  • مهندسی جنگلداری
  • ریاضیات کاربردی
  • تاریخ هنر
  • علوم پایه و کاربردی سلامت
  • علوم زیستی
  • مدیریت بازرگانی
  • مدیریت و مدیریت کسب و کار
  • مهندسی شیمی
  • ارتباطات و روزنامه نگاری
  • جرم شناسی
  • تعلیم و آموزش (هنر تدریس)
  • رژیم غذایی و تغذیه
  • اقتصاد
  • مهندسی
  • محیط زیست (کیفیت محیط زیست و آلودگی)
  • طراحی محیط زیست
  • قوم شناسی و قوم نگاری
  • علوم ورزشی
  • زبان فرانسه
  • نقشه برداری
  • جغرافیا
  • علوم ژئوپلیتیک
  • علوم انسانی و باستان شناسی
  • مشاوره آموزشی و حرفه ای
  • تاریخ
  • اقتصاد خانه داری
  • مدیریت منابع انسانی
  • کسب و کار بین المللی
  • معماری محوطه سازی
  • مدیریت سوابق و علوم کتابخانه
  • زبان شناسی ریاضیات
  • متالورژی و مهندسی مواد
  • ميكروبيولوژي
  • مهندسی معدن
  • منابع طبیعی
  • فلسفه
  • علوم فیزیکی
  • آموزش معلم پیش دبستانی
  • احتمال و آمار
  • آموزش روانشناسی
  • روانشناسی
  • پالپ و مهندسی کاغذ
  • بازآفرینی
  • مطالعات دینی
  • اقتصاد روستایی و کشاورزی
  • سکسولوژی
  • علوم اجتماعی و علوم انسانی
  • مددکار اجتماعی
  • آموزش معلم دبستان و متوسطه
  • تدریس در سطوح پیش دبستانی و ابتدایی
  • تدریس در سطح متوسطه
  • مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های خارجی
  • ریاضیات کاربردی
  • علوم پایه و کاربردی سلامت
  • ادبیات
  • آمار نگاری
  • تعلیم و آموزش (هنر تدریس)
  • انرژی
  • قوم شناسی و قوم نگاری
  • مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی
  • اقیانوس شناسی
  • آموزش روانشناسی
  • روانشناسی
  • اقتصاد روستایی و کشاورزی
  • مدرک حرفه ای تخصصی ACS خارج از کبک
  • تکنیک های حسابداری و مدیریت
  • تکنیک های ساخت هواپیما
  • تکنیک های تعمیر و نگهداری هواپیما
  • تکنولوژی معماری
  • تکنولوژی سیستم های ساختمان
  • تکنیک های فرایند شیمیایی
  • تکنیک های آموزش رهبری جامعه
  • تکنیک های پردازش مواد
  • تکنیک های علوم کامپیوتر
  • تکنولوژی رادیولوژی
  • تکنیک های آموزش کودکی
  • بهداشت و ایمنی شغلی
  • پردازش مواد غذایی و فناوری کیفیت
  • تکنیک های طراحی صنعتی
  • تکنولوژی مهندسی صنایع
  • تکنولوژی تعمیر و نگهداری صنعتی
  • تکنیک های آزمایشگاهی
  • تکنیک های مهندسی مکانیک
  • تکنولوژی مهندسی متالورژی
  • فرآوری مواد معدنی
  • تکنیک های مالتی مدیا
  • پرستاری
  • تکنیک های توانبخشی فیزیکی

  فهرست حوزه های آموزشی- بخش D

  افرادی که حوزه های آموزشی آنها در بخش D هست، 2 امتیاز برای برنامه نیروی کار ماهر کبک دریافت می کنند. در صورتی که همسر متقاضی برنامه QSWP دارای تحصیلات در حوزه آموزشی بخش D باشد، 1 امتیاز دریافت می کند. در ادامه فهرست حوزه های آموزشی بخش D ارائه شده است:

  • مدرک کارشناسی از دانشگاه های خارجی
  • مردم شناسی
  • بیوشیمی
  • شیمی
  • هنرهای گرافیکی
  • هنر (نقاشی، مجسمه سازی)
  • علوم سیاسی
  • مدیریت تولید
  • رهبری جامعه
  • علوم اجتماعی
  • جامعه شناسی
  امتیاز مربوط به زبان فرانسه در ویزای اسکیل ورکر کبک

  امتیاز مربوط به نمره زبان فرانسه در ویزای اسکیل ورکر کبک

  با توجه به اینکه زبان رسمی در استان کبک فرانسوی است، افرادی که بتوانند مهارتهای خود در زبان فرانسه را ثابت کنند حداکثر 16 امتیاز دریافت خواهند کرد. آزمون ارزیابی زبان انگلیسی و فرانسه از مرکز بین المللی d’études pédagogiques یا به اختصار CIEP ، Chambre de commerce et d’industrie de Paris Île-de-France (CCIP-IDF)، و سیستم ارزیابی بین المللی زبان انگلیسی یا به اختصار IELTS مورد تایید دولت استانی کبک است.

  CIEP: Test de connaissance du français (TCF)

       CIEP: Test de connaissance du français pour le Québec (TCFQ)

  CIEP: Diplôme approfondi de langue française (DALF)

  CIEP: Diplôme d’études en langue française (DELF)

  CCIP-IDF: Test d’évaluation du français (TEF)

  CCIP-IDF: Test d’évaluation du français adapté pour le Québec (TEFAQ)

  CCIP-IDF: Test d’évaluation du français pour le Canada (TEF Canada)

  امتیاز زبان فرانسه در برنامه اسکیل ورکر کبک به صورت زیر است:

  مهارتهاA1A2B1B2C1C2
  ریدینگ000111
  رایتینگ000111
  لیسنینگ000567
  اسپیکینگ000567
  حداکثر امتیازات16 امتیاز

  امتیاز مربوط به نمره زبان انگلیسی در ویزای اسکیل ورکر کبک

  نمره آزمون سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System) یا به اختصار IELTS مورد تایید برنامه اسکیل ورکر کبک است. به طور کلی، افرادی که تنها قادر به درک عبارت های کوتاه و رایج هستند به عنوان مبتدی سطح پایین شناخته می شوند. افرادی که بتوانند مکالمات اصلی روزانه را متوجه و به صورت استاندارد صحبت کنند مبتدی سطح بالا شناخته می شوند. اشخاص سطح متوسط قادر به برقراری ارتباط در شرایط مختلف هستند و بیشتر صحبتها در موقعیت های معمولی را متوجه می شوند. افرادی که در سطح پیشرفته زبان قرار دارند به راحتی می توانند در مورد موضوعات مختلف صحبت کرده و مفاهیم پیچیده را درک می کنند. امتیاز مربوط به نمره زبان انگلیسی در ویزای اسکیل ورکر کبک به صورت زیر است:

  مهارتهاCLB1 – CLB 5CLB 5 – CLB 8CLB 9 – CLB 12
  ریدینگ011
  رایتینگ011
  لیسنینگ012
  اسپیکینگ012
  حداکثر امتیازات6 امتیاز

  تمکن مالی برای ویزای اسکیل ورکر کبک

  متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کانادا ملزم به ارائه مدارکی هستند که ثابت می کند به منابع مالی کافی برای حمایت از خود و خانوادشان دسترسی دارند. مهاجرانی که دارای تمکن مالی هستند، امتیازی برای در اختیار داشتن منابع مالی دریافت می کنند. 1 امتیاز برای واجد شرایط بودن برنامه اسکیل ورکر کانادا در این بخش در نظر گرفته شده است. متقاضیانی که نتوانند تمکن مالی خود را اثبات کنند واجد شرایط این برنامه نخواهند بود. در ادامه میزان تمکن مالی برای ویزای اسکیل ورکر کانادا ارائه شده است:

  تعداد افرادمیزان تمکن مالی
  یک فرد بزرگسال3.000 دلار
  یک فرد بزرگسال به همراه یک کودک ( زیر 18 سال)4.000 دلار
  یک فرد بزرگسال به همراه دو کودک ( زیر 18 سال)4.500 دلار
  یک فرد بزرگسال به همراه سه کودک ( زیر 18 سال)5.000 دلار
  یک فرد بزرگسال به همراه چهار کودک ( زیر 18 سال)500 دلار به ازای هر فرد اضافه
  یک فرد بزرگسال به همراه یک کودک ( بالای 18 سال)1.500 دلار
  دو فرد بزرگسال4.500 دلار
  دو فرد بزرگسال به همراه یک کودک ( زیر 18 سال)5.000 دلار
  دو فرد بزرگسال به همراه دو کودک ( زیر 18 سال)5.500 دلار
  دو فرد بزرگسال به همراه سه کودک ( زیر 18 سال)5.700 دلار
  دو فرد بزرگسال به همراه چهارکودک ( زیر 18 سال)400 دلار به ازای هر فرد اضافه
  دو فرد بزرگسال به همراه یک کودک (بالای 18 سال)1.400 دلار
  برنامه های مهاجرت استانی برای ویزای اسکیلد ورکر کانادا

  برنامه های مهاجرت استانی برای ویزای اسکیلد ورکر کانادا

  تقریبا تمام استان های کانادا، برنامه های نامزد استانی ویژه خودشان را دارند که از طریق آن می توانند نیروی کار بین المللی استخدام کنند. باید به این نکته توجه کنید که از طریق هر برنامه استانی که درخواست می دهید باید در همان استان اقامت داشته باشید. مدت زمان پروسه دریافت اقامت دائم از طریق برنامه نامزد استانی بین 12 تا 18 ماه متغیر است. متقاضیانی که نتوانسته اند امتیاز کافی در سیستم اکسپرس اینتری کسب کنند می توانند از طریق برنامه نامزد استانی (PNP) برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. برای دریافت اقامت از طریق برنامه نامزد استانی باید حداقل یک پیشنهاد کاری یک ساله داشته باشید. شما با دریافت 600 امتیاز در برنامه نامزد استانی می توانید از اقامت دائم خود مطمئن شوید.

