همه چیز درباره آزمون تافل

تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک زبان، یکی از لازمه‌های مهم و اصلی برای مهاجرت تحصیلی و ورود به دانشگاه‌های مطرح و معتبر جهانی است. تافل یکی از پذیرفته‌شده‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که توانایی شما در درک و استفاده از زبان انگلیسی برای کار، تحصیل و مهاجرت را اندازه‌گیری کرده و شما را برای ورود به دانشگاه‌ و تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی آماده می‌کند. اولین قدم برای رسیدن به نمره عالی تافل آشنایی با این آزمون، و نحوه آمادگی برای آن است. از همین رو، در ادامه این مطلب از موسسه میرداماد، قصد داریم به پاسخ سوال تافل چیست پرداخته و بخش‌های مختلف آزمون، هزینه‌ها و هر آنچه که باید در مورد آمادگی برای آزمون تافل بدانید را بررسی کنیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  مختصری درباره آزمون تافل

  آزمون تافل چیست؟ اگر قصد مهاجرت تحصیلی و ورود به یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی جهان را دارید، بدون شک یکی از الزامات و شرایط دانشگاه‌ها، شرکت در آزمون‌های مختلفی چون آزمون sat، آزمون تومر و … و همچنین ارائه مدارک معتبر زبان انگلیسی است. آزمون تافل (TOEFL)، که سرواژه Test of English as a Foreign است، یکی از آزمون‌های زبان بین‌المللی معتبر و مهمی است که نمرات کسب شده در آن، در بسیاری از دانشگاه‌های بین‌المللی معتبر جهان مورد قبول است. این آزمون در سال 1964 معرفی شده و از آن زمان  تا به الان،  توسط بیش از 27 میلیون نفر در سراسر جهان انجام شده است. آزمون تافل، توانایی افراد را در چهار بخش خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن که چهار مهارت مهم و اساسی در یادگیری زبان انگلیسی هستند، می‌سنجد. آزمون TOEFL توسط سرویس تست آموزشی (ETS)، سرویس امتحانی آمریکا در دانشگاه پرینستون، در دو نسخه آزمون مبتنی بر اینترنت (iBT) و آزمون مبتنی بر کاغذ (PBT) برگزار می‌شود. تافل iBT در سال 2005 معرفی شد و نسخه ارتقا یافته تافل CBT (تست مبتنی بر کامپیوتر) محسوب می‌شود.

  آزمون TOEFLچه کاربردی دارد؟

  می‌دانیم که بسیاری از دانشگاه‌ها به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش خود، از متقاضیان نمره آزمون‌های مختلفی چون آزمون gre و همچنین نمره آزمون‌های زبان که یکی از معتبر‌ترین آن‌ها تافل است را درخواست می‌کنند. اما اصلاً آزمون تافل چیست و چه کاربردی دارد؟ آزمون تافل، یکی از دو آزمون زبان مهم در جهان است که برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور و سنجش مهارت انگلیسی خود و دریافت گواهی مربوط به آن هستند، الزامی می‌باشد. در واقع، دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی و ورود به یکی از دانشگاه‌های جهان را دارند، باید مهارت خود را در زبان انگلیسی تثبیت کنند تا دانشگاه از توانایی آن‌ها برای همگام شدن با درس و سطح ارتباط بین فردی با دیگران، اطمینان حاصل کند. به طور کلی، کاربرد آزمون TOEFL در موارد زیر است:

  • دانشجویانی که قصد دارند یک دوره آکادمیک را در یک کشور انگلیسی زبان ادامه دهند.
  • متخصصان شاغلی که متقاضی اخذ ویزای مهاجرت به خارج از کشور هستند.
  • دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی و سایر گواهینامه‌ها
  • افراد متقاضی استخدام در برخی مشاغل خاص
  • کسب ویزای دانشجویی

