مقایسه فرانسه با ایتالیا

فرانسه و ایتالیا دو کشور با تاریخچه‌های فرهنگی و هنری غنی هستند که هریک به خاطر جاذبه‌های خاص خود شناخته ‌شده‌اند. این مقاله، برای افراد علاقه‌مند به سفر و گردشگری، دانشجویان رشته‌های مختلف، علاقه‌مندان به سرمایه گذاری و کسانی که به دنبال زندگی در این دو کشور هستند، مفید است. زیرا به مقایسه و تحلیل جنبه‌های مختلف فرهنگ، کار و زندگی در این دو کشور می‌پردازد. مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد سعی دارند با این مقایسه، اطلاعات کاربردی را به شما ارائه دهند تا دیدگاه بهتری برای کار، تحصیل و زندگی در کشورهای ایتالیا و فرانسه به دست آورید.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  مقایسه فرانسه و ایتالیا به صورت کلی

  نام کشورجمعیتپایتختواحد پولیزبان رایج
  ایتالیا58,997,201 نفررمیوروایتالیایی
  فرانسه68,172,977 نفرپاریسیوروفرانسوی

  مقایسه کیفیت زندگی در کشورهای فرانسه با ایتالیا

  کیفیت زندگی در ایتالیا و فرانسه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و می‌تواند از سطح رفاه، آموزش، بهداشت، اقتصاد و فرهنگ نشأت بگیرد. فرانسه با شهرهای زیبا و فرهنگ متنوع خود، یکی از مقاصد محبوب گردشگری جهان است و سیستم بهداشت و آموزش پیشرفته‌ای دارد. از طرف دیگر، ایتالیا با تاریخچه غنی فرهنگی، غذاهای منحصر به فرد و طبیعت زیبا مشهور شده است. هر دو کشور سیستم مالیاتی و سیاست‌های حمایت از خانواده را مد نظر دارند تا تأثیر مهمی در کیفیت زندگی مردم داشته باشد. به همین دلیل است که مسئله مهاجرت به آنها برای ایرانیان جدی است.

  بهترین روش‌ های مهاجرت به فرانسه و ایتالیا

  زندگی در فرانسه و کشور ایتالیا، با استفاده از روش‌های مهاجرتی مختلفی ممکن شده است. در یک نگاه کلی این روش‌ها عبارت‌اند از مهاجرت از طریق کار، از طریق تولد، از طریق ازدواج، از طریق سرمایه گذاری و از طریق تحصیل. برای اینکه درک بهتری از این روش‌های محبوب مهاجرتی به دست آورید، در ادامه آنها را به تفکیک بررسی می‌کنیم.

  سرمایه ‌گذاری در فرانسه یا ایتالیا؟

  سرمایه گذاری در ایتالیا اولین روشی است که به سراغ آن می‌رویم، زیرا بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید و کارآفرینی در ایتالیا می‌تواند روشی خوب برای سرمایه‌گذاری باشد. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت‌ جدید یا همکاری با شرکت‌های موجود (خرید سهام یا سرمایه‌گذاری مستقیم) هم روش مناسب دیگری است که خوب به آن توجه کنید. جالب است بدانید که سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه و بورس اوراق بهادار نیز یک روش معمول برای سرمایه‌گذاری در کشور ایتالیا است. همچنین خرید و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ایتالیا نیز یک گزینه پرطرفدار برای سرمایه‌گذارها است.

  مهاجران از روش سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت هم برای زندگی در کشور فرانسه استفاده می‌کنند. فرانسه با استانداردهای سرمایه‌گذاری مناسب، ریسک کم و رشد اقتصادی مثبت، توجه سرمایه‌گذاران خارجی را جلب کرده است. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در فرانسه وجود دارد، از جمله ایجاد کسب‌وکار جدید، اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه و یا خرید ملک. این روش‌ها می‌توانند فرصت‌های مهاجرت و اقامت بلندمدت در فرانسه را فراهم کنند.

