خرید ملک در ایتالیا

زمانی که نوبت به اخذ اقامت ایتالیا می‌رسد، خرید ملک می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ایتالیا یک برنامه “ویزای طلایی” را ارائه می‌دهد که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد با سرمایه‌گذاری در املاک اقامت خود را دریافت کنند. اخذ اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک مسیری را برای افراد و خانواده‌ها فراهم می‌کند تا در ایتالیا زندگی و فعالیت داشته باشند و در عین‌حال از فرهنگ غنی و سبک زندگی این کشور نیز لذت ببرند. البته خرید سهام در ایتالیا نیز برای افراد سرمایه‌گذار به اخذ اقامت منجر می‌شود.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  ویزای طلایی برای مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

  برنامه ویزای طلایی در ایتالیا گزینه‌ای جذاب به‌منظور مهاجرت به ایتالیا برای افرادی است که به‌دنبال اقامت در این کشور هستند. جهت واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی، متقاضیان باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی در ایتالیا انجام دهند، مانند خرید املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری در یک تجارت یا اهدای کمک‌های خیرخواهانه. میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز بسته به معیارهای خاص برنامه تفاوت دارد.

  علاوه‌بر سرمایه گذاری مالی، متقاضیان اقامت ایتالیا با خرید ملک باید شرایط واجد شرایط خاصی مانند داشتن سابقه کیفری پاک و بیمه درمانی کافی را نیز داشته باشند. پس از تأیید، ویزای طلایی طیف وسیعی از مزایای، از جمله دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و توانایی سفر در منطقه شینگن را ارائه می‌دهد.

  بازار املاک و مستغلات ایتالیا در طول سال‌ها انعطاف‌پذیری و رشد نشان داده است و آن را به گزینه‌ای جذاب برای کسانی که به‌دنبال تضمین آینده خود هستند تبدیل کرده است. البته ثبت شرکت در ایتالیا نیز از راه‌های اخذ اقامت این کشور محسوب می‌شود که می‌توانید اطلاعات لازم را از موسسه میرداماد دریافت کنید.

  املاک و مستغلات در ایتالیا برای خارجی‌ها

  براساس گزارشات کسب‌شده، در سه ماهه اول سال 2021، شاخص بهای پروژه‌های ساختمانی خریداری‌شده با هدف مسکن یا سرمایه‌گذاری نسبت به دوره گزارش قبلی 1.7 درصد افزایش یافته است. مناطقی که بیشترین حجم معاملات برای فروش املاک و مستغلات را دارند، لومباردی و لاتزیو و شهرهای پیشرو میلان و رم هستند. قیمت املاک مورد تقاضا نیز از 100 تا 350هزار یورو متغیر است.

  طبق مقررات قانون ایتالیا در جهت خرید ملک در ایتالیا و اقامت، سه دسته از خارجی‌ها می‌توانند مالکیت املاک و مستغلات را در ایتالیا ثبت کنند:

  • افرادی که به‌طور قانونی در ایتالیا اقامت دارند و دارای مجوز اقامت موقت یا دائم هستند.
  • اشخاصی که در کشور ایتالیا اقامت ندارند اما اتباع کشورهایی هستند که با جمهوری ایتالیا قرارداد بین‌المللی دوجانبه امضا کرده‌اند که به آنها اجازه خرید ملک در خارج از کشور را می‌دهد.
  • شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا یا EFTA (انجمن تجارت آزاد اروپا) و افراد بدون تابعیت که بیش از سه سال در ایتالیا اقامت داشته‌اند.

  چه کسی ملک ایتالیایی می‌خرد و چرا؟

  بازار املاک و مستغلات در ایتالیا سرمایه‌گذارانی را جذب می‌کند که مایل به سرمایه‌گذاری مبالغ زیادی در پروژه‌های ساختمانی هستند. در شرایط رشد پایدار قیمت مسکن، چنین سرمایه‌گذاری می‌تواند سرمایه را با اجاره ملک خریداری‌شده یا فروش مجدد آن پس از چند سال افزایش دهد.

  دسته دیگری از خارجی‌ها که علاقه‌مند به اخذ اقامت از طریق خرید املاک و مستغلات هستند، طبقه متوسط هستند که اعضای آن مایل به خرید مسکن ایتالیایی با هزینه نسبتا کم در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا هستند. برعکس خرید ملک، برخی افراد به‌دنبال اخذ ویزای استارتاپ ایتالیا هستند تا به کارآفرینی در این کشور بپردازند.

