مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  استرالیا بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیم‌کره جنوبی قرار دارد و به‌عنوان کوچک‌ترین قاره و یکی از بزرگ‌ترین کشورها شناخته می‌شود. پایتخت این کشور کانبرا در جنوب‌شرقی آن و بین سیدنی و ملبورن واقع شده است که مراکز بزرگ و مهم اقتصادی و فرهنگی هستند. بارزترین ویژگی آن، پهناور بودن، ارتفاع کم و خشکی زیاد در نظر گرفته می‌شود. متقاضیان مهاجرت به این سرزمین می‌توانند با مشاوران متخصص موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرند و اطلاعات کاملی دررابطه‌با آن دریافت کنند.

  این سرزمین تنها کشور جهان است

  نگاهی کلی به کشور استرالیا

  ساکنان این کشور حس شوخ‌طبعی خوبی دارند. بیش از 85% از آن‌ها در مناطق شهری زندگی می‌کنند. ساکنان کشور استرالیا اغلب به سبک‌های رایج در اروپا و سایر کشورهای غربی لباس می‌پوشند. ورزش ملی این سرزمین ترکیبی از راگبی و فوتبال است که حدودا در سال 1858 در ملبورن اختراع شد. به‌دلیل وجود تعداد زیاد مهاجران در این کشور، بسیاری از غذاهای اروپایی و سایر کشورها در آنجا یافت می‌شود. همچنین افراد با نگاه اجمالی به جدول زیر می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد این سرزمین کسب کنند:

  پایتختکانبرا
  نوع حکومتدموکراسی پارلمانی (پارلمان فدرال) تحت سلطنت مشروطه؛ یک قلمرو مشترک‌المنافع
  واحد پولدلار Australlia (AUD)
  مساحت کل2,988,885 مایل مربع 7,741,220 کیلومتر مربع
  موقعیتاقیانوسیه، قاره‌ای بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام جنوبی
  زبانانگلیسی
  تولید ناخالص داخلی2.9٪
   تولید ناخالص داخلی – سرانه(PPP) 48800.00 دلار (USD)
  گروه‌های قومیقفقازی 92٪، آسیایی 7٪، بومی و سایر 1٪
  جمعیت25,466,459
  نرخ رشد جمعیت1.11%

  تاریخچه استرالیا

  تصور می‌شود که جمعيت استراليا در حدود 30 هزار سال پیش به این منطقه رسیده‌اند و در مناطق ساحلی پر‌آب ساکن شده‌اند. همچنین دوره اکتشاف و استقرار اروپا در این کشور به 23 آگوست 1770 برمی‌گردد. بومیان آن با توجه به محیط‌زیست و منابع طبیعی این سرزمین به دام‌پروری و کشاورزی مشغول شدند.

  ایالت‌ها و قلمروهای استرالیا

  افراد با انتخاب کشور استرالیا برای زندگی باید به این نکته توجه کنند که تقسیم‌بندی ایالت‌ها و قلمروها در آن با سایر کشورها کمی متفاوت است. در واقع این منطقه با بیش از 7.69 میلیون کیلومتر مربع مساحت، ازنظر جغرافیایی ششمین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود. درحالی‌که تنها 24.6 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، بنابراین می‌توان گفت مناطق طبیعی نسبت به ساکنان آن بخش‌های بیشتری را اشغال کرده‌اند.

  این سرزمین را شش ایالت و دو قلمرو تشکیل می‌دهد. قدرت‌های حاکم بر ایالت‌ها و قلمروها، تفاوت اصلی بین آن‌ها را به وجود می‌‌آورند، این تقسیم‌بندی برای کمک به امور اداری انجام شده ‌است. ایالت‌های آن حتی قبل از ایجاد دولت فدرال Australlia از هم جدا بودند، بنابراین این ایالت‌ها، دولت‌های ایالتی خود را دارند. درحالی‌که قلمروها تحت کنترل دولت فدرال هستند.