  شرایط شرکت در آزمون TOEFL

  همان‌طور که گفتیم، کسانی که می‌خواهند در خارج از کشور به تحصیل یا کار بپردازند، می‌توانند در آزمون تافل شرکت کنند. خوشبختانه، شرکت در این آزمون هیچ شرایط خاصی ندارد و هر کسی می‌تواند از نظر فنی در امتحان تافل شرکت کند. جالب اینجاست که هیچ محدودیت سنی نیز برای شرکت در این آزمون تعیین نشده است. البته توصیه می‌شود که تنها افراد بالای 16 سال در این آزمون شرکت کنند. تنها شرط لازم این است که افراد برای شرکت در این آزمون، باید پاسپورت معتبر را به عنوان مدارک هویتی خود همراه داشته باشند و پس از ثبت‌نام و پرداخت هزینه، در آزمون شرکت کنند.

   شرایط شرکت در آزمون TOEFL

  سوالات و زمان‌بندی امتحان تافل

  طول مدت زمان آزمون TOEFL حدود 2 الی 3 ساعت است که در این زمان، متقاضیان باید به سوالات چهار بخش خواندن (Reading)، شنیدن (Listening)، صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) پاسخ دهند. در بخش Reading باید پس از خواندن 3 الی 4 متن حدوداً ۷۰۰ کلمه‌ای به 30 الی 40 سؤال مربوط ‌پاسخ دهید. در بخش Listening، 3 الی 4 صوت که مکالمه بین دو فرد است پخش می‌شود که باید پس از گوش دادن به آن‌ها به 28 سوال پاسخ دهید. بخش‌ Speaking چهار قسمت مختلف دارد که در آن، راجع به موضوعات مختلف گفتگو شکل می‌گیرد. در بخش Writing نیز 2 تسک وجود دارد که باید تکمیل شوند. هر یک از این بخش‌ها، از 0 الی 30 نمره‌گذاری می‌شوند و به طور کلی نمره تافل، در مقیاس 0 تا 120 ارائه می‌شود. کسب نمره در محدوده 90-100 کاملاً خوب است و از سوی اکثر دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شود.

  مراحل ثبت نام و شرکت آزمون TOEFL

  متقاضیان می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز و هر روز از هفته، در آزمون تافل ثبت نام کنند. ثبت‌نام تافل 7 روز قبل از تاریخ آزمون بسته می‌شود، اما شما همچنان می‌توانید تا 4 روز قبل از آزمون با پرداخت هزینه 40 دلاری بابت تاخیر، در آزمون ثبت‌نام کنید. در ادامه، مراحل ثبت نام در آزمون تافل آورده شده است.

