زندگی در ایتالیا 

کشور ایتالیا، همیشه به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای علاقه‌مندان به زندگی در اروپا مورد توجه بوده است. مزایایی مانند احترام به ادیان مختلف، طبیعت زیبا و فرهنگ غنی باعث می‌شوند هر سال این محبوبیت بیشتر از قبل شود. البته زندگی در ایتالیا چالش‌های خاص خود را هم دارد که باید به آنها توجه کنید. مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد سعی دارند با بررسی نکات مربوط به زندگی در کشور جذاب ایتالیا، دیدگاه واضحی به شما ارائه کنند تا برای مهاجرت در سال 2024 آمادگی لازَم را پیدا کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط زندگی در ایتالیا

  به عنوان کسی که قصد ادامه زندگی در کشور ایتالیا را دارد، به یاد داشته باشید که این کشور عضو اتحادیه اروپا است. بنابراین، شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند بدون محدودیت در این کشور، آزادانه زندگی و کار کنند. همچنین یک شهروند کشور ثالث (غیر از اتحادیه اروپا / EEA و غیر سوئیسی) از جمله کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا و استرالیا، می‌تواند از این کشور بدون ویزا (و سایر کشورهای عضو منطقه شنگن) بازدید کند. این افراد تا 90 روز (در یک دوره 180 روزه) اجازه بازدید از ایتالیا را دارند. اما در مورد اخذ اقامت ایتالیا، این مسئله طور دیگری پیش می‌رود و شما مستلزم انجام پروسه دریافت ویزای اقامت هستید.

  در اصل برای شروع یک زندگی جدید در ایتالیا، یکی از برنامه‌های زیر را در نظر بگیرید:

  ویزای طلایی ایتالیا (Golden Visa)

  ویزای طلایی ایتالیا (که معمولا به عنوان ویزای سرمایه‌گذار ایتالیا هم شناخته می‌شود) یک مجوز اقامت (permesso di soggiorno) است که به خارجی‌ها اجازه می‌دهد در اقتصاد ایتالیا سرمایه گذاری کنند و برای تجربه زندگی در ایتالیا آماده شوند. ویزای اقامت ایتالیا پس از ورود به این کشور صادر می‌شود. پس متقاضیان باید با ویزای بازدید کننده وارد کشور شوند و سپس برای اجازه اقامت، اقدام کنند.

  ویزای طلایی ایتالیا تا 2 سال اعتبار دارد و مشروط بر این است که سرمایه گذاری شما در این مدت حفظ شود. تنها در این وضعیت است که واجد شرایط تمدید خواهید بود تا برای اقامت دائم تلاش کنید. ویزای طلایی مسیر مستقیمی برای شهروندی ایتالیا نیست، اما متقاضیان می‌توانند پس از 10 سال اقامت قانونی در ایتالیا، از طریق اخذ تابعیت برای شهروندی هم درخواست دهند.

  ویزای اقامت انتخابی (Residenza Elettiva)

  ویزای اقامت انتخابی هم یک ویزای اقامت دائم در ایتالیا است و به افرادی اعطا می‌شود که بدون نیاز به کار در ایتالیا، می‌توانند زندگی خود را تأمین کنند. این حمایت مالی بر اساس درآمد خارجی اثبات می‌شود و بسیاری از مهاجران خود را واجد شرایط این برنامه می‌دانند. زیرا شرایط درآمدی معقول دارند. در ادامه اصول اولیه آنچه برای درخواست اقامت انتخابی لازم داریم، آورده شده است:

  • اثبات حداقل 31.000 یورو (33.600 دلار) درآمد خارجی برای تأمین هزینه زندگی (این مبلغ برای متاهلین 38.000 یورو (41.200 دلار) است)  
  • ارائه مدرکی مبنی بر اقامت با قرارداد اجاره یا مدرک خرید ملک قبل از ورود به ایتالیا
  • گواهی بیمه درمانی بین‌المللی که حداقل 30.000 یورو (32.500 دلار) سالانه را پوشش می‌دهد. این گواهی باید تمام هزینه‌های پزشکی در هر کشور عضو اتحادیه اروپا را پوشش دهد.

