بورسیه استانی ایتالیا یا DSU

ایتالیا یکی از کشور های فوق العاده زیبا با امکانات عالی در اروپا می باشد که همیشه مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران بوده است. در ایتالیا دانشگاه های زیادی با سطوح مختلف آموزشی و بالا وجود دارد. سیستم آموزشی در ایتالیا یکی از بهترین سیستم های دنیا را دارا می باشد و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل خود و زندگی مهاجرت به ایتالیا را انتخاب می کنند. علاوه بر این، دولت ایتالیا بورسیه هایی از جمله بورسیه استانی ایتالیا را برای دانشجویانی که به دلایل مالی توان ادامه تحصیل ندارند را در نظر گرفته است. دانشگاه های دولتی ایتالیا هر ساله بورسیه های متفاوتی را با شرایط مختلف به دانشجویان ارائه می دهند که شامل طیف وسیعی از مزایای نقدی، شهریه رایگان، خوابگاه و سایر امکانات آموزشی می باشد.

همچنین ایتالیا نیز یکی از کشورهایی است که تمایل به جذب دانشجویان بین المللی دارد و با توجه به اینکه می توانید از مزایای تحصیل رایگان یا کم هزینه در این کشور بهره مند شوید، یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می باشد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  بورسیه استانی ایتالیا چیست

  در کنار تحصیل، هزینه های زندگی در کشور ایتالیا ارزان و به صرفه است و می توان گفت به صرفه ترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی و اپلای می باشد. در پاسخ به این سوال که بورس استانی ایتالیا چیست می توانیم بگوییم DSU نوعی کمک مالی است که دولت ایتالیا به دانشجویان اعطا می کند. این بورسیه شامل کسانی می شود که پرداخت هزینه های زندگی و شهریه برایشان مشکل است و توانایی پرداخت شهریه را ندارند. در نتیجه این افراد می توانند با ارائه مدارک مالی به موسسه مربوط به بورسیه استانی که قصد تحصیل در آن را دارند اقدامات لازم را انجام دهند. موسسه های وابسته به بورسیه استانی در پایان خرداد ماه هر سال به عنوان ددلاین بورسیه استانی ایتالیا اطلاعیه ای را منتشر می کند که شامل مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه می باشد و با تمام جزئیات شرایط دریافت این بورسیه را اعلام می کند.

  مهم ترین تفاوت بورسیه استانی ایتالیا با سایر بورسیه های تحصیلی این است که در بورسیه استانی شرط معدل و سن و سوابق تحصیلی و پژوهشی اهمیتی ندارد و فقط بر اساس مدارک مالی ارائه شده توسط دانشجو به وی تعلق می گیرد. لذا بورسیه استانی یکی از آسانترین روش های بورسیه و اپلای در ایتالیا می باشد که شامل تمامی افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند، می شود.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  شرایط و مدارک لازم برای اخذ بورسیه استانی ایتالیا

  چند شرط مهم برای اخذ بورسیه استانی وجود دارد که دانشجو برای استفاده از این موقعیت و بورسیه استانی باید آن ها را داشته باشد:

  • وضعیت مالی: برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا به دانشجویان دانشگاه های دولتی، درآمد خانواده در سطح مالیات بررسی می شود و بر اساس وضعیت مالی خانواده  که با ارائه مدرک قابل استناد است، کمک هزینه یا بورسیه تعلق می گیرد.  در صورتی که دانشجو بر اساس مدارک مالی اثبات کند که شرایط مالی خوبی ندارد فرد بورسیه کامل دریافت می کند.
  • داشتن شرط سنی: دولت ایتالیا برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان در هیچ سطحی شرط سنی ندارد. اما در گرفتن ویزا شرایط سنی مهم می باشد. اگر سن شما خیلی بالا باشد، شانس گرفتن ویزا کمتر می شود.
  • مدرک زبان: مدرک زبان یکی از مهمترین شروط بورسیه استانی ایتالیا است. بسته به اینکه رشته تحصیلی مورد نظر شما به زبان انگلیسی یا ایتالیایی تدریس می شود، شرایط متفاوت است. برای دریافت بورسیه استانی ایتالیا به انگلیسی  نیاز به آیلتس 6.5 و برای تحصیل به زبان ایتالیایی حداقل مدرک B2 الزامی است.
  • پذیرش از دانشگاه ایتالیا: برای درخواست این بورسیه ابتدا باید در یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا پذیرفته شوید تا برای این بورسیه اقدام کنید.
  • با توجه به استانی بودن این بورسیه، برخی از شرایط این بورسیه عموما در همه استان ها مشترک است، با این حال هر استان شرایط خاص خود را دارد. بهترین زمان ثبت نام بورسیه استانی ایتالیا معمولا ماه جولای تا سپتامبر می باشد.
  با دریافت بورسیه استانی ایتالیا می توانید با کمترین هزینه ها در این کشور به تحصیل بپردازید.