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی کانادا

  برنامه های استانی کانادا به نیروهای کار ماهر این امکان را می دهد که به کانادا مهاجرت کنند. 11 استان کانادا دارای برنامه PNP هستند که بر اساس نیازهای بازار کار هر استان، نیروی متخصص جذب می کنند. برای برنامه نامزد استانی می توانید از یکی از دو روش زیر درخواست دهید:

  • در سیستم اکسپرس اینتری، علاقه خود را برای کار در استان خاصی اظهار کنید، اگر مهارت شما مطابق با نیازهای بازار کار استان مورد نظر باشد، دعوتنامه ای از طرف استان برای شما ارسال می شود. شما با دریافت پیشنهاد کار 600 امتیاز از مجموع 1200 امتیاز سیستم CRS را دریافت خواهید کرد.
  • به طور مستقیم درخواست خود را برای وب سایت مهاجرتی استان مورد نظرتان ارسال کنید. در صورتی که به مهارت شما نیاز داشته باشند، دعوتنامه ای برای شما ارسال می کنند و سپس می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. الزامات برنامه مهاجرتی استانی بسیار شبیه سیستم اکسپرس اینتری است.

  انواع برنامه های استانی کانادا

  نیروهای کار ماهر تحت برنامه های نامزد استانی با داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر، می توانند به کانادا مهاجرت کنند. توجه داشته باشید که هر استان و منطقه، برنامه پذیرش استانی (PNP) مخصوص به خود را دارد که شامل مشاغل مورد نیاز همان استان می شود. برنامه انتخاب استانی شامل بیش از 80 مسیر مهاجرتی است و 11 استان و منطقه زیر را شامل می شود.

  • برنامه انتخاب استانی آلبرتا(AINP)
  • برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا(BC PNP)
  • برنامه انتخاب استانی مانیتوبا (MPNP)
  • برنامه انتخاب استانی نیوبرانزویک(NW PNP)
  • برنامه انتخاب استانی نیو فاندلند و لابرادور (NL PNP)
  • برنامه انتخاب استانی نواحی شمال غرب (NTNP)
  • برنامه انتخاب استانی انتاریو ( OINP)
  • برنامه انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد (PIE PNP)
  • برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان (SINP)
  • برنامه انتخاب استانی یوکان (YNP)

  الزامات مورد نیاز برنامه نامزد استانی کانادا

  طبق قانون اساسی کانادا، هر استان و منطقه دارای اختیارات مشخصی برای جذب مهاجران است. به این ترتیب، برنامه نامزد استانی به بخش های مختلف این امکان را می دهد که بر اساس نیازهای بازار کار خود، نیروی کار استخدام کنند. به جز استان های نوناووت و کبک در شمال کانادا تمام استان های کانادا دارای برنامه PNP هستند. البته استان کبک همانطور که قبلا اشاره کردیم دارای جریان مهاجرتی مخصوص خود است.

  هدف اصلی برنامه های نامزد استانی گسترش مزایای مهاجرت در سراسر کانادا است. قبل از راه اندازی برنامه PNP در سال 1998 اکثر مهاجران در استان های انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا اقامت می کردند. پس از ارائه برنامه های PNP، استان های همچون آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا و استان های آتلانتیک (نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، و نیوفاندلند و لابرادور) با افزایش تعداد مهاجران رو به رو شدند.

  هر استان یک جریان مهاجرت مختص به خود دارد که با سیستم انتخاب برنامه فدرال اکسپرس اینتری هماهنگ است. مهاجرانی که تحت برنامه های نامزد استانی در سیستم اکسپرس اینتری انتخاب می شوند به عنوان enhanced nominations شناخته می شوند. از مزایای برنامه نامزد استانی تحت سیستم اکسپرس اینتری این است که 600 امتیاز اضافه در سیستم رتبه بندی جامع ( CRS) به افراد اعطا می شود که دریافت اقامت دائم آنها از طریق اکسپرس اینتری را تضمین می کند. از مزایای دیگر این برنامه، پردازش سریع درخواستها است که متقاضیان می توانند ظرف مدت 6 ماه به کانادا مهاجرت کنند. با توجه به اینکه بیش از 80 برنامه مهاجرت استانی وجود دارد باید گفت که الزامات مورد نیاز برای هر برنامه متفاوت است.

  ارسال درخواست برای برنامه استانی آلبرتا)

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت آلبرتا

  آلبرتا به عنوان یکی از استان های غربی، منزل دو شهر از بزرگترین شهرهای کانادا، کلگری و ادمنتون است. این استان همچنین در میان سه استان پرجمعیت کانادا قرار دارد. برنامه مهاجرت برتر آلبرتا (Alberta Advantage Immigration Program) که قبلا به عنوان برنامه نامزد استانی آلبرتا (AINP) شناخته می شد، شامل هشت جریان است که به دو بخش اصلی تقسیم می شود: یکی از جریان ها برای نیروهای کار ماهر و دیگری برای کارآفرینان. استان آلبرتا برای مهاجرانی که الزامات برنامه های استان آلبرتا دارند و تمایل دارند در این استان اقامت داشته باشند ویزا صادر می کند.

  اگر تمایل دارید به استان آلبرتا مهاجرت کنید، در حال حاضر هشت جریان برای دریافت اقامت این استان وجود دارد که چهار برنامه متعلق به نیروهای کار و چهار برنامه به کارآفرینان اختصاص داده است:

  • جریان فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream) : برای نیروهای کار ماهری که در حال حاضر در یکی از مشاغل واجد شرایط در استان آلبرتا مشغول به کار هستند. متقاضیان جریان فرصت آلبرتا باید درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق پورتال آنلاین AAIP تکمیل کنند. سپس افراد می بایست با توجه به شرایط خود مدارک خاصی را ارسال کرده و هزینه درخواست آنلاین را پرداخت کنند. هزینه درخواست برنامه فرصت آلبرتا 500 دلار است. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه متقاضیان باید حداقل الزامات زیر را داشته باشند:
  • داشتن مجوز کار معتبر
  • کار کردن در مشاغل واجد شرایط در آلبرتا که با تجربه کاری مطابقت دارد.
  • حداقل CLB سطح 4 یا 5 ( بسته به شغل افراد)
  • داشتن حداقل مدرک دیپلم دوره متوسطه
  • داشتن حداقل 12 ماه تجربه کار در 18 ماه گذشته در استان آلبرتا، یا 24 ماه تجربه کار در کانادا در طی 30 ماه گذشته
  • جریان اکسپرس اینتری آلبرتا (Alberta General Express Entry Stream ) : افرادی که بتوانند حداقل 300 امتیاز در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) دریافت کنند و همچنین اشخاصی که در حال حاضر در یکی از مشاغل واجد شرایط کار می کنند تحت این برنامه می توانند برای اقامت در استان آلبرتا درخواست دهند. جریان اکسپرس اینتری آلبرتا تنها با ارائه دعوتنامه امکان پذیر است. زمانی که پروفایل خود را در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد می کنید، ممکن است یک اطلاعیه NOI از دولت آلبرتا مستقیما دریافت کنید. متقاضیانی که برای این برنامه انتخاب شدند می بایست در مدت زمان محدودی علاقه خود برای شرکت در این جریان را اعلام کنند. حداقل الزامات جریان اکسپرس اینتری آلبرتا شامل موارد زیر می شود:
  • ایجاد صفحه شخصی در سیستم اکسپرس اینتری
  • ابراز علاقه برای مهاجرت به استان آلبرتا
  • داشتن تجربه کار در مشاغل مورد نیاز آلبرتا
  • حداقل امتیاز 300 در سیستم رتبه بندی جامع ( CRS)
  • جریان تکنولوژی آلبرتا (Alberta Accelerated Tech Pathway): این برنامه تحت سیستم اکسپرس اینتری قرار دارد و برای متقاضیانی که در حال حاضر در حوزه تکنولوژی مشغول به کار هستند و یا دارای پیشنهاد کاری از لیست مشاغل آلبرتا هستند واجد شرایط جریان تکنولوژی آلبرتا هستند. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه داشتن الزامات زیر مورد نیاز است:
  • ایجاد پروفایل شخصی در برنامه اکسپرس اینتری
  • ابراز علاقه مندی برای مهاجرت به استان آلبرتا
  • حداقل امتیاز 300 در سیستم رتبه بندی جامع (CRS)
  • شاغل بودن در حوزه تکنولوژی یا دریافت پیشنهاد کاری از مشاغل این بخش
  • جریان Rural Renewal Stream: افرادی که دارای پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای اهل آلبرتا باشند واجد شرایط این برنامه هستند. علاوه بر پیشنهاد کاری داشتن شرایط زیر به منظور واجد شرایط بودن برای جریان Rural Renewal Stream الزامی است:
  • داشتن حداقل 12 ماه سابقه کار در مشاغل واجد شرایط در طول 18 ماه قبل از ارائه درخواست ( تجربه کاری می تواند ترکیبی از سوابق کاری در استان آلبرتا، کانادا یا خارج از این کشور باشد)
  • ارائه حداقل الزامات زبان
  • داشتن حداقل مدرک دیپلم دوره متوسطه که معادل استانداردهای آموزشی کانادا است است.
  • اثبات داشتن تمکن مالی برای حمایت از خود و خانواده در طول اقامت در آلبرتا

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت بریتیش کلمبیا

  ایالت بریتیش کلمبیا که سومین شهر بزرگ کانادا ( ونکوور) در آن واقع شده است یکی از متنوع ترین استان ها در سراسر این کشور است. اقتصاد این ایالت بر پایه منابع طبیعی به ویژه بخش جنگلداری و معدن متمرکز است. استان بریتیش کلمبیا با وجود آب و هوای ساحلی یکی از زیباترین ایالت های کانادا و جهان به شمار می رود. اگر قصد دارید به استان بریتیش کلمبیا مهاجرت کنید، سه گزینه برای انتخاب وجود دارد:

  • جریان مهاجرت نیروی کار ماهر
  • جریان اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا
  • مهاجرت کارآفرینان

  جریان مهاجرت نیروی کار ماهر ( Skills Immigration Stream)  برای اسکیل ورکرها، متخصصان حوزه بهداشت و درمان، فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی و همچنین برای مهاجرت نیروهای کار ساده و نیمه ماهر طراحی شده است. تمام متقاضیان برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا ( به غیر از فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی ) به منظور واجد شرایط بودن می بایست یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در استان بریتیش کلمبیا داشته باشند و یا در حال حاضر در این استان دارای شغل باشند. جریان اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا نیز برای جذب نیروهای کار ماهر، متخصصان حوزه سلامت و درمان و فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی طراحی شده است.