  برای متقاضی که دارای این شرایط است، مجوز اقامت 1 یا 2 ساله صادر می‌شود. این مجوز برای تمدید هم واجد شرایط است. اگرچه تایید در اختیار مقامات مهاجرت ایتالیا خواهد بود. هنگامی که اقامت به مدت 5 سال رسید، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم و زندگی در ایتالیا اقدام کند.

  ویزای خوداشتغالی (Self-Employment Visa)

  ویزای خوداشتغالی ایتالیا (که به عنوان ویزای فریلنسری ایتالیا هم شناخته می‌شود) یک ویزای کاری 2 ساله است که به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا به صورت خوداشتغالی و فعالیت در زمینه تجاری در ایتالیا زندگی کنند. ممکن است ویزای خوداشتغالی بسته به صنعت یا نوع کار متقاضی به مجوز اضافی نیاز داشته باشد.

  بهترین روش اخذ اقامت ایتالیا 2024

  به عنوان مثال، در صورت باز کردن یک رستوران یا کافه، یا در صورت کار در صنعت ساخت‌وساز، ممکن است به گواهی SCIA (Segnalazione Certificata di Inizio Attività) نیاز باشد. این مجوز ساخت‌وساز و بازسازی، توسط شهرداری محلی به شما ارائه می‌شود.

  برای واجد شرایط بودن و فعالیت خوداشتغالی در ایتالیا، متقاضیان باید نشان دهند که:

  1. منابع مالی کافی را در اختیار دارند و می‌خواهند در فعالیت‌های صنعتی، حرفه‌ای، صنایع‌دستی یا تجاری در ایتالیا شرکت کنند.
  2. الزامات قانونی برای انجام فعالیت مورد نظر (از جمله پیش نیازهای آن حرفه خاص) را دارند.
  3. گواهینامه حداکثر سه ماهه از مراجع ذی‌ربط به دست آورده‌اند تا ثابت کنند هیچ دلیلی برای جلوگیری از صدور مجوزهای آنها وجود ندارد.
  4. ویزای آنها قابل تمدید است. در نتیجه اقامت دائم این افراد پس از 5 سال اقامت موقت، امکان‌پذیر خواهد بود.

  بررسی یک نکته مهم

  اگر ویزای اول شما مربوط به کار در ایتالیا است، چند نکته وجود دارد که باید هنگام مهاجرت به ایتالیا در نظر بگیرید. ابتدا، مطمئن شوید بیمه درمانی دارید که در هر شرایط اضطراری پزشکی شما را تحت پوشش می‌دهد. همچنین باید یک شماره شناسایی مالیاتی ایتالیایی (codice fiscale) دریافت کنید. می‌توانید با مراجعه به اداره پست یا اداره مالیات محلی با ارائه پاسپورت یا کارت شناسایی این کار را انجام دهید.

  در نهایت، اگر برای زندگی در ایتالیا قصد اجاره آپارتمان را دارید، آماده باشید که مبلغی معادل حداقل 2 ماه اجاره را هم پرداخت کنید. اگر پس از انجام این بررسی‌ها نمی‌دانید با کدام ویزای کشور ایتالیا برای زندگی آماده شوید، مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد کنار شما هستند تا از این چالش به راحتی عبور کنید.

  اجاره یا خرید ملک در ایتالیا

  بازار املاک و مستغلات ایتالیا همیشه به دلیل تنوعی که دارد، معروف بوده است. در شهرهایی مانند رم، میلان و فلورانس، ترکیبی از آپارتمان‌های مدرن و ساختمان‌های تاریخی را خواهید دید. این مناطق شهری به دلیل محبوبیت و امکانات رفاهی که ارائه می‌دهند، اغلب دارای قیمت ملک و اجاره بالاتری هستند.

