همه چیز درباره کشور انگلیس

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  انگلستان، کشوری در قاره اروپا است که در واقع بخشی از پادشاهی بریتانیای کبیر به حساب می‌آید. این کشور پر اهمیت ترین بخش بریتانیا است. همچنین از این کشور به عنوان وسیع‌ترین، پرجمعیت‌ترین و ثروتمندترین کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر یاد می‌شود. از نظر موقعیت مکانی این سرزمین از شمال با اسکاتلند، از غرب با ولز، از شرق با دریای ایرلند و از جنوب با فرانسه همسایه است.

  نقشه انگلیس به شکلی است که بیش از 100 جزیره کوچک و بزرگ دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. پیشرفت این سرزمین در سال‌های اخیر باعث شده تا این کشور تبدیل به موقعیت محبوبی برای توریست‌ها شود. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، می‌توانید با کمک موسسه مهاجرتی میرداماد به این هدف دست پیدا کنید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با این کشور آشنا کرده و در مورد ویژگی‌های این سرزمین اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

  معرفی کشور انگلستان

  اگر بخواهیم به صورت خلاصه شما را با کشور انگلیس آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  پایتختلندن
  بزرگ‌ترین شهرلندن
  زبان‌های رسمیانگلیسی، کورنی
  نوع حکومتپادشاهی مشروطه
  مساحت کشور انگلستان۱۳۰٬۲۷۹ کیلومتر مربع
  جمعیت انگلستان۶۷٬۰۸۱٬۲۳۴ نفر
  واحد پولپوند استرلینگ (GBP)

  تاریخچه انگلیس

  اگر بخواهیم در مورد تاریخچه این کشور صحبت کنیم باید گفت که آغاز تاریخ این سرزمین به زمان حمله رمی‌ها به این منطقه در سال ۴۳ میلادی باز می‌گردد. در دوران میانه اروپا، این منطقه یکی از قدرتمندترین کشورهای این اروپا بود و پس از دوران سلطه نورمن، از دوران پادشاهی تودور تا دوران شاهنشاهی ویکتوریا بسیاری از تکنولوژی‌های صنعتی و اقتصادی در این کشور ایجاد شد. کشور انگلیس نیز در دوران جنگ جهانی اول و دوم، نقش مهمی در پیروزی ایفا کرد. در دوره پس از جنگ جهانی دوم نیز این کشور به یکی از کشورهای پیشرو در حوزه علم و فناوری، هنر و فرهنگ تبدیل شده است. همین پیشرفت‌ها باعث شده تا آمار مهاجرت به این کشور افزایش پیدا کند و بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

  جغرافیای کشور انگلستان

  به منظور بررسی جغرافیا و نقشه انگلستان باید گفت که این کشور، در غرب اروپا و جزیره ای در شمال اقیانوس اطلس است. این سرزمین از شمال با دریای شمال، از شرق با دریای ایرلند، از جنوب شرقی با دریای سلتیک و از جنوب با کانال بریستول و کانال مانش همسایه است. همچنین این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مرز زمینی دارد. لازم به ذکر است که این کشور از نظر جغرافیایی دارای تپه‌های مختلف، مناطق پست و چندین منطقه کوهستانی است.

  از نظر منابع طبیعی نیز این کشور دارای ذخایر معدنی متنوعی از جمله زغال سنگ، آهن و قلع است. همچنین این سرزمین دارای خاک‌های حاصلخیز است که این موضوع باعث شده تا این کشور تبدیل به یک منطقه مناسب برای کشاورزی شود.

  انگلستان یکی از زیباترین کشورهای اروپا است.

  مساحت و جمعیت انگلیس

  مساحت کل این کشور تقریباً 130279 کیلومتر مربع بوده و این موضوع باعث شده تا این کشور تبدیل به بزرگ‌ترین کشور در پادشاهی بریتانیا کبیر شود. همچنین از نظر جمعیت، این سرزمین ۶۷٬۰۸۱٬۲۳۴ نفر جمعیت داشته و همچنین 84 درصد از کل جمعیت بریتانیا را تشکیل می‌دهد. اکثر جمعیت این سرزمین در مناطق شهری متمرکز بوده و شهرهای لندن، بیرمنگام، منچستر و لیورپول جز پرجمعیت‌ترین شهرها در این سرزمین هستند.

