ويزاي تحصيلي تركيه

یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان ایرانی برای تحصیل به سراغ آن می‌آیند، کشور ترکیه است. فاصله نزدیک ترکیه با کشور ایران، وجود دانشگاه‌های معتبر در این کشور، امکان تحصیل در رشته‌های مختلف در ترکیه و… از مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث شده تا بسیاری از افراد این کشور را برای مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده و برای دریافت ويزاي تحصيلي تركيه اقدام کنند.

مجموعه میرداماد به عنوان یکی از مجموعه‌های فعال در حوزه ارائه خدمات مهاجرتی، در طول روند دریافت ویزای تحصیل ترکیه در کنار شما است تا بتوانید روند دریافت ویزا را با کمترین مشکل طی کرده و اقدام به تحصیل در کشور ترکیه کنید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با شرایط گرفتن ويزاي تحصيلي تركيه آشنا کرده و در مورد روند مهاجرت تحصیلی به ترکیه صحبت خواهیم کرد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  نگاه کلی به ويزاي تحصيلي تركيه

  در وهله اول اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که ویزای تحصیلی کشور ترکیه چیست و برای دریافت آن باید به چه نکاتی توجه داشت، باید به این نکته اشاره کرد که ویزای تحصیلی کشور ترکیه، ویزای اقامتی است که از سوی دولت ترکیه به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند. در واقع شما می‌توانید با دریافت این ویزا، در کشور ترکیه زندگی، تحصیل و کار کنید. لازم به ذکر است که ویزای این کشور مدل‌های مختلفی دارد و شما باید متناسب با دوره تحصیلی که قصد حضور در آن را دارید، اقدام به انتخاب یک ویزای مناسب کنید. به منظور دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه، دانشجویان باید مدارک مثلی مثل نامه پذیرش از یک دانشگاه ترکیه، پاسپورت معتبر و… را ارائه دهند تا دولت ترکیه ویزا این کشور را به شما ارائه دهد.

  مراحل درخواست ويزاي تحصيلي تركيه

  اگر بخواهیم به این سوال مهم پاسخ دهیم که چگونه ويزاي تحصيلي تركيه بگیریم، باید به این نکته اشاره کرد برای دریافت ویزا ترکیه باید مراحل زیر را طی کنید:

  • از یکی از دانشگاه‌های ترکیه پذیرش دریافت کنید.
  • یک فرم درخواست ویزای دانشجویی ترکیه را از وب سایت وزارت امور خارجه ترکیه دانلود کنید.
  • فرم درخواست را به صورت کامل و دقیق پر کنید.
  • یک عکس پاسپورت جدید و رنگی از خود را به فرم درخواست پیوست کنید.
  • نسخه ای از پاسپورت خود را که حداقل 6 ماه اعتبار دارد، به فرم درخواست پیوست کنید.
  • نسخه ای از نامه پذیرش خود از دانشگاه ترکیه را به فرم درخواست پیوست کنید.
  • نسخه ای از مدرک تحصیلی خود را به فرم درخواست پیوست کنید.
  • نسخه ای از گواهی سلامت خود را به فرم درخواست پیوست کنید.
  • هزینه ويزاي تحصيلي تركيه را پرداخت کنید.
  • فرم درخواست ویزای دانشجویی ترکیه را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود ارسال کنید.

  با طی کردن این مراحل، می‌توانید ویزا کشور ترکیه را دریافت کرده و از آن استفاده کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است با توجه به شرایط شما، دولت ترکیه برای ارائه ویزا تحصیلی از شما مدارک دیگری را نیز درخواست کند.

  پس از ارائه این مدارک، در صورتی که درخواست شما با مشکل خاصی مواجه نشود، پس از دریافت ویزای تحصیلی این کشور، می‌توانید به ترکیه سفر کرده و بدون مشکل تحصیل خود را در این کشور شروع کنید.

  هزینه ويزاي تحصيلي تركيه

  در صورتی که قصد دارید تا ویزای تحصیلی کشور ترکیه را دریافت کنید، یکی از کارهای بسیار مهمی که باید انجام دهید، پرداخت هزینه برای دریافت این ویزا است. اگر بخواهیم در این زمینه صحبت کنیم باید گفت که به منظور دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه، دانشجویان بین المللی نیاز است تا 60 دلار آمریکا پرداخت کنند.

  نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که این هزینه برای هر بار درخواست ویزا نیاز بوده و همچنین در صورتی که به هر دلیلی پشیمان شوید، مبلغ آن قابل استرداد نیست. لازم به ذکر است که اگر ویزای شما رد شود، هزینه ویزا به شما بازگردانده نمی‌شود.