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه یا ایتالیا؟

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه روش دیگری است که به آن می‌پردازیم. برای دریافت ویزای دانشجویی فرانسه به صورت آنلاین با ایجاد یک حساب کاربری در سفارت فرانسه اقدام کنید. فرم درخواست را پر کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری نمایید. ضمنا باید تعرفه مورد نظر برای بررسی پرونده را هم پرداخت کنید. در صورت پذیرش، یک ایمیل در حساب خود دریافت می‌کنید. پس از آن باید برای مصاحبه وقت ویزا بروید و گواهی پایان مصاحبه و سایر مدارک را ارائه دهید. فراموش نکنید که باید مدارک را به همراه مشخصات بیومتریک خود به VFS ارسال کنید و پس از اتمام مراحل می‌توانید ویزای خود را از آن دریافت نمایید.

  برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هم از همین روند پیروی خواهید کرد. دو نوع ویزای دانشجویی در این کشور عبارتند از ویزای نوع C ایتالیا برای دوره‌های کوتاه (مدت اعتبار این ویزا معمولا کمتر از 90 روز است) و ویزای نوع D ایتالیا برای دوره‌های طولانی (باید حداقل 20 ساعت تحصیلی در هفته یا حداقل 80 ساعت تحصیلی در ماه داشته باشید).

  مهاجرت کاری به کشور فرانسه بهتر است یا ایتالیا؟

  مهاجرت با ویزای کار به فرانسه یا ایتالیا؟

  همانند زمانی که آلمان یا اسپانیا را مد نظر دارید و برای زندگی در این دو کشور برنامه ریزی می‌کنید، مقایسه کشورهای فرانسه و ایتالیا برای کار هم مسئله مهمی است. ایتالیا و فرانسه از نظر بازار کار دارای تفاوت‌های مختلفی هستند. در واقع، بازار کار در فرانسه با رونق بیشتری همراه است و برای یافتن شغل در این کشور، کمتر با چالش‌ روبرو خواهید شد. نرخ بیکاری در فرانسه پایین‌تر از ایتالیا است و به همین دلیل مهاجرت کاری به این کشور بیشتر است. اما اگر دارای رزومه قوی هستید و برای یافتن شغل در ایتالیا اقدام می‌کنید، مهاجرت به این کشور هم گزینه‌ای مناسب است. اگر تمایل به رقابت برای یافتن شغل دارید، ایتالیا می‌تواند مقصد مناسبی برای زندگی و کار باشد.

  شرایط ازدواج در فرانسه یا ایتالیا؟

  یکی دیگر از نکاتی که زمان مقایسه آلمان و اتریش یا ایتالیا و کشور فرانسه باید در نظر بگیریم، شرایط مهاجرت از طریق ازدواج است. ازدواج با یک شهروند فرانسوی یا فردی با اقامت دائم در کشور فرانسه، به افراد امکان کسب اقامت در این کشور را می‌دهد. به دلیل مشکلات و سوءاستفاده‌هایی که در این زمینه رخ داده، فرانسه برای ازدواج به منظور مهاجرت قوانین و شرایط خاصی ایجاد کرده است. از شرایطی که باید رعایت شود می‌توان به زندگی مشترک چند ساله با همسر اشاره کرد. در این روش، ابتدا یک ویزای یک ساله برای شما صادر می‌شود که قابلیت تمدید دارد و پس از گذشتن 4 سال از اقامت، امکان درخواست تابعیت فرانسه وجود خواهد داشت.

  برای دریافت اقامت کشور ایتالیا از طریق ازدواج هم باید حدود 4 سال قبل از ارائه درخواست مهاجرت، ازدواج خود را به شکل رسمی ثبت کرده باشید. ضمنا مدارکی را ارائه دهید که نشان می‌دهند شما درصدد طلاق نیستید.

  اقامت با تولد در ایتالیا یا فرانسه؟

  برنامه اقامت از طریق تولد در کشورهای مختلف به دو گروه اصلی تقسیم می‌شود: سیستم خون و سیستم خاک. بسیاری از کشورها از جمله فرانسه و ایتالیا هم در این امر از سیستم خون پیروی می‌کنند. این بدان معناست که کودک می‌تواند اقامت، تابعیت و پاسپورت هر دو کشور را دریافت کند، اما در صورتی که از پدر یا مادری فرانسوی (یا ایتالیایی) متولد شود. بر اساس سیستم خون، فرد متولد شده اقامت و تابعیت کشور فرانسه یا ایتالیا را بدون توجه به کشور محل تولد در اختیار خواهد داشت. به عبارت دیگر، اگر والد یا والدین کودک اقامت دائم یا شهروندی فرانسه و ایتالیا را دریافت کرده باشند و کودک به هر دلیلی در خارج از فرانسه و یا ایتالیا متولد شود، می‌تواند تابعیت هر دو کشور را دریافت کند.

