آلمان یا کانادا؟

مقایسه آلمان و کانادا به ما دیدگاه واضحی ارائه می‌کند تا بتوانیم برای مهاجرت، کار و یا تحصیل برنامه ریزی بهتری داشته باشیم. از آنجایی که هر دو کشور امکانات مدرن، زیرساخت‌های شهری ایده‌آل و فرصت‌های شغلی مناسبی را ارائه می‌دهند، طرفداران زیادی هم پیدا کرده‌اند. به همین خاطر است که مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد در این مقاله سعی دارند این دو کشور را از زوایای مختلفی بررسی کنند تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری در روند مهاجرت خود داشته باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  مقایسه کانادا و آلمان به صورت کلی

  نام کشورجمعیتپایتختواحد پولیزبان رایج
  کاناداحدود 40 میلیون نفراتاوادلار کاناداانگلیسی_فرانسوی
  آلمانحدود 81 میلیون نفربرلینیوروآلمانی

  تفاوت آلمان و کانادا در مهاجرپذیری

  اگر با این سؤال مواجه هستید که مهاجرت به کانادا بهتر است یا آلمان، باید بگوییم که هر دو کشور سالانه تعداد زیادی مهاجر را پذیرش می‌کنند. با این تفاوت که کانادا سالانه 120 هزار و آلمان حدود 25 هزار مهاجر را می‌پذیرد. با توجه به کمتر بودن جمعیت کانادا نسبت به آلمان، می‌توان ادعا کرد که کانادا مهاجرپذیرتر است.

  البته باید توجه داشت که ورود افراد به عنوان دانشجو یا مهاجر به خاک آلمان راحت‌تر از کانادا است. اما در فرایند دریافت اقامت دائم، مهاجران در کانادا زودتر از کشور آلمان به نتیجه می‌رسند. این مسئله به دلیل برنامه‌های مختلف و متنوعی است که برای اخذ اقامت دائمی در کانادا لحاظ شده است. در نتیجه هم با روش مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا آلمان می‌توان در این کشورها زندگی کرد و هم با استفاده از روش‌های دیگری که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  مقایسه کانادا با آلمان از نظر تحصیل

  مقایسه زندگی در کانادا و آلمان معمولا با بررسی شرایط تحصیلی انجام می‌شود. کانادا دارای دانشگاه‌های معروفی مانند دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل است. از سوی دیگر، آلمان به دلیل دانشگاه‌های شناخته شده در سطح جهانی، به ویژه در زمینه‌هایی مانند پزشکی و خودرو مورد توجه قرار می‌گیرد.

  تحصیل در کانادا به معنای دسترسی به دانشگاه‌های عالی است، اما می‌تواند گران باشد. از طرف دیگر، آلمان تحصیلات مقرون به صرفه‌تری ارائه می‌دهد و برخی از دانشگاه‌های دولتی آن، حتی امکان تحصیل رایگان در آلمان را هم به مهاجران ارائه می‌دهند. در نتیجه با حداکثر شهریه 10.000 یورو، آلمان به یک انتخاب جذاب برای دانشجویانی تبدیل می‌شود که به بودجه خود توجه دارند.

  ضمنا هم در آلمان و هم در کانادا، دانشجویان بین المللی اجازه کار در حین تحصیل را دارند. در آلمان، دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند تا 120 روز کامل یا 240 نیم روز در سال کار کنند. در کانادا هم می‌توانند تا 20 ساعت در هفته (در طول 1 سال تحصیلی) را مشغول کار باشند. با این حال، برای پیگیری این امر باید شرایط مندرج در قوانین دانشگاه خود را مد نظر داشته باشید.

  کار در آلمان یا کانادا؟

  در بحث مقایسه زندگی در آلمان و کانادا، شرایط کاری هم مسئله مهم دیگری است که باید به آن توجه شود. خوب است بدانید که یافتن مشاغل پاره وقت در کانادا می‌تواند چالش برانگیز باشد. این امر منجر به نگرانی در مورد پوشش هزینه‌های زندگی دانشجویان می‌شود. در مقابل، آلمان فرصت‌های شغلی پاره وقت خوبی را فراهم می‌کند (حتی اگر موانع زبانی وجود داشته باشد). بازار کار مطلوب در کشور آلمان است که آن را به گزینه‌ای جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است. به ویژه آنهایی که حین تحصیل به دنبال حمایت مالی هستند.