  نوع حکومت و ساختار سیاسی کشور انگلستان

  از نظر ساختار حکومت، این کشور که بخشی از بریتانیا است، یک سلطنت مشروطه با سیستم حکومتی پارلمانی است. رئیس دولت در ساختار سیاسی این کشور پادشاه بوده اما کشور توسط یک پارلمان منتخب دموکراتیک اداره می‌شود. در واقع نقش پادشاه در این کشور تشریفاتی بوده و بیشتر قدرت سیاسی در اختیار مقامات منتخب دولت است.

  دولت توسط نخست وزیر رهبری شده و نخست وزیر به عنوان رئیس دولت شناخته می‌شود که توسط پادشاه انتخاب می‌شود. پارلمان بریتانیا دارای دو مجلس است که شامل مجلس عوام و مجلس اعیان می‌شود. مجلس عوام متشکل از اعضای منتخب پارلمان است، از سوی دیگر مجلس اعیان از اعضای منصوب و لردهای کشور تشکیل می‌شود.

  پایتخت و ۵ شهر بزرگ کشور انگلستان

  اگر بخواهیم شما را با پایتخت و مهم‌ترین شهرهای انگلیس آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  لندن

  لندن به عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود. لندن یک شهر بزرگ بوده و مکان‌های دیدنی از جمله برج لندن، کاخ باکینگهام، موزه بریتانیا و چشم لندن در این شهر قرار دارد. همچنین لندن یک مرکز اقتصادی مهم و مرکز هنر و فرهنگ در قاره اروپا نیز است.

  بیرمنگام

  بیرمنگام در منطقه وست میدلندز واقع شده و دومین شهر بزرگ در این کشور به حساب می‌آید. بیرمنگام جاذبه‌هایی دیدنی چون مرکز خرید بولرینگ، مرکز نمایشگاه‌های ملی، برج ساعت، پارک کنوت هیث، موزه بیرمنگام و… دارد.

  منچستر

  در شمال غربی این کشور، شهر منچستر قرار دارد. مردم این شهر فرهنگ پر جنب و جوشی داشته و همچنین دو تا از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان یعنی منچستریونایتد و منچستر سیتی در این شهر قرار دارند. همچنین در این شهر شاهد موزه‌ها، گالری‌ها و جاذبه‌های دیدنی مختلفی هستیم.

  لیدز

  لیدز شهری در منطقه یورکشایر است و شهری شلوغ با تاریخی غنی است. این شهر به دلیل معماری ویکتوریایی زیبا و چشم نواز خود شناخته می‌شود. همچنین شهر لیدز دارای چندین دانشگاه است که این موضوع باعث شده تا این شهر تبدیل به مقصدی محبوب برای دانشجویان شود.

  شفیلد

  شفیلد شهر دیگری در منطقه یورکشایر جنوبی است که به دلیل صنعت فولاد و محیط طبیعی زیبایش شناخته می‌شود. در این شهر شاهد چندین دانشگاه مختلف هستیم. همچنین شفیلد به خاطر گالری‌ها، موزه‌ها، پارک‌ها و… خود شهرت دارد.

  لیورپول

  لیورپول شهری در شمال غربی این کشور است که به عنوان ششمین شهر بزرگ در این سرزمین شناخته می‌شود. این شهر در طول تاریخ نقش مهمی در رشد امپراتوری بریتانیا ایفا کرده و به عنوان یک بندر بزرگ برای تجارت با قاره آمریکا و اروپا عمل می‌کرد.

  امروزه لیورپول شهری مدرن با اقتصاد پر رونق است. این شهر چندین دانشگاه با کیفیت داشته و این موضوع باعث شده تا بسیاری از دانشجویان این شهر را برای تحصیل در انگلستان انتخاب کنند.

  اگر قصد دارید تا به هر یک از شهرهای این سرزمین مهاجرت کنید، کارشناسان موسسه میرداماد از ابتدا تا انتها روند مهاجرت در کنار شما هستند تا بتوانید این فرآیند را به بهترین شکل ممکن طی کنید.

  : لیورپول یکی از زیباترین شهرهای بریتانیا است.

