همه چیز درباره کشور بلژیک

بلژیک کشوری زیبا در غرب قاره اروپا است که یکی از اعضا اتحادیه اروپا نیز است. پیشرفت‌هایی که این کشور در سال‌های اخیر داشته و کیفیت بالای زندگی، فرهنگ مردم بلژیک، امنیت بالا و… باعث شده تا بسیاری از افراد این سرزمین را برای زندگی انتخاب کنند. در همین راستا در این مطلب از سایت میرداماد قصد داریم تا شما را با این کشور آشنا کنیم. همچنین لازم به ذکر است که اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، می‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده کنید. این مجموعه از ابتدا تا انتها روند مهاجرت در کنار شما است تا بتوانید این فرآیند را با کمترین چالش طی کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  معرفی کشور بلژیک

  اگر بخواهیم نگاهی کلی به این کشور بیاندازیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  پایتختبروکسل
  بزرگ‌ترین شهربروکسل
  زبان‌های رسمیفرانسوی، هلندی و آلمانی
  نوع حکومتمشروطه سلطنتی
  مساحت۳۰٬۶۸۸ کیلومتر مربع
  جمعیت11،589،325 میلیون نفر
  واحد پولیورو (€)

  تاریخچه بلژیک

  تاریخ این سرزمین قبل از این که این کشور به استقلال برسد با تاریخ کشورهای همسایه اش یعنی هلند، آلمان، فرانسه و لوکزامبورگ در هم آمیخته است. در بیشتر تاریخ، این سرزمین بخشی از یک قلمرو بزرگ‌تر مثل امپراتوری کارولینژ بود یا به تعدادی ایالت کوچک‌تر تقسیم شده بود.

  جنگ‌های انقلاب فرانسه منجر به این شد که این منطقه در سال 1795 بخشی از فرانسه شود. پس از شکست فرانسوی‌ها در سال 1814، کنگره وین دو ایالت جدید به نام‌های پادشاهی متحده هلند و دوک نشین بزرگ لوکزامبورگ را ایجاد کرد. هلند جنوبی در جریان انقلاب 1830 شورش کرد و دولت مدرن بلژیک را تأسیس کرد که در کنفرانس لندن در سال 1830 رسمیت یافت. اولین پادشاه این سرزمین، لئوپولد اول، در سال 1831 تاج و تخت را به دست گرفت. این کشور در چندین جنگ از جمله جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم و بحران کنگو درگیر بوده و پس از جنگ این کشور توانست پیشرفت فوق العاده ای کند. این کشور دارای جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی فراوان بوده و این موضوع باعث شده تا این کشور تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری محبوب شود. تاریخچه این کشور به دلیل موقعیتش در چهارراه اروپا و درگیر شدن در بسیاری از جنگ‌های بزرگ شکل گرفته است. با این وجود امروزه این کشور، مرفه و با امنیت بالا است.

  جغرافیای کشور بلژیک

  اگر بخواهیم در مورد جغرافیا این سرزمین صحبت کنیم باید گفت که این کشور که مساحت کمی نیز دارد، در غرب اروپا قرار دارد. این منطقه از شمال با هلند، از شرق با آلمان، از جنوب شرقی با لوکزامبورگ و از جنوب و جنوب غربی با فرانسه همسایه است.

  این کشور به سه منطقه تقسیم می‌شود:

  • فلاندر
  • والونیا
  • منطقه پایتخت

  مساحت و جمعیت بلژیک

  به منظور بررسی مساحت و جمعیت این سرزمین باید گفت که مساحت این کشور 30528 کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن تا سال 2023، 11،589،325 نفر سرشماری شده است. تراکم جمعیتی این سرزمین، 376 نفر در هر کیلومتر مربع است.