  مزایای املاک و مستغلات در ایتالیا

  خارجی‌ها با هدف اقامت ایتالیا و بر اساس فاکتورهای زیر ترجیح می‌دهند در ایتالیا مسکن بخرند:

  • طیف گسترده‌ای از اشیا در بازارهای اولیه و ثانویه املاک و مستغلات
  • امکان کسب سود هنگام اجاره ملک
  • داشتن مکانی اضافی برای استراحت با تمام اعضای خانواده
  • سرمایه‌گذاری قابل اعتماد و حفظ پس انداز شخصی

  علاوه‌بر این، خرید خانه در ایتالیا مقدم بر صدور مجوز اقامت با نوع residenza elettiva (محل انتخابی اقامت) است. قانون اعطای مجوز اقامت طولانی‌مدت در ایتالیا را به خارجیانی که دارای منابع دائمی درآمد غیرفعال هستند و املاک و مستغلات اجاره یا خریداری‌شده در این کشور دارند، پیش‌بینی کرده است.

  این نوع اجازه اقامت حق اشتغال و مزایای اجتماعی در این کشور را نمی‌دهد، اما پس از پنج سال اقامت در ایتالیا، یک خارجی می‌تواند برای اجازه اقامت دائم یا شهروندی اقدام کند. با کارآفرینی در ایتالیا نیز باید اقامت گرفت. در این مورد حتما با متخصصان موسسه میرداماد مشورت کنید.

  با خرید ملک در کشور ایتالیا نمی‌توان اقامت دریافت کرد

  معایب خرید املاک در ایتالیا

  افراد زیادی به‌دنبال اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ایتالیا هستند. با این وجود، خطرات خاصی در ارتباط با خرید املاک و مستغلات برای افراد غیرمقیم ایتالیا وجود دارد که حادترین آنها جنبه مالی معامله است. ناگفته نماند:

  • نماینده ارزیابی که توسط بانک یا سازمان‌های دولتی منصوب می‌شود، اغلب ارزش ملک را کمتر از ارزش اعلام‌شده فروشنده تعیین می‌کند. در نتیجه هنگام درخواست وام مسکن با مشکل مواجه می‌شود.
  • معامله احتمال دارد به‌دلیل عدم انطباق با الزامات قانون ایتالیا، زمانی‌که خریدار شامل هیچ‌یک از دسته‌های مجاز برای خرید ملک ایتالیایی نیست، انجام نشود.
  • معاملات املاک و مستغلات به ویزا یا اجازه اقامت در ایتالیا نیاز دارد تا بتوانید ملک موردنظر را بررسی کنید و قرارداد فروش را طبق شرایط قانون منعقد سازید.

  برخی از خریداران خارجی در هنگام خرید اولین خانه در ایتالیا (Prima Casa) به مزایای مالیاتی متکی هستند که هزینه‌های ثبت نام را از 9% به 2% کاهش می‌دهد. با این‌حال، این امتیاز فقط برای ساکنان و شهروندان ایتالیا درنظر گرفته شده است. برای دریافت مزایای مالیاتی در زمان معامله، یک خارجی باید مجوز اقامت معتبر داشته باشد.

  نحوه خرید ملک در ایتالیا به عنوان یک خارجی

  خارجیانی که قصد خرید املاک در ایتالیا را دارند باید تشریفات لازم را در این فرآیند در نظر بگیرند. با کمک وکیل، می‌توانید به‌راحتی خانه خریداری کنید. خارجی‌ها این امکان را دارند تا به تنهایی یا با کمک کارگزاران در ایتالیا املاک و مستغلات را جستجو کنند.

  منابع الکترونیکی (مانند Hello Italy و Gate-away) استفاده کرد که اطلاعات مربوط به ملک برای فروش را از چندین بازار به‌طور همزمان جمع‌آوری می‌کند. اگر می‌خواهید خانه‌ای در ایتالیا بخرید، مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

  انتخاب خانه

  اولین قدم طبیعی این است که به‌دنبال خانه در ایتالیا بگردید و در اینجا از کمک متخصصان بهره‌مند خواهید شد. پلتفرم‌های مختلفی وجود دارد که با آن این امکان را دارید تا املاک موجود برای فروش را مشاهده کنید و یک مشاور املاک می‌تواند برای شما مفید باشد.

  بازرسی املاک

  بررسی املاک و مستغلات فرآیندی خواهد بود که از طریق آن اطلاعات زیادی در مورد خانه‌ای که انتخاب کرده‌اید، می‌یابید. مشکلات حقوقی نیز در صورت وجود قابل کشف است. بنابراین، می‌توانید قبل از خرید ملک مربوطه، با تماس با وکیل ملک ما در ایتالیا، ایده‌ای در مورد آن کسب کنید.