  ایالت‌های استرالیا

  در پاسخ به سوال افرادی که می‌پرسند استرالیا چگونه کشوریست چنین می‌توان گفت که این کشور دارای شش ایالت است. ایالت‌های آن شامل نیو ساوت ولز، ویکتوریا، کوئینزلند، تاسمانی و غیره می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ایالت‌ها، جدول زیر را مطالعه کنید.

  نام ایالتمرکز ایالتجمعیتتاریخ پذیرش
  نیو ساوت ولزسیدنی8،072،1631901
  تاسمانیهوبارت557,5711901
  ویکتوریاملبورن6,503,4911901
  کوئینزلندبریزبن5,156,1381901
  South Australia (SA)آدلاید1,781,5161901
  Western Australia (WA)پرث2,660,0261900
  استرلیا با شش ایالت و دو قلمرو

  قلمروهای استرالیا

  به افرادی که به‌دنبال معلومات درباره کشور استرالیا هستند، توصیه می‌شود با قلمروهای آن نیز آشنا شوند. قلمرو پایتخت از کانبرا، پایتخت ملی این کشور و سرزمین‌های اطراف تشکیل شده است. همچنین این بخش با مساحت 28 مایل مربع در شرق ساحل دریای تاسمان در خلیج جرویس و بین عرض‌های جغرافیایی 35 درجه و 36 درجه جنوبی قرار دارد. کانبرا مرکز قلمرو پایتخت تا سیدنی تقریبا 185 مایل و تا ملبورن 290 مایل فاصله دارد.

  این قلمرو بسیاری از نهادهای ملی از جمله گالری ملی، موزه ملی، مجلس پارلمان، بناهای تاریخی و موزه‌ها، دریاچه‌های درخشان و تالاب‌های وحشی را در خود جای داده است. ناگفته نماند که در قلمرو پایتخت رستوران‌های پررونق، کارخانه‌های جذاب شراب و مجموعه‌ای چشمگیر از پارک‌ها و باغ‌ها وجود دارد.

  منطقه شمالی این سرزمین شش برابر بریتانیا وسعت دارد و بیشترین جمعیت کشور استرالیا را در خود جای داده است. این قلمرو در سراسر جهان به‌خاطر گنجینه‌های طبیعی نمادین، فرهنگ بومی باستانی، پرندگان و حیات‌وحش چشمگیر و فرصت‌هایی برای ماجراجویی شناخته می‌شود. علی‌رغم اینکه این منطقه از‌نظر مساحت سومین قلمرو بزرگ این کشور به‌حساب می‌آید و از سال 1978 با تصویب قانون قلمرو شمالی دولت خود را راه‌اندازی کرد، اما هنوز هم یک ایالت محسوب نمی‌شود.

  مهم‌ترین شهرهای استرالیا

  کارشناسان مجموعه میرداماد با مدیریت صحیح پروسه مهاجرت به افراد کمک می‌کنند تا با خیال راحت کارهای مهاجرت خود را انجام دهند. آن‌ها نه‌تنها در مورد روند مهاجرت، بلکه اطلاعاتی درباره نزدیک‌ترین کشور به استرالیا و مهم‌ترین شهرهای آن به متقاضیان ارائه می‌کنند. از میان مهم‌ترین شهرهای این سرزمین می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • سیدنی یک شهر مدرن و پیچیده است که در آن سواحل فوق‌العاده و کوه‌های زیادی وجود دارد. جاهای دیدنی سیدنی، خانه اپرا، گالری‌ها و کافه‌های مدرن، رستوران و مراکز خرید هستند.
  • ملبورن به‌خاطر هنرهای خیابانی و مغازه‌های قدیمی‌اش به‌عنوان پایتخت چیزهای جذاب شهرت پیدا کرده است. در این شهر چیزهای زیادی برای دیدن و فعالیت‌هایی برای انجام دادن وجود دارد.
  • در شهر ساحل طلایی، انواع سرگرمی‌ها و تفریحات همچون موج‌سواری، ترن‌هوایی و کلوپ‌های شبانه برای ساکنان و گردشگران مهیا شده است. همچنین جنگل‌های بارانی استوایی و حرا این شهر را احاطه کرده‌اند.
  • بریزبن یکی از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور و جایی مناسب برای عاشقان آب درنظر گرفته می‌شود. در اطراف این شهر رودخانه‌های متعدد و پیچ‌درپیچ وجود دارد. همچنین اغلب افراد شهر بریزبن را به‌خاطر موسیقی، دوچرخه‌سواری در آن و فضای باز آن می‌شناسند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اقتصاد استرالیا

