مشاغل مورد نیاز ایتالیا

ایتالیا که یکی از 10 اقتصاد بزرگ جهان است، در حال گسترش به سمت بازاری پررونق برای مشاغل جدید است. متقاضیان خارجی دارای مهارت های کاری فرصت های فراوانی را از نظر استخدام در سال 2024 در ایتالیا دارند. به نظر می رسد بازار کار در ایتالیا به طور فزاینده ای پویا است. اما چه مشاغلی در ایتالیا پرتقاضا هستند؟ ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در این مقاله به ارائه مشاغل مورد نیاز ایتالیا می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  بازار کار ایتالیا در سال 2024

  بر اساس آمارها ایتالیا در سال 2024 بیش از 1 میلیون فرصت شغلی خالی دارد. بیشتر این فرصت های شغلی خالی در شهرهای میلان، تورین و جنوا وجود دارد. تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سال 2023 در حدود 2.3% و نرخ بیکاری در حدود 8.2% بوده است. به عبارت بهتر گرچه نرخ بیکاری ایتالیا از دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است، اما در بسیاری از مشاغل مهم با کمبود نیروی کاری ماهر و متخصص روبه رو می باشد. از عوامل موثر بر حقوق بازنشستگی نوع شغل، میزان حقوق و سن بازنشستگی در ایتالیا است. متقاضیان خارجی با کار و اشتغال در این کشور می توانند حقوق مناسب کسب کنند و چرخ های اقتصادی ایتالیا را فعالانه بچرخانند. ساعات کاری در کشور ایتالیا هفته ای 40 تا 36 ساعت است.

  متوسط حقوق و درآمد مشاغل مورد نیاز ایتالیا در سال 2024

  کارخانه ها و شرکت های فعال در ایتالیا برای بسیاری از فرصت های شغلی تکمیل نشده خود به دنبال کارگران واجد شرایط هستند. متقاضیان خارجی که دارای مدرک تحصیلی  در رشته های اقتصاد، آمار، حقوق، پزشکی، بیوشیمی و مهندسی هستند، برای دریافت ویزای کار ایتالیا در اولویت می باشند. متوسط حقوق و درآمد مشاغل پرتقاضای ایتالیا در سال 2023-2024 عبارت است از:

  مشاغلمتوسط حقوق و درآمد
  حوه های مهندسی45.944 یورو در سال
  مدیر پروژه های IT54.040 یورو در سال
  مدیر IT64.780 یورو در سال
  توسعه دهنده نرم افزاری31.144 یورو در سال
  مهندسی مکانیک41.628 یورو در سال
  مدیر پروژه52.167 یورو در سال
  مدیر شرکت113.827 یورو در سال
  مدیر منابع انسانی75.396 یورو در سال
  مدیر کل122.772 یورو در سال

  کدام مشاغل بیشترین تقاضا را در ایتالیا دارند؟

  در لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا مشاغل زیر به چشم می خورد:

  کارگران ماهر

  در میان پرطرفدارترین مشاغل در ایتالیا شغل هایی را می توان نام برد که به عنوان کار یدی شناخته می شوند. جوشکارها، برقکارها، نجارها، لوله کش ها، کارگران متخصص در حوزه تعمیر تجهیزات مخابراتی و کارگران تعمیرکار از این جمله هستند. حقوق کارگری در ایتالیا برای زندگی و اقامت در این کشور اروپایی کافی و در سطح بسیار خوبی است.

  رانندگان

  در میان مشاغل حرفه ای که کمبود آن در ایتالیا روز به روز بیشتر می شود، شغل رانندگی است. رقابت در این بخش سخت است و به نوع مجوز رانندگان بستگی دارد. رانندگان تاکسی و اتوبوس و دیگر وسایل نقلیه دارای ساعات کاری ثابت هستند. اما رانندگان وسایل حمل و نقل کالا دارای ساعات کاری انعطاف پذیر می باشند.

  متخصصان بازاریابی

  متقاضیانی که در زمینه بازاریابی فعالیت می کنند، به بررسی نیازهای مصرف کنندگان و  اجرای استراتژی هایی می پردازند که با آن فروش، سود و گردش مالی شرکت ها را افزایش دهند. متخصصان بازاریابی دارای سطح بالایی از درآمد و حقوق در ایتالیا هستند.

  مهندسی رباتیک و علوم کامپیوتر از مشاغل پرتقاضا در ایتالیا هستند.

