تحصیل پزشکی ودندان پزشکی در ایتالیا

اگر قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. ایتالیا در بین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان خارجی را به خود جذب کند. دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران هر ساله این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. فارغ‌التحصیلان پس از تحصیل پزشکی در ایتالیا امکان کار در هر نقطه از اروپا را خواهند داشت.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  متقاضیان به‌منظور تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا باید مدارک مربوط به آن دانشگاه را تهیه و ارسال کنند تا بتوانند در مراکز مورد نیاز پذیرش بگیرند. مدارک مربوط به هر دانشگاه و هر مقطع علمی متفاوت است. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

  انجام این کارها برای افراد کم‌تجربه کمی سخت به نظر می‌رسد. به همین دلیل بهتر است از یک مشاوره مهاجرت باتجربه کمک بگیرید تا مطمئن شوید که کارها به‌درستی انجام می‌شود و مسیر مهاجرت را به‌درستی طی می‌کنید. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد دراین‌خصوص به شما کمک خواهیم کرد.

  به‌صورت کلی دانشجویانی که تمایل دارند در ایتالیا به تحصیل در رشته پزشکی مشغول شوند باید شرایط زیر را برای ارائه درخواست داشته باشند:

  • گذراندن 12 سال تحصیل
  • قبولی در آزمون‌های لازم برای ورود به دانشگاه‌های ایتالیا
  • برای کسانی که به مطالعه زبان انگلیسی مایل هستند، حداقل سطح B2 در زبان انگلیسی نیاز است. توجه داشته باشید در برخی سال‌ها درصورت درخواست زیاد برای تحصیل در ایتالیا، داشتن مدارک تافل و آیلتس نیز مورد نیاز خواهد بود. به همین دلیل دریافت مدرک مهارت زبان انگلیسی توصیه می‌شود.
  • موفقیت در آزمون imat ایتالیا برای ورود به رشته پزشکی و دندان‌پزشکی یا آزمون‌های مشابه برای دانشگاه‌های خصوصی

  هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ایتالیا

  دانشگاه‌های ایتالیا سالانه مقررات مربوط به هزینه‌های دانشجویی را منتشر می‌کنند. به‌طور متوسط، هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا در دانشگاه‌های دولتی بین 156-3500 یورو در سال متغیر است. دانشجویان هزینه سالانه را در یک یا چند قسط (حداکثر چهار قسط) پرداخت خواهند کرد.

  میزان شهریه هم به درآمد اعلامی خانواده و هم به موفقیت دانشجو (تعداد واحدهای اخذشده در 10 آگوست هر سال) بستگی دارد. پس از محاسبه صحیح شرایط واقعی اقتصادی خانوار، میزان شهریه هر دانشجو محاسبه می‌شود.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی در این کشور بسته به دولتی یا خصوصی‌ بودن دانشگاه نیز متفاوت است. در دانشگاه‌های خصوصی شهریه بین 15000-20000 یورو متغیر خواهد بود.

  موضوع هزینه‌های زندگی برای دانشجویان خارجی که به تکمیل تحصیل در رشته پزشکی مایل هستند نیز موضوع بسیار مهمی است. هزینه‌های زندگی برای دانشجویان خارجی بسته به شهر تفاوت‌هایی دارد. به‌طور کلی دانشجو برای تامین نیازهای روزانه خود به مبلغی از 600 تا 700 یورو در ماه نیاز خواهد داشت.

  شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  برای ارائه درخواست و پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا باید مراحل معادل‌سازی و پیش از درخواست را در نمایندگی‌های رسمی ایتالیا و کنسولگری این کشور انجام دهید. همچنین برای انجام مراحل پیش ثبت‌نام نیز اقدام لازم باید از طریق درگاه ثبت‌نام دانشگاه مورد نظر صورت گیرد. سهمیه پذیرش دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در هر دانشگاه متفاوت است.