  شرایط زندگی در فرانسه بهتر است یا ایتالیا

  قبلا هم اشاره کردیم که شرایط زندگی در این دو کشور، به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید بدانید که کدام مسئله برای شما مهم‌تر است. برای درک بهتر این موضوع به یاد بسپارید که هزینه زندگی بسته به منطقه در هر دو کشور متفاوت است، اما به طور کلی هزینه زندگی در کشور فرانسه بالاتر از ایتالیا است. فرانسه به ویژه برای گروه‌های با درآمد بالا، مالیات بیشتری در نظر دارد. اما ایتالیا مالیات‌های متوسط، با نرخ‌های مالیاتی تصاعدی را درخواست می‌کند.

  همچنین از نظر سهولت اخذ اقامت، در کشور فرانسه با فرایند نسبتا پیچیده مواجه هستیم که می‌تواند زمان‌بر باشد، اما این پروسه در ایتالیا به طور کلی ساده است. در صورتی که می خواهید با ارزانترین شهرهای فرانسه آشنا شوید، به مقاله آن در سایت میرداماد مراجعه نمایید.

  مقایسه فرانسه با ایتالیا از نظر چشم‌انداز و آب‌وهوا

  از نظر آب و هوا، هر دو کشور تجربیات مختلفی را ارائه می‌دهند. فرانسه از مدیترانه تا اقیانوس اطلس امتداد دارد، پس دارای آب و هوای معتدل دریایی است. از سوی دیگر، ایتالیا، شبه جزیره باریک‌تری است که به مدیترانه می‌رسد و به همین خاطر آب و هوای مدیترانه‌ای دارد. زمستان‌ها معمولا معتدل‌تر و تابستان‌ها در ایتالیا گرم‌تر از فرانسه است. برای کسانی که چهار فصل متمایز را ترجیح می‌دهند، فرانسه ممکن است انتخاب بهتری باشد، در حالی که ایتالیا احتمالا برای کسانی که عاشق گرما و آفتاب مداوم هستند، جذاب خواهد بود.

  مقایسه ایتالیا و فرانسه در سال 2024

  مقایسه فرانسه با ایتالیا از نظر نقاط دیدنی

  بازدید از فرانسه را حتما با برج ایفل (نماد فرانسه مدرن) شروع کنید. سپس شاهکارهای هنری معروف را در موزه لوور ببینید و یک روز را در کاخ زیبای ورسای بگذرانید. هر منطقه از فرانسه غذاهای متمایز و البته فرهنگ خاصی دارد. منطقه ساحلی، تجربه حضور در فضایی شبیه به بریتانیایی قدیم را (با دهکده‌های ماهیگیری عجیب و غریب و بنادر دریایی باستانی) ارائه می‌دهد. در حالی که افراد در کوه‌های آلپ فرانسه غذاهای دلچسبی را در کلبه‌های دنج نزدیک به پیست‌های اسکی سرو می‌کنند.

  جای تعجب نیست که ایتالیا (زادگاه امپراتوری روم و رنسانس) هم از نظر شاهکارهای هنری و معماری بسیار غنی و چشم نواز باشد. ضمن اینکه بیش از هر کشور دیگری در جهان مکان‌های فرهنگی میراث جهانی یونسکو دارد. اما مهم‌ترین جاذبه‌های ایتالیا برای علاقه‌مندان هم در معماری شهرها خلاصه نمی‌شود. این کشور دارای دریاچه‌ها، کوه‌ها و خط ساحلی چشمگیری است که جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده‌ای را نیز به آن بخشیده‌اند.

