تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

اگر می‌خواهید در کشوری با آموزشی پیشرفته و فرصت‌های علمی و حرفه‌ای عالی در رشته پزشکی تحصیل کنید، سوئد انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. این کشور یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی در زمینه بهداشت و پزشکی به‌حساب می‌آید. تحصیل پزشکی در سوئد 5 سال زمان می‌برد و آموزش آن بیشتر به زبان سوئدی است.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  تحصیل در رشته پزشکی در سوئد به شرح زیر است:

  طول تحصیل: مدت‌زمان لازم برای تحصیل در رشته پزشکی این کشور 5 سال است و دانشجویان پس از گذراندن این دوره باید یک دوره ۱۸ماهه کارآموزی را نیز بگذرانند.

  تحصیل رشته پزشکی ودندانپزشکیدر کشور سوئد 5سال زمان می برد

  زبان و آزمون ورودی: دانشجویانی که برای تحصیل پزشکی در سوئد اقدام می‌کنند باید به زبان سوئدی یا انگلیسی تسلط داشته باشند و یک آزمون ورودی را پشت سر بگذارند. نکته مثبت تحصیل پزشکی سوئد امکان تحصیل در دوره‌های زبان در خود این کشور است.

  معدل و نمرات دوره دبیرستان: یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل پزشکی در سوئد کسب سطح بالای نمرات در طول دبیرستان است. اکثر دانشکده‌های پزشکی از متقاضیان می‌خواهند که دبیرستان را با نمرات بالا به پایان برسانند، به‌ویژه در دروس علوم مانند زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک.

  تجربه کاری: برخی از دانشکده‌های پزشکی ممکن است شرایط اضافی مانند سطح معینی از تجربه کاری یا تجربه داوطلبانه در یک محیط مراقبت‌های بهداشتی داشته باشند.

  توصیه‌نامه: برخی از دانشکده‌های پزشکی نیز ممکن است از متقاضیان بخواهند که بیانیه شخصی یا توصیه‌نامه ارسال کنند.

  مراحل تحصیل پزشکی در سوئد

  همان‌طور که گفته شد مدت‌زمان تحصیل در سوئد در رشته پزشکی با سایر دانشگاه‌ها متفاوت است. زیرا در اکثر دانشگاه‌ها تحصیل در این رشته حدود 5 سال و نیم یا معادل 11 ترم طول می‌کشد. به همین دلیل طول دوره پزشکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کوتاه‌تر در نظر گرفته می‌شود.

  دروس تحصیل پزشکی در سوئد به زبان سوئدی تدریس می‌شود و برخی از دانشگاه‌ها در هنگام درخواست به تسلط به زبان سوئدی نیاز دارند. بنابراین دانشجو باید قبل از درخواست در دانشگاه‌های سوئد موضوع مطالعه زبان را در نظر بگیرد.

  دانشجو اغلب باید یک امتحان پزشکی را بگذراند که او را واجد شرایط ورود به دانشکده پزشکی می‌کند. این امتحان معمولا به زبان سوئدی است. متقاضی پس از پذیرش در دانشکده پزشکی، سال‌های اول خود را به فراگیری علوم پایه پزشکی مانند ایمونولوژی، پزشکی، آناتومی و… می‌گذراند و پس از آن تحصیلات خود را با موضوعات تخصصی بالینی همراه با تورهای عملی در بیمارستان‌ها به پایان می‌رساند.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئد

  تحصیل دندانپزشکی در سوئد شامل یک دوره پنج‌ساله است که باید به‌صورت تمام‌وقت آن را بگذرانید. این دوره‌ها در دوره‌های جراحی‌های دندان‌پزشکی، پزشکی عمومی و کلینیک‌های دندان‌پزشکی برگزار خواهد شد.

  این دوره‌ها به زبان سوئدی ارائه می‌شوند. متقاضی برای تحصیل رشته دندانپزشکی در این کشور باید مدرک زبان سوئدی داشته باشد. دوره‌های بهداشت دهان و دندان نیز در دانشگاه‌های کشور سوئد وجود دارد. این دوره‌ها به‌صورت تمام‌وقت و به مدت سه سال تحصیلی ارائه می‌شوند. در پایان دوره مدرک به‌عنوان گرایش بهداشت دندان برای دانشجو صادر می‌شود.

