صفر تا صد آزمون gre

آزمون gre چیست؟ آزمون GRE یک آزمون استاندارد است که توسط سرویس سنجش تحصیلی که معمولاً با نام ETS شناخته می‌شود، اجرا می‌شود و برای سنجش آمادگی تحصیلی متقاضیان برای تحصیلات تکمیلی طراحی شده است. برخی از برنامه‌های مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارند که متقاضیان نه تنها در آزمون عمومی، بلکه در یک آزمون موضوعی GRE که دانش فنی را در یک رشته خاص مانند فیزیک، روانشناسی یا ریاضیات ارزیابی می‌کند نیز شرکت کنند. بسیاری از کارشناسان اظهار دارند که آزمون عمومی GRE مشابه آزمون ورودی کالج SAT است که صلاحیت داوطلبان در ریاضی، استدلال کلامی و نوشتاری را ارزیابی می‌کند. اگر شما هم قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانید، در ادامه این مطلب از موسسه میرداماد که به معرفی آزمون gre  می‌پردازیم، همراه ما باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  مختصری درباره آزمون GRE

  آزمون جی آر ای یک آزمون استاندارد است که برای سنجش استعداد فرد برای تفکر انتزاعی در حوزه‌های نوشتار تحلیلی، ریاضیات و واژگان استفاده می‌شود. معمولاً بسیاری از دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی در بیشتر کشورها برای تعیین صلاحیت متقاضیان از این آزمون استفاده می‌کنند. GRE شامل سه بخش کلیدی است که برای اندازه‌گیری استدلال کلامی و کمی و مهارت‌های نوشتاری انتقادی طراحی شده‌ است.

  بخش استدلال شفاهی توانایی فرد در نتیجه گیری، تشخیص نکات اصلی و مرتبط و درک کلمات و جملات و موارد دیگر را تجزیه و تحلیل می‌کند. این بخش برای اندازه‌گیری توانایی آزمون دهنده برای تجزیه و تحلیل و همچنین ارزیابی مطالب نوشته شده طراحی شده است.

  در بخش کمی، توانایی آزمون دهنده برای حل مسائل ریاضی از طریق استفاده از مفاهیم هندسه، تجزیه و تحلیل داده‌ها و جبر اندازه‌گیری می‌شود. آزمون‌دهندگان باید با استفاده از فرمول‌های ریاضی مسائل را حل کنند و داده‌های کمی را تفسیر و تجزیه و تحلیل کنند. بخش پایانی آزمون نیز، ظرفیت آزمون‌دهنده را برای تفکر انتقادی و نوشتن تحلیلی می‌سنجد. 

  آزمون GRE چه کاربردی دارد؟

  امتحان gre چیست و چه کاربردی دارد؟ آزمون عمومی GRE که توسط ETS ایجاد و اجرا می‌شود، یک آزمون استاندارد برای سنجش آمادگی تحصیلی کلی داوطلبی است که می‌خواهد در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کند.

  از طریق این آزمون، داوطلب از نظر نوشتن تحلیلی، توانایی حل مسئله و ریاضی و مهارت‌های استدلال کلامی ارزیابی می‌شود. دانشجویانی که به دنبال پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد هستند، باید در آزمون عمومی GRE شرکت کنند. آزمون عمومی GRE، به طور گسترده در طول سال چندین بار توسط دانشکده‌های مختلف برای ارائه پذیرش به متقاضیان برگزار می‌شود.

  برخی از دانشکده‌ها ممکن است از متقاضیان بخواهند که در آزمون‌های موضوعی GRE نیز شرکت کنند تا دانش آن‌ها در زمینه‌های تحصیلی خاص اندازه‌گیری شود. این حوزه‌ها ممکن است شامل فیزیک، روانشناسی، زیست‌شناسی، ادبیات به زبان انگلیسی و شیمی باشد. توجه داشته باشید که حوزه‌های متمرکز آزمون موضوعی GRE همیشه ثابت نیستند و ممکن است منابع آزمون متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت‌نام و شرکت در این آزمون و یا سایر آزمون‌های آمادگی برای دانشگاه‌های خارجی مانند آزمون یوس، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  کاربرد آزمون GRE

  شرایط شرکت در آزمون GRE

  شرایط شرکت در آزمون جی آر ای چیست؟ متقاضیانی که قصد شرکت در GRE را دارند، باید برای شرکت در آزمون، منابع آزمون را به خوبی مطالعه کنند. زمان در نظر گرفته شده برای این آزمون بیش از سه ساعت است. و در حال حاضر نیز هیچ محدودیتی در تعداد دفعاتی که متقاضی می‌تواند در آزمون شرکت کند وجود ندارد، اما باید 21  روز بین هر دو آزمون متوالی فاصله وجود داشته باشد. همچنین نمی‌توان بیش از پنج بار در یک سال در آزمون gre شرکت کرد.

