همه چیز درباره کشور لوکزامبورگ

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  لوکزامبورگ قدرتمندترین کشور در اتحادیه اروپا و دومین کشور ثروتمند جهان و یکی از امن ترین کشورهای جهان است. در این مقاله کوتاه و خلاصه ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه همه چیز درباره کشور لوکزامبورگ می پردازیم.

  کشور لوکزامبورگ در یک نگاه

  پایتختلوکزامبورگ
  نام رسمیدوک اعظم لوکزامبورگ Grand Duchy of Luxembourg
  نوع حکومتدموکراسی پارلمانی در قالب سلطنت مشروطه، تنها دوک نشین بزرگ جهان
  واحد پولدلار آمریکا (یک دلار معادل 0.908 یورو)
  مساحت2.586.4 کیلومتر مربع
  جمعیت لوکزامبورگ661.700 نفر
  موقعیت جغرافیاییکشوری محصور در خشکی در اروپای غربی است. این کشور از غرب و شمال با بلژیک، از شرق با آلمان و از جنوب با فرانسه مرزهای بین المللی دارد.
  زبان رسمیزبان ملی: لوگزامبورگی (Lëtzebuergesch) زبان های رسمی: لوگزامبورگی، فرانسوی و آلمانی دیگر زبان ‌های رایج: عمدتاً انگلیسی، ایتالیایی و پرتغالی، اسلاوی یا اسکاندیناوی
  تولید ناخالص داخلی 90.532 میلیارد دلار

  استان های لوکزامبورگ

  در این کشور 3 استان وجود دارد که در مجموع به 16 کانتون تقسیم شده است:

  Diekirch

   استان Diekirch یکی از 3 استان دوک نشین بزرگ است که به 5 کانتون و 43 کمون تقسیم شده است. در غرب با استان لوکزامبورگ در منطقه والون بلژیک و از شمال با استان لیژ همسایه است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  Grevenmacher

   استان گرون ماچر یکی از 3 استان دوک نشین بزرگ و دارای بالاترین واحد اداری است. این شهر به 3 کانتون و ۲۶ کمون تقسیم شده است.

  لوکزامبورگ

  استان لوکزامبورگ یکی از 3 استان اداری عالی در دوک نشین بزرگ است که به 4 کانتون و 47 کمون تقسیم شده است.

  مهم ترین شهرهای لوکزامبورگ

  لوکزامبورگ ممکن است کشور کوچکی باشد اما قطعاً دارای شهرهای زیبایی است. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، می توانید برخی از برترین جاذبه ها و مکان های توریستی را در این کشور بیابید. لیست زیباترین شهرهای این کشور عبارت است از:

  • شهر لوکزامبورگ Luxembourg City
  • ویاندن Vianden
  • اکترناخ Echternach
  • دیکیرش Diekirch
  • لاروشت Larochette

  فرهنگ مردم لوکزامبورگ

  مردم این کشور ارزش ‌های فرهنگی خود را عمدتاً از فرانسوی‌ ها و نه همسایگان آلمانی خود می ‌دانند. وقت شناسی در جلسات، فعالیت های اجتماعی و رویدادهای فرهنگی یک ارزش مهم محسوب می شود. این کشور دارای تاریخ و فرهنگی غنی، به ویژه در موسیقی، نقاشی و عکاسی است. موزه‌ ها، سالن ‌های کنسرت، تئاترها و گالری ‌های در حال تکامل آن گواهی بر قدردانی روزافزون شهروندانش از فرهنگ است. اگرچه این کشور کوچک است، اما در فرهنگ، هنجارها، رفتار و آداب معاشرت، تنوع منطقه ای مشخصی وجود دارد. به عنوان مثال، مناطق شمالی و جنوبی گویش ها و سنت های متفاوتی دارند. مناطق شمال تأثیرات آلمانی بیشتری دارد، در حالی که مناطق جنوب تأثیرات فرانسوی بیشتری دارد.

