بورسیه تحصیلی زیر 18 سال

کشورهای توسعه‌یافته یا درحال توسعه همواره سعی می‌کنند دانش‌آموزان بااستعداد را جذب کرده و در موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی مشغول کنند. در بسیاری از کشورها، قوانین به‌این‌صورت است که افراد زیر 18 سال متقاضی Minor محسوب شده و مهاجرت و دریافت بورسیه برای این افراد، منوط به کسب اجازه از سمت والدین است. کسانی که کمتر از 18 سال سن دارند تا زمان رسیدن به سن قانونی باید تحت تکفل یک قیم قانونی باشند. برای تحصیل این دانش‌آموزان دیگر به مدرک زبان نیاز نیست؛ بلکه بیشتر کالج‌ها شرایط کامل برای زندگی این افراد را فراهم می‌کنند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان

  دانش‌آموزان مستعد درصورت شرایط سنی مناسب و معدل بالا، بورسیه تحصیل دریافت کنند. البته بسیاری از کشورها به جز استعدادهای برتر و دانش‌آموزان استثنایی، دانش‌آموزان معمولی‌تر با سطح معدل کمتر را هم جذب می‌کند. بورسیه‌های دانش‌آموزی متعددی وجود دارند که به ویژگی‌های متعدد از جمله ملیت، ناتوانی‌های مالی، دستاوردهای ورزشی و غیره بین دانش‌آموزان تقسیم می‌شود. هر کدام از این بورسیه‌ها شرایط و پارامترهای مختلفی را مدنظر قرار می‌دهند. برای مثال شرط دریافت دسته‌ای از بورسیه‌ها شرکت در مصاحبه آنلاین یا آزمون‌های ورودی است. اما برخی دیگر از بورسیه‌ها به نسبت توانایی‌ها و علایق دانش‌آموزان به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

  معروف‌ترین بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان

  در سطح دنیا انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است. معروف‌ترین بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان عبارت‌اند از:

  بورسیه آکادمی بین‌المللی لندن

  آکادمی بین‌المللی لندن نام یک مدرسه خصوصی است که در شهر لندن و انتاریو کانادا واقع شده است. این مدرسه به دانش‌آموزانی که برای موفقیت در تحصیل تلاش می‌کنند؛ بورسیه می‌دهد. این آکادمی به‌صورت روزانه یا شبانه‌روزی دایر است و به طرق مختلف دانش‌آموزان را می‌پذیرد و اسکان می‌دهد. برای دریافت این بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان، به نمرات عالی و رزومه تحصیلی عالی دانش‌آموز توجه می‌شود. شرط دیگر دریافت این بورسیه به جز معدل و نمرات، شرکت در آزمون ورودی مدرسه و یک جلسه مصاحبه آنلاین در اسکایپ است. دانش‌آموزان بین‌المللی که این بورسیه را دریافت کنند؛ مشمول کسر تا 25 درصد از شهریه خود می‌شوند. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند سالانه تا 20 هزار دلار صرفه‌جویی کنند.

  بورسیه ورودی دبیرستان سستار کانادا

  اگر در پی بورسیه تحصیلی کانادا هستید؛ شرایط بورسیه دبیرستان سستار کانادا را بررسی کنید. سستار نام یک دبیرستان خصوصی در تورنتو کانادا است که یکی از بهترین بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان را ارائه می‌دهد. این دبیرستان قصد دارد دانش‌آموزان پیشرو و بااستعداد را از سراسر دنیا جذب کرده و از آن‌ها حمایت کند. از شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و دریافت این بورسیه این است که دانش‌آموزان حداقل 85 درصد از معدل خود در دروس سال قبل، دریافت کرده باشند.

  بورسیه بدون مقاله نیچه آمریکا

  بورسیه نیچه یک بورسیه تحصیلی آمریکا است، بورسیه نیچه 2 هزار دلار برای هر فرد در نظر می‌گیرد تا در پرداخت هزینه‌های تحصیلی، مسکن، کتاب و غیره از آن‌ها حمایت کند. در سال 2023 مبلغ 285 هزار دلار به عنوان بورسیه نیچه بین دانش‌آموزان توزیع شد. درصورتی که شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید؛ می‌توانید شانس‌تان را برای دریافت این بورسیه امتحان کنید.