  از مهم‌ترین شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا برای پذیرش دانشجو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشجو در طول تحصیلات قبلی خود نمرات بالایی را در دروس علمی به‌ویژه موضوعات مرتبط با تحصیل پزشکی مانند زیست‌شناسی و شیمی کسب کرده باشد.
  • دانشجو باید آزمون‌های پذیرش تعیین‌شده‌ای را پشت سر بگذارد که در اکثر موارد توسط دانشگاه‌ها به‌عنوان شرط لازم برای ورود به دانشگاه اعلام شده است. مهم‌ترین این آزمون‌ها آیمت ایتالیا است.
  • دریافت تاییدیه از مدیریت دانشگاه پس از انجام مصاحبه شخصی
  • اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
  • ارسال تمامی مدارک مورد نیاز
  • در دسترس ‌بودن توانایی‌های مادی برای رفع نیازهای زندگی و تحصیل
  • اگر دانشجویی به دانشکده پزشکی بپیوندد که این رشته را به زبان ایتالیایی تدریس می‌کنند، باید یک سال کامل دوره زبان ایتالیایی را بگذراند. متقاضی قبل از شروع به تحصیل در دانشگاه باید گواهی‌نامه‌ای مبنی‌بر تسلط به این زبان دریافت کند.

  شرایط ورود به دانشگاه‌های معروف پزشکی در ایتالیا

  در ادامه شرایط پذیرش معروف‌ترین دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا بیان شده است.

  دانشگاه بولونیا

  • پذیرش در برنامه پزشکی در دانشگاه بولونیا براساس شرایط زیر ارائه می‌شود:
  • دارابودن مدرک دیپلم متوسطه یا مدرک تحصیلی معادل (12 سال تحصیل)
  • قبولی در امتحان آیمت
  • نمرات خوب در پایه شیمی و بیوشیمی، زیست‌شناسی مولکولی سلولی و ژنتیک، فیزیک
  آوریل تا ژوئنتاریخ ثبت‌نام آیمت
  جولایمهلت درخواست
  3,315 یورو یا 3,440شهریه سالیانه
  IMATآزمون ورودی
  سالانه توسط وزارت آموزش ایتالیا مشخص می‌شودظرفیت پذیرش
  شرایط پذیرش دانشجویان پزشکی در دانشگاه های نعروف ایتالی

  دانشگاه کاتولیک میلان

  روند پذیرش در Università Cattolica del Sacro Cuore از دسامبر با ثبت‌نام برای آزمون ورودی آغاز می‌شود. آزمون ورودی در آپریل برگزار خواهد شد.

  آزمون ‌پذیرش یک آزمون کتبی مبتنی‌بر رایانه است که آن را کاملا به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند. این آزمون شامل 65 سوال چندگزینه‌ای می‌شود.

  برای قبولی در این دانشگاه دانشجویان باید اطمینان حاصل کنند که معیارهای زیر را دارند:

  • داشتن حداقل 17 سال سن
  • تحصیل در سال آخر دبیرستان درزمان درخواست یا تکمیل دوره دبیرستان
  • داشتن مدرک تحصیلی ۱۲ساله
  دسامبر تا ژوئنمهلت درخواست
  16200 یورو یا 16576 دلار آمریکاشهریه سالیانه
  IMATآزمون ورودی
  50 نفر از کشورهای غیر اتحادیه اروپاظرفیت پذیرش

  دانشگاه هیومنیتاس

  ثبت‌نام دانشگاه Humanitas برای آزمون ورودی از دسامبر آغاز می‌شود. آزمون ورودی در ماه آپریل برگزار خواهد شد.