  مقایسه فرانسه با ایتالیا از نظر غذا و نوشیدنی

  فرقی ندارد برای تحصیل رایگان در فرانسه حضور دارید یا ایتالیا، حتما غذاها و نوشیدنی‌های این دو کشور را امتحان کنید. البته به یاد بسپارید که غذاهای ایتالیایی دارای مقدار زیادی کالری و چربی هستند. پاستا و پیتزا از جمله غذاهای اصلی ایتالیا به شمار می‌روند. ضمنا در پخت بیشتر غذاهای ایتالیایی از روغن زیتون، گوجه‌فرنگی، سیر، خامه، ریحان و پنیرهایی مانند پارمزان و ریکوتا استفاده می‌شود.

  آشپزهای فرانسوی هم اساسا روش‌های پخت‌وپز مدرن را ابداع کرده‌اند و نگرش نوآورانه به آشپزی در فرانسوی به طور چشمگیری مورد توجه است. وعده‌های غذایی اغلب ساده، اما با ترکیب طعم‌های خیره‌کننده ارائه می‌شوند. در مقابل، آشپزهای ایتالیایی بهترین غذاهای سنتی را ارائه می‌دهند.

  مقایسه فرانسه با ایتالیا از لحاظ هزینه زندگی

  مهاجرت کاری به فرانسه و ایتالیا، مستلزم بودجه بندی درست است، زیرا هزینه‌های زندگی در هر دو کشور را نباید نادیده گرفت.

   فرانسهایتالیادرصد تفاوت
  غذا، رستوران ارزان18.00 €15.00 €-16.7 %
  کاپوچینو (معمولی)4.23 €1.47 €-65.3 %
  آب (بطری 0.33 لیتری)2.77 €1.06 €-61.7 %
  شیر (معمولی 1 لیتر)1.45 €1.56 €+8.0 %
  قرص نان سفید تازه (500 گرم)1.72 €1.75 €+1.9 %
  برنج (سفید 1 کیلوگرم)2.28 €2.60 €+ 13.9 %
  تخم مرغ (معمولی 12 عدد)4.54 €3.59 €-20.9 %
  سیگار 20 بسته (مارلبورو)12.25 €6.00 €-51.0 %
  بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)2.15 €1.50 €-30.2 %
  شروع تاکسی (تعرفه عادی)6.38 €4.00 €-37.3 %
  بنزین (1 لیتر)1.89 €1.81 €-4.2 %
  پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب و دفع زباله) آپارتمان 85 متری215.80 €213.03 €-1.3 %
  طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و 10 گیگابایت + داده15.51 €11.92 €-23.2 %
  اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL)29.97 €27.56 €-8.0 %
  باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال37.83 €58.44 €+54.5 %

  مقایسه فرانسه با ایتالیا از نظر هنر و فرهنگ

  در مقایسه بین این دور کشور (مانند مقایسه ایتالیا یا روسیه) به این نکته می‌رسیم که هر دو کشور به‌ عنوان نقاط برجسته هنر و فرهنگ جهانی شناخته می‌شوند. این کشورها دارای موزه‌های بسیاری هستند که شاهکارهای هنر باستانی و مدرن را به نمایش می‌گذارند. در هر دو کشور، مکان‌های تاریخی از دوران قرون وسطی و رنسانس وجود دارد، از جمله نوتردام د پاریس و کنسیرژری که ابتدا به ‌عنوان یک قصر قرون وسطی ساخته شد و پس از انقلاب فرانسه به زندان تبدیل شد.

  کولوسئوم و فروم رومی هم به عنوان برجسته‌ترین بقایای امپراتوری روم شناخته می‌شوند. ساختمان‌های رومی در سراسر ایتالیا دیده می‌شوند؛ زیرا این کشور مرکز رنسانس بوده است. با این وصف، شهرهایی مثل فلورانس و ونیز معماری و آثار هنری بی‌نظیر این دوره را به نمایش می‌گذارند.