  در مقابل، مناطق روستایی مانند توسکانی یا مناطق جنوبی گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری را ارائه می‌کنند و خانه‌های بزرگ‌تر با قیمت‌های پایین‌تر در دسترس هستند. ضمنا قیمت اجاره در ایتالیا بسته به منطقه بسیار متفاوت است. شهرهای شمالی مانند میلان و ونیز به دلیل وضعیت اقتصادی و جذابیت برای گردشگران و متخصصان، هزینه‌های اجاره بالاتری دارند. اما مناطق مرکزی (از جمله رم)، مقرون به صرفه‌تر هستند. جنوب ایتالیا هم که عموما از نظر اقتصادی کمتر توسعه یافته است، گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری را ارائه می‌دهد.

  با این حال، حتی در داخل شهرها، قیمت‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، در رم، اجاره در مرکز شهر گران‌تر از حومه شهر است.

  عوامل مؤثر بر قیمت خانه در ایتالیا

  عوامل متعددی بر هزینه‌های اجاره و خرید خانه تأثیر می‌گذارد. در این میان، موقعیت مکانی عاملی بسیار مهم است؛ زیرا املاک در مراکز شهر یا نزدیک به جاذبه‌های توریستی گران‌تر هستند. نزدیکی به وسایل حمل و نقل مانند ایستگاه‌های مترو یا خطوط اتوبوس هم بر قیمت‌ها تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل زمان برنامه‌ریزی برای زندگی در ایتالیا باید میزان نیاز خودتان به این موارد را به خوبی بررسی کنید.

  ضمن اینکه امکاناتی مانند بازسازی مدرن انجام شده روی خانه، فضای داخلی مبله یا امکانات اضافی مانند بالکن و باغ می‌تواند هزینه را افزایش دهد. از طرف دیگر، املاک قدیمی یا آنهایی که دورتر از مرکز شهر هستند معمولا مقرون به صرفه‌تر خواهند بود. خبر خوب برای مهاجرانی که به دنبال خرید ملک در ایتالیا هستند، این است که هیچ محدودیت قانونی برای خرید و فروش آنها وجود ندارد. در اصل برای خرید ملک نیازی به اقامت دائم یا داشتن تابعیت ندارید.

  با این حال، این فرایند شامل توجه به قوانین مالکیت ایتالیا و بوروکراسی مرتبط با آن است که می‌تواند پیچیده باشد. بنابراین مشورت با مشاوران امور مهاجرتی (که نقش مهمی در موفقیت معاملات املاک ایتالیا ایفا می‌کنند)، ضروری است.

   اقامت ایتالیا با خرید ملک

  هنگام خرید ملک در ایتالیا، باید هزینه‌های اضافی زیر را هم در نظر بگیرید:

  • مالیات
  • هزینه‌های اسناد رسمی

  مالیات بر املاک در ایتالیا بسته به موقعیت و نوع ملک متفاوت است. به عنوان یک فرد غیرمقیم، ممکن است با مالیات‌های بالاتری روبرو شوید. بنابراین ارزش آن را دارد که قبل از خرید در این مورد به خوبی تحقیق کنید. علاوه بر این، اگر قصد دارید ملک خود را اجاره کنید، باید قوانین اجاره ایتالیا و الزامات مالیاتی آن را هم رعایت کنید.

  سیستم مراقبت‌های بهداشتی در ایتالیا چگونه است؟

  سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایتالیا خوب است، اما نه در کلاس جهانی. در گزارش FREOPP 2021 جهانی برای نوآوری مراقبت‌های بهداشتی، این کشور در رتبه 28 جهان قرار گرفت. البته مراقبت‌های بهداشتی کشور گزینه‌های عمومی و خصوصی را ارائه می‌دهد. در نتیجه می‌توانید:

  • برای مدیریت هزینه زندگی در ایتالیا و استفاده از سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی (Servizio Sanitario Nazionale یا SSN)، کارت ملی بهداشت (tessera sanitaria) دریافت کنید. این کار را با تکمیل یک درخواست در مرکز مراقبت‌های بهداشتی محلی خودتان (Azienda Sanitaria Locale یا ASL) انجام می‌دهید. یادتان باشد که دسترسی به سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی تا حد زیادی رایگان است، اما هزینه آن از طریق مالیات پرداخت می‌شود.
  • برای استفاده از سیستم مراقبت‌های بهداشتی خصوصی کشور (که بهتر، کارآمدتر و باکیفیت‌تر است)، باید بیمه درمانی خصوصی در ایتالیا دریافت کنید. هر یک از نام‌های مورد اعتماد شناخته شده (مانند AXA و Cigna) مکان‌های خوبی برای شروع جستجوی شما در این زمینه هستند.

