تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. برای بسیاری از دانشجویان ایرانی، تحصیل پزشکی در کشور خود به دلیل شرایط سخت پذیرش در کنکور سراسری یا شهریه های بالای دانشگاه های آزاد غیرممکن است. تحصیل پزشکی در ترکیه یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی و ایرانی است که می خواهند رویای خود برای پزشک شدن را محقق کنند. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در این مقاله به ارائه توضیحات لازم در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه پرداخته اند. اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور ترکیه را دارید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید، مطالعه این مقاله کمک زیادی به شما می کند. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط تحصیل رشته پزشکی در ترکیه

  دانشجویان بین المللی و از جمله ایرانی ها بنا به دلایل فراوانی تحصیل پزشکی در ترکیه را دنبال می کنند. از جمله این دلایل می توان به پایین بودن هزینه های تحصیلی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، اعتبار مدرک تحصیلی، وجود دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران، تحصیل به زبان انگلیسی و نزدیکی فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه اشاره کرد. از شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه شرکت در آزمون یوس YOS و کسب نمره لازم است. اگر دانشجویان موفق به کسب نمره لازم نشدند باید در دوره های یک ساله زبان ترکی TOMER شرکت و نمره لازم را دریافت کنند. گرچه برخی از دانشگاه های ترکیه ملاک پذیرش پزشکی را کسب نمره مورد نیاز در آزمون SAT می دانند، اما بیشتر دانشگاه ها بر نمره آزمون یوس YOS متمرکز هستند. شرایط تحصیل در رشته پزشکی کشور ترکیه عبارت است از:

  دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستانبا معدل 70%
  دارا بودن کارنامه تحصیلیبه همراه ریزنمره های عالی
  دارا بودن انگیزه نامه تحصیلیبا بیان هدف از تحصیل پزشکی در ترکیه
  دارا بودن پاسپورتبا اعتبار کافی
  پذیرش در آزمون های ورودیآزمون “Yös ترکی” یا آزمون “SAT آمریکایی” برای پزشکی دولتی
  دارا بودن مدرک زبان یا گواهی شرکت در کلاس ها و دوره های زبانزبان انگلیسی تافل یا ترکی TOMER
  گواهی پایان تحصیلات متوسطه دیپلمترجمه و تایید شده

  تحصیل پزشکی در ترکیه به شما امکان دسترسی به آزمایشگاه ‌های کلاس جهانی، آخرین پیشرفت‌ های تکنولوژیکی، فضایی مساعد برای مطالعه، آموزش و زندگی را می ‌دهد، همچنین این فرصت را خواهید داشت که درس ها را در کلاس های سطح جهانی با اساتید جهانی، پزشکان و کارشناسان ارشد در زمینه پزشکی بیاموزید. مدت زمان تحصیل پزشکی در این کشور 6 سال است.

  سال اول و دومتحصیل علوم پایه (زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، آناتومی و فیزیولوژی)
  سال سومآشنایی با بیماری ها و درمان آن ها
  سال چهارم و پنجمگذراندن دوره های کارآموزی بالینی
  سال ششمآخرین سال تحصیل پزشکی به عنوان پزشک آتی در بیمارستان دانشگاه سپری می شود. دانشجویان وظایف یک پزشک معمولی را بر عهده می گیرند. دانشجویان سال ششم «کارورز» نامیده می ‌شوند. این مرحله مقدماتی آموزش دستیاری پزشکی در کشور ترکیه است که برای کار پزشکی خود از طرف دانشگاه حقوق ماهانه اندکی دریافت می کنند.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  بسیاری از دانشجویان به دنبال مهاجرت به ترکیه و تحصیل پزشکی در این کشور هستند. دانشجویان بین المللی و از جمله ایرانی ها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه باید دوره دبیرستان را به پایان رسانده و مدرک دیپلم دوره دبیرستان را دریافت کرده باشند. از دیگر شرایط مهم برای پذیرش تحصیلی دندانپزشکی در کشور ترکیه دارا بودن ریزنمره های تحصیلی از دروس علوم پایه تجربی مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی و همچنین زبان انگلیسی است. مهم ترین شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه عبارت است از:

  دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستانبا معدل 90% برای دانشگاه های دولتی و 70% برای دانشگاه های خصوصی
  دارا بودن کارنامه تحصیلیبه همراه ریزنمره های عالی
  دارا بودن انگیزه نامه تحصیلیبا بیان هدف از تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه
  دارا بودن پاسپورتبا اعتبار کافی
  پذیرش در آزمون های ورودیآزمون “Yös ترکی” یا آزمون “SAT آمریکایی” برای دندانپزشکی دولتی
  دارا بودن مدرک زبان یا گواهی شرکت در کلاس ها و دوره های زبانزبان انگلیسی تافل یا ترکی TOMER
  گواهی پایان تحصیلات متوسطه دیپلمترجمه و تایید شده

  تحصیل در ترکیه در رشته دندانپزشکی فرصت های زیادی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند. دو روش برای دریافت نامه پذیرش از دانشکده های دندانپزشکی کشور ترکیه وجود دارد، هر دو گزینه برای دانشجویان بین المللی بسیار خوب است. یکی از گزینه ها این است که به طور مستقیم مدارک لازم را به همراه نمره آزمون YÖS  که توسط دانشگاه یک بار در سال برگزار می شود، به دانشگاه دولتی ترکیه ارسال کنید. برخی از دانشگاه های ایالتی نیز یک آزمون سالانه مشترک YÖS برگزار می کنند که دانشگاه های شرکت کننده در آن معتبر هستند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه 5 سال طول می کشد. در صورتی که دانشجو در حین تحصیل در این رشته مدرک زبان (ترکی) را دریافت نکرده باشد، این دوره به یک سال دیگر که به عنوان «سال آمادگی زبان» شناخته می شود، تمدید می شود.

  سال اول و دومتحصیل علوم پایه (زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، آناتومی و فیزیولوژی)
  سال سومآشنایی با بیماری های دهان و دندان، ترمیمی دندان، درمان های پرتودرمانی دهان و دندان، علوم بهداشتی دندان
  سال چهارمگذراندن دوره های کارآموزی بالینی
  سال پنجمکار عملی در کلینیک ها و آزمایشگاه ها

  آزمون های ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه باید در آزمون های ورودی مختلف شرکت و نمره لازم را کسب کنند. مهم ترین آزمون های ورودی پزشکی و دندانپزشکی ترکیه عبارت اند از:

  آزمون YOSآزمون YOS از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول شامل سوالات مربوط به ریاضیات، هوش و مهندسی و بخش دوم ارزیابی سطح زبان ترکی است که به هر دانشجو با توجه به تسلط خود به زبان ترکی نمره A، B و C اعطا می شود. اما آزمون YOS جامع ‌تر از آزمون SAT است و به همین دلیل بیشتر دانشگاه‌ های ترکیه این آزمون را ملاک قرار می دهند.
  آزمون SATبرخی از دانشگاه های پزشکی ترکیه آزمون دیگری به نام آزمون SATبه زبان انگلیسی را معیار پذیرش قرار می دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می توانند در آزمون SAT شرکت کرده و حداقل نمرات مورد نیاز در دانشگاه های پذیرنده SAT را برای ورود به دانشگاه کسب کنند.
  آزمون آیلتسبرای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه به زبان انگلیسی، دانشجو باید حداقل 6 نمره آیلتس را پس از قبولی در آزمون پذیرش ارائه دهد.
  آزمون ALESاین آزمون برای ورود به رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه در نظر گرفته شده است و زبان آزمون نیز ترکی است. این آزمون دو بار در سال در اردیبهشت و شهریور برگزار می شود و شامل 120 سوال در 150 دقیقه می باشد. این آزمون دارای دو بخش است که بخش اول دانش عمومی دندان و بخش دوم دانش بالینی است.
  آزمون DUSآزمون DUS در ماه می (اردیبهشت) و سپتامبر (شهریور) در ترکیه برای تخصص دندانپزشکی و تحصیل در دانشگاه های ترکیه برگزار می شود. در سال های گذشته، دندانپزشکان برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه در سطح تخصصی از طریق آزمون ALES اقدام می کردند، اما از سال 2012، آزمون DUS جایگزین شد.
  آزمون های SAT، ACT، IBدانشگاه های خصوصی در ترکیه اغلب نتایج آزمون های بین المللی SAT، ACT، IB یا سایر موارد مشابه را می پذیرند. آن ها نیازی به شرکت دانشجویان در آزمون YOS ندارند.

  در صورتی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های ترکیه هستید و می خواهید با دانشگاه های این کشور آشنا شوید، می توانید لیست دانشگاه های ترکیه را مشاهده کنید.