  تهیه پیش نویس قرارداد

  یک مرحله مهم از شرایط خرید ملک در ایتالیا تهیه قرارداد خریدوفروش است. باید شامل کل تاریخ ملک مربوطه، نام مالک و مبلغ پیشنهادی برای فروش باشد. در این مرحله شما این شانس را دارید که در مورد قیمت خانه موردنظر مذاکره کنید.

  واریز وجه

  پس از تعیین مبلغ، مبلغی را از کل قیمت خانه می‌پردازید. این تضمین می‌کند که ملک به نام شما انتقال می‌یابد و به همین مناسبت از فروش حذف می‌شود. وکلای موسسه میرداماد می‌توانند با مدیریت تشریفات از نظر حقوقی به شما در خرید خانه در ایتالیا کمک کنند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  امضای سند مالکیت

  قرارداد خریدوفروش توسط فروشنده و مقایسه‌کننده در مقابل دفتر اسناد رسمی امضا می‌شود. قبل از امضا، این سند یک بار دیگر بررسی خواهد شد.

  ثبت ملک

  پس از امضای قرارداد خرید املاک در ایتالیا، ثبت نام در اداره ثبت املاک ایتالیا صورت می‌گیرد. این مرحله مهم است و مالک جدید برای پرداخت هزینه‌های مربوطه کد مالیاتی دریافت می‌کند.

  مالکیت خانه در ایتالیا

  پرداخت مالیات برای ملک جدید آخرین مرحله در این فرآیند است. اتباع خارجی می‌توانند بدون اینکه مجبور به سفر به این کشور باشند، با داشتن وکالت برای چنین خریدی، وکیل ملکی را در ایتالیا بگیرند.

  بنابراین توصیه می‌شود اگر به‌عنوان فرد خارجی قصد خرید خانه در ایتالیا را دارید، جنبه‌های قانونی و تشریفات مربوط به این نوع خرید را درنظر بگیرید. علاوه‌بر این، مشاوران و کارشناسان موسسه میرداماد با ارائه خدمات حقوقی تخصصی در خدمت شما هستند.

  با خرید مسکن در ایتالیا می توان برای اخذ اقامت اقدام کرد.

  مزایای اجازه اقامت در ایتالیا

  اقامت در ایتالیا از طریق خرید ملک مزایایی به‌همراه دارد که از جمله آن‌ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • حق اقامت دائم در ایتالیا
  • بازدید از سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
  • استفاده از سیستم بیمه درمانی (SSN) Servizio Sanitario Nazionale در شرایط برابر با شهروندان ایتالیایی
  • فرصت دریافت مزایای بیکاری (برای دارندگان مجوز اقامت با اعتبار حداقل 2 سال و با نوع “residenza elettiva” صادر نمی‌شود).
  • یک روش ساده برای دریافت وام مسکن و خرید املاک و مستغلات در ایتالیا
  • دسترسی رایگان به مهدکودک‌ها و مدارس برای کودکان، فرصت ورود به کالج‌ها و دانشگاه‌ها به صورت مشترک
  • حق خرید خودرو و دریافت گواهینامه رانندگی اروپایی

  نحوه اخذ اقامت ایتالیا

  زمینه و روش اعطای مجوز اقامت ايتاليا با خريد ملك توسط قانون مهاجرت تنظیم می‌شود. دسته‌بندی‌های زیر از شهروندان خارجی این امکان را دارند تا برای اجازه اقامت در ایتالیا درخواست دهند:

  • سرمایه‌گذارانی که سهمی معادل 2 میلیون یورو در اوراق قرضه دولتی، یک میلیون یورو در سرمایه سهام شرکت‌های ایتالیایی، 500 هزار یورو در سرمایه سهام شرکت‌های نوآور نوآور یا یک میلیون یورو در پروژه‌های مهم اجتماعی داشته‌اند.
  • افراد مستقل مالی که منبع درآمد دائمی حداقل 31 هزار یورو در خارج از ایتالیا و محل اقامت ثبت شده در این کشور دارند و به فکر سرمایه گذاری در ایتالیا هستند.
  • افراد شاغل رسمی که مجوز کار معتبر دارند.

  مبنای اخذ اقامت نیز ثبت نام در دانشگاه‌های ایتالیا به شرط اتمام تحصیلات عالی در کشور مبدأ است. علاوه‌بر این، دریافت اجازه اقامت در ایتالیا از طریق الحاق خانواده، انجام تجارت یا نیاز به درمان طولانی مدت در مؤسسات پزشکی این جمهوری امکان‌پذیر خواهد بود.

