اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  استرالیا کشوری مهاجرپذیر با فرهنگ پر جنب و جوش، مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان برای کودکان، مناظر زیبا و منحصربه فرد طبیعی است. این کشور خانه برخی از مشهورترین شهرهای جهان از جمله سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا، بریزبن و غیره است. اگر مقیم دائم استرالیا باشید، از زندگی در یک جامعه آزاد و دموکراتیک لذت خواهید برد. با تصمیم گیری برای تبدیل شدن به یک شهروند استرالیا، شما به ارزش های استرالیا که بخشی از دموکراسی آن است متعهد هستید. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا می پردازیم.

  شرایط اخذ تابعیت استرالیا

  متقاضیان بین المللی برای مهاجرت به استرالیا و اخذ تابعیت از روش های مختلف باید دارای شرایط خاص باشند. در واقع شرایط شهروندی استرالیا از طریق سرمایه گذاری با شرایط متقاضی برای ازدواج یا تحصیل در این کشور متفاوت است. شرایط و هزینه ها و الزامات اخذ تابعیت کشور استرالیا از روش های مختلف عبارت است از:

  شرایط کلی اخذ شهروندی استرالیا برای همه روش های مهاجرتی

  دارا بودن شرایط سنی مناسبمتقاضی باید بالای 16 سال سن داشته باشد.
  دارا بودن شرایط اقامتیمتقاضی باید بیش از 4 سال را در استرالیا گذرانده باشد، از جمله یک سال به عنوان مقیم دائم استرالیا مجوز اقامت دائم را دریافت کرده باشد.
  کسب نمره لازم در آزمون شهروندیمتقاضیان باید آزمون شهروندی را پشت سر بگذارند و باید از امتیازات و مسئولیت های یک شهروند استرالیایی آگاه باشند (مگر اینکه متقاضیان بالای 60 سال داشته باشند.)
  اخذ ویزاهای موقتتمام ویزاهای موقت، مانند ویزای بازدیدکننده، ویزای دانشجویی، ویزای کارفرما یا ویزای سرمایه گذاری باید در دوره 4 ساله اقامت قانونی دریافت شوند.
  شرایط حضور فیزیکی در استرالیاممکن است تا دوازده (12) ماه در طول چهار (4) سال بلافاصله قبل از درخواست در استرالیا حضور نداشته باشید. با این حال، مدت غیبت قابل شمارش نیست مگر اینکه قبلاً در استرالیا حضور داشته باشید.   ممکن است تا نود (90) روز در طول دوازده (12) ماه اقامت دائم بلافاصله قبل از درخواست در استرالیا حضور نداشته باشید که به شرط بازگشت به استرالیا به عنوان مقیم دائم بلا مانع است.

  شرایط خاص اخذ شهروندی استرالیا برای همه روش های مهاجرتی

  روش های اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیاهزینه اخذ تابعیتشرایط اخذ تابعیت
  اخذ ویزای تحصیلیبر اساس مقطع تحصیلی متفاوت هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی: سالانه در حدود 15.000 تا 33.000 دلار استرالیا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: سالانه در حدود 14.000 تا 37.000 دلار استرالیا هزینه تحصیل در مقطع دکترا: سالانه در حدود 14.000 تا 37.000 دلار استرالیادارا بودن مدارک و سوابق تحصیلی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی دارا بودن تمکن مالی کافی و اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت تحصیلی در استرالیا
  اخذ ویزای کاریبرای ویزای Skilled Independent: در حدود 4.640 دلار استرالیا برای ویزای Skilled Regional: در حدود 475 دلار استرالیا برای ویزای Temporary Skill Shortage: در حدود 1.455 تا 3.035 دلار استرالیادارا بودن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای استرالیای دارا بودن سوابق کاری
  اخذ ویزای سرمایه گذاریسرمایه لازم از حدود 200.000 دلار استرالیا تا 15 میلیون دلار استرالیااقامت 4 ساله در استرالیا دارا بودن منبع درآمد ثابت دارا بودن تمکن مالی کافی
  اخذ ویزای ازدواجدارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی مشترک اثبات یک ازدواج واقعی
  روش پناهندگیدارا بودن شرایط سخت زندگی در کشور خود

