صفر تا صد آزمون GMAT (جی مت)

اگر شما هم قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را در رشته MBA   در  دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانید، احتمالاً در مورد آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیلی یا آزمون gmat شنیده‌اید. آزمون GMAT  بهترین آزمون پذیرش دانشگاه‌های مدیریت بازرگانی است که برای کمک به پذیرش متقاضیان در دانشگاه‌ها استفاده می‌شود. جی مت به شما کمک می‌کند تا با نشان دادن توانایی‌های حل مسئله و مهارت‌های استدلال انتقادی خود، تعهد و واجد شرایط بودن خود برای اخذ مدرک MBA یا کارشناسی ارشد کسب‌و‌کار که برای آن درخواست می‌دهید را ثابت کنید. ارائه یک نمره بالا در  آزمون GMAT  به معنای شانس بالاتر برای پذیرش است و می‌تواند منجر به دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه مد نظر شما شود. اگر می‌خواهید شانس خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور در رشته MBA  را افزایش دهید، در ادامه این مقاله از میرداماد که به معرفی آزمون جی مت می‌پردازیم، همراه ما باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  آزمون Gmat چیست؟

  آزمون جی مت چیست؟ آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیل (GMAT) ، یک آزمون استاندارد است که برای سنجش استعداد داوطلبان در ریاضیات، مهارت‌های کلامی و نوشتن تحلیلی استفاده می‌شود. آزمون جی مت معمولاً به عنوان امتحان اولیه توسط دانشگاه‌ها برای ورود به رشته  MBA استفاده می‌شود.

  این آزمون عموماً فقط توسط رایانه ارائه می‌شود اما در مناطقی از جهان که شبکه‌های کامپیوتری محدود هستند، ممکن است امتحان به صورت کتبی نیز انجام شود. سوالات gmat بر اساس مفاهیم ریاضی و مهارت‌های زبان انگلیسی است که در دبیرستان یاد گرفته‌اید؛ اما با این حال آزمون چندان ساده‌ای هم نیست و کسب یک نمره خوب که نشان‌دهنده توانایی‌های شما باشد، بدون مرور منابع آزمون gmat و آماده شدن برای شرایط آزمون، ممکن است دشوار باشد. این آزمون توانایی شما در استدلال و قضاوت‌های پیچیده را با استفاده از تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل اطلاعات و حل مسئله در شرایط زمان‌بندی شده می‌سنجد. Gmat دارای حداکثر امتیاز 805 و حداقل 205 است و حداکثر 3 ساعت و 30 دقیقه طول می‌کشد و از 4 بخش تشکیل شده است که می‌توانید به هر ترتیبی که می‌خواهید به آن‌ها پاسخ دهید.

  دلیل اهمیت GMATآزمون چیست؟

  اهمیت امتحان gmat چیست؟ بسیاری از دانشگاه‌ها که برنامه درسی MBA را ارائه می‌دهند، روی آزمون جی مت تاکید می‌کنند. GMAT به عنوان یک آزمون شناخته‌شده جهانی، نمره شما را در شرایطی برابر با سایر متقاضیان برای ورود به دانشگاه می‌سنجد و به شما این امکان را می‌دهد که با سایر نامزدها با پیشینه‌های علمی و حرفه‌ای متفاوت رقابت کنید. در یک نظرسنجی، 88٪ از دانشکده‌های مدیریت بازرگانی اعلام کردند که ارائه نمره بالای امتحان جی مت، احتمال پذیرش متقاضی در دانشگاه را افزایش می‌دهد. همچنین، نمره GMAT  خوب، به اساتید دانشگاهی نشان می‌دهد که دانشجویان مایلند برای ادامه تحصیل در رشته MBA تلاش کنند و دانش پایه برای شروع این رشته را دارند. علاوه‌بر‌این‌ها، بورسیه‌های دانشگاهی برای رشته MBA  بر اساس معدل، نمره آزمون gmat و تجربه مصاحبه است، بنابراین نمرات بالا تاثیر بسیار مهمی بر پذیرش و پیشنهادات بورسیه دارد.

