بایومتریک استرالیا

کشور استرالیا در هنگام پذیرش مهاجر از کشورهای مختلف، از متقاضیان برخی از کشورها تقاضای ارائه اطلاعات هویتی آنها را دارد. کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که مردم آن برای مهاجرت به استرالیا لازم است تا فرایند بایومتریک استرالیا را انجام دهند. در این فرایند افراد پس از درخواست ویزا به سفارت استرالیا فرا خوانده می‌شوند تا به صورت حضوری اطلاعات هویتی آنها از جمله تصویر چهره و انگشت نگاری از آنها انجام گیرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اطلاعاتی که کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد درباره این موضوع برای شما فراهم کرده‌اند آشنا شویم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  بایومتریک استرالیا چیست؟

  در طی فرایند بایومتریک استرالیا با استفاده از دوربین‌های دیجیتال از افراد متقاضی عکاسی می‌شود و با استفاده از اسکنرهای دیجیتال اثر انگشت متقاضیان ضبط می‌شود. افرادی که تمام کارهای مربوط به دریافت ویزا را از قبل انجام داده‌اند و به صورت آنلاین درخواست ویزای خود را ارسال کرده‌اند، ایمیلی مبنی بر حضور در سفارت استرالیا دریافت می‌کنند. بهتر است افراد در زمان مقرر شده در ایمیل در کنسولگری حاضر شوند و اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنند تا تاخیری در روند اخذ ویزای خود نداشته باشند. به طور کلی کشور استرالیا از 53 کشور درخواست ثبت اطلاعات هویتی را دارد. اما آیا می‌دانید انجام بیومتریک استرالیا با چه هدفی انجام می‌شود؟

  • داشتن سفری امن به استرالیا
  • تامین امنیت مرزی این کشور
  • جلوگیری از جعل هویت مهاجران

  نکته قابل توجه این است که دریافت برخی از ویزاهای مهاجرت به استرالیا نیازی به انجام بایومتریک ندارد از جمله ویزای کارآفرینی. در جدول زیر انواع ویزاها و زیرمجموعه‌های آنها که مستلزم انجام بیومتریک هستند برای شما آورده شده است.

  انواع ویزاهای استرالیا نیازمند به بایومتریکساب کلاس ها
  ویزای کاریویزای 491 استرالیاویزای 494 استرالیاویزای 482 استرالیا
  ویزای توریستیویزای توریستی 600 استرالیاویزای ترانزیت 771 استرالیا
  ویزای تحصیلیویزای دانشجویی 500 استرالیاویزای گاردین 590 استرالیا
  ویزای خانوادگیویزای نامزدی استرالیا ساب کلاس 300ویزای پارتنر استرالیا ساب کلاس 309 و 100ویزای فرزند ساب کلاس 109

  چه کسانی از تست بایومتریک استرالیا معاف هستند؟

  بنابر اطلاعاتی که در سایت immi.homeaffairs آمده است، برخی از افراد از حضور در کنسولگری و ثبت اطلاعات بایومتریک خود معاف هستند. این افراد شامل موارد زیر هستند:

  • شهروندان رسمی کشور استرالیا، نیوزلند و افرادی که اقامت دائمی این کشور را دارند.
  • افرادی که قصد دریافت شهروندی استرالیا را دارند.
  • افرادی که هم تابعیت استرالیا و هم تابعیت ایران را دارند. (تابعیت دوگانه)
  • افرادی که دارای کارت تجاری APEC هستند.
  • کودکان کمتر از 10 سال
  • افرادی که به دلیل معلولیت و یا دیگر محدودیت‌های جسمی قادر به انجام انگشت نگاری نیستند.
  • افرادی که به دلیل بیماری‌های جسمی قادر به انجام تصویرنگاری از چهره نیستند.
  • متقاضیانی که نمی‌توانند رضایت نامه والدین خود را ارائه دهند.

  نکته حائز اهمیت این است که افراد زیر 16 سال باید با والدین و یا سرپرست قانونی خود در سفارت حاضر شوند. همچنین از کودکان زیر 5 سال و زیر 10 سال انگشت نگاری گرفته نمی‌شود و فقط ثبت چهره انجام می‌شود. اگر انگشتان و یا صورت شما دچار آسیب دیدگی شده است، بهتر است تا زمان بهبود کامل آنها صبر کنید و با تماس با سفارت، زمان حضور در کنسولگری را کمی به تعویق بیندازید.