  شرایط سنی تحصیل در رشته پزشکی در سوئد

  سوئد یکی از کشورهایی است که متقاضیان باید از سن مناسبی برای تحصیل و همچنین اخذ ویزای تحصیلی برخوردار باشند. اخذ ویزا از کشورهای مختلف از جمله سوئد در‌حال‌حاضر می‌تواند بسیار سخت باشد. دانشجویانی که به تحصیل رشته پزشکی در این کشور مایل هستند، نباید گپ تحصیلی زیادی داشته باشند. بنابراین افراد علاقه‌مند به تحصیل پزشکی در سوئد باید دارای مدرک دیپلم ۱۲ساله (دبیرستان) و گپ تحصیلی حداکثر 3 تا 4 سال پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان برخوردار باشند.

  شما می‌توانید از‌طریق قسمت پرسش‌وپاسخ در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در اسرع ‌وقت پاسخ‌گوی شما خواهند بود.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد به زبان فنلاندی یا سوئدی

  زبان رسمی و تنها زبان تدریس و تحصیل پزشکی در سوئد فقط زبان سوئدی است و دانشجو تا زمانی که به زبان سوئدی یا فنلاندی تسلط نداشته باشد قادر به تحصیل نخواهد بود. زیرا تمامی برنامه‌های آموزشی به این زبان تدریس می‌شود.

  برای فراگیری و تسلط به این زبان دو گزینه زیر قبل از تحصیل پیشنهاد می‌شود:

  • زبان سوئدی را یاد بگیرید و به آن مسلط شوید، سپس برای پذیرش و تحصیل پزشکی در سوئد اقدام کنید.
  • در طول اقامت خود در یک دوره زبان سوئدی ثبت‌نام شوید و سپس تحصیلات دانشگاهی را ادامه دهید.

  موسسات دانشگاهی مانند کارولینسکا هیچ دوره آموزشی به زبان سوئدی ارائه نمی‌دهند. بنابراین به دانشجویان خارجی که مدرک TISUS به زبان سوئدی ندارند، توصیه نمی‌کنیم که برای پذیرش دانشگاه از دانشگاه یا کالج‌های پزشکی سوئد اقدام کنند.

  زبان رسمی وتنها زبان تدریس و اموزش زبان سوئدی است

  TISUS (آزمون سوئدی برای مطالعات دانشگاهی)

  آزمون TISUS یا (تست به زبان سوئدی برای مطالعات دانشگاهی) آزمونی ویژه است که توانایی‌های زبانی دانشجویان خارجی را در زبان سوئدی می‌سنجد. این آزمون از سه بخش خواندن، نوشتن و گفتار تشکیل می‌شود.

  آزمون خواندن و نوشتن به‌صورت کتبی است، درحالی‌که بخش گفتاری با استفاده از آزمون شفاهی تست می‌شود. این آزمون چندین بار در سال برگزار خواهد شد و دانشجویان خارجی که به شرکت در این آزمون در خارج از سوئد مایل هستند، باید به سفارت‌ها و کنسولگری‌های سوئد در کشور خود مراجعه کنند.

  دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در سوئد مایل هستند باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. هزینه ثبت‌نام برای آزمون مذکور در داخل سوئد 1600 کرون و در خارج از این کشور 2000 کرون است. این آزمون با تافل و آیلتس تفاوت دارد و قبولی یا عدم موفقیت دانشجو در امتحان با کلمه (قبولی، مردود) بدون ذکر نمره یا معدل مشخص خواهد شد.

  دانشگاه‌های سوئد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

  دانشگاه‌های سوئد در سطح بین‌المللی رتبه‌بندی شده‌اند و دانشکده‌های پزشکی این دانشگاه‌ها از جایگاه بسیار خوبی در جهان برخوردار هستند. بنابراین تحصیل پزشکی در سوئد می‌تواند گزینه خوبی برای دانشجویانی باشد که سطح علمی و رتبه بین‌المللی دانشگاه برایشان مهم است. دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در سوئد مایل هستند این امکان را خواهند داشت که در دانشگاه‌های پزشکی زیر ثبت‌نام کنند:

  نام دانشگاهشهررتبه جهانی QS 2023
  کارولینسکااستکهلم10
  لوندشهر لوند استان اسکانیا80
  گوتنبرگگوتنبرگ95
  اوپسالااوپسالا69
  اومئواومئو191
  لینشوپینگلینشوپینگ238
  اوربرواوربرو501 – 550
  مالمومالمو601 – 650

  برترین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی سوئد

  برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی در سوئد در زیر معرفی شده‌اند.

