ویزای تحصیلی مجارستان

محبوبیت مجارستان به عنوان یک مقصد دانشجویی بین المللی در حال افزایش است، زیرا دارای هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه است و دارای یک محیط دانشجویی چند فرهنگی و مناظر و ساختمان های نمادین است. دانشجویان از کشورهای مختلف مانند رومانی، اسلواکی، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و ایران برای تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد راهی این کشور می شوند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان و مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد ویزای تحصیلی مجارستان پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان

  مجارستان دارای 67 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است و آموزش با کیفیت بالا را به همه دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می دهد. تحصیل در مجارستان مزایای بسیار زیادی دارد، از جمله مراقبت های بهداشتی رایگان، شهریه رایگان، آموزش با کیفیت بالا و بسیاری موارد دیگر. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مجارستان را دارند، باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. شرط کلیدی برای دریافت ویزای دانشجویی کشور مجارستان این است که قبل از شروع فرآیند درخواست خود، باید در یکی از دانشگاه های مجارستان پذیرفته شوند. از دیگر شرایط ویزاي تحصیلي مجارستان موارد زیر را می توان نام برد:

  دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسیدر مجارستان، دوره ها عمدتاً به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بنابراین، باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشید: تافل  iBT آیلتس آکادمیک IELTS Academic دولینگو Duolingo آکادمیک  PTE اگر قصد تحصیل در دوره‌های آموزشی مجارستانی را دارید، باید در آزمون زبان مجارستانی ITK (http://www.itk.hu/)  شرکت کنید.
  دارا بودن گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستانصورت حساب بانکی رسمی 3 تا 6 ماه گذشته (تا 10.000 دلار) مورد نیاز است. این مدرکی است که نشان می دهد شما می توانید در مدت زمان تحصیل هزینه های زندگی و تحصیلی خود را از نظر مالی تامین کنید.
  مدارک و سوابق تحصیلیدانشگاه های مجارستان سوابق تحصیلی زیر را درخواست می کنند: کپی همه مدارک تحصیلی به همراه ریزنمره ها به زبان انگلیسی توصیه نامه از اساتید مقطع تحصیلی قبلی CV و سوابق علمی تحصیلی به روز شده
  انجام موفقیت آمیز مصاحبه ویزامصاحبه ویزا معمولاً به زبان انگلیسی انجام می شود و دانشجو باید اطلاعات اولیه ای در مورد مجارستان، دانشگاه مورد نظر و رشته تحصیلی خود داشته باشد. دانشجویان موفق یک ویزای کوتاه مدت نوع D دریافت خواهند کرد که فقط برای یک بار ورود معتبر است و دانشجو باید مجوز اقامت خود را از اداره مهاجرت و ملیت در بوداپست ظرف 30 روز پس از ورود به مجارستان دریافت کند.

  انواع ویزای تحصیلی کشور مجارستان

  مجارستان نیز مانند همه کشورها برای مجوز اقامت به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ویزاهای مختلفی را ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور نیازمند اخذ ویزاي تحصیلي مجارستان از نوع ویزای D طولانی مدت هستند، در حالی که متقاضیان بین المللی با هدف آموزش در دوره های کوتاه مدت کمتر از 3 ماه، کار، سرمایه گذاری در مجارستان، ازدواج یا هر هدف دیگری باید ویزای شینگن یا ویزای نوع C را دریافت کنند. Hungary Long-stay Visa ویزای طولانی مدت مجارستان برای اقامت طولانی تر مانند تحصیل در دانشگاه صادر می شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید بیش از 3 ماه در مجارستان اقامت کنید، باید برای ویزای طولانی مدت مجارستان اقدام کنید. بر اساس هدف سفر شما، انواع مختلفی از ویزاهای طولانی مدت وجود دارد.