  ارسال درخواست برای برنامه استانی بریتیش کلمبیا

  برنامه نامزد استانی در ایالت بریتیش کلمبیا به بخش های زیر تقسیم می شود:

  • طبقه نیروی کار ماهر

  این طبقه مختص نیروهای کار ماهری است که از استان بریتیش کلمبیا پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کرده اند. برای واجد شرایط بودن در این برنامه متقاضیان می بایست چندین سال تجربه کاری در شغل مربوطه داشته باشند.

  • طبقه متخصصان حوزه سلامت و درمان

  در این گروه افراد با تجربه از جمله پزشکان، پرستاران، روانپزشکان و متخصصان سلامت که دارای پیشنهاد شغلی معتبر هستند می توانند برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا درخواست دهند.

  • طبقه فارغ التحصیلان بین الملل

  این گروه برای اشخاصی است که در طول سه سال گذشته از موسسات آموزش عالی فارغ التحصیل شده اند. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای اهل بریتیش کلمبیا الزامی است.

  جریان اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا

  جریان اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا با سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال مطابقت دارد و متقاضیان این امکان را دارند که در صورت واجد شرایط بودن، اقامت دائم خود را از طریق اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا دریافت کنند. اسکیل ورکرها از طریق این جریان می توانند برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا درخواست دهند. هزینه درخواست برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا 1.150 دلار است و پردازش درخواستها بین 2 تا 3 ماه زمان می برد. داشتن حداقل الزامات زیر برای واجد شرایط بودن در این برنامه الزامی است:

  • داشتن پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال
  • دریافت کد جاب سیکر از سیستم اکسپرس اینتری
  • داشتن پیشنهاد شغلی تمام وقت ( به جز فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی)
  • داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه ها در طول اقامت در کانادا
  • ارائه حداقل الزامات زبان

  متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا در ابتدا باید پروفایل خود را در اکسپرس اینتری اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ( IRCC) ایجاد کنند. سپس افراد باید در سیستم مهاجرت نیروهای کار ماهر بریتیش کلمبیا (SIRS)  ثبت نام کنند تا این استان بر اساس شغل، تحصیلات، مهارت های زبان و بر اساس نیاز بازار استان درخواست آنها را بررسی کند. SIRS یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که متقاضیان را بر اساس امتیازهای دریافتی رده بندی می کند. 

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت مانیتوبا

  استان مانیتوبا در بین استان های انتاریو و ساسکاچوان واقع شده است و از بسیاری از جهات دروازه ورود به غرب کانادا است. مانیتوبا اولین استانی بود که برنامه نامزد استانی را در سال 1998 راه اندازی کرد. مانیتوبا به عنوان یک استان کوچک و کم جمعیت به برنامه های PNP نیاز داشت تا مورد توجه مهاجران قرار بگیرد. پس از راه اندازی برنامه های نامزد استانی در ایالت مانیتوبا، نیروهای کار ماهر زیادی به این استان سفر کرده و نقش بسزایی در افزایش جمعیت، نیروی کار و رشد اقتصاد در مانیتوبا ایفا کردند. اگر قصد دارید استان مانیتوبا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید، چندین گزینه برای مهاجرت وجود دارد:

  • جریان نیروی کار ماهر مانیتوبا
  • جریان نیروی کار ماهر خارجی
  • جریان سرمایه گذار تجاری در مانیتوبا
  • جریان آموزش بین الملل

  جریان نیروی کار ماهر در مانیتوبا (The Skilled Worker in Manitoba Stream) برای نیروهای کار موقت خارجی  و فارغ التحصیلان بین الملل  که در حال حاضر در مانیتوبا مشغول به کار بوده و دارای پیشنهاد شغل دائمی از یک کارفرما در استان هستند، طراحی شده است. جریان نیروی کار ماهر خارجی ( Skilled Worker Overseas Stream) برای اسکیل ورکرهای بین الملل طراحی شده که واجد شرایط کار در استان مانیتوبا هستند. نیروهای کار ماهر که قبلا در کانادا مشغول به کار بودند نیز واجد شرایط این برنامه هستند.

  جریان نیروی کار ماهر فدرال در مانیتوبا شامل دو بخش می شود:

  • جریان تجربه کار مانیتوبا (Manitoba Work Experience Patway) : این برنامه برای افرادی است که در حال حاضر در مانیتوبا با مجوز کار موقت مشغول به کار هستند. نیروهای کار موقت و فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی بین المللی واجد شرایط این برنامه هستند.
  • جریان استخدام مستقیم توسط کارفرما ( Employer Direct Recruitment Pathway) : متقاضیان به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه می بایست یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از کارفرمای اهل مانیتوبا دریافت کنند.

  جریان نیروی کار ماهر خارجی در استان مانیتوبا دارای دو مسیر است:

  • جریان اکسپرس اینتری مانیتوبا ( Manitoba Express Entry Pathway) : این مسیر برای افرادی است که دارای پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری بوده و علاوه بر این دارای تجربه کار در فهرست مشاغل مورد نیاز مانیتوبا هستند.
  • جریان سرمایه انسانی ( Human Capital Pathway) : افرادی که دارای تجربه کاری در مشاغل مورد تقاضای مانیتوبا هستند می توانند از طریق این مسیر برای اقامت در این استان درخواست دهند.

  هزینه ارائه درخواست برای این برنامه 500 دلار بوده و مدت زمان پردازش حدود 6 ماه  است. به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه نیروی کار ماهر خارجی در استان مانیتوبا متقاضیان می بایست حداقل الزامات زیر را داشته باشند:

  • دریافت حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز در سیستم رتبه بندی
  • داشتن سابقه کار مرتبط با مشاغل مورد نیاز مانیتوبا
  • ارائه برنامه شغلی
  • داشتن حداقل 18 سال سن
   ارسال درخواست برای برنامه استانی نیوبرانزویک

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت نیوبرانزویک

  استان نیوبرانزویک یکی از استان های شمال غربی کانادا است که حدود 30 درصد جمعیت آن به زبان فرانسه و بقیه به زبان انگلیسی صحبت می کنند. از طریق برنامه های استانی نیوبرانزویک (New Brunswick Provincial Nominee Program) یا به اختصار NBPNP نیروهای کار ماهر  این امکان را دارند که اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. برنامه های استانی ایالت نیوبرانزویک تحت برنامه های زیر ارائه می شوند:

  • جریان اکسپرس اینتری
  • جریان اسکیل ورکر
  • برنامه مهاجرتی آتلانتیک

  جریان اکسپرس اینتری

  استان نیوبرانزویک از طریق جریان اکسپرس اینتری فدرال به منظور پاسخگویی به نیازهای بازار کار خود به دنبال جذب نیروهای ماهر است. به منظور واجد شرایط بودن برای جریان اکسپرس اینتری برنامه استانی ایالت نیوبرانزویک متقاضیان باید الزامات زیر را فراهم کنند:

  • داشتن پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری
  • دریافت کد جاب سیکر
  • زندگی کردن در استان نیوبرانزویک
  • داشتن CLB سطح 7 در زبان انگلیسی یا فرانسوی

  جریان اسکیل ورکر

  افرادی که دارای پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای نیوبرانزویکی باشند، واجد شرایط مهاجرت به کانادا تحت برنامه اسکیل ورکر نیوبرانزویک هستند. داشتن شرایط زیر برای درخواست اسکیل ورکر الزامی است:

  • متقاضیان باید ثابت کنند که علاقه مند به زندگی در استان نیوبرانزویک هستند.
  • دریافت جاب آفر معتبر از طرف کارفرمای اهل نیوبرانزویک
  • داشتن حداقل مدرک دوره متوسطه
  • داشتن حداقل 19 و حداکثر 55 سال
  • داشتن حداقل CLB سطح 4 در زبان انگلیسی یا فرانسوی

  برنامه مهاجرتی آتلانتیک

  استان نیوبرانزویک یکی از چهار استان برنامه مهاجرتی آتلانتیک است که به منظور رفع نیازهای بازار کار در این استان به دنبال جذب نیروهای کار ماهر است. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه داشتن پیشنهاد کاری حداقل یکساله الزامی است.