  روند درخواست و صفر تا صد برای بورسیه استانی ایتالیا

  برای درخواست این بورسیه ابتدا باید در یکی از مقاطع تحصیل کارشناسی در ایتالیا، کارشناسی ارشد یا دکتری از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا با سرمایه شخصی خود ثبت نام کنید (پرداخت شهریه به عهده دانشجو می باشد). به طور کلی مراحل درخواست و شرایط بورس استانی ایتالیا به شرح زیر می باشد:

  1. انتخاب بورسیه

   ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام بورسیه استانی ایتالیا را می ‌خواهید درخواست دهید. هر استان ممکن است بورسیه‌های مختلفی را ارائه کند و برخی با شرایط شما یکسان باشند. برای تحصیل در کالج های ایتالیا نیز می توانید با بررسی شرایط آن کالج برای بورسیه استانی اقدام کنید.

  • پیشنهاد نامه و اقدامات پذیرش از یک دانشگاه

  بسیاری از بورسیه‌ ها به همراه یک نامه پذیرش از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی ایتالیایی ارائه می‌ شوند. بنابراین، شما باید به یک دانشگاه ایتالیایی درخواست خود را ارسال کرده و نامه پذیرش از آنجا دریافت کنید. برای تحصیل دکتری در ایتالیا نیز داشتن یک معرفی نامه در افزایش شانس پذیرش بسیار موثر است.

  • تکمیل درخواست

  در اغلب موارد، شما باید یک فرم درخواست بورسیه را تکمیل کنید که شامل اطلاعات شخصی، تحصیلات پیشین، توضیحات تحقیقاتی (اگر مرتبط باشد)، نام و شرایط بورسیه است. همچنین، شما ممکن است نیاز به ارائه مدارک تحصیلی، نامه پذیرش و سایر مدارک هویتی و تحصیلی نیاز داشته باشید.

  • مصاحبه (اختیاری)

   بعضی از بورسیه ‌ها ممکن است مصاحبه را به عنوان یک مرحله انتخابی داشته باشند. در این مصاحبه، ممکن است بخواهند شما در مورد موضوعات مختلف مرتبط با بورسیه و تحصیلاتتان صحبت کنید.

  • ارسال درخواست

   پس از تکمیل درخواست و جمع‌آوری تمام مدارک مورد نیاز، شما باید درخواست خود را به اداره مربوطه در استان ارسال کنید. برای این کار باید به سایت بورسیه استانی ایتالیا دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

  • اعلام نتایج

  بعد از ارسال درخواست، اداره مربوطه در استان این درخواست ‌ها را بررسی کرده و بورسیه ‌های مناسب را انتخاب می‌کند. سپس نتایج به اتقاق دانشجویان اعلام می‌ شود.

  شرایط دریافت بورسیه استانی ایتالیا

  بورسیه استانی ایتالیا به رزومه خیلی ارتباطی ندارد یعنی رزومه ضعیف تاثیر زیادی در اخذ این نوع بورسیه ندارد. حداقل شرایط ذکر شده برای اخذ بورسیه استانی کافیست. سایر شرایط مهم برای اخذ این بورسیه شامل موارد زیر می باشد:

  • تعهد لازم برای دریافت بورسیه، گذراندن دوره در ترم جاری می باشد. در صورت عدم موفقیت دانشجو در هر یک از امتحانات، کمک هزینه توسط دانشگاه قطع می شود و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه و هزینه های زندگی خود خواهد بود.
  • در کنار این موارد مهم ترین شرط گرفتن این بورسیه شرایط مالی می باشد. با توجه به وضعیت اقتصادی ایران در سال های اخیر اکثریت دانشجوها شامل این بورسیه می شوند. چرا که هزینه های ریالی ایران در مقابل واحد پولی ایتالیا که یورو می باشد مبلغ قابل توجهی نخواهد شد.
  • اخذ این بورسیه برای هر سه مقطع دکتری ، تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا و کارشناسی وجود دارد. اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب کرده اید می توانید با مشاورین ما در مجموعه مهاجرتی میرداماد تماس گرفته و فرصت را از دست ندهید.
  • بعد از اتمام تحصیل با وجود بورسیه تحصیلی هیچگونه تعهدی اعم از کار یا ماندن در کشور برای دانشجو در مقابل دولت وجود ندارد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  نکات مهم درباره شرایط بورسیه استانی ایتالیا

  • برای ثبت نام در این بورسیه حتما به ددلاین بورسیه استانی ایتالیا  توجه نمایید. به طور کلی این زمان از اوایل ماه جولای تا اواخر ماه سپتامبر می باشد.
  • نتیجه بورسیه استانی ایتالیا حدودا دو ماه بعد از ورود دانشجو به ایتالیا مشخص می شود. یعنی دانشجو بعد از پذیرش در دانشگاه مورد نظر وارد کشور ایتالیا می شود. در نتیجه در این فاصله زمانی مخارج و هزینه های زندگی به عهده خود شخص می باشد. زمان تعیین و تایید قطعی این بورسیه نیز معمولا اواخر ماه دسامبر (اواخر آذر و اوایل دی) می باشد
  • شرایط سنی بورس استانی ایتالیا معمولا در لیست شرایط الزامی نمی باشد اما  به طوری کلی برای مقطع کارشناسی سن بالای 18 سال الزامی و برای مقطع ارشد سن زیر 30 سال توصیه می شود. همچنین دانشجویان در صورت داشتن گپ تحصیلی باید دلایل قانع کننده ای به برای دانشگاه ارائه دهند.
  برای اخذ بورسیه های استانی کشور ایتالیا ارائه مدارک مالی و داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

  سخن پایانی

  برای دریافت بورسیه استانی یا تحصیلی حتما قبل از شروع ترم اول سال اقدام به دریافت بورسیه کنید و در زمان اعلام شده دانشگاه مدارک مورد نیاز را ارسال کنید که شامل بورسیه برای هر دو ترم در سال شوید. در پایان اگر بر اساس مطالب گفته شده شرایط دریافت بورسیه را دارید ولی مسیر برایتان مشخص نیست می توانید از مشاورین ما در موسسه میرداماد کمک بگیرید تا چندین قدم به هدف خود نزدیک شوید.

  سوالات متداول

  مهم ترین مدارک برای دریافت بورسیه استانی چیست؟

  ارائه مدارک مالی دال بر عدم توانایی مالی، مدارک تحصیلی و مدرک زبان هستند.

  چه زمانی برای بورسیه استانی کشور ایتالیا اقدام کنیم؟

  بهترین زمان برای ثبت نام در این بورسیه اوایل ماه جولای تا اواخر ماه سپتامبر می باشد.

  حداقل نمره زبان برای پذیرش در بورسیه استانی چند است؟

  برای مدرک آیلتس حداقل نمره 6.5 و برای زبان ایتالیایی سطح B2 الزامی است.

  مقالات مرتبط

  تحصیل داروسازی در ایتالیا

  تحصیل داروسازی در ایتالیا

  شرایط مناسب تحصیل داروسازی در ایتالیا باعث افزایش تقاضای مهاجرت دانشجویان بین‌المللی به این کشور شده است. شهریه پایین دانشگاه‌ها در ایجاد بستر مناسب برای اعطای بورسیه دانشجویی به رشته‌های علوم پزشکی به‌ویژه در مقاطع پایین مزیت‌های اصلی تحصیل در...

  بورسیه تحصیلی ایتالیا

  بورسیه تحصیلی ایتالیا

  ایتالیا، کشوری با ریشه‌های غنی تاریخی، هر سال هزاران دانشجوی بین‌المللی را به دانشگاه‌های خود جذب می‌کند. این کشور که دارای قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا با سنت آموزشی عمیق است، بسیاری از دانشجویان ایرانی را امروزه در خود جای می‌دهد. یکی...