  بورسیه دانش‌آموزان شایسته هند

  این بورسیه به‌عنوان یک پلن بشردوستانه به دانش‌آموزانی ارائه می‌شود که در محرومیت‌های مالی به سر می‌برند. مقدار بورسیه ثابت نیست و به‌نسبت شرایط دانش‌آموزان مشخص می‌شود. معمولا هر دانش‌آموز تا 78 دلار آمریکا بورسیه دریافت می‌کند. اولویت دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان دانش‌آموزان شایسته هند، با دانش‌آموزانی است که معدل و توانایی درسی خوبی دارند؛ اما تک‌والد یا بی‌سرپرست هستند. درصورتی‌که شرایط مهاجرت تحصیلی به هند را دارید و شرایط عنوان شده را هم دارید؛ می‌توانید از این بورسیه استفاده کنید.

  بورسیه تحصیلی Beinecke آمریکا

  بورسیه تحصیلی Beinecke آمریکا یک بورسیه تحصیلی آمریکا است. هدف این بورسیه حمایت از دانش‌آموزانی است که در گروه‌های هنر، علوم‌انسانی و علوم‌اجتماعی تحصیل می‌کنند. این بورسیه توسط شرکت اسپری و هاچینسون ارائه می‌شود. بورسیه Beinecke تنها به دانش‌آموزان آمریکایی تعلق می‌گیرد که به رشته‌های فلسفه، دین‌شناسی، مردم‌شناسی، علوم سیاسی و رشته‌های هنری و اجتماعی علاقه دارند؛ اما در کمبودهای مالی به سر می‌برند.  

  بورسیه تحصیل زیر 18 سال در آلمان

  تحصیل در آلمان کاملا رایگان است؛ بنابراین دانش‌آموزان بین‌المللی نیز با یادگیری زبان آلمانی و دریافت ویزای دانش‌آموزی آلمان می‌توانند از امکانات آموزشی در این کشور استفاده کنند. از طرفی بورسیه‌های تحصیلی نیز در نظر گرفته می‌شود که تنها به دانش‌آموزان آلمانی تعلق می‌گیرد. هدف این بورسیه‌ها کاهش هزینه‌های زندگی است.

  بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان

  مدارک لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان

  مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان، به‌نسبت نوع بورسیه‌ای که مد نظرتان است؛ متفاوت است. بااین‌حال رایج‌ترین مدارک احتمالی که برای دریافت هر کدام از بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان، به آن نیاز دارید؛ عبارت‌اند از:

  • لیستی از دستاوردهای علمی
  • لیستی از دستاوردهای ورزشی
  • لیستی از دستاوردهای هنری
  • مقاله
  • سوابق خدمات اجتماعی یا داوطلبانه
  • جزئیات فعالیت‌های فوق‌برنامه دانش‌آموز
  • توصیه‌نامه‌ها
  • انگیزه‌نامه

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مراحل دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان

  با توجه به اینکه یک بورسیه واحد وجود ندارد و انواع بورسیه‌ها توسط سازمان‌های مختلف اعطا می‌شوند؛ مراحل دریافت بورسیه هم یکسان نیستند؛ بنابراین شما برای آگاهی از جزئیات و مراحل و مدارک دقیق، باید به نوع بورسیه‌ای که مد نظرتان است؛ توجه کنید. بااین‌حال برخی از مراحل در دریافت اکثر بورسیه‌ها یکسان و مشابه است:

  ابتدا فهرستی از بورسیه‌هایی که احتمالا برای شما مناسب باشند؛ تهیه کنید.

  شرایط بورسیه‌های مختلف را بررسی کرده و از بین آن‌ها مناسب‌ترین گزینه را مشخص کنید.

  مدارک لازم برای دریافت هر کدام از بورسیه‌ها را مشخص کنید.

  برای دریافت بورسیه درخواست بدهید و منتظر دریافت نتیجه باشید.

  درنهایت به‌نسبت نوع بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان که دارید؛ می‌توانید پذیرش تحصیلی کشور موردنظر را دریافت کنید.

  اگر دریافت بورسیه مشروط به شرکت در مصاحبه در سفارت یا مصاحبه آنلاین یا شرکت در آزمون ورودی است؛ خودتان را برای این مصاحبه یا آزمون آماده کنید.

  درصورتی‌که موفق به دریافت ویزا تحصیلی شدید؛ به کشور موردنظر سفر کرده و شروع به تحصیل کنید.

