مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  برای قرن ها، فرانسه به عنوان مرکز برتری فرهنگی مردم را از سراسر جهان به خود جذب می کرد. جذابیت دارا بودن شهروندی کشوری مانند فرانسه با وعده آموزش و مراقبت های بهداشتی رایگان، آزادی کار و زندگی در هر کشور اتحادیه اروپا و حق رای در انتخابات فرانسه غیرقابل انکار است. با این حال، مسیر اخذ شهروندی و تابعیت فرانسه می تواند برای متقاضیان بین المللی پیچیده و طولانی باشد. این مقاله به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد روش کلی برای اخذ تابعیت کشور فرانسه و نکات عملی را برای کمک به شما در جهت‌ یابی این فرآیند ارائه می ‌دهد. با ما همراه باشید.

  تفاوت میان اقامت دائم و شهروندی

  فرانسه کشوری از نظر اقتصادی توسعه یافته با استاندارد بالای زندگی و یک مکان عالی برای تحصیل و لذت بردن از یک زندگی راحت است. متقاضیان از طریق اخذ مجوز اقامت دائم و همچنین شهروندی می توانند در این کشور اقامت کنند. تفاوت ها و ویژگی های مجوز اقامت دائم و شهروندی کشور فرانسه در جدول زیر ارائه شده است:

  مزایا و ویژگی های اقامت دائم فرانسهمزایا و ویژگی های شهروندی فرانسه
  مجوز اقامت فرانسه یک سند رسمی است که به شما اجازه می دهد به طور قانونی برای مدت مشخصی در فرانسه اقامت داشته باشید.متقاضیان با دارا بودن شهروندی و تابعیت کشور فرانسه می توانند تا هر زمان که بخواهند در این کشور زندگی کنند.
  برای دریافت مجوز اقامت دائم باید شرایط خاصی مانند دارا بودن دلیل معتبر برای اقامت در فرانسه با کار یا تحصیل و ارائه مدارک لازم باشید.برای دریافت تابعیت و شهروندی بر اساس هر روش مهاجرتی باید دارای شرایط لازم مختص آن روش باشید.
  با دارا بودن مجوز اقامت فرانسه می توانید به طور قانونی در فرانسه اقامت داشته باشید، کار کنید، تحصیل کنید و به خدمات اجتماعی مانند مراقبت های بهداشتی و آموزشی دسترسی داشته باشید.با دارا بودن شهروندی می توانید رای دهید و برای مناصب سیاسی نامزد شوید. به خدمات بهداشتی با کیفیت و تامین اجتماعی دسترسی داشته باشید. حساب بانکی باز کنید و با شرایط مطلوب وام بگیرید و برای گواهینامه رانندگی اقدام کنید.
  با دارا بودن مجوز اقامت باید حداقل 183 روز در سال در این کشور زندگی کنید.با دارا بودن شهروندی می توانید تا زمانی که بخواهید در این کشور زندگی کنید.

  شرایط اخذ تابعیت فرانسه

  شرایط شهروندی بر اساس مسیری که برای مهاجرت به فرانسه انتخاب می کنید متفاوت است. به عنوان مثال، اگر از طریق اقامت درخواست دهید، باید حداقل 5 سال در فرانسه اقامت داشته باشید و ادغام کافی در جامعه فرانسه را نشان دهید. اگرچه معیارها و الزامات هر روش مهاجرتی منتهی به اخذ تابعیت متفاوت است، اما برخی معیارهای کلی و فرآیند های خاص وجود دارد که باید هنگام درخواست برای اخذ شهروندی کشور فرانسه دنبال شود. برخی از شرایط کلی و عمومی برای اخذ شهروندی کشور فرانسه عبارت است از:

  • دارا بودن حداقل 18 سال
  • دارا بودن اقامت 5 سال در فرانسه( اگر از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده اید یا دارای همسر فرانسوی هستید، حداقل 2 سال در این کشور اقامت کرده باشید.)
  • دارا بودن اقامت 183 روز در بازه زمانی یک سال در فرانسه
  • ارائه مدارک مورد نیاز مانند شناسنامه، اجازه اقامت و مدارک هویتی
  • تسلط به زبان فرانسه یا دارا بودن مدرک زبان فرانسه در سطح B1
  • شرکت در مصاحبه، آزمون زبان فرانسه و آزمون شهروندی

