کار در ترکیه

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت مجوز و ویزای کار ترکیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا وکلا و کارشناسان مجرب ما با بررسی دقیق شرایطتان بهترین روش برای دریافت اقامت کاری ترکیه را پیشنهاد دهند.

  شرایط کار در ترکیه

  کشور ترکیه از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است. این کشور یک کشور اوراسیایی است که بخشی از آن در اروپا و بخش دیگر در آسیا قرار دارد. زمزمه‌های پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا و دسترسی این کشور به بازارهای بین‌المللی باعث شده تا کشور ترکیه مورد توجه متقاضیان مهاجرت کاری به خصوص ایرانیان قرار بگیرد. چرا که علاوه بر مزایای گفته شده، ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است و از نظر فرهنگی به ایران نزدیک است. علاوه بر این هزینه‌های پایین زندگی در ترکیه به دلیل اختلاف ارز لیر ترکیه و ریال ایران باعث شده تا این کشور بیش از پیش مورد توجه شهروندان ایرانی قرار بگیرد.

  با توجه به همسایگی ترکیه و ایران، تقاضای کار در ترکیه بین ایرانیان بسیار زیاد شده است و هر سال رقم چشمگیری از ایرانیان برای کار در شهرهای ترکیه اقدام می‌کنند. بعضی از این افراد موفق به دریافت مجوز کار در کشور ترکیه می‌شوند و بعضی هم به درآمد خوبی در این کشور دست پیدا می‌کنند. یکی از نکاتی که باعث موفقیت شما در پیدا کردن شغل مناسب در ترکیه می‌شود، کسب اطلاعات کامل و دقیق از شرایط و مدارک لازم است. در این مقاله قصد داریم شرایط و نحوه کاریابی در ترکیه برای ایرانیان را به طور کامل بررسی کنیم. بنابراین اگر شما هم جزو علاقه‌مندان مهاجرت کاری به ترکیه هستید، با ما همراه باشید.

  افرادی که قصد پیدا کردن کار در کشور ترکیه را دارند، باید ابتدا یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در ترکیه دریافت کنند و با استفاده از دعوتنامه کاری می‌توانند از اداره کار ترکیه مجوز کار دریافت کنند. علاوه بر این، تسلط به زبان ترکی استانبولی از دیگر شروط لازم برای استخدام در ترکیه است. البته مشاغلی که به زبان انگلیسی نیاز داشته باشند نیز در کشور ترکیه وجود دارد اما این مشاغل بسیار محدود هستند. بسته به شغل مورد نظر شما، داشتن سابقه شغلی مرتبط و تحصیلات دانشگاهی هم ممکن است ملاک استخدام باشد.

   برای پیدا کردن شغل در ترکیه می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی رزومه خود را برای کارفرمایان کنید. همچنین از آنجایی که ایرانیان امکان حضور 90 روزه در ترکیه بدون ویزا را دارند، این امکان را دارید تا به صورت حضوری نیز به دنبال کار در این کشور باشید.

  انواع اجازه کار در ترکیه

  مجوز کاری در ترکیه می‌تواند به صورت دائم یا موقت صادر شود و بر اساس شرایط شما نوع مجوز صادر شده متفاوت خواهد بود. مجوز اقامت کاری موقت ترکیه بر اساس قرارداد کاری 1 ساله است و باید به صورت حضوری در محل کارتان در این کشور حضور پیدا کنید. بعد از اتمام مدت قرارداد، امکان تمدید قرارداد و تمدید اقامت کاری شما به مدت 3 تا 6 سال دیگر هم وجود دارد. برای تمدید قرارداد باید حداکثر 2 ماه قبل از اتمام مدت قرارداد و یا 15 روز بعد از اتمام قرارداد اقدام کنید. در صورتی که یک فرد خارجی به مدت 8 سال در ترکیه کار و زندگی کند، می‌تواند اجازه کار دائم در ترکیه را دریافت کند.