  جاذبه‌های دیدنی بلژیک

  در این کشور شاهد جاذبه‌های گردشگری مختلفی هستیم. اگر بخواهیم شما را با برخی از برترین جاذبه‌های این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Grand Place، بروکسل
  • Atomium، بروکسل
  • Manneken Pis، بروکسل
  • ایستگاه مرکزی آنتورپ
  • شهر بروژ
  • شهر گنت
  • واترلو
  • کاخ سلطنتی، بروکسل
  • موزه‌های سلطنتی هنرهای زیبا، بروکسل
  • دهکده شکلات، بروکسل
  • قلعه Gravensteen، گنت
  • گلخانه‌های سلطنتی لاکن، بروکسل
  • موزه هورتا، بروکسل
  • پارک Cinquantenaire، بروکسل
  • کلیسای جامع سنت مایکل و سنت گودولا، بروکسل
  • ناقوس بروژ
  • کاخ سلطنتی آنتورپ
  • کلیسای جامع سنت باوو، گنت
  • تالار شهر لوون
  • منطقه آردن

  پایتخت و شهرهای بزرگ کشور بلژیک           

  به منظور معرفی پایتخت و شهرهای بزرگ این منطقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  بروکسل

  پایتخت این کشور، شهر بروکسل است که بزرگ‌ترین شهر در این سرزمین نیز محسوب می‌شود. بروکسل در مرکز این کشور واقع شده و چندین نهاد مهم از جمله اتحادیه اروپا و ناتو را در خود جای داده است.

  بروکسل یکی از مهم‌ترین شهرهای اروپا است.

  آنتورپ

  آنتورپ شهری در شمال فلاندر است و دومین شهر بزرگ این کشور نیز به حساب می‌آید. این شهر به دلیل داشتن بندر، وجود الماس در آن و معماری تاریخی خود شناخته شده است.

  گنت

  گنت شهری در منطقه شمالی فلاندر است. گنت شهری تاریخی است که به دلیل کانال‌های زیبا، معماری قرون وسطایی و فرهنگ پر جنب و جوش مردمش شناخته شده است.

  شارلوا

  شارلوا شهری در منطقه جنوبی والونیا است. شارلوا یک شهر صنعتی است که به دلیل تولید فولاد و استخراج زغال سنگ شناخته شده است.

  لیژ

  یکی دیگر از شهرهای مهم در این کشور، لیژ است. این شهر در منطقه شرقی والونیا قرار گرفته و شهری فرهنگی و تاریخی است که به دلیل معماری، موزه‌ها و جشنواره‌هایش شناخته شده است.

  بروژ

  بروژ یکی از شهرهای مهم در منطقه شمالی فلاندر است. بروژ شهر زیبایی با معماری قرون وسطایی است که به دلیل کانال‌ها، خیابان‌های سنگ فرش شده و ساختمان‌های تاریخی اش شناخته شده است.

  انواع روش های مهاجرتی

  مذهب و زبان مردم بلژیک

  این سرزمین، کشوری متنوع با چندین زبان رسمی و تنوع مذهبی است. زبان مردم بلژیک هلندی، فرانسوی و آلمانی است. زبان هلندی توسط اکثریت مردم در فلاندر، منطقه شمالی این کشور صحبت می‌شود. این در حالی است که زبان فرانسوی توسط اکثریت جمعیت در والونیا، منطقه جنوبی صحبت می‌شود. همچنین زبان آلمانی نیز توسط اقلیت کوچکی از جمعیت این کشور، عمدتاً در بخش شرقی کشور صحبت می‌شود. علاوه بر زبان‌های رسمی، انگلیسی نیز به طور گسترده در این کشور، به ویژه در مناطق شهری صحبت می‌شود.

  همچنین اگر بخواهیم در مورد دین در این کشور صحبت کنیم باید گفت که مردم این کشور عمدتاً مسیحی هستند و اکثریت مردم این کشور نیز کاتولیک هستند. البته در سال‌های اخیر، تعداد افرادی که خود را مذهبی می‌دانند در این کشور کاهش پیدا کرده و به طوری که تعداد افرادی که خود را آگنوستیک یا بی دین می‌شناسند در این کشور رو به افزایش هستند. این سرزمین همچنین دارای جمعیت مسلمان کمی است که عمدتاً مهاجران شمال آفریقا و خاورمیانه ای هستند.

  اگر شما نیز جز افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده کرده و به بهترین شکل ممکن، به این کشور زیبا مهاجرت کنید.

  آب و هوای بلژیک

  اگر بخواهیم در مورد آب و هوای بلژیک صحبت کنیم باید گفت که این کشور دارای آب و هوای معتدل دریایی است که حرارت ملایم، بارندگی متوسط و رطوبت بالا در طول سال است. آب و هوا این منطقه تحت تأثیر دریای شمال است که باعث تعدیل دما و افزایش رطوبت در این سرزمین شده است.