  1. ایجاد حساب کاربری: اولین قدم برای ثبت‌نام در آزمون تافل ایجاد یک حساب کاربری در سایت ETS است. برای این کار، باید اطلاعات شخصی، آدرس و سایر اطلاعات مهم مربوط به کشور، زبان و پیشینه خود را وارد کنید. در صورتی که حساب کاری داشته باشید نیز باید در ابتدا به بخش تافل در وب‌سایت ETS وارد شده و نام کاربری خود را در بخش Username و رمز عبور را در بخش Password وارد کنید. سپس بر روی گزینه Sign In کلیک کنید تا به حساب کاربری خود وارد شوید.
  • شروع مراحل ثبت‌نام: برای ثبت نام تافل با نام کاربری و رمز عبوری که ایجاد کرده‌اید، وارد وب‌سایت شده و بر  روی گزینه Register for a test کلیک کنید تا به صفحه انتخاب نوع آزمون تافل ارجاع داده شوید.
  • انتخاب نوع آزمون تافل: در این مرحله، باید نوع آزمون مورد نظر خود را انتخاب کرده ‌و بر روی گزینه Register for this test کلیک کنید.
  • انتخاب زمان و مکان آزمون: پس از نوع آزمون، نوبت به انتخاب زمان و مکان آزمون می‌رسد. برای این کار، نام شهر و ماه میلادی مورد نظر خود را وارد کرده و بر روی گزینه Search کلیک کنید.
  • انتخاب مرکز برگزاری آزمون: در این مرحله، تمام تاریخ‌ها در ماه که می‌توانید در آزمون تافل شرکت کنید، نمایش داده می‌شود. در بین تاریخ‌ها، ممکن است در زیر تاریخ‌هایی‌دایره قرمز رنگی وجود داشته باشد که مربوط به تاریخ ثبت‌‌نام با تاخیر تافل یا همان Late Registration هستند. با کلیک کردن بر روی هر تاریخ، می‌توانید نام و آدرس مرکز برگزاری و هزینه ثبت‌نام آزمون را مشاهده کنید. همچنین با کلیک بر روی گزینه View Available Test Times نیز، ساعت دقیق برگزاری امتحان نمایش داده می‌شود.
  • کامل کردن اطلاعات هویتی: پس از تکمیل مراحل قبل، در این مرحله باید اطلاعات ‌ و مشخصات هویتی خود را کامل کنید. اطلاعات لازم برای ثبت‌نام آزمون تافل چیست؟ این اطلاعات عبارتند از بارگزاری تصویر گذرنامه، کارت ملی، گواهینامه و دیگر اسناد هویتی معتبر. پس از این که تمام اطلاعات خواسته شده را به دقت پر کردید، در انتهای صفحه بر روی گزینه Continue کلیک کنید.
  • انتخاب دانشگاه: در این مرحله باید در بخش Free Score Recipients، چهار مورد از بهترین دانشگاه‌های جهان که قصد ارسال نمره به آن‌ها را دارید، انتخاب کنید. برای این کار، باید نام دانشگاه و مقطعی که قصد تحصیل در آن دارید را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Add کلیک کنید.
  • پرداخت هزینه: پس از انتخاب دانشگاه و مرور اطلاعات وارد شده و تغییر آن‌ها در صورت نیاز، نوبت به آخرین مرحله، یعنی پرداخت هزینه می‌رسد. در صورتی که پیش از این Voucher آزمون TOEFL را خریداری کرده‌اید، کافی است در این مرحله کد آن را در قسمت Promotion / Voucher Code وارد کنید. در غیر این صورت هم برای پرداخت هزینه، باید بر روی گزینه Proceed To Checkout کلیک کنید.
   مراحل ثبت نام و شرکت درآزمونTOEFL

  منابع آزمون تافل

  یکی از سوالات اصلی و مهمی که برای داوطلبان تافل مطرح است، این است که منابع آزمون تافل چیست؟! همان‌طور که گفتیم، در آزمون تافل چهار مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و خواندن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که برای موفقیت در هر یک از این مهارت‌ها، منابع مختلفی برای مطالعه وجود دارد. با توجه به بین‌المللی بودن و همچنین اهمیت آزمون TOEFL، منابع بسیار خوبی شامل کتاب‌های گرامر، لغت، تست و تمرین برای آن وجود دارد که برای تقویت مهارت‌ها و موفقیت در آزمون بسیار کمک‌کننده هستند. در ادامه، چند مورد از منابع برتر و کاربردی آزمون تافل را معرفی می‌کنیم.