  انواع اجازه کار در کشور ترکیه عبارتند از:

  • اجازه کار برای کارکنان وابسته
  • اجازه کار برای کارکنان مستقل
  • موارد خاص
  مهمترین شرط دریافت مجوز کار در ترکیه دریافت جاب افر از یک کار فرما در ترکیه است

  همانطور که اشاره شد برای اخذ ویزای کار ترکیه نیاز به دریافت یک دعوتنامه از یک کارفرما در ترکیه دارید و پس از آن هم باید مجوز کار در کشور ترکیه را از اداره کار این کشور دریافت کنید. در ترکیه 4 نوع مجوز کار وجود دارد که عبارتند از:

  مجوز کار موقت در ترکیه

  دریافت این مجوز فقط از طریق داشتن یک جاب آفر از یک کارفرما و یا شرکت در ترکیه ممکن است. با اخذ مجوز کار موقت می‌توانید به مدت یک سال در ترکیه کار کنید و پس از آن برای تمدید قرارداد خود درخواست دهید. در صورتی که شرایط شما مثبت باشد، اقامت شما برای اولین بار به مدت 2 سال دیگر تمدید می‌شود و بعد از این مدت این امکان را دارید تا به مدت 3 سال دیگر نیز اقامت خود را مجدداً تمدید کنید. بنابراین به طور کلی به مدت 6 سال امکان زندگی و کار با مجوز کار موقت را در ترکیه خواهید داشت.

  مجوز کار دائم در ترکیه

  افرادی که به مدت 8 سال در ترکیه زندگی کنند می‌توانند برای دریافت اقامت کار دائم درخواست دهند. برخورداری از مجوز کار دائم امکان برخورداری از بسیاری حقوق شهروندی ترکیه را در اختیار شما قرار خواهد داد. البته این نوع اقامت با تابعیت و شهروندی ترکیه تفاوت دارد و تمام مزایای دریافتی این اقامت مانند فردی که تابعیت و پاسپورت ترکیه را اخذ کرده است نخواهد بود.

  مجوز کار مستقل ترکیه

  این مجوز برای افرادی صادر می‌شود که به مدت 5 سال در ترکیه کار کرده‌اند و توانسته‌اند تأثیر مثبتی در اقتصاد ترکیه ایجاد کرده و کارآفرینی کنند. همچنین بعضی از افراد تحت شرایط خاصی می‌توانند از ابتدای ورود به ترکیه، مجوز کار دائم دریافت کنند.

  مجوز کار ویژه (کارت فیروزه ترکیه)

  کارت فیروزه ترکیه به افرادی خارجی که دارای تحصیلات کافی، سابقه شغلی بسیار خوب و مناسب هستند و سهمی در رشد اقتصادی و کارآفرینی در ترکیه دارند اعطا می‌شود. این کارت برابر با مجوز کار و اقامت دائم ترکیه است و دارندگان آن از بسیاری از مزایای شهروندی ترکیه برخوردار می‌شوند.

  ویزای کار در ترکیه برای ایرانیان

  بسیاری افراد اعتقاد دارند که شرایط کاری در ترکیه برای ایرانیان مناسب‌تر از سایر کشورهای جهان است. به این دلیل که امکان رفت و آمد از ترکیه به ایران بسیار راحت است و دولت ترکیه به ایرانیان اجازه ورود بدون ویزا و اقامت به مدت 90 روز را می‌دهد. همچنین اختلاف قیمت نرخ لیر ترکیه و ریال ایران نسبت به ارز یورو و دلار بسیار پایین است. به همین خاطر ایرانیان از نظر مالی برای مهاجرت کاری به ترکیه دچار مشکل نخواهند بود.

  دریافت ویزای کاری ترکیه برای ایرانیان نیاز به یک جاب آفر از یک کارفرما در ترکیه دارد. خوشبختانه ایرانیان می‌توانند از مزایای اقامت 90 روزه بدون نیاز به ویزا در ترکیه استفاده کنند و در این مدت به صورت حضوری دنبال یک کارفرما باشند. پس از دریافت دعوتنامه کاری، مجوز اقامت کاری ترکیه برای ایرانیان به مدت 1 سال صادر خواهد شد که این مجوز قابل تمدید است.

  نرخ بیکاری در ترکیه

  یکی از موارد مهمی که قبل از اقدام برای پیدا کردن شغل در ترکیه باید مد نظر قرار دهید، بررسی بازار کار و نرخ بیکاری در این کشور است. نرخ بیکاری در ترکیه در سال 2023 حدود 10.2 درصد است؛ این در حالیست که نرخ بیکاری در کشورهایی مانند اتریش، آلمان، سوئیس، کانادا و … بین 3 تا 5 درصد است. این موضوع نشان‌دهنده بالا بودن تعداد افراد بدون شغل در ترکیه و کم بودن فرصت‌های شغلی در این کشور نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای جهان است. از طرفی کارفرمایان ترکیه‌ای بیشتر تمایل دارند تا شهروندان ترکیه را استخدام کنند و از نیروی شاغل ترکیه حمایت کنند.

