تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان متقاضیان زیادی دارد و  این دو رشته جزو پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در این کشور هستند. به این دلیل که مجارستان امکان تحصیل دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی فراهم کرده است و مدرک اخذ شده از دانشگاه‌های این کشور نیز دارای اعتبار در اروپا و ایران هستند. فرقی نمی‌کند که شما تصمیم به تحصیل پزشکی در مجارستان داشته باشید و یا تمایل داشته باشید برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان اقدام کنید، به هر صورت باید شرایطی را فراهم کرده و در آزمون ورودی و مصاحبه شرکت کنید.

  این مقاله توسط موسسه مهاجرتی میرداماد خدمت شما ارائه شده است. چنانچه به تحصیل دندان پزشکی در مجارستان و یا رشته پزشکی در این کشور علاقه دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما ارزیابی شود.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  مجارستان یکی از کشورهای کوچک و زیبا در اروپای مرکزی است که شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی دارد. هزینه‌های مقرون به صرفه، اعتبار بسیار بالا دانشگاه‌ها و امکانات بسیار خوبی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، همه از جمله دلایلی است که متقاضیان را از سراسر جهان به خصوص ایران، به سمت مجارستان می‌کشاند. رشته دندانپزشکی و رشته پزشکی از جمله رشته‌های بسیار محبوب و پرتقاضا در بین دانشجویان بین‌المللی در مجارستان هستند و ایرانیان بسیاری هر ساله اقدام به تحصیل در مجارستان در این دو رشته به می نمایند..

  اگر چه متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنند، اما به طور کلی پذیرش در دانشگاه‌های مجارستان راحت است. متقاضیان تحصیل پزشکی ابتدا باید برای دوره پری مدیکال را به مدت 1 سال در مجارستان سپری کنند. این دوره فقط مختص به رشته پزشکی نیست و دانشجویانی که علاقه‌مند به دندانپزشکی و یا سایر رشته‌های علوم پزشکی در مجارستان هستند نیز باید در این دوره آمادگی شرکت کنند. دانشجویان در دوره پری مدیکال دروس پایه بیوشیمی، زیست، بیولوژی، ریاضی و فیزیک را در کنار زبان انگلیسی طی خواهند کرد تا آمادگی ورود به رشته پزشکی در مجارستان را پیدا کنند.

  طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  دوره پزشکی در مجارستان 6 سال به طول می‌انجامد و سالانه شامل 2 ترم است و دانشجویان در مجموع باید 12 ترم را سپری کنند. در پایان این دوره به دانشجویان مدرک پزشکی عمومی داده خواهد شد. دوره دندانپزشکی در کشور مجارستان از دوره پزشکی کوتاه‌تر و 5 ساله است. در مجارستان آموزش رشته پزشکی و دندانپزشکی کاملا به‌روز و منطبق با استانداردهای روز اروپا و جهان است. در 2 سال اول تحصیل پزشکی در مجارستان، دروسی مانند بیوفیزیک، شیمی پزشکی، آناتومی و روانشناسی پزشکی ارائه می‌شود و از سال سوم دروس ارائه شده تخصصی‌تر و شامل درس‌هایی مانند اتولوژی، ایمونولوژی و تکنیک‌های اصلی جراحی خواهد بود. از سال چهارم به بعد دانشجویان آموزش بالینی را آغاز خواهند کرد.

  تحصیل دندانپزشکی در مجارستان نیز با رشته پزشکی چندان تفاوتی ندارد. پس از سپری کردن دوره پری مدیکال و آزمون ورودی، دانشجویان وارد دوره دندانپزشکی خواهند شد. دوره دندانپزشکی به زبان مجارستانی، انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شود. دانشجویان متقاضی رشته دندانپزشکی و پزشکی می‌توانند با مدرک دیپلم خود در یکی از کالج‌های مجارستان برای سپری کردن دوره پری مدیکال نام‌نویسی کنند.

  آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

  همانطور که اشاره شد جهت پذیرش در دوره پزشکی و دندانپزشکی متقاضیان باید در یک آزمون ورودی شرکت کنند. این آزمون شامل یک آزمون کتبی به مدت 2 ساعت و نیم است. سوالات آزمون به صورت چندگزینه‌ای در زمینه زیست شناسی، شیمی، انگلیسی و پزشکی است. همچنین آزمون دارای یک بخش شفاهی یا مصاحبه نیز هست که در آن دانشجویان با یک استاد در خصوص رشته پزشکی و دندانپزشکی صحبت می‌کنند. افرادی که در آزمون کتبی نمره لازم را کسب کنند، وارد آزمون شفاهی خواهند شد.

   همچنین داشتن مدرک زبان در امتیاز نهایی شما بسیار تأثیرگذار است و چنانچه سایر نمرات شما بالا باشد، اما نمره زبان نداشته باشید شانس قبولی خود را از دست خواهید داد. به طور کلی کنکور پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورها راحت‌تر است و شرکت در دوره پری مدیکال به شما کمک خواهد کرد که این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید.

  برترین دانشگاه های پزشکی مجارستان

  برای تحصیل پزشکی در مجارستان و تحصیل دندانپزشکی در مجارستان دانشگاه‌های بسیار معتبری وجود دارد. این دانشگاه‌ها دارای رتبه جهانی هستند و نکته مهم در مورد آنها هزینه‌های مقرون به صرفه تحصیل است. بهترین دانشگاه پزشکی مجارستان دانشگاه سملوییز (semmelweis university) نام دارد که دارای رتبه 200 در جهان است. دانشگاه‌های بسیار دیگری نیز در مجارستان وجود دارند که مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند. به این ترتیب دانشجویان پس از اتمام مدت تحصیل خود در صورت تمایل این امکان را خواهند داشت که به ایران بازگشته و با مدرک پزشکی خود در ایران طبابت کنند. علاوه بر این، سیستم آموزشی مجارستان از معاهده بولونیا پیروی می‌کند که یک سیستم یکپارچه تحصیلی در اروپا است و به این ترتیب مدارک دانشگاه‌های این کشور در اروپا نیز دارای اعتبار هستند.

  فهرست برترین دانشگاه‌های پزشکی مجارستان در جدول زیر ارائه شده است:

  نام دانشگاهرتبه جهانیمورد تأیید وزارت بهداشت ایران
  دانشگاه سملوییز (Semmelweis University)201-250بله
  دانشگاه سگد (University of Szeged)601-610بله
  دانشگاه پچ (University of Pecs)801-850بله
  دانشگاه دبرسن (University of Debercen)671-680بله

  شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان و تحصیل دندانپزشکی در برترین دانشگاه‌های مجارستان با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما با ارزیابی شرایط شما بهترین گزینه را متناسب با علاقه و شرایط اعلام شده، خدمت شما ارائه خواهند کرد.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  اگر بخواهیم از بزرگترین چالش‌های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان صحبت کنیم می‌توانیم به شهریه اشاره کنیم. تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در مجارستان نسبت به سایر رشته‌های تحصیلی در این کشور هزینه زیادتری دارد و جزو رشته‌های تحصیلی گران در مجارستان محسوب می‌شود. اما با این وجود میزان شهریه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین‌تر است و بسیاری از افراد توان پرداخت هزینه‌های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان را دارند. به طور میانگین هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان حدود 20 هزار یورو در سال است و سایر رشته‌های تحصیلی حدود 4500 یورو در سال هزینه دارند. هزینه دوره پری مدیکال نیز حدود 7 هزار یورو است و علاوه بر پرداخت شهریه دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه‌های دیگری مانند هزینه ثبت نام، هزینه بررسی مدارک و … نیز هستند که هر کدام حدود 1000 تا 1500 یورو برآورد می‌شود.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان و رشته پزشکی این کشور در برخی از بهترین دانشگاه‌ها در جدول زیر اعلام شده است:

  نام دانشگاهمیزان شهریه
  دانشگاه سگد16 هزار دلار در سال
  دانشگاه دبرسن15 هزار یورو در سال
  دانشگاه سملویز17 هزار دلار در سال
  دانشگاه پچ14 هزار دلار در سال

  بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  بسیاری از دانشجویان دغدغه تحصیل رایگان در مجارستان را دارند. تحصیل رایگان در مجارستان تنها در صورتی امکان‌پذیر است که شما شرایطی را دارا باشید؛ از جمله اینکه دارای والدین مجاری باشید یا در مجارستان اقامت دائم داشته باشید. در صورتی که دانشجویان هیچکدام از این شرایط را نداشته باشند می‌توانند با یادگیری زبان مجارستانی تحصیل خود را رایگان کنند. اما اگر یادگیری زبان مجارستانی نیز برای شما دشوار است تنها راه برای پوشش هزینه‌های تحصیل دریافت بورسیه تحصیلی است. خوشبختانه دانشگاه‌های پزشکی مجارستان وام و بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند که تحت شرایطی به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

  برای دریافت بورسیه تحصیلی باید معدل و ریزنمرات بالا ارائه کنید. همچنین داشتن مدرک زبان با نمره بالا و رزومه تحصیلی خوب و قوی نیز مهم است. وام‌های دانشجویی که از طرف دانشگاه به دانشجویان اهدا می‌شوند نیز دارای نرخ بهره بسیار پایینی هستند و در واقع به عنوان کمک هزینه تحصیلی محسوب می‌شوند. دانشجویان پزشکی در صورتی که سنی کمتر از 40 سال داشته باشند، می‌توانند از این وام‌ها استفاده کنند. علاوه بر این، داشتن کارت مهاجرت و یا کارت اقامت نیز برای دریافت وام ضروری است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  اگر قصد تحصیل دندانپزشکی و یا تحصیل پزشکی در مجارستان را دارید، باید مدارکی را آماده و برای دانشگاه مورد نظرتان ارسال کنید تا پس از بررسی به درخواست پذیرش شما پاسخ داده شود. این مدارک باید کاملاً معتبر بوده و به انگلیسی ترجمه شوند. لیست مدارک مورد نیاز برای پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های مجارستان عبارتند از:

  • مدرک دیپلم 12 ساله
  • داشتن نمره زبان در یکی از آزمون‌های معتبر بین‌المللی
  • ارائه گواهی سپری کردن دوره پری مدیکال
  • ارائه نمره قبولی در آزمون ورودی
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • تکمیل فرم درخواست پذیرش
  • پرداخت هزینه بررسی مدارک

  لازم به ذکر است که دانشجویانی که مایل هستند تا دوره تحصیلی خود را به زبان انگلیسی سپری کنند، باید مدرک زبان معتبر آیلتس با نمره 5 تا 6 و یا مدرک زبان تافل با نمره 60 تا 70 ارائه کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند دوره‌های زبان را در مجارستان سپری کنند. علاوه بر زبان انگلیسی، دوره دندانپزشکی و پزشکی در مجارستان به زبان مجاری و آلمانی نیز ارائه می‌شود.

  سخن پایانی

  در این مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را مورد بررسی قرار داده و شرایط و هزینه‌های لازم را خدمت شما اعلام کردیم که امیدواریم برایتان مفید واقع شده باشد. تحصیل پزشکی در مجارستان مزایای زیادی به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به ارائه امکانات ایده‌آل برای دانشجویان، پذیرش راحت، کسب مدرک از دانشگاه‌های معتبر، هزینه مقرون به صرفه و امکان تحصیل به چند زبان از جمله انگلیسی اشاره کرد. علاوه بر این مجارستان جزو کشورهای حوزه شینگن است و دانشجویان با استفاده از ویزای تحصیلی این کشور می‌توانند به سایر کشورهای شینگن نیز سفر کنند.

  در صورتی که تمایل دارید تا شرایط خود را برای پذیرش در دوره پزشکی و دندانپزشکی کشور مجارستان ارزیابی کنید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید و وقت مشاوره خود را رزرو کنید. وکلا و کارشناسان مجرب ما در تمامی مراحل آماده‌سازی مدارک و اخذ اقامت در کنار شما خواهند بود و پذیرش شما را در سریع‌تر زمان ممکن دریافت خواهند کرد.