  آشنایی با سیستم آموزشی ایتالیا

  اگر برای زندگی با خانواده و حتی تحصیل در این کشور برنامه‌ریزی می‌کنید، خوب است بدانید که در ایتالیا تحصیل از 6 تا 16 سالگی اجباری خواهد بود. در اصل سیستم آموزشی این کشور، به شیوه زیر طرح‌ریزی شده:

  • پیش دبستانی/مهدکودک: از 3-6 سال
  • تحصیلات ابتدایی: از 6-11 سال
  • تحصیلات متوسطه اول: از 11-14 سال
  • تحصیلات متوسطه: از 14-19 سال

  پس از نقل مکان به ایتالیا، هم به مدارس بین‌المللی (که در آن دروس با یک زبان خارجی تدریس می‌شوند و معمولا انگلیسی است) و هم به مدارس استاندارد ایتالیایی زبان دسترسی دارید. اگر می‌خواهید انتخاب بهتری در میان مدارس بین‌المللی با کیفیت بالا داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایتالیا (مانند میلان، رم یا ناپل) بروید.

  خبر خوب برای علاقه‌مندان به زندگی ایتالیایی این است که روند موفقیت‌آمیزی را پیش رو دارند. زیرا در گزارش «بهترین کشورها» سال 2021، ایتالیا از نظر آموزش رتبه چهاردهم در جهان را کسب کرده است. اگر مشتاق شنیدن خبرهای خوب بیشتری هستید بدانید که 6 دانشگاه ایتالیا همیشه در بین 200 دانشگاه برتر جهان رتبه‌بندی می‌شوند.

  مزایای زندگی در کشور ایتالیا

  مهم‌ترین مزایای زندگی در ایتالیا عبارت‌اند از:

  فرهنگ بسیار غنی

  یکی از تاریخی‌ترین مکان‌های روی کره زمین، ایتالیا است. زیرا معماری جذاب، مکان‌های باقی مانده از روم باستان، داستان‌های افسانه‌ای نقل شده میان مردم، مکان‌های مذهبی، موزه‌های درجه یک و برخی از تاریخی‌ترین شهرهای جهان را در خود جای داده است.

  تنوع منابع طبیعی

  هیچ کس از کوه‌های این کشور (از جمله آلپ و دولومیت‌ها) چشم‌پوشی نمی‌کند. ضمنا یکی از طولانی‌ترین خطوط ساحلی اروپا، بیش از 450 جزیره، برخی از شناخته‌شده‌ترین شهرهای قدیمی باقی مانده از گذشته و تعداد زیادی دهکده‌های کوچک که گویی در زمان یخ زده‌اند را در ایتالیا مشاهده خواهید کرد.

  موقعیت جغرافیایی

  پس از نقل مکان به ایتالیا، دسترسی خوبی به کشورهای اروپایی دارید. مرزهای زمینی با 6 کشور دیگر، همراه با مرزهای آبی بین‌المللی، نزدیکی مناسب به اروپا و 9 فرودگاه بزرگ بین‌المللی این مسئله را ثابت می‌کنند.

  ماجراجویی‌های بی‌پایان در فضای باز

  علاوه بر همه سواحل و کوه‌ها، مسیرهای پیاده‌روی مشخص (چه بلند و چه کوتاه) را نیز در اختیار خواهید داشت. ضمن اینکه 3 مسیر دوچرخه‌سواری رسمی یوروولو اروپا از سراسر کشور عبور می‌کنند.