  درحالی‌که در سال 2023 بسیاری از مراکز بزرگ اقتصادی جهان در خطر رکود هستند، اقتصاد این کشور به رشد خود ادامه می‌دهد. زیرا در طول سال 2021، اقتصاد این کشور عملکرد بهتری نسبت به شرایط اقتصادی کشورهای همتا داشت و 5.2 درصد رشد کرد. این امر باعث شد در سال 2021 موقعیت اقتصاد آن به رتبه دوازدهم در میان اقتصادهای بزرگ جهان برسد.

  از‌طرفی این منطقه با نرخ رشد 3.7 درصدی در سال 2022 نسبت به سایر اقتصادهای پیشرفته عملکرد بهتر داشت. زیرا نرخ رشد بسیاری از این مراکز اقتصادی پیشرفته در سال 2022 فقط 2.7 درصد بود. همچنین پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد آن در سال 2023 به‌میزان 1.6 درصد رشد کند، درحالی‌که میانگین رشد برای اقتصادهای پیشرفته 1.3 درصد است.

  قدرت اقتصادی این کشور مبتنی‌بر اصول بنیادی سالم ایجاد می‌شود و سیستم‌های قانونی و حکومتی این سرزمین شفاف و قابل اعتماد هستند. همچنین مالیات کم و محیط نظارتی در سیستم اقتصادی، آن را به کشوری دوست‌دار تجارت تبدیل کرده است. برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در استرالیا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  پایه های اقتصادی در مستحکم است

  آب‌وهوای استرالیا

  با توجه به وسعت این سرزمین و محل اقامت افراد، ممکن است ساکنین، آب‌وهوای متفاوتی را در ایالت‌ها و قلمروهای آن تجربه کنند. از‌طرفی به‌دلیل قرار گرفتن این کشور در نیم‌کره جنوبی فصل‌های آن در زمان‌های متفاوتی با فصل‌های نیم‌کره شمالی هستند. دسامبر تا فوریه تابستان، مارس تا مه پاییز، ژوئن تا آگوست زمستان و سپتامبر تا نوامبر بهار است.

  بخش شمالی این منطقه آب‌وهوای گرمسیری دارد که در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان کاملا گرم و خشک می‌شود. درحالی‌که بخش‌های جنوبی خنک‌تر هستند و تابستان‌های معتدل و زمستان‌های خنک و گاهی بارانی دارند. به‌طور کلی دسامبر و ژانویه گرم‌ترین ماه‌ها و جولای و آگوست سردترین ماه‌ها هستند. دمای روز در تابستان معمولا بین 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد و دمای زمستان بین 5 تا 10 درجه سانتی‌گراد اندازه‌گیری شده است.

  حکومت استرالیا

  جمعیت استرالیا در هر جایی از این کشور زندگی می‌کنند، تحت نظارت سطوح مختلفی از حکومت یعنی حکومت فدرال، ایالتی (یا قلمرو) و محلی قرار می‌گیرند. هر یک از سطوح حکومتی دارای اختیارات، مسئولیت‌ها و خدمات خاص خود هستند. اگرچه اغلب سطوح حکومت‌ها به‌طور کامل مسئولیت خدمات یا مقررات خاصی را برعهده دارند، اما در برخی مواقع دو یا سه سطح از حکومت یک مسئولیت را به‌صورت مشترک برعهده می‌گیرند.   