  ویزای بلند مدت (ویزای نوع D )

  دانشجویانی که مایل به تحصیل در مجارستان برای بیش از 3 ماه هستند باید ویزای دانشجویی کشور مجارستان را دریافت کنند. این ویزا به دانشجو اجازه می دهد تا زمان تحصیل در برنامه آموزشی و تحصیلی در مجارستان اقامت کند. دانشجو برای دریافت این نوع ویزای تحصیلی باید تمام مدارک اسکن شده (از جمله فرم درخواست ویزا) را از طریق ایمیل 5 روز کاری قبل از وقت ویزا ارسال کند. اسکن اسناد و مدارک لازم روند درخواست را سرعت می بخشد!

  تفاوت ویزای شینگن کوتاه مدت C و ویزای تحصیلی طولانی مدت D در مجارستان در جدول زیر ارائه شده است:

  ویزای تحصیلی (نوع D)ویزای تحصیلی (شینگن نوع C)
  طولانی مدتکوتاه مدت
  معتبر برای حداقل یک سال (356 روز) با تمدید برای کل دوره تحصیلیمعتبر برای 90 روز در بازه زمانی 180 روز
  برای تحصیل در دوره های بیشتر از 3 ماه و کاربرای گردشگری و تجارت و دوره های آموزشی کمتر از 3 ماه
  امکان اخذ ویزای همراه خانوادهامکان اخذ ویزای خانواده
  امکان اقامت دائمعدم وجود مزیت اقامت دائم
  محل تصویر: برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان اخذ ویزای تحصیلی نوع D الزامی است.

  ویزای تحصیلی مجارستان برای دانش آموزان

  بسیاری از دانش آموزان بین المللی برای فراهم کردن شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر مجارستان تحصیل در دبیرستان های این کشور را شروع می کنند. دانش آموزان بین المللی که می خواهند بیش از 90 روز متوالی در مدارس مجارستان تحصیل کنند، باید برای اقامت در این کشور ویزای تحصیلی طولانی مدت درخواست دهند. دانش آموزان باید ظرف 15 روز پس از ورود به مجارستان برای اجازه اقامت خود اقدام کنند.

  ویزای تحصیلی مجارستان برای مقطع کارشناسی

  دانشجویان بین المللی که قصد دارند در مقطع کارشناسی رشته های علوم، ریاضیات یا مهندسی تحصیل کند، مجارستان بهترین مقصد برای آن ها است. دانشگاه های مجارستان یکی از محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین مقاصد برای رشته های STEM در دانشگاه های علمی پیشرفته و حرفه ای است. از جمله شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان در مقطع کارشناسی موارد زیر را می توان نام برد:

  • شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان برای همه مقاطع تحصیلی دارا بودن تمکن مالی کافی و دارا بودن 8.000 تا 10.000 یورو در حدود 3 ماه قبل از اقدام برای اخذ ویزا است.
  • مدارک کلی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان در همه مقاطع تحصیلی شامل نامه پذیرش از دانشگاه مجارستان، انگیزه نامه تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، آدرس محل اقامت در این کشور، آخرین مدرک تحصیلی و رزومه و سوابق علمی تحصیلی است.  
  • دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان بهتر است که ابتدا در دوره یک سالۀ کالج‌ های این کشور تحصیل کنند.
  • دوره‌ های آمادگی کالج‌ های مجارستان بر اساس رشته‌ ها و برنامه های تحصیلی متفاوت است. دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی باید در دوره پیش-پزشکی و برای تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی در کالج فنی ثبت نام کنند.
  • مهم ‌ترین شرایط و مدارک ویزای تحصیلی مجارستان برای تحصیل در مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک دیپلم متوسطه و کسب نمره لازم در آزمون ورودی برای برخی رشته‌ ها مانند پزشکی و دندانپزشکی است.
  • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5 و یا تافل 60 یا تسلط به این زبان الزامی است.
  • شرط سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های مجارستان حداکثر زیر 30 سال است.