  • کتاب Barron’s: این کتاب حدود ۵۰۰ واژه ضروری انگلیسی را جمع‌آوری کرده است که برای تمام زبان آموزان می‌تواند مفید باشد. در پایان هر درس، آزمون‌هایی برای مرور کلمات یاد گرفته شده وجود دارد. 
  • کتاب The official guide to the TOEFL: این کتاب که توسط شرکت ETS تألیف شده است، دارای چهار فصل‌ آموزشی محتلفی است که در پایان هر یک از آن‌ها، نمونه سوالات و راهکارهایی جهت آمادگی برای آزمون ارائه می‌شود. تشابه بسیار زیاد سوالات کتاب به سوالات آزمون ویژگی مهم این کتاب است.
  • کتاب Princeton Review TOEFL iBT Prep with Audio/Listening Tracks, 18th Edition: کتاب بعدی در این لیست، آخرین کتاب آمادگی تافل پرینستون ریویو است که در 6 فوریه 2024 منتشر شد. این کتاب شامل دو تست تمرینی و همچنین تمرین‌هایی برای بخش‌های مختلف همراه با توضیحات دقیق است. این کتاب بیشتر به دلیل توضیحات مفید و تکنیک‌های تست‌زنی آن مفید است.
  • کتاب TOEFL iBT: Barron’s Test Prep: این یکی از منابع عالی امتحان تافل است که توسط ETS گردآوری شده و به زبان‌آموزان برای آشنایی با فرمت اینترنتی آزمون کمک می‌کند. همچنین در این منبع، سوالات دوره‌های قبلی آزمون نیز به‌ عنوان نمونه قرار داده شده و به خوبی آزمون را شبیه‌سازی می‌کند.
  • کتاب Mometrix’s TOEFL Preparation Book 2023-2024: کتاب تست مومتیکس، شامل تست‌های تمرینی، راهنمای مرور و توضیحات ویدئویی است که زبان‌‌آموزان را جهت آماده شدن برای آزمون تافل آماده می‌کند. توجه داشته باشید که این راهنما که به طور رسمی در اکتبر 2022 منتشر شده است، آخرین تغییرات در آزمون تافل را شامل نمی‌شود. با این حال، نکات، استراتژی‌ها و آموزش‌های ویدیویی آن، برای هر کسی که می‌خواهد مهارت‌های خود را برای بخش‌های مختلف تافل تقویت کند، مفید خواهد بود.
  • منابع اینترنتی مختلف: اینترنت نیز منابع فراوانی را در اختیار داوطلبان آزمونTOEFL قرار می‌دهد. از ویدئوهای یوتیوب گرفته تا معلمان آنلاین، اینترنت می‌تواند مکانی عالی برای کمک به متقاضیان در دریافت تمام مهارت‌ها و توصیه‌های آزمایشی باشد که برای موفقیت در آزمون نیاز دارند. یک وب‌سایت عالی برای آموزش آنلاین، وب سایت ETS است که زبان آموزان در آن می‌توانند آزمون‌های تمرینی به‌روز شده را برای کمک به سنجش سطح فعلی زبان انگلیسی خود بیابند. ETS همچنین یک “دوره آمادگی رسمی TOEFL iBT نیز ارائه می‌دهد که به عنوان راهنمای جامعی برای زبان آموزان جهت بالا بردن نمرات آن‌ها طراحی شده است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  انواع آزمون تافل

  به طور کلی، چهار نوع آزمون تافل شامل تافل IBT (آزمون تافل اینترنتی)، تافل CBT (تافل کامپیوتری)، تافل PBT (تافل کاغذی) و تافل Junior (تافل جونیور)  وجود دارد که در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

  1. آزمون تافل اینترنتی (تافل iBT)

  همانطور که از نام آن مشخص است، iBT نسخه اینترنتی آزمون تافل است که متقاضی می‌تواند در مرکز تافل یا به صورت تافل هوم ادیشن، در خانه در آن شرکت کند. در این آزمون، هر چهار مهارت خواندن و درک مطلب، شنیداری، نوشتاری و مکالمه مورد سنجش قرار می‌گیرد و از 0 تا 30 نمره‌گذاری می‌شود.

  .2  آزمون تافل کاغذی یا Paper-based Test (PBT): یکی دیگر از انواع آزمون تافل، تافل PBT است که برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ توسط مؤسسه ETS برگزار شد. این آزمون تنها در مناطقی که دسترسی به اینترنت وجود ندارد برگزار می‌شود و حدود ۳ سال است که دیگر در ایران و بسیاری از کشورهای جهان برگزار نمی‌شود.

  .3  آزمون تافل کامپیوتری یا Computer

  Based Test (CBT):

   یکی دیگر از انواع امتحان تافل، تافل کامپیوتری یا مبتنی بر کامپیوتر است که از جهت ساختاری، بسیار به آزمون کاغذی شباهت دارد و پس از برگزاری در سال 1998، به‌ تدریج جایگزین آزمون تافل کاغذی شد. البته در سال 2006، برگزاری تافل CBT  برای همیشه متوقف شد.