  آب و هوای لوکزامبورگ

  آب و هوای این کشور زیبا را می توان به عنوان آب و هوای معتدل اروپای غربی اقیانوسی با زمستان های معتدل و تابستان های راحت توصیف کرد. این کشور در منطقه ای با آب و هوای خنک واقع شده است زیرا میانگین دمای هوای سالانه آن زیر 15 درجه سانتیگراد؛ 8.3 درجه سانتیگراد برای دوره مرجع 1961-1990 است. آب و هوای معتدل قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های معتدل در این کشور وجود دارد. قسمت شمالی این کشور در طول سال سردتر از جنوب است.

  اقتصاد لوکزامبورگ

  لوکزامبورگ کشوری توسعه یافته با اقتصاد پیشرفته و یکی از بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلیPPP  جهان بر اساس برآورد صندوق بین المللی پول و بانک جهانی است. شهر لوکزامبورگ در سال 1994 به دلیل حفظ استثنایی استحکامات وسیع و محله های تاریخی خود به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد. اقتصاد این کشور تا حد زیادی به بخش های بانکی، فولاد و صنعت وابسته است. بر اساس برآورد صندوق بین المللی پول در سال 2022، مردم این کشور از بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی در جهان برخوردار هستند. اگرچه این کشور در ادبیات توریستی “قلب سبز اروپا” نامیده می شود، اما سرزمین آن با منطقه ای بسیار صنعتی و صادراتی همزیستی دارد. اقتصاد این کشور کاملاً شبیه اقتصاد آلمان است.

  لوکزامبورگ دارای بالاترین حقوق و دستمزد در بین کشورهای اتحادیه اروپا است.

  لوکزامبورگ برای مهاجرت

  این کشور بالاترین حداقل دستمزد را در اتحادیه اروپا دارد و کارمندان آن حداقل 1.923 یورو در ماه حقوق دریافت می کنند. این کشور کوچک دارای کمترین جمعیت در بین کشورهای اتحادیه اروپا است. تقریبا نیمی از نیروی کار این کشور از کشور دیگری برای کار می آیند. کارگران فرانسوی (78.500)، بلژیکی ها (39.400) و آلمانی ها (39.100) اکثریت شهروندان غیر لوکزامبورگی را تشکیل می دهند که از مرز عبور می کنند. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مایل به مهاجرت به این کشور برای مدت طولانی هستند، باید برای ویزای ملی (ویزای اقامت طولانی مدت) درخواست دهند. با این حال، قبل از درخواست برای ویزای ملی، باید برای مجوز موقت اقامت درخواست دهند و سپس برای اخذ ویزای ملی اقدام کنند. دلیل مهاجرت به این کشور برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا هرچه باشد، برای تحصیل، کار و زندگی در این کشور به مجوز اقامت نیاز دارید. متقاضیان می توانند به عنوان کارمند یا خوداشتغال، دانشجو، محقق، کارآموز و کار در مشاغل دیگر اجازه اقامت دریافت کنند.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری و همه چیز درباره کشور لوکزامبورگ پرداختیم. علاوه بر این در مورد جمعیت و آب و هوای این کشور نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به لوکزامبورگ را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول درباره کشور لوکزامبورگ

  مساحت لوکزامبورگ چقدر است؟

  مساحت آن در حدود 2586 کیلومتر مربع، تقریباً به اندازه شهرستان دورست در بریتانیا و کمی کوچکتر از رود آیلند در ایالات متحده است.

  آیا لوکزامبورگ کشور پربارانی است؟

  بله. سطح بارندگی در این کشور فراوان است. میانگین میزان بارندگی در حدود 950 میلی متر است.

  زبان مردم لوکزامبورگ چیست؟

  ساکنان معمولاً سه زبانه انگلیسی، فرانسوی و آلمانی هستند، اما زبان لوکزامبورگی زبان رسمی است.

  لوکزامبورگ عضویت چه سازمان های معتبر جهانی را دارد؟

   یکی از 6 کشور موسس جامعه اقتصادی اروپا (بعدها اتحادیه اروپا) است و در سال 1999 به منطقه ارز یورو پیوست.

  اقتصاد لوکزامبورگ بر چه صنایعی استوار است؟

  اقتصاد این کشور تا حد زیادی به بخش های بانکی، فولاد و صنعت وابسته است.

  مقالات مرتبط