  • متقاضی شرکت در آزمون gre ممکن است چندین بار در آزمون شرکت کند تا نمرات آزمون خود را بهبود ببخشد و شانس خود را برای قبولی در بهترین دانشگاههای جهان افزایش دهد. بر خلاف سایر آزمون‌های استاندارد که نمرات آن‌ها بدون نظر متقاضی گزارش می‌شوند، شرکت‌کنندگان آزمون GRE انتخاب می‌کنند که کدام نمره‌ها را به دانشگاه‌ها ارسال کنند.
  • متقاضیان برای ثبت نام آزمون gre باید وارد وب سایت ETS شوند. شرکت در آزمون کامپیوتری نیاز به یک حساب کاربری ETS رایگان دارد. سپس آزمون‌‌دهنده می‌تواند  تاریخ و مرکز آزمون را مشخص کند. پرداخت و تایید ثبت‌نام آزمون را می‌توان از طریق کارت اعتباری، چک الکترونیکی، چک کاغذی یا پی پال انجام داد.
  • برای آمادگی آزمون gre، وب‌سایت ETS طیف وسیعی از منابع را ارائه می‌دهد که اکثر آن‌ها رایگان هستند. ETS همچنین تست‌های تمرینی رایگان، مهارت‌های ریاضی با تعاریف و مثال‌ها و فیلم‌های آموزشی را نیز ارائه می‌دهد. نمونه سوالات مربوط به بخش‌های استدلال کلامی، نیز قابل خریداری هستند. علاوه‌بر‌این، ویژگی‌های تمرینی نوشتن آنلاین نیز از طریق این سرویس در دسترس است که به شما امکان می‌دهد دو مقاله بنویسید، نمرات و بازخورد دریافت کنید و از این طریق مهارت‌های خود برای آزمون را محک بزنید.

  سوالات و زمان‌بندی آزمون GRE

  سوالات و زمان‌بندی آزمون جی ار ای چیست؟ آزمون عمومی GRE شامل سه بخش نمره‌گذاری شده و یک بخش بدون نمره است که مجموعاً 3 ساعت و 45 دقیقه با استراحت 10 دقیقه‌ای به طول می‌انجامد. سه بخش نمره‌گذاری شده عبارتند از نوشتن تحلیلی، استدلال کمی و استدلال کلامی. بخش تحليلی دو سوالي 60 دقيقه زمان می‌برد، در حالی كه بخش استدلال كمی و كلامی هر كدام 40 سوال و به ترتيب 70 و 60 دقيقه طول می‌كشد.

  مراحل ثبت‌نام و شرکت در آزمون GRE

  همانطور که گفتیم، آزمون GRE که توسط ETS برگزار می‌شود، یکی از بزرگترین برنامه‌های ارزیابی جهان برای پذیرش فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف دانشگاه‌های جهان است. آزمون GRE یک آزمون استاندارد برای سنجش آمادگی تحصیلی کلی داوطلبانی است که می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنند. از طریق آزمون عمومی GRE، مهارت‌های نوشتن تحلیلی، توانایی ریاضی و مهارت‌های استدلال کلامی داوطلب ارزیابی می‌شود. علاوه بر نمره آزمون GRE ، داوطلبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور باید نمره آزمون تافل

  یا آیلتس را نیز ارائه دهند. مراحل ثبت‌نام در آزمون GRE به شرح زیر است:

  1. متقاضیان باید یک حساب ETS در وب سایت رسمی آن به آدرس https://www.ets.org/mygre ایجاد کنند.
  2. سپس باید نوع آزمون GRE را که می‌خواهید در آن شرکت کنید را از بین دو گزینه GRE General یا GRE Subject Test انتخاب کنید.
  3. سپس می‌بایست گزینه مورد نظر خود برای شرکت در آزمون GRE از مرکز آزمون GRE یا در خانه را انتخاب کنید.
  4. در این مرحله باید آدرس ایمیل خود را تأیید کنید.
  5. سپس زمان و تاریخ موجود برای آزمایش را انتخاب کرده و بر روی گزینه ثبت‌نام برای این آزمون کلیک کنید.
  6. در نهایت نیز ثبت‌نام خود را تکمیل کنید و هزینه آزمون gre را بپردازید.
  7. نمرات آزمون  10  تا 15 روز پس از تاریخ برگزاری آزمون در دسترس است.
  مراحل ثبت نام و شرکت آزمون GRE

  منابع آزمون GRE

  همانطور که گفتیم، آزمون جی آر ای به طور کلی از سه بخش تشکیل شده است، بخش ارزیابی نوشتاری تحلیلی (AWA)، بخش استدلال کمی و بخش استدلال کلامی. داوطلبان برای آماده شدن برای بخش‌های مختلف آزمون GRE قطعاً به کتاب‌های آمادگی GRE مختلفی نیاز دارند که در ادامه این منابع را به صورت تفکیکی ارائه می‌کنیم.

  منابع بخش لغات یا استدلال کلامی

  • Magoosh Vocabulary Flashcards

  • Barron’s ۱۱۰۰ Words You Need to Know

  • Manhattan ۵۰۰ Essential Words – GRE

  • Manhattan ۵۰۰ Advanced Words – GRE

  • Verbal Advantage

  • Word Smart

  منابع بخش استدلال کمی یا Quantitative Reasoning

  •  Official GRE Quantitative Reasoning Practice Questions
  •  Magoosh Very Hard Questions
  •  Nova’s GRE Math Bible

  منابع بخش ارزیابی نوشتاری تحلیلی یا Analytical Writing

  • ETS Pool of Issue and Argument
  • GRE Analytical Writing: Solutions to the Real Essay Topics
  • On Writing Well: The Classic Guide to Writing Nonfiction
  • The Elements of Style

  از دیگر منابع آزمون gre که می‌توانید از آن‌ها برای آمادگی در آزمون استفاده کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجموعه تست‌های ETS Power-prep Tests
  • مجموعه سه جلدی کتاب‌های Official GRE Super Power Pack
  • کتاب GRE Prep Plus انتشارات کاپلان
  • کتاب Manhattan Prep ۵LB Book of GRE Practice Problems  با بیش از۱۸۰۰ پرسش تمرینی برای آمادگی در آزمون
  • کتاب Princeton Review GRE Premium Prep
  • کتاب  Barron’s GRE Essential Words
  • کتاب  Mometrix GRE Prep  با بیش از ۶۵۰ سوال به همراه پاسخ‌های تشریحی
  • مجموعه  Princeton Review GRE Premium Prep

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  معایب و مزایای شرکت در آزمون GRE در ایران

  اگر شما هم جزء  افرادی هستید که قصد دارید در آزمون GRE شرکت کنید، احتمالاً با این موضوع مواجه شده‌اید که برخی اظهار دارند آزمون GRE در کشورهای دیگر آسان‌تر است و به همین دلیل نیز برخی ترجیح می‌دهند به کشور دیگری سفر کرده و در جایی غیر از ایران آزمون دهند. توجه داشته باشید که امتحان gre به صورت جهانی و در تاریخ‌های یکسان در تمامی کشورها برگزار می‌شود و هیچ فرقی نمی‌کند که شما در کدام کشور آزمون بدهید.

  بنابراین سفر به کشور دیگر برای شرکت در آزمون، تنها هزینه‌های سفر شما را افزایش می‌دهد. از همین رو، معایب خاصی در مورد شرکت در آزمون GRE در ایران وجود ندارد و تنها مزیتی که برای برگزاری جی آر ای در کشور وجود دارد این است که برای شرکت در آزمون نیازی به پرداخت هزینه زیاد برای سفر به کشورهای دیگر ندارید. همچنین زمان شرکت در آزمون نیز مطابق با منطقه زمانی کشور است.

