ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

کشور استرالیا بدلیل برخورداری از زیرساخت‌های پیشرفته‌ی آموزشی، بالا بودن سطح رفاه زندگی، راحتی پیدا کردن کار و … به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل شده است. اما یکی از بزرگترین چالش‌هایی که متقاضیان دریافت ویزای کار این کشور با آن روبرو هستند یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد چرا که یکی از شرایط مهم دریافت ویزای کار استرالیا تسلط به زبان انگلیسی است. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم که آیا اخذ ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ اگر چنین چیزی ممکن است، چه شرایطی دارد؟ کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن سابقه ای درخشان در دریافت ویزای کار برای متقاضیان عزیز، آماده پاسخگویی به تمامی سوالات در رابطه با این موضوع هستند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  آیا مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

  همانطور که می‌دانید زبان رسمی کشور استرالیا زبان انگلیسی است به همین دلیل کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارند لازم است به این زبان مسلط باشند و بتوانند با شهروندان استرالیایی ارتباط برقرار کنند. برای بسیاری از متقاضیان یادگیری یک زبان جدید چالش بزرگی است و یا اینکه وقت کافی برای فرا گرفتن زبان انگلیسی را ندارند. همچنین برخی از افراد هستند که تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارند اما شرکت در آزمون‌های سنجش سطح زبان و گرفتن نمره مورد نیاز برایشان سخت و دشوار است. به طور کلی می‌توان گفت که دریافت ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و از مهم‌ترین شرایط پیدا کردن شغل در این کشور داشتن مدرک زبان است. اما روش‌های دیگری برای مهاجرت به این کشور بدون داشتن مدرک زبان وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  روش های اخذ ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

  نکته‌ی مهمی که تا به اینجای مقاله از آن اطلاع پیدا کردیم این است که مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و روش‌های دیگری را برای مهاجرت به کشور استرالیا انتخاب کرد. راه‌های دیگری که متقاضیان بدون داشتن مدرک زبان از طریق آنها می‌توانند برای مهاجرت به این کشور توسعه یافته اقدام کنند عبارتند از:

  • داشتن سابقه کار یا تحصیل در یکی از محیط های انگلیسی زبان
  • دریافت بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان
  • دریافت ویزای خویشاوندی
  • اخذ ویزای پناهندگی استرالیا
  • اخذ ویزای هنرمندی
  • دریافت ویزاهای موقت سرمایه گذاری

  در ادامه به بررسی هر یک از این موارد به طور مفصل می‌پردازیم.

  سابقه کار یا تحصیل در یکی از محیط‌های انگلیسی زبان

  برنامه‌های مهاجرتی برای افرادی که متقاضی پیدا کردن کار در این کشور هستند بدین گونه است که صلاحیت آنها بر اساس سیستم امتیازدهی تعیین می‌شود که مواردی مانند سابقه کاری، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و … هر یک امتیاز مربوط به خود را دارند و بیشترین امتیاز برای تسلط به زبان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین افرادی که مدرک زبان انگلیسی ندارند شانسی برای دریافت ویزای کاری استرالیا نیز ندارند. اما افرادی که امتیاز کافی برای ورود به این کشور را دریافت می‌کنند، ویزای subclass 189 و subclass 190 را دریافت می‌کنند.

  از طرفی دیگر مطابق با برنامه‌های پذیرش دانشجوهای خارجی در برخی از دانشگاه‌های این کشور، به دانشجویان خارجی که مدرک زبان ندارند تحت شرایط خاصی اجازه‌ی دریافت ویزای تحصیلی داده می‌شود. این دانشجویان پس از مهاجرت به استرالیا باید در دوره‌های زبانی که دانشگاه مورد نظر برای آنها تدارک دیده است شرکت کنند و نمره مورد نظر را کسب کنند.

  لیست موسسات آموزشی و دانشگاهی استرالیا بدون مدرک زباندانشگاه کوئینزلند
  دانشگاه آدلاید
  دانشگاه نیو ساوث ولز
  دانشگاه مک کوئری
  دانشگاه باند
  دانشگاه ملی استرالیا
  دانشگاه استرالیای جنوبی
  دانشگاه صنعتی سوئینبرن
  دانشگاه ویکتوریا

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا را دارند می‌توانند به جای مدرک آیلتس، مدرک CAE یا PTE و یا تافل را جایگزین کنند و امکان شرکت در دوره‌های 10 هفته‌ای زبان را هم خواهند داشت.

  بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان

  از دیگر روش‌های دریافت ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان این است که در ابتدا دانشجویان بتوانند بورسیه‌ی تحصیلی بدون مدرک زبان را از دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی این بورسیه دریافت کنند و پس از فارغ التحصیلی، با پیدا کردن کار در این کشور، ویزای خود را تغییر دهند. برای این کار نیاز است تا در ابتدا متقاضیان با دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی این بورسیه‌ها آشنا شوند و سپس بسته به شرایط خود و رشته تحصیلی مورد نظرشان برای دانشگاه مقصد اپلای کنند. در جدول زیر لیستی از دانشگاه‌هایی که بدون نیاز به مدرک آیلتس، دانشجویان خارجی را بورسیه می‌کنند آمده است:

  نام بورسیهمقطع تحصیلی
  بورسیه دانشگاه صنعتی سیدنیتمام مقاطع
  بورسیه دانشگاه استرالیای جنوبیمقطع کارشناسی و دکتری
  بورسیه دانشگاه موناشمقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  بورسیه دانشگاه دیکینمقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  بورسیه دانشگاه ملی استرالیامقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  بورسیه دانشگاه تاسمانیمقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  بورسیه دانشگاه آدلایدمقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  بورسیه دانشگاه ملبورنمقطع کارشناسی ارشد و دکتری
  دریافت بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان از برخی از دانشگاه های استرالیا امکان پذیر است.

  ویزای خویشاوندی

  والدینی که فرزندان آنها از طریق روش‌های مختلفی مهاجرت به استرالیا داشته اند و مقیم این کشور شده‌اند، می‌توانند تحت حمایت و اسپانسری فرزندان خود بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی به استرالیا مهاجرت کنند. همچنین اگر اقوام درجه یک شما از جمله همسر، فرزندان، پدر و مادر و یا خواهر و برادرتان دارای اقامت دائم استرالیا و یا شهروندی این کشور باشند، در صورتی که بتوانند اسپانسری شما را بر عهده بگیرند و به دولت استرالیا تعهد بدهند که از شما حمایت مالی انجام می‌دهند، شانس دریافت ویزای استرالیا بدون مدرک زبان را خواهید داشت.

  ویزای پناهندگی استرالیا  (Australian Refugee Visa)

  پناهندگی نیز از جمله روش‌هایی است که بوسیله‌ی آن پناهجویان می‌توانند کار در استرالیا بدون مدرک زبان را تجربه کنند اما این امر به شرطی قابل اجراست که پناهندگان بتوانند ماموران پرونده در اداره مهاجرتی را قانع کنند که آنها بخاطر تفاوت دین، نژاد، دیدگاه‌های سیاسی و .. از نظر جانی مورد اذیت و آزار بوده‌اند. ذکر این نکته ضروری است که پناهندگان از نظر جایگاه اجتماعی، شان و منزلتی در میان مردم استرالیا ندارند و گاهی حتی مورد بی احترامی آنها قرار می‌گیرند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به هیچ وجه این نوع از مهاجرت را به متقاضیان توصیه نمی‌کنند. برای اطلاع از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان با وکلای باتجربه موسسه میرداماد در تماس باشید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  ویزای هنرمندی

  برخی از کشورها به هنرمندانی از کشورهای دیگر اجازه می‌دهند که برای برپایی نمایشگاه‌های مختلف و ارائه‌ی هنر خود به دیگران و رواج فرهنگ و هنر بدون نیاز به مدرک زبان به آن کشورها بروند و کارهای خود را در معرض دید مردم قرار دهند. کشورهایی مانند ایتالیا، اتریش، فرانسه و … به هنرمندان دیگر سرزمین‌ها ویزای هنرمندی می‌دهند و مجوز ورود به کشور میزبان را برای آنها صادر می‌کنند. متاسفانه کشور استرالیا اجازه‌ی چنین مهاجرتی را به هنرمندان نمی‌دهد. اگر شما در کار خود ماهر هستید و قصد جهانی کردن هنرتان و کار به صورت بین المللی را دارید پیشنهاد می‌کنیم که به جای استرالیا، به کشورهای اروپایی دیگر که چنین فرصتی را برای هنرمندان فراهم می‌کنند فکر کنید.

  ویزاهای موقت سرمایه‌گذاری

  از دیگر روش‌هایی که متقاضیان بدون داشتن مدرک زبان می‌توانند به استرالیا مهاجرت کنند، سرمایه گذاری در این کشور است. دولت این کشور به سرمایه گذاران خارجی اجازه می‌دهد تا با ارائه‌ی یک طرح تجاری خوب و قابل اجرا، سرمایه گذاری مبلغی مشخص، مدیریت یک کسب و کار و … تجارت جدیدی را در استرالیا آغاز کنند و به مرور زمان برای پیشبرد و توسعه‌ی آن تلاش کنند. اگر پس از گذشت 4 سال به دولت ثابت شود که طرح تجاری سرمایه گذاران برای اقتصاد استرالیا مفید بوده است، اقامت دائم این کشور به آن افراد تعلق می‌گیرد. از جمله ویزاهای موقت سرمایه گذاری بدون نیاز به مدرک زبان عبارتند از:

  • ویزای سرمایه گذاری استرالیا زیر گروه 132
  • ویزای کارآفرینی استرالیا زیر گروه 188
  • اقامت دائم سرمایه گذاری و نوآوری زیر گروه 888
  • دریافت اقامت دائم سرمایه گذاری در کشور استرالیا زیر گروه 890 و 891
  • ویزای سرمایه گذاری با اسپانسر ایالتی زیر گروه 892 و 893
  • ویزای بازنشستگی و سرمایه گذاری کشور استرالیا زیر گروه 405

  شرایط عمومی ویزای کاری استرالیا

  به طور کلی فارغ از اینکه متقاضیان می‌خواهند در چه شغلی در استرالیا مشغول به کار شوند لازم است تا شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری را داشته باشند تا بتوانند نظر کارفرما و کنسولگری را برای صدور ویزا کسب کنند. این شرایط عبارتند از:

  • داشتن شرایط سنی 18 تا 45 سال
  • داشتن مدرک تحصیلی مربوطه
  • داشتن سوابق کاری مربوطه
  • داشتن سلامت جسمی و روحی
  • ارائه مدارک لازم و تکمیل فرم های مورد نظر
  • ارائه مدرک زبان آیلتس (معمولا 6 به بالا)

  مدارک لازم برای ویزای کار استرالیا

  همانطور که دیدیم دریافت ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان به روش مستقیم امکان پذیر نیست و متقاضیان باید از طریق روش‌های دیگری به استرالیا بروند و در انجا با پیدا کردن کار، نوع ویزای خود را تغییر دهند. اما کسانی که مدرک زبان دارند و می‌خواهند با پیدا کردن شغل مورد نظر خود به کشور استرالیا مهاجرت کنند لازم است تا مدارک زیر را با دقت تمام تهیه کنند و به کنسولگری این کشور تحویل دهند:

  • ارائه گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
  • ارائه 2 قطعه عکس از متقاضی که به تازگی گرفته شده باشد
  • ارائه مدارک تحصیلی به همراه نسخه ترجمه شده آنها
  • ارائه مدارک مربوط به سوابق کاری متقاضی به همراه نسخه ترجمه شده آنها
  • ارزشیابی مدارک شغلی و حرفه ای
  • ارائه سند ازدواج و ترجمه آن (در صورت متاهل بودن)
  • گواهی تایید عدم سوء پیشینه کیفری
  • ارائه نامه جاب آفر از کارفرمای استرالیایی
  • ارائه نامه‌ی حمایت از کارفرما
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سخن پایانی

  شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که به دنبال دریافت ویزای کاری استرالیا بدون مدرک زبان هستید. متاسفانه این امکان برای کارجویان فراهم نیست و داشتن مدرک زبان یکی از الزامات دریافت جاب آفر از کارفرماهای استرالیایی می‌باشد. روش‌های مختلف دیگری از جمله گرفتن بورسیه تحصیلی، دریافت ویزای خویشاوندی، سرمایه گذاری در استرالیا و … برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. برای اطلاع از جزییات و قوانین مربوط به هر یک از این روش‌ها با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید تا با خیالی راحت برای آینده خود تصمیم بگیرید. وکلای میرداماد با داشتن موفقیت‌های بسیار در پرونده‌های مهاجرتی بهترین گزینه‌ها را در پیش روی شما قرار می‌دهند.

  سوالات متداول

  آیا متقاضیان دریافت ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان می‌توانند برای گرفتن جاب آفر اقدام کنند؟

  خیر. یکی از شرایط مهم برای پر کردن فرم استخدام و دریافت جاب آفر از کارفرمای استرالیایی، تسلط به زبان انگلیسی است.

  آیا تمام روش‌های سرمایه گذاری در کشور استرالیا نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارند؟

  خیر. برخی از روش‌های سرمایه گذاری نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارند.

  شرایط سنی برای دریافت ویزای کار استرالیا چگونه است؟

  بهترین زمان برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا 18 تا 45 سال است.

  مقالات مرتبط

  ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

  ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

  کشور استرالیا بدلیل برخورداری از زیرساخت‌های پیشرفته‌ی آموزشی، بالا بودن سطح رفاه زندگی، راحتی پیدا کردن کار و ... به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل شده است. اما یکی از بزرگترین چالش‌هایی که متقاضیان دریافت ویزای کار...

  ویزای کار استرالیا

  ویزای کار استرالیا

  اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید و به دنبال اخذ ویزای کاری این کشور هستید، کافیست با شماره تماس 07191009294 بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه و تخصص در زمینه اخذ ویزای کار استرالیا، آماده...

  نظرات کاربران