  لازم به ذکر است که هزینه ویزای تحصیلی کشور ترکیه ممکن است با توجه به کشور شما و همچنین شرایط شما متفاوت باشد. به همین دلیل نیاز است تا حتماً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه دریافت ویزای تحصیلی، با سفارت یا کنسولگری ترکیه در ایران تماس بگیرید و در مورد هزینه دریافت ویزا پرس و جو کنید.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ويزاي تحصيلي تركيه

  در صورتی که قصد دارید تا ویزای تحصیلی کشور ترکیه را دریافت کنید، نیاز است تا برای انجام این کار مدارک خاصی را به سفارت کشور ترکیه ارائه دهید تا پس از بررسی مدارک شما، در صورت تایید، به شما ویزای تحصیلی داده شود. به منظور بررسی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرم درخواست ویزای دانشجویی ترکیه که به صورت کامل و دقیق پر شده باشد
  • یک عکس پاسپورت جدید و رنگی از خود
  • نسخه ای از پاسپورت خود که حداقل 6 ماه اعتبار دارد
  • نسخه ای از نامه پذیرش خود از دانشگاه ترکیه
  • نسخه ای از مدرک تحصیلی خود
  • نسخه ای از گواهی سلامت خود
  • یک نامه تمکن مالی که نشان دهد می‌توانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در ترکیه تامین کنید
  • یک نامه انگیزشی که توضیح دهد چرا می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید
  • یک نسخه از گذرنامه و ویزای هر کشوری که قبلاً به آن سفر کرده اید

  نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است مدارک دیگری نیز از سوی کشور ترکیه از شما خواسته شود. به همین دلیل بهتر است تا برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز، با سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود تماس بگیرید. پس از ارائه این مدارک، می‌توانید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه کرده و سپس می‌توانید به راحتی به این کشور سفر کرده و تحصیل خود را در ترکیه شروع کنید.

  برای دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه باید مدارک مختلفی را ارائه دهید

  همچنین میزان تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه با توجه به شرایط شما متفاوت است. در واقع شما باید اثبات کنید که می‌توانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در ترکیه تامین کنید. این هزینه‌ها شامل شهریه، هزینه‌های خوابگاه، هزینه‌های غذا، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های بیمه و… است. میزان تمکن مالی برای ويزاي تحصيلي تركيه معمولاً معادل 8 هزار تا 12 هزار دلار آمریکا در سال است. با این حال، این مبلغ ممکن است بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی شما متفاوت باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مصاحبه برای اخذ ويزاي تحصيلي تركيه

  در صورتی که قصد دارید تا ویزای تحصیلی کشور ترکیه را دریافت کنید، یکی از فرایندهایی که باید طی کنید، مصاحبه با مسئولین کشور ترکیه است. معمولاً روند مصاحبه برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور کوتاه و ساده است و مصاحبه کننده از شما سوالاتی در مورد دلایل شما برای تحصیل در کشور ترکیه، اهداف تحصیلی شما و برنامه‌های پس از فارغ التحصیلی شما می‌پرسد. همچنین ممکن است مصاحبه کننده سوالاتی در مورد وضعیت مالی شما و اینکه آیا می‌توانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در ترکیه تامین کنید، بپرسد.

  در صورتی که قصد دارید تا با کمترین مشکل روند مصاحبه را طی کنید، پیشنهاد ما این است که به چند نکته مهم توجه کنید. اولاً مطمئن شوید که مدارک خود را به صورت کامل و دقیق آماده کرده باشید. همچنین به منظور مصاحبه، لباسی مناسب و آراسته بپوشید. در هنگام مصاحبه پیشنهاد می‌شود که با اعتماد به نفس و آرام صحبت کنید. در زمان پاسخ دهی به سوالات نیز حتماً سوالات مصاحبه کننده را به طور کامل و واضح پاسخ دهید.

  اگر به تحصیل در این کشور علاقه دارید، توصیه می‌کنم که از قبل درباره ترکیه و دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید. این به شما کمک می‌کند تا در مصاحبه برای اخذ ويزاي تحصيلي تركيه موفق شوید. از مهم‌ترین سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود این است که چرا می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید؟ اهداف تحصیلی شما چیست؟ برنامه‌های پس از فارغ التحصیلی شما چیست؟ وضعیت مالی شما چگونه است؟ آیا می‌توانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در ترکیه تامین کنید؟ آیا با تاریخ و فرهنگ ترکیه آشنا هستید؟

  در پاسخ به این سوالات، باید صادق و قاطع باشید. همچنین باید نشان دهید که برای تحصیل در این کشور انگیزه و برنامه دارید. تمامی این موارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید روند را مصاحبه را به بهترین شکل ممکن طی کنید.

