تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ فرصتی برای ادامه تحصیل برای علاقه‌مندان به این رشته است که در کنکور موفقیت لازم را کسب نکرده‌اند. زیرا پس از سال اول تحصیل امکان ادامه دوره آموزشی در دانشگاه‌های کشورهای دیگر همچون آلمان وجود دارد. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تمام اطلاعات لازم دراین‌ خصوص را به شما منتقل خواهیم کرد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

  در این کشور تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی فقط در دانشگاه لوکزامبورگ امکان‌پذیر خواهد بود. دوره کارشناسی پزشکی شامل 6 ترم است. سال اول بیشتر دروس علوم پایه مانند زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک را پوشش می‌دهد.

  در سال دوم و سوم، یک برنامه درسی شامل دوره‌های مختلف سیستم‌های اندام و آسیب‌شناسی و همچنین دوره‌هایی با هدف توسعه ارتباطات و مهارت‌های نرم دانشجویان و چندین دوره کارآموزی در بیمارستان معرفی می‌شود.

  با تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ دانشجویان این فرصت را خواهند داشت تا سال اول خود را در این کشور به پایان برسانند و سپس تحصیلات خود را در فرانسه (34 منطقه)، بلژیک (15 منطقه) یا آلمان (3 منطقه) ادامه دهند. با این‌حال، این گزینه برای افراد با بهترین نمرات محفوظ است.

  مدرک تحصیلیلیسانس پزشکی
  مدت‌زمان3 سال برنامه تمام‌وقت / 6 ترم (180 ECTS) – امکان رفتن به دانشگاه‌های همکار در سال دوم.
  زبان‌آموزشفرانسوی (70%)، آلمانی (20%)، انگلیسی (10%)
    مدرک لازم برای اثبات زبانمدرک C1 به دو زبان فرانسوی و آلمانی موردنیاز است و امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه لوکزامبورگ وجود ندارد.
  زمان‌پذیرشاتحادیه اروپا: 1 فوریه 2023 – 11 ژوئیه 2023 غیر اتحادیه اروپا: 1 فوریه 2023 – 1 مه 2023

  مزایای تحصیل پزشکی در منطقه لوکزامبورگ

  • همکاری نزدیک با بیمارستان‌های دوک بزرگ و دانشگاه‌های شریک خارج از کشور: چندین دوره کارآموزی در موسسات مختلف این کشور سازماندهی شده است.
  • استفاده از مفاهیم آموزشی معاصر و آخرین فن آوری‌های دیجیتال: واحد شبیه‌سازی، اتاق آناتومی با میز تشریح مجازی
  • وجود تعداد کم دانشجویان در سال دوم و سوم شرایط بهینه یادگیری را فراهم می‌کند: شما این فرصت را خواهید داشت که با پزشکان توانمند کشور و همچنین با همکاران خارجی و اساتید دانشگاه‌های مختلف اروپایی گفتگو کنید.

  شرایط تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

  لطفا توجه داشته باشید که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای درخواست باید مدرک دیپلم داشته باشند. هر دانش‌آموزی که بعد از 30 آوریل سال تحصیلی جاری فارغ‌التحصیل شود نمی‌تواند برای پذیرش درخواست دهد.

  برای واجد شرایط بودن درخواست برنامه تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ باید درخواست معادل‌سازی مدرک خود را به وزارت آموزش‌وپرورش ملی، de l’Enfance et de la Jeunesse در لوکزامبورگ ارسال کنید. معادل‌سازی مدارک حداقل 6 هفته طول می‌کشد.

  متقاضیان باید این مدرک را در لحظه ارسال درخواست تحویل دهند. بنابراین توصیه می‌کنیم چند ماه قبل از درخواست در دانشگاه، مراحل را شروع کنید. اگر درخواست شما پذیرفته شود، نامه‌ای دریافت خواهید کرد که مراحل بعدی را به شما اطلاع می‌دهد.

  شما باید مجوز اقامت موقت خود (از وزارت امور خارجه) را تا 15 نوامبر ارائه دهید. سپس نامه پذیرش نهایی به شما داده می‌شود. اگر این مدارک را ارسال نکنید، در دانشگاه لوکزامبورگ نمی‌توانید ادامه تحصیل دهید. پس از پذیرش، باید برای مجوز اقامت این کشور نیز درخواست دهید. این درخواست باید حداکثر تا یکم ژوئیه مستقیما به دولت لوکزامبورگ ارسال شود.

  مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

  توصیه می‌کنیم قبل از شروع درخواست و مهاجرت به لوکزامبورگ، مدارک خود را به‌دقت آماده کنید. در زیر لیستی از اسنادی آورده شده است که معمولا به آنها نیاز خواهید داشت. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد لیست کامل اسناد موردنیاز برای رشته پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در لوکزامبورگ را در اختیارتان قرار خواهند داد تا نگرانی از بابت نقص پرونده نداشته باشید.

  • یک قطعه عکس
  • کپی شناسنامه یا پاسپورت
  • کپی گواهی بیمه درمانی مورخ ماه جاری
  • کپی از گواهی پایان دوره متوسطه
  • کپی معادل برای گواهی پایان دوره متوسطه که از لوکزامبورگ نیست.
  • کپی از ترجمه مدرک درصورتی‌که به زبانی غیر از انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی باشد.
  • کپی از ریزنمرات دقیق گواهی پایان دوره متوسطه
  • گواهی زبان برای همه زبان‌های آموزش برنامه
  • انگیزه‌نامه (توضیح اینکه چرا به رشته یا دوره‌ای که برای آن درخواست می‌دهید علاقه‌مند هستید، جزئیات اهداف شغلی خود و غیره).
  • رزومه دقیق
  • توصیه‌نامه

  زبان‌های آموزشی برای تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

  اولین زبان رسمی برای تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ فرانسوی است. با این‌حال، تمام مردم این کشور علاوه بر زبان ملی لوکزامبورگی به آلمانی و انگلیسی نیز صحبت می‌کنند. بنابراین، ارتباط در مواقع اضطراری همیشه امکان‌پذیر خواهد بود.

  اما نباید مانع زبانی را دست‌کم گرفت. تمام کلاس‌های درسی به زبان فرانسوی برگزار می‌شوند. تمامی سوالات امتحانات نیز به زبان فرانسه خواهد بود. شما به‌عنوان یک دانشجوی خارجی باید بتوانید به‌عنوان بخشی از دوره کارآموزی، متن‌های طولانی‌تر به زبان فرانسه بنویسید.

  تمام افراد باید درک زبان خود را قبل از شروع آموزش نشان دهند. البته به‌منظور بهبود مهارت‌های زبانی دانشجویان خارجی، این دانشگاه از یک دوره زبان در یک موسسه لوکزامبورگی حمایت می‌کند.

  اثبات مهارت‌های زبانی برای تحصیل در رشته پزشکی

  همه داوطلبان باید مهارت خود را در زبان‌های آموزشی برنامه پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ اثبات کنند. مهارت‌های زبانی موردنیاز برای هر برنامه در صفحه وب برنامه اختصاصی این دانشگاه بر اساس چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان‌ها (CEFR) فهرست شده است.

  صلاحیت‌های زبان برای تحصیل در لوکزامبورگ در رشته پزشکی باید توسط داوطلبان به یک یا چند مورد از روش‌های زیر مستند شود:

  • گواهی دبیرستان از مدرسه‌ای که در آن زبان‌اصلی آموزشی با زبان(های) آموزشی برنامه تحصیلی انتخاب‌شده در دانشگاه لوکزامبورگ یکسان است.
  • گواهی آزمون زبان بین‌المللی (حداکثر دو سال) برای توجیه مهارت در زبان(های) تدریس برنامه تحصیلی تعیین‌شده در دانشگاه.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  هزینه تحصیل و زندگی در لوکزامبورگ

  هزینه زندگی در این کشور بالا است و قیمت‌ها با سایر شهرهای بزرگ اروپایی بسیار نزدیک در نظر گرفته می‌شود. تعیین مقدار پول که برای زندگی در آن به محل اقامت و سبک زندگی دانشجو بستگی دارد. به‌صورت کلی در ماه اول تقریبا 1500 یورو برای بیمه درمانی، غذا، ثبت‌نام دانشگاه (دانشگاه لوکزامبورگ) نیاز خواهید داشت.

  برای وسایل و کتاب‌های آموزشی، احتمال دارد به 400 یورو در سال نیاز داشته باشید. فعالیت‌های سرگرمی می‌تواند از 150 یورو هزینه داشته باشد که شامل فیلم، رویدادهای ورزشی و سایر فعالیت‌ها می‌شود. هزینه غذا در غذاخوری دانشگاه برای هر ناهار پنج یورو است.