  دانشگاه های ایتالیا

  دانشگاه های ایتالیا

  ایتالیا، یکی از کشورهایی است که به‌دلیل تاریخ و فرهنگ بی‌نظیرش، از مقاصد برجسته جهان برای تحصیلات عالی محسوب می‌شود. دانشگاه‌ های ایتالیا با امکانات فرهنگی و علمی گسترده، به دانشجویان فرصتی بی‌نظیر برای توسعه دانش، مهارت‌ها و تجربیات فرهنگی...

  تحصیل دکتری در ایتالیا

  تحصیل دکتری در ایتالیا

  کشور ایتالیا دارای بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو در مقایسه با دیگر کشورهای جهان است. زیبایی معماری، آثار باستانی، غذاهای عالی، میراث فرهنگی، مد و سرگرمی این کشور شناخته شده است، اما تنها تعداد کمی از مردم از آموزش با...

  تحصیل در مدارس ایتالیا

  تحصیل در مدارس ایتالیا

  تحصیل در مدارس ایتالیا، به خصوص در سال‌های اخیر، برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور به گزینه ایده‌آلی تبدیل شده است. امکانات فراوان، کیفیت خوب آموزش، امکان تحصیل رایگان، هزینه ارزان زندگی و غیره از جمله دلایل...

  کار دانشجویی در ایتالیا

  کار دانشجویی در ایتالیا

  کار دانشجویی در ایتالیا یک راه عالی برای کسب درآمد، یادگیری زبان ایتالیایی و آشنایی با فرهنگ ایتالیایی است. ایتالیا کشوری با اقتصاد پویا و بازار کار متنوع است که فرصت های زیادی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می...

  بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

  بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

  ایتالیا یکی از کشور های فوق العاده زیبا با امکانات عالی در اروپا می باشد که همیشه مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران بوده است. در ایتالیا دانشگاه های زیادی با سطوح مختلف آموزشی و بالا وجود دارد. سیستم آموزشی...

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. این کشور به دلیل کیفیت آموزش، هزینه های مقرون به صرفه و سبک زندگی جذاب خود شناخته شده است. رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز...

  تحصیل در کالج‌ های ایتالیا

  تحصیل در کالج‌ های ایتالیا

  ایتالیا زادگاه رنسانس، خانه غذاهای معروف و موزه‌های بی‌شمار و مرکز بهترین برندهای لوکس است. به لطف آموزش مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت آن، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی خود را برای تحصیل در کالج های ایتالیا آماده می‌کنند. چرا تحصیل در کالج...

  تحصیل کارشناسی در ایتالیا

  تحصیل کارشناسی در ایتالیا

  کشور ایتالیا به عنوان سومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا و ششمین کشور پرجمعیت قاره اروپا از پرتقاضاترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. تحصیل در در دانشگاه های ایتالیا می تواند زندگی دانشجویان را با طبیعت بی نظیر و...

  بهترین دانشگاه های ایتالیا

  بهترین دانشگاه های ایتالیا

  ایتالیا کشوری زیبا و تاریخی با فرهنگ غنی است که می تواند مقصد مناسبی برای تحصیل باشد. دانشگاه های ایتالیا نیز با ارائه آموزش با کیفیت و هزینه های نسبتاً پایین، گزینه مناسبی برای دانشجویان بین المللی هستند. برترین دانشگاه...

  تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

  تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

  ایتالیا در سال‌ های اخیر به دلیل برتری علمی خود به شهرت قابل توجهی دست یافته است. محیط چند فرهنگی به همراه روش تدریس منحصر به فرد آن را به مقصدی عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  اگر قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  ویزای تحصیلی ایتالیا

  ویزای تحصیلی ایتالیا

  ایتالیا با تاریخ و فرهنگ غنی خود همواره یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان جویای دانش از سراسر جهان بوده است. درحال‌حاضر، دانشجویان می‌توانند با درخواست و دریافت ویزای تحصیلی و سفر به این کشور در موسسات آموزش عالی آن...

  نظرات کاربران