   بنابراین ممکن است پیدا کردن شغل مناسب در این کشور برای یک فرد خارجی کار دشواری باشد. اما با این وجود به دلیل ویژگی‌های مثبت ترکیه برای ایرانیان از جمله موقعیت جغرافیایی ترکیه، شباهت‌های فرهنگی بسیار و مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی و قاره آمریکا، هر ساله افراد زیادی برای کار به ترکیه مهاجرت می‌کنند.

  افرادی که به مدت 8 در سال در ترکیه کار و زندگی کنند

  پردرآمدترین مشاغل ترکیه

  از دیگر نکات قابل توجه قبل از اخذ اقامت کاری ترکیه بررسی مشاغل مورد نیاز و پردرآمد در این کشور است. هر سال دولت ترکیه لیستی از مشاغل مورد نیاز و پردرآمد این کشور را منتشر می‌کند. بنابراین متقاضیان می‌توانند با بررسی این لیست، مشاغلی که می‌توانند در آنها فرصت‌های شغلی با درآمد بالا پیدا کنند را شناسایی کرده و برای آنها درخواست دهند. لیست مشاغل پردرآمد ترکیه در سال 2023 در جدول زیر ارائه شده‌اند:

  مشاغل پردرآمد ترکیه
  رشته‌های مدیریت و MBAمهندس معماری
  مهندس برقمکانیک خودرو
  معلم زبانپزشک عمومی
  جراحارتوپد
  متخصص اعصابمتخصص قلب
  متخصص توانبخشیمهندس نرم افزار و IT
  برنامه نویسمدیر برنامه
  مدیر فروشکارشناس املاک
  مدیر امور مشتریکارشناس و مشاور مالی
  لیدر تور گردشگریوکیل

  همچنین فارغ‌التحصیلان رشته‌های زیر می‌توانند از درآمد بسیار خوبی در ترکیه برخوردار باشند:

  • مهندسی به خصوص معماری و کامپیوتر
  • تخصص پزشکی
  • مدیریت
  • آموزش
  • مالی و حسابداری
  • حقوق
  • دامپزشکی

  در صورتی که علاقمند به شرکت در دوره آرایشگری در ترکیه هستید، می توانید مقاله مربوط به آن را در سایت مطالعه فرمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

  میزان حقوق و دستمزد در ترکیه

  یکی از دلایلی که افراد به مهاجرت کاری فکر می‌کنند کسب درآمد بیشتر است. بنابراین کار در ترکیه با حقوق بالا یکی از دغدغه‌های مهم متقاضیان مهاجرت کاری به کشور ترکیه است و این سوال که در ترکیه میانگین درآمد چقدر است ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده است. با توجه به بالا رفتن نرخ تورم در ترکیه طی سال گذشته، دولت ترکیه برای جبران ضرر تورم وارد شده به مردم، دستمزد شاغلین را افزایش داده است. اما همچنان میزان دستمزد در ترکیه بر اساس سابقه کاری، نوع شغل، مقام شما در آن شغل، میزان تحصیلات و حتی شهر محل کار و جنسیت متفاوت است.

   طبق اطلاعات اداره کار کشور ترکیه حداقل حقوق شاغلین در این کشور حدود 10 هزار لیر در ماه برابر با 500 دلار است که بعد از کم شدن مالیات به 8,500 لیر در ماه یعنی حدود 430 دلار کاهش پیدا می‌کند. این در حالیست که میانگین حقوق شاغلین حدود 23 هزار لیر یعنی 1,160 دلار در ماه است. همچنین بر اساس گزارشات، زنان در ترکیه سالانه حدود 46 هزار لیر درآمد دارند و در مقابل مردان حدود 50 هزار لیر درآمد کسب می‌کنند. بیشترین میزان درآمد در ترکیه طبق اطلاعات سایت salary explorer در جدول زیر ارائه شده است:

  بیشترین میزان درآمد در ترکیه (لیر در ماه)
  جراح29,100
  قاضی24,500
  وکیل19,800
  مدیر بانک18,600
  مدیر ارشد اجرایی17,500
  مدیر ارشد مالی16,300
  ارتودنتیست15,700
  استاد دانشگاه14,000
  خلبان11,700
  مدیر مارکتینگ10,500

  میزان ساعات کاری در ترکیه

  ساعت کاری در ترکیه بر اساس قوانین اداره کار مشخص می‌شود و چنانچه کارکنان بیشتر از ساعت تعیین شده در محل کار مشغول به کار شوند به عنوان اضافه کاری در نظر گرفته خواهد شد. ساعت کاری برای یک کار تمام وقت در ترکیه 45 ساعت در هفته است که بین روزهای کاری تقسیم می‌شود و با در نظر گرفتن 5 روز کاری در هفته حدود 8 ساعت در روز خواهد شد. این مقدار می‌تواند تا حداکثر 11 ساعت در روز افزایش پیدا کند که در این صورت تعداد روزهای کاری فرد در هفته کاهش می‌یابد.

  کار در ترکیه در شهر استانبول

  پایتخت ترکیه شهر آنکارا و بعد از آن شهر استانبول از مهمترین و پرطرفدارترین شهرهای ترکیه برای مهاجرت کاری هستند. استانبول پایتخت سیاسی ترکیه محسوب می‌شود و از نظر فرهنگی و اقتصادی نقش بسیار مهمی در این کشور دارد. حدود 15 میلیون نفر در شهر استانبول زندگی می‌کنند و به دلیل تعداد بالای مهاجرین و جمعیت زیاد این شهر، فرصت‌های شغلی و شرایط کار در استانبول برای ایرانیان بهتر است. علاوه بر این، آب و هوای مطلوب و جذابیت‌های گردشگری استانبول این شهر را به یک مقصد مهاجرتی محبوب تبدیل کرده است.

  شرایط کاری در استانبول مانند شرایط کاری کلی در ترکیه است و شما باید حتما یک جاب آفر از یک کارفرمای حقیقی یا حقوقی و مجوز کار در کشور ترکیه را دریافت کرده باشید. همچنین اگرچه در استابول به دلیل بیشتر بودن تعداد شرکت‌های بین‌المللی امکان استخدام با زبان انگلیسی هم وجود دارد اما توصیه می‌شود برای افزایش شانس استخدام خود به زبان ترکی استانبولی نیز مسلط باشید. برای کاریابی در استانبول می‌توانید از سایت‌ها و موسسات کاریابی استفاده کنید.

  طبق اطلاعت تداره کار تر کیه حداقل حقوقو در این کشور حدود 10 هزار لیر در ماه است

  نحوه کاریابی در ترکیه

  نحوه کاریابی و دانستن روش‌های پیدا کردن شغل در ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است. ایرانیان این شانس را دارند که برای پیدا کردن کار در شهرهای مختلف ترکیه بدون ویزا به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و حضوری به دنبال کار بروند. در این روش باید یک رزومه کاری تهیه کنید و به کارفرمایان ارائه دهید. همچنین تسلط شما به زبان ترکی استانبولی در روش حضوری، تأثیر بسیار زیادی در برقراری ارتباط با کارفرمایان و پیدا کردن شغل مناسب در ترکیه دارد و یک نکته مثبت محسوب می‌شود. علاوه بر این می‌توانید از سایت کاریابی ترکیه برای ایرانیان و موسسات کاریابی استفاده کنید و یا به شبکه‌های اجتماعی مخصوص کاریابی از جمله لینکدین مراجعه کنید.

  معرفی سایت های کاریابی در ترکیه

  متقاضیان می‌توانند با ارسال رزومه خود به موسسات کاریابی شغل مورد نظر خود را در ترکیه جستجو کنند. البته باید دقت داشته باشید که سیستم کاری این موسسات به این صورت است که در ازای پیدا کردن شغل، بخشی از حقوق شما را به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید به جز این موسسات از سایت‌های آنلاین کاریابی و یا آگهی‌های روزنامه‌ها هم استفاده کنید. لیست موسسات کاریابی در کشور ترکیه در زیر ارائه شده است:

  Arbeitsvermittlung

  Nunu

  Michael Page International Turkey

  Manpower Genel Müdürlük

  Mento

  HRM Danışmanlık

  onster.com.tr

  Alexander Hughes

  LDS Danışmanlık İş Geliştirme

  همچنین سایت‌هایی برای پیدا کردن کار در کشور ترکیه هم وجود دارند که شما می‌توانید هر عنوان شغلی حتی به عنوان مثال کار در ترکیه کارگر ساده را در این سایت‌ها جستجو کرده و بر اساس شرایط خود گزینه‌های مناسب را پیدا کنید و رزومه خود را برای کارفرمایان ارسال کنید.

  kariyer.net

  indeed.com

  eleman.net

  isinolsun.com

  yenibiris.com

  expat.com

  Jobs in Istanbul

  co.uk – Jobs in Turkey

  مدارک مورد نیاز کار در ترکیه

  متقاضیان خارجی برای دریافت مجوز کار و اقامت در ترکیه باید مدارکی را آماده و به سفارت و اداره کار این کشور ارائه کنند تا ویزای کاری برای آنها صادر شود. دقت کنید که نقص در مدارک ممکن است منجر به رد شدن درخواست شما شود. بنابراین باید در آماده‌سازی مدارک دقت زیادی داشته باشید و یا از یک وکیل مهاجرتی برای این منظور کمک بگیرید.

  شما عزیزان می‌توانید برای انجام مراحل دریافت ویزای کاری کشور ترکیه و مجوزهای لازم از خدمات موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده کنید. کارشناسان و وکلای مجرب این مجموعه مهاجرتی با سال‌ها تجربه و مدیریت تعداد بالایی از پرونده‌های موفق مهاجرتی ترکیه شرایط شما را ارزیابی کرده و راهنمایی‌های لازم را در آماده‌سازی مدارک ارائه خواهند کرد.

  مدارک لازم برای دریافت اقامت کاری ترکیه عبارت است از:

  دعوتنامه و قرارداد کاری از یک کارفرما در ترکیه

  پاسپورت معتبر

  ارائه مدارک هویتی

  4 قطعه عکس جدید پاسپورتی

  ارائه گواهی سلامت پزشکی

  ارائه پرینت حساب بانکی به عنوان گواهی تمکن مالی

  ارائه مدارک تحصیلی

  ارائه رزومه کاری

  نامه درخواست اجازه کار

  کار در ترکیه و اخذ ویزای همراه

  بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند مایل هستند تا همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه کنند و این موضوع دغدغه بسیار مهمی برای این دسته از متقاضیان است. باید بدانید که افرادی که اجازه کار و اقامت موقت ترکیه را از سمت دولت این کشور دریافت کرده باشند می‌توانند بعد از 1 سال زندگی و دریافت کارت آبی ترکیه برای خانواده خود مجوز زندگی در ترکیه را دریافت کنند. اما پیوستن همراهان به متقاضی اصلی تحت شرایطی انجام می‌شود و امکان صدور همزمان ویزای همراه با ویزای کار متقاضی وجود ندارد. از همین جهت اگر همراهی همسر و فرزندانتان از ابتدا برای شما اهمیت دارد توصیه می‌کنیم کشورهای دیگر که سخت‌گیری کمتری از بابت صدور ویزای همراه دارند را انتخاب کنید.

  اخذ اقامت از طریق کار در ترکیه

  اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق کار در این کشور امکان‌پذیر است. طبق قوانین کشور ترکیه، در صورتی که یک فرد خارجی به مدت 8 سال در

  کشور ترکیه زندگی کند در صورت داشتن شرایط لازم و نداشتن سوءپیشینه می‌تواند برای دریافت اقامت دائم و بلندمدت خود در این کشور اقدام کند. برای این منظور شرایط فرد باید مورد تأیید وزارت امور خارجه ترکیه قرار بگیرد. بعد از دریافت اقامت دائم و چند سال زندگی در ترکیه فرد می‌تواند برای دریافت پاسپورت ترکیه نیز اقدام کند و از تمام مزایای شهروندی در ترکیه برخوردار شود.