  ویزا دانش‌آموزی

  اخذ ویزا تحصیلی برای دانش‌آموزان

  بعد از اینکه دانش‌آموز موفق به دریافت پذیرش تحصیلی و بورسیه شدند؛ دریافت ویزا تحصیلی مهم‌ترین کاری است که پیش رو دارد. شرایط و مراحل دریافت ویزا تحصیلی به‌نسبت قوانین مهاجرتی هر کشوری متفاوت است. از مهم‌ترین نقاط اشتراک در ویزاهای تحصیلی این است که در یک موسسه آموزشی در کشور موردنظر پذیرش بگیرید.

  به‌عبارتی برای اینکه هرکدام از بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان را دریافت کنید؛ ابتدا باید یک موسسه آموزشی یا کالج درخواست پذیرش شما را پذیرفته باشد. هزینه دریافت ویزا تحصیلی در کشورهای مختلف متفاوت است؛ اما اعتبار بیشتر این ویزاها تا آخر دوره تحصیلی ادامه دارد. برای دریافت ویزا تحصیلی لازم است که مراحل زیر را دنبال کنید:

  اقدام به دریافت پذیرش و درصورت امکان بورسیه تحصیلی یک موسسه آموزشی در کشور مقصد

  • جمع‌آوری مدارک مورد نیاز
  • ارسال درخواست دریافت ویزا تحصیلی
  • انتظار برای دریافت نتیجه درخواست دریافت ویزا تحصیلی یا شرکت در مصاحبه سفارت
  • دریافت ویزا تحصیلی کشور مربوطه
  • سفر به کشور موردنظر و آغاز دوره تحصیلی

  در بیشتر کشورهای دنیا برای دریافت ویزا تحصیلی به مدارک زیر نیاز دارید:

  • فرم درخواست ویزا تحصیلی: برای درخواست ویزا فرم مربوط را با تمام اطلاعات خواسته شده تکمیل کرده و به سفارت بفرستید.
  • پاسپورت با اعتبار 6 ماهه: برای دریافت ویزا تحصیلی لازم است پاسپورت شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
  • مدرک پذیرش تحصیل: نامه پذیرش یا سوابق ثبت‌نام را ارائه دهید تا نشان دهید که در یک برنامه تحصیلی در کشور خودتان پذیرفته شده‌اید.
  • عکس‌های پاسپورتی: برای دریافت ویزا، به چند عکس پاسپورتی نیاز دارید.
  • مدارک تمکن مالی: معمولا کشورهای ارائه‌دهنده ویزا ابتدا می‌خواهند که مطمئن شوند متقاضی در طول دوره اقامت می‌تواند نیازهای مالی خودش را تامین کند.
  • مدرک پذیرش تحصیلی: نامه پذیرش یا سوابق ثبت‌نام را ارسال کنید تا اثبات کنید که در یک برنامه تحصیلی در کشور مربوطه پذیرفته شده‌اید.
  • اسناد مدنی: مدارک هویتی و کپی آن‌ها را برای سفارت ارسال کنید.
  • بیمه سلامت: معمولا کشورهای ارائه‌دهنده ویزا تحصیلی اصرار دارند که متقاضی برای مدت اقامت در کشور، یک بیمه سلامت برای تامین هزینه‌های پزشکی خود تهیه کند.
  • سوابق تحصیلی: لیستی از سوابق و مدارک تحصیلی خود را برای سفارت مربوطه ارسال کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن آخر

  در کشورهای مختلف به دانش‌آموزان با برخی از شرایط مانند برتری‌هایی در زمینه‌های تحصیلی یا هنری یا ورزشی و غیره بورسیه‌هایی اعطا می‌شود. دانش‌آموزان با اثبات شرایط موردنظر و شرکت در آزمون‌ها یا مصاحبه‌های مورد نظر  می‌توانند شانس‌شان را برای دریافت این بورسیه‌ها امتحان کنند. بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان زیادی در تمام دنیا وجود دارد که دانش‌آموزان به‌نسبت برتری‌ها و شایستگی‌هایی که دارند و یا حتی به علت محرومیت‌هایی که دارند؛ می‌توانند شانس دریافت آن را کسب کنند.

  سوالات متداول

  آیا تمام دانش‌آموزانی که بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند؛ می‌توانند ویزا تحصیلی نیز بگیرند؟

  خیر؛ هرچند با داشتن بورسیه تحصیلی امتیاز شما برای دریافت ویزا بالا می‌رود؛ اما تضمینی برای ارائه ویزا به دانش‌آموزان مشمول بورسیه وجود ندارد.