  البته هم آلمان و هم کانادا چشم‌اندازهای امیدوارکننده‌ای را برای پیدا کردن شغل مناسب ارائه می‌دهند. با این وصف، ممکن است انتخاب افراد به ترجیحات و اهداف شغلی خاص خودشان بستگی داشته باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که آلمان تقاضای زیادی برای جذب متخصصان در نظر دارد (به ویژه در بخش‌هایی مانند مهندسی و فناوری اطلاعات). بنابراین، می‌توان انتظار داشت که بهترین شهر های آلمان برای کار دستمزد مناسبی هم به افراد متخصص ارائه شود.

   بهترین کشور برای مهاجرت کاری

  تفاوت کانادا و آلمان در سرمایه گذاری

  مقایسه المان با کانادا در امر سرمایه گذاری هم قابل بررسی است، زیرا بسیاری از افراد این روش مهاجرتی را مد نظر دارند. این نکته را در نظر بگیرید که هر دو کشور امکان مهاجرت از طریق خرید ملک را ارائه نمی‌دهند. اما به طور کلی، هم کانادا و هم آلمان برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بین‌المللی فرصت‌های مهاجرتی مناسبی فراهم می‌کنند. در کانادا، برنامه‌های متنوعی برای مهاجرت با روش سرمایه‌گذاری وجود دارد که به افراد امکان می‌دهد با انجام سرمایه‌گذاری‌های معتبر، برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنند. این سرمایه‌گذاری‌ها باید به ایجاد فرصت‌های شغلی برای شهروندان کانادایی کمک کند و بر اساس پروژه‌های تأیید شده توسط دولت انجام شود.

  همچنین، آلمان هم فرصت‌های مناسبی برای مهاجرت سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. به ویژه از طریق برنامه‌هایی که بر کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار تمرکز دارند. آلمان برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که تمایل به راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوآورانه و ایجاد اشتغال در این کشور دارند، محیط کسب‌وکاری پویا و حمایتی فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاران بین‌المللی باید اثبات کنند که سرمایه‌گذاری آن‌ها به نفع اقتصاد آلمان است و به ایجاد یا حفظ مشاغل کمک می‌کند. در نتیجه مهاجرت کاری به المان، با این روش به حداقل سرمایه 350 هزار یوروی نیازمند است. در حالی که زمان سرمایه گذاری در کانادا این مقدار 300 هزار دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مقایسه آلمان و کانادا از طریق ازدواج

  مهاجرت به کانادا یا آلمان با استفاده از روش ازدواج کمی متفاوت است. در حالی که کانادا این روش را به طور مستقیم پیشنهاد نمی‌کند، آلمان اجازه مهاجرت از طریق ازدواج را به افراد ارائه می‌دهد. برای درک بهتر این مسئله، فراموش نکنید که در کانادا، ازدواج مستقیما منجر به اخذ پاسپورت و هویت کانادایی نمی‌شود، بلکه فقط اقامت دائم در این کشور به شخص اعطا خواهد شد. با این حال، پس از گذشت 2 سال از ازدواج و معرفی همسر کانادایی به عنوان حامی مالی، می‌توانید مراحل دریافت پاسپورت کانادایی خود را هم طی کند.

  ضمنا برای ازدواج رسمی و قانونی در آلمان هم شرایط زیر باید رعایت شوند:

  • حداقل سن افراد باید 18 سال در نظر گرفته شود.
  • همسر متقاضی باید دارای تسلط خوبی به زبان آلمانی (حداقل سطح B1) باشد.
  • همسر آلمانی یا مقیم دائمی آلمان باید توانایی مالی کافی برای تأمین نیازهای همسر خود را داشته باشد.
  • برای اخذ تابعیت، باید حداقل 2 سال از ازدواج رسمی شما گذشته باشد و حداقل 3 سال زندگی مشترک در آلمان را تجربه کرده باشید.