  دانشگاه کارولینسکا

  موسسه کارولینسکا یکی از دانشگاه‌های پیشرو پزشکی است. چشم‌انداز دانشگاه کمک به بهبود سلامت انسان از‌طریق تحقیق و آموزش است. این دانشگاه 40 درصد از کل تحقیقات آکادمیک انجام‌شده در سوئد را به عهده دارد. این موسسه در سال 1810 به‌عنوان مرکز آموزشی برای جراحان نظامی تاسیس شد و در رتبه‌بندی QS 2023 در رتبه 10 قرار دارد.

  موسسه کارولینسکا که در استکهلم واقع شده است، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی در جهان به‌حساب می‌آید و یک دوره کارشناسی شش‌ساله در رشته پزشکی ارائه می‌دهد. این برنامه به زبان سوئدی تدریس می‌شود و برای دانشجویان بین‌المللی آزاد است.

  دانشکده پزشکی دانشگاه اوپسالا

  این دانشگاه که در سال 1477 تاسیس شد، قدیمی‌ترین دانشگاه در سوئد و منطقه نوردیک است. برنامه‌های این دانشگاه نه‌تنها بر شغل بلکه بر تحقیق نیز تمرکز دارند.

  دانشگاه اومئو

  دانشگاه اومئو در سال 1965 تاسیس شد تا یکی از دانشگاه‌های پیشرو در سوئد و جهان باشد. این دانشگاه  یک موسسه آموزشی تحقیقاتی و دولتی است که تقریبا 31 هزار دانشجو و 4200 عضو علمی دارد.

  دانشکده پزشکی آن دارای 13 بخش و 7 موسسه تحقیقاتی است و از برنامه درسی U2007 پیروی می‌کند که به‌نوبه خود تکنیک‌های روش موردی، آموزش سنتی و یادگیری مبتنی‌بر مسئله را شامل می‌شود.

   دانشگاه لینشوپینگ

  این دانشگاهبا رتبه 238 در رتبه‌بندی دانشگاه QS امسال، یکی از بزرگ‌ترین موسسات آموزشی در سوئد به‌شمار می‌آید که بیشترین تعداد برنامه‌های مدرک حرفه‌ای را در زمینه‌های پزشکی ارائه می‌دهد. تاسیس این دانشگاه به سال 1975 برمی‌گردد.

  دانشگاه گوتنبرگ

  دانشگاه گوتنبرگ که در سال 1891 تاسیس شد و سومین دانشگاه قدیمی سوئد است. در‌حال‌حاضر این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه در منطقه اسکاندیناوی به‌حساب می‌آید.

  دانشکده علوم پزشکی دانشگاه اوربرو

  این دانشگاه نسبتا جوان در سال 1977 تاسیس شد. دانشگاه اوربرو در ابتدا یک کالج کوچک بود. این موسسه آموزش عالی در سال 1999 گسترش یافت و با تبدیل به دانشگاه برای اولین‌بار در سال 2011 در برنامه پزشکی خود دانشجو پذیرفت.

  دانشکده پزشکی دانشگاه لوند

  این دانشگاه در سال 1666 پس از میلاد تاسیس شد. دانشگاه لوند یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های سوئد به‌حساب می‌آید که در منطقه جنوبی استان اسکانیا قرار دارد.

  بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  اکثر دانشگاه‌های سوئد هر‌ساله بورسیه‌های زیادی به دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ارائه می‌دهند. علاوه‌بر بورسیه‌های مختلف در دانشگاه‌ها در جدول زیر بهترین بورسیه‌های تحصیل رشته‌های پزشکی در کشور سوئد آورده شده است:

  بورسیه‌های دولت سوئدمیزان پوشش
  Swedish Institute Scholarships for Global Professionalsپوشش هزینه‌های زندگی و بیمه
  Visby Scholarships9000 کرون در ماه برای پوشش هزینه‌های زندگی، بیمه و تحصیل
  Blinking Institute of Technology Scholarshipپرداخت 50 درصد از هزینه‌های تحصیلی
  Chalmers IPOET Scholarshipsپرداخت 75 درصد از هزینه‌های تحصیلی
  بورسیه تحصیل پزشکی وندانپزشکی در سوئد

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  سوئد یکی از گران‌ترین کشورهای اروپایی است.