  مراحل درخواست اخذ شهروندی کشور فرانسه

  افراد می توانند با روش های مختلفی همچون تحصیل، سرمایه گذاری و یا اخذ ویزای کار فرانسه اقدام به گرفتن تابعیت این کشور نمایند. اولین مرحله برای درخواست شهروندی کشور فرانسه، شناسایی مسیری است که برای شما مناسب تر است. برای بیشتر متقاضیان مسیر تبدیل شدن به یک شهروند فرانسه از طریق اقامت در این کشور حاصل می شود که معمولاً با اخذ اقامت موقت در فرانسه شروع می شود. متقاضی باید با درخواست ویزای مناسب یا مجوز ورود شروع کند و به عنوان یک قانون کلی، به کنسولگری فرانسه در کشور خود درخواست دهد. بر اساس توافقات بین کشور خود و فرانسه، زمان بندی ممکن است متفاوت باشد. برای شهروندان ایالات متحده، این مجوزها معمولاً در حدود دو هفته صادر می شود، در حالی که برای بیشتر کشورها تا حدود 2 ماه می باشد.

   برای اخذ تابعیت کشور فرانسه دارا بودن مدرک زبان فرانسه B1 الزامی است.

  مدارک لازم جهت اخذ تابعیت و شهروندی کشور فرانسه

  متقاضیان برای دریافت تابعیت و شهروندی کشور فرانسه باید مدارک لازم زیر را ارائه دهند. همه مدارک باید کمتر از یک سال قدمت داشته باشند و به زبان فرانسه ترجمه شوند:

  • یک کپی از شناسنامه با آپوستیلApostille  (گواهی رسمی)
  • کپی های اخیر از گواهی تولد هر دو والدین، گواهی ازدواج یا گواهی فوت
  • یک کپی اخیر از گواهی ازدواج (در صورت وجود)
  • یک کپی از پاسپورت یا شناسنامه عکس دار
  • ۲ عدد فرم درخواست شهروندی (فرم های Cerfa No. 12753*02 forms)
  • مدرکی مبنی بر سطح تسلط به زبان فرانسه یا اثبات شرکت در دوره های زبان
  • اثبات اقامت در فرانسه (ارائه قبوض آب و برق، گاز، پهنای باند اینترنت)
  • مدرک اشتغال، حقوق یا درآمد مستقل (در صورت وجود)
  • گواهی عدم سابقه کیفری، چه در فرانسه (در صورت اقامت بیش از 10 سال) و چه برای کشور مبدا (اگر کمتر از 10 سال در فرانسه اقامت داشته باشید)
  • دو قطعه عکس در اندازه عکس پاسپورت با نام کامل و تاریخ تولد در پشت
  • یک تمبر مالیاتی به ارزش 55 یورو

  مزایای دریافت تابعیت کشور فرانسه

  تابعیت کشور فرانسه طیف وسیعی از مزایا را به همراه دارد، از حقوق شهروندی و آزادی های اجتماعی و مدنی گرفته تا ارتباط با میراث فرهنگی و تاریخی فرانسه. تابعیت و شهروندی کشور فرانسه یک دارایی ارزشمند برای متقاضیانی است که می خواهند فرانسه را خانه خود کنند و به طور کامل در جامعه فرانسه ادغام شوند. برخی از مهم ترین مزایای شهروندی کشور فرانسه عبارت است از:

  • دسترسی به خدمات اجتماعی، از جمله مراقبت های بهداشتی و آموزشی
  • حق رای و مشارکت در رویدادهای سیاسی
  • آزادی سفر و رفت و آمد به کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
  • امکان اشتغال در مناصب دولتی و نامزدی برای مناصب سیاسی
  • حفاظت دیپلماتیک هنگام سفر به خارج از کشور
  • احساس هویت فرهنگی و تاریخی
  • امکان اقامت قانونی در فرانسه برای مدت طولانی
  • توانایی کار و تحصیل در فرانسه
  • واجد شرایط درخواست گواهینامه رانندگی
  • دسترسی به خدمات عمومی مانند کتابخانه ها و مراکز اجتماعی
  • واجد شرایط دریافت برخی از مزایا و اعتبارات مالیاتی
  • دسترسی به طیف وسیعی از فرصت های فرهنگی و آموزشی فرانسه
  • امکان افتتاح حساب بانکی و اخذ اعتبار در فرانسه
  • واجد شرایط دریافت طیف وسیعی از مزایای مسکن و برنامه های کمکی
  • اخذ ویزای همراه و اقامت برای اعضای خانواده