  مقاله پیشنهادی: شرط سنی مهاجرت به آلمان

  شرایط اقامت با تولد در خاک هر دو کشور

  نکته دیگری که باید در این بخش به آن اشاره کنیم، مسئله تولد یک فرد در خاک هر دو کشور است. وضعیت کودک متولد شده در کشور آلمان به وضعیت تابعیت و یا مدت اقامت قانونی والدین او بستگی دارد. به عبارت دیگر، اگر یکی از والدین کودک برای 8 سال در آلمان اقامت قانونی داشته باشد، کودک هم از تابعیت این کشور بهره‌مند خواهد شد.

  اما در کانادا، صرف تولد یک کودک، شرایطی را به وجود می‌آورد که او به طور خودکار پاسپورت و شهروندی کانادا را دریافت ‌کند. کانادا از اصل خاک پیروی می‌کند، بنابراین کودکانی که در خاک کانادا متولد می‌شوند، به عنوان شهروندان کانادایی شناخته شده و از تمام مزایا و حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند می‌شوند. این حق تنها محدود به خاک کانادا نیست، بلکه کودکانی که در هواپیما (آسمان کانادا) یا کشتی (آب‌های کانادا) متولد می‌شوند نیز شهروندی کانادا را به ‌دست می‌آورند.

  البته ذکر این نکته ضروری است که برخی از کودکان متولد شده در خاک کانادا از این امر استثنا هستند و شهروندی کانادا را دریافت نمی‌کنند. این مورد شامل کودکانی است که:

  • والدین آن‌ها به عنوان سفیر یا دیپلمات در کانادا مستقر شده‌اند.
  • کودکانی که والدین آن‌ها به عنوان کارمند یک کشور خارجی در خاک کانادا حضور دارند.

   اقامت از طریق تولد فرزند در آلمان و کانادا

  تفاوت آلمان و کانادا در اقامت دائم و ویزا

  بررسی تفاوت آلمان و کانادا در روند اخذ ویزا هم قابل توجه است. هم برای تحصیل و هم برای کار در کشور آلمان و کانادا، به ویزای مربوط به شرایط خود نیاز دارید. روند درخواست ویزا برای هر دو کشور شرایط مشابهی دارد. علاوه بر مدارک استاندارد درخواست ویزا، دانشجویان و متخصصان بین المللی باید مدارکی مبنی بر بودجه کافی (تمکن مالی)، نامه پذیرش دانشگاه یا محل کار، مدارک تحصیلی موجود و بیمه درمانی را ارائه دهند.

  به این نکته مهم هم توجه کنید که اخذ اقامت در کشور کانادا به دو روش دائم و موقت امکان پذیر است. برای اقامت دائم می‌توانید یکی از برنامه‌های زیر را مد نظر قرار دهید.

  • Skilled Worker یا همان فدرال اسکیل ورکر: برای نیروی کار متخصص
  • Skilled Trades یا همان فدرال اسکیل ترید: برای نیروی کار فنی
  • Canadian Experience Class یا همان تجربه کار کانادایی
  • Self-employed یا همان برنامه خوداشتغالی: برای هنرمندان و ورزشکاران
  • Start-up Visa یا همان راه‌اندازی استارتاپ: برای صاحبان کسب‌وکارهای استارتاپی
  • PEQ یا همان برنامه تجربه کار کبکی: برای افرادی که سابقه کار در شهر کبک را دارند
  • AIP یا همان برنامه حوزه آتلانتیک: برای نیروهای کار متخصص

  ضمنا برای اقامت موقت کانادا هم یکی از روش‌های زیر مورد توجه است.

  • جاب‌آفر (Job Offer) یا پیشنهاد شغلی
  • ویزای ICT و IMP برای مدیران
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای PGWP یا همان کار پس از تحصیل
  • ویزای توریستی

  در کشور آلمان هم ویزاها به دو گروه اصلی بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می‌شوند. ویزای جاب آفر، ویزای پرستاری، ویزای جاب سیکر آلمان و یا ویزای اوسبیلدونگ آلمان در کنار ویزای تحصیلی در دسته اول قرار دارند. در حالی که ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان، ویزای ترانزیت آلمان (مخصوص رانندگان کامیون)، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای آلمان مخصوص مقدمات فرهنگی، ویزای نمایشگاهی و ویزای درمانی جزو گروه ویزاهای کوتاه مدت هستند.