  .4 آزمون تافل جونیور (Junior): آزمون تافل جونیور، آزمونی است که مهارت‌های زبان نوجوانان 11 الی 15 ساله را می‌سنجد. این آزمون که 126 سوال دارد، سه مهارت اصلی خواندن، شنیدن ‌و نوشتن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و بازه نمرات کلی آن هم بین 600 الی 900 است.

   انواع آزمون تافل

  هزینه آزمون تافل در کشور های مختلف

  هزینه آزمون تافل در کشور‌های مختلف متفاوت است و  معمولاً در حدود 160 تا 300 دلار برای هر آزمون می‌باشد. در جدول زیر، هزینه آزمون تافل در کشور‌های مختلف آورده شده است.

  هزینه آزمون تافل در کشور های مختلف  
  ایران265 دلار
  ترکیه185 دلار
  آذربایجان195 دلار
  امارات255 دلار
  عربستان260 دلار
  هند190 دلار
  آمریکا245 دلار
  استرالیا273 دلار
  آلمان235 دلار
  اندونزی205 دلار
  کره جنوبی220 دلار
  سنگاپور270 دلار
  فیلیپین225 دلار

  هزینه خدمات مربوط به آزمون تافل

  هزینه تاخیر در ثبت‌نام40 دلار
  هزینه تغییر تاریخ60 دلار
  هزینه کنسل کردن ثبت‌نام50 درصد هزینه پرداختی
  هزینه صدور کارنامه مجدد20 دلار

  برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به هزینه آزمون تافل و شرایط شرکت در آن و همچنین شرایط دیگر آزمون‌های تحصیلی بین‌المللی مانند آزمون gmat، می‌توانید با کارشناسان موسسه میرداماد در ارتباط باشید

  معایب و مزایای شرکت در آزمون TOEFL در ایران

  یکی از مسائلی که برخی از داوطلبان آزمون تافل مطرح می‌کنند، آسان بودن این آزمون در کشور‌های دیگر است. این در حالی است که تافل یک آزمون استاندارد جهانی است و هیچ تفاوتی در دشواری و آسانی آن در هیچ نقطه از جهان وجود ندارد. اما مزایای انتخاب ایران برای شرکت در آزمون تافل چیست؟ یکی از مزیت‌های شرکت در آزمون تافل در ایران، عدم نیاز به رفتن به کشور دیگر و پیمودن مسافت زیاد است. همچنین، با انتخاب ایران برای شرکت در آزمون تافل، نیازی نیست متقاضیان هزینه گزافی را برای سفر کردن پرداخت کنند و ساعات امتحانی نیز مطابق با منطقه زمانی کشور است. به طور کلی، شرکت در آزمون تافل در ایران، هیچ معایبی ندارد و متقاضیان می‌توانند در کشور خود به راحتی در این آزمون شرکت کنند.

  معایب و مزایای شرکت در آزمون TOEFL در کشور‌های دیگر

  معایب و مزایای انتخاب کشور‌های دیگر برای شرکت در آزمون تافل چیست؟ عده‌ای از متقاضیان آزمون تافل، معمولاً به دلایلی ترجیح می‌دهند تا برای شرکت در آزمون تافل، به کشور‌های همسایه مانند ترکیه بروند. دلیل اصلی افراد برای این کار این است که گمان می‌کنند آزمون تافل کشور‌های دیگر اعتبار بالاتری دارد و یا آسان‌تر از ایران است. این در حالی است که همان طور که گفتیم، تافل یک آزمون کاملاً استاندار جهانی است و هیچ‌ تفاوتی بین شرکت در آزمون تافل در یک کشور و کشور دیگر وجود ندارد. در صورتی که در مورد انتخاب کشور مورد نظر خود برای شرکت در آزمون تافل مردد هستید، موسسه میرداماد با ارائه اطلاعات کامل در این زمینه، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری درست کمک کند. همچنین این موسسه، اطلاعات کامل و جامعی راجع به دیگر آزمون‌های بین‌المللی مانند آزمون یوس نیز ارائه می‌کند.

