کار در رستوران ترکیه

ترکیه، یکی از کشور‌هایی است که به دلایل مختلفی چون موقعیت اجتماعی، فرهنگ و موارد دیگر، افراد زیادی آن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. بدون شک، یک بخش مهمی از مهاجرت به هر نقطه از جهان، پیدا کردن کار مناسب و کسب درآمد از آن است. کار در رستوران‌، یکی از مشاغل رایج و ساده‌ای است که مهاجرین می‌توانند در ترکیه به آن مشغول شوند. از همین رو، در این مقاله از موسسه مهاجرتی میرداماد، قصد داریم تا به جزئیات کار در رستوران ترکیه بپردازیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  نحوه پیدا کردن کار در رستوران ترکیه

  موضوع مهمی که پیرامون کار در رستوران ترکیه مطرح می‌شود، نحوه پیدا کردن کار در رستوران‌های این کشور است. خوشبختانه، به دلیل تنوع و تعدد رستوران‌های ترکیه، مشاغل مربوط به کار در رستوران در این کشور اشباع نشده‌اند و موقعیت‌های شغلی زیادی در این زمینه وجود دارند.  اما چگونه در رستوران‌های ترکیه کار پیدا کنیم؟! به طور کلی، دو روش برای پیدا کردن کار در رستوران ترکیه وجود دارد که عبارت است از:

  سایتهای کاریابی آنلاین: یکی از بهترین و کارآمدترین روشها برای پیدا کردن کار در ترکیه، سر زدن به سایتهای کاریابی این کشور است. این در مورد پیدا کردن کار در رستوران نیز صدق میکند و متقاضیان میتوانند به چند مورد از این پلتفرمهای آنلاین که دارای دستهبندیهای متنوعی هستند و مشاغل مورد نیاز ترکیه در آنها درج شده مراجعه کنند و با توجه به شهر، محدوده جغرافیایی خود و موقعیت شغلی که به دنبال آن هستند، یک آگهی را انتخاب کرده و با آن تماس بگیرند و یا رزومه خود را به کارفرما ارسال کنند.

  شرکتهای کاریابی در ترکیه: یکی دیگر از روشهای پیدا کردن کار در رستوران ترکیه، سر زدن به شرکتهای حرفهای فعال در زمینه کاریابی این کشور است. این نوع شرکتها، اطلاعات کاملی از شما مانند مهارت، میزان تخصص، شغلی که به دنبال آن هستید و را دریافت کرده وسپس با توجه به آن، شغل مورد نظر شما را جستجو میکنند. پس از یافتن شغل مورد نظر و لینک کردن شما به کارفرما، مبلغی را از شما به عنوان پورسانت دریافت میکنند.

  شرایط کار در رستوران ترکیه

  مانند دیگر مشاغل، پیدا کردن کار در رستوران ترکیه نیز برخورداری از برخی شرایط را می‌طلبد. به طور کلی، شرایط کار در رستوران‌های ترکیه برای هر پوزیشن شغلی می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک سرآشپز، برای استخدام در رستوران، در وهله اول باید مهارت و تخصص کافی در شناخت مواد اولیه، پخت غذا‌های متنوع و مختلف و توسعه منو داشته باشد. علاوه بر مهارت و تخصص که اصل اول در استخدام سرآشپز در رستوران است، داشتن حداقل سه سال سابقه کاری نیز موضوع مهمی است. شرایط لازم برای استخدام گارسون‌ نیز داشتن سابقه کاری حداقل دو ساله، برخورداری از مهارت‌های اجتماعی، فن بیان خوب و  آشنایی با اصول نحوه ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد.