  دلیل اهمیت GMAT چیست؟

  آزمون GMAT از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

   آزمون جی مت دارای چهار بخش است و بخش‌های آزمون آن شامل موارد زیر می‌شود:

  • ارزیابی نگارش تحلیلی (AWA)
  • استدلال یکپارچه (IR)
  • استدلال کمی
  • استدلال کلامی

  این بخش‌ها برای اندازه‌گیری حوزه‌های تفکر انتقادی و تجزیه و تحلیل مشابه آنچه در برنامه‌های تجاری مانند MBA وجود خواهد داشت، طراحی شده‌اند. بخش‌های این آزمون همچنین زمینه‌هایی مانند محاسبات پایه، تجزیه و تحلیل داده‌ها و تسلط شما به زبان انگلیسی را نیز می‌سنجد. از آنجایی که بسیاری از برنامه‌های فارغ‌التحصیلی از شما می‌خواهند مشکلات مدیریتی را ارزیابی کنید، راه حل‌های خود را تدوین کنید و از داده‌ها نتیجه بگیرید، تمرکز اصلی این آزمون بر ارزیابی مهارت‌های تحلیلی و حل مسئله شما است.

  ارزیابی نگارش تحلیلی

  ارزیابی نگارش تحلیلی شامل یک سوال مقاله‌ای است که شما 30 دقیقه برای نوشتن آن فرصت دارید. این مقاله بین صفر تا شش امتیاز دارد که توسط کامپیوتر و یکی از اعضای شورای پژوهشی دانشگاهی نمره‌گذاری می‌شود. در این بخش، استدلالی از نویسنده به شما داده می‌شود و باید استدلال او را با استفاده از شواهدی از متن و ارزیابی استدلال نویسنده نقد کنید. در این بخش، نمره‌‌دهنده توانایی شما را در تجزیه و تحلیل عبارات و سازماندهی منطقی ایده‌هایتان  با استفاده از شواهد مرتبط، می‌سنجد و امتیاز نهایی این بخش جدا از نمره کلی ثبت می‌شود.

  استدلال یکپارچه

  بخش استدلال یکپارچه توانایی شما در ارزیابی داده‌های ارائه شده در قالب‌های مختلف مانند تفسیر گرافیکی یا تجزیه و تحلیل دو بخشی را اندازه‌گیری می‌کند. شما 30 دقیقه فرصت دارید تا 12 سوال چند قسمتی را با استفاده از گزینه‌های مختلف تکمیل کنید. در این بخش از آزمون جی مت، شما باید مهارت خود را در تجزیه و تحلیل داده‌ها و تصمیم‌گیری منطقی بر اساس یافته‌های خود نشان دهید. برای انجام این کار، باید اطلاعات مربوطه را از منابع مختلف ارزیابی کنید، اطلاعات را برای یافتن روابط و الگوها سازماندهی کرده، و اطلاعات را برای یافتن راه حل برای مشکلات ترکیب کنید. امتیازات این بخش از یک تا هشت متغیر است و مانند بخش نگارش تحلیلی، امتیاز آن از نمره کل جدا حساب می‌شود.

  استدلال کمی

  بخش استدلال کمی بر روی سوالات حل مسئله و پاسخ به سوالات با استفاده از جبر، هندسه و حساب تمرکز دارد. توجه داشته باشید که برای پاسخ دادن به سوالات این بخش نمی‌توانید از ماشین حساب استفاده کنید. شما باید عبارات مربوط به داده‌های ارائه شده را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص شود که آیا داده‌های ارائه شده کافی هستند یا نه، سپس باید مهمترین اطلاعات را برای رسیدن به پاسخ، در یک بازه زمانی محدود، شناسایی کنید. نمرات این بخش از ۶ تا 51  متغیر است و متقاضیان 62 دقیقه فرصت دارند تا به 31 سوال چند گزینه‌ای پاسخ دهند. اگر می‌خواهید در این بخش از آزمون نمرات بالایی کسب کنید، می‌توانید نمونه سوالات آزمون gmat را از منابع معتبر دانلود کرده و با نحوه سوالات آشنا شوید.