  آیا املاک مبنایی برای اخذ اقامت است یا خیر؟

  خرید ملک در کشور ایتالیا به شما اجازه اقامت نمی‌دهد. با این‌حال، طبق قانون، داشتن یا اجاره ملک ایتالیایی احتمالا در برخی موارد شرط لازم برای اخذ اجازه اقامت باشد. ویزای خود حمایتی ایتالیا نیز برای آن دسته افرادی که با سرمایه‌گذاری می‌خواهند اقامت این کشور را داشته باشند، پیشنهاد می‌شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک مورد نیاز برای اخذ اجازه اقامت

  بسته‌به دلیل صدور اجازه اقامت در ایتالیا، لیست مدارک مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. در طول فرآیند درخواست، مقامات مهاجرت امکان دارد مدارک بیشتری را درخواست کنند که حق خارجی برای دریافت مجوز اقامت در کشور را تأیید کند. مدارک اصلی برای اجازه اقامت در ایتالیا عبارتند از:

  • درخواست برای اجازه اقامت موقت
  • اصل و کپی پاسپورت بین‌المللی
  • 4 عکس در سایز عکس پاسپورت
  • رسید پرداخت وظیفه دولتی
  • بیمه سلامت

  فرایند بررسی مجوز اقامت

  برای ورود قانونی به خاک کشور، متقاضی اجازه اقامت موقت باید برای ویزای D اقدام کند. درخواست اجازه اقامت همراه با سایر مدارک توسط فرد خارجی شخصا به اداره پلیس مرکزی واقع در ایتالیا ارسال می‌شود. در آنجا متقاضی داده‌های بیومتریک را می‌فرستد و گواهینامه‌ای با مهر آبی دریافت می‌کند که نشان‌دهنده تاریخ صدور مجوز اقامت موقت است. با گواهی صادرشده، فرد خارجی حق دارد تا زمانی‌که شناسه خود را دریافت کند در ایتالیا بماند.

  مجوز اقامت کشور ایتالیا ازطریق خرید ملک

  جمع‌بندی

  اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک یک گزینه محبوب برای افرادی است که به‌دنبال زندگی در این کشور هستند. این فرآیند به افراد اجازه می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در املاک، کمک به اقتصاد ایتالیا و بهره‌مندی از مزایای زندگی در یک کشور زیبا و غنی از لحاظ فرهنگی، ویزای بلند مدت دریافت کنند. البته به آن دسته افرادی که می‌خواهند از راه سرمایه‌گذاری اقامت این کشور را بگیرند، پیشنهاد می‌شود در مورد خرید اوراق قرضه دولتی در ایتالیا نیز با کارشناسان موسسه میرداماد تماس بگیرند.

  سوالات متداول

  چه کسانی می توانند در ایتالیا خانه بخرند؟

  هیچ محدودیتی برای خارجی‌هایی که قصد خرید ملک در کشور ایتالیا را دارند وجود ندارد.

  چه نوع مدارکی برای خرید ملک در ایتالیا لازم است؟

  سند مالکیت ملک، سند کاداستر، گواهی انرژی، نقشه ملک، پروانه ساختمانی و مدارک شناسایی

  آیا قبل از معامله قطعی ملک لازم است قرارداد پیش فروش داشته باشیم؟

  بله، زمانی که خریدار بر سر قیمت ملک توافق کرد و بخواهد آن را تملک کند، باید قرارداد پیش فروش تنظیم شود.

  آیا قبل از خرید ملک در کشور ایتالیا بررسی ملکی ضروری است؟

  بله، اکثر املاک تجاری و مستغلات نیاز به دقت لازم و تأییدیه‌های خاصی دارند.

  مقالات مرتبط

  خرید ملک در ایتالیا

  خرید ملک در ایتالیا

  زمانی که نوبت به اخذ اقامت ایتالیا می‌رسد، خرید ملک می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ایتالیا یک برنامه "ویزای طلایی" را ارائه می‌دهد که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد با سرمایه‌گذاری در املاک اقامت خود را دریافت کنند. اخذ...

  ثبت شرکت در ایتالیا

  ثبت شرکت در ایتالیا

  ایتالیا مشتاق جذب استعدادهای کارآفرینی است، بنابراین زمان بسیار خوبی برای ثبت شرکت در ایتالیا خواهد بود. با این‌حال، ایتالیا مقررات قانونی سختگیرانه‌ای دارد، به همین دلیل قبل از شروع یک کسب‌وکار، باید مزایا و معایب آن را بسنجید. موسسه...

  نظرات کاربران