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور

  ایالت نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین استان کانادا است که از دو بخش لابرادور و جزیره نیوفاندلند تشکیل شده است. هر ساله 1200 مهاجر از طریق برنامه های استانی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور به این ایالت سفر می کنند. نیروهای کار ماهر از طریق برنامه های زیر می توانند برای اقامت در این استان درخواست دهند:

  • اسکیل ورکر اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador Express Entry Skilled Worker)
  • جریان اسکیل ورکر (Skilled Worker Category)

  برای واجد شرایط بودن اسکیل ورکر اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور متقاضیان باید یک پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند. هزینه درخواست برای برنامه اسکیل ورکر این استان 250 دلار است و در طول مدت 25 روز کاری درخواست متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد. در ادامه الزامات مورد نیاز برای برنامه اسکیل ورکر نیوفاندلند و لابرادور ارائه شده است:

  • داشتن پروفایل اکسپرس اینتری
  • پیشنهاد کاری تمام وقت از مشاغل سطح 0،  A و B از کارفرمایی اهل لابرادور و نیوفاندلند
  • –         حداقل مدرک دوره متوسطه
  • داشتن حداقل سطح تجربه کاری
  • ارائه حداقل الزامات زبان
  • دریافت حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز در برنامه نامزد استانی
  • تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در کانادا

  جریان اسکیل ورکر

  دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای اهل نیوفاندلند و لابرادور از الزامات اصلی این برنامه است. هزینه درخواست برای برنامه اسکیل ورکر 250 دلار و مدت زمان پردازش درخواستها 25روز کاری است. علاوه بر داشتن پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمایان استانی داشتن ارائه حداقل الزامات زیر برای واجد شرایط بودن جریان اسکیل ورکر نیوفاندلند و لابرادور ضروری است :

  • داشتن صلاحیت ها، آموزش ها و مهارت های مورد نیاز برای کار
  • تجربه کاری کافی برای شغل پیشنهادی
  • داشتن مجوز کار معتبر برای حداقل 4 ماه
  • داشتن پول کافی برای زندگی در استان
  • ارائه حداقل الزامات زبان

  در صورت داشتن تمام الزامات ذکر شده، می بایست به سایت مهاجرت استان نیوفاندلند و لابرادور مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهید.

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت سرزمین های شمال غربی

  از طریق برنامه های استانی سرزمین های شمال غربی (Northwest Territories’ Provincial Nominee Program) یا به اختصار NTNP مهاجران با مهارت های ویژه می توانند به این استان مهاجرت کنند. برنامه NTNP به سه بخش سیستم اکسپرس اینتری برای نیروهای کار ماهر (Express Entry Stream for Skilled Workers)، جریان اسکیل ورکر (Skilled Worker Stream) و جریان مشاغل سطح ابتدایی و نیمه ماهر (Entry Level/Semi-Skilled Occupations) تقسیم می شود.

  جریان اکسپرس اینتری برنامه NTNP

  جریان اکسپرس اینتری برنامه NTNP برای نیروهای کار ماهری طراحی شده که در برنامه اکسپرس اینتری فدرال معیارهای واجد شرایط بودن برنامه نامزد استانی سرزمین های شمال غربی را دارند.

  جریان اسکیل ورکر جریان اسکیل ورکر NTNP به نیروهای کار ماهری که دارای پیشنهاد شغلی از کارفرمایان این استان هستند، این امکان را می دهد که برای اقامت دائم از طریق ویزای اسکیل ورکر کانادا اقدام کنند.

  ارسال درخواست برای برنامه استانی نوا اسکوشیا

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت نوا اسکوشیا

  نوا اسکوشیا یکی از استان های کوچک کانادا است که در منطقه ماری تایمز واقع شده است. این استان از شبه جزیره نوا اسکوشیا، جزیره کیپ برتون و بیش از 30 جزیره کوچک دیگر تشکیل شده است. هالیفاکس به عنوان مرکز این استان به مهد فرهنگ و هنر شهرت دارد. برنامه های استانی در ایالت نوا اسکوشیا (Nova Scotia’s Provincial Nominee Program) یا به اختصار NSNP به نیروهای کار ماهر و با تجربه امکان دریافت اقامت دائم کانادا را می دهد.

  برنامه های استانی در ایالت نوا اسکوشیا برای نیروهای کار ماهر به برنامه اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا (Nova Scotia Experience: Express Entry)، الویت های بازار کار نوا اسکوشیا (Nova Scotia Labour Market Priorities )، الویت های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان (Nova Scotia Labour Market Priorities for Physicians )، جریان اسکیل ورکر (Skilled Worker Stream) و جریان مشاغل مورد تقاضا (Occupation In-Demand Stream) تقسیم می شود.

  جریان اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا

  افرادی که قصد اقامت در استان نوا اسکوشیا را دارند می توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری تمایل خود را برای مهاجرت به این استان اعلام کنند. زمان پردازش درخواستها در این برنامه حداقل سه ماه است. ارائه الزامات زیر برای واجد شرایط بودن در جریان اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا ضروری است:

  • ایجاد پروفایل شخصی در سیستم اکسپرس اینتری فدرال
  • داشتن حداقل 21 و حداکثر 55 سال سن
  • داشتن حداقل یکسال تجربه کار تمام وقت در طول سه سال گذشته
  • داشتن حداقل CLB سطح 7 برای مشاغل رده 0 و A
  • داشتن حداقل CLB  سطح 5 برای مشاغل رده B
  • ابراز علاقه مندی برای زندگی در نوا اسکوشیا

  جریان اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا

  گام اول برای ارائه درخواست در این برنامه داشتن پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری فدرال است. مدت زمان پردازش درخواستها در این جریان حدود 3 ماه است. داشتن شرایط زیر برای انتخاب در برنامه اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا الزامی است:

  • داشتن پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری
  • دریافت نامه ابراز تمایل از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) در سیستم اکسپرس اینتری
  • ارائه الزامات تجربه کار در سیستم اکسپرس اینتری
  • داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در نوا اسکوشیا

  جریان اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان

  به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه متقاضیان می بایست شرایط زیر را داشته باشند:

  • داشتن پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری
  • دریافت نامه ابراز تمایل از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) در سیستم اکسپرس اینتری
  • دریافت جاب آفر از سازمان بهداشت و درمان نوا اسکوشیا و یا مرکز IWK به عنوان پزشک عمومی، پزشک خانواده و یا یک پزشک متخصص (NOC 3111 یا NOC 3112)
  • ارائه الزامات تجربه کاری برنامه اکسپرس اینتری
  • تمکن مالی برای زندگی در نوا اسکوشیا
  • امضای تعهد نامه برای اقامت در استان به مدت حداقل دو سال

  جریان اسکیل ورکر نوا اسکوشیا

  داشتن شرایط زیر برای حضور در برنامه اسکیل ورکر نوا اسکوشیا مورد نیاز است:

  • داشتن حداقل 21 و حداکثر 55 سال سن
  • پیشنهاد شغلی تمام وقت از استان نوا اسکوشیا
  • حداقل مدرک دیپلم دوره متوسطه
  • حداقل 12 ماه تجربه کار مرتبط در 5 سال گذشته
  • داشتن CLB سطح 5 برای مشاغل رده 0 و A
  • داشتن CLB سطح 4 برای مشاغل رده B
  • ابراز علاقه برای زندگی در نوا اسکوشیا
  • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی

  جریان مشاغل مورد تقاضا استان نوا اسکوشیا

  مشاغل مورد تقاضای استان نوا اسکوشیا شامل موارد زیر می شود:

  • پرستار و نیروهای کادر بیمارستان (NOC 3413)
  • سرورهای غذا و نوشیدنی (NOC 6513)
  • آشپز و مشاغل مرتبط با آن (NOC 6711)
  • نیروی خدماتی (NOC 6731)
  • رانندگان کامیون (NOC 7511)
  • اپراتورهای تجهیزات سنگین، به جز جرثقیل (NOC 7521)
  • کارگران ساختمانی (NOC 7611)

  به منظور واجد شرایط بودن برای مشاغل ذکر شده ، داشتن شرایط زیر الزامی است:

  • داشتن حداقل 21 و حداکثر 25 سال سن
  • دریافت پیشنهاد شغلی تمام وقت از کارفرمایان استانی در مشاغل ذکر شده
  • ارائه حداقل یکسال تجربه کار مرتبط
  • داشتن حداقل مدرک دیپلم متوسطه
  • اثبات مهارت های زبان ( CLB سطح 4)

  داشتن پول کافی برای تامین هزینه های زندگی در نوا اسکوشیا

  ارسال درخواست برای برنامه استانی انتاریو

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت انتاریو

  استان انتاریو محبوبترین مقصد برای مهاجران در کانادا است. انتاریو به عنوان پرجمعیت ترین استان کانادا میزبان پایتخت این کشور یعنی انتاریو و بزرگترین شهر کانادا ( تورنتو ) است. انتاریو به عنوان مرکز تجاری، اقتصادی و سیاسی کانادا نیز شناخته می شود. مهاجران به دلیل فرصت های شغل نامحدود، میزان دستمزدهای بالا و همچنین تنوع فرهنگی این استان را به عنوان اولین گزینه برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند.

  برنامه نامزد استانی انتاریو ( PNP) به نام برنامه نامزد مهاجر انتاریو (OINP) شناخته می شود. از طریق این برنامه نیروهای کار می توانند درخواست اقامت دائم خود را برای اداره تابعیت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارسال کنند. اگر آرزوی زندگی در انتاریو را دارید دو مسیر برای مهاجرت به این استان برای نیروهای کار ماهر وجود دارد:

  • جریان سرمایه انسانی (Human Capital Category)
  • جریان جاب آفر کارفرما (Employer Job Offer Category)

  جریان سرمایه انسانی استان انتاریو

  جریان سرمایه انسانی برای نیروهای کار ماهر است که دارای مهارتهای زبان فرانسه هستند. این برنامه به دو بخش اکسپرس اینتری انتاریو و بخش های فرعی تقسیم می شود که آنها نیز با سیستم اکسپرس اینتری مرتبط هستند.