  مشاوره برای دریافت شهروندی فرانسه

  روند اخذ تابعیت و شهروندی کشور فرانسه می ‌تواند دلهره ‌آور به نظر برسد، اما خدمات حرفه ‌ای به شما کمک می ‌کند تا پرونده ملی ‌سازی و اخذ شهروندی را با کمترین استرس تکمیل کنید. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در مورد روش های اخذ تابعیت فرانسه راهنمایی های لازم را با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان به شما ارائه می دهند. دلایل انتخاب موسسه مهاجرتی ما از نظر متقاضیان مختلف ارائه خدمات حقوقی کامل با قیمت های رقابتی، وجود تیم وکلای مجرب و حرفه ای بودن مشاوران، دارا بودن سوابق کاری طولانی و موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در فرانسه و اخذ تابعیت این کشور است. اگر قصد مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت این کشور را دارید، مشاوره های رایگان و کم هزینه مشاوران موسسه ما این مسیر دشوار را هموار می کند.

    سخن آخر

  در این مقاله در مورد نحوه اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه توضیحات لازم ارائه شد و تفاوت میان مجوز اقامت دائم و شهروندی کشور فرانسه بیان شد. متقاضیان با دریافت شهروندی از حق و حقوق شهروندی همانند شهروندان فرانسوی برخوردار می شوند، در حالی که با دریافت مجوز اقامت دائم محدودیت هایی در کار، اقامت و مدت زمان زندگی در این کشور وجود دارد. برای اطلاع از نحوه اخذ شهروندی و یا مجوز اقامت دائم کشور فرانسه یا دیگر کشورهای اروپایی می توانید با کارشناسان و مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید. 

  سوالات متداول در مورد اخذ شهروندی و تابعیت فرانسه

  چگونه تابعیت کشور فرانسه را بگیرم؟

  از راه های مختلفی از جمله از طریق تبار، ازدواج، تابعیت، تولد یا تحصیل می توانید اقدام کنید.

  شرایط اخذ تابعیت فرانسه چیست؟

  شرایط شهروندی فرانسه بر اساس مسیری که انتخاب می کنید متفاوت است. اگر از طریق تابعیت درخواست دهید، باید حداقل 5 سال در فرانسه اقامت داشته باشید

  آیا می توانم تابعیت کشور فرانسه را از طریق ازدواج دریافت کنم؟

  بله، با گذشت حداقل 4 سال از ازدواج با یک شهروند فرانسوی و دارا بودن دانش زبان فرانسه امکان پذیر است.

  اجازه اقامت فرانسه چیست و چگونه می توانم آن را دریافت کنم؟

  اجازه اقامت فرانسه یک سند رسمی است که اجازه می دهد به طور قانونی برای مدت مشخصی در فرانسه اقامت داشته باشید که از طریق کار یا تحصیل دریافت می شود.

  مزایای داشتن مجوز اقامت فرانسه چیست؟

  می توانید به طور قانونی در فرانسه اقامت داشته باشید، کار کنید، تحصیل کنید و به خدمات اجتماعی مانند مراقبت های بهداشتی و آموزشی دسترسی داشته باشید.

  مقالات مرتبط

  اخذ شهروندی و تابعیت فرانسه

  اخذ شهروندی و تابعیت فرانسه

  برای قرن ها، فرانسه به عنوان مرکز برتری فرهنگی مردم را از سراسر جهان به خود جذب می کرد. جذابیت دارا بودن شهروندی کشوری مانند فرانسه با وعده آموزش و مراقبت های بهداشتی رایگان، آزادی کار و زندگی در هر...

  نظرات کاربران