  استدلال کلامی

  بخش استدلال کلامی مهارت شما را در درک مطلب، استدلال انتقادی و تصحیح جملات می‌سنجد. این بخش دارای 36 سوال پنج گزینه‌ای است که باید در 65 دقیقه تکمیل شود و از شما خواسته می‌شود که استدلال‌های مختلف مربوط به سؤالات خاص را ارزیابی کنید. همچنین باید جملات را به دقت تجزیه و تحلیل کنید تا خطاها را بیابید یا متن صحیح را شناسایی کنید. علاوه‌بر‌این، شما باید مهارت خود را در درک لحن نویسنده، دیدگا‌ه‌ها، خلاصه کردن ایده‌ها و نتیجه‌گیری بر اساس شواهد موجود در متن نشان دهید. امتیاز این بخش نیز از ۶ تا 51  متغیر است.

  آزمون GMAT از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟ 

  GMAT چه تفاوتی با GRE دارد؟

  تفاوت مدرک gre و gmat چیست؟ در حالی که GMAT عمدتاً توسط دانشگاه‌های مدیریت بازرگانی یا برای برنامه‌های مرتبط با تجارت مانند کارشناسی ارشد در امور مالی یا مدیریت بازرگانی استفاده می‌شود، آزمون‌های سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE) برای پذیرش در رشته هنرهای آزاد در زمینه‌هایی از جمله ریاضیات، روانشناسی و تاریخ استفاده می‌شود. علاوه بر این، GRE از دامنه امتیاز 260-340  با یک امتیاز افزایشی استفاده می‌کند، در حالی که GMAT دارای دامنه امتیاز 200-800  با افزایش 10  امتیازی است.

  هر دو  آزمون ساختار متفاوتی دارند و GRE سوالات بیشتری نسبت به GMAT دارد. توجه داشته باشید که هر دو آزمون gre و gmat ، آزمون‌های فارغ‌التحصیلی هستند که فقط برای دانشجویانی که برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی اپلای می‌کنند، لازم است. دانشجویان کارشناسی نیازی به شرکت در این آزمون‌ها ندارند. همچنین، فراموش نکنید که برای اپلای تحصیلی در دانشگاه‌های خارج از کشور در هر رشته‌ای باید نمره آزمون تافل یا آیلتس نیز ارائه دهید.

  چگونه برای آزمون GMAT آماده شویم؟

  به گفته شورای پذیرش مدیریت فار‌ التحصیلی (GMAC)، صاحب و مدیر GMAT، داوطلبان می‌توانند تنها در شش هفته به نمره قبولی در این آزمون دست یابند. با دانلود رایگان نمونه سوالات gmat و مرور سوالات پس از خواندن منابع امتحانی می‌توانید نمره قبولی در این آزمون را کسب کنید.

  برای آمادگی در این آزمون معمولاً توصیه می‌شود که بر روی نقاط ضعف خود تمرکز کرده و نقاط قوت خود را با حل نمونه سوال تثبیت کنید تا مطمئن شوید که به خوبی به سوالات پاسخ می‌دهید. آزمون‌های تمرینی کامل و نمره‌‌دهی شده را به طور منظم انجام دهید تا خود را محک بزنید و نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید. شرایط واقعی آزمون را تا جایی که می‌توانید تکرار کنید و در طول آزمون‌های آزمایشی که برای خود برگزار می‌کنید تایم بگیرید و از ماشین حساب استفاده نکنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  نمره قبولی آزمون جی مت برای دانشگاه‌ها چند است؟

  اکثر دانشگاه‌هایی که برنامه‌‌های تحصیلات تکمیلی برای MBA  را ارائه می‌دهند، شرط حداقل نمره قبولی برای این آزمون ندارند. بلکه آنها میانگین یا محدوده‌ای از نمرات GMAT را که توسط جدیدترین متقاضیان خود به دست آورده‌اند، منتشر می‌کنند که این می‌تواند یک معیار قابل قبول برای اخذ پذیرش در این رشته برای متقاضیان باشد.