  STS آزمون معادل سازی مدارک پزشکی ترکیه

  آزمون STS برای معادل سازی مدارک پزشکی و دندانپزشکی برای کار پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه می باشد. این آزمون در ماه های فوریه و آگوست در پایتخت ترکیه، آنکارا برگزار می شود. حداقل یک ماه قبل از تاریخ آزمون باید در مرکز سنجش و ارزیابی ترکیه ثبت نام کنید. تاریخ ها را می توانید در وب سایت مرکز پیدا کنید: http://www.osym.gov.tr/ana-sayfa/1-0/20150828.html

  پزشکان بین المللی می توانند بیش از یک بار در این آزمون شرکت کنند، اما هزینه هر بار شرکت در آزمون STS در حدود 500 لیر ترکیه می باشد. پزشک باید مدارک را به صورت آنلاین و از طریق سایت رسمی سازمان (YÖK) بایگانی و بارگذاری کند و سپس از طریق پست ارسال و یا به صورت حضوری تحویل دهد. پس از تشکیل پرونده، ظرف مدت 4 تا 6 ماه پرونده پزشکان بررسی می شود و در صورت عدم وجود نقص در ارائه مدارک، گواهی صادر می شود. با این حال، باید در نظر داشته باشید که نتیجه آزمون STS قبل از تایید نهایی لازم است. از جمله مواردی که باید در مورد آزمون STS در نظر بگیرید:

  آزمون STS فقط کتبی است و آزمون عملی ندارد.

  آزمون STS ترکیه شرط سنی ندارد

  آزمون STS دو بار در سال برگزار می شود.

  پس از پذیرش در این آزمون، پزشک باید یک دوره اینترنی 6 ماهه در بیمارستان بگذراند و برای این کارآموزی باید حدود 300 تا 600 لیر بپردازد که اخیرا کاهش یافته است. پس از پایان دوره کارآموزی، پزشک خارجی می تواند به صورت رسمی فعالیت پزشکی خود را در ترکیه آغاز کند.

  ازمون پزشکی تخصصی ترکیه stsبرای پزشکان خارجی بدون0شرط سنی است

  TUS آزمون ورودی تخصص پزشکی در کشور ترکیه

  هدف از برگزاری این آزمون انتخاب دانشجویان واجد شرایط برای ورود به دوره دستیاری در رشته های مختلف پزشکی بوده و آزمون علمی به صورت آزمایشی برگزار می شود. این آزمون سالی 2 بار در ماه های فروردین و شهریور برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی برگزار می شود و از 2 قسمت آزمون زبان خارجی و آزمون علمی تشکیل شده است. هدف از برگزاری آزمون زبان خارجی انتخاب دانشجویان واجد شرایط برای شرکت در آزمون علمی می باشد. در آزمون زبان خارجی دانشجو باید حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند. دانشجویانی که حد نصاب آزمون زبان را کسب کنند وارد آزمون علمی دیگری می شوند که در همان روز برگزار می شود. لازم به ذکر است که پذیرش در آزمون زبان تا 2 سال اعتبار دارد و در صورتی که دانشجویی در این آزمون حد نصاب قبولی را کسب کند اما در آزمون علمی نمره قبولی کسب نکند و یا اصلا در آزمون علمی شرکت نکند، به مدت 2 سال در هر زمان برای ورود به آزمون علمی از شرکت در آزمون زبان معاف می باشد.

  آزمون های زبان برای تحصیل در رشته پزشکی

  دانشجویان بین المللی می توانند در ترکیه در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی یا ترکی تحصیل کنند. برای هر یک از این گزینه ها دانشجویان باید پس از ورود به کالج، در آزمون مهارت زبان ترکی و انگلیسی پذیرفته شوند. همچنین دانشجویان می توانند نتایج آزمون تافل، آیلتس، TÖMER- ترکی خود را برای حذف دوره مهارت زبان ارائه دهند. دوره های تئوری و دروس پزشکی در 3 سال اول به زبان انگلیسی ارائه می شوند. پس از گذراندن دوره های تئوری، دانشجویان باید در دوره های بالینی شرکت کنند. دوره های بالینی به زبان ترکی ارائه می شوند. بر این اساس دارا بودن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی و همچنین مدرک TOMER برای اثبات تسلط به زبان ترکی الزامی است.

