ویزای تحصیلی استرالیا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  استرالیا کشوری است که دانشگاه‌های معتبر و سطح بالایی زیادی را در دل خود جای داده است. ویزای تحصیلی استرالیا تحت عنوان ویزای زیر کلاس 500 هم شناخته می‌شود. برای موفقیت در اخذ چنین ویزایی لازم است متقاضیان مدارک لازم را تهیه و شرایط مورد نیاز دانشگاه را برآورده کنند. بنابراین کسب آگاهی کافی درباره ویزای دانشجویی استرالیا و شرایط و ضوابط مربوط به آن، اولین قدم در مسیر اخذ این ویزا خواهد بود.

  درباره ویزای تحصیلی استرالیا

  ویزاهای تحصیلی استرالیا انواع متعددی دارند و متقاضیان می‌توانند متناسب با هدف و شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنند. این ویزاها شامل ویزای 500 استرالیا (Student Visa)، ویزای 590 استرالیا یا ویزای گاردین استرالیا (Student Guardian Visa) و ویزای 407 استرالیا (Training Visa) هستند. ویزاهای تحصیلی استرالیا براساس مدت زمانی که دانشجویان قرار است در این کشور تحصیل کنند، صادر می‌شوند.

  یکی از مزایای ویزای تحصیلی استرالیا این است که خانواده‌هایی که فرزندانشان مشغول به تحصیل هستند نیز می‌توانند مجوز ورود به این کشور را دریافت کنند. از دیگر مزایای این ویزا این است که دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل، به کسب درآمد و کار بپردازند. پس از پایان تحصیل هم این امکان برای فارغ‌التحصیلان وجود دارد که در این کشور شغل مناسب بیابند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری استرالیا تبدیل کنند. موسسه مهاجرتی میرداماد با چندین سال سابقه مفید و موثر و بیش از 50,000 پرونده موفق می‌تواند به شما در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا کمک کند.

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  اولین و مهم‌ترین شرط دریافت هر کدام از ویزاهای تحصیلی استرالیا، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر است. از دیگر شرایط اخذ این ویزا می‌توان به مواردی همچون سطح زبان، تمکن مالی لازم و شرایط علمی و سنی مناسب اشاره کرد. البته از میان این شرایط، شرط سنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ افرادی که گپ تحصیلی زیادی داشته باشند شانس پایین‌تری برای دریافت ویزا خواهند داشت.

  در صورتی که متقاضیان مدارک غیر واقعی یا ناقص به هنگام درخواست ویزا ارائه دهند، ویزای آنها ریجکت می‌شود. در ادامه، با سایر شرایط ویزای تحصیلی استرالیا آشنا خواهیم شد.

  شرط (GTE) یا ورود موقت واقعی

  (GTE) یا (Genuine Temporary Entrant) به معنی ورود موقت واقعی، نوعی بیانیه است که توسط متقاضی نوشته می‌شود. در این اظهارنامه، متقاضی اعلام می‌کند که قصد دارد فقط به‌طور موقت در استرالیا بماند. این اظهارنامه معمولا برای وزارت امور خارجه نگاشته می‌شود و از طریق آن، خروج متقاضی بلافاصله پس از پایان مدت ویزای تحصیلی تایید می‌شود. به هنگام نوشتن این بیانیه، گنجاندن اطلاعات زیر الزامی است:

  • همه چیز در رابطه با مدارک تحصیلی اعم از نام دانشگاه یا مدرسه‌ای که متقاضی در آن تحصیل کرده است، ریز نمرات، مدارک تحصیلی اخذ شده، تعداد سال‌های تحصیل و ارائه توضیح و دلیل درباره گپ تحصیلی در صورت وجود.
  • درج اطلاعات درباره اشتغال در صورتی که متقاضی شاغل است‌. این اطلاعات می‌تواند شامل مواردی مانند آدرس شرکت، کارفرمایان، موقعیت شغلی و زمان استخدام باشد.
  • در صورتی که متقاضی هرگونه فرصت شغلی در کشور محل زندگی یا کشورهای دیگر داشته باشد، باید درباره شغل موردنظر و حقوق و مزایای آن نیز اطلاعات کافی در بیانیه درج کند.
  • درج اطلاعاتی درباره میزان برقراری ارتباط با خانواده و دوستان در کشور محل زندگی و همچنین ارائه هرگونه روابط مالی.
  • درج صورت‌های اخیر بانکی و هرگونه فعالیت تجاری در 12 ماه اخیر قبل از درخواست ویزای تحصیلی
  • در مورد دانش‌آموزان زیر 18 سال، والدین باید هدف خود را از فرستادن فرزندانشان برای تحصیل به استرالیا بیان کنند.