   بنابراین دانشجویان باید در هزینه‌ها بسیار مراقب باشند. هزینه تحصیل پزشکی در سوئد در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آن تفاوت زیادی با یکدیگر دارد.

   به‌طورکلی هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی بین 4000 تا 10 هزار یورو متغیر است و این مبالغ در دانشگاه‌های خصوصی نیز بیشتر خواهد بود. هزینه‌های سالانه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی سوئد به 18 هزار تا 24 هزار یورو می‌رسد.

  تحصیل دندانپزشکی در سوئد رایگان نیست و دانشجویان در‌صورت تحصیل در دانشگاه‌های دولتی یا خصوصی باید هزینه‌های تحصیل را پرداخت کنند. دندان‌پزشکی در سوئد به‌دلیل نیاز بازار کار به این رشته، گران‌تر از سایر تخصص‌های پزشکی است. دانشجویان به پرداخت سالانه 5000 تا 11 هزار یورو به دانشگاه ملزم هستند.

  هزینه‌های تحصیل در سوئدمقدار
  هزینه درخواست900 کرون معادل 90 یورو
  هزینه اتحادیه دانشجویی50 تا 300 کرون معادل 5 تا 30 یورو
  شهریه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی18 هزار تا 24 هزار یورو در سال
  شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی4000 تا 10 هزار یورو در سال
  هزینه تحصیل دندانپزشکی در سوئد در دانشگاه‌های دولتی5000 تا 11 هزار یورو در سال

  هزینه زندگی دانشجویی در سوئد

  متاسفانه زندگی در سوئد برای دانشجویان گران خواهد بود. به‌طور متوسط برای هزینه‌های زندگی به 8568 کرون یا 818 یورو در ماه نیاز خواهند داشت، البته بیشتر این هزینه صرف اجاره اقامت آن‌ها می‌شود، اما میزان دقیق این هزینه‌ها به عادت‌های زندگی دانشجو نیز بستگی دارد. در کل دانشجویان در ماه به بودجه‌ای حداقل بین 700 تا 1200 یورو نیاز دارند.

  بودجه دانشجویی ماهانه شما برای هزینه‌های زندگی در سوئد به شرح زیر خواهد بود:

  وعده‌های غذایی2000 کرون معادل 900 یورو
  اجاره‌خانه4170 کرون معادل 400 یورو
  حمل‌ونقل550 کرون معادل 30 یورو
  تلفن و اینترنت300 کرون معادل 30 یورو
  کتاب‌های درسی750 کرون معادل 70 یورو

  همچنین میانگین هزینه‌های زندگی ماهانه به تفکیک شهرها به شرح زیر است:

  گوتنبرگ و استکهلم1250 یورو
  لینکوپینگ و لوند850 یورو
  اوپسالا750 تا 1200 یورو

  برای اقامت در سوئد چقدر باید بودجه داشته باشید؟

  انواع اقامتگاه‌های موجود برای دانشجویان بین‌المللی بر‌اساس دانشگاه و شهر متفاوت خواهد بود. دانشگاه موردنظر شما ممکن است مسکن دانشجویی در اختیارتان قرار بدهد. برای زندگی در خوابگاه می‌توانید به‌طور متوسط 240 تا 620 یورو در ماه پرداخت کنید.

  گزینه دوم اجاره یا اشتراک آپارتمان است. برای این نوع محل اقامت بین 350 تا 700 یورو در ماه نیاز خواهید داشت. هزینه‌های مسکن دانشجویی در شهرهای بزرگ‌تر مانند استکهلم بیشتر خواهد بود.

  هزینه حمل‌ونقل در سوئد چقدر است؟

  همه در سوئد حمل‌ونقل عمومی را برای مسافت‌های کوتاه ترجیح می‌دهند. هزینه حمل‌ونقل عمومی برای دانشجویان خارجی 40 تا 55 یورو در ماه می‌شود. به همین ترتیب، می‌توانید یک دوچرخه برای حمل‌ونقل انتخاب کنید و حدود 110 یورو برای آن بپردازید.