  مهندسان

  امروزه ایتالیا به متخصصان علوم مهندسی نیاز زیادی دارد. زیرا آن ها به تنهایی مشاورانی هستند که می توانند شرکت ها را در یک محیط اقتصادی بسیار رقابتی و پویا هدایت کنند. مهندسی رباتیک، مهندسی انرژی های تجدیدپذیر و مهندسی علوم کامپیوتر در لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا با درآمد بالا به چشم می خورد.

  پیشخدمتی

  صنعت هتلداری و رستوران در ایتالیا همیشه گزینه های زیادی برای کار و اشتغال به متقاضیان خارجی ارائه می دهد. پیشخدمتی و گارسونی یکی از پرطرفدارترین مشاغل در رستوران ها و هتل های دارای بار و کافه است. ارتباط مثبت با مردم و جلب رضایت مشتریان از اهداف کاری این مشاغل برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار محسوب می شود.  

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  پردرآمدترین مشاغل مورد نیاز در ایتالیا

  در لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا در سال 2024 شغل های پردرآمد زیر به چشم می خورد:

  • جراحی: شغل جراحی در ایتالیا برای متخصصان درآمدهای بسیار بالا دارد.
  • وکالت: وکلا در ایتالیا نه تنها حقوق بالایی دارند بلکه از معتبرترین مشاغل محسوب می شوند. ایتالیا در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به وکلا انعطاف پذیری کاری بیشتری می دهد.
  • اساتید دانشگاه: ایتالیا دارای برجسته ترین دانشگاه ها، مراکز آموزشی و تحقیقاتی اروپا است. اساتید در ایتالیا بسیار مورد احترام هستند و بیشتر بر اساس مهارت ها و توانایی های آموزشی خود به کار گرفته می شوند.
  • مدیران بازاریابی: یک مدیر بسیار ماهر می تواند نیازهای بازاریابی یک سازمان را نظارت و مدیریت کند. یک مدیر بازاریابی تازه کار و بدون تجربه قبلی نیز می تواند شغل خوبی در ایتالیا پیدا کند.
  • مدیران بانک: ایتالیا فرصت های شغلی خوبی را در زمینه بانکداری فراهم می کند. مدیران بانک می توانند مشاغل سودآور با مزایای کاری پیدا کنند.
  • دستیاران دانشگاه: دستیاران آموزشی در دانشگاه های ایتالیا بسیار ارزشمند و مورد احترام هستند. متقاضی خارجی در حال تحصیل در یک دانشگاه ایتالیایی می تواند به صورت پاره وقت کار کند.
  • معلمان زبان انگلیسی: دانشجویان بین ‌المللی که در ایتالیا تحصیل می ‌کنند، می ‌توانند به صورت پاره وقت به عنوان معلم زبان انگلیسی کار کنند. معلمی زبان انگلیسی از مشاغل پرتقاضای ایتالیا با درآمد بالا محسوب می شوند.
  • معلمان زبان ایتالیایی: اگر متقاضی خارجی دارای توانایی بالا در خواندن، صحبت کردن و نوشتن به زبان ایتالیایی است، به عنوان معلم زبان ایتالیایی شغل پردرآمدی پیدا خواهد کرد. بیشتر مهاجران مقیم ایتالیا چه دانشجو و چه کارگر نیاز به یادگیری زبان ایتالیایی دارند.

  شرایط و مدارک لازم برای ویزای کار مشاغل پرتقاضای ایتالیا

  متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا و بریتانیا که قصد مهاجرت کاری به ایتالیا را دارند، برای کار یا زندگی در ایتالیا باید مجوز کار و ویزای اقامت دریافت کنند. از مزایای دریافت ویزای کار این کشور برخورداری از انواع بیمه در ایتالیا (بیمه اجباری و بیمه داوطلبانه) را می توان نام برد که از لحاظ مالی در روند تشخیص و درمان بیماری بسیار کمک کننده است. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا عبارت اند از:

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • پاسپورت با اعتبار کافی
  • عکس های اخیراً گرفته شده
  • تسلط به زبان ایتالیایی یا مدرک زبان ایتالیایی
  • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
  • گواهی تمکن مالی
  • کپی ویزاهای قبلی
  • گواهینامه های آموزشی و مهارتی
  برای دریافت ویزای کار ایتالیا تسلط به زبان ایتالیایی ضروری است.