  شرط تمکن مالی

  شرط دیگر جهت دریافت ویزای استرالیا برای تحصیل، مربوط به تمکن مالی است. برای درخواست ویزای دانشجویی، متقاضی باید حداقل 20,000 دلار استرالیا برای هزینه‌های زندگی، هزینه یک سال تحصیل، هزینه‌های بیمه و غیره در حساب بانکی خود داشته باشد. دانشجویان بین‌المللی هم باید شرط تمکن مالی را بر اساس دسته‌بندی‌های موجود در جدول زیر برآورده کنند:

  نوع ویزای دانشجوییهزینه برنامه پایههزینه‌های اضافی متقاضی بالاتر از 18 سالهزینه‌های اضافی متقاضیان کمتر از 18 سال
  ویزای دانشجویی زیرکلاس 500620 دلار استرالیا460 دلار استرالیا150 دلار استرالیا
  ویزای دانشجویی زیرکلاس 500 (ورودی بعدی)620 دلار استرالیا460 دلار استرالیا150 دلار استرالیا
  ویزای دانشجویی زیرکلاس 500 مربوط به بخش تحصیلات تکمیلی620 دلار استرالیاصفرصفر
  شرایط اخذ ویزایتحصیلی استرالیا

  شرط سنی

  به‌طور معمول، برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر استرالیا و اقامت تحصیلی در آنها، محدودیت سنی وجود ندارد. در اصل، شرط سنی باید برای دریافت ویزای تحصیلی برآورده شود. متقاضیان باید بتوانند افسر مهاجرت را مجاب کنند که قصد آنها از گرفتن ویزای دانشجویی، تنها تحصیل است و این مجاب کردن تنها از طریق برآورده کردن شرط سنی امکان‌پذیر خواهد بود. در غیر این صورت، افسر پرونده این را در نظر می‌گیرد که متقاضی به هدف پناهندگی در حال گرفتن ویزا است نه تحصیل! سن متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید حداکثر 24 و برای کارشناسی ارشد حداکثر 30 باشد.

  شرط مدرک زبان

  یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی است. ارائه هرکدام از مدارک تافل، آیلتس، (CAE)، (PTE) و (OET) برای کسب پذیرش تحصیلی و در نهایت دریافت ویزای استرالیا الزامی است. البته میزان تسلط به زبان انگلیسی با توجه به مقطعی که قرار است متقاضی برای آن اقدام کند، در نظر گرفته می‌شود.

  حداقل مدرک زبانی که متقاضیان برای کسب پذیرش می‌توانند ارائه دهند، مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 یا نمره معادل آن در سایر آزمون‌های معتبر زبان در استرالیا است. در صورتی که متقاضی قبلا در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کرده باشد یا اینکه از یک دانشگاه در استرالیا که مدرک زبان نمی‌خواهد پذیرش گرفته است، می‌تواند برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان اقدام کند.

  شرط انگشت نگاری

  شرط انگشت نگاری و ارائه شناسه‌های بیومتریک از 31 می 2018 وارد برنامه مهاجرت تحصیلی شد. به این ترتیب، متقاضیانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارند، باید این شرط را رعایت کنند. البته استثنائاتی هم وجود دارد؛ متقاضیانی که ناتوان هستند و نمی‌توانند اسکن اثر انگشت ارائه دهند و متقاضیان زیر پنج سال، از شرط انگشت نگاری معاف هستند.

  متقاضیان آنلاین هم تنها در صورتی که وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) مخفف (Defense Housing Australia) از آنها بخواهد، باید انگشت نگاری بیومتریک را انجام دهند. هزینه انگشت نگاری هم مبلغی است که متقاضی باید هنگام محاسبه هزینه‌های مربوط به مهاجرت تحصیلی به استرالیا در نظر بگیرد. این هزینه معمولا حدود 25 دلار استرالیا است. فرآیند انگشت نگاری و اسکن اثر انگشت 10 رقمی برای ویزای تحصیلی توسط اسکنر اثر انگشت دیجیتال انجام می‌شود.