  یک نکته مهم

  اگر بهترین دانشگاه های کانادا را برای تحصیل در نظر دارید، به یاد بسپارید که پس از ورود به این کشور و گذشت حدود 3 تا 5 سال می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. اما برای اقامت دائم در کشور آلمان، باید حدود 4 تا 5 سال سابقه کاری با دریافت حقوق و پرداخت مالیات داشته باشید.

  مقایسه مالیات در آلمان و کانادا

  برای تکمیل بحث مقایسه کانادا و آلمان، خوب است نگاهی هم به سیستم مالیاتی هر دو کشور داشته باشیم. دانشجویان بین المللی که بیش از 183 روز است در کانادا زندگی می‌کنند، باید مالیات خود را ثبت نمایند. صرف نظر از اینکه آیا درآمدی در این کشور دارند یا خیر. اما آلمان در زمینه دریافت مالیات از دانشجویان بین‌المللی کمی ملایم‌تر رفتار می‌کند. زیرا در صورت درآمد کمتر از 520 یورو در ماه، انتظار پرداخت مالیات را از آنها ندارد. زمانی که شروع به کسب درآمد بیشتر از این مقدار کردید، می‌توانید مالیات خود را ثبت کنید. ضمن اینکه باید هزینه‌هایی مانند اسباب‌کشی، تعمیرات خانه، لباس کار، آموزش و موارد دیگر را هم پرداخت کنید.

  ضمنا یک فرد با درآمد متوسط در کشور کانادا، باید مقدار متوسط مالیات 15 تا 33 درصدی را پرداخت ‌کند. در حالی که افراد با شرایط مشابه در کشور آلمان مالیات 14 تا 45 درصدی را پرداخت می‌نمایند. در نتیجه، زمان سرمایه گذاری در آلمان و یا تحصیل و کار، باید به مقدار مالیاتی که قرار است پرداخت کنید هم توجه داشته باشید. اگرچه مهم است بدانید درصد بالاتر مالیات به معنای پرداخت این مبلغ به دولت نیست. اصلی‌ترین نکته در برنامه پرداخت مالیات آلمان، این است که این پول برای بهبود سطح کیفیت زندگی، خدمات بهداشت و درمان، توسعه شهرها و جاده‌ها و سایر امور عمومی هزینه خواهد شد.

  سیستم مالیاتی آلمان و کانادا

  مقایسه هزینه زندگی در کانادا و آلمان

  اگر برای اقامت دائم آلمان یا کانادا تلاش می‌کنید، مهم است با هزینه‌های ابتدایی مورد نیاز هم آشنا باشید. ما این موارد را در جدول زیر آورده‌ایم تا تفاوت بین آنها را به خوبی درک کنید.

   کانادا (دلار کانادا)آلمان (یورو)
  غذا در رستوران ارزان25.0013.00
  غذا برای 2 نفر در رستوران میان رده100.0060.00
  آب (بطری 0.33 لیتر)2.352.40
  شیر (معمولی)، (1 لیتر)2.941.04
  قرص نان سفید تازه (500 گرم)3.611.96
  برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)5.062.74
  تخم‌مرغ (معمولی) (12)4.733.33
  پنیر محلی (1 کیلوگرم)15.7212.53
  فیله مرغ (1 کیلوگرم)16.6614.76
  گوشت گاو (1 کیلوگرم)19.7016.09
  بلیت یک طرفه (حمل‌و‌نقل محلی)3.503.00
  تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه معمولی)2.102.10
  بنزین (1 لیتر)1.601.75
  قبض برق، گاز و موارد مشاع در آپارتمان 85 متری214.66290.94
  طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و 10 گیگابایت + داده65.4719.25
  اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL)85.6446.01
  هزینه ماهانه باشگاه تناسب اندام برای 1 نفر58.1433.86
  1 بلیت سینما15.8112.00
  اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1.918.62924.15
  اجاره آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز1.731.54702.27
  قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر9.974.105.902.23
  قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز6.926.304.720.46
  میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از کسر مالیات)3.908.282.830.05