  مدرک زبان برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه به زبان انگلیسی یا ترکی امکان پذیر است. در دانشگاه های برجسته دندانپزشکی در استانبول، آنکارا یا ازمیر دانشجویان بین المللی گزینه های زیادی برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی دارند. دانشجویانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه را دارند، باید دارای مدرک زبان ترکی  YDS، YÖKDİL یا TÖMER باشند. برای آن دسته از دانشجویانی که قصد تحصیل دندانپزشکی به انگلیسی را دارند، ارائه مدرک های مهارت زبان انگلیسی  TOEFL، IELTS و یاCAE  الزامی است.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه

  هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه و هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بر اساس نوع دانشگاه بسیار متفاوت است. هزینه های زندگی دانشجویی در ترکیه نیز ماهانه در حدود 250 دلار برای اجاره اقامتگاه دانشجویی و در حدود 300 دلار برای هزینه های خورد و خوراک می باشد. استفاده از کارت های دانشجویی وسایل حمل و نقل عمومی و بیمه درمانی دانشجویی می تواند هزینه های زندگی را تا حدود زیادی کاهش دهد. به طور کلی هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه و هزینه دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور عبارت است از:

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتیسالانه در حدود 2.000 تا 7.000 دلار
  هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصیسالانه در حدود 10.000 تا 20.000 دلار
  هزینه های تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های خصوصیسالانه در حدود 10.000 تا 25.000 دلار
  هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتیسالانه در حدود 1.000 تا 3.000 دلار

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه

  بورسیه های تحصیلی پزشکی در کشور ترکیه برای دانشجویان MED و از جمله دانشجویان در حال تحصیل در دوره پزشکی عمومی، روانپزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، داروسازی و غیره در دسترس است. برخی از مهم ترین بورسیه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه عبارت است از:

  بورسیه های پزشکی ترکیهپوشش بورسیه تحصیلی
  بورسیه تحصیلی Türkiye Burslariبورسیه تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی آموزش عالی با بودجه دولتی است که از طرف دولت ترکیه به دانشجویان بین المللی اعطا می شود.
  بورسیه تحصیلی ترکیه Türkiye Scholarshipپوشش هزینه های تحصیلی، آموزش زبان ترکی در دوره
  های زبان، هزینه اقامت دانشجویی، هزینه خرید بلیت رفت و برگشت، هزینه بیمه درمانی و خدمات بهداشتی و کمک هزینه 1000 لیر برای مقطع کارشناسی، 1400 لیر برای کارشناسی ارشد و 1800 لیر برای دکترا در هر ماه
  بورسیه دانشگاه کوچ Koç University Scholarshipبورسیه تحصیلی فول فاند با پوشش کمک هزینه ماهانه، هزینه اقامت دانشجویی، هزینه بیمه درمانی خصوصی، پشتیبانی سفر و معاف از شهریه در همه مقاطع تحصیلی
  برنامه بورسیه علوم پزشکی ابن سینا The İbni Sina Medical Sciences Scholarship Program In Turkey 2023کمک هزینه، اقامت دانشجویی، شهریه و هزینه های تحصیلی، هزینه های پزشکی، دوره زبان ترکی و حمل و نقل
  بورسیه تحصیلی دولت ترکیه برای دانشجویان بین المللی Turkish Government Graduate Scholarships For International Students 2023هزینه های اقامت دانشجویی، معافیت از شهریه و هزینه های بیمه سلامت عمومی دانشجویی

  درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه

  بسیاری از افرادی که قصد تحصیل پزشکی در ترکیه را دارند، می خواهند بدانند این شغل چقدر درآمد دارد؟ به طور کلی برای پاسخ به پرسش، درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه چقدر است؟ باید بگوییم که حقوق پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه به عوامل مختلفی مانند تخصص، سابقه کار، محل کار و نوع مطب یا بیمارستان محل کار آن ها بستگی دارد. اما طبق آمار و اطلاعات معتبر از کار در ترکیه، میزان درآمد و حقوق پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه عبارت است از:

  درآمد دندانپزشکان در ترکیه در سال 2023 حدود 10 تا 30 هزار لیر در ماه محاسبه شده است.

  میانگین درآمد دندانپزشکان در ترکیه در حدود 18.000 لیر ترکیه است که از پردرآمدترین مشاغل در ترکیه محسوب می شوند.

  میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی در ترکیه 221.000 لیر ترکیه یا 11.854 دلار است.

  حقوق و درآمد پزشکان مهاجر در ترکیه ماهانه بیش از 6.700 لیر ترکیه است.