  با کمک موسسه مهاجرتی میرداماد، متقاضیان دیگر نگرانی بابت انجام انگشت نگاری بیومتریک نخواهند داشت و این موسسه در این مسیر هم در کنار متقاضیان گرامی خواهد بود.

  شرط الزامات شخصیتی

  برای مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزای تحصیلی نه تنها سطح زبان بالا و تمکن مالی در نظر گرفته می‌شود، بلکه شخصیت متقاضی هم باید آن چیزی باشد که دولت استرالیا می‌خواهد. از مهمترین الزامات شخصیتی برای ویزاهای تحصیلی، نداشتن جرائم کیفری و سوءسابقه است. در صورتی که شخص هر کدام از موارد زیر را داشته باشد، شانس خود را برای کسب ویزای تحصیلی از دست خواهد داد:

  • داشتن پرونده کیفری
  • محکوم شدن به هر جرمی
  • فرار از محکومیت و بازداشت
  • داشتن ارتباط با گروه، شخص یا سازمانی که به داشتن فعالیت‌های جنایی مشکوک است.
  • داشتن هرگونه رفتار غیرمتعارف که نشان دهد متقاضی از شخصیت خوبی برخوردار نیست.
  • دست داشتن و دخالت در اموری مانند قتل، نسل کشی، قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر، جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی، شکنجه یا برده‌داری و مشابه این موارد.
  • دریافت اخطار از سازمان اینترپل
  • داشتن هرگونه جنایت و خشونت خانگی
  • قرارگیری در معرض ارزیابی امنیتی مسئله‌ساز توسط سازمان اطلاعاتی استرالیا

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  به منظور اخذ این ویزا متقاضیان نیاز دارند مدارک خود را در دو مرحله ارائه دهند. در مرحله اول که شامل اخذ پذیرش از مدرسه و دانشگاه مورد نظر است، مدارک زیر باید توسط متقاضیان ارائه شوند:

  • گذرنامه معتبر عکس‌دار
  • ترجمه سوابق کاری
  • مدرک زبان معتبر در صورت نیاز
  • اصل و ترجمه مدارک هویتی
  • اصل و ترجمه مدارک 12 سال تحصیل مدرسه
  • ارائه ریزنمرات
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی قبلی

  در صورت موفقیت به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا مدرسه موردنظر، متقاضی نیاز دارد برای ورود به خاک استرالیا مجوز دریافت کند. متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید مدارکی را ارائه دهد که شامل موارد زیر هستند:

  • پذیرش تحصیلی
  • تکمیل فرم‌های مورد نیاز ویزا
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • اظهارنامه (GTE)
  • مدرک آیلتس معتبر یا هر کدام از مدارک زبان معتبر
  • اصل و ترجمه مدارک شناسایی و هویتی
  • گواهینامه الکترونیکی ثبت‌نام
  مدارک مورد نیاز ویزا

  مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

  زمان صدور ویزا برای متقاضیان ویزای تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. احتمال اینکه ویزا قبل از شروع ترم صادر شود و دانشجو از درس عقب بیفتد، وجود دارد؛ بنابراین متقاضی باید چندین ماه قبل از شروع ترم برای اخذ ویزا و پذیرش اقدام کند. به‌طور معمول، مدت زمان صدور ویزای دانشجویی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود 1.5 ماه است ولی امکان دارد به دلیل شلوغی سفارت به 3 ماه هم برسد.

  در مقطع دکتری، زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا به دلیل اینکه پرونده متقاضی باید تحت بازرسی امنیتی (Security Check) قرار بگیرد، ممکن است طولانی‌تر شود و به 3 الی 7 ماه برسد. در صورتی که پروسه اخذ ویزای دانشجویی طولانی شود و متقاضی به شروع ترم نرسد، می‌تواند از گزینه دیفر (Defer) استفاده کند. دیفر به این معنی است که دانشجو از دانشگاه درخواست می‌کند که شروع تحصیل را برای وی یک الی دو ترم به تعویق بیندازد. در این حالت، دانشگاه باید یک نامه پذیرش جدید برای متقاضی صادر و متقاضی آن را به سفارت ارسال کند.

  هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

  هزینه ویزای تحصیلی استرالیا برای متقاضی اصلی حدود 620 دلار استرالیا، برای فرزندان 18 سال به بالاتر 460 دلار استرالیا و برای همراهان و فرزندان کمتر از 18 سال 150 دلار استرالیا برآورد می‌شود. شهریه دانشگاه هم به عنوان بخشی از هزینه‌های تحصیل در استرالیا باید مورد بررسی قرار بگیرد. البته هزینه‌های تحصیل در این کشور با توجه به دانشگاه انتخابی و رشته تحصیلی و با توجه به نوع اقامت، متفاوت هستند.