  مقایسه مراقبت‌های پزشکی در کانادا و آلمان

  وقتی می‌خواهیم بدانیم که زندگی در کانادا بهتر است یا المان، باید نگاهی هم به سیستم مراقبت‌های پزشکی هر دو کشور داشته باشیم. این مورد در آلمان توسط یک سیستم بیمه درمانی اجباری تأمین می‌شود و مراقبت‌های بهداشتی قابل دسترس برای همه را تضمین می‌کند. برای نمونه متخصصان و دانشجویان بین‌المللی که به آلمان می‌آیند باید تحت پوشش یک ارائه‌دهنده بیمه سلامت دولتی یا خصوصی باشند. کیفیت مراقبت‌های بهداشتی عالی است و شما می‌توانید به راحتی یک پزشک یا متخصص پیدا کنید.

  کشور کانادا هم به دلیل سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان و خوبی که دارد، مشهور شده است. اما این مسئله فقط برای شهروندان کانادایی صادق است. البته مانند آلمان، متخصصان و دانشجویان بین المللی در کانادا هم باید تحت پوشش ارائه دهندگان بیمه درمانی قرار بگیرند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  امنیت کانادا یا المان؟

  اگر می‌خواهید بدانید در کانادا یا آلمان وضعیت امنیت چگونه است، باید بگوییم که آلمان یکی از امن‌ترین کشورهای اروپا برای زندگی دانشجویان و متخصصان بین المللی محسوب می‌شود. نرخ قتل در آلمان 0.86 به ازای هر 100.000 نفر است و احتمال کمی وجود دارد که زمان زندگی در آلمان با چنین خطراتی مواجه شویم. ضمنا کانادا هم یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و نرخ جرم و جنایت پایینی دارد. نرخ قتل در این کشور هم 2.05 در هر 100.000 نفر است.

  گردشگری آلمان یا کانادا؟

  در بحث مقایسه المان یا کانادا برای مهاجرت، خوب است نگاهی هم به جاذبه‌های گردشگری دو کشور داشته باشیم. دیوار برلین یکی از شناخته شده‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان است که برلین شرقی و غربی را در طول جنگ سرد از هم جدا می‌کرد. این دیوار در سال 1989 سقوط کرد و منجر به اتحاد مجدد آلمان شرقی و غربی شد. بقایای دیوار اکنون نماد وحدت و آزادی در این کشور است. زیبایی‌های این کشور حتی در زمان مقایسه با دیگر کشورها (مثلا مقایسه آلمان و اتریش) هم زبانزد هستند.

  کانادا نیز خانه شگفتی‌های طبیعی خیره کننده از جمله کوه‌های راکی، آبشار نیاگارا، پارک ملی بنف و شفق‌های شمالی (شفق قطبی) است. این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان دریاچه دارد. همچنین دارای مناطق بیابانی وسیع از جمله جنگل‌های شمالی است که آن را به پناهگاهی برای علاقه‌مندان به فضای باز و دوستداران طبیعت تبدیل می‌کند.

  مقایسه زبان در کانادا و آلمان

  مقایسه آلمان و کانادا برای مهاجرت در مسئله تفاوت‌های زبانی هم بسیار مهم است. اگرچه زبان رسمی در کشور آلمان، آلمانی است، اما انگلیسی هم به طور گسترده در سراسر کشور صحبت می‌شود. شاخص مهارت زبان انگلیسی (EPI) آلمان را از بین 100 کشور غیر بومی انگلیسی زبان، در رتبه دهم قرار داد. این عامل باعث می‌شود که متخصصان و دانشجویان بین‌المللی بتوانند با مردم محلی ارتباط برقرار کرده و بعد از مهاجرت به آلمان، در سپری کردن زندگی روزمره راحت باشند.