  با این حال، دانشگاه‌ها به طور کلی به دنبال کاندیداهایی با نمرات بالا در تمام بخش‌های آزمون هستند. بنابراین حتی اگر به نمره هدف GMAT  خود نرسیده‌اید، حتماً برای برخی دانشگاه‌ها درخواست ارائه دهید؛ چرا که نمره آزمون GMAT شما بخشی از درخواست شما خواهد بود. در این شرایط می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید تا برنامه تحصیلی مناسب با نمره آزمونتان به شما معرفی شده و یا با ارائه منابع امتحانی و نمونه سوالات gmat به شما کمک شود که برای شرکت مجدد در آزمون آماده شوید. علاوه‌بر‌این، برای کشب اطلاعات راجع به آزمون‌های تحصیلی دیگری مانند آزمون sat، یوس، act و … نیز می‌توانید با کارشناسان مجموعه میرداماد در ارتباط باشید.

  نمره قبولی آزمون جی مت برای دانشگاه‌ها

  نکات آمادگی برای آزمون GMAT

   آزمون gmat چیست؟ همانطور که گفتیم، GMAT یک آزمون استاندارد است که هر ساله توسط هزاران متقاضی در سراسر جهان به منظور دریافت پذیرش تحصیلات تکمیلی در رشته MBA  از بهترین دانشگاههای جهان، برگزار می‌شود. وب سایت GMAT انواع مختلفی از منابع آزمایشی آزمون GMAT، از جمله آزمون‌های تمرینی GMAT، آموزش‌های تعاملی، فیلم‌ها، راهنماها و موارد دیگر را ارائه می‌دهد که می‌توانید با کمک آن‌ها نمره بالاتری در آزمون کسب کرده و شانس خود را برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی افزایش دهید. علاوه‌بر‌این، می‌توانید از نکات زیر نیز برای آمادگی در GMAT بهره‌مند شوید:

  • بهتر است هرچه زودتر برای شرکت در آزمون برنامه‌ریزی کنید و منابع امتحانی را به دقت مطالعه کرده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.
  • از مطالعه همزمان چندین بخش GMAT خودداری کنید. ابتدا برای یک بخش از آزمون آماده شوید و پس از اطمینان از تسلط بر مطالب، به بخش بعدی بروید.
  • زمان خود را با دقت مدیریت کنید و تمرین کنید که سوالات هر بخش موقع به هر بخش پاسخ دهید. این کار به شما کمک می‌کند زمان خود را برای پاسخ دادن به سوالات تنظیم کنید تا در طول آزمون اصلی وقت کم نیاورید.
  • بهتر است دانش خود را در زمینه ریاضیات بهبود بخشید، چرا که بخش مهمی از سوالات این آزمون مربوط به جبر و هندسه است.
  • سعی کنید منابع امتحانی را به دقت مطالعه کنید، از نمونه سوالات سال‌های قبل غافل نشوید و به سوالات متنوعی در هر بخش از آزمون مسلط باشید تا بتوانید نمره بالایی در آزمون اصلی کسب کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن پایانی