  مجموعه میرداماد با تیم کارشناسان و وکلاء خبره و متخصص خود از ابتدا تا انتها روند دریافت ویزای تحصیلی در کنار است. شما می‌توانید با کمک کارشناسان این مجموعه دید کاملی در مورد روند مصاحبه طی کرده و با کمترین مشکل، مراحل اداری دریافت ویزا تحصیلی را طی کنید.

  مدت زمان پردازش ويزاي تحصيلي تركيه

  در صورتی که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که مدت زمانی که برای پردازش ویزای تحصیلی شما طول می‌کشد، معمولاً بین 2 تا 4 هفته خواهد بود. با این حال، این مدت زمان ممکن است بسته به کشور شما متفاوت باشد. اگر می‌خواهید ویزای خود را زودتر دریافت کنید، می‌توانید از یک مجموعه مهاجرتی خبره کمک بگیرید. همچنین برای این که بتوانید با سرعت بالایی روند پردازش ویزای تحصیلی کشور ترکیه را طی کنید، نیاز است تا به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

  • مطمئن شوید که مدارک خود را به صورت کامل و دقیق آماده کرده اید.
  • از خدمات مجموعه‌های مهاجرتی استفاده کنید.
  • درخواست ویزا خود را در اسرع وقت ارسال کنید.
  • در صورت امکان، برای مصاحبه حضوری به سفارت یا کنسولگری ترکیه مراجعه کنید.
  • از قبل درباره کشور و دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید.

  اگر به تحصیل در ترکیه علاقه دارید، توصیه می‌کنیم که به این نکات توجه داشته باشید تا بتوانید روند درخواست ویزا را با موفقیت طی کنید. با توجه به این نکات و کمک گرفتن از وکلاء مهاجرتی خبره و متخصص، این احتمال وجود دارد که روند دریافت و پردازش ویزای تحصیلی شما حتی تا 1 هفته نیز کاهش پیدا کرده و بتوانید در طی 7 روز، ویزا خود را دریافت و بدون مشکل برای ادامه تحصیل به کشور ترکیه سفر کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  انواع ويزاي تحصيلي تركيه

  دولت ترکیه به دانشجویان بین المللی، انواع مختلفی از ویزاهای تحصیلی را ارائه می‌دهد. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با انواع ويزاي تحصيلي تركيه آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  نوع ویزامدت اعتبارشرایط
  ویزای دانشجویی کوتاه مدت6 ماهپذیرش از یک موسسه آموزشی ترکیه ای، گواهی سلامت و اثبات تمکن مالی
  ویزای دانشجویی بلند مدت1 سالپذیرش از یک موسسه آموزشی ترکیه ای، گواهی سلامت و اثبات تمکن مالی
  ویزای دانشجویی ویژه2 سالپذیرش از یک موسسه آموزشی ترکیه ای، گواهی سلامت و اثبات تمکن مالی، سوابق تحصیلی درخشان و مقالات علمی
  ویزای دانشجویی همراه1 سالهمراهی یک دانشجوی بین المللی که دارای ويزاي تحصيلي تركيه است

  توجه داشته باشید که ممکن است شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه بسته به شرایط شما متفاوت باشد. همچنین نیاز است تا با توجه به دوره تحصیلی که قصد حضور در آن را دارید، برای دریافت ویزا مناسب اقدام کنید.

  امکان کار در ترکیه با ویزای تحصیلی

  یکی از چالش‌هایی که دانشجویان ایرانی در کشورهای دیگر با آن مواجه هستند، امکان کار کردن در سایر کشورها با داشتن ویزای تحصیلی است. اگر بخواهیم در این زمینه اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم باید به این نکته اشاره کرد که دولت ترکیه امکان کار در ترکیه با ویزای تحصیلی را برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده است. این موضوع باعث شده تا دانشجویان بین المللی که در ترکیه تحصیل می‌کنند، بتوانند با ویزای تحصیلی خود کار کنند. دانشجویان بین المللی می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در تعطیلات کار کنند. برای کار در ترکیه با ویزای تحصیلی، دانشجویان باید مجوز کار داشته باشند. مجوز کار را می‌توان از اداره کار ترکیه دریافت کرد. برای دریافت مجوز کار، دانشجویان باید مدارکی از جمله نامه پذیرش از دانشگاه ترکیه، پاسپورت معتبر و گواهی سلامت ارائه دهند.