  کانادا هم دو زبان رسمی دارد که انگلیسی و فرانسوی هستند. با این حال، انگلیسی زبان غالب در کانادا است و بیش از 75 درصد از مردم آن را به عنوان زبان اول در نظر دارند.

   زبان آلمانی یا زبان انگلیسی

  نگرش نسبت به مهاجران در کانادا و آلمان

  برای مهاجرت به آلمان یا کانادا باید نگرش مردم هر دو کشور به حضور مهاجران را هم در نظر بگیرید. کاهش بیگانه هراسی اخیرا در بسیاری از جوامع مشهود بوده است. احزاب ضد مهاجر در کشورهایی مانند مجارستان، آلمان، هلند و اخیرا ایتالیا دستاوردهایی به دست آورده‌اند تا جامعه را با این مسئله همراه کنند. به همین دلیل است که این روزها مهاجرت تحصیلی به آلمان و حتی کار در این کشور، راحت‌تر از قبل شده است.

  بسیاری از مفسران حدس می‌زنند که کانادا نیز ممکن است در مسیر مشابهی قرار گیرد. البته کانادا از تعصب در این مورد مصون نیست. علاوه بر انواع تبعیض که در داده‌های اقتصادی و یافته‌های نظرسنجی مردمی دیده می‌شود، چندی پیش این کشور یک حمله خشونت‌آمیز منحصر به فرد را علیه مسلمانان کانادا تجربه کرد. تیراندازی دسته‌جمعی با انگیزه نفرت پراکنی در مسجد شهر کبک منجر به کشته شدن شش نفر شد. به همین دلیل گفته می‌شود که مسائلی از این دست بر نگاه مردم روی حضور مهاجران تاثیر زیادی گذاشته است.

  فاصله آلمان یا کانادا به ایران

  بد نیست در بحث مقایسه زندگی در کانادا و آلمان به فاصله این دو کشور با ایران هم نگاهی داشته باشیم. گرچه این مسئله بر مهاجرت به کانادا یا حتی آلمان تاثیر مستقیمی ندارد، اما برخی از افراد برای بودجه بندی رفت و آمد خود به چنین اطلاعاتی نیاز مبرم دارند.

  فاصله بین کشور ایران و کانادا بیش از 10.000 کیلومتر است. به همین دلیل، سفر به شهرهای مختلف کانادا از مقصد ایران زمانی یکسان ندارد. به عنوان مثال، زمان تقریبی سفر از تهران به شهر مونترال کانادا بیش از 16 ساعت طول می‌کشد. همچنین فاصله ایران تا آلمان (برحسب کیلومتر) به شرح زیر است:

  • با پرواز 3000 تا 4000
  • با رانندگی 4000 تا 6000
  • با قطار بین 3000 تا 4500
  • با کشتی 6000 تا 8000

  مقایسه آب و هوای کانادا و آلمان

  در بررسی تفاوت کانادا و آلمان، وضعیت آب و هوایی را نیز در نظر می‌گیریم تا اطلاعات کافی به دست آورید. کشور آلمان با میانگین دمای بین 10- تا 35 درجه سانتی‌گراد، آب و هوای معتدل دارد. تابستان‌های این کشور معتدل هستند و زمستان‌ها می‌توانند سرد باشند. اما به طور کلی، سرمای آن خیلی شدید نیست. در کانادا هم بسته به منطقه‌ای که در آن هستید، آب و هوا متفاوت خواهد بود. میانگین دما در کشور کانادا هم بین -40 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. در نتیجه تابستان‌ها می‌توانند گرم و مرطوب باشند، در حالی که زمستان‌ها یخبندان با برف زیاد را شاهد هستیم. این شرایط در زمان مهاجرت کاری به کانادا یا حتی مهاجرت تحصیلی، روی اعمال تغییرات لازم در سبک زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت.

  مقایسه مسکن در کانادا و آلمان

  وقتی به کانادا یا المان فکر می‌کنید، بدیهی است که جستجو در مورد وضعیت مسکن هم مهم باشد. خوب است بدانید که قیمت اجاره در کانادا 39.0 درصد بیشتر از آلمان است.