  کار در رستوران ترکیه شامل چه فعالیت‌هایی است؟

  رستوران، یک محیط بسیار بزرگ و گسترده است که افراد زیادی با وظایف و شغل‌های مختلف در آن کار می‌کنند. به همین دلیل، تنوع شغلی در رستوران بالا است و شما می‌توانید با توجه به مهارت و تخصص خود، در پوزیشن‌های شغلی مختلفی مشغول به کار شوید. برخی از مشاغل و فعالیت‌های موجود برای کار در رستورانترکیه عبارت است از:

  گارسون

  گارسون بودن در عین حال که شغل مهمی در رستوران به حساب می‌آید، اما ساده‌ترین موقعیت شغلی است که می‌توان در رستوران‌های ترکیه پیدا کرد. چرا که تعداد رستوران‌ها در این کشور بسیار بالا است و هر رستوران به حداقل ۶،۷ گارسون نیاز دارد. با توجه به توریستی بودن ترکیه، یکی از مهارت‌های مهم و لازم گارسون‌ها، تسلط به زبان انگلیسی است.

  مدیر رستوران

  مدیر رستوران، به عنوان کسی که مدیریت کلی رستوران و کارکنان آن را بر عهده دارد، فعالیت می‌کند. در اصل وظیفه اصلی مدیر رستوران، نظارت بر عملکرد تمام کارکنان، نظارت بر کیفیت کار‌ها و اخذ تصمیمات درست جهت بهبود و ارتقای سطح رستوران است. پیدا کردن موقعیت شغلی مدیر رستوران در ترکیه، اگرچه ممکن است کمی دشوار باشد، اما با حقوق و مزایای خوبی همراه است.

  گارسون سرپرست

  گارسون‌ها، افراد مهمی در رستوران به حساب می‌آیند چرا که با مشتریان به طور مستقیم در ارتباط هستند و نقش مهمی در تجربه مشتریان دارند. از آنجایی که در یک رستوران چند گارسون فعالیت می‌کنند، فردی به عنوان سرپرست نیاز است تا نحوه عملکرد گارسون‌ها را مدیریت کند و مهارت‌های لازم را به آن‌ها آموزش دهد.

  سرآشپز

  سرآشپز بودن، یکی از موقعایت‌های شغلی اصلی و مهم در رستوران است که نیازمند مهارت و تخصص بالایی در پخت غذا‌های مختلف و متنوع با طعم و عطر عالی می‌باشد. علاوه بر این، تهیه یک منوی غذای متنوع و کامل، رسیدگی به نحوه سرو غذا‌ها و مدیریت کارکنان و کنترل آشپزخانه نیز از دیگر وظایف یک سرآشپز است.

  آشپز‌ها

  علاوه بر سرآشپز که به عنوان آشپز اصلی در آشپزخانه به پخت غذا‌ها می‌پردازد، به دلیل حجم بالای کاری و غذا‌های متنوع زیادی که در طول روز در یک رستوران تهیه می‌شوند، چند آشپز نیز در رستوران فعالیت می‌کنند.

   مشاغل مختلف کار در رستوران ترکیه

  حقوق و دستمزد کار در رستوران ترکیه  استانبول (جدولی)

  به طور کلی، میزان درآمد کار رستوران در ترکیه ممکن است با توجه به فاکتور‌های مختلفی مانند شهری که رستوران در آن قرار دارد، عنوان شغلی. ساعات کاری و تک شیفت و دو شیف بودن کار متفا‌‌وت باشد. بدون شک، کار در رستوران‌های شهر‌های بزرگ و توریستی ترکیه مانند استانبول، درآمد و حقوق بیشتری دارد. یا از طرفی، مشغول شدن در پوزیشن شغلی مانند سرآشپزی که تمام وقت است و مهارت و تلاش بیشتری نیاز دارد نیز دستمزد بیشتری دارد. در جدول زیر، میزان حقوق و درآمد عناوین شغلی مختلف در رستوران‌های ترکیه آورده شده است:

  موقعیت شغلیحداقل درآمدحداکثر درآمدمیانگین درآمد
  مدیر رستوران۱۷۰۰۰ لیر۳۶۰۰۰ لیر۲۴۰۰۰ لیر
  سرآشپز۲۵۰۰۰ لیر۵۷۰۰۰ لیر۳۶۰۰۰ لیر
  مسئول آشپزخانه۲۶۰۰۰ لیر۵۵۰۰۰ لیر۳۵۰۰۰ لیر
  آشپز۱۶۰۰۰ لیر۴۰۰۰۰ لیر۲۶۰۰۰ لیر
  مسئول نظافت آشپزخانه۱۲۰۰۰ لیر۲۳۰۰۰ لیر۱۳۰۰۰ لیر
  سرپرست گارسون۱۶۰۰۰ لیر۳۵۰۰۰ لیر۲۳۰۰۰ لیر
  گارسون۱۷۰۰۰ لیر۳۲۰۰۰ لیر۲۲۰۰۰ لیر
  پذیرش۱۳۰۰۰ لیر۲۷۰۰۰ لیر۱۷۰۰۰ لیر
  در مقاله حقوق کارگر در ترکیه می توانید به طور کامل در این خصوص اطلاعات کسب کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مدارک لازم برای کار در رستوران ترکیه

  لیستی از مدارک مورد نیاز برای کار در ترکیه رستوران شامل موارد زیر است:

  • حداقل مدرک دیپلم
  • گواهینامه‌های تخصصی مهارت در حوزه‌های مختلف رستوران مانند آشپزی و یا خدمات رستورانی
  • رزومه کاری مرتبط
  • توصیه‌نامه‌ از کارفرمایان پیشین
  • مدارک اقامت قانونی در ترکیه
  • گواهی سلامت
  • آشنایی با زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی

  ویزای کار در رستوران ترکیه

  برای کار در رستوران های ترکیه نیز مانند مشغول به کار شدن در سایر شغل‌ها، متقاضیان باید ویزای کار ترکیه را اخذ کنند. فرایند اخذ ویزای کاری ترکیه، شامل ارائه مجموعه‌ای از مدارک لازم به سفارت ترکیه در کشور مبدا فرد متقاضی است. ویزای کاری در اصل برای قانونی کردن اقامت و حضور فرد در کشور ترکیه است و با داشتن آن فرد می‌تواند مانند شهروندان عادی ترکیه، به کار در ترکیه مشغول شود. برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری ترکیه عبارت است از:

  • پاسپورت معتبر
  • بیمه‌نامه مسافرتی با اعتبار بالا
  • مدارک تمکن مالی برای اثبات برخورداری از توانایی مالی کافی
  • سند و مدرک مربوط به اجاره‌نامه خانه یا مردکی برای مشخص کردن محل اقامت در ترکیه
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از کشور مبدا
  • دو قطعه عکس استاندارد با زمینه سفید

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  آیا امکان اقامت با کار رستوران در ترکیه وجود دارد؟

  کار در رستوران ترکیه استانبول، علاوه‌بر درآمدی که برای فرد دارد، این فرصت را برای فرد ایجاد می‌کند تا اقامت کشور ترکیه را نیز دریافت کند. افرادی که از کارفرمایان صاحب رستوران ترکیه پیشنهاد کاری داشته باشند و قرارداد امضا کنند، این امکان را دارند که ویزای کاری ترکیه با اعتبار یک ساله دریافت کنند. این ویزا به این افراد این امکان را می‌دهد که به شکل قانونی در ترکیه مشغول به کار شوند. البته، پس از گذشت یک سال از مهاجرت به ترکیه، این ویزا نیازمند تمدید است. تمدید ویزا تا زمانی که فرد بتواند اقامت دائم کشور ترکیه را کسب کند، باید هر سال تکرار شود. در صورتی که متقاضی هشت سال مدوام در ترکیه مشغول به کار بوده و سابقه کاری یک ساله داشته باشد، می‌تواند پس از گذشت هشت سال از مهاجرت کاری به ترکیه، برای دریافت ویزای کاری دائم اقدام کند.  دریافت این ویزا، به افراد این فرصت را می‌دهد تا بتوانند اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند و از حقوق و مزایای متعدد کاری مانند بازنشستگی در ترکیه و همچنین شهروندی کشور ترکیه که شامل دسترسی به خدمات بهداشتی، تحصیلی و دیگر خدمات اجتماعی است، برخوردار شوند.