  به عبارت دیگر، افرادی که اقامت دائم یا تابعیت استرالیا دارند، از پرداخت هرگونه هزینه برای تحصیل معاف هستند. اما این موضوع برای متقاضیان بین‌المللی فرق می‌کند. هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی در ادامه آورده شده‌اند:

  مقطع تحصیلی برای تحصیل در استرالیاهزینه به دلار استرالیا
  دکترا14,000 الی 35,000
  کارشناسی ارشد15,000 الی 30,000
  کارشناسی10,000 الی 25,000
  کالج10,000 الی 20,000
  دبیرستان4,000 الی 22,000
  دبستان7,800 الی 30,000
  هزینه‌های زندگیمبلغ به دلار استرالیا
  مواد غذایی400 الی 1,200
  حمل‌ونقل عمومی60 الی 200
  گاز، برق، اینترنت و تلفن200 الی 800
  سرگرمی و تفریحی400 الی 800

  اگر می‌خواهید ویزای تحصیلی استرالیا را به سریع‌ترین و بهترین شکل ممکن دریافت کنید و از مشاوره تخصصی هم بهره‌مند شوید، موسسه مهاجرتی میرداماد اینجا است تا از ابتدا تا انتهای مسیر اخذ ویزا در کنار شما باشد.

  جمع‌بندی

  استرالیا به دلیل دارا بودن تعدادی از بهترین دانشگاه‌های برتر جهان و همچنین اقتصاد پایدار و روبه رشد، به یکی از مقاصد جوانان برای تحصیل تبدیل شده است. متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید تمام شرایط آن را بدانند و آن‌ها را برآورده کنند. تمکن مالی، سن مناسب مقطع تحصیلی و دانش زبانی از جمله این شرایط هستند. هزینه تحصیل و زندگی در این کشور براساس مواردی همچون رشته تحصیلی، شهر محل تحصیل، دانشگاه و حتی سبک زندگی می‌تواند متغیر و حداکثر تا 40,000 دلار استرالیا به صورت سالانه باشد.

  سوالات متداول

  شهریه تحصیل در استرالیا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چقدر است؟

  شهریه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی تا سقف 25,000 دلار استرالیا و در مقطع کارشناسی ارشد تا سقف 30,000 دلار استرالیا متغیر است.

  شرایط اخذ ویزا برای تحصیل در استرالیا چه هستند؟

  شرط سنی، تمکن مالی، الزامات شخصیتی و عدم داشتن سوءپیشینه، انگشت نگاری بیومتریک، مدرک زبان و پوشش سلامت از جمله شرایط اخذ ویزای استرالیا برای تحصیل هستند.

  میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی چقدر است؟

  متقاضی باید حداقل 20,000 دلار استرالیا در حساب بانکی خود داشته باشد و مدارک آن را ارائه دهد.

  شرط سنی برای متقاضیان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چقدر است؟

  حداکثر سن برای متقاضیان مقطع کارشناسی 24 و برای مقطع کارشناسی ارشد 30 سال است.

  نمره آیلتس برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا چقدر است؟

  معمولا مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 برای اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا الزامی است.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  در میان تمام کشورهای انگلیسی زبان، استرالیا یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته های علوم پزشکی است. استرالیا به عنوان کشوری که مدارک معتبر بین المللی را ارائه می دهد، دارای اساتیدی از بهترین های...

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  یکی از کشورهای محبوب در بین دانشجویان ایرانی که در سال‌های اخیر بسیاری از افراد اقدام به مهاجرت به آن کردند، استرالیا است. در صورتی که شما نیز جز افرادی هستید که علاقه مند دارید تا به کشور استرالیا مهاجرت...

  ویزای تحصیلی استرالیا

  ویزای تحصیلی استرالیا

  استرالیا کشوری است که دانشگاه‌های معتبر و سطح بالایی زیادی را در دل خود جای داده است. ویزای تحصیلی استرالیا تحت عنوان ویزای زیر کلاس 500 هم شناخته می‌شود. برای موفقیت در اخذ چنین ویزایی لازم است متقاضیان مدارک لازم...

  نظرات کاربران