   انواع ویزا در کشورهای فرانسه و ایتالیا

  تفاوت فرانسه و ایتالیا در اقامت دائم و ارائه ویزا

  چه در بهترین دانشگاه‌های فرانسه تحصیل کنید چه برای کار به ایتالیا بروید، به هر حال دریافت ویزا برای اقامت در این کشورها مهم است. روند دریافت ویزا و اقامت در هر دو کشور نسبتا مشابه است، زیرا هر دو بخشی از توافقنامه شینگن هستند. عموما شهروندان ایران و سایر شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید قبل از ویزای طولانی مدت، یک بار در این کشور اجازه اقامت موقت دریافت کنند. هر دو فرایند به کاغذبازی و کمی درگیری با سیستم بوروکراتیک را هم نیاز دارند.

  محبوب‌ترین ویزاها برای اقامت فرانسه و ایتالیا عبارتند از:

  • ویزای توریستی: برای افرادی که قصد اقامت کمتر از 90 روز در فرانسه و ایتالیا را دارند.
  • ویزای دانشجویی: برای افرادی که در یک مؤسسه آموزشی فرانسه و ایتالیا پذیرفته شده‌اند. کار پاره وقت با این ویزا مجاز است.
  • ویزای کار: برای افرادی که قرارداد کاری با یک شرکت فرانسوی یا ایتالیایی دارند.

  مقایسه سیستم مالیات در فرانسه و ایتالیا

  مهاجرت کاری به ایتالیا یا حتی به فرانسه، مستلزم آشنایی با سیستم مالیاتی است. به یاد داشته باشید که در فرانسه یک سیستم مالیاتی تصاعدی 5 بخشی وجود دارد. این سیستم درآمد خانوار ابتدا به تعداد ساکنان تقسیم می‌شود و سپس هر «قسمت» درآمد بر اساس بخش‌های معرفی شده، مشمول مالیات می‌شود. درآمد را می‌توان با کمک هزینه 6.8٪ برای کمک‌های اجتماعی کاهش داد. باندهای مختلف این سیستم عبارتند از:

  • درآمد تا 9964 یورو  0٪ مالیات
  • درآمد بین 9964 یورو تا 27519 یورو 14 درصد مالیات
  • درآمد بین 27519 یورو تا 73779 یورو 30 درصد مالیات
  • درآمد بین 73779 یورو و 156224 یورو 41 درصد مالیات
  • درآمد بالای 156224 یورو 45 درصد مالیات

  سیستم مالیاتی ایتالیا هم به صورت تصاعدی و در 5 باند مالیاتی (PIT) پراکنده شده است، اما کارکنان مشمول سه نوع مالیات هستند که به عنوان PIT (مالیات بر درآمد ملی)، مالیات بر درآمد منطقه‌ای و مالیات بر درآمد شهرداری معرفی می‌شوند.

  • درآمد بین 0 یورو و 15000 یورو 23٪ مالیات
  • درآمد بین 15000 یورو تا 28000 یورو 27% مالیات
  • درآمد بین 28000 یورو تا 55000 یورو 38% مالیات
  • درآمد بین 55000 یورو تا 75000 یورو 41% مالیات
  • درآمد بیش از 75000 یورو 43٪ مالیات

  ضمنا مالیات بر درآمد منطقه‌ای از 0.7٪ تا 3.33٪ و مالیات‌های شهرداری از 0٪ تا 0.9٪ متغیر است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مقایسه سیستم مراقبت‌های پزشکی در ایتالیا و فرانسه

  زمان ارائه درخواست برای بهترین دانشگاه های ایتالیا و یا فرانسه باید نگاه دقیقی به سیستم پزشکی دو کشور داشته باشید. مراقبت‌های بهداشتی در هر دو کشور از کیفیت بالایی برخوردار است و در سطح جهانی رتبه خوبی دارد. فرانسه اغلب با مراقبت‌های بهداشتی عالی دولتی و خصوصی که برای ساکنان و مهاجران به طور یکسان قابل دسترسی است، در صدر لیست‌ها قرار دارد. پزشکان این کشور بسیار ماهر هستند و امکانات مورد نیاز هم به خوبی تجهیز شده‌اند.

  همچنین ایتالیا مراقبت‌های بهداشتی خوبی ارائه می‌دهد، اما ممکن است اختلافاتی بین شمال و جنوب هم در شهرها وجود داشته باشد. بخش‌های شمالی تمایل دارند امکانات پیشرفته‌تری داشته باشد، در حالی که بخش‌های جنوبی ممکن است دسترسی کمتری به برخی خدمات داشته باشند. اما مطمئن باشید به عنوان یک مهاجر، شما حق برخورداری از مراقبت‌های بهداشتی خوب در هر دو کشور را خواهید داشت.