  ویزای تحصیلی مجارستان برای کارشناسی ارشد

  دانشجویان بین المللی چه مدرک تحصیلی کارشناسی خود را از دانشگاه های خارج از مجارستان دریافت کرده باشند و چه از دانشگاه های مجارستان، می توانند برای اخذ ویزای دانشجویی کشور مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند. مهم ترین شرایط اخذ ویزاي تحصیلي مجارستان برای مقطع کارشناسی ارشد عبارت است از:

  • شرط مهم اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن مدرک کارشناسی از دانشگاه ‌های مجارستان یا دانشگاه ‌های مورد تایید خارج از این کشور است.
  • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5.5 و یا تافل 70 برای تحصیل در مقطع یک تا 2 ساله کارشناسی ارشد الزامی است.
  • امکان اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی و کار و اشتغال تا 20 ساعت در هفته برای دانشجویان مشغول تحصیل در این مقطع وجود دارد.
  • شرط سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان حداکثر زیر 39 سال است.
  • رشته‌های پزشکی، معماری، دندانپزشکی، داروسازی و حقوق دانشگاه های مجارستان دارای دوره‌ های ترکیبی کارشناسی و کارشناسی ارشد می ‎باشند و مدت زمان تحصیل در یک برنامه تحصیلی واحد برای این رشته ‌ها در حدود 5 تا 6 سال است.

  ویزای تحصیلی مجارستان برای مقطع دکترا

  اگر می خواهید در میان جذابیت های کشورهای اروپایی در مقطع دکترا تحصیل کنید، اما به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه و منحصر به فرد هستید، مهاجرت به مجارستان گزینه مناسبی برای تحصیل است. مجارستان با فرآیند درخواست پذیرش تحصیلی راحت و آسان، شهریه و هزینه کم زندگی و شهرهای تاریخی زیبا، چیزهای زیادی برای ارائه به شما دارد! از مهم ترین شرایط و مدارک ویزای تحصیلی مجارستان برای مقطع دکترا موارد زیر را می توان نام برد:

  • دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترای مجارستان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد مورد تایید دانشگاه‌ های این کشور باشند.
  • دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی و توصیه نامه از اساتید مقطع کارشناسی ارشد لازم است.
  • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و یا تافل 80 نیز برای تحصیل دکترای مجارستان الزامی است.
  • متقاضیان باید مدارک تحصیلی و رزومه علمی تحقیقی خود را برای استاد راهنما در یکی از دانشگاه‌های مجارستان ارسال کنند تا تاییدیه اخذ پذیرش تحصیلی را دریافت کنند.
  دارا بودن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مجارستان ضروری است.

  فرآیند درخواست ویزای دانشجویی کشور مجارستان در 4 مرحله راحت و بی دردسر انجام می شود:

  • در مرحله اول باید از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در مجارستان نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنید. در واقع در صورتی می توانید برای اخذ ویزاي تحصیلي مجارستان اقدام کنید که در یک موسسه آموزش عالی در مجارستان ثبت نام کرده باشید. پس از دریافت نامه پذیرش و دعوتنامه، می توانید برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنید.
  • در مرحله بعد یک قرار ملاقات رزرو کنید. با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری مجارستان تماس بگیرید و برای ویزای دانشجویی خود وقت بگیرید. می توانید 3 ماه قبل از سفر به مجارستان یک قرار ملاقات رزرو کنید.
  • سپس می توانید مراحل درخواست را تکمیل کنید. فرم درخواست را پر کنید و مدارک مورد نیاز را به آن پیوست کنید.
  • پاسخ دریافت کنید. منتظر پاسخ سفارت در مورد درخواست ویزای خود باشید. معمولاً سفارت از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع می دهد. اداره مهاجرت مجارستان مسئول تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای تحصیلی است. روند بررسی درخواست و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مجارستان ممکن است از 2 هفته تا یک ماه طول بکشد.
  • برای تسریع در روند درخواست، لازم است مدارک و فرم درخواست اسکن شده را 5 روز قبل از وقت ویزا به صورت آنلاین ارسال کنید.
  • ویزای دانشجویی مجارستان تا زمان پایان دوره آموزشی معتبر است. اگر مایل به ادامه اقامت پس از انقضای ویزای تحصیلی هستید، می توانید شروع به جستجوی شغل و دریافت مجوز کار کنید.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