  اعتراض به نتیجه­‌ آزمون TOEFL

  پس از اعلام نتایج آزمون تافل و در صورت رضایت نداشتن از نمره کسب شده، متقاضیان یا می‌توانند مجدد آزمون دهند و یا نسبت به نمره خود اعتراض کنند. برای اعتراض به نمرات تافل در بخش‌های مختلف آزمون، باید به مرکزی که در آن آزمون تافل داده شده است، مراجعه کرده و فرم مخصوص بررسی نتایج با عنوان فرم TOEFL iBT Score Review Request را تکمیل کنید. در صورتی که به نمره خود اعتراض داشته باشید، باید تا حداقل ۳۰ روز، فرم مربوطه را تکمیل کرده و همراه با پرداخت هزینه،  به آدرس ایمیل ETS ارسال کنید. سه هفته پس از دریافت فرم، موافقت یا عدم موافقت با اعتراض و همچنین نمره جدید اعلام می‌شود.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  نکات و باید و نبایدهای آزمون تافل

  الزمات شرکت در آزمون تافل چیست؟ آزمون تافل نیز مانند دیگر آزمون‌های مهم و مطرح بین‌المللی،  شرایط و قوانین خاصی دارد که باید رعایت شود. برخی از نکات و باید و نبایدهای آزمون تافل عبارت است از:

  • آزمون تافل به طور کلی محدودیت سنی ندارد، اما توصیه می‌شود تنها افراد بالای ۱۶ سال در آن شرکت کنند.
  • در روز آزمون، به همراه داشتن برخی اقلام مانند مداد رنگی، لاک غلط‌گیر، دیکشنری، وسایل الکترونیکی، ساعت مچی، خوراکی و … ممنوع است.
  • متقاضی حتماً باید اصل پاسپورت خود را به همراه داشته باشد و کپی آن مورد قبول نیست.
  • خارج کردن برگه امتحانی از جلسه، یا خروج خود فرد از جلسه، تنها با هماهنگی ممکن است.
  • تنها با فاصله ۱۲ روز، می‌توان مجدد در آزمون تافل شرکت کرد.
  • سعی کنید ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنید و در ساعات و روز‌های اولیه اقدام به ثبت‌نام آزمون تافل کنید. 
  • در بخش گفتگو یا Speaking، در مورد عقاید شخصی فرد سوال نمی‌شود و تنها میزان توانایی فرد در این حوزه مطرح است.
  نکات و بایدها و نبایدهای آزمون تافل

  کدام آزمون بهتر است؟ آیلتس یا تافل؟

  اگر تصمیم دارید تا به یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی وارد شده و ادامه تحصیل دهید، بدون شک داشتن مدرک زبان معتبر الزامی است. آیلتس و تافل، دو مدرک زبان انگلیسی معتبر هستند که مورد تایید بهترین دانشگاه‌های جهان می‌باشند. پاسخ به سوال آیلتس بهتر است یا تافل، تنها به شرایط و الزامات و همچنین ترجیحات و قوانین دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد. بنابراین، پیش از اقدام به ثبت‌نام و آمادگی برای هر یک از این دو آزمون، بهتر است اطلاعات کاملی راجع به مدرک زبانی که دانشگاه مورد نظر شما درخواست دارد، کسب کرده و سپس آزمون مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دو آزمون تافل و آیلتس و همچنین آزمون‌های تحصیلی دیگری چون آزمون act، بهتر است با کارشناسان مجرب موسسه میرداماد تماس بگیرید.

  سخن پایانی

  آزمون‌های زبان انگلیسی، یکی از پیش نیازهای درخواست برای هر کالج یا دانشگاه بین‌المللی و تحصیل در آن‌ها هستند. اساساً، هرکسی که می‌خواهد در خارج از کشور کار یا تحصیل کند، باید با شرکت در دو آزمون تافل یا آیلتس و کسب نمره مورد نظر در آن‌ها، تسلط خود را بر زبان انگلیسی ثابت کند. آزمون تافل، یکی از آزمون‌های معتبر زبان است که ‌در بیش از 130 کشور جهان و ۸۵۰۰ دانشگاه و مؤسسه علمی جهان اعتبار دارد. این آزمون توانایی‌های خواندن، شنیدن، و صحبت کردن را همراه با مهارت‌های نوشتاری متقاضیان می‌سنجد. در این مقاله از موسسه مهاجرتی میرداماد، به معرفی کامل و جامع آزمون تافل پرداخته و تلاش کردیم پاسخ سوال تافل چیست را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد شرکت در آزمون تافل را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان موسسه میرداماد در ارتباط باشید.