  شرایط ورود به این دانشگاه برای تحصیل پزشکی در ایتالیا به شرح زیر است:

  • دیپلم معتبر دبیرستان (دیپلم‌های دبیرستان خارجی باید توسط مقامات دیپلماتیک ایتالیا معادل‌سازی شده باشند)
  • حداقل 12 سال تحصیل
  دسامبر تا مارسمهلت درخواست
  شهریه سالانه 22000 یورو یا 22510 دلار آمریکاشهریه سالیانه
  IMATآزمون ورودی
  50 نفر از کشورهای غیر اتحادیه اروپاظرفیت پذیرش

  دانشگاه Vita-Salute San Raffaele

  برای تحصیل در این دانشگاه نیز دانشجو باید مدرک دوازده‌ساله تحصیلی داشته باشد و فرم درخواست آنلاین را با هزینه درخواست 56 دلار پر کند.

  دانشگاه Vita-Salute San Raffaele شرایط پذیرش زیر را دارد:

  • دیپلم دبیرستان معادل‌سازی‌شده توسط کنسولگری ایتالیا
  • متقاضی باید حداقل 12 سال تحصیل را پشت سر گذاشته باشد
  نوامبر تا آپریلمهلت درخواست
  20140 یورو یا 20607 دلار آمریکاشهریه سالیانه
  IMATآزمون ورودی
  64 نفر از کشورهای غیر اتحادیه اروپاظرفیت پذیرش

  دانشگاه علوم پزشکی سنت کامیلوس

  فرآیند پذیرش در دانشگاه Unicamillus از نوامبر با ثبت‌نام در آزمون ورودی آغاز می‌شود. آزمون‌پذیرش این دانشگاه خصوصی ترکیبی از آزمون‌های کتبی چندگزینه‌ای و آزمون اسپیکینگ است. این آزمون کامپیوتری 2 ساعت طول می‌کشد و پنج بخش به شرح زیر دارد:

  • استدلال کلامی (44 سوال)
  • استدلال کمی (36 سوال)
  • تصمیم‌گیری (29 سوال)
  • استدلال انتزاعی (55 سوال)
  نوامبر تا فوریهمهلت درخواست
  20000 یورو یا 20464 دلار آمریکاشهریه سالیانه
  UCATآزمون ورودی
  300 نفرظرفیت پذیرش

  آزمون‌های ورود به دانشکده‌های پزشکی در ایتالیا

  متقاضیان قبل از ورود و تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا باید در یک آزمون ورودی در این رشته قبول شوند. معمولا برای رشته‌های پرطرف‌دار مانند پزشکی و دندان‌پزشکی آزمون ورودی برگزار می‌شود تا دانشجو پس از کسب حداقل نمره در دانشگاه مربوطه تحصیل کند.

  آزمون ورودی تحصیل دندان‌پزشکی و پزشکی ایتالیا IMAT یاINTERNATIONAL MEDICAL ADMISSIONS TEST نامیده می‌شود. حداکثر نمره موردنیاز در ازمون ایمت ایتالیا 90 و حداقل 50 است، بنابراین دانشجویان فقط در یک آزمون ورودی انگلیسی (IMAT) شرکت خواهند کرد که در بیش از 20 شهر در سراسر جهان برگزار می‌شود.

  برای شرکت در آزمون آیمت ایتالیا حتی نیازی نخواهید داشت که به این کشور سفر کنید. هزینه آزمون ورودی حدود 120 یورو است و آن را کاملا به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند.

  اشاره کردیم که داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی باید در آزمون IMAT شرکت کنند. آزمون Test di Medicana کاملا شبیه امتحان IMAT است. اما زبان این آزمون را ایتالیایی در نظر گرفته‌اند. دانشجویانی که زبان ایتالیایی را به‌عنوان زبان‌آموزشی انتخاب می‌کنند باید در این امتحان شرکت کرده و نمره معتبر را کسب کنند.

  شرایط آزمون IMAT در ایتالیا

  IMAT (آزمون‌پذیرش بین‌المللی پزشکی) با همکاری وزارت آموزش عالی و تحقیقات کمبریج ایتالیا برگزار می‌شود. برای شرکت در این امتحان به مصاحبه، معدل دبیرستان و توصیه‌نامه نیازی نیست. درکل هر کسی که شرایط عمومی درخواست برای دانشگاه‌های ایتالیا را داشته باشد، این امکان را خواهد داشت که برای آیمت درخواست دهد. محل آزمون داوطلبان، اولین دانشگاه درج‌شده در اولویت خواهد بود. این آزمون که سالی یک ‌بار برگزار می‌شود در خیلی از کشورها مثل ترکیه نیز به اجرا می‌رسد.

