تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

اگر قصد تحصیل پزشکی در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه به دلیل کیفیت بالای آموزش این دو رشته در دانشگاه‌های فرانسه و اعتبار بالای دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور، متقاضیان بسیاری در سراسر جهان از جمله ایران پیدا کرده است. فرانسه در آموزش رشته پزشکی قدمت زیادی دارد و تاکنون بیش از 10 نفر از پزشکان این کشور موفق به دریافت جوایز جهانی از جمله نوبل شده‌اند. دانشجویان بین‌المللی با تحصیل پزشکی در فرانسه می‌توانند از خدمات و امکانات رفاهی و آموزشی مانند دانشجویان فرانسوی برخوردار شوند. البته تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و رشته پزشکی در این کشور، شرایطی دارد و تنها پذیرش در دانشگاه نمی‌تواند موفقیت شما را تضمین کند. در این مقاله تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در فرانسه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان مجرب ما مشاوره دریافت کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سیستم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر تحصیل پزشکی فرانسه و دندانپزشکی طرفداران زیادی پیدا کرده، در حال حاضر این دو رشته بسیار رقابتی شده است. دانشجویانی که تمایل داشته باشند در این رشته‌ها پذیرش دریافت کنند می‌توانند با ارائه مدرک دیپلم 12 ساله خود وارد دانشگاه شده و پس از سپری کردن دوره یک ساله علوم پایه و قبولی در آزمون پایانی این دوره، صلاحیت تحصیل پزشکی در فرانسه و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه را پیدا می‌کنند. این آزمون دارای سطح بالایی است و کسب نمره قبولی در آن نیاز به تلاش زیادی دارد.

  سیستم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه به این صورت است که هر دانشجو تنها می‌تواند یک بار در آزمون پایان دوره شرکت کند و دانشجویان خارجی باید نمره‌ای برابر با دانشجویان بومی فرانسوی کسب کنند. در صورتی که تعداد زیادی از دانشجویان نمره‌های برابر کسب کنند از معیارهای دیگری برای انتخاب دانشجویان برتر استفاده خواهد شد. تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه حدود 8 تا 9 سال طول می‌کشد و افرادی که تمایل داشته باشند به تحصیل تخصص پزشکی بپردازند با توجه به نوع تخصص باید 3 تا 6 سال دیگر نیز درس خود را ادامه دهند. دوره دندانپزشکی عمومی در فرانسه نیز یک دوره 6 ساله است و دوره تخصص دندانپزشکی 3 سال زمان می‌برد.

  آزمون ورودی پزشکی فرانسه

  برای مهاجرت به فرانسه و ادامه تحصیل پزشکی در این کشور هیچ آزمون ورودی جامعی وجود ندارد و شرایط پذیرش توسط دانشگاه‌ها تعیین می‌شود. بنابراین این شرایط ممکن است در هر دانشگاه متفاوت باشد. بعضی دانشگاه‌ها ممکن است تنها به نمرات و معدل بالای دیپلم شما اهمیت دهند و هیچ آزمون دیگری وجود نداشته باشد. بنابراین بهتر است برای بررسی شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در فرانسه به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید. با اینکه آزمون ورودی برای رشته پزشکی وجود ندارد اما این رشته در فرانسه پیچیدگی و امتحانات زیادی دارد که پذیرش در آنها کار دشواری است.

  معمولا شرایط پذیرش در امتحانات پزشکی فرانسه به این صورت است که شما ابتدا با مدرک دیپلم 12 ساله خود وارد دانشگاه خواهید شد و در یک دوره عمومی علوم پایه شرکت خواهید کرد. در پایان این دوره شما باید در یک آزمون شرکت کنید. در صورتی که نمره حد نصاب قبولی را به دست بیاورید، پرونده شما از سوی دانشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و با تأیید دانشگاه می‌توانید وارد سال دوم رشته پزشکی شوید و تا زمان دریافت مدرک پزشکی خود آزمون‌های دیگری نیز خواهید داشت.