   آلمان (یورو) کانادا (دلار کانادا)درصد تفاوت
  آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر1,708.262,505.07+25.1 %
  آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1296.611901.41+38.9 %
  قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر5,902.238,655.31+15.2 %
  قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز4,720.466,922.31+0.1٪
  نرخ بهره وام مسکن بر حسب درصد برای 20 سال نرخ ثابت3.987.03+76.8 %

  نکته مهم: پیشنهاد می‌کنیم زمان انتخاب میان آلمان یا اسپانیا هم مقایسه این چنینی را در نظر داشته باشید تا روند مهاجرت شما به بهترین نحوه ممکن پیش برود.

  مقایسه درآمد در کانادا و آلمان

  معمولا زمان بررسی این موضوع که آلمان بهتر است یا کانادا، مقدار دستمزد در نظر گرفته شده برای افراد هم جزو اولویت‌های هر فرد است. در حال حاضر حداقل میزان دستمزد در کشور آلمان 12.41 یورو (در ساعت) است. با زندگی در کانادا هم حداقل مقدار دستمزد شما به صورت قانونی برای هر ساعت کار در نظر گرفته می‌شود. خوب است بدانید که این مقدار در شهر یوکان 16.77 دلار کانادا است و آن را بالاترین مقدار در میان شهرهای دیگر می‌دانند. این تعرفه برای اکثر مشاغل 16.55 دلار در ساعت است و اگر دانشجو هستید، ساعتی 15.60 دلار دریافت خواهید کرد.

  همچنین اگر در بهترین دانشگاه های آلمان تحصیل می‌کنید، حداقل درآمد ساعتی برای شما  9.35 یورو است. البته در برخی از شهرها ممکن است تا 10 یورو هم دستمزد داشته باشید. به عنوان یک دانشجو یا کارگر ساده، شما می‌توانید ماهیانه حدود 450 یورو درآمد کسب کنید.

  خوب است به این مورد هم توجه کنید که میانگین حقوق در کانادا و کشور آلمان بر اساس عواملی مانند شغل، تجربه و موقعیت مکانی تعیین می‌شود. در کانادا، متوسط درآمد سالانه حدود 67.000 دلار است که در بین استان‌های مختلف، متفاوت است. در آلمان هم، میانگین حقوق تقریبا 46.500 یورو در سال خواهد بود. با این حال، مهم است توجه داشته باشید که این ارقام می‌توانند تغییر کنند و حضور در مشاغل و مناطق مختلف ممکن است بر درآمد شما تأثیر بگذارد.

  مهاجرت و زندگی در آلمان یا کانادا؟ کدام تصمیم بهتری است؟

  با توجه به نکاتی که در مقایسه زندگی در آلمان و کانادا به آنها پرداختیم، مشخص می‌شود که هم کشور آلمان و هم کشور کانادا هر دو مقاصد تحصیلی و شغلی عالی برای علاقه‌مندان هستند. این دو کشور مزایا و شرایط مختلفی را ارائه می‌دهند، بنابراین در نهایت انتخاب میان آنها به این مسئله بستگی دارد که شما روی چه عواملی تأکید داشته باشید.

  برای نمونه اگر به دنبال یک تجربه دانشگاهی در سطح جهانی بدون پرداخت شهریه هستید، شاید آلمان انتخاب بهتری باشد. اما اگر به دنبال مجوز کار پس از تحصیل به مدت طولانی‌تر هستید، احتمالا کانادا گزینه بهتری خواهد بود. هر کشوری را که انتخاب می‌کنید، باید به این اطمینان برسید که همه عوامل مهم و مرتبط با شرایط خودتان را به طور کامل بررسی کرده‌اید. تنها در این شرایط است که می‌توانید برای اقامت دائم کانادا یا حتی آلمان بهترین تصمیم‌گیری را در نظر بگیرید.

  سخن پایانی

  در مجموع، انتخاب میان آلمان یا کانادا بر عهده شماست. به یاد داشته باشید که هر دو کشور از طریق تحصیل و کار مهاجران زیادی را پذیرش می‌کنند. اما در مورد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، مقررات خاصی دارند (کانادا حداقل 300 هزار دلار و آلمان حداقل 350 هزار یورو را مد نظر دارد). همچنین، مهاجرت از طریق خرید ملک هم در هر دو کشور ممکن نیست. اما مهاجرت از طریق ازدواج و تولد در هر دو کشور شرایط خاصی دارد. با همه این تفاسیر، اگر هنوز برای بررسی بین دو کشور به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید تا وضعیت خاص خودتان را به راحتی بررسی کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.  