  متقاضیان برای اخذ ویزای دانشجویی کشور مجارستان باید واجد شرایط باشند و مدارک لازم را ارائه دهند. مدارک باید در فرمت A4 ارسال شوند و اداره مهاجرت مجارستان ممکن است مدارک اضافی را درخواست کند. برای تکمیل درخواست ویزای دانشجویی کشور مجارستان، ارائه مدارک زیر الزامی است:

  • پاسپورت معتبر با 10 سال اعتبار
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانشجویی
  • عکس های اندازه پاسپورت دو عکس اخیراً گرفته شده در 6 ماه گذشته
  • بیمه درمانی مورد تایید دانشگاه مجارستان با پوشش 30.000 یورو برای کل منطقه شینگن
  • نامه پذیرش از دانشگاه با اطلاعات تاریخ شروع کلاس ها و اطلاعات پرداخت (در صورت وجود)
  • مدرک اقامت (خوابگاه دانشگاه، خانه های اشتراکی یا آپارتمان شخصی)
  • رسید هزینه های پرداخت شده (دانشجویانی که دریافت کننده بورسیه دولتی “Stipendium Hungaricum” هستند از این شرط معاف هستند.)
  • گواهی تمکن مالی با نامه مرجع بانک ترجمه شده و صورت حساب بانکی 6 ماه گذشته (صورت حساب بانکی معتبر از 3 تا 6 ماه گذشته (تا 10000 دلار) مورد نیاز است. این گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان نشان می دهد توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیلی خود در مدت تحصیل در مجارستان را دارید.
  • نامه ای از دانشگاه (به زبان انگلیسی یا ترجمه شده به انگلیسی) شامل آدرس و مخاطبین موسسه آموزشی، امضا و مهر مسئول
  • در صورت کمبود درآمد، ارائه نامه حمایتی از والدین مبنی بر حمایت مالی
  • کپی صفحات پاسپورت با اطلاعات و امضا
  • کپی تمام ویزاهای شینگن دریافت شده در 3 سال گذشته (در صورت وجود)
  • کارت شناسایی و بلیط رزرو شده به کشور مبدا
  • کپی سند ازدواج با ترجمه محضری به انگلیسی (در صورت وجود)

  هزینه ویزای تحصیلی مجارستان

  مجارستان به دلیل ارائه آموزش با کیفیت بالا با هزینه های بسیار مقرون به صرفه شناخته شده است. این یکی از دلایل اصلی است که باعث می شود سالانه بیش از 28000 دانشجوی بین المللی از سرتاسر جهان در دانشگاه های مجارستان تحصیل کنند. هزینه های اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان و دیگر هزینه های تحصیلی عبارت است از:

  هزینه پردازش ویزاي تحصیلي مجارستاندر حدود 60 دلار
  هزینه های اقامت دانشجویی در مجارستانماهانه حدود 830 دلار
  هزینه های اقامت در خوابگاه دانشجوییماهانه در حدود 100 یورو
  هزینه های اقامت در آپارتمان های خصوصیماهانه از حدود 275 تا 650 یورو
  هزینه های زندگی دانشجوییماهانه از حدود 370 تا 700 یورو
  هزینه های تحصیلی دانشگاهسالانه از حدود 1.200 تا 5.000 یورو (در دانشگاه های دولتی و برای بیشتر مقاطع تحصیلی)
  امکان اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق تحصیل وجود دارد.

  اقامت دائم مجارستان از طریق ویزای تحصیلی

  دانشجویانی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه مجارستان در این کشور اقامت کنند، می توانند برای اخذ ویزای جستجوی کار (کاریابی یا کارآفرینی) و مجوز اقامت اقدام کنند. این درخواست باید 15 روز قبل از انقضای مجوز اقامت تحصیلی ارسال شود. ویزای جستجوی کار برای کاریابی برای مدت 9 ماه قابل صدور است و قابل تمدید نیست. در واقع فارغ التحصیلان 9 ماه فرصت دارند تا شغل مناسب را پیدا کنند و سپس برای ویزای کار مجارستان و اقامت به منظور اشتغال درخواست دهند. پس از 5 سال کار و اشتغال مداوم فارغ التحصیلان می توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم مجارستان اقدام کنند. کارت و مجوز اقامت دائمی پس از 5 سال اقامت بدون وقفه در مجارستان صادر می شود.