  اعتراض به نتیجه­‌ آزمون GRE

   نمره gre  پس از 10 الی 15 روز بعد از برگزاری آزمون گزارش می‌شود و در وبسایت ETS برای متقاضیان قابل مشاهده است. داوطلبان تا 90 روز پس از تاریخ شرکت در این آزمون فرصت دارند که اعتراض خود جهت درخواست بازبینی نمره ثبت کنند.

  برای ثبت درخواست اعتراض داوطلبان باید به وبسایت ETS مراجعه کنند و در بخش View Scores and Score Recipients گزینه Request Score Review را انتخاب نمایند. سپس باید نوع آزمونی که در آن شرکت کرده‌اند را مشخص کرده و هزینه اعتراض به نمره را پرداخت کنند. هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE عمومی  60 دلار و برای آزمون GRE Subject 50 دلار است. توجه کنید که در صورت عدم پرداخت هزینه اعتراض، درخواست بازبینی نمره برای شما ثبت نمی‌گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نمره آزمون GRE  و نحوه اعتراض به آن و یا شرکت در سایر آزمون‌های تحصیلی به منظور اخذ پذیرش تحصیلی مانند آزمون sat، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  تفاوت آزمون GRE و آزمون GMAT

  مهم‌ترین تفاوت دو آزمون GMAT و GRE  این است که آزمون gmat بر مهارت‌های تجاری تمرکز دارد اما GRE توانایی‌های علمی گسترده‌تری را مورد آزمایش قرار می‌دهد. بسیاری از برنامه‌های تحصیلی MBA، نمراتGMAT  و GRE را می‌پذیرند، اما این دو آزمون از نظر فرمت، سختی و نمره‌دهی متفاوت از یکدیگر هستند. بزرگترین تفاوت بین GMAT  و GRE این است که GMAT  برای پذیرش در دانشکده‌های مدیریت و بازرگانی استفاده می‌شود، در حالی که GRE برای پذیرش در سایر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است. بنابراین، بسیاری از کارشناسان اظهار دارند که اگر فقط می‌خواهید برای یک دانشکده مدیریت اپلای کنید، آزمون GMAT را انتخاب کنید اما اگر هنوز در مورد نوع برنامه تحصیلات تکمیلی خود تصمیمی ندارید، بهتر است برای آزمون GRE آماده شوید.

  تفاوت آزمون GRE و آزمون GMAT

  نکات و باید و نبایدهای آزمون GRE

  اگر شما هم قصد شرکت در آزمون gre  را دارید باید با بایدها و نبایدهای این آزمون آشنایی داشته باشید: 

  • برای شرکت در آزمون باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشید.
  • روز آزمون اصل پاسپورت خود را فراموش نکنید.
  • سعی کنید فرایند ثبت‌نام خود را به لحظه‌های آخر موکول نکنید.
  • در طول آزمون اگر جواب سوالی را نمی‌دانید یا از آن مطمئن نیستید، بهتر است از آن رد شوید.
  • نمونه سوالات سال‌های قبلی آزمون، یکی از بهترین منابع gre برای آشنایی با نحوه سوالات هستند.
  • در روزهای پایانی که به آزمون نزدیک می‌شوید، بهتر است روی مهارت‌های کلامی و فرمول‌های ریاضی بیشتر کار کنید. 
  • نیازی به بردن ماشین حساب در جلسه آزمون ندارید، چرا که روی صفحه کامپیوتر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن پایانی

  GRE یک آزمون استاندارد است که برای پذیرش در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و دانشکده‌های مدیریت بازرگانی (MBA) استفاده می‌شود. این آزمون با ارزیابی استدلال کلامی، استدلال کمی و مهارت‌های نوشتاری تحلیلی، آمادگی متقاضیان را برای مطالعات آکادمیک پیشرفته ارزیابی می‌کند. این آزمون شامل سه بخش اصلی استدلال کلامی، استدلال کمی و نوشتن تحلیلی است و نمرات آن از 130 تا 170 برای هر یک از بخش‌های Verbal و Quantitative و از 0 تا 6 برای نوشتن تحلیلی متغیر است. اگر شما هم قصد شرکت در این آزمون را دارید، با مطالعه منابع معرفی شده و کسب راهنمایی از کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد، می‌توانید به خوبی برای آزمون GRE  آماده شده و نمره بالایی در آن کسب کنید.