  هزینه خوابگاه‌های دانشجویی در بخش خصوصی می‌تواند از 380 تا 600 یورو متغیر باشد. هزینه اجاره‌خانه در خارج از دانشگاه نیز بسیار متفاوت خواهد بود. در این کشور می‌توانید مکانی را با قیمت 310 یورو پیدا کنید. برای حمل‌ونقل نیز به حدود 25 یورو در ماه نیاز خواهید داشت.

  ویزا برای تحصیل دندانپزشکی در لوکزامبورگ

  این کشور بخشی از منطقه شینگن اتحادیه اروپا است. مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی عبارتند از:

  • عکس پاسپورتی
  • گذرنامه
  • شناسنامه
  • تاییدیه پذیرش
  • بیمه درمانی که کل اقامت تحصیلی در این کشور را تحت پوشش قرار دهد.
  • شواهد مالی کافی
  • عدم داشتن سوءپیشینه کیفری
  • شواهد محل زندگی در لوکزامبورگ

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  پس از ورود، باید در شهرداری محل اقامت خود ثبت‌نام کنید و قبل از صدور مجوز کامل دانشجویی، تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید. این پروسه معمولا حدود یک ماه طول می‌کشد. ویزای تحصیلی به شما اجازه می‌دهد در طول اقامت خود در این کشور کار کنید.

  دانشجویان می توانند در حین تحصیل در این کشور تا 15 ساعت در هفته در طول ترم و 40 ساعت در هفته (تمام‌وقت) در تعطیلات کار کنند. از درآمد شما مانند یک لوکزامبورگی مالیات گرفته می‌شود.

  کار پس از تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

  این کشور یکی از کوچک‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که در اروپا حضور دارد. لوکزامبورگ بین فرانسه، بلژیک و آلمان در اروپای غربی واقع شده است. این سرزمین کوچک علاوه بر شهرت جهانی به‌خاطر غذاها، زیبایی‌های منظره و دومین تولید ناخالص داخلی در جهان، پر از ماجراها و فرصت‌های جدید برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.

  یکی از اولویت‌های سیاسی این کشور جذب استعدادها برای کار است. به همین دلیل دانشگاه‌ها شرکای زیادی دارند که از نزدیک با آنها همکاری می‌کنند تا کارآموزی و محل کار را نیز ارائه دهند. بنابراین اگر می‌خواهید در این کشور بمانید، فرصت خوبی بعد از تحصیل دارید.

  از آنجایی‌که لوکزامبورگ کشوری کوچک است، نیروی کار اصلی آن را مهاجران تشکیل می‌دهند که حدود 70 درصد می‌شوند. پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانید برای ویزای کار لوکزامبورگ اقدام کنید. برای این منظور باید قبل از خروج از کشور برای این مجوز اقدامات لازم را انجام دهید که ابتدا یک سال طول می‌کشد. پس از آن می‌توان آن را برای سه سال تمدید کرد.

  مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد با سال‌ها تجربه برای مهاجرت تحصیلی اطلاعات دقیق و به روزی را برای موفقیت در این مسیر در اختیارتان قرار خواهند داد.

  جمع‌بندی

  تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ یک تجربه غنی است. برنامه‌های دانشگاهی آن با بالاترین کیفیت، چندزبانه و کاملا استاندارد در سطح آموزش بین‌المللی هستند. علاوه بر این دانشجویان ممتاز پس از سال اول پزشکی فرصت ادامه تحصیل در دیگر دانشگاه‌های برتر اروپا را خواهند داشت.

  سوالات متداول

  تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ در کدام دانشگاه ممکن است؟

  تحصیل پزشکی فقط در دانشگاه لوکزامبورگ ارائه می‌شود.

  طول تحصیل دندانپزشکی در لوکزامبورگ چقدر در نظر گرفته می‌شود؟

  طول تحصیل رشته پزشکی سه سال است.

  آیا امکان کار پس از فارغ‌التحصیلی از رشته پزشکی در کشور لوکزامبورگ وجود دارد؟

  بله. دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند ویزای کار دریافت کنند.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

  تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ فرصتی برای ادامه تحصیل برای علاقه‌مندان به این رشته است که در کنکور موفقیت لازم را کسب نکرده‌اند. زیرا پس از سال اول تحصیل امکان ادامه دوره آموزشی در دانشگاه‌های کشورهای دیگر همچون آلمان وجود دارد....

  نظرات کاربران