  دوره‌ های تحصیل پزشکی در فرانسه

  فرانسه از جمله کشورهای پیشرو در حوزه پزشکی است و دوره‌های آموزشی رشته پزشکی در دانشگاه‌های این کشور بسیار پیشرفته و باکیفیت است. با این حال نمی‌توان از این موضوع چشم‌پوشی کرد که تحصیل پزشکی در فرانسه دشوار است و سختگیری زیادی روی دانشجویان وجود دارد. از بین متقاضیانی که تمایل دارند برای تحصیل در فرانسه پزشکی را انتخاب کنند، تنها تعداد اندکی موفق به سپری کردن دوره پزشکی و دریافت مدرک می‌شوند. بنابراین تلاش شما حرف اول و آخر را در این مسیر می‌زند و در موفقیت شما نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد.

  دوره پزشکی عمومی در فرانسه به 3 دوره اموزشی تقسیم می شود و در پایان هر دوره به دانشجویان مدرکی اعطا خواهد شد.

  تحصیل پزشکی در فرانسه مستلزم سپری کردن یک دوره فشرده 9 ساله است که به 3 سیکل یا دوره آموزشی دیگر تقسیم می‌شود. در پایان هر دوره به دانشجویان مدرکی اعطا خواهد شد. به مدرک دوره اول دیپلم DFGSM و به مدرک دوره دوم دیپلم DFASM گفته می‌شود. دوره‌های تحصیل پزشکی در کشور فرانسه عبارتند از:

  دوره PCEM

  اولین دوره رشته پزشکی یک دوره عمومی برای تمام رشته‌های علوم پزشکی از جمله دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری، مامایی و … است که به این دوره، سیکل PCEM گفته می‌شود. در این دوره دروس پایه شیمی، بیولوژی، بافت‌شناسی، زیست و … تدریس می‌شود و در پایان دوره آزمونی برگزار خواهد شد. شما با پذیرش در آزمون سال اول، سیکل PCEM را با موفقیت پشت سر خواهید گذاشت و وارد دوره دوم خواهید شد.

  دوره DCEM

  دومین سیکل با عنوان DCEM شناخته می‌شود. دوره DCEM فقط مخصوص دانشجویان پزشکی است و شما با پذیرش در این دوره، به طور رسمی وارد رشته پزشکی می‌شوید. DCEM حدود 4 سال طول می‌کشد و شامل چند آزمون است. در صورتی که در تمام آزمون‌ها نمره قبولی کسب کنید، وارد سال آخر و دوره پایانی تحصیل خود خواهید شد.

  دورهDCS

   این دوره که Diplômes d’ Études Spécialisée نام دارد، سال آخر پزشکی است و در پایان آن دانشجویان مدرک پزشکی عمومی خود را که برابر با کارشناسی ارشد است، دریافت خواهند کرد. همچنین در این دوره دانشجویان می‌توانند در صورت تمایل وارد دوره تخصص پزشکی شوند و بر اساس علاقه خود یک تخصص را ادامه دهند.

  دوره DESC

   دوره DESC یک دوره تحصیلات تکمیلی 2 ساله مخصوص ادامه تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه است که در واقع یک فرصت مطالعاتی است. در پایان این دوره دانشجویان می‌توانند با ارائه پایان‌نامه، مدرک تخصص یا دکترای پزشکی خود را دریافت کنند.

  مطالعات پزشکی فرانسه (PASS و L.AS)

  همانطور که اشاره شد افرادی که به رشته پزشکی در فرانسه علاقه دارند، باید ابتدا در یک دوره عمومی 1 ساله در دانشگاه‌های فرانسه شرکت کنند. متقاضیان ایرانی برای شرکت در این دوره باید ابتدا مدرک دیپلم خود را معادل‌سازی کرده و سپس وارد دوره شوند. در این دوره دروس پایه برای تمامی رشته‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود و شامل 2 ترم تحصیلی است. این دوره PASS نام دارد. در پایان ترم اول دوره PASS باید یک تا دو رشته را که قصد دارید در آزمون ورودی آنها شرکت کنید، انتخاب کنید.