  نحوه انجام تست بایومتریک استرالیا

  اتجام تست بایومتریک کار پیچیده ای نیست و در عرض چند دقیقه به اتمام می‌رسد. مراحل این تست عبارتند از:

  • گرفتن عکس دیجیتالی از چهره متقاضیان
  • انجام انگشت نگاری از متقاضیان با قرار دادن هر 10 انگشت بر روی یک اسکنر شیشه‌ای

  افرادی که به دلایل مذهبی مایل به پوشاندن موهای خود هستند، برای رعایت حجاب خود مشکلی نخواهند داشت. همچنین توصیه می‌کنیم که حداقل 15 دقیقه قبل از تست در محل سفارت حضور داشته باشید. اطلاعات هویتی گرفته شده از شما به عنوان اسناد و مدارک محرمانه در پرونده مهاجرتی‌تان حفظ خواهد شد.

  در هنگام انگشت نگاری، هر 10 انگشت متقاضیان اسکن می‌شوند.

  نکات مهم قبلا از انجام تست بایومتریک

  • اگر می‌خواهید در انجام تست تصویربرداری بدون حجاب حاضر شوید، بهتر است موهای بلند خود را به طور منظم جمع کنید و از ریختن موی سر خود بر روی صورتتان جلوگیری کنید. همچنین اگر از عینک استفاده می‌کنید، در هنگام تست چهره حتما عینک خود را از صورتتان بردارید. به طور کلی در عکس ثبت شده از شما باید صورتتان به طور واضح مشخص باشد.
  • اگر انگشتانتان دچار جراحت و یا آسیب شده است، حتما این مورد را در فرم EOI ذکر کنید.
  • شما مجاز به آوردن انواع وسایل الکترونیکی مانند دوربین، تبلت، لپتاپ و … به داخل مرکز بیومتریک نیستید.
  • همچنین به همراه داشتن انواع نامه های مهر و موم شده، فندک، سیگار، اجسام تیز و … به داخل مرکز ممنوع است.
  • متقاضیان تنها می‌توانند کیف و یا یک چمدان کوچک (به اندازه‌ای که در داخل کابین هواپیما می‌توانند همراه خود داشته باشند) را به خود به داخل مرکز بیاورند.

  پس از انجام تمامی این تست‌ها، اطلاعات هویتی متقاضیان به اداره مهاجرتی کشور استرالیا فرستاده می‌شود تا مورد بررسی قرار گیرد. متقاضیان باید تا اعلام نتایج منتظر بمانند و نتیجه تست و ویزای خود را از طریق حساب کاربری خود که در VFS Global ساخته‌اند مشاهده نمایند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مراحل ثبت‌نام تست بایومتریک استرالیا

  راهنمایی‌های لازم برای ثبت نام بیومتریک استرالیا به طور کامل در سایت visa.vfsglobal آورده شده است که در این بخش تمامی مراحل آن را برای شما عزیزان آورده‌ایم:

  1. در مرحله اول لازم است که متقاضیان با مراجعه به سایت VFS Global، در این سایت ثبت نام کنند و با مراجعه به آدرس اینترنتی https://row7.vfsglobal.com/Global-Appointment/Account/RegisterUser?Length=7، یک حساب کاربری ایجاد کنند.
  2. در ادامه ایمیلی دارای شناسه ورود و رمز عبور به منظور تایید اکانت ساخته شده به متقاضیان ارسال می‌شود.
  3. حال باید متقاضیان وارد اکانت خود شوند و برای انجام تست بایومتریک وقت سفارت رزرو کنند.
  4. پس از رزرو نوبت، ایمیلی برای متقاضیان ارسال می‌شود که دارای تاییدیه است.
  5. در مرحله بعد افراد باید در زمان تعیین شده در محل سفارت استرالیا در ایران حاضر شوند. آدرس سفارت به این شرح است: تهران، میدان هروی، خیابان گلستان پنجم، مرکز هروی سنتر، طبقه پنجم.
  6. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که هر قرار ملاقات فقط برای یک فرد است و در صورتی که می‌خواهید برای شخص دیگری نیز وقت رزرو کنید، باید بر روی گزینه‌ی Add Applicant بزنید.
  7. اگر قرار است برای اعضای خانواده خود نیز وقت بایومتریک رزرو کنید، باید برای تک تک اعضا به صورت جداگانه زمان تعیین کنید حتی برای کودکان.
  8. حتما اطلاعات موجود در نامه تست بیومتریک را چک کنید تا تناقضی بین آن اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ویزا وجود نداشته باشد چرا که در غیر این صورت، از پذیرش شما برای انجام تست جلوگیری می‌شود.
  9. اگر به هر دلیلی نتوانستید در زمان مقرر برای انجام تست در سفارت حضور پیدا کنید، 24 ساعت پس از آن می‌توانید به اکانت خود رفته و وقت دیگری را رزرو کنید. به جز این روش راه دیگری برای جبران نوبت از دست رفته وجود ندارد.
  10. این نکته را به یاد داشته باشید که تغییر زمان ملاقات حضوری تنها برای 2 بار قابل انجام است.
  11. در هنگام حضور در کنسولگری برای انجام تست، پرینت نامه وقت ملاقات و پرینت نامه ایمیل شده مدارک را همراه خود داشته باشید.
  12. رفتن به سفارت بدون رزرو وقت قبلی کاری بیهوده است و مسئولان کنسولگری به صورت حضوری به شما نوبت نخواهند داد.