  روش های گرفتن تابعیت استرالیا

  شما می توانید شهروندی کشور استرالیا را از راه های مختلف دریافت کنید. ویزای اقامت دائم می تواند یک قدم اولیه باشد و می توانید در حین استفاده از این ویزا بدون هیچ محدودیتی در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنید. با این حال، ساکنان دائم باید برای بازگشت به کشور ویزای دائمی از مقامات رسمی داشته باشند در حالی که نمی توانند رای دهند یا برای مشاغل دولتی و سایر مشاغل درخواست دهند. شما می توانید برای ویزای اقامت دائم به عنوان عضوی از خانواده، به عنوان مهاجر یا به دلایل بشردوستانه درخواست دهید. متقاضیان بین المللی از روش های مختلف می توانند تابعیت استرالیا و در نهایت پاسپورت استرالیا را دریافت کنند. از مهم ترین روش های اخذ تابعیت کشور استرالیا برای متقاضیان بین المللی موارد زیر را می توان نام برد:

  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق کار
  •  اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق تحصیل
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق تولد
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق ازدواج
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق پناهندگی

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق کار

  متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم و دریافت ویزای کاری استرالیا می توانند مجوز اقامت کاری استرالیا را دریافت کنند. ویزاهای کاری مختلف در Subclass های گوناگون امکان کار و اشتغال متقاضیان بین المللی با شرایط مختلف را در استرالیا فراهم می کنند. متقاضیان با کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی ویزای کار استرالیا می توانند ویزا و مجوز کار این کشور را دریافت کنند و پس از 4 سال کار مداوم و مستمر برای دریافت تابعیت و شهروندی این کشور درخواست دهند.

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

  متقاضیان بین المللی از طریق سرمایه گذاری های مختلف در استرالیا می توانند تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. مدت زمان اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در مقایسه با دیگر روش ها کوتاه تر است. روش های سرمایه گذاری در استرالیا شامل خرید سهام و اوراق قرضه، از طریق سپرده های مدت دار و پس انداز، خرید ارزهای دیجیتال و طلا و همچنین ثبت و تاسیس شرکت های تجاری می باشد. اگر متقاضیان یکی از این معیارها را داشته باشند، می توانند از طریق سرمایه گذاری شهروندی کشور استرالیا دریافت کنند:

  • تامین مالی از یک دسته سرمایه گذار خاص حداقل 200.000 AUD دلار استرالیا برای تجاری سازی هر خدمات یا محصول در کشور
  • سابقه کسب و کار موفق با دارایی خالص 800.000 دلار استرالیا
  • سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلار استرالیا  AUD با دارایی خالص 2.5 میلیون دلار استرالیا تایید شده
  • سرمایه گذاری 5 میلیون AUD دلار استرالیا تایید شده
  • سرمایه گذاری 15 میلیون AUD دلار استرالیا تایید شده

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق تحصیل

  متقاضیان بین المللی که دارای تمکن مالی کمتری هستند، می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی مقدمات اخذ تابعیت کشور استرالیا را فراهم کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا که در مدت جستجوی کار موفق به یافتن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود شوند، می توانند ویزای تحصیلی استرالیا را به ویزای کاری تغییر دهند. پس از چند سال کار و اشتغال مداوم امکان اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا وجود دارد.

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق تولد

  امکان اخذ تابعیت کودکی که در استرالیا متولد می شود به وضعیت مهاجرت والدین کودک بستگی دارد. تا 20 آگوست 1986، صرف نظر از وضعیت مهاجرت والدین، همه نوزادان متولد شده در استرالیا شهروند این کشور می شدند. پس از لغو این حق تولد خودکار برای شهروندی در 20 آگوست 1986، نوزادانی که در استرالیا متولد می شوند و یکی از شرایط تابعیت استرالیا را دارند، می توانند شهروند استرالیا شوند:

  • یکی از والدین یا هر دو شهروند استرالیا یا مقیم دائم باشند یا
  • از روز تولد تا 10 سالگی به طور معمول در استرالیا اقامت داشته باشند.

  کودکی که در استرالیا متولد شده است و یکی از والدین کودک شهروند استرالیا است، کودک از طریق تولد می تواند شهروندی کشور استرالیا را دریافت کند. کودکی که در استرالیا متولد می شود و پدر و مادر این کودک در این کشور دارای مجوز اقامت دائم هستند، می تواند شهروندی کشور استرالیا را دریافت کند. کودکانی که به سن 15 سالگی رسیده اند نیز می توانند برای شهروندی درخواست دهند حتی اگر هیچ یک از والدین آن ها شهروند این کشور نباشند. با این حال، کودک باید هزینه های پردازش درخواست را بپردازد.

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق ازدواج

  در پاسخ به پرسش اگر با یک استرالیایی ازدواج کنید، اقامت دائم و تابعیت می گیرید؟ باید گفت بله، ازدواج با یک استرالیایی برای دریافت اقامت و تلبعیت در صورتی امکان پذیر است که تمام درخواست ها برای اخذ ویزای معتبر و شرایط مالی مناسب را دارا باشید.