  چگونه برای ویزای کار ایتالیا اقدام کنیم؟

  ویزای کار ایتالیا در دسته ویزای طولانی مدت قرار می گیرد که به عنوان ویزای ملی یا D-Visa نیز شناخته می شود. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان با ویزای کار ایتالیا یا ویزای جاب سیکر ایتالیا مجوز ورود به این کشور را دارند، اما برای اقامت در ایتالیا باید پس از ورود، مجوز اقامت را دریافت کنند. متقاضیان خارجی برای دریافت ویزای کار در لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا باید مراحل زیر را طی کنند:

  • مرحله 1: کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد کاری یا جاب آفر ایتالیا را در اداره مهاجرت آن استان خاص ایتالیا برای متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهد. متقاضیان باید همه مدارک و اسناد لازم را به آن کارفرما ارائه دهند.
  • مرحله 2: قراردادی حاوی اطلاعات اقامت متقاضی باید ارسال شود. قرارداد باید توسط کارفرما تایید و امضا شود. کارفرما باید متعهد شود که هزینه های سفر متقاضی را در صورت اخراج از کشور پرداخت کند.
  • مرحله 3: متقاضی باید فرم درخواست ویزای کار را با اطلاعات مربوطه تکمیل و به کنسولگری ایتالیا ارسال کند.
  • مرحله 4: به متقاضی 6 ماه فرصت داده می شود تا در صورت تایید درخواست توسط مقامات، ویزای کار ایتالیا را دریافت کرده و وارد این کشور شود.
  • مرحله 5: متقاضی باید در 8 روز اول پس از ورود به ایتالیا برای دریافت مجوز اقامت درخواست مجوز دهد. این مجوز Permesso di soggiorno از هر اداره پستی قابل دریافت است.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد مشاغل مورد نیاز ایتالیا اطلاعات لازم را ارائه دادیم. گرچه نرخ بیکاری ایتالیا بالا است، اما متقاضیان خارجی با دارا بودن مهارت های حرفه ای می توانند برای دریافت ویزای کار درخواست دهند و کار مورد نظر را در ایتالیا پیدا کنند. قبل از ارائه درخواست ویزای کار ایتالیا مشاوره با وکیل مهاجرت ایتالیا و یا کارشناسان مهاجرت در مورد شرایط کار در این کشور بسیار کمک کننده است. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با دارا بودن سوابق کاری درخشان در حوزه اخذ ویزای کار کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا می توانند راهنمایی های مفیدی در مورد حقوق و درآمد در ایتالیا، حقوق کارگری و حقوق پناهندگی در ایتالیا ارائه دهند.

  سوالات متداول

  زمان پردازش ویزای کار ایتالیا چقدر است؟

  زمان لازم برای پردازش درخواست ویزای کار معمولا 30 روز است.

  مدت زمان اعتبار ویزای کار ایتالیا چقدر است؟

  این ویزا تا 2 سال اعتبار دارد و تا 5 سال قابل تمدید است.  

  مشاغل پر تقاضا در ایتالیا در سال 2023 کدام اند؟

  مشاغل در حوزه های کارگری، توریسم، مهندسی، بازاریابی، تولید محصولات شیمیایی، مهندسی و مخابرات هستند. 

  مقالات مرتبط

  کاریابی در ایتالیا (معرفی سایت‌های کاریابی)

  کاریابی در ایتالیا (معرفی سایت‌های کاریابی)

  اگر شما هم قصد مهاجرت شغلی به ایتالیا را دارید و یا می‌خواهید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و اقامت خود را تمدید کنید، این راهنما برای شماست! پیدا کردن فرصت‌های شغلی در سایت‌های مختلف کاریابی...

  حقوق کارگر در ایتالیا

  حقوق کارگر در ایتالیا

  ایتالیا کشوری با اقتصاد پیشرفته و سطح زندگی نسبتاً بالا است. حقوق کارگران در این کشور نیز به نسبت سایر کشورهای اروپایی قابل توجه است. میزان حقوق کارگر در ایتالیا افررادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند باید بدانند،...

  مشاغل مورد نیاز ایتالیا

  مشاغل مورد نیاز ایتالیا

  ایتالیا که یکی از 10 اقتصاد بزرگ جهان است، در حال گسترش به سمت بازاری پررونق برای مشاغل جدید است. متقاضیان خارجی دارای مهارت های کاری فرصت های فراوانی را از نظر استخدام در سال 2024 در ایتالیا دارند. به...

  نظرات کاربران