  سؤالات متداول

  آلمان برای دانشجویان بین المللی بهتر از کانادا است؟

  انتخاب میان این دو کشور به ترجیحات شخصی و ملاحظات خاص تحصیلی یا سبک زندگی شما بستگی دارد.

  آیا تحصیل در آلمان به صورت رایگان ممکن است؟

  به طور کلی، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی رایگان است.

  تعادل کار و زندگی در آلمان بهتر است یا کانادا؟

  آلمان به دلیل ایجاد تعادل عالی بین کار و زندگی (با استاندارد 27-30) و فرهنگی که برای زمان شخصی ارزش زیادی قائل است، مشهور شده است.

  میزان درآمد بین دو کشور چگونه است؟

  مقدار دستمزدها بسته به میزان مهارت و جایگاه اجتماعی آن شغل، متفاوت است. اما در کل، هر دو کشور از امتیازات خاص خود در این زمینه برخوردار هستند.

  دریافت اقامت دائم در کشور کانادا آسان‌تر است یا کشور آلمان؟

  به دلیل وجود برنامه‌های متعدد برای ارائه اقامت دائم، اخذ اقامت دائم کشور کانادا، سریع‌تر از کشور آلمان انجام می‌شود.

  مقالات مرتبط

  آلمان یا کانادا؟ (مقایسه مهاجرت و زندگی)

  آلمان یا کانادا؟ (مقایسه مهاجرت و زندگی)

  مقایسه آلمان و کانادا به ما دیدگاه واضحی ارائه می‌کند تا بتوانیم برای مهاجرت، کار و یا تحصیل برنامه ریزی بهتری داشته باشیم. از آنجایی که هر دو کشور امکانات مدرن، زیرساخت‌های شهری ایده‌آل و فرصت‌های شغلی مناسبی را ارائه...

  بزرگ‌ ترین کشور‌های جهان

  بزرگ‌ ترین کشور‌های جهان

  بزرگ‌ترین کشورهای جهان معمولاً بر‌اساس مساحت و جمعیت دسته‌بندی می‌شوند. بیشتر کشورهای بزرگ و پهناور جهان در نیمکره شمالی کره زمین قرار دارند که گفته می‌شود این به دلیل شرایط جغرافیایی، آب و هوا و تاریخچه این کشورها است. در...

  مقایسه فرانسه با ایتالیا

  مقایسه فرانسه با ایتالیا

  فرانسه و ایتالیا دو کشور با تاریخچه‌های فرهنگی و هنری غنی هستند که هریک به خاطر جاذبه‌های خاص خود شناخته ‌شده‌اند. این مقاله، برای افراد علاقه‌مند به سفر و گردشگری، دانشجویان رشته‌های مختلف، علاقه‌مندان به سرمایه گذاری و کسانی که...

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اتریش

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اتریش

  اگر شما هم قصد مهاجرت به اروپا را دارید، باید مقصد‌های احتمالی خود برای زندگی، کار و تحصیل را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار دهید. آلمان و اتریش جزو محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در مرکز اروپا هستند که از بسیاری...

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

  اسپانیا و آلمان دو مورد از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت هستند که هرکدام مزایا و معایب خاصی خود را دارند. آلمان و اسپانیا با وجود اینکه جزو کشورهای اتحادیه اروپا هستند، اما بافت شهری، تاریخ، فرهنگ، اقتصاد، شرایط تحصیل و...

  آپوستیل چیست؟

  آپوستیل چیست؟

  افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای عضو کنوانسیون لاهه را دارند حتما در هنگام ترجمه رسمی مدارک خود با واژه‌ی آپوستیل آشنا شده‌اند. اما اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که نمیدانند آپوستیل چیست، در این مقاله با ما...

  نظرات کاربران