  امنیت کدام بیشتر است؛ فرانسه یا ایتالیا؟

  درخواست برای اقامت دائم ایتالیا و یا کشور فرانسه باید با توجه به امنیت مورد نیاز شما ارائه شود. برای بررسی بهتر این مسئله می‌توانید نگاهی به جدول زیر داشته باشید:

   درصد جرم در ایتالیادرصد جرم در فرانسه
  سطح جرم52.5961.62
  افزایش جرم در 3 سال گذشته67.9372.83
  نگرانی از دزدی اموال خانه50.0352.23
  نگرانی از سرقت ماشین47.0747.27
  جرایم خشن مانند سرقت مسلحانه41.3456.14
  مشکل فساد و رشوه70.2844.68
   کدامیک محبوب‌تر است؟ فرانسه یا ایتالیا

  سیستم گردشگری فرانسه یا ایتالیا؟

  بررسی سیستم گردشگری دو کشور (مانند زمانی که آلمان یا کانادا را مورد توجه قرار دادیم) مهم است، زیرا بر مسائلی مانند رفت و آمد درون شهری تأثیر خواهد گذاشت. سیستم گردشگری در فرانسه فقط در سال 2013 به طور مستقیم 79.8 میلیارد یورو به تولید ناخالص داخلی (GDP) کمک کرد. 30 درصد این مقدار توسط بازدیدکنندگان بین‌المللی و 70 درصد آن با استفاده از هزینه‌های گردشگری داخلی تأمین شده است. سهم کل سفر و گردشگری 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و از 2.9 میلیون شغل (10.9 درصد اشتغال) در کشور حمایت می‎کند. جالب است بدانید که فرانسه در سال 2019 توسط 89 میلیون گردشگر خارجی بازدید شده و این کشور را به پربازدیدترین کشور جهان تبدیل کرده است.

  سیستم گردشگری در ایتالیا هم یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های اقتصادی این کشور به شمار می‌رود. بر اساس گزارش‌های ISTAT، کشور ایتالیا با 65 میلیون گردشگر در سال (2019) پنجمین کشور پربازدید جهان بوده است. همچنین طبق برآوردهای بانک مرکزی ایتالیا (سال 2018) بخش گردشگری به طور مستقیم بیش از 8 درصد تولید ناخالص داخلی ملی را به خود اختصاص داده و باعث رشد بیش از شش درصد مشاغل شده است.

  مقایسه اهمیت زبان در فرانسه یا ایتالیا

  هم زمان سرمایه گذاری در فرانسه، هم زمان کار و تحصیل در ایتالیا، مهم است که با زبان رسمی هر دو کشور آشنا باشید. موانع زبانی می‌تواند به عنوان یکی از چالش‌ها و مشکلات زندگی در کشورهای فرانسه و ایتالیا شناخته شود. افراد خارجی که در این کشورها زندگی می‌کنند، نیاز دارند زبان محلی هر دو کشور را یاد بگیرند. برای موفقیت در تحصیل، کار و زندگی در ایتالیا و فرانسه، ضروری است که زبان ایتالیایی و فرانسوی را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید. اگر شما زبان ایتالیایی و فرانسوی را به درستی یاد نگیرید، ممکن است در انجام امور اداری، خرید و ارتباط با مردم محلی دچار مشکلاتی شوید.

  نگرش شهروندان نسبت به مهاجران در فرانسه یا ایتالیا

  اقامت دائم فرانسه و البته ایتالیا، مستلزم این است که از نگرش مردم محلی به مهاجران هم آگاه باشید. فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها به خون گرمی و مهمان نوازی معروف هستند. با این حال، رویکردهای فرهنگی آنها می‌تواند متفاوت باشد. مردم محلی‌ فرانسوی ممکن است در ابتدا محتاط به نظر برسند و برای آداب سنتی خود ارزش قائل باشند، اما زمانی که دوستی بین شما شکل می‌گیرد، رابطه‌ای عمیق و ماندگار خواهید داشت. از سوی دیگر، ایتالیایی‌ها به صمیمیت خاص خود معروف هستند و تازه واردها را مشتاقانه در آغوش می‌گیرند. در هر دو کشور، کمی تلاش در یادگیری زبان به محبوب شدن میان مردم محلی کمک زیادی می‌کند.