  قبل از امتحان، یک پیش‌ثبت‌نام به نام «preiscrizione» مورد نیاز است. اخذ گواهی‌نامه Dichiarazione di Valore (DV) که می‌توانیم آن را گواهی معادل‌سازی مدرک فارغ‌التحصیلی دبیرستان بنامیم برای ثبت‌نام در دانشکده‌های پزشکی ایتالیا ضروری خواهد بود. بنابراین، این سند برای درخواست امتحان آیمت ضروری به نظر می‌رسد.

  شرایط ازمون IMATدر ایتالیا

  محتوای آزمون IMAT

  آزمون آیمت 60 سوال چندگزینه‌ای را در بر می‌گیرد و داوطلبان 100 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند.

  اگرچه این امتحان درمورد علوم عددی پایه است، اما سوالاتی نیز برای سنجش مهارت‌های تفکر تحلیلی، فرهنگ عمومی و مهارت حل مسئله نیز در آن وجود دارد.

  در آزمون مذکور، هر پاسخ صحیح 1.5 امتیاز دارد. داوطلبان با پاسخ‌های اشتباه 0.4 امتیاز از دست می‌دهند. سوالات بی‌پاسخ نیز باعث کسب یا از دست ‌دادن امتیاز نمی‌شوند.

  نمرات پایه در آزمون IMAT دانشگاه‌های ارائه‌دهنده آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا سال‌به‌سال تغییر می‌کند. به همین دلیل دانشجو با توجه ‌به تعداد سهمیه‌ها از بالاترین نمره در روش رتبه‌بندی، قبول خواهد شد.

  شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ایتالیا

  هیچ محدودیت سنی برای ثبت‌نام و شروع حرفه دانشگاهی در ایتالیا وجود ندارد. دانشجویان در هر سنی می‌توانند در ایتالیا به تحصیل پزشکی یا دندان‌پزشکی بپردازند. البته به‌ خاطر داشته باشید که حداقل سن برای ورود به دانشگاه‌های ایتالیا 17 سال است.

  مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با نگرش مترقی و حرفه‌ای خود، مراحل را برای دانشجویانی که به تحصیل پزشکی ایتالیا مایل هستند با موفقیت تکمیل می‌کنند.

  بورسیه پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا

  دانشجویان مایل به تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی در کشور زیبای ایتالیا می‌دانند که این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در ارائه بورسیه به دانشجویان خارجی بسیار سخاوتمند است.

  هر دانشگاه به‌صورت جداگانه برای دانشجویان خود بورسیه در نظر می‌گیرد. جدای از این، استان‌های ایتالیا به دانشجویانی که از نظر اقتصادی توانایی مالی کافی ندارند، بورسیه می‌دهند. روند درخواست برای بورسیه تحصیلی از تابستان شروع می‌شود و در اوایل سپتامبر به پایان می‌رسد.

  درخواست‌ها به‌طور کامل به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. هر استان وب‌سایت و فرم درخواست خود را دارد. همه آن‌ها معمولا مدارک مشابهی را از دانشجو درخواست می‌کنند. زمانی که این بورسیه را دریافت می‌کنید، از پرداخت شهریه کاملا معاف هستید.

  پس از ارسال درخواست بورسیه تحصیلی ایتالیا، چندین گزینه جایگزین به دانشجویان ارائه می‌شود. درنتیجه، متقاضیان می‌توانند برای هزینه‌های غذا، اقامت در دانشگاه یا خوابگاه‌های دولتی و شهریه دانشگاه بین 2000 تا 5200 یورو در سال بورسیه دریافت کنند.

  تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

  امروزه 14 دانشگاه دولتی و 5 دانشگاه خصوصی آموزش پزشکی را به زبان انگلیسی در ایتالیا ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های ایتالیا در سال‌های اخیر به‌دلیل رویکردشان در آموزش پزشکی مدرن و استفاده از فناوری‌های پیشرفته محبوبیت پیدا کرده‌اند. به همین دلیل سالانه صدها دانشجو از سراسر جهان برای تخصص دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی اقدام می‌کنند.

  دندان‌پزشکی در ایتالیا مانند بخش پزشکی تحت آموزش یکپارچه (ciclo unico) قرار دارد. تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا که درمجموع 6 سال به طول می‌انجامد، فقط در دانشگاه دولتی سیه نا و دانشگاه خصوصی UniCamillus رم به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

  دانشگاه‌های ارائه‌دهنده تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی جزو بهترین دانشگاه‌های اروپا و جهان هستند. دانشگاه‌های دولتی ارائه‌دهنده آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا عبارت‌اند از:

  • دانشگاه میلان
  • دانشگاه ساپینزا رم
  • دانشگاه بولونیا
  • دانشگاه پاویا
  • دانشگاه رم تور ورگاتا
  • دانشگاه پادووا
  • دانشگاه میلان – بیکوکا
  • دانشگاه تورین
  • دانشگاه لوئیجی وانویتلی ناپل
  • دانشگاه ناپل فدریکو دوم
  • دانشگاه باری
  • دانشگاه مسینا
  • دانشگاه پارما (از سال تحصیلی 2021-2022)
  • دانشگاه مارکه
  • دانشگاه سیه نا (دندان‌پزشکی)

  دانشگاه‌های خصوصی ارائه‌دهنده آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا

  دانشگاه کاتولیکا (رم)

  دانشگاه UniCamillus (رم)

  پردیس Bio-Medico University (رم)

  دانشگاه Humanitas (میلان)

  دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل (میلان)

  شرایط تحصیل در سایر رشته‌های پیراپزشکی در ایتالیا

  تقاضای زیادی برای تحصیل در سایر رشته‌های علوم پزشکی مانند داروسازی و پرستاری در ایتالیا وجود دارد. بعد از پزشکی و دندان‌پزشکی، تحصیل در رشته‌های داروسازی و پرستاری این کشور نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است.

  دانشگاه‌های مختلفی در ایتالیا دوره‌های مرتبط با علوم پزشکی را ارائه می‌دهند. کسانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند باید دوره یک‌ساله زبان ایتالیایی را بگذرانند تا به سطح B2 برسند.

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

  دانشجویان ایرانی قبل از سفر به ایتالیا برای تحصیل باید ویزای این کشور را دریافت کنند. ویزای تحصیلی ایتالیا را می‌توان از سفارت یا کنسولگری این کشور درخواست کرد. صدور ویزا معمولا 15 روز طول خواهد کشید، بنابراین توصیه می‌شود یک یا دو ماه قبل از سفر درخواست خود را ارائه دهید. برای تحصیل در این کشور دو نوع ویزا یعنی کوتاه‌مدت و بلندمدت صادر می‌شود. در ادامه هر کدام از این ویزاها به‌صورت جداگانه بررسی شده‌اند.

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

  ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی و شرایط اخذ آن

  شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا درصورت تمایل به گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت، دوره‌های کارآموزی یا آموزش ملزم به دریافت ویزای شینگن C هستند. ویزای کوتاه‌مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه معتبر است. در این مدت فرد مورد نظر می‌تواند در منطقه شینگن نیز سفر کند.

  ویزای C فقط در شرایط استثنایی قابل ‌تمدید است و اگر بخواهید بیشتر در ایتالیا بمانید به ویزای طولانی‌مدت نیاز خواهید داشت.