  برنامه اکسپرس اینتری انتاریو شامل بخش های زیر می شود:

  • اولویت های سرمایه انسانی : این برنامه شامل نیروهای کار ماهر فدرال (FSWP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC) می شود.
  • اسکیل تریدز: نیروهای کار ماهری که دارای تجربه کار کافی در مشاغل واجد شرایط انتاریو هستند.
  • نیروهای کار ماهر فرانسوی زبان: متقاضیان این برنامه باید مهارتهای بالایی در زبان انگلیسی و فرانسوی داشته باشند. این برنامه همانند اولویت های سرمایه انسانی توسط FSWP و CEC مدیریت می شود.

  اگر از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای برنامه نامزد استانی انتاریو انتخاب شوید، دعوتنامه ای برای شما ارسال می شود. حداقل الزامات مورد نیاز برای برنامه نامزد استانی انتاریو شامل موارد زیر می شود:

  • داشتن تمکن مالی برای حمایت از خود و خانواده
  • اثبات علاقه مندی برای زندگی در انتاریو
  • داشتن نمایه معتبر در اکسپرس اینتری
  • داشتن حداقل یکسال تجربه کار تمام وقت
  • ارائه مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا
  • اثبات مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی ( CLB سطح 7 یا بالاتر)

  جریان جاب آفر کارفرما استان انتاریو

  سه برنامه زیر تحت جریان جاب آفر کارفرما در استان انتاریو قرار دارند:

  • جریان نیروی کار خارجی (Foreign worker stream) برای نیروهای کار ماهر
  • دانشجویان بین الملل که به تازگی از موسسات آموزش عالی استان انتاریو فارغ التحصیل شده اند.
  • جریان مشاغل مورد تقاضا (In-demand skills stream) برای نیروهای کار نیمه ماهر در مشاغل کشاورزی، ساخت و ساز و حمل و نقل

  افرادی که دارای شرایط زیر هستند می توانند برای این برنامه جاب آفر کارفرما درخواست دهند:

  • دریافت جاب آفر معتبر از مشاغل واجد شرایط در استان انتاریو
  • داشتن تجربه کاری در شغل پیشنهادی
  • تمایل به زندگی کردن در انتاریو
  • اثبات مهارتهای زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • داشتن حداقل دیپلم دوره متوسطه

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت جزیره پرنس ادوارد

  جزیره پرنس ادوارد از جزیره اصلی ( پرنس ادوارد) و چندین جزیره دیگر تشکیل شده است. این جزیره به عنوان کوچکترین استان کانادا شناخته می شود. از طریق برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) مهاجران می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.  برنامه های استانی جزیره پرنس ادوارد در سال 2001 راه اندازی شد تا مهاجران بیشتری را برای رونق اقتصادی به این استان جذب کند. نرخ مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد حدود 1.6 درصد است. برنامه های استانی جزیره پرنس ادوارد شامل موارد زیر می شود:

  • اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP Express Entry)
  • برنامه تاثیر بر بازار کار (Labour Impact Category)

  اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد

  مدت زمان پردازش درخواست در سیستم اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد تقریبا 6 ماه و هزینه درخواست برای این برنامه 300 دلار است. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه متقاضیان می بایست الزامات زیر را فراهم کنند:

  • داشتن نمایه معتبر در سیستم اکسپرس اینتری
  • واجد شرایط بودن برای یکی از سه برنامه تحت مدیریت اکسپرس اینتری ( برنامه نیروی کار ماهر فدرال، تجربه کار کانادایی و برنامه نیروی کار ماهر فنی فدرال )

  برنامه تاثیر بر بازار کار جزیره پرنس ادوارد

  این برنامه دارای سه زیر مجموعه زیر است:

  • جریان نیروی کار ماهر (Skilled Worker Stream)

  این جریان برای نیروهای کاری است که توسط کارفرمای اهل جزیره پرنسی ادوارد انتخاب شده اند. افرادی که دارای پیشنهاد کاری از کارفرمای PEI، تجربه کار مرتبط و حداقل مدرک دیپلم دوره متوسطه هستند واجد شرایط این برنامه می باشند.

  • جریان نیروی کار ضروری (Critical Worker Stream)

  این برنامه برای نیروهای کاری است که قبلا توسط کارفرمای کانادایی استخدام شدند و می خواهند برای اقامت دائم درخواست دهند. نیروهای کار مبتدی و نیمه ماهر نیز شامل این برنامه می شوند.

  • جریان فارغ التحصیلان بین الملل (International Graduate Stream)

  این برنامه به فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی جزیره پرنس ادوارد این امکان را می دهد که در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند.

  الزامات برنامه های استانی جزیره پرنس ادوارد شامل موارد زیر می شود:

  • داشتن حداقل 21 و حداکثر 59 سال
  • داشتن پیشنهاد شغلی دائمی تمام وقت یا پیشنهاد کاری دو ساله از طرف کارفرمای PEI
  • ارائه پول کافی برای اقامت در جزیره پرنس ادوارد
  • ابراز علاقه برای زندگی در استان جزیره پرنس ادوارد
  • برآورده کردن الزامات زبان ( داشتن CLB سطح 7)
  : ارسال درخواست برای برنامه استانی سلسکاچوان

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت ساسکاچوان

  ساسکاچوان رشد سریع اقتصادی و جمعیتی خود را مدیون برنامه های مهاجرتی است که با استقبال مهاجران بین الملل مواجه شده است. ساسکاچوان یکی از استان های پریری کانادا است که در غرب این کشور واقع شده است. اقتصاد این استان بر پایه منابع طبیعی همچون کشاورزی و منابع طبیعی همچون جنگلداری و آبزی پروری بنا شده است. ساسکاتون و رجینا دو شهر بزرگ ساسکاچوان به شمار می روند. استان ساسکاچوان در ده های اخیر در زمینه مهاجرت بسیار موفق عمل کرده و سالانه پذیرای 3000 تا 4000 مهاجر است. علاوه بر این، ساسکاچوان به عنوان یکی از محبوبترین مقصدهای مهاجرتی برای  تازه واردان شناخته می شود.

  برنامه نامزد استانی ساسکاچوان (Saskatchewan Immigrant Nominee Program) یا به اختصار SINP در سال 1998 راه اندازی شده است. این برنامه یکی از موفق ترین برنامه های مهاجرتی استان شناخته می شود به طوری که از هر 10 نفر مهاجر، 7 نفر از طریق این برنامه به ساسکاچوان مهاجرت کرده اند. یکی از نکات مثبت در خصوص ساسکاچوان نرخ بالای اشتغال است که حدودا 76 درصد است. با توجه به تمام این مزایا بسیاری از مهاجران تازه وارد، برای همیشه ساسکاچوان را برای زندگی انتخاب می کنند از همین رو نرخ ماندن در این استان 85 درصد است.

  برنامه نامزد استانی ساسکاچوان با توجه به اینکه گزینه های مهاجرتی متعددی را ارائه می کند به عنوان یکی از آسان ترین برنامه های استانی شناخته می شود. برنامه SINP دو مسیر مهاجرتی زیر را برای نیروهای کار ماهر ارائه می دهد:

  • جریان نیروی کار ماهر بین الملل (International Skilled Worker Category)
  • جریان تجربه کار ساسکاچوان (Saskatchewan Experience Category)

  جریان نیروی کار ماهر بین الملل استان ساسکاچوان

  برنامه نیروهای کار ماهر بین الملل برای اسکیل ورکرهایی طراحی شده که قصد زندگی و کار کردن در استان ساسکاچوان را دارند. این برنامه شامل چهار مسیر مهاجرتی زیر می شود:

  • مسیر استعدادهای فنی (Tech Talent Pathway)

  این مسیر برای نیروهای کار ماهری است که از 11 شغل فنی ساسکاچوان پیشنهاد کاری دریافت کرده اند. این مشاغل شامل موارد زیر می شود:

  • مدیر سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتری (0213)
  • مهندس برق و الکترونیک ( 2133)
  • مهندس کامپیوتر ( به جز مهندس و طراح نرم افزار ) – ( 2147)
  • آنالیزور و مشاور سیستم اطلاعات ( 2171)
  • آنالیزور و مدیر سیستم اطلاعاتی (2172)
  • مهندس و طراح نرم افزار ( 2173)
  • برنامه نویس کامپیوتر و توسعه گر رسانه ( 2174)
  • طراح و توسعه دهنده وب ( 2175)
  • تکنسین شبکه های کامپیوتری ( 2281)
  • تکنسین پشتیبانی کاربر ( 2282)
  • تکنسین سیستم اطلاعات ( 2283)

  به منظور واجد شرایط برای برنامه نیروی کار ماهر بین الملل استان ساسکاچوان ارائه مدارک زیر الزامی است:

  • داشتن پروفایل فعال اکسپرس اینتری و دریافت کد جاب سیکر
  • ارائه نمره آزمون زبان مطابق با الزامات زبان سیستم اکسپرس اینتری
  • دریافت نامه تایید شغلی SINP برای یک کار واجد شرایط
  • ابراز تمایل برای زندگی در استان ساسکاچوان
  • ارائه مدرک تحصیلی
  • جاب آفر کارفرما (  Employment Offer)

  این زیر مجموعه برای نیروی های کار ماهری است که که از یک کارفرمای اهل ساسکاچوان پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند. داشتن الزامات زیر برای برنامه جاب آفر کارفرما الزامی است:

  • دریافت حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز در سیستم رتبه بندی
  • ارائه CLB سطح 4 برای اثبات مهارت های زبان
  • دریافت پیشنهاد شغلی تمام وقت از کارفرمای اهل ساسکاچوان
  • داشتن حداقل یکسال تجربه کار در طول ده سال گذشته
  • مشاغل مورد تقاضا (Occupations In Demand)

  این برنامه برای نیروهای کار بسیار ماهری است که دارای تخصص در مشاغل مورد تقاضای ساسکاچوان هستند و هنوز پیشنهاد کاری دریافت نکرده اند. ارائه الزامات زیر برای برنامه مشاغل مورد تقاضای ساسکاچوان مورد نیاز است:

  • دریافت حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز در سیستم رتبه بندی
  • ارائه CLB سطح 4 برای اثبات مهارت های زبان
  • ارائه مدرک دوره متوسطه
  • داشتن حداقل یکسال سطح تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
  • داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی
  • اکسپرس اینتری ساسکاچوان (Saskatchewan Express Entry)

  این برنامه برای مهاجرانی است که دارای پروفایل معتبر در اکسپرس اینتری سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا بوده و دارای تجربه کار در مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان هستند. به منظور واجد شرایط بودن برای برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • دریافت حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز در سیستم رتبه بندی
  • داشتن نمایه معتبر در سیستم اکسپرس اینتری و کد جاب سیکر
  • برآورده کردن الزامات زبان
  • داشتن حداقل یکسال تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
  • داشتن تمکن مالی برای اقامت در استان

  نحوه ارسال درخواست برای برنامه های استانی در ایالت یوکان

  یوکان در آخرین نقطه شمالی غربی کانادا قرار دارد. اقتصاد این استان بر پایه گردشگری و معدن بنا شده است. برنامه های استانی در ایالت یوکان در سال 2002 با هدف جذب نیروی کار ماهر و رفع نیازهای بازار کار راه اندازی شد. هر چند که در سالهای اخیر افراد بیشتری به این منطقه مهاجرت کرده اند اما تنها یک درصد از جمعیت یوکان را مهاجران تشکیل می دهند. در حال حاضر جمعیت یوکان به به بالای 40000 نفر رسیده است. نیروهای کار ماهر از طریق برنامه های استانی یوکان که رسما برنامه نامزدی یوکان ( YNP) شناخته می شوند می توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. برنامه های استانی یوکان شامل موارد زیر می شود:

  • اکسپرس اینتری یوکان (Yukon Express Entry)
  • برنامه اسکیل ورکر یوکان (Yukon Skilled Worker Program)
  • برنامه نیروی کار موثر در یوکان (Yukon Critical Impact Worker Program)

   اکسپرس اینتری یوکان

  برنامه اکسپرس اینتری یوکان یا به اختصار YEE برای نیروهای کار ماهری است که دارای پیشنهاد شغلی معتبر و تمام وقت در منطقه یوکان هستند. کارفرمایان یوکان که نمی توانند نیروی کار مورد نیاز خود را از شهروندان و مقیمان دائم کانادا تامین کنند، به سیستم اکسپرس اینتری یوکان دسترسی دارند.

  برنامه اسکیل ورکر یوکان

  برنامه اسکیل ورکر یوکان برای نیروهای کار ماهری است که از طریق کارفرمای اهل یوکان برای دریافت اقامت دائم تامین مالی می شوند. پیشنهاد شغلی می بایست در مشاغل سطح 0، A و B مشاغل ملی کانادا قرار داشته باشد.

  برنامه نیروی کار موثر در یوکان

  این برنامه برای نیروی کار مبتدی و نیمه ماهر طراحی شده است که دارای تجربه کاری در مشاغلی هستند که استان یوکان به شدت به آنها نیاز دارد و کارفرما از آنها حمایت مالی می کند. داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرما برای واجد شرایط بودن در این برنامه الزامی است.

  سطح بندی مشاغل در برنامه اسکیل ورکر کانادا

  سطح بندی مشاغل در برنامه نیروی کار ماهر کانادا

  طبقه بندی ملی مشاغل ( National Occupational Classification) یا به اختصار NOC سیستم ملی کانادا برای سطح بندی مشاغل در برنامه کار ماهر است. این سیستم ملی استاندارد یک کد چهار رقمی به همراه توصیف شغلی برای هر یک از مشاغل در بازار کار کانادا اختصاص می دهد. اکثر برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا، از جمله برنامه های مهاجرتی اکسپرس اینتری از سیستم NOC استفاده می کنند. به همین دلیل اطلاع از ناک های شغلی کانادا و نحوه عملکرد آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  هر ناک شغلی شامل عنوان، وظایف و فهرست مسئولیت های اصلی آن شغل می شود. به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از موارد ممکن است شغل شما تنها مرتبط با یک ناک شغلی باشد، در حالی که تجربه کاری شما چندین ناک شغلی را شامل می شود. در این موارد تعیین عنوان شغلی به اندازه تجربه کاری شما مهم نیست. دانستن این موضوع برای ارائه درخواست مهم است زیرا انتخاب ناک شغلی نادرست ممکن است باعث ریجکت درخواست شما شود. . بر اساس سطح و نوع مهارت، ناک ها به صورت زیر دسته بندی می شوند:

  • نوع مهارت 0 : مشاغلی که مرتبط با مدیریت هستند.
  • سطح مهارت A : مشاغل تخصصی که معمولا به مدرک دانشگاهی نیاز دارند.
  • سطح مهارت B : مشاغل فنی که معمولا به مدرک فنی یا کارآموزی نیاز دارند.
  • سطح مهارت C : مشاغل معمولی که معمولا به دیپلم دبیرستان نیاز دارند.
  • سطح مهارت D : مشاغلی که تنها به آموزش نیاز دارند.

  ناک( National Occupation Classification) یک کد چهار رقمی است که مشاغل مختلف در بازار کار کانادا را از هم تفکیک می کند. اولین عدد در ناک، نوع مهارت شغلی را نشان می دهد.

  نوع مشاغلناک شغلی کانادا
  مشاغل مدیریتی0
  مشاغل تجاری، مالی و اجرایی1
  مشاغل علوم کاربردی و طبیعی و دیگر شغل های مرتبط2
  مشاغل بخش سلامت3
  مشاغل بخش آموزشی، حقوقی، مدارس و خدمات دولتی و اجتماعی4
  مشاغل هنری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی5
  مشاغل بخش فروش و خدماتی6
  مشاغل بخش حمل و نقل7
  مشاغل بخش منابع طبیعی، کشاورزی و محصولات مرتبط8
  مشاغل بخش تولید و تاسیسات9

  مزیت های برنامه اسکیل ورکر کانادا

  مهاجرت کردن از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا چه مزیت هایی دارد؟ برنامه اسکیل ورکر کانادا به یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی در میان متقاضیان بین الملل تبدیل شده است. شرایط اسکیل ورکر کانادا به نیروهای کار ماهر و خانواده های آنها این امکان را می دهد که در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. همه ما به دنبال فرصت های شغلی هستیم که بتوانیم علاوه بر لذت بردن از کار، دستمزد و حقوق کاری خوبی دریافت کنیم.

  کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان به نیروهای کار ماهر این امکان را می دهد که علاوه بر حفظ تعادل بین زندگی و کار، درآمد خوبی کسب کنند. علاوه بر این، مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر به افراد این امکان را می دهد که از مزایای اجتماعی همچون تحصیل رایگان، سیستم درمانی پیشرفته و بازار کار نامحدود در این کشور برخوردار باشند.

  با توجه به اینکه برنامه های متعددی برای مهاجرت اسکیل ورکرها به کانادا وجود دارد، باید گفت که ویژگی ها و مزایای برنامه ها نسبت به یکدیگر متفاوت است. به طور مثال افرادی که موفق به دریافت امتیاز کافی در جدول امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا می شوند بدون هیچ محدودیتی می توانند در هر کجا که می خواهند زندگی کنند. در برخی از برنامه های اسکیل ورکر کانادا امکان دریافت ویزا بدون نیاز به جاب آفر از طرف کارفرمای کانادایی امکان پذیر است.

   از دیگر مزایای مهم مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر، دریافت حق شهروندی این کشور در مدت زمان بسیار کوتاه است. افرادی که از طریق لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت می کنند، بعد از گذشت سه سال می توانند برای دریافت حق شهروندی در این کشور درخواست دهند. دریافت حقوق و مزایای بازنشستگی در کانادا یکی دیگر از مزیت های اسکیل ورکر کانادا به شمار می رود. بازنشستگان در این کشور از برنامه های حمایتی متعددی برخوردار هستند.

  کارفرمایان برتر برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا

  به منظور درخواست برای بسیاری از برنامه های اسکیل ورکر کانادا به پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از طرف کارفرمای کانادایی نیاز است. حال سوال این است که چگونه می توان مشاغل مورد نیاز کانادا را جستجو کرد؟ کارفرمایان برتر برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا کدام هستند؟ دولت کانادا دارای وبسایتی با نام Canada’s Top 100 Employer  ( 100 کارفرمای برتر کانادا) است که هر ساله نام برترین کارفرماها برای در این کشور را منتشر می کند. این سایت فاکتورهایی همچون مدیریت، ارائه مزایای مختلف، روابط کارفرما و نیروهای کار و بسیاری از عوامل دیگر برای انتخاب کارفرمایان برتر در نظر می گیرد.

  کارفرمایان برتر برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا

  در ادامه لیست کارفرمایان برتر برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا را مشاهده می کنید:

  3M Canada Company

  ABB Canada

  Aboriginal Peoples Television Network Inc. / APTN

  Accenture Inc.

  Adobe Systems Canada Inc.

  Agriculture Financial Services Corporation / AFSC

  ArcelorMittal Dofasco G.P.

  Bank of Canada

  BASF Canada Inc.

  BC Public Service

  BDO Canada LLP

  Bell Canada

  Best Buy Canada Ltd.

  BIOVECTRA

  Boston Consulting Group Canada ULC

  British Columbia Investment Management Corporation / BCI

  Business Development Bank of Canada

  C-D   

  Canada Energy Regulator

  Canada Life Assurance Company, The

  Canada Revenue Agency / CRA

  Canadian National Railway

  Cascades

  CIBC

  Cisco Systems Canada Co.

  Citi Canada

  Clio

  College of Physicians and Surgeons of British Columbia, The

  Creative Options Regina, Inc.