  سخن آخر

  در این مقاله اطلاعات لازم در مورد اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد، شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف مجارستان چگونه است؟ و آیا شرایط خاصی برای اخذ ویزاي تحصیلي مجارستان وجود دارد؟ اگر قصد تحصیل در کشور مجارستان را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های رایگان را به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی مجارستان

  مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مجارستان چقدر است؟

  اداره مهاجرت مجارستان مسئول تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای تحصیلی است و روند بررسی درخواست ممکن است از 2 هفته تا یک ماه طول بکشد.

  مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی مجارستان چقدر است؟

  ویزای دانشجویی کشور مجارستان تا زمانی که برنامه آموزشی خود را به پایان برسانید معتبر است.

  آیا می توانم با ویزای دانشجویی در مجارستان کار کنم؟

  بله، می توانید با ویزای دانشجویی کشور مجارستان در طول تحصیل حداکثر 24 ساعت در هفته و خارج از ترم تحصیلی خود حداکثر 90 روز یا 66 روز کاری در سال به فعالیت های شغلی تمام وقت در طول تحصیل خود بپردازند.

  آیا خانواده من می توانند ویزای همراه مجارستان دریافت کنند؟

  اگر می خواهید اعضای خانواده خود را با خود به مجارستان بیاورید، آنها باید درخواست دهند و ویزای خانوادگی دریافت کنند. پس از اعطای ویزای خانواده به آنها اجازه ورود به کشور داده خواهد شد.

  چگونه می توانم پس از فارغ التحصیلی در مجارستان بمانم؟

  باید برای کاریابی یا کارآفرینی برای اجازه اقامت اقدام کنید و این نوع اقامت برای کاریابی برای مدت 9 ماه قابل صدور است و قابل تمدید نیست.

  مقالات مرتبط

  بورسیه تحصیلی مجارستان

  بورسیه تحصیلی مجارستان

  تحصیل در مجارستان یک فرصت عالی برای دانشجویان بین ‌المللی است. این کشور با دارا بودن دانشگاه‌ های با کیفیت و برنامه‌ های تحصیلی متنوع، جذابیت زیادی دارد. دانشجویان از تجربه تحصیل در محیطی دوستانه و فرهنگی غنی بهره ‌مند...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

  مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که به دلیل دانشگاه های معتبر و هزینه های مقرون به صرفه تحصیل، به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. در این مقاله به مباحث مهم تحصیل در کارشناسی ارشد...

  دانشگاه های مجارستان

  دانشگاه های مجارستان

  گرچه کشور مجارستان به اندازه کشورهای اروپایی مانند بریتانیا، آلمان یا فرانسه به عنوان مقصد تحصیلی برتر محسوب نمی شود، اما در فهرست مقاصد تحصیلی خوب دانشجویان ایرانی قرار دارد. از دلایل مهم انتخاب این کشور می توان به بالا...

  تحصیل داروسازی در مجارستان

  تحصیل داروسازی در مجارستان

  تحصیل داروسازی در مجارستان به دلیل هزینه های مقرون به صرفه، کیفیت آموزشی بالا و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، یکی از گزینه های محبوب دانشجویان بین المللی است. مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان تحصیل داروسازی در مجارستان به دلایل...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان متقاضیان زیادی دارد و  این دو رشته جزو پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در این کشور هستند. به این دلیل که مجارستان امکان تحصیل دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی فراهم کرده است و...

  ویزای تحصیلی مجارستان

  ویزای تحصیلی مجارستان

  محبوبیت مجارستان به عنوان یک مقصد دانشجویی بین المللی در حال افزایش است، زیرا دارای هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه است و دارای یک محیط دانشجویی