   مزیت زندگی و اقامت در ایتالیا

  در کنار همه این موارد «غذا» هم از جمله گزینه‌هایی است که علاقه‌مندان به ایتالیا را به وجد می‌آورد. اگر به ایتالیا نقل مکان می‌کنید، با برخی از خوشمزه‌ترین خوراکی‌ها روبرو می‌شوید. ضمنا امکانات مناسب برای زندگی در کشور ایتالیا به همراه خانواده، بسیار عالی است. این کشور خدمات بهداشتی و آموزشی خوبی را در کنار شهرهای مدرن، حمل‌ونقل عمومی عالی، تعادل بین کار و زندگی و برخی از بهترین زیرساخت‌های شهری ارائه می‌دهد. فقط به یاد داشته باشید که بسیاری از مردم ایتالیا (به خصوص در مناطق روستایی) انگلیسی صحبت نمی‌کنند و باید برای آموزش زبان ایتالیایی به اندازه کافی وقت بگذارید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  معایب و مشکلات زندگی در ایتالیا

  معایب زندگی در ایتالیا را هم در این بخش بررسی می‌کنیم تا مقاله پیش رو نکات کاملی را در اختیار شما قرار دهد. همه ما می‌دانیم که ایتالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می‌رود. World Population Review ایتالیا را به عنوان یکی از 5 کشور پربازدید سال 2023 معرفی کرده است.

  در واقع، برخی از شهرهای این کشور به طور طبیعی جمعیت بیشتری را نسبت به سایر شهرها جذب می‌کنند. اما همین شلوغی گاها موجب دردسرهای زیادی خواهد شد.

  البته اهمیت این مسئله به کشور مبدأ شما هم بستگی دارد. برای نمونه یک شهروند اهل تهران احتمالا با حضور توده مردم در برخی از مناطق ایتالیا یا شلوغی سیستم حمل و نقل شهری، مشکلی نخواهد داشت. اما اگر تا به حال در یک شهر کوچک زندگی کرده‌اید، برخی از شهرهای ایتالیا ممکن است باب میل شما نباشند. در کنار این مسئله، چالش‌های دیگری که باید از آنها با مطلع باشید، عبارت‌اند از:

  مانع زبان

  ایتالیایی‌ها با اهالی دیگر کشورها رفتار دوستانه‌ای دارند، اما به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌ای نشان نمی‌دهند. جالب است بدانید که ایتالیایی‌ها یک زبان آوایی دارند و یادگیری آن برای یک فارسی زبان نسبتا آسان است. همچنین این زبان، به عنوان یک زبان عاشقانه شناخته است، بنابراین اگر فرانسوی، اسپانیایی یا لاتینی می‌دانید، به احتمال زیاد قبلا با چندین کلمه ایتالیایی آشنا شده‌اید.

  نرخ بالای بیکاری

  متأسفانه، ایتالیا دارای نرخ بیکاری بالایی است. آمار این وضعیت تا ژوئن 2023 چیزی حدود 7.4 درصد بوده است. در نتیجه برای زندگی در ایتالیا باید منبع مالی مناسبی را در نظر داشته باشید. البته لازم به ذکر است که طی سال‌های گذشته نرخ بیکاری در ایتالیا کاهش یافته است و در حال حاضر این آمار نشان دهنده کم‌ترین نرخ بیکاری از آوریل 2009 تاکنون است.

  آلودگی هوا در ایتالیا

  همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم ایتالیا برخی از زیباترین مناظر جهان را در اختیار دارد، بنابراین ممکن است تعجب‌آور باشد که برخی از شهرها با مسئله زیاد بودن مقدار تولید زباله و کثیفی مشکل دارند. انتظار می‌رود در شهرهایی که هزاران سال قدمت دارند و سالانه میلیون‌ها نفر از آن‌ها بازدید می‌کنند، وضعیت این چنین نباشد. اما حقیقت این است که ایتالیا هم با مسئله جمع‌آوری زباله مشکل دارد. در اصل، جمع آوری زباله و دفن غیرقانونی زباله‌های سمی، یک مشکل مداوم در ناپل است.

  هزینه زندگی در ایتالیا

  بدیهی است که برای زندگی در یک کشور دیگر، باید برنامه‌ریزی مالی بسیار دقیقی داشته باشیم. برای عبور از این مرحله هم در نظر بگیرید ممکن است غذا در ایتالیا مقرون به صرفه باشد، اما هزینه زندگی در اکثر فعالیت‌های دیگر به طور کلی بسیار بالا است. گفته شده که این مقدار حدود 1.38 برابر گران‌تر از میانگین جهانی است.

  مخارج زندگی در ایتالیا به مقدار دستمزد شما بستگی دارد که در برخی شهرها به طور کلی بالاتر از شهرهای دیگر است. به این معنی که می‌توانید انتظار داشته باشید در شهرهای بزرگ مثل میلان و رم، بیشتر از برخی شهرهای جنوبی مانند پالرمو درآمد داشته باشید.

  هزینه مهاجرت به کشور ایتالیا

  با این تفاسیر، اگر در آستانه مهاجرت به ایتالیا هستید، این نکته را در نظر بگیرید که در مقایسه با ایالات متحده و سایر کشورهای اروپای غربی مانند بریتانیا، آلمان و ایرلند، هزینه زندگی در این کشور پایین‌تر است. از آنجایی که قیمت‌ها در سراسر کشور یکسان نیست، در جدول زیر دو شهر میلان و پالرمو را با هم مقایسه کردیم تا برای برنامه ریزی مالی دیدگاه بهتری داشته باشید.

  جدول هزینه‌های زندگی در دو شهر مهم ایتالیا

   میلانپالرمو
  فرد مجرد961.30 یورو (1049.35 دلار)723.10 یورو (789.33 دلار)
  خانواده چهار نفره3402.40 یورو (3714.03 دلار)2469.80 یورو (2696.01 دلار)
  آپارتمان یک‌خوابه1099.47 یورو (1200.17 دلار)443.75 یورو (484.39 دلار)
  آپارتمان سه‌خوابه2195.95 یورو (2397.08 دلار)700 یورو (764.11 دلار)
  قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان6715.62 یورو (7330.70 دلار)1528.30 یورو (1668.28 دلار)
  یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت20 یورو (21.83 دلار)10 یورو (10.92 دلار)
  یک وعده غذایی دو نفره در یک رستوران متوسط80 یورو (87.33 دلار)50 یورو (54.58 دلار)
  شیر (یک لیتر)1.52 یورو (1.66 دلار)0.92 یورو (1.00 دلار)
  نان (500 گرم)2.23 یورو (2.43 دلار)1.55 یورو (1.69 دلار)
  تخم‌مرغ (12)3.62 یورو (3.95 دلار)2.40 یورو (2.62 دلار)
  مرغ (یک کیلوگرم)10.97 یورو (11.97 دلار)8.43 یورو (9.20 دلار)
  بلیت یک‌طرفه (حمل‌و‌نقل محلی)2.20 یورو (2.40 دلار)1.45 یورو (1.58 دلار)
  باشگاه بدن‌سازی (گذرنامه ماهیانه)70.20 یورو (76.63 دلار)36 یورو (39.30 دلار)

  زندگی در ایتالیا هزینه‌هایی بیش از این موارد را لازم دارد. اما سعی داشتیم یک نگاه کلی به این مسئله بیندازیم تا بدانید زمان مقایسه شهرهای مختلف چگونه عمل کنید. شاید لازم باشد هنگام آماده شدن برای زندگی در کشور ایتالیا مواردی مانند هزینه بیمه درمانی یا هزینه مدرسه را هم مد نظر داشته باشید. ایتالیا به طور کلی، سبک زندگی باکیفیت بالایی را برای مهاجران در نظر دارد. بنابراین از صرف این هزینه‌ها پشیمان نخواهید شد.

  دین و مذهب در ایتالیا

  مذهب غالب در کشور ایتالیا کاتولیک رومی است و به عنوان میراث فرهنگی و تاریخی غنی این کشور در نظر گرفته می‌شود. در اصل کلیساهای جامع و جشنواره‌های مذهبی متعدد این کشور ریشه در سنت کاتولیک دارند. مرکز معنوی و اداری کلیسای کاتولیک رومی شهر واتیکان است که در قلب رم واقع شده است.