  مذهب و زبان مردم انگلیس

  مردمی که در این کشور زندگی می‌کنند، طیف متنوعی از عقاید مذهبی دارند. از لحاظ تاریخی، مردم این کشور عمدتاً مسیحی هستند. با این حال، در سال‌های اخیر، تعلقات مذهبی کاهش یافته است و بسیاری از مردم این سرزمین اکنون خود را غیر مذهبی یا بی دین می‌دانند. علاوه بر مسیحیت، جمعیت قابل توجهی از مسلمانان، هندوها، سیک ها، یهودیان و بودایی‌ها نیز در این سرزمین زندگی می‌کنند.

  از نظر زبان نیز، زبان رسمی این سرزمین انگلیسی است. این زبان توسط اکثریت قریب به اتفاق مردم صحبت می‌شود و زبان اصلی مورد استفاده در دولت، آموزش و تجارت است. با این حال، زبان‌های دیگری نیز در این سرزمین صحبت می‌شود. لهستانی، اردو، پنجابی، بنگالی و عربی از دیگر زبان‌های رایج در این سرزمین است.

  فرهنگ و آداب و رسوم مردم انگلیس

  در صورتی که قصد اخذ ویزای کار انگلیس را دارید یا می خواهید در این کشور تحصیل کنید باید با فراهنگ مردم این کشور آشنا شوید. فرهنگ و آداب و رسوم در پادشاهی بریتانیا متنوع بوده و در بخش‌های مختلف این سرزمین شاهد فرهنگ‌ها و آداب و رسوم‌های گوناگونی هستیم. یکی از موضوعات فرهنگی در این کشور، چای است. در واقع نوشیدن چای یک رسم و رسوم در بریتانیا است و اغلب به عنوان نمادی از مهمان نوازی مردم این کشور شناخته می‌شود. چای در این سرزمین معمولاً با شیر و شکر میل شده و اغلب با بیسکویت، کوکی‌ها یا کیک سرو می‌شود.

  موضوع دیگری که در این کشور بخشی از فرهنگ آن است، میخانه‌ها هستند. میخانه‌ها در این سرزمین اغلب به عنوان مراکز اجتماعی در جوامع محلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در میخانه‌های این کشور ماهی، چیپس، بنگرز و ماش و… سرو می‌شود.

  موضوع مهم دیگری که در این سرزمین به عنوان بخشی از فرهنگ مردم این کشور شناخته می‌شود، ورزش است. بسیاری از ورزش‌های این کشور ریشه‌هایی دارند که به قرن‌ها قبل باز می‌گردد. فوتبال پرطرفدارترین ورزش در این کشور است، با این حال سایر ورزش‌هایی چون راگبی، کریکت، تنیس و گلف نیز در این کشور محبوبیت دارد.

  مردم بریتانیا نگاه ویژه ای به ادبیات دارند و در واقع در طول تاریخ بسیاری از نویسندگان مشهور مانند ویلیام شکسپیر، جین آستن، چارلز دیکنز و جی. کی. رولینگ در این کشور زندگی کرده اند. این موارد تنها چند نمونه از فرهنگ و آداب و رسوم مردم بریتانیا هستند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  آب و هوای انگلیس

  از نظر شرایط آب و هوایی، این کشور آب و هوا بسیار متفاوتی دارد و بسته به فصل و مکان می‌تواند بسیار متفاوت باشد. با این حال آب و هوا این کشور معتدل دریایی است و تحت تأثیر دریاها و اقیانوس‌های اطراف این سرزمین است.

  آب و هوا در این سرزمین معتدل و مرطوب بوده و تغییرات دمایی نسبتاً کمی بین تابستان و زمستان دارد. تابستان‌ها این کشور گرم بوده اما کاملاً مرطوب است. این در حالی است که زمستان‌ها خنک و مرطوب هستند. این کشور به بارندگی‌های مکرر خود، به ویژه در مناطق غربی شناخته می‌شود و بارش باران حتی در ماه‌های تابستان نیز در این سرزمین غیرعادی نیست.

  انگلستان به بارندگی‌های مکرر خود شناخته می‌شود.

  اقتصاد انگلیس

  اقتصاد این کشور، یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان بوده و به عنوان یک اقتصاد بسیار توسعه یافته شناخته می‌شود. انجام امور مالی، تولید و ارائه خدمات بخش قابل توجهی از اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهند.

  لندن به عنوان یک مرکز مالی بزرگ جهانی عمل کرده و این شهر محل استقرار بورس اوراق بهادار لندن و همچنین بانک‌ها، مؤسسات مالی و شرکت‌های بیمه مختلفی است. تولید نیز بخش مهمی از اقتصاد این کشور است و در این سرزمین طیف وسیعی از کالاها از جمله خودرو، تجهیزات هوافضا، داروسازی و محصولات غذایی تولید می‌شود.