  آیا بعد از گرفتن بورسیه‌های تحصیلی دانش‌آموز باز هم ملزم به ارائه مدرک تمکن مالی است؟

  اثبات تمکن مالی با این هدف انجام می‌شود که دانش‌آموز اثبات کند که می‌تواند تمام هزینه‌های خود در کشور مربوطه را پرداخت کند. داشتن بورسیه می‌تواند تمام این هزینه‌ها یا بخشی از آن‌ها را تامین کند؛ بنابراین ممکن است دانش‌آموز مجبور باشد مدرکی برای اثبات تمکن مالی برای بخش دیگر هزینه‌ها ارائه دهد. البته کشورهای مختلف قوانین متفاوتی در این خصوص دارند و نمی‌توان یک قاعده کلی ترسیم کرد.

  بورسیه‌های تحصیلی به چه دانش‌آموزانی اعطا می‌شود؟

  بورسیه‌های تحصیلی زیر 18 سال معمولا برای دانش‌آموزانی که برتری‌هایی در زمینه‌های تحصیلی یا هنری یا ورزشی دارند؛ اعطا می‌شود. همچنین برخی از این بورسیه‌ها به دانش‌آموزانی که دچار محرومیت‌های مالی یا اجتماعی هستند؛ توزیع می‌شود.

  بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان به دانش‌آموزان چند ساله اعطا می‌شود؟

  تمام دانش‌آموزان زیر 18 سال می‌توانند مشمول دریافت بورسیه شوند. حتی در دنیا بورسیه‌هایی برای دانش‌آموزان 6 ساله وجود دارد.

  گرفتن بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کدام کشورها ساده‌تر است؟

  آمریکا، کانادا، انگلیس، کره‌جنوبی، اتریش، آلمان و غیره جز کشورهایی هستند که شرایط ساده‌تری برای ارائه بورسیه دارند.

  مقالات مرتبط

  همه چیز درباره آزمون تافل

  همه چیز درباره آزمون تافل

  تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک زبان، یکی از لازمه‌های مهم و اصلی برای مهاجرت تحصیلی و ورود به دانشگاه‌های مطرح و معتبر جهانی است. تافل یکی از پذیرفته‌شده‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که توانایی شما...

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  کشورهای توسعه‌یافته یا درحال توسعه همواره سعی می‌کنند دانش‌آموزان بااستعداد را جذب کرده و در موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی مشغول کنند. در بسیاری از کشورها، قوانین به‌این‌صورت است که افراد زیر 18 سال متقاضی Minor محسوب شده و مهاجرت و...

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  اگر شما هم قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را در رشته MBA   در  دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانید، احتمالاً در مورد آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیلی یا آزمون gmat شنیده‌اید. آزمون GMAT  بهترین آزمون پذیرش دانشگاه‌های مدیریت بازرگانی است که برای...

  صفر تا صد آزمون GRE

  صفر تا صد آزمون GRE

  آزمون gre چیست؟ آزمون GRE یک آزمون استاندارد است که توسط سرویس سنجش تحصیلی که معمولاً با نام ETS شناخته می‌شود، اجرا می‌شود و برای سنجش آمادگی تحصیلی متقاضیان برای تحصیلات تکمیلی طراحی شده است. برخی از برنامه‌های مقطع کارشناسی...

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  مهاجرت تحصیلی یکی از پدیده‌ های بارز در جوامع جهانی است که به دنبال تحقق آرزوها، بهره‌ وری افزایش یافته و در بسیاری از کشورها به‌ عنوان یک فرصت ویژه برای شناخت فرهنگ‌ ها و افزایش دانش فردی مورد توجه...

  آزمونSAT چیست؟

  آزمونSAT چیست؟

  آزمون اس ای تی یا SAT یک آزمون استاندارد است که برای سنجش سطح علمی دانش آموزان سال آخر دبیرستان و ورود آنها به دانشگاه در تعدادی از کشورهای جهان برگزار می‌شود. در این مقاله به طور مفصل درباره آزمون...

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  به طور معمول هر سال، نزدیک به اواخر سال که می‌شویم، در ماه‌های بهمن یا اسفند وزارت بهداشت ایران لیست کاملی از دانشگاه‌های مورد تایید خود در خارج از ایران را منتشر می‌کند. این لیست برای افرادی که قصد مهاجرت...

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  دانشجویان ایرانی که قصد دارند تا در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند، یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که بهترین دانشگاه های پزشکی جهان کدام اند؟ در واقع اگر شما اقدام به تحصیل در برترین دانشگاه...

  نظرات کاربران