   این رشته‌ها می‌توانند شامل رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی باشند. در پایان ترم دوم آزمونی چهارگانه برگزار خواهد شد. در صورت کسب نمره حد نصاب قبولی برای پزشکی و دندانپزشکی در این آزمون، می‌توانید تحصیل خود را در یکی از این دو رشته ادامه دهید و در صورتی که نتوانید نمره پذیرش را کسب کنید، می‌توانید برای قبولی در سایر رشته‌های مورد انتخاب خود تلاش کنید. اگر موفق به پذیرش در هیچ کدام از رشته‌های انتخاب شده نشوید، باید به ایران بازگردید. لازم به ذکر است که شما می‌توانید فقط یک بار در آزمون پایان دوره PASS فرانسه شرکت کنید و باید پاسخ تمام سوالات را به زبان فرانسوی بنویسید. بنابراین پذیرش در این دوره بسیار رقابتی است.

  دوره L.AS فرانسه برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که از قبولی در آزمون PASS اطمینان ندارند و نمی‌خواهند فرصت تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و پزشکی فرانسه را از دست بدهند. این افراد می‌توانند همزمان با دوره PASS در دوره L.AS نیز شرکت کنند. در دوره L.AS شما وارد یک رشته انتخابی در مقطع کارشناسی خواهید شد که دارای واحدهای سلامت بهداشت و علوم پایه پزشکی است.

   پس از یک سال تحصیل در این رشته، امکان این را دارید که در آزمون L.AS شرکت کنید و چنانچه به هر دلیلی موفق به پذیرش در آزمون نشوید، شانس این را دارید تا یک بار دیگر و در پایان سال دوم مجدداً در این آزمون شرکت کنید. اگر برای بار دوم هم موفق نشوید نمره قبولی را دریافت کنید شانس ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی را از دست خواهید داد و باید در همان رشته کارشناسی که انتخاب کرده‌اید، ادامه تحصیل دهید.

  تمام دانشگاه های فرانسه رشته دندانپزشکی

  مطالعات پزشکی فرانسه (DCEM)

  متقاضیان تحصیل پزشکی در کشور فرانسه در صورتی که موفق به پذیرش در آزمون ورودی سال اول شده و وارد سال دوم شوند، دوره DCEM را آغاز خواهند کرد. در این دوره دانشجویان علاوه بر دروس تئوری باید به عنوان یک دانشجوی پزشکی در بیمارستان‌ها کشیک دهند، در کنفرانس‌ها شرکت کنند و به صورت عملی و بالینی نیز به یادگیری علم پزشکی بپردازند. در نهایت دانشجویان با پذیرش در آزمون پایان دوره DCEM وارد سال آخر پزشکی خواهند شد.

  تخصص پزشکی در فرانسه

  در پایان دوره DCEM شما باید در یک آزمون رتبه‌بندی ملی به نام epreuves classantes nationales: ECN شرکت کنید و در صورت موفقیت در این آزمون وارد دورهDCS  می‌شوید. در این دوره شما می‌توانید وارد دوره‌های تخصص پزشکی شوید و یا پزشکی عمومی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. آزمون ECN محل تحصیل و نوع گرایش شما برای دوره تخصص را مشخص خواهد کرد. 11 گرایش مختلف در این دوره که برابر با سال سوم تا چهارم پزشکی است، برای ادامه تحصیل در دوره تخصص پزشکی به دانشجویان معرفی می‌شود و بر اساس نمره آزمون ECN می‌توانید در یکی از آنها ادامه تحصیل دهید.

  دوره‌های تخصص بر اساس نوع گرایش می‌توانند تا 6 سال طول بکشند اما دوره انترنی پزشکی عمومی در فرانسه 3 سال است. در دوره تخصص یا رزیدنتی دانشجویان تحت نظر یک پزشک ارشد مشغول به درمان بیماران می‌شوند اما با این حال امکان تجویز دارو ندارند و هنوز مجوز طبابت دریافت نکرده‌اند. قبل از دوره DCS دانشجویان باید دوره کارآموزی 6 ماهه‌ای را سپری کرده باشند و آموزش‌های عملی و آکادمیک لازم را گذرانده باشند. تخصص‌های پزشکی در فرانسه شامل گرایش‌های زیر هستند:

  1. پزشک اطفال (Pediatrics)
  2. پزشک اجتماعی و بهداشت عمومی (Public health and social medicine)
  3. بیماری‌های زنان (Medical gynecology)
  4. بیهوشی (Anesthesiology and reanimation)
  5. مدیکال بیولوژی (Medical biology)
  6. زنان و زایمان (Gynecology and obstetrics)
  7. پزشکی عمومی (General practice)
  8. طب کار (Occupational medicine)
  9. روانپزشک (Psychiatry)
  10. انواع گرایش جراحی (surgery)
  11. تخصص‌های پزشکی از جمله:
  12. بیماری‌های قلبی و عروقی (Cardiology and vascular disease)
  13. آناتومی و پاتولوژی سلولی (Anatomy and cell pathology)
  14. گوارش و کبد (Gastroenterology and hepatology)
  15. پنولوموژی (Pneumology)
  16. هماتولوژی (Hematology)
  17. پزشکی هسته‌ای (Nuclear medicine)
  18. ژنتیک پزشکی (Medical genetics)
  19. پزشکی داخلی (Internal medicine)
  20. طب فیزیکی و توانبخشی (Physical medicine and rehabilitation)
  21. نفرولوژی (Nephrology)
  22. عصب شناسی (Neurology)
  23. انکولوژی (Oncology)
  24. روماتولوژی (Rheumatology)
  25. رادیولوژیست و تصویربرداری پزشکی (Radiodiagnostics and medical imaging)

  شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فرانسه

  مهمترین شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور است. پس از دریافت پذیرش باید برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. به طور کلی این مدارک شامل موارد زیر هستند:

  • پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار
  • چند قطعه عکس پاسپورتی جدید
  • مدرک زبان فرانسوی معتبر در سطح C1
  • رزومه تحصیلی و شغلی
  • ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات به زبان فرانسوی یا انگلیسی
  • انگیزه‌نامه
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • پرداخت هزینه ویزای تحصیلی
  • گواهی تمکن مالی به میزان 650 یورو در ماه برای حداقل یک سال

  شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع کامل از نحوه آماده‌سازی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه با کارشناسان و وکلای ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما با بررسی دقیق دانشگاه مورد نظر شما لیست مدارک لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد و در آماده‌سازی مدارک برای پذیرش و دریافت ویزا شما را همراهی می‌کنند.

  مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در فرانسه

  مدارک و شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و تحصیل پزشکی در فرانسه در هر دانشگاه متفاوت است. بنابراین برای اطلاع دقیق از مدارک ضروری بهتر است سایت دانشگاه مورد نظر خود را چک کرده و یا از یک وکیل مهاجرتی مجرب و آگاه راهنمایی بگیرید. اما مهمترین شرط برای دریافت پذیرش، داشتن مدرک زبان فرانسوی است. تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی ممکن نیست و تمام دانشگاه‌های فرانسه رشته دندانپزشکی و پزشکی را به زبان فرانسوی ارائه می‌کنند.

   بنابراین شما در زمان ثبت‌نام باید دارای مهارت در سطح C1 یا TCF باشید. همچنین دانشگاه‌های فرانسه برای آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت مدرک زبان نشده‌اند، دوره‌های زبان فرانسوی را برگزار می‌کند و در پایان این دوره به زبان‌آموزان مدرک اهدا می‌شود. علاوه بر مدرک زبان، مدرک دیپلم 12 ساله با معدل بالای 15 و نمرات بالا در درس‌های زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک نیز مورد نیاز است.

  تحصیل پزشکی عمویمی در فرانسه حدود 9 سال و رشته دندانپزشکی عمومی حدود 6 سال طول می کشد

  از دیگر سوالات پرتکرار متقاضیان شرایط سنی تحصیل پزشکی در فرانسه است. برای تحصیل پزشکی فرانسه باید حداقل سن 17 سال را داشته باشید. اگر چه حداکثر سن برای پذیرش دانشجویان اعلام نشده است اما معمولا متقاضیان با سن بالاتر از 25 سال، شانس کمی برای دریافت ویزا دارند و هر چه سن شما کمتر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش در رشته دندانپزشکی و پزشکی در کشور فرانسه دارید.