  GMAT  یک آزمون ورودی استاندارد برای پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشکده‌های مدیریت بازرگانی است که امروزه بیش از 2400  موسسه در سراسر جهان از آن به عنوان معیاری برای ارائه پذیرش و بورسیه تحصیلی به متقاضیان استفاده می‌کنند. این آزمون به صورت کامپیوتری در چهار بخش مجزا و در مدت زمان 3 ساعت و 30 دقیقه برگزار می‌شود که هر شرکت‌کننده، به سوالات آزمون متناسب با درک و استدلال خود پاسخ می‌دهد. اگر شما هم قصد دارید برای تحصیلات تکمیلی در رشته MBA  اپلای کنید، برای اطلاعات بیشتر در رابطه با منابع و شرایط ثبت‌نام آزمون و نحوه دریافت مدرک gmat، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  سوالات متداول

  هزینه شرکت در آزمون GMAT چقدر است؟

  هزینه شرکت در آزمون GMAT در یک مرکز آزمون معمولاً 275 دلار است، البته قیمت‌ها با توجه به محل برگزاری آزمون می‌تواند متفاوت باشد.

  مدت زمان آزمون GMAT چقدر است؟

  آزمون GMAT تقریباً سه ساعت و 30 دقیقه طول می‌کشد و هر بخش از آزمون دارای زمان مشخصی است.

  آیا می‌توانم به صورت مجدد در آزمون GMAT شرکت کنم؟

  بله، شما می‌توانید حداکثر هشت بار در این آزمون شرکت کنید اما باید حداقل 16 روز بین آزمون‌ها فاصله باشد.

  مقالات مرتبط

  همه چیز درباره آزمون تافل

  همه چیز درباره آزمون تافل

  تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک زبان، یکی از لازمه‌های مهم و اصلی برای مهاجرت تحصیلی و ورود به دانشگاه‌های مطرح و معتبر جهانی است. تافل یکی از پذیرفته‌شده‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که توانایی شما...

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  کشورهای توسعه‌یافته یا درحال توسعه همواره سعی می‌کنند دانش‌آموزان بااستعداد را جذب کرده و در موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی مشغول کنند. در بسیاری از کشورها، قوانین به‌این‌صورت است که افراد زیر 18 سال متقاضی Minor محسوب شده و مهاجرت و...

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  اگر شما هم قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را در رشته MBA   در  دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانید، احتمالاً در مورد آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیلی یا آزمون gmat شنیده‌اید. آزمون GMAT  بهترین آزمون پذیرش دانشگاه‌های مدیریت بازرگانی است که برای...

  صفر تا صد آزمون GRE

  صفر تا صد آزمون GRE

  آزمون gre چیست؟ آزمون GRE یک آزمون استاندارد است که توسط سرویس سنجش تحصیلی که معمولاً با نام ETS شناخته می‌شود، اجرا می‌شود و برای سنجش آمادگی تحصیلی متقاضیان برای تحصیلات تکمیلی طراحی شده است. برخی از برنامه‌های مقطع کارشناسی...

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  مهاجرت تحصیلی یکی از پدیده‌ های بارز در جوامع جهانی است که به دنبال تحقق آرزوها، بهره‌ وری افزایش یافته و در بسیاری از کشورها به‌ عنوان یک فرصت ویژه برای شناخت فرهنگ‌ ها و افزایش دانش فردی مورد توجه...

  آزمونSAT چیست؟

  آزمونSAT چیست؟

  آزمون اس ای تی یا SAT یک آزمون استاندارد است که برای سنجش سطح علمی دانش آموزان سال آخر دبیرستان و ورود آنها به دانشگاه در تعدادی از کشورهای جهان برگزار می‌شود. در این مقاله به طور مفصل درباره آزمون...

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  به طور معمول هر سال، نزدیک به اواخر سال که می‌شویم، در ماه‌های بهمن یا اسفند وزارت بهداشت ایران لیست کاملی از دانشگاه‌های مورد تایید خود در خارج از ایران را منتشر می‌کند. این لیست برای افرادی که قصد مهاجرت...

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  دانشجویان ایرانی که قصد دارند تا در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند، یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که بهترین دانشگاه های پزشکی جهان کدام اند؟ در واقع اگر شما اقدام به تحصیل در برترین دانشگاه...

  نظرات کاربران