  شرایط دریافت این ویزا عبارت‌اند از:

  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
  • عکس
  • گذرنامه دارای اعتبار حداقل سه ماه پس از تاریخ سفر
  • گواهی ثبت‌نام در دوره
  • گواهی صلاحیت برای دوره
  • مدارک اقامت (مانند رزرو هتل)
  • مدارک رزرو در پرواز برگشت
  • اثبات درآمد کافی
  • بیمه درمانی برای سفر

  ویزای بلندمدت تحصیلی و شرایط اخذ آن

  زمانی که فرد مورد نظر قصد دارد برای بیش از 90 روز در ایتالیا تحصیل کند به ویزای شینگن D نیاز خواهد داشت. دانشجویان پس از اخذ این ویزا همچنین باید برای اجازه اقامت (permesso di soggiorno) در مدت هشت روز پس از ورود به این کشور درخواست دهند. آن‌ها می‌توانند این کار را در شهرداری‌ها، دفاتر پست محلی یا ستاد پلیس محلی  ایتالیا انجام دهند.

  شرط اصلی برای دریافت ویزای تحصیلی طولانی‌مدت در ایتالیا، ثبت‌نام در یک برنامه به شرح زیر است:

  • زمان دوره حداقل 20 ساعت در هفته / 80 ساعت در ماه در طول سه ماه زمان ببرد.
  • دوره مورد نظر مورد تایید وزارت آموزش‌وپرورش ایتالیا باشد.
  • برای دریافت خود ویزا هیچ شرایطی خاصی درباره زبان وجود ندارد، بااین‌حال برای اخذ مجوز اقامت با اعتبار یک سال یا بیشتر باید ثابت کنید که زبان ایتالیایی را حداقل تا سطح A2 خوانده‌اید.

  شرایط دریافت ویزا عبارت‌اند از:

  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا (به زبان ایتالیایی)
  • کارت شناسایی معتبر حضوری
  • مدرک ثبت‌نام یا قرارداد (به‌عنوان‌مثال، توافق‌نامه آموزشی)
  • گواهی صلاحیت برای دوره/آموزش
  • اثبات مسکن (مانند قرارداد اجاره)
  • مدارکی دال بر درآمد کافی و بیمه درمانی برای سفر

  کار پس از تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  ایتالیا همیشه درهای خود را به روی دانشجویان موفق بازکرده است. به همین دلیل، دانشجویان زیادی هستند که می‌خواهند پس از مهاجرت به ایتالیا، پس از فارغ‌التحصیلی به‌دنبال فرصت‌های شغلی در این کشور باشند.

  ازآنجایی‌که مدرکی که دانشجو از دانشگاه‌های ایتالیا دریافت خواهد کرد در بسیاری از نقاط جهان معتبر است، می‌تواند از فرصت‌های موجود در کشورهای مختلف دیگر نیز استفاده کند. بااین‌حال، اگر انتخاب شما اقامت در ایتالیا و شروع زندگی در این کشور باشد، می‌توانید اجازه اقامت در ایتالیا را دریافت کنید.

  دانشجویانی که می‌خواهند پس از اتمام دوره تحصیلات خود در رشته پزشکی در کشور ایتالیا از فرصت‌های شغلی در این کشور استفاده کنند باید پس از فارغ‌التحصیلی نیز مجوز کار (ویزای کار ایتالیا) بگیرند.

  دانشجویان پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌های ایتالیا در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی فرصت‌های شغلی خوبی در این زمینه روبه‌رو‌ خواهند بود. ایتالیا کشوری با درآمد سرانه بالا و از نظر صنعت و زیرساخت کشوری توسعه‌ یافته است. کادر پزشکان و دندان‌پزشکان نیز همچنان از مشاغل پردرآمد و پرتقاضا در ایتالیا به‌شمار می‌روند.