  مدارک لازم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  برای پذیرش و تحصیل پزشکی در سوئد دانشجویان باید ریزنمرات تحصیلی خود را همراه با مدرک زبان ارسال کنند. دانشگاه با بررسی و پذیرش مدارک دانشجو، تاییدیه‌های لازم را برای پذیرش تحصیلی او صادر می‌کند. مدارک موردنیاز برای تحصیل پزشکی در سوئد به شرح زیر است:

  • عکس پرسنلی سایز 4*3
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی شامل شناسنامه
  • انگیزه‌نامه تحصیل
  • توصیه‌نامه اساتید
  • مدرک زبان معتبر با نمره قابل‌قبول
  • گواهی‌نامه و نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه
  • ارائه تعدادی مقاله علمی و پژوهشی (ISI)
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی

  شرایط ویزای تحصیلی سوئد

  دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد باید مدارک خود را به‌ترتیب بسیار دقیق، صحیح و در موعد مقرر به سفارت تحویل دهند. یکی از مهم‌ترین موارد ارائه گواهی تمکن مالی کافی و همچنین ارائه مدارک تحصیلی به افسر ویزا است.

  به‌صورت کلی می‌توان گفت در فرآیند ویزای تحصیلی، شرط سنی برای دانشجویان، شرایط تحصیل، زبان، پذیرش دانشجو و در نهایت توانایی مالی بسیار مهم ارزیابی می‌شود.

  مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی سوئد عبارت‌اند از:

  • فرم‌های درخواست ویزای تحصیلی
  • پاسپورت معتبر برای متقاضی
  • عکس سایز پاسپورتی
  • شناسنامه
  • نامه پذیرش از دانشگاه معتبر
  • مدرک زبان با سطح مشخص
  • گواهی اقامت در سوئد به‌صورت قرارداد یا نامه اقامت
  • اثبات تمکن مالی و تمکن مالی متقاضی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  شرایط ویزای تحصیلی سوئد

  کار پس از تحصیل پزشکی در سوئد

  قابل ‌ذکر است که رشته تخصصی پزشکی در سوئد در مدت 5 سال و نیم تدریس می‌شود. پس از پایان این مدت دانشجو به گذراندن دوره یک‌و‌نیم‌ساله بین اقامت و کار ملزم خواهد شد. کار دانشجو تحت نظارت اساتید خواهد بود تا بتواند شرایط لازم را برای دریافت تاییدیه و پروانه پزشکی را به دست آورد.

  دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در سوئد می‌توانند وارد بازار کار شوند و در‌صورت داشتن درآمد کافی مجوز کار (ویزای کار سوئد)را دریافت کنند که به اقامت دائم آن‌ها منجر می‌شود. بنابراین برای ورود به بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی باید مراقب نرخ بیکاری در کشور و نرخ مهاجرت به سوئد بود.

  سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی و عضو اتحادیه اروپا و شنگن است و این خود می‌تواند امید زیادی را برای دانشجویان ایجاد کند. زیرا آن‌ها می‌توانند نه‌تنها در سوئد بلکه در کل اتحادیه اروپا شغلی پیدا کنند.

  نرخ بیکاری در سوئد پایین است و این خود نکته مثبتی به‌حساب خواهد آمد. نیاز بازار کار به تخصص‌های پزشکی و علوم پزشکی نیز بسیار بالا است. این امر دانشجویان را پس از اتمام تحصیل به سمت ورود به بازار کار سوق می‌دهد.

  در صورتی که میخواهید درباره مهاجرت کاری به سوئد اطلاعات کسب کنید به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه نمایید.

  آزمون استعداد و تمرین حرفه پزشکی در سوئد

  دانشجو پس از اتمام تحصیل پزشکی در سوئد باید در آزمون صلاحیت شرکت کند و در آن قبول شود. این آزمون آخرین مرحله برای دانشجو شدن از‌نظر پزشکی، علمی و تحصیلی محسوب می‌شود.

  دانشجویان پزشکی می‌توانند تا 3 بار برای به‌دست‌آوردن بالاترین رتبه، در عرض 5 سال از تاریخ اولین امتحان خود در این آزمون شرکت کنند. آزمون مهارت در دو بخش برگزار می‌شود که به شرح زیر است.