  • اگر همسر شما شهروند استرالیا یا مقیم دائم یا شهروند نیوزلند باشد، ممکن است واجد شرایط حمایت مالی برای ویزای اقامت دائم استرالیا باشد.
  • به شرط اینکه واجد شرایط شهروندی استرالیا باشید، ازدواج با یک استرالیایی برای دریافت اقامت با درخواست ویزای شریک، چه در استرالیا و چه از خارج از کشور امکان پذیر است.
  • اخذ اقامت دائم با برنامه ویزای شریک شامل یک فرآیند دو مرحله ای است که به موجب آن درخواست اولیه برای ویزای موقت ارائه می شود.
  • پس از گذشت 2 سال از ارسال درخواست اولیه برای ویزای اقامت دائم ارزیابی می شوند.
  • ازدواجی که از نظر قانونی در استرالیا معتبر است، تنها یکی از معیارهایی است که برای این منظور باید رعایت شود.
  • همچنین باید نشان دهید که شما و همسرتان تعهد متقابلی به زندگی مشترک به عنوان یک زوج متاهل دارید، رابطه شما واقعی و ادامه دارد و اینکه جدا از هم زندگی نمی کنید.
  • مقامات با در نظر گرفتن 4 عامل کلیدی، یعنی جنبه های مالی و اجتماعی رابطه خانواده و تعهد به یکدیگر، ارزیابی خواهد کرد که آیا رابطه ازدواج با موارد فوق مطابقت دارد یا خیر و سپس مجوز اقامت دائم را صادر می کند.
  اثبات ازدواج واقعی از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت کشور استرالیا از طریق ازدواج است.

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور استرالیا از طریق پناهندگی

  استرالیا یک برنامه بشردوستانه اختصاصی را اجرا می کند که اسکان مجدد پناهندگان از  کشورهای دیگر را که نیازمند کمک بشردوستانه هستند و متقاضیانی که به طور قانونی به استرالیا می آیند و تعهدات حفاظتی استرالیا را انجام می دهند، محافظت می کند. آمارها افزایش کلی زمان پردازش ویزای پناهندگی استرالیا را از 646 روز برای پردازش ویزای حفاظت دائم به 793 روز در 2022-2023 نشان می دهد. هر متقاضی حق دارد از آزار و شکنجه و اذیت در وطن خود به کشور دیگری پناهنده شود یا با عبور از مرزها بدون مدارک یا پاسپورت برای درخواست پناهندگی اقدام کند. این نوع پناهندگی به استرالیا غیرقانونی نیست. همچنین طبق قوانین استرالیا، رسیدن با قایق بدون ویزای معتبر و درخواست حمایت در این کشور جرم نیست. البته موسسه مهاجرتی میرداماد روش پناهندگی را به دلیل خطرات و مشکلات بسیار توصیه نمی کند و بهتر است متقاضیان روش های قانونی دیگر را امتحان کنند.

  مراحل اخذ شهروندی و تابعیت استرالیا

  متقاضی باید فرم درخواست خود را در حین پرداخت هزینه های مربوطه به بخش ارسال کند. پس از آن برای اقدامات بیشتر با وی تماس گرفته خواهد شد. متقاضیان موفق برای شرکت در مراسم شهروندی کشور استرالیا از جمله تعهد شهروندی استرالیا دعوت خواهند شد. برخی از الزامات تابعیت استرالیا شامل موارد زیر است:

  • دارا بودن مجوز اقامت دائم استرالیا
  • دارا بودن بالاتر از 16 سال
  • دارا بودن مجوز 4 سال اقامت از جمله 12 ماه به عنوان مقیم دائم در استرالیا
  • آگاهی از حق و حقوق شهروندی کشور استرالیا شامل امتیازات، حقوق و مسئولیت ها
  • دارا بودن شخصیت خوب و سالم
  • شرکت در آزمون شهروندی و اثبات دانش و بینش خود در مورد ارزش ها، جامعه و تاریخ استرالیا ( این آزمون توانایی های زبان انگلیسی متقاضیان را به همراه درک آن ها از امتیازات و مسئولیت هایشان تجزیه و تحلیل می کند و در عین حال تمایل به کار و اقامت در کشور یا حفظ ارتباط نزدیک تر با آن را نشان می دهد.)