  : امکان کار در کشور ترکیه با دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد

  کار در کشور ترکیه مزایا گوناگونی برای شما دارد. در وهله اول این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه‌های تحصیل و زندگی در ترکیه را تامین کنید. کار کردن باعث کسب تجربه کاری در یک کشور جدید می‌شود. شما می‌توانید با کار در ترکیه، زبان ترکی را یاد بگیرید. همچنین شانس شما برای یافتن شغل در ترکیه پس از فارغ التحصیلی نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

  دلایل ریجکت شدن ويزاي تحصيلي تركيه

  یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول روند دریافت ویزای تحصیلی با آن مواجه شوید، ریجکت شدن درخواست ویزای شما است. به دلایل گوناگونی ممکن است با مشکل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کشور ترکیه مواجه شوید. اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین دلایل برای رد درخواست ویزای تحصیلی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه مدارک به صورت ناقص یا اشتباه
  • عدم ارائه نامه پذیرش از یک دانشگاه ترکیه ای
  • عدم ارائه گواهی سلامت
  • عدم ارائه اثبات تمکن مالی
  • داشتن سابقه کیفری
  • داشتن سوء پیشینه سیاسی
  • عدم اثبات این که قصد دارید پس از پایان تحصیل از ترکیه خارج شوید

  اگر درخواست ویزای تحصیلی شما رد شد، می‌توانید برای تجدید نظر درخواست کنید. برای تجدید نظر، باید مدارک جدیدی را ارائه دهید که نشان دهد شرایط شما تغییر کرده است. همچنین می‌توانید با سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود تماس بگیرید و از آنها در مورد دلایل رد درخواست خود سوال کنید.

  همچنین اگر قصد دارید تا شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی افزایش داده و احتمال ریجکت شدن درخواست خود را به شکل فوق العاده ای کاهش دهید، نیاز است تا به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • مطمئن شوید که مدارک شما کامل و دقیق هستند.
  • نامه پذیرش از یک دانشگاه ترکیه ای دریافت کنید.
  • گواهی سلامت ارائه دهید.
  • مدارکی برای اثبات تمکن مالی خود ارائه دهید.
  • به هیچ عنوان سابقه کیفری نداشته باشید.
  • سابقه سیاسی نداشته باشید.
  • از یک موسسه مهاجرتی خبره و متخصص کمک بگیرید.

  جمع بندی

  در این مطلب شما را با شرایط اخذ ويزاي تحصيلي تركيه آشنا کرده و در مورد روند دریافت ویزا تحصیلی این کشور اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا دید کاملی در مورد شرایط ويزاي تحصيلي تركيه داشته باشید و بتوانید بدون مشکل در این کشور تحصیل کنید. همان طوری که بیان کردیم، ممکن است در طی روند دریافت ویزای تحصیلی به چالش‌های گوناگونی مواجه شوید در چنین شرایطی می‌توانید از تیم وکلاء و کارشناسان مجموعه میرداماد کمک بگیرید و به بهترین شکل ممکن، ویزای تحصیل ترکیه را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه چقدر است؟

  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیل کشور ترکیه بین 5 تا 12 هزار دلار آمریکا است.

  آیا با دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه می‌توان در این کشور کار کرد؟

  بله شما می‌توانید با دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه و کسب اجازه از وزارت کار در این کشور، در ترکیه کار پیدا کنید.

  دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کشور ترکیه چیست؟

  ارائه مدارک به صورت ناقص یا اشتباه، عدم ارائه نامه پذیرش از یک دانشگاه ترکیه ای، عدم ارائه گواهی سلامت، عدم ارائه اثبات تمکن مالی، داشتن سابقه کیفری، داشتن سوء پیشینه سیاسی، عدم اثبات این که قصد دارید پس از پایان تحصیل از ترکیه خارج شوید و… از مهم‌ترین دلایلی است که باعث ریجکت شدن ویزای شما می‌شود.

  مقالات مرتبط

  لیست دانشگاه های ترکیه

  لیست دانشگاه های ترکیه

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های ترکیه را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، صفر تا صد امور پذیرش شما را در...

  ويزاي تحصيلي تركيه

  ويزاي تحصيلي تركيه

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان ایرانی برای تحصیل به سراغ آن می‌آیند، کشور ترکیه است. فاصله نزدیک ترکیه با کشور ایران، وجود دانشگاه‌های معتبر در این کشور، امکان تحصیل در رشته‌های مختلف در ترکیه و... از مهم‌ترین دلایلی...

  آزمون یوس

  آزمون یوس

  ترکیه به واسطه داشتن نظام آموزشی پیشرفته و دانشگاه­های معتبر دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف به خود جذب کرده است. دانش آموزان و دانشجویان ایرانی نیز به دلیل همین موارد و همچنین نزدیکی ترکیه و شباهت زیاد فرهنگ این...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  نظرات کاربران