  دامنه شغلی پس از تحصیل پزشکی در ایتالیا

  فارغ‌التحصیلان پس از اتمام تحصیلات پزشکی در کشور ایتالیا باید یک دوره بالینی سه‌ماهه (یک ماه در پزشکی، یک ماه در جراحی و یک ماه در پزشکی خانواده) را طی کنند. سپس آن‌ها باید یک امتحان پزشکی ملی به نام «Esame di Stato» را بگذرانند.

  مرحله بعدی ثبت‌نام در انجمن حرفه‌ای پزشکی ایتالیا به نام Ordine Dei Medici برای دریافت مجوز پزشکی است. شهروندان خارجی غیراتحادیه اروپا برای کار به‌عنوان پزشک در ایتالیا باید برای دریافت ویزا و به دست آوردن اجازه اقامت اقدام کنند.

  پزشکان ثبت‌نام‌شده می‌توانند از طریق کاریابی‌ها به‌دنبال مشاغل بیمارستانی (دولتی یا خصوصی) بگردند. فارغ‌التحصیلان پزشکی می‌توانند به‌عنوان پزشک در ایتالیا در بخش‌های زیر کار کنند:

  • بخش پیشگیری و بهداشت عمومی
  • سازمان‌ها / آژانس‌های بین‌المللی
  • بخش‌های مراقبت‌های اولیه
  • آژانس‌های بهداشت محلی (LHAs)
  • آژانس‌های بهداشت منطقه‌ای (RHAs)

  میانگین حقوق یک پزشک در ایتالیا

  طبق گزارش موسسه تحقیقات اقتصادی، متوسط حقوق یک پزشک در ایتالیا تقریبا 130983 یورو در سال است. این حقوق بسته به تجربه و تخصص می‌تواند از 103000 تا 174000 یورو در سال متغیر باشد.

  درنهایت متقاضیان ورود به مقطع تحصیلی رشته پزشکی در کشور ایتالیا می‌توانند با شماره‌تلفن‌های درج‌شده در وب‌سایت میرداماد تماس بگیرند و از مشاوران و کارشناسان مجرب ما پاسخ دقیق سوالات خود را به‌صورت کاملا رایگان دریافت کنند.

  جمع‌بندی

  تحصیل پزشکی در ایتالیا به‌دلیل هزینه بسیار پایین و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بین اکثر دانشجویان بین‌المللی محبوب است. دانشگاه‌های ایتالیا جزو ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا برای ارائه دوره‌های پزشکی و دندان‌پزشکی به زبان انگلیسی هستند. پذیرش در دوره‌های پزشکی و دندان‌پزشکی این کشور براساس نمره IMAT است.

  سوالات متداول

  آیا تحصیل دندان‌پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است؟

  بله تحصیل دندان‌پزشکی در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی امکان‌پذیر خواهد بود.

  حداقل نمره قبولی دانشجویان در آزمون ورودی IMAT برای ورود به رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا  چقدر است؟

  حداقل نمره لازم برای قبولی در آزمون و تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا 50 است.

  مقالات مرتبط

  تحصیل داروسازی در ایتالیا

  تحصیل داروسازی در ایتالیا

  شرایط مناسب تحصیل داروسازی در ایتالیا باعث افزایش تقاضای مهاجرت دانشجویان بین‌المللی به این کشور شده است. شهریه پایین دانشگاه‌ها در ایجاد بستر مناسب برای اعطای بورسیه دانشجویی به رشته‌های علوم پزشکی به‌ویژه در مقاطع پایین مزیت‌های اصلی تحصیل در...

  بورسیه تحصیلی ایتالیا

  بورسیه تحصیلی ایتالیا

  ایتالیا، کشوری با ریشه‌های غنی تاریخی، هر سال هزاران دانشجوی بین‌المللی را به دانشگاه‌های خود جذب می‌کند. این کشور که دارای قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا با سنت آموزشی عمیق است، بسیاری از دانشجویان ایرانی را امروزه در خود جای می‌دهد. یکی...