  هر یک از سطوح حکومتی این منطقه در زمان‌های مختلف توسعه یافته‌اند. حکومت ایالتی یا قلمرویی تا سال 1900 رواج داشت و پس از آن قلمروها خودگردان شدند. حکومت‌های محلی در نیمه دوم قرن نوزدهم بر سرکار آمدند. در سال 1901 شش ایالت به‌هم پیوستند تا یک حکومت جدید فدرال یا مشترک‌المنافع جدید تشکیل دهند.

  زندگی در استرالیا

  زندگی در این سرزمین مزایا و معایب زیادی دارد. یکی از مزایای بی‌شمار زندگی در آنجا، کیفیت مراقبت‌های بهداشتی است. همچنین ساکنان دائمی این کشور می‌توانند به‌صورت رایگان یا با هزینه‌های بسیار کم مراقبت‌های پزشکی دریافت کنند. این منطقه کیفیت بالای زندگی را ترویج می‌کند، اما قیمت بالایی ندارد. هزینه ماهانه زندگی برای یک فرد مجرد در آنجا بدون احتساب اجاره‌بها بین 800 تا 1000 دلار (560-700 دلار آمریکا) برآورد می‌شود.

  متوسط حقوق سالانه در این منطقه 91550 AUD (64 هزار دلار آمریکا) است که به‌خصوص در مقایسه با سایر کشورها نسبتا بالا است. این سرزمین، خانه برخی از منحصربه‌فردترین تفریحات و سرگرمی‌های جهان به‌حساب می‌آید. تقریبا تمام شهرهای اصلی آن از جمله سیدنی، ملبورن و پرث از پرطرف‌دارترین مقاصد زندگی در جهان محسوب می‌شوند.

  Australlia کشور بزرگی است و شهرهای بزرگ آن از هم دور هستند که این موضوع می‌تواند به احساس انزوا در افراد منجر شود. سفرهای بین‌المللی برای افرادی که در این سرزمین زندگی می‌کنند، کمی سخت به‌نظر می‌رسد. زیرا به‌دلیل موقعیت جغرافیایی آن لازم است افراد در هر سفر، چند ساعت را در هواپیما سپری کنند.

  مهاجرت به استرالیا

  مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای آن به عوامل زیادی از جمله سن متقاضی، شغل و کشور مبدا او بستگی دارد. همه درخواست‌های ویزا با استفاده از روش یکسان بررسی و پردازش و براساس معیارهای مشابهی ارزیابی می‌شوند. این سرزمین به‌دلیل مواضع سخت‌گیرانه خود در مورد مهاجرت شهرت دارد، اما هنوز هم تعداد ایرانیان مقیم استرالیا نسبت به سایر کشورهای جهان بیشتر است.

  هر‌ساله بسیاری از مهاجران به‌دلیل آب‌وهوای فوق‌العاده، اقتصاد درحال رشد و شیوه زندگی آرام به آنجا مهاجرت می‌کنند. اگرچه اخذ ویزا و مجوز اقامت در آن یک پروسه طولانی و پیچیده دارد، اما مسیر شهروندی برای متقاضیان آسان در نظر گرفته می‌شود. مهاجرانی که به اخذ اقامت دائم مایل هستند، باید حداقل چهار سال در آنجا زندگی کنند و سپس آزمون شهروندی را پشت سر بگذارند.

  برخی از مسیر های اولیه مهاجرت به این کشور است

  جمع‌بندی

  استرالیا یک قاره کوچک و یک کشور بزرگ در نظر گرفته می‌شود و پایتخت آن کانبرا است. در این سرزمین مناظر طبیعی زیبا، حیات‌وحش منحصربه‌فردی وجود دارد. این سرزمین از شش ایالت و دو قلمرو تشکیل می‌شود. دفتر موسسه مهاجرتی میرداماد به علاقه‌مندان مهاجرت به این کشور کمک می‌کند تا الزامات موردنیاز برای فرآیند مهاجرت را فراهم کنند.

  سوالات متداول

  این کشور چند ایالت و قلمرو دارد و پایتخت آن کدام شهر است؟

  به‌طور کلی شش ایالت و دو قلمرو این منطقه را تشکیل می‌دهند و پایتخت آن، شهر کانبرا است.