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک لازم برای گرفتن شهروندی استرالیا

  متقاضیانی که از پدر و مادری با تابعیت استرالیا متولد شده اند به هیچ مدرک شهروندی نیاز نخواهند داشت. با این حال، آن ها برای دریافت پاسپورت استرالیایی خود به مدارکی نیاز دارند. از جمله مدارک لازم برای گرفتن تابعیت این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

  • اسنادی که به عنوان مدرک هویتی مانند گواهینامه رانندگی عمل می کنند.
  • گواهی تولد مبنی بر تولد حداقل یکی از والدین با اقامت دائم یا تابعیت استرالیا در استرالیا.
  • گواهی ازدواج یا سند دیگری که اثبات تغییر نام را در صورت وجود نشان دهد.
  • اثبات اینکه یکی از والدین مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا است، از جمله کپی تایید شده پاسپورت والدین یا صفحاتی که ویزای اقامت دائم را نشان می دهد.
  • برای درخواست شهروندی باید مدارک اثبات هویت همراه با پاسپورت معتبر ارائه شود که نشان دهنده وضعیت اقامت دائم استرالیا باشد.
  • باید مدارکی وجود داشته باشد که اقامت در استرالیا را ثابت کند.
  • همچنین باید گواهی پلیس وجود داشته باشد که ثابت کند متقاضی هیچ گونه سابقه کیفری در استرالیا ندارد.
  • شناسنامه، مدرک شناسایی معتبر و اثبات دارا بودن مجوز اقامت دائم استرالیا مانند بیمه پزشکی، قبوض آب و برق و غیره، عکس در اندازه پاسپورت، گواهی ازدواج، رسید پرداخت هزینه های پردازش از دیگر مدارک لازم برای اخذ شهروندی استرالیا است.
  • مقامات مهاجرت استرالیا 490 AUD به عنوان هزینه پردازش شهروندی کشور استرالیا درخواست می کنند که شامل هزینه های امتیاز 70 AUD و هزینه برای کودکان و افراد مسن 300 AUD و هزینه امتیاز 35 AUD می شود.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد چگونگی اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا اطلاعات لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط تابعیت این کشور از طریق تولد و ازدواج توضیحات مورد نیاز داده شد. به منظور تسهیل فرآیند اخذ تابعیت کشور زیبای استرالیا، کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهنمایی های مفید و خدمات مشاوره ای رایگان را به متقاضیان ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  آیا استرالیا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد؟

  بله. شهروندان استرالیایی می توانند حداکثر 3 تابعیت داشته باشند، بنابراین خارجی ها مجبور نیستند برای دریافت شهروندی استرالیا از تابعیت کشور خود صرف نظر کنند.

  آیا دریافت تابعیت استرالیا برای خانواده ها امکان پذیر است؟

  بله. بعد از اینکه شهروند استرالیا شدید، می توانید از تابعیت اعضای خانواده خود حمایت مالی کنید.

  شرایط اقامت برای دریافت تابعیت استرالیا چگونه است؟

  برای دریافت شهروندی معمولاً باید 4 سال به طور قانونی در استرالیا باشید و قبل از درخواست حداقل 12 ماه اقامت دائم داشته باشید.

  محدودیت سنی برای مهاجرت به استرالیا در سال 2023 چقدر است؟

  بیشتر ویزاهای استرالیا دارای محدودیت سنی 44 هستند و متقاضیانی که به سن 45 سالگی رسیده اند واجد شرایط درخواست ویزای استرالیا نیستند.

  ساده ترین راه برای گرفتن شهروندی کشور استرالیا چیست؟

  اگر شرایط سنی را داشته باشید و مقیم دائم استرالیا هستید، باید 4 سال به طور قانونی در کشور اقامت کنید و 12 ماه اقامت دائم داشته باشید.

  مقالات مرتبط

  بایومتریک استرالیا

  بایومتریک استرالیا

  کشور استرالیا در هنگام پذیرش مهاجر از کشورهای مختلف، از متقاضیان برخی از کشورها تقاضای ارائه اطلاعات هویتی آنها را دارد. کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که مردم آن برای مهاجرت به استرالیا لازم است تا فرایند بایومتریک...

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  شاید شما هم فکر می کنید، برای مهاجرت به استرالیا مستلزم داشتن مدرک زبان هستید و برای اخذ ویزا داشتن مهارت های زبان بخش مهمی از روند دریافت ویزا می‌باشد. درست است که انگلیسی، زبان اصلی در بین مردم استرالیا...

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا بر اساس سیستم مالیاتی مستقیم و غیرمستقیم است. مالیات مستقیم بر درآمد افراد و شرکت‌ها، و مالیات غیرمستقیم بر کالاها و خدمات اعمال می‌شود. در این مقاله به بررسی انواع مالیات های موجود در استرالیا و شرایط...

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  استرالیا کشوری مهاجرپذیر با فرهنگ پر جنب و جوش، مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان برای کودکان، مناظر زیبا و منحصربه فرد طبیعی است. این کشور خانه برخی از مشهورترین شهرهای جهان از جمله سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا، بریزبن و...

  نظرات کاربران