  دانشگاه های ایتالیا

  دانشگاه های ایتالیا

  ایتالیا، یکی از کشورهایی است که به‌دلیل تاریخ و فرهنگ بی‌نظیرش، از مقاصد برجسته جهان برای تحصیلات عالی محسوب می‌شود. دانشگاه‌ های ایتالیا با امکانات فرهنگی و علمی گسترده، به دانشجویان فرصتی بی‌نظیر برای توسعه دانش، مهارت‌ها و تجربیات فرهنگی...

  تحصیل دکتری در ایتالیا

  تحصیل دکتری در ایتالیا

  کشور ایتالیا دارای بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو در مقایسه با دیگر کشورهای جهان است. زیبایی معماری، آثار باستانی، غذاهای عالی، میراث فرهنگی، مد و سرگرمی این کشور شناخته شده است، اما تنها تعداد کمی از مردم از آموزش با...

  تحصیل در مدارس ایتالیا

  تحصیل در مدارس ایتالیا

  تحصیل در مدارس ایتالیا، به خصوص در سال‌های اخیر، برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور به گزینه ایده‌آلی تبدیل شده است. امکانات فراوان، کیفیت خوب آموزش، امکان تحصیل رایگان، هزینه ارزان زندگی و غیره از جمله دلایل...

  کار دانشجویی در ایتالیا

  کار دانشجویی در ایتالیا

  کار دانشجویی در ایتالیا یک راه عالی برای کسب درآمد، یادگیری زبان ایتالیایی و آشنایی با فرهنگ ایتالیایی است. ایتالیا کشوری با اقتصاد پویا و بازار کار متنوع است که فرصت های زیادی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می...

  بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

  بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

  ایتالیا یکی از کشور های فوق العاده زیبا با امکانات عالی در اروپا می باشد که همیشه مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران بوده است. در ایتالیا دانشگاه های زیادی با سطوح مختلف آموزشی و بالا وجود دارد. سیستم آموزشی...

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. این کشور به دلیل کیفیت آموزش، هزینه های مقرون به صرفه و سبک زندگی جذاب خود شناخته شده است. رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز...

  تحصیل در کالج‌ های ایتالیا

  تحصیل در کالج‌ های ایتالیا

  ایتالیا زادگاه رنسانس، خانه غذاهای معروف و موزه‌های بی‌شمار و مرکز بهترین برندهای لوکس است. به لطف آموزش مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت آن، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی خود را برای تحصیل در کالج های ایتالیا آماده می‌کنند. چرا تحصیل در کالج...

  تحصیل کارشناسی در ایتالیا

  تحصیل کارشناسی در ایتالیا

  کشور ایتالیا به عنوان سومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا و ششمین کشور پرجمعیت قاره اروپا از پرتقاضاترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. تحصیل در در دانشگاه های ایتالیا می تواند زندگی دانشجویان را با طبیعت بی نظیر و...

  بهترین دانشگاه های ایتالیا

  بهترین دانشگاه های ایتالیا

  ایتالیا کشوری زیبا و تاریخی با فرهنگ غنی است که می تواند مقصد مناسبی برای تحصیل باشد. دانشگاه های ایتالیا نیز با ارائه آموزش با کیفیت و هزینه های نسبتاً پایین، گزینه مناسبی برای دانشجویان بین المللی هستند. برترین دانشگاه...

  تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

  تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

  ایتالیا در سال‌ های اخیر به دلیل برتری علمی خود به شهرت قابل توجهی دست یافته است. محیط چند فرهنگی به همراه روش تدریس منحصر به فرد آن را به مقصدی عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  اگر قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  ویزای تحصیلی ایتالیا

  ویزای تحصیلی ایتالیا

  ایتالیا با تاریخ و فرهنگ غنی خود همواره یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان جویای دانش از سراسر جهان بوده است. درحال‌حاضر، دانشجویان می‌توانند با درخواست و دریافت ویزای تحصیلی و سفر به این کشور در موسسات آموزش عالی آن...

  نظرات کاربران