  آب و هوا بلژیک معتدل است.

  زمستان‌های این کشور آب و هوا معتدلی داشته و میانگین دمای آن بین 0 تا 8 درجه سانتی گراد است. بارش برف به خصوص در منطقه آردن رایج است. فصول بهار و پاییز در این منطقه عموماً معتدل و دلپذیر بوده و میانگین دمای آن بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد است. تابستان‌های این منطقه معمولاً خنک و معتدل بوده و میانگین دمای آن بین 15 تا 25 درجه سانتی گراد است.

  اقتصاد بلژیک

  اگر به دنبال سرمایه گذاری در بلژیک هستید باید با اقتصاد این کشور آشنا شوید. به منظور بررسی اقتصاد این کشور باید گفت که در این سرزمین شاهد یک اقتصاد بازار آزاد هستیم که به شدت به تجارت و ارائه خدمات وابسته است. این کشور از نظر استراتژیک در قلب اروپا قرار دارد و این ویژگی آن را به یک مرکز حمل و نقل مهم و دروازه ای به بازار اروپا تبدیل کرده است.

  اقتصاد این کشور با نیروی کار بسیار ماهر و تحصیل کرده، نوآوری و پایگاه صنعتی متنوع شهر دارد. اگر بخواهیم شما را با بخش‌های اصلی اقتصاد این کشور آشنا کنیم باید گفت که ارائه خدمات بخش بزرگی از اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد. در مورد مهاجرت کاری به بلژیک می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

  ارائه خدمات بیش از دو سوم تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده و شامل امور مالی، حمل و نقل و گردشگری می‌شود. بخش دیگری از اقتصاد این کشور، تولید می‌شود. این کشور شرکت‌های فعالی در حوزه مواد شیمیایی، داروسازی، فرآوری مواد غذایی و منسوجات دارد.

  لازم به ذکر است که اگر چه کشاورزی تنها بخش کوچکی از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد، با این حال این کشور به تولید محصولاتی چون سیب زمینی، چغندر قند و میوه‌ها شهرت داشته و به دلیل تولید شکلات و آبجو با کیفیت بالا شناخته می‌شود.

  موضوع دیگری که در مورد اقتصاد این کشور باید بدانید این است که این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه یورو است و اقتصاد آن با بقیه کشورهای اتحادیه اروپا یکپارچه شده است. این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار توسعه یافته، سیستم مالیاتی رقابتی و نیروی کار ماهر است که آن را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاری خارجی تبدیل می‌کند. با این حال، این کشور همچنین با چالش‌های مربوط به بدهی عمومی بالا، پیری جمعیت و هزینه بالای زندگی مواجه است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت به بلژیک

  اگر قصد مهاجرت به بلژیک را دارید، نیاز است تا مراحل قانونی را طی کرده تا بتوانید با کمترین مشکل وارد این کشور شوید. یکی از برترین مجموعه‌های فعال در حوزه ارائه خدمات مهاجرتی، موسسه میرداماد است. این مجموعه با تیم وکلاء خبره و متخصص خود در طول مسیر مهاجرت در کنار شما است.

  حرف آخر

  در این مطلب شما را با کشور بلژیک آشنا کرده و تلاش کردیم تا هر آن چه در مورد این کشور باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه دهیم. همچنین در انتها شما را با موسسه مهاجرتی میرداماد آشنا کردیم و بیان کردیم که چگونه می‌توانید با کمک این موسسه به این کشور مهاجرت کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سوالات متداول

  زبان رسمی کشور بلژیک چیست؟

  فرانسوی، هلندی و آلمانی زبان رسمی این کشور است.

  آب و هوای بلژیک چگونه است؟

  این کشور دارای آب و هوای معتدل دریایی است که حرارت ملایم، بارندگی متوسط و رطوبت بالا در طول سال است.

  مهم‌ترین شهرهای بلژیک کدام اند؟

  بروکسل، آنتورپ، گنت، شارلوا، لیژ و بروژ مهم‌ترین شهرهای این کشور هستند.

  مقالات مرتبط