  اخذ اقامت ترکیه با کار در رستوران

  نتیجه‌گیری

  کار در رستوران ترکیه، شغلی است که ممکن است جز اولین شغل‌هایی باشد که به ذهن تمام افرادی که به ترکیه مهاجرت می‌کنند، برسد. از‌همین‌رو، در این مقاله از موسسه مهاجرتی میرداماد، تلاش کردیم تا کار در رستوران ترکیه را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و همچنین دیگر مشاغل ترکیه، می‌توانید با مجموعه میرداماد در ارتباط باشید.

  سوالات متداول

  آیا پیدا کردن کار در رستوران‌های ترکیه آسان است؟

  بله با توجه به توریستی بودن ترکیه و تنوع بالای غذایی در آن تعداد رستوران‌های موجود در این کشور بسیار بالا است. بنابراین تعداد نیروی لازم برای کار در رستوران‌ها نیز بالا می‌باشد.

   کدام شهرها برای کار در رستوران ترکیه مناسب هستند؟

  به طور کلی مانند هر نقطه دیگر از جهان پیدا کردن کار در شهر‌های بزرگ ترکیه مانند استانبول و آنکارا بسیار راحت‌تر است چرا که فرصت‌های شغلی بیشتری در این شهر‌ها وجود دارد. اما در ترکیه در شهر‌های توریستی دیگری مانند ازمیر، آنتالیا، کوش آداسی و آلانیا نیز  فرصت‌های شغلی کار در رستوران زیاد است. 

  آیا کار در رستوران‌های ترکیه به مهارت و تخصص خاصی نیار ندارد؟

  کار در رستوران‌های ترکیه نیز مانند تمام مشاغل جهان، نیازمند برخورداری فرد از مهارت و تخصص کافی با توجه به پوزیشن شغلی مختلف می‌باشد.

  آیا ممکن است با پیدا کردن کار در رستوران ترکیه، اقامت این کشور را دریافت کرد؟

  بله، با پیدا کردن کار در رستوران‌های ترکیه، فرد متقاضی می‌تواند ویزای کاری ترکیه به مدت یک سال را دریافت کرده و با داشتن هشت سال سابقه کار نیز اقامت دائم داشته باشد.

  درآمد کار در رستوران‌های ترکیه چقدر است؟

  میزان درآمد مشخصی نمی‌توان برای کار در رستوران‌های ترکیه مطرح کرد، چرا که میزان درآمد، به مولفه‌های مختلفی چون شهر و منطقه محل سکونت، موقعیت شغلی و میزان ساعات کاری بستگی دارد.

  مقالات مرتبط

  کار در رستوران ترکیه

  کار در رستوران ترکیه

  ترکیه، یکی از کشور‌هایی است که به دلایل مختلفی چون موقعیت اجتماعی، فرهنگ و موارد دیگر، افراد زیادی آن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. بدون شک، یک بخش مهمی از مهاجرت به هر نقطه از جهان، پیدا...

  حقوق کارگر در ترکیه

  حقوق کارگر در ترکیه

  در دنیای پرتحول امروز، حقوق کارگران به عنوان یکی از مولفه‌ های اساسی توسعه پایدار و عدالت اجتماعی شناخته می ‌شود. ترکیه، کشوری با اقتصادی در حال توسعه و بازار کار گسترده، در سال ‌های اخیر شاهد تغییرات قابل توجهی...

  دوره آرایشگری در ترکیه

  دوره آرایشگری در ترکیه

  در ترکیه، صنعت زیبایی و آرایشگری به عنوان یکی از حرفه‌ های پر طرفدار و در حال رشد شناخته می ‌شود. به همین دلیل، دوره ‌های آرایشگری در این کشور توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌ اند. آرایشگری یکی...

  ویزای کار ترکیه

  ویزای کار ترکیه

  ترکیه سال های سال است که مهاجرانی را از سراسر جهان جذب کرده است که به دنبال فرصت‌ های کاری در این کشور هستند. فرهنگ پر جنب و جوش، غذاهای لذیذ، مردم مهمان نواز و مناظر خیره کننده ترکیه را...

  کار در ترکیه

  کار در ترکیه

  شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت مجوز و ویزای کار ترکیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا وکلا و کارشناسان مجرب ما با بررسی دقیق شرایطتان بهترین روش برای دریافت...

  نظرات کاربران