  Danone Canada

  Desjardins Group / Mouvement Desjardins

  Diamond Schmitt Architects Inc.

  Digital Extremes Ltd.

  E-I

  Emera Inc.

  Employment and Social Development Canada

  Enbridge Inc.

  Export Development Canada

  Fidelity Canada

  Ford Motor Company of Canada, Limited

  Freshbooks

  GlaxoSmithKline Inc. / GSK

  Greater Vancouver Food Bank

  GSoft

  Hatch Ltd.

  Health Canada / Santé Canada

  Hershey Canada Inc.

  Hospital for Sick Children, The

  IG Wealth Management

  Imperial Oil Limited

  Innovation, Science and Economic Development Canada

  Irving Oil

  K-N

  Kellogg Canada Inc.

  Keurig Canada Inc.

  Kinaxis Inc.

  KPMG LLP

  Labatt Brewing Company Limited

  Loblaw Companies Limited

  L’Oréal Canada Inc.

  Manulife

  McCarthy Tétrault LLP

  Medavie Inc.

  Medtronic Canada ULC

  Mondelēz International

  Mott MacDonald Canada Limited

  Nutrien Inc.

  O-S

  Oppenheimer Group

  PCL Construction

  Pembina Pipeline Corporation

  Penguin Random House Canada Ltd.

  PepsiCo Canada

  Pfizer Canada ULC

  Pomerleau Inc.

  Princess Margaret Cancer Foundation, The

  Procter & Gamble Inc.

  ResMed Halifax ULC

  Rio Tinto

  Rogers Communications Inc.

  Royal Bank of Canada

  Salesforce

  Samsung Electronics Canada Inc.

  SAP Canada Inc.

  SaskTel

  Schneider Electric Canada Inc.

  Shopify Inc.

  Simon Fraser University

  Stryker Canada ULC

  Suncor Energy Inc.

  T-Z

  TD Bank Group

  Teck Resources Limited

  TELUS Communications Inc.

  Thomson Reuters Canada Limited

  Toyota Motor Manufacturing Canada Inc. / TMMC

  Université de Montréal

  University of New Brunswick / UNB

  University of Toronto

  Vancouver Coastal Health

  Verafin Inc.

  Western Financial Group Inc.

  West Fraser Timber Co. Ltd/.

  Yukon, Government of

  Zymeworks Inc

  سوالات مصاحبه شغلی برنامه اسکیل ورکر کانادا

  سوالات مصاحبه شغلی برنامه اسکیل ورکر کانادا

  مصاحبه شغلی یکی از مراحل اصلی استخدام در شرکت ها و موسسات کشور کانادا به شمار می رود. کارفرمایان کانادایی پس از بررسی شرایط متقاضیان و انتخاب آنها ترتیب یک مصاحبه کاری را به صورت آنلاین یا حضوری می دهند. شاید سخت ترین  و استرس آورترین مرحله برای متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کانادا، مصاحبه با کارفرما باشد. آشنا نبودن با سوالات مصاحبه شغلی یکی از مشکلات نیروهای کار ماهر برای پذیرفته شدن در لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا است. در ادامه برخی از سوالات متداول در مصاحبه های شغلی برنامه اسکیل ورکر کانادا ارائه شده است:

  • اهداف شغلی شما چیست؟
  • استخدام در این موقعیت شغلی چقدر برای شما اهمیت دارد؟
  • آینده شغلی خود را چگونه تصور می کنید؟
  • در مواجه با سخت ترین موقعیت های کاری چگونه رفتار می کنید؟
  • در چه اموری مهارت دارید؟
  • آیا با کار تیمی آشنایی دارید؟
  • شغل پیشنهادی چه دستاوردهایی برای شما خواهد داشت؟
  • مهم ترین وظایف کار خود را چه می دانید؟
  • برای رسیدن به اهداف کاری چه کارهایی انجام می دهید؟
  • در صورت پذیرفته شدن در شغل پیشنهادی چه واکنشی نشان می دهید؟
  • در مورد سخت ترین پروژه های کاری که تا به حال انجام داده اید توضیح دهید؟
  • آیا می توانید تعادل بین کار و زندگی شخصی خود برقرار کنید؟

  مشاغل پرتقاضا برای اسکیل ورکر کانادا در آینده

  با توجه به اینکه افراد زیادی برای اسکیل ورکر کانادا درخواست می دهند، این سوال مطرح می شود که مشاغل پرتقاضا برای اسکیل ورکر کانادا کدام هستند؟ برخی از شغل ها به طور مداوم در میان مشاغل پر تقاضا کانادا قرار دارند و همواره در این کشور مورد نیاز هستند، در ادامه به معرفی مشاغل پر تقاضا برای اسکیل ورکر کانادا در آینده خواهیم پرداخت:

  • توسعه گر وب
  • متوسط حقوق: 69.000 دلار در سال
  • ناک شغلی: 2175
  • مشاغل مرتبط: طراح وب، وب مستر، متخصص سئو

  توسعه گران وب در مراکز مختلف دولتی و خصوصی، شرکت های کوچک و بزرگ و صنایع مختلف در کانادا می توانند مشغول به کار شوند. با توجه به نیاز کانادا به توسعه گران وب، متخصصان این حوزه شانس بالایی برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا دارند.

  • مدیریت منابع انسانی
  • متوسط حقوق: 89.000 دلار
  • ناک شغلی: 0112

  مدیران منابع انسانی در کانادا وظیفه ارزیابی و استخدام نیروهای کار را برعهده دارند. این حیطه شغلی نیز همواره در میان مشاغل پر تقاضا کانادا قرار دارد.

  • مهندس برق
  • متوسط حقوق: 91.000 دلار
  • ناک شغلی: 2133
  • مشاغل مرتبط: مهندسی برق و الکترونیک

  مهندسین برق نقش بسزایی در اقتصاد مدرن کانادا ایفا می کنند. آنها وظیفه طراحی، پیاده سازی، آزمایش، اجرا و پشتیبانی سیستم ها و اجزای الکترونیکی را بر عهده دارند.

  • دامپزشک
  • متوسط حقوق:95.000 دلار
  • ناک شغلی: 3114

  کانادایی ها عاشق حیوانات خانگی هستند و اکثر آنها از سگ، گربه و دیگر حیوانات خانگی و اهلی مراقبت می کنند. با توجه به اینکه تعداد دامپزشکانی کمی در این کشور فعالیت می کنند، این شغل به یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا تبدیل شده است.

  • مامور استخدام و منابع انسانی
  • متوسط حقوق: 65.000 دلار
  • ناک شغلی: 1223

  با توجه به اینکه کسب و کارها در بخش های مختلف بازار کار کانادا در حال رشد هستند، انتخاب نیروی کار مناسب به یکی از دغدغه های اصلی هر شغلی تبدیل شده است. ماموران استخدام و منابع انسانی نقش اصلی در فرایند جذب نیرو ایفا می کنند.

  • مشاور مالی
  • متوسط حقوق: 62.000 دلار
  • ناک شغلی: 0111، 1114
  • مشاغل مرتبط: مدیر مالی، کارمند امور مالی، مسئول فروش

  مشاوران مالی به شرکتها و اشخاص در خصوص نحوه مدیریت امور مالی مشاوره می دهند. برخی از مشاوران بانکی که در بانکهای کانادا مشغول به کار هستند، وظیفه تبلیغ خدمات  بانکی را نیز بر عهده دارند.

  • داروساز
  • متوسط حقوق: 89.000 دلار
  • ناک شغلی: 3131

  متخصصان رشته داروسازی می توانند در طیف گسترده ای از فرصت های شغلی از کار در داروخانه تا تحقیقات دارویی در صنعت بهداشت و درمان کار کنند.  درآمد مشاغل داروسازی در کانادا جزو درآمدهای بالا در این کشور محسوب می شود. مشاغل رشته داروسازی در کانادا شامل کار در شرکتهای داروسازی، داروخانه ها و یا کار در صنایع مواد غذایی می شود. مهندس هوافضا

  • متوسط حقوق: 98.000 دلار
  • ناک شغلی: 2146
  • مشاغل مرتبط: مهندس هواپیما، مهندس هوانوردی، مهندس طراحی فضا پیما

  مهندسی هوافضا یک شغل بسیار خارق العاده در کانادا به شمار می آید و انتظار می رود در طی سالهای آینده با سرعتی بیشتر از متوسط رشد مشاغل در کانادا پیشرفت کند. مهندسان هوافضا وظیفه تحقیق، طراحی و اجرای تجهیزات، سیستم ها و اجزای هوافضا را بر عهده دارند.

  مشاغل پرتقاضا برای اسکیل ورکر کانادا در آینده
  • مدیر پروژه
  • متوسط حقوق: 91.000 دلار
  • ناک شغلی: 0211، 0213، 0711، 1221

  مدیر پروژه در کانادا یک شغل ضروری در میان صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز، بخش های مالی و فناوری اطلاعات محسوب می شود. از همین رو، در چند سال اخیر مدیر پروژه به یک شغل پرتقاضا در کانادا تبدیل شده است. بر اساس گزارش موسسه مدیریت پروژه در کانادا (PMI) تا سال 2027، حدود 90.000 مدیر پروژه در سراسر کانادا نیاز خواهد بود.

  • حسابداری
  • متوسط درآمد: 59.000 دلار
  • ناک شغلی: 0111، 1111

  حسابداران در کانادا وظیفه رسیدگی و بررسی سوابق حسابداری و مالی افراد و شرکت ها را با هدف اطمینان از دقت، صحت و تطبیق با استانداردها و پروسه های حسابداری را برعهده دارند. شغل حسابداری در کانادا از جمله مشاغلی است که همواره در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد.