  سوالات متداول

  آزمون تافل چقدر اعتبار دارد؟ 

  از تاریخی که فرد مدرک تافل خود را دریافت می‌کند، این مدرک به مدت 2  سال اعتبار دارد و بعد از گذشت این زمان، فرد مجدذ باید در این آزمون شرکت کند.

  بالاترین نمره در آزمون تافل چند است؟

  بالاترین نمره در آزمون تافل، 120 است که هر چهار بخش به طور جداگانه از 0 تا 30 نمره‌گذاری می‌شود.

  نتایج آزمون تافل چه مدت بعد اعلام می‌شود؟

  10 روز پس از شرکت در آزمون، می‌توانید به حساب کاربری خود در وب سایت ETS وارد شده و با کلیک بر روی گزینه مشاهده نتایج یا همان View Scores، نمره آزمون خود را مشاهده کنید.

  هزینه شرکت در آزمون تافل در ایران چقدر است؟

  هزینه شرکت در آزمون تافل در ایران، 265 دلار است که باید در صورت تاخیر در ثبت‌نام، 40 دلار و در صورت تغییر تاریخ آزمون نیز 60 دلار، به علاوه این مبلغ پرداخت شود.

  مقالات مرتبط

  همه چیز درباره آزمون تافل

  همه چیز درباره آزمون تافل

  تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک زبان، یکی از لازمه‌های مهم و اصلی برای مهاجرت تحصیلی و ورود به دانشگاه‌های مطرح و معتبر جهانی است. تافل یکی از پذیرفته‌شده‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که توانایی شما...

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  کشورهای توسعه‌یافته یا درحال توسعه همواره سعی می‌کنند دانش‌آموزان بااستعداد را جذب کرده و در موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی مشغول کنند. در بسیاری از کشورها، قوانین به‌این‌صورت است که افراد زیر 18 سال متقاضی Minor محسوب شده و مهاجرت و...

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  اگر شما هم قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را در رشته MBA   در  دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانید، احتمالاً در مورد آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیلی یا آزمون gmat شنیده‌اید. آزمون GMAT  بهترین آزمون پذیرش دانشگاه‌های مدیریت بازرگانی است که برای...

  صفر تا صد آزمون GRE

  صفر تا صد آزمون GRE

  آزمون gre چیست؟ آزمون GRE یک آزمون استاندارد است که توسط سرویس سنجش تحصیلی که معمولاً با نام ETS شناخته می‌شود، اجرا می‌شود و برای سنجش آمادگی تحصیلی متقاضیان برای تحصیلات تکمیلی طراحی شده است. برخی از برنامه‌های مقطع کارشناسی...

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  مهاجرت تحصیلی یکی از پدیده‌ های بارز در جوامع جهانی است که به دنبال تحقق آرزوها، بهره‌ وری افزایش یافته و در بسیاری از کشورها به‌ عنوان یک فرصت ویژه برای شناخت فرهنگ‌ ها و افزایش دانش فردی مورد توجه...

  آزمونSAT چیست؟

  آزمونSAT چیست؟

  آزمون اس ای تی یا SAT یک آزمون استاندارد است که برای سنجش سطح علمی دانش آموزان سال آخر دبیرستان و ورود آنها به دانشگاه در تعدادی از کشورهای جهان برگزار می‌شود. در این مقاله به طور مفصل درباره آزمون...

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  به طور معمول هر سال، نزدیک به اواخر سال که می‌شویم، در ماه‌های بهمن یا اسفند وزارت بهداشت ایران لیست کاملی از دانشگاه‌های مورد تایید خود در خارج از ایران را منتشر می‌کند. این لیست برای افرادی که قصد مهاجرت...

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی جهان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای...

  نظرات کاربران