  بخش آزمون نظری

  این امتحان به زبان سوئدی انجام می‌شود و 3 بخش را در بر می‌گیرد:

  • بخش بالینی و پیش‌بالینی شامل 140 سوال چندگزینه‌ای
  • بخش بالینی شامل حدود 25 وضعیت پاتولوژیک با سوالات مربوط به آن‌ها
  • بخش علوم شامل 15 سوال به زبان انگلیسی

  بخش آزمون تئوری

  بخش آزمون تئوری در عرض یک روز تکمیل می‌شود. این آزمون 6 ساعت مطالعه را در بر خواهد داشت. شما به‌عنوان یک دانشجوی پزشکی برای قبولی در آزمون تئوری باید به بیشتر سوالات پاسخ درستی بدهید.

  بخش آزمون عملی

  این قسمت از آزمون معمولا به‌مدت دو روز ادامه دارد و توانایی دانشجو را برای کار و عمل به‌عنوان پزشک در تمام شرایط ممکن می‌سنجد. قبولی در آزمون بخش نظری پیش‌نیاز پیشرفت و شرکت در آزمون عملی است.

  قسمتی از آزمون نیز به معاینه بالینی ساختاریافته اختصاص داده می‌شود. این تست کلیه موارد بالینی احتمالی مانند (سوابق بیمار، تاریخچه پزشکی و اطلاعات مربوط به او، وضعیت سلامتی وی، تفسیر معاینات و بررسی‌ها و احیای قلبی) را شامل خواهد شد.

  در نهایت فراموش نکنید موسسه مهاجرتی میرداماد همواره آماده ارائه خدمات به‌تمامی دانشجویان است. نمایندگان و مشاوران ما آمادگی کامل برای پاسخ‌گویی به‌تمامی سوالات شما را دارند و در تمامی امور مربوط به مهاجرت، تحصیل دندانپزشکی در سوئد و بورسیه تحصیلی دست یاری به‌سوی شما دراز می‌کنند.

  جمع‌بندی

  سوئد یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی پزشکی است که می‌خواهند در رشته پزشکی تحصیل کنند. این کشور سابقه طولانی در ارائه آموزش عالی و مراقبت‌های بهداشتی به دانشجویان بین‌المللی دارد. دانشجویان خارجی برای تحصیل پزشکی در سوئد باید به زبان سوئدی مسلط باشند.

  سوالات متداول

  زبان تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی سوئد چیست؟

  دانشجویان برای ورود به رشته پزشکی در سوئد باید به زبان سوئدی تسلط داشته باشند.

  متوسط هزینه‌های تحصیل پزشکی در سوئد چقدر است؟

  هزینه در دانشگاه‌های دولتی بسته به نوع آن دانشگاه بین 4 تا 10 هزار یورو و در دانشگاه‌های خصوصی بین 18 تا 24 هزار یورو است.

  چگونه می‌توان اقامت دائم و تابعیت سوئد را از طریق تحصیل پزشکی در سوئد دریافت کرد؟

  اگر در این کشور کار کنید، پس از فارغ‌التحصیلی به‌مدت 5 سال اقامت دائم دریافت خواهید کرد. بعد از حدود 2 تا 4 سال امکان اخذ پاسپورت سوئدی وجود دارد.

  برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد باید در چه آزمون زبانی شرکت کرد؟

  برای تحصیل دندانپزشکی در سوئد باید در آزمون زبان TISUS قبول شد.

  طول دوره تحصیل پزشکی در کشور سوئد چقدر است؟

  رشته پزشکی در این کشور معمولا 5 سال زمان می‌برد که کمتر از سایر کشورهای اروپایی است.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

  اگر می‌خواهید در کشوری با آموزشی پیشرفته و فرصت‌های علمی و حرفه‌ای عالی در رشته پزشکی تحصیل کنید، سوئد انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. این کشور یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی در زمینه بهداشت و پزشکی به‌حساب می‌آید. تحصیل...

  ویزای تحصیلی سوئد

  ویزای تحصیلی سوئد

  دریافت ویزای تحصیلی سوئد به دانشجویان فرصت زندگی و تحصیل در یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی را می‌دهد. سوئد از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است و اگرچه که آب و هوای سردی به خصوص در قسمت‌های شمالی‌ دارد، اما از...

  نظرات کاربران