  شاید انجام تمامی این مراحل برای شما دشوار باشد و به تنهایی از عهده‌ی این کار برنیایید به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا از تجربه‌ی کارشناسان ماهر موسسه مهاجرتی میرداماد برای موفقیت در دریافت ویزای استرالیا بهره مند شوید.

  هزینه بیومتریک استرالیا

  علاوه بر هزینه‌هایی که متقاضیان برای ترجمه مدارک، درخواست ویزا، رزرو بلیط هواپیما و … باید بپردازند، در هنگام انجام این تست نیز لازم است تا به ازای هر نفر مبلغ 41 یورو را به عنوان هزینه بایومتریک استرالیا به صورت نقدی در محل سفارت پرداخت نمایند. این هزینه غیر قابل استرداد است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک لازم برای انجام تست بایومتریک ویزای استرالیا

  در هنگام مراجعه به کنسولگری استرالیا در تهران و انجام این تست مهم لازم است تا متقاضیان مدارک زیر را به همراه داشته باشند:

  • ارائه اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • ارائه نامه تاییدیه یا الزامات تست بیومتریک
  • ارائه پرینت ایمیل سفارت

  ارائه اصل پاسپورت برای انجام تست بایومتریک نیاز است.

  سخن پایانی

  همانگونه که در این مقاله دیدیم، تست بیومتریک استرالیا به مجموعه کارهایی از جمله تصویربرداری از متقاضی و اسکن اثر انگشتان ایشان گفته می‌شود که به منظور ثبت اطلاعات هویتی افراد انجام می‌شود. این تست با هدف افزایش امنیت از افراد 53 کشور گرفته می‌شود. برای اطلاع از به روز ترین قوانین مهاجرتی و جزییات بیشتر در مورد انجام تست بایومتریک با کارشناسان کاربلد ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید و شانس موفقیت در دریافت ویزای استرالیا را افزایش دهید.

  سوالات متداول

  تست بایومتریک استرالیا تا چه مدتی اعتبار دارد؟

  اعتبار این تست تنها به مدت یک سال است و اگر بیش از یک سال از آخرین تست شما گذشته است، برای دریافت ویزا باید مجددا این تست را انجام دهید.

  تست بایومتریک کشور استرالیا شامل چه مواردی می‌باشد؟

  این تست شامل اسکن اثر انگشتان و ثبت دیجیتالی تصویر چهره افراد است.

  دریافت کدام یک از ویزاهای استرالیا نیاز به انجام تست بیومتریک دارند؟

  انواع ویزاهای توریستی، کاری، تحصیلی و خانوادگی و زیرمجموعه‌های آنها نیاز به این تست دارند.

  هزینه تست بیومتریک استرالیا چقدر است؟

  هزینه این تست در ایران 41 یورو می‌باشد.

  مقالات مرتبط

  بایومتریک استرالیا

  بایومتریک استرالیا

  کشور استرالیا در هنگام پذیرش مهاجر از کشورهای مختلف، از متقاضیان برخی از کشورها تقاضای ارائه اطلاعات هویتی آنها را دارد. کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که مردم آن برای مهاجرت به استرالیا لازم است تا فرایند بایومتریک...

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  شاید شما هم فکر می کنید، برای مهاجرت به استرالیا مستلزم داشتن مدرک زبان هستید و برای اخذ ویزا داشتن مهارت های زبان بخش مهمی از روند دریافت ویزا می‌باشد. درست است که انگلیسی، زبان اصلی در بین مردم استرالیا...

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا بر اساس سیستم مالیاتی مستقیم و غیرمستقیم است. مالیات مستقیم بر درآمد افراد و شرکت‌ها، و مالیات غیرمستقیم بر کالاها و خدمات اعمال می‌شود. در این مقاله به بررسی انواع مالیات های موجود در استرالیا و شرایط...

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  استرالیا کشوری مهاجرپذیر با فرهنگ پر جنب و جوش، مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان برای کودکان، مناظر زیبا و منحصربه فرد طبیعی است. این کشور خانه برخی از مشهورترین شهرهای جهان از جمله سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا، بریزبن و...

  نظرات کاربران