  سوالات متداول

  مدت زمان آزمونGRE چقدر است؟

  کل زمان آزمون تقریباً 3 ساعت و 45 دقیقه است که شامل زمان استراحت و زمان پاسخ‌دهی به هریک از بخش‌های آزمون می‌شود. مدت زمان پاسخ دهی به سوالات هر بخش متفاوت است، بخش‌های کلامی و کمی هر کدام حدود 1 ساعت و نوشتن تحلیلی نیز حدود 1.5  ساعت طول می‌کشد.

  آیا می‌توانید به صورت مجدد در GRE شرکت کنید؟

  بله، محدودیتی برای شرکت در آزمون وجود ندارد، اما بین هر دو آزمون متوالی باید 21 روز فاصله وجود داشته باشد. شما می توانید در هر سال تا پنج بار در آزمون GRE شرکت کنید.

  آیا می‌توانم بهترین نمره GRE خود را به دانشگاه‌ها ارسال کنم؟

  بله، شما این امکان را دارید که پس از شرکت در چند آزموت مختلف، بهترین نمرات GRE خود را به دانشگاه‌ها ارسال کنید. گزینه ScoreSelect  به شما این امکان را می‌دهد که انتخاب کنید کدام نمرات برای موسسات آموزشی و دانشگاهی ارسال می‌شود.

  مقالات مرتبط

  همه چیز درباره آزمون تافل

  همه چیز درباره آزمون تافل

  تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک زبان، یکی از لازمه‌های مهم و اصلی برای مهاجرت تحصیلی و ورود به دانشگاه‌های مطرح و معتبر جهانی است. تافل یکی از پذیرفته‌شده‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که توانایی شما...

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  بورسیه تحصیلی زیر18 سال

  کشورهای توسعه‌یافته یا درحال توسعه همواره سعی می‌کنند دانش‌آموزان بااستعداد را جذب کرده و در موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی مشغول کنند. در بسیاری از کشورها، قوانین به‌این‌صورت است که افراد زیر 18 سال متقاضی Minor محسوب شده و مهاجرت و...

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  صفر تا صد آزمون GMAT  (جی مت)

  اگر شما هم قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را در رشته MBA   در  دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانید، احتمالاً در مورد آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیلی یا آزمون gmat شنیده‌اید. آزمون GMAT  بهترین آزمون پذیرش دانشگاه‌های مدیریت بازرگانی است که برای...

  صفر تا صد آزمون GRE

  صفر تا صد آزمون GRE

  آزمون gre چیست؟ آزمون GRE یک آزمون استاندارد است که توسط سرویس سنجش تحصیلی که معمولاً با نام ETS شناخته می‌شود، اجرا می‌شود و برای سنجش آمادگی تحصیلی متقاضیان برای تحصیلات تکمیلی طراحی شده است. برخی از برنامه‌های مقطع کارشناسی...

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

  مهاجرت تحصیلی یکی از پدیده‌ های بارز در جوامع جهانی است که به دنبال تحقق آرزوها، بهره‌ وری افزایش یافته و در بسیاری از کشورها به‌ عنوان یک فرصت ویژه برای شناخت فرهنگ‌ ها و افزایش دانش فردی مورد توجه...

  آزمونSAT چیست؟

  آزمونSAT چیست؟

  آزمون اس ای تی یا SAT یک آزمون استاندارد است که برای سنجش سطح علمی دانش آموزان سال آخر دبیرستان و ورود آنها به دانشگاه در تعدادی از کشورهای جهان برگزار می‌شود. در این مقاله به طور مفصل درباره آزمون...

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

  به طور معمول هر سال، نزدیک به اواخر سال که می‌شویم، در ماه‌های بهمن یا اسفند وزارت بهداشت ایران لیست کاملی از دانشگاه‌های مورد تایید خود در خارج از ایران را منتشر می‌کند. این لیست برای افرادی که قصد مهاجرت...

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در جهان

  دانشجویان ایرانی که قصد دارند تا در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند، یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که بهترین دانشگاه های پزشکی جهان کدام اند؟ در واقع اگر شما اقدام به تحصیل در برترین دانشگاه...

  نظرات کاربران