  • پرستاری
  • متوسط درآمد: 77.000 دلار
  • ناک شغلی: 3012

  با توجه به افزایش درخواستها برای شغل پرستاری در کانادا، این کشور راه های زیادی را برای مهاجرت پرستاران به کانادا در نظر گرفته است. اگر در حال حاضر به عنوان پرستار مشغول به کار هستید و در این زمینه تجربه دارید، خبر خارق العاده این است که کانادا به منظور تکمیل کادر درمان خود قصد دارد بیش از 6000 پرستار در سال 2022  استخدام کند.

  مهاجرت با اسکیل ورکر کانادا بدون داشتن شغل

  در جواب این سوال که آیا امکان مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا بدون داشتن پیشنهاد شغلی امکان پذیر است یا خیر؟ باید گفت که بله این امکان وجود دارد. کانادا گزینه های متعددی را برای جذب نیروهای کار ماهر ارائه می کند که برخی از آنها به جاب آفر نیاز ندارند. در ادامه برنامه های مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا که به پیشنهاد شغلی نیاز ندارند ارائه شده است:

  • برنامه نیروی کار ماهر فدرال

  همانطور که قبلا اشاره کردیم برنامه FSWP یکی از سه برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا است که تحت مدیریت سیستم اکسپرس اینتری فدرال قرار دارد. این برنامه برای تسهیل مهاجرت نیروهای کار ماهر و دریافت اقامت دائم کانادا طراحی شده است. افرادی که موفق به دریافت امتیاز بالا در جدول امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا شوند، واجد شرایط برنامه FSWP خواهند بود. داشتن حداقل الزامات زیر برای برنامه نیروی کار ماهر فدرال الزامی است:

  برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)
  تجربه کارداشتن تجربه کار در مشاغل سطح 0، A یا B ( مشاغل مدیریتی، تخصصی، فنی) برای حداقل یکسال
  توانایی زبانداشتن حداقل CLB سطح 7 در لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ
  تحصیلاتدریافت گواهی ارزیابی مدرک تحصیلی ( ECA) برای فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی غیر کانادایی

  افرادی که موفق به دریافت حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز شوند، واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال هستند.

  • برنامه های نامزد استانی

  برنامه نامزد استانی با هدف جذب نیروهای کار ماهر و نیمه ماهر طراحی شده است که تجربه کاری آنها با نیازهای بازار کار در یک استان یا منطقه خاص مطابقت دارد. هر چند که اکثر برنامه های نامزد استانی به پیشنهاد کاری حداقل یک ساله نیاز دارند، اما برنامه های زیر از این قضیه مستثنی بوده و متقاضیان می توانند بدون داشتن پیشنهاد شغلی برای این برنامه ها درخواست دهند:

  • جریان اکسپرس اینتری آلبرتا (Alberta Express Entry Stream)
  • جریان اولویت های انسانی انتاریو (Ontario Human Capital Priorities Stream)
  • جریان اسکیل ورکر بین الملل ساسکاچوان (Saskatchewan International Skilled Worker Category)
  • جریان اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا (Nova Scotia Demand – Express Entry Stream)
  • جریان اسکیل ورکر مانیتوبا (Manitoba Skilled Worker Stream)
  مهاجرت با اسکیل ورکر کانادا بدون داشتن شغل

  هر یک از جریان های زیر حداقل الزامات مختص به خود را دارند که شامل ایجاد پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری فدرال و ارسال نامه ابراز علاقه مندی ( EOI) برای استان انتخابی می شود. افرادی که موفق به دریافت دعوتنامه از برنامه های نامزد استانی شوند، 600 امتیاز CRS اضافه دریافت خواهند کرد که پذیرفته شدن آنها برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا را تضمین می کند.

  تغییرات جدید در امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا

  با توجه به نیاز کشور کانادا به نیروهای کار ماهر، اخیرا قوانین جدیدی با هدف تسهیل مهاجرت اسکیل ورکرها به کانادا توسط دولت این کشور به تصویب رسیده است. طبق قوانین جدید امتیازات اضافی به مواردی همچون داشتن خویشاوند در کانادا ( خواهر، برادر یا همسر)، داشتن مهارت های زبان فرانسوی و همچنین دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی تعلق می گیرد. بر این اساس افرادی که دارای خویشاوند بالای 18 سال در کانادا هستند 15 امتیاز اضافه در سیستم اکسپرس اینتری دریافت خواهند کرد.

  همچنین افرادی که دارای مهارت های زبان فرانسه در سطح متوسط و یا بالا هستند بین 15 تا 30 امتیاز اضافه در سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند. در خصوص پیشنهاد شغلی باید گفت که حداقل امتیاز برای افرادی که دارای جاب آفر از کارفرمای کانادا هستند50 امتیاز و حداکثر امتیاز دریافتی 200 امتیاز ( مشاغل مدیریتی ) است.

  نقش سازنده نیروی کار مهاجر در اقتصاد کشور کانادا

  رفاه و رونق اقتصادی حال و آینده کانادا به جذب مهاجران و نیروهای کار ماهر بین الملل بستگی دارد. اسکیل ورکرها شکاف های نیروهای کار کانادا را پر می کنند و با مهارت های خود اقتصاد این کشور را پیش می برند.  علاوه بر این، با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان در سال های آینده در کانادا، نیروهای کار ماهر بین الملل به سرعت می توانند جایگزین این افراد شوند. هر ساله کانادا حدود نیم میلیون مجوز کار برای نیروهای کار از سراسر جهان صادر می کند. مهاجران همچنین با پرداخت مالیات به رفاه اقتصادی در این کشور کمک کرده و تولید ناخالص داخلی کانادا را افزایش می دهند.

  سخن پایانی

  کانادا همواره به دنبال جذب نیروهای کار ماهر از سراسر جهان بوده است از همین رو برنامه های متعددی را برای تسهیل مهاجرت اسکیل ورکر ها به کانادا ارائه می کند. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های اسکیل ورکر هستید باید گفت که هر کدام از این برنامه ها الزامات مخصوص به خود را دارند که به منظور واجد شرایط بودن باید حداقل الزامات برنامه انتخابی را داشته باشید. موسسه حقوقی میرداماد با بررسی شرایط و خواسته های مراجعه کنندگان بهترین مسیر مهاجرتی برای دریافت ویزا اسکیل ورکر کانادا را به آنها معرفی کرده و در تمام طول پروسه، پرونده مهاجرتی موکلان را مدیریت می کند.

  سوالات متداول

  اسکیل ورکر کانادا چیست؟

  برنامه اسکیل ورکر کانادا به نیروهای کار ماهر از سراسر جهان این امکان را می دهد که در کانادا زندگی و کار کنند. افرادی که بتوانند حداقل الزامات مورد نیاز برنامه اسکیل ورکر کانادا را دریافت کنند، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور می شوند.

  محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

  عواملی همچون سن، میزان تحصیلات، تجربه کاری، مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی و شرایط همسر یا شریک قانونی در محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا تاثیرگذار است.

  آیا برای ثبت نام در برنامه اسکیل ورکر کانادا به پیشنهاد شغلی نیاز است؟

  خیر، هر چند که برای ارسال درخواست در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا به پیشنهاد شغلی نیاز نیست، اما داشتن جاب آفر از طرف کارفرمای کانادایی شانس شما را برای دریافت ویزا به طور چشمگیری افزایش می دهد.

  حداقل الزامات نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا چقدر است؟

  با توجه به اینکه برنامه های مختلفی برای مهاجرت اسکیل ورکرها به کانادا وجود دارد، هر یک از این برنامه ها حداقل الزامات مشخصی برای مهارت های زبان ارائه می کنند. به طور مثال حداقل الزامات نمره آیلتس برای برنامه اسکیل ورکر فدرال IELTS 7 و برای برخی از برنامه های استانی IELTS 5.5  است.

  مقالات مرتبط

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت های کاریابی در کانادا

  سایت ‌های کاریابی در کانادا ابزاری بی‌نظیر برای افرادی هستند که قصد یافتن یک شغل عالی در این کشور دارند این سایت‌ها، از جمله منابع اصلی برای جستجوی شغل، ارسال رزومه و برقراری ارتباط با کارفرمایان نیز محسوب می‌شوند. این...

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی در کانادا (میزان حقوق + سن+ قوانین)

  بازنشستگی نقطه عطف مهمی در زندگی فرد است که باید مترادف با گذار از سبک زندگی متمرکز بر شغل به مرحله آرامش، فراغت و رضایت شخصی باشد. بازنشستگی در کانادا با مجموعه‌ای از قوانین، مزایا و ملاحظات منحصر به فرد...

  حقوق کارگری در کانادا

  حقوق کارگری در کانادا

  آشنایی با حقوق کارگران در کانادا برای متقاضیان ایرانی بدون مهارت کاری که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بسیار قابل توجه است. زیرا کانادا همچنان به عنوان اولین مقصد مهاجرت کاری و تحصیلی متقاضیان ایرانی محسوب می شود....

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا

  حقوق و مزایای کار در کانادا بر اساس عواملی مانند نوع شغل، محل کار، صنعت و سطح تجربه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. عوامل متعددی از قبیل میزان حقوق، حداقل دستمزد، مزایای شغلی، مالیات، هزینه های زندگی...

  اسکیل ورکر کانادا

  اسکیل ورکر کانادا

  فرصت های شغلی نامحدود، کانادا را به یک مقصد امن برای دستیابی به اهداف شغلی تبدیل کرده است. کانادا از اهمیت نیروی های کار ماهر خارجی  برای ادامه رشد اقتصادی خود آگاه است، از همین رو هر ساله حدود نیم...

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  ناک NOC کانادا چیست؟ ناک NOC یا طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification سیستم طبقه بندی مشاغل مورد نیاز کانادا است. این سیستم شغل های مورد نیاز کشور کانادا را بر اساس میزان کمبود در کشور، میزان نیروی...

  نظرات کاربران