  حداکثر حقوق و درآمد ماهانه یک پزشک در ترکیه 31.100 لیر ترکیه است.

  میزان درآمد پزشکان در ترکیه به طور متوسط ماهانه در حدود 17.300 لیر ترکیه است.

  میزان درآمد یک دندانپزشک شاغل در ترکیه معمولاً سالانه در حدود 216800 لیر ترکیه است و این می تواند از کمترین میانگین حقوق در حدود 112.760 لیر تا بالاترین میانگین حقوق 332.500 لیر متغیر باشد.

  در صورتی که به دنبال مهاجرت کاری به ترکیه هستید، می توانید با مشاوران ما در موسسه میرداماد تماس بگیرید و همچنین مقاله مربوط به آ را در سایت مطالعه فرمایید.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه

  ترکیه کشوری امن برای دانشجویان بین المللی است و بسیاری از دانشجویان برای تحصیل به ترکیه می روند، بنابراین برخی شرایط و ضوابط برای همه دانشجویان بین المللی الزامی است. بدون این شرایط، دانشجویان نمی توانند در دانشگاه های بین المللی پذیرش شوند. شرایط و مدارک کلی برای درخواست ویزای تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه عبارت است از:

  فرم تکمیل شده درخواست ویزا (VAF)

  دو عکس با پس زمینه سفید در اندازه 5*5 سانتی متر

  پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ سفر

  گواهی وضعیت درآمد (چک حقوق و گواهی مالیات دهندگان فعال)

  گواهی تمکن مالی و گردش مالی حساب بانکی

  اثبات قصد بازگشت با رزرو بلیط ترانزیت و غیره

  مدارکی دال بر اقامت امن در ترکیه (رزرو هتل، دعوت نامه و …)

  بیمه درمانی مسافرتی با پوشش 50.000 دلار آمریکا

  گواهی واکسیناسیون فلج اطفال

  اخذ ویزای تحصیلی با موسسه میرداماد

  مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی ترکیه کمک می کنند تا متقاضیان ایرانی در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. از جمله خدمات موسسه ما می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اشاره کرد. اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید. شما می توانید جهت اخذ تابعیت ترکیه نیز از مشاوران ما کمک بگیرید.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد جزئیات تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی، هزینه های تحصیلی و حقوق و درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه اطلاعات لازم ارائه شد. به منظور تسهیل روند مهاجرت تحصیلی به نرکیه و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، مشاوره با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهگشا است.

  سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه

  مهم ترین شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه چیست؟

  دارا بودن ریزنمره های تحصیلی از دروس علوم پایه تجربی مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی و همچنین زبان انگلیسی است.

  میانگین درآمد دندانپزشکان در ترکیه چقدر است؟

  میانگین درآمد دندانپزشکان در ترکیه در حدود 18.000 لیر ترکیه است که از پردرآمدترین مشاغل در ترکیه محسوب می شوند.

  میانگین درآمد پزشکان در ترکیه چقدر است؟

  میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی در ترکیه 221.000 لیر ترکیه یا 11.854 دلار است.

  مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به انگلیسی چیست؟

  دانشجویان می توانند نتایج آزمون تافل، آیلتس، TÖMER- ترکی خود را برای حذف سال مهارت زبان ارائه دهند. دوره های تئوری و دروس پزشکی در 3 سال اول به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

  مدرک زبان ترکی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به ترکی چیست؟

  دارا بودن مدرک زبان ترکی TOMER برای اثبات تسلط به زبان ترکی الزامی است.

  مقالات مرتبط

  لیست دانشگاه های ترکیه

  لیست دانشگاه های ترکیه

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های ترکیه را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، صفر تا صد امور پذیرش شما را در...

  ويزاي تحصيلي تركيه

  ويزاي تحصيلي تركيه

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان ایرانی برای تحصیل به سراغ آن می‌آیند، کشور ترکیه است. فاصله نزدیک ترکیه با کشور ایران، وجود دانشگاه‌های معتبر در این کشور، امکان تحصیل در رشته‌های مختلف در ترکیه و... از مهم‌ترین دلایلی...

  آزمون یوس

  آزمون یوس

  ترکیه به واسطه داشتن نظام آموزشی پیشرفته و دانشگاه­های معتبر دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف به خود جذب کرده است. دانش آموزان و دانشجویان ایرانی نیز به دلیل همین موارد و همچنین نزدیکی ترکیه و شباهت زیاد فرهنگ این...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  نظرات کاربران