  البته موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در سال‌های اخیر، اقتصاد این کشور با چالش‌هایی از جمله بحران مالی جهانی سال 2008 و برگزیت مواجه شده است. با این حال، دولت انگلیس تلاش کرده تا به سلامتی از این بحران‌های اقتصادی خارج شود.

  به طور کلی، اقتصاد در این کشور نگاه ویژه ای به نوآوری و کارآفرینی دارد و بسیاری از استارت آپ‌های موفق و کسب و کارهای کوچک در این کشور فعالیت دارند. دولت نیز همچنین سیاست‌هایی را با هدف ارتقای رشد اقتصادی و جذب سرمایه گذاری خارجی اجرا کرده است. از این رو می توان گفت سرمایه گذاری در انگلستان انتخاب خوبی به نظر می رسد.

  قوانین عمومی در کشور انگلستان

  این کشور یک سیستم حقوقی دارد که قوانین اساساً بر اساس تصمیمات دادگاه و سوابق قانونی تعیین می‌شود و قوانین مدون وجود ندارد. بخشی از قوانین این کشور مربوط به حقوق جزا است و در آن برای جرایمی مانند سرقت، ضرب و جرح، قتل و… مجازات‌های خاصی در نظر گرفته می‌شود.

  بخش دیگری از قوانین این کشور مربوط به قراردادها است. قراردادها در این کشور بر اساس اصل حقوق عمومی آزادی قرارداد اداره می‌شود. این به آن معنا است که طرفین قرارداد به طور کلی آزادند و اگر توافق غیرقانونی یا مغایر با سیاست عمومی نداشته باشند، می‌توانند در مذاکره و توافق آزادانه عمل کنند.

  از دیگر قوانین این کشور که باید به آن توجه داشته باشید، حقوق مالکیت است. قانون مالکیت بر مالکیت، استفاده و انتقال اموال را شامل شده و مربوط به مالکیت بر اموال غیر منقول (زمین و ساختمان) و اموال شخصی (مانند اتومبیل و مبلمان) می‌شود.

  همچنین این کشور قوانینی را برای حقوق خانواده نیز در نظر گرفته است که شامل روابط حقوقی بین اعضای خانواده از جمله ازدواج، طلاق، حضانت فرزند و فرزندخواندگی می‌شود. قوانین در این کشور با تغییرات اخیر از جمله قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان و معرفی طلاق بدون تقصیر به طور مداوم در حال تغییر است.

  بهترین روش مهاجرت به کشور انگلیس

  اگر به دنبال مهاجرت به انگلستان هستید، نیاز است تا با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر به این هدف دست پیدا کنید. یکی از برترین موسسات مهاجرتی فعال در داخل کشور ما، موسسه میرداماد است. تیم وکلاء و کارشناسان مجموعه میرداماد در کنار شما هستند تا بتوانید با کمترین چالش مسیر مهاجرت را طراحی کرده و در نهایت به این کشور مهاجرت کنید.

  حرف آخر

  در این مطلب از سایت میرداماد نگاهی به کشور انگلیس انداخته و بیان کردیم که اگر قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارید، نیاز است تا به چه نکاتی توجه داشته باشید. با کمک این مطلب می‌توانید دانش کاملی در مورد این کشور به دست بیاورید.

  سوالات متداول

  پایتخت انگلیس کجاست؟

  پایتخت کشور انگلیس، شهر زیبا لندن است. این شهر در سال 1976 ساخته شد و از آن زمان تا به امروز یکی از مهمترین شهرهای انگلیس است.

  آب و هوای انگلیس چگونه است؟

  آب و هوا این کشور معتدل دریایی است و تحت تأثیر دریاها و اقیانوس‌های اطراف این سرزمین است. این سرزمین آب و هوای معتدل و مرطوب داشته و تغییرات دمایی نسبتاً کمی بین تابستان و زمستان دارد.

  مهمترین شهرهای انگلیس کدام اند؟

  از مهمترین شهرهای انگلیس می‌توان به لندن، بیرمنگام، منچستر، لیورپول، لیدز، آکسفورد، کمبریج، یورک و… اشاره کرد.

  مقالات مرتبط