  فاصله جغرافیایی فرانسه یا ایتالیا به ایران

  مسافت هوایی بین تهران و پاریس 4204 کیلومتر (2612 مایل) است. زمان پرواز میان دو شهر حدودا 6 ساعت و 5 دقیقه خواهد بود. مسافت بین دو شهر تهران و رم هم چیزی حدود 3300 کیلومتر است و زمان پرواز از 4 تا 5 ساعت متفاوت است (بسته به شرایط هوایی و مسیر پرواز). بنابراین، اگر قصد مهاجرت به این دو کشور را دارید، برای رزرو بلیت هواپیما، این مسافت‌های زمانی را مد نظر قرار دهید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مقایسه بازار مسکن در فرانسه و ایتالیا

  مهاجرت به ایتالیا و فرانسه بدون بررسی بازار مسکن، بسیار دشوار خواهد بود. زیرا مهم است که محل اقامت خود را هم مشخص کرده باشید. جدول زیر اطلاعات لازم در این زمینه را به شما می‌دهد.

   فرانسهایتالیادرصد تفاوت قیمت‌ها
  آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1,395.17 €1,079.76 €-22.6 %
  آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز967.44 €671.88 €-30.6 %
  آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر3,057.50 €2,083.03 €-31.9 %
  آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز2,180.17 €1,236.11 €-43.3 %
  قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر11,834.62 €7,007.69 €-40.8 %
  قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز8,533.33 €3,358.33 €-60.6 %

  مقایسه سطح متوسط درآمد در فرانسه و ایتالیا

  مهاجرت به فرانسه و ایتالیا باید با بررسی و آگاهی از سطح درآمد افراد در هر دو کشور برنامه ریزی شود. بر اساس گزارش‌های اخیر، فرانسه به لحاظ اقتصادی در رتبه‌ برتری قرار دارد. به عبارت دیگر، در این کشور مشاغل مختلف می‌توانند به درآمد و حقوق بیشتری دست پیدا کنند.

  کار در ایتالیا یا فرانسه؟

  بنابراین، اگر هدف شما از مهاجرت به کشورهای خارجی، دریافت حقوق بالاتر باشد، اقامت در فرانسه یک گزینه مناسب خواهد بود. از سوی دیگر، ایتالیا با چالش‌های اقتصادی بیشتری روبه‌رو بوده و با کار در این کشور، ممکن است دستمزد کمتری دریافت کنید.

  در نظر داشته باشید که متوسط حقوق ماهانه خالص (پس از کسر مالیات) در فرانسه 2,864.15 یورو بوده و در ایتالیا 1,696.60 یورو است. این مبالغ -40.8 % با یکدیگر تفاوت دارند.

  مهاجرت و زندگی در ایتالیا یا فرانسه؟ کدام مورد تصمیم بهتری است؟

  مهاجرت به کشور ایتالیا یا کشور فرانسه جذابیت‌های خاص خود را دارد. در ایتالیا، شما می‌توانید از غذاهای لذیذ، فرهنگ پویا و تاریخ غنی لذت ببرید. همچنین، زندگی در ایتالیا به دلیل آب و هوای معتدل و ساحل‌های زیبا بسیار خوشایند است. از طرفی، فرانسه با موزه‌های معروف، شهرهای زیبا و فرهنگ برجسته خود، یک مقصد محبوب برای مهاجرت است. همچنین، زندگی در کشور فرانسه با سیستم بهداشتی کارآمد و زندگی فرهنگی جذاب، آسایش خاص خود را دارد. از آنجایی که هر دو کشور امکانات خوبی برای زندگی دارند، با توجه به شرایط فردی، مشخص خواهید کرد کدام کشور برای شما بهتر است.