  آب‌وهوای این کشور چطور است؟

  آب‌وهوای بخش شمالی در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان کاملا گرم و خشک می‌شود. درحالی‌که بخش‌های جنوبی در تابستان معتدل و زمستان خنک و گاهی بارانی است.

  هزینه ماهانه زندگی برای هر فرد در این کشور چقدر است؟

  به‌طور میانگین هزینه ماهانه زندگی برای یک فرد مجرد در آنجا بدون احتساب اجاره‌بها بین 800 تا 1000 دلار (560-700 دلار آمریکا) برآورد شده است.

  زبان رسمی این کشور چیست؟

  انگلیسی زبان رسمی آن به‌حساب می‌آید.  

  چرا این کشور برای زندگی مناسب است؟

  به‌دلیل دریافت مراقبت بهداشتی با‌کیفیت، بالا بودن درآمد سالانه، آب‌وهوای فوق‌العاده، اقتصاد درحال رشد و شیوه زندگی آرام آن برای زندگی مناسب در نظر گرفته می‌شود.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  در میان تمام کشورهای انگلیسی زبان، استرالیا یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته های علوم پزشکی است. استرالیا به عنوان کشوری که مدارک معتبر بین المللی را ارائه می دهد، دارای اساتیدی از بهترین های...

  بایومتریک استرالیا

  بایومتریک استرالیا

  کشور استرالیا در هنگام پذیرش مهاجر از کشورهای مختلف، از متقاضیان برخی از کشورها تقاضای ارائه اطلاعات هویتی آنها را دارد. کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که مردم آن برای مهاجرت به استرالیا لازم است تا فرایند بایومتریک...

  ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

  ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

  کشور استرالیا بدلیل برخورداری از زیرساخت‌های پیشرفته‌ی آموزشی، بالا بودن سطح رفاه زندگی، راحتی پیدا کردن کار و ... به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل شده است. اما یکی از بزرگترین چالش‌هایی که متقاضیان دریافت ویزای کار...

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  شاید شما هم فکر می کنید، برای مهاجرت به استرالیا مستلزم داشتن مدرک زبان هستید و برای اخذ ویزا داشتن مهارت های زبان بخش مهمی از روند دریافت ویزا می‌باشد. درست است که انگلیسی، زبان اصلی در بین مردم استرالیا...

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  یکی از کشورهای محبوب در بین دانشجویان ایرانی که در سال‌های اخیر بسیاری از افراد اقدام به مهاجرت به آن کردند، استرالیا است. در صورتی که شما نیز جز افرادی هستید که علاقه مند دارید تا به کشور استرالیا مهاجرت...

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا بر اساس سیستم مالیاتی مستقیم و غیرمستقیم است. مالیات مستقیم بر درآمد افراد و شرکت‌ها، و مالیات غیرمستقیم بر کالاها و خدمات اعمال می‌شود. در این مقاله به بررسی انواع مالیات های موجود در استرالیا و شرایط...

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  استرالیا کشوری مهاجرپذیر با فرهنگ پر جنب و جوش، مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان برای کودکان، مناظر زیبا و منحصربه فرد طبیعی است. این کشور خانه برخی از مشهورترین شهرهای جهان از جمله سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا، بریزبن و...

  ویزای کار استرالیا

  ویزای کار استرالیا

  اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید و به دنبال اخذ ویزای کاری این کشور هستید، کافیست با شماره تماس 07191009294 بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه و تخصص در زمینه اخذ ویزای کار استرالیا، آماده...

  ویزای تحصیلی استرالیا

  ویزای تحصیلی استرالیا

  استرالیا کشوری است که دانشگاه‌های معتبر و سطح بالایی زیادی را در دل خود جای داده است. ویزای تحصیلی استرالیا تحت عنوان ویزای زیر کلاس 500 هم شناخته می‌شود. برای موفقیت در اخذ چنین ویزایی لازم است متقاضیان مدارک لازم...