  به طور کلی لیست مدارک لازم برای پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه‌های فرانسه شامل موارد زیر است:

  • مدرک دیپلم 12 ساله و ریزنمرات
  • نامه درخواست پذیرش
  • پرداخت هزینه بررسی مدارک
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزه‌نامه
  • مدرک زبان فرانسوی

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  بدون شک دریافت بورسیه تحصیلی یکی از دغدغه‌های مهم متقاضیان رشته پزشکی و دندانپزشکی است. هزینه‌ تحصیل دندانپزشکی فرانسه و رشته پزشکی بالا است و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان به دنبال تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه هستند. دریافت بورسیه تحصیلی ممکن است نتواند تمام هزینه‌های تحصیل شما را پوشش دهد اما هزینه‌های شما را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و خیال شما را از بابت داشتن بدهی به دانشگاه پس از تحصیل آسوده می‌کند. یکی از شروط مهم برای دریافت بورسیه سن زیر 28 سال است. از دیگر شروط، معدل بالا است. بنابراین دریافت بورسیه نیاز به تلاش مضاعف دارد.

  فاندهای تحصیلی از طرف موسسات و سازمان‌های خصوصی و دولتی فرانسه برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شوند. مبلغ این بورسیه‌ها بر اساس نوع بورسیه و شرایط شما می‌تواند از 10 هزار یورو تا 1,600 یورو در سال متغیر باشد. این بورسیه‌ها شما را از پرداخت هزینه‌های گوناگونی مانند هزینه بیمه درمانی، رفت و آمد، محل اقامت و … معاف می‌کنند. بورسیه تحصیلی اراسموس موندس اروپا و بورسیه تحصیلی شارکو از معروف‌ترین بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی فرانسه هستند.

  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه در صورتی که موفق به دریافت پذیرش در دانشگاه‌های دولتی شوید از سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است. اما هزینه تحصیل پزشکی و هزينه تحصيل دندانپزشكي در فرانسه در دانشگاه‌های خصوصی بالا است و نیاز به داشتن توانایی مالی خوبی دارد. در خصوص اینکه این هزینه چقدر است، در هر دانشگاه شهریه و هزینه تحصیل متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در دانشگاه‌های دولتی برای دانشجویان اروپایی حدود 450 یورو در هر ترم و برای دانشجویان غیراروپایی 750 یورو است. در صورتی که هزینه در دانشگاه‌های خصوصی بسته به رشته تا 30 هزار یورو در سال هم ممکن است برسد. شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های خصوصی فرانسه در جدول زیر ارائه شده است:

  رشته تحصیلیشهریه دانشگاه
  پزشکی10 هزار تا 25 هزار یورو در سال
  دندانپزشکی5 هزار تا 30 هزار یورو در سال

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه و هزینه زندگی دانشجویی

  علاوه بر شهریه دانشگاه دانشجویان هزینه‌های دیگری از جمله خورد و خوراک، رفت و آمد، اجاره خانه و … نیز خواهند داشت که باید برای آنها برنامه‌ریزی کنند. هزینه زندگی دانشجویی بسته به شهر محل اقامت و تحصیل شما و سبک زندگی شما متفاوت است. اما به طور کلی هزینه زندگی در فرانسه بالا است. اما اگر شما در شهرهای کوچکتر مانند لیون، مارسی یا بوردو زندگی کنید، مخارج و اجاره خانه کمتر از شهر پاریس خواهد بود. خلاصه هزینه زندگی دانشجویی برای هر فرد در فرانسه به شرح زیر است:

  هزینه زندگی در فرانسه برای دانشجویان (یورو در ماه)
  هزینه خوابگاه دانشجویی 200 تا 400
  اجاره آپارتمان مشترک400 تا 700
  زندگی با یک خانواده میزبان200 تا 800
  هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه600 تا 700
  سایر هزینه‌های زندگی900

  بهترین دانشگاه‌ های پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  فرانسه دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است و برخی از این دانشگاه‌ها دارای رتبه‌ بسیار خوبی در رنکینگ جهانی هستند. سابقه دیرینه کشور فرانسه در علم پزشکی و امکانات بسیار خوب دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور در کنار اعتبار بالا، باعث شده تا توجه دانشجویان به فرانسه جلب شود. از بهترین دانشگاه های فرانسه در رشته پزشکی و دندانپزشکی می‌توان لیست زیر را ارائه کرد:

  نام دانشگاهرتبه جهانی
  دانشگاه سوربن (Sorbonne University)59
  دانشگاه پاریس (Universite de Paris)236
  دانشگاه پاریس سود (Universite Paris Sud)86
  دانشگاه مونپلیه (University of Montpellier)530-521
  دانشگاه لورن (Universite de Lorraine)801-1000
  دانشگاه پاریس-سالکلی (Universite Paris Saclay)71
  دانشگاه اکس مارسی (Aix-Marseille Universite)387
  دانشگاه بوردو (Universite de Bordeaux)465

  کار پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  آن دسته از دانشجویانی که موفق به تحصیل پزشکی یا تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و دریافت مدرک خود شوند می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی نه تنها در کشور فرانسه بلکه در سایر کشورهای اروپایی مشغول به کار شده و کسب درآمد کنند. فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های بهداشت و درمان را دارد و با کمبود نیروی متخصص مواجه است. علاوه بر این درآمد پزشکان و دندانپزشکان در این کشور بالا بوده و شرایط کاری مناسبی دارند. دانشجویان پس از اتمام مدت تحصیل می‌توانند در بیمارستان‌ها، کلینیک‌های خصوصی و مراکز دولتی کار کنند و سالانه به طور میانگین 116 هزار یورو درآمد داشته باشند. پس از تحصیل، دانشجویان می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار فرانسه تبدیل کنند. متقاضیان می توانند پس از چند سال کار در این کشور و داشتن شرایط لازم، اقدام به اخذ تابعیت فرانسه نمایند.

  سخن پایانی

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه از نظر اعتبار جهانی گزینه بسیار مناسبی است اما فرآیند پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه بسیار طولانی و پرهزینه است. بنابراین با توجه به پیچیدگی‌های پذیرش در دوره‌های مختلف تحصیلی و طولانی بودن زمان آموزش، متقاضیان می‌توانند شانس خود را در پذیرش از کشورهای دیگر امتحان کنند. امیدواریم مطالعه این مطالب اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشد. در صورت وجود هر گونه سوال می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما اطلاعات لازم را در خصوص مهاجرت به فرانسه و سایر کشورها در اختیارتان قرار دهند.

  سوالات متداول

  طول دوره پزشکی و دندانپزشکی در کشور فرانسه چند سال است؟

  تحصیل پزشکی حدود 9 سال و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه حدود 6 سال زمان می‌برد.

  شرایط پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های فرانسه چیست؟

  از مهمترین شرایط، سن بالای 17 سال، داشتن رزومه مناسب تحصیلی و معدل بالای 15 و داشتن مدرک زبان فرانسوی در سطح C1 است.

  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه چقدر است؟

  هزینه تحصیل با توجه به اینکه در دانشگاه دولتی پذیرش دریافت کنید یا دانشگاه خصوصی بین 750 تا 25 هزار یورو در سال متغیر است.

  آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در کشور فرانسه وجود دارد؟

  خیر امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی در فرانسه وجود ندارد اما اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شوید هزینه‌های تحصیل تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

  آیا برای دریافت بورسیه رشته پزشکی شرط سنی وجود دارد؟

  بله معمولا بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی و دندانپزشکی فقط به افراد زیر 28 سال تعلق می‌گیرد.

  مقالات مرتبط

  بهترین دانشگاه‌های فرانسه

  بهترین دانشگاه‌های فرانسه

  فرانسه، کشوری است که علاوه بر پیشگام بودن در فرهنگ، مد و فشن، تنوع در غذا و داشتن جاذبه‌های دیدنی‌ فراوان، از دانشگاه‌های برتر و رده بالایی نیز برخوردار است. بدون شک انتخاب دانشگاه برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی...

  ویزای تحصیلی فرانسه

  ویزای تحصیلی فرانسه

  فرانسه سابقه طولانی در ارائه آموزش عالی به دانشجویان بومی و بین المللی دارد و چندین دانشگاه و کالج آن در بین بهترین های جهان قرار دارند. دولت فرانسه به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا به طور کامل...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  اگر قصد تحصیل پزشکی در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  نظرات کاربران