  سخن پایانی

  در مجموع، هم فرانسه و هم ایتالیا امکانات تحصیلی عالی، دوره‌ها، دانشگاه‌ها و سایر گزینه‌های جذاب را برای مهاجران فراهم می‌کنند. هر دو کشور دارای سیستم‌های آموزشی و تجربیات فرهنگی متفاوتی از جمله فرصت‌های شغلی، محل کار، هزینه تحصیل و موارد دیگر هستند. با همه این تفاسیر، هنوز عوامل مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا بدانید کدام کشور برای شما مناسب است. برای بررسی این مسئله با مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید. ما شرایط خاص شما را بررسی کرده و در نهایت بهترین کشور برای مهاجرت کاری، تحصیلی و حتی سرمایه گذاری را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

  سؤالات متداول

  بهترین شهرهای ایتالیا و فرانسه برای زندگی کدامند؟

  پاریس، لیون، بوردو، تولوز، نیس در فرانسه و رم، میلان، فلورانس، ونیز، بولونیا در ایتالیا بهترین شهرها برای زندگی هستند.

  رشته‌های محبوب برای تحصیل در فرانسه و ایتالیا کدامند؟

  پزشکی، علوم اجتماعی، گردشگری، مد و طراحی داخلی، تاریخ هنر، اقتصاد بین‌الملل، مهندسی مکانیک و علوم کامپیوتر.

  هزینه زندگی در کشور فرانسه بیشتر است یا ایتالیا؟

  به طور کلی هزینه زندگی در کشور فرانسه (به خصوص شهر پاریس) گران‌تر از ایتالیا است.

  شاخص جرم و جنایت در دو کشور فرانسه و ایتالیا چقدر است؟

  شاخص جرم و جنایت در کشور فرانسه 49.84 اعلام شده و در ایتالیا 57.60 است.

  مقالات مرتبط

  آلمان یا کانادا؟ (مقایسه مهاجرت و زندگی)

  آلمان یا کانادا؟ (مقایسه مهاجرت و زندگی)

  مقایسه آلمان و کانادا به ما دیدگاه واضحی ارائه می‌کند تا بتوانیم برای مهاجرت، کار و یا تحصیل برنامه ریزی بهتری داشته باشیم. از آنجایی که هر دو کشور امکانات مدرن، زیرساخت‌های شهری ایده‌آل و فرصت‌های شغلی مناسبی را ارائه...

  بزرگ‌ ترین کشور‌های جهان

  بزرگ‌ ترین کشور‌های جهان

  بزرگ‌ترین کشورهای جهان معمولاً بر‌اساس مساحت و جمعیت دسته‌بندی می‌شوند. بیشتر کشورهای بزرگ و پهناور جهان در نیمکره شمالی کره زمین قرار دارند که گفته می‌شود این به دلیل شرایط جغرافیایی، آب و هوا و تاریخچه این کشورها است. در...

  مقایسه فرانسه با ایتالیا

  مقایسه فرانسه با ایتالیا

  فرانسه و ایتالیا دو کشور با تاریخچه‌های فرهنگی و هنری غنی هستند که هریک به خاطر جاذبه‌های خاص خود شناخته ‌شده‌اند. این مقاله، برای افراد علاقه‌مند به سفر و گردشگری، دانشجویان رشته‌های مختلف، علاقه‌مندان به سرمایه گذاری و کسانی که...

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اتریش

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اتریش

  اگر شما هم قصد مهاجرت به اروپا را دارید، باید مقصد‌های احتمالی خود برای زندگی، کار و تحصیل را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار دهید. آلمان و اتریش جزو محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در مرکز اروپا هستند که از بسیاری...

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

  اسپانیا و آلمان دو مورد از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت هستند که هرکدام مزایا و معایب خاصی خود را دارند. آلمان و اسپانیا با وجود اینکه جزو کشورهای اتحادیه اروپا هستند، اما بافت شهری، تاریخ، فرهنگ، اقتصاد، شرایط تحصیل و...

  آپوستیل چیست؟

  آپوستیل چیست؟

  افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای عضو کنوانسیون لاهه را دارند حتما در هنگام ترجمه رسمی مدارک خود با واژه‌ی آپوستیل آشنا شده‌اند. اما اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که نمیدانند آپوستیل چیست، در این مقاله با ما...

  نظرات کاربران