  سوالات متداول

  آیا تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در مجارستان نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد؟

  بله برای پذیرش در دوره پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

  آیا امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بدون مدرک زبان در مجارستان ممکن است؟

  اگر چه دانشگاه‌ها در خصوص داشتن مدرک زبان سخت‌گیری ندارند اما داشتن مدرک زبان شانس شما را برای دریافت ویزا بالا خواهد برد.

  آیا در مجارستان دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی می‌توانند حین تحصیل کار کنند؟

  بله دانشجویان دندانپزشکی و پزشکی می‌توانند تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند.

  آیا مدرک پزشکی اخذ شده از دانشگاه‌های مجارستان معتبر است؟

  بله مدرک پزشکی و دندانپزشکی اخذ شده از دانشگاه‌های مجارستان در تمام اروپا معتبر است و برخی مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز هستند.

  هزینه تحصیل پزشکی در کشور مجارستان چقدر است؟

  هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های مجارستان سالانه بین 13 تا 18 هزار دلار متغیر است.

  مقالات مرتبط

  کالج های مجارستان

  کالج های مجارستان

  مجارستان، کشوری با سابقه غنی علمی‌و فرهنگی، در حال تبدیل شدن به‌عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی، به ویژه ایرانیان، است. کالج های مجارستان با ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی، به زبان‌های انگلیسی و مجاری، و شهریه‌های مقرون...

  تحصیل در مدارس مجارستان

  تحصیل در مدارس مجارستان

  تحصیل در مدارس مجارستان از آن دست برنامه‌هایی است که افراد از زمان کودکی فرزندانشان برای آن آماده می‌شوند. با توجه به موقعیت شگفت‌انگیز این کشور در قلب اروپا، پایتخت در حال توسعه آن (بوداپست)، هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه...

  بهترین دانشگاه های مجارستان

  بهترین دانشگاه های مجارستان

  مجارستان، با دارا بودن دانشگاه ‌هایی با قدمت تاریخی و شهرت آکادمیک در سطح بین ‌المللی، به عنوان یک مقصد تحصیلی برجسته در اروپا شناخته شده است. این کشور از تنوع بالای دوره‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی برخوردار است...

  بورسیه تحصیلی مجارستان

  بورسیه تحصیلی مجارستان

  تحصیل در مجارستان یک فرصت عالی برای دانشجویان بین ‌المللی است. این کشور با دارا بودن دانشگاه‌ های با کیفیت و برنامه‌ های تحصیلی متنوع، جذابیت زیادی دارد. دانشجویان از تجربه تحصیل در محیطی دوستانه و فرهنگی غنی بهره ‌مند...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

  مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که به دلیل دانشگاه های معتبر و هزینه های مقرون به صرفه تحصیل، به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. در این مقاله به مباحث مهم تحصیل در کارشناسی ارشد...

  دانشگاه های مجارستان

  دانشگاه های مجارستان

  گرچه کشور مجارستان به اندازه کشورهای اروپایی مانند بریتانیا، آلمان یا فرانسه به عنوان مقصد تحصیلی برتر محسوب نمی شود، اما در فهرست مقاصد تحصیلی خوب دانشجویان ایرانی قرار دارد. از دلایل مهم انتخاب این کشور می توان به بالا...

  تحصیل داروسازی در مجارستان

  تحصیل داروسازی در مجارستان

  تحصیل داروسازی در مجارستان به دلیل هزینه های مقرون به صرفه، کیفیت آموزشی بالا و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، یکی از گزینه های محبوب دانشجویان بین المللی است. مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان تحصیل داروسازی در مجارستان به دلایل...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان متقاضیان زیادی دارد و  این دو رشته جزو پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در این کشور هستند. به این دلیل که مجارستان امکان تحصیل دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی فراهم کرده است و...

  ویزای تحصیلی مجارستان

  ویزای تحصیلی مجارستان

  محبوبیت مجارستان به عنوان یک مقصد دانشجویی بین المللی در حال افزایش است، زیرا دارای هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه است و دارای یک محیط دانشجویی چند فرهنگی و مناظر و ساختمان های نمادین است. دانشجویان از کشورهای مختلف...

  نظرات کاربران