  ضمنا سطح دین‌داری در بین مردم متفاوت است و نسل‌های قدیمی‌تر نسبت به نسل‌های جوان‌تر تمایل بیشتری به رعایت اصول دین دارند. اشتیاق به حضور در مراسم کلیسا، پیروی از اعمال دینی و شرکت در جشنواره‌های مذهبی در شهرهای کوچک‌تر و مناطق روستایی (در مقایسه با شهرهای بزرگ)، بارزتر است.

  همچنین این نکته را هم در نظر بگیرید که قانون اساسی این کشور، آزادی مذهبی را تضمین می‌کند. در نتیجه جوامعی مانند یهودیان، مسیحیان ارتدوکس، مسلمانان، بودایی‌ها و هندوها را در این کشور مشاهده خواهید کرد. این تنوع دینی، به این معنی است که مهاجران می‌توانند محل عبادت یا جامعه خاص خود را به راحتی پیدا کنند.  

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  کلام آخر

  در این مقاله سعی کردیم شما را با زندگی در ایتالیا آشنا کنیم. همان‌طور که توضیح دادیم، یکی از سخت‌ترین بخش‌های مهاجرت به ایتالیا، یافتن شغل و یک آپارتمان خوب برای زندگی است. روند اجاره خانه در این کشور و پیدا کردن شغل هم می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. اما اگر قبل از تلاش برای اخذ ویزا مشاوره‌های لازم را دریافت کنید، این چالش‌ها نیز به راحتی قابل رفع هستند. مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد شرایطی را فراهم کرده‌اند تا با بررسی تمام سؤالات ذهنی خودتان بتوانید برنامه ریزی درستی داشته باشید. کافیست با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

  سؤالات متداول

  بهترین شهر برای زندگی در کشور ایتالیا کدام است؟

  رم، میلان و فلورانس جزو شهرهای محبوب این کشور برای مهاجران هستند.

  امن‌ترین مناطق ایتالیا برای زندگی کدام‌اند؟

  امن‌ترین مناطق و شهرها برای زندگی در این کشور عبارت‌اند از آبروزو، آپولیا، میلان و توسکانی.

  میانگین قیمت خانه در ایتالیا چقدر است؟

  میانگین قیمت خانه در ایتالیا بسته به نوع ملک و مکان آن در ایتالیا متفاوت است. به طور کلی، از سال 2023، میانگین قیمت خانه 380.000 دلار است.

  شرایط افتتاح حساب در بانک‌های ایتالیا چگونه است؟

  شخصا به بانک مراجعه کرده و پاسپورت، نشانی ایتالیایی خود (مطابق با قبض آب و برق یا قرارداد اجاره)، کارت اقامت یا قرارداد کار را ارائه دهید.

  مقالات مرتبط

  زندگی در ایتالیا 

  زندگی در ایتالیا 

  کشور ایتالیا، همیشه به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای علاقه‌مندان به زندگی در اروپا مورد توجه بوده است. مزایایی مانند احترام به ادیان مختلف، طبیعت زیبا و فرهنگ غنی باعث می‌شوند هر سال این محبوبیت بیشتر از قبل شود....

  اقامت دائم ایتالیا

  اقامت دائم ایتالیا

  ایتالیا یکی از کشور‌هایی است که در چند سال اخیر، افراد زیادی آن را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند. یکی از دغدغه‌ها و سوالاتی که برای افرادی که به ایتالیا نقل مکان کرده‌اند این است که دریافت اقامت دائم ایتالیا به...

  آسان ترین راه مهاجرت به ایتالیا

  آسان ترین راه مهاجرت به ایتالیا

  ایتالیا بدون شک یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان است که سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن بازدید می‌کنند، که البته با وجود مکان‌های تاریخی و زیبای فراوان رم، شهر زیبای ونیز، زیبایی فلورانس و معماری باشکوه...

  اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا

  اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا

  یکی از زیباترین و خاص‌ترین کشورهای اروپا که محبوبیت بسیار زیادی در بین مهاجرین نیز دارد، ایتالیا است. به دلیل شباهت‌های فرهنگی، ارتباطات تاریخی، وضعیت مساعد صنعتی و... بسیاری از افراد ایتالیا را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب...

  نظرات کاربران