  سخن پایانی

  در این مقاله کار در ترکیه، شرایط آن و سایر موارد ضروری برای دریافت اقامت کاری ترکیه را مورد بررسی قرار دادیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد. ترکیه از نظر نزدیکی به ایران و هزینه‌های پایین زندگی کشور مناسبی برای زندگی ایرانیان است اما با توجه به شرایط کاری و نرخ بیکاری این کشور، باید با اطلاعات کافی و دقیق اقدام به انتخاب شغل در ترکیه و دریافت مجوز کاری کنید. همچنین می‌توانید سایر کشورهایی که از نظر کاری در وضعیت بهتری هستند را برای مهاجرت کاری مد نظر قرار دهید. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت ترکیه از طریق کار و بررسی شرایط سایر کشورها با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید. متخصصین مهاجرتی ما با سال‌ها تجربه در خصوص مهاجرت به کشورهای برتر جهان، بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایطتان به شما معرفی خواهند کرد.

  سوالات متداول درباره کار در ترکیه

  آیا برای کار در کشور ترکیه به جاب آفر نیاز است؟

  اخذ جاب آفر از یک کارفرما در ترکیه در تمام روش‌های مهاجرت کاری به این کشور مورد نیاز است و تنها در روش دریافت ویزای کار مستقل و کارآفرینی نیازی به جاب آفر ندارید.

  آیا امکان کار کردن در ترکیه به زبان انگلیسی وجود دارد؟

  بله امکان کار به زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد ولی فرصت‌های شغلی شما بسیار محدود خواهد شد و پیدا کردن شغل مناسب به زبان انگلیسی ممکن است زمان‌بر و دشوار باشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود زبان ترکی استانبولی را بیاموزید.

  کار در ترکیه برای خانم ها چه شرایطی دارد؟

  به طور کلی شرایط کار برای خانم ها در شهرهای استانبول، ازمیر و آنتالیا ترکیه مناسب‌تر است. از جمله فرصت‌های شغلی برای خانم‌ ها در ترکیه عبارتند از حوزه زیبایی، مد و پوشاک، مهمانداری و هتلداری، آشپزی، مدیریت فروش، فیلمبرداری و عکاسی و مسئول پذیرش.

  متوسط درآمد ماهانه در ترکیه چقدر است؟

  میانگین درآمد ماهیانه در ترکیه حدود 23 هزار لیر برابر با 1,160 دلار است.

  شرایط اخذ اقامت دائم از طریق کار در کشور ترکیه چیست؟

  پس از دریافت مجوز کاری می‌توانید برای 1 سال در ترکیه زندگی کنید و این اقامت به مدت 6 سال قابل تمدید است. پس از 8 سال کار و زندگی در ترکیه می‌توانید برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

  مقالات مرتبط

  کار در رستوران ترکیه

  کار در رستوران ترکیه

  ترکیه، یکی از کشور‌هایی است که به دلایل مختلفی چون موقعیت اجتماعی، فرهنگ و موارد دیگر، افراد زیادی آن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. بدون شک، یک بخش مهمی از مهاجرت به هر نقطه از جهان، پیدا...

  حقوق کارگر در ترکیه

  حقوق کارگر در ترکیه

  در دنیای پرتحول امروز، حقوق کارگران به عنوان یکی از مولفه‌ های اساسی توسعه پایدار و عدالت اجتماعی شناخته می ‌شود. ترکیه، کشوری با اقتصادی در حال توسعه و بازار کار گسترده، در سال ‌های اخیر شاهد تغییرات قابل توجهی...

  دوره آرایشگری در ترکیه

  دوره آرایشگری در ترکیه

  در ترکیه، صنعت زیبایی و آرایشگری به عنوان یکی از حرفه‌ های پر طرفدار و در حال رشد شناخته می ‌شود. به همین دلیل، دوره ‌های آرایشگری در این کشور توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌ اند. آرایشگری یکی...

  ویزای کار ترکیه

  ویزای کار ترکیه

  ترکیه سال های سال است که مهاجرانی را از سراسر جهان جذب کرده است که به دنبال فرصت‌ های کاری در این کشور هستند. فرهنگ پر جنب و جوش، غذاهای لذیذ، مردم مهمان نواز و مناظر خیره کننده ترکیه را...

  کار در ترکیه

  کار در ترکیه

  شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت مجوز و ویزای کار ترکیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا وکلا و کارشناسان مجرب ما با بررسی دقیق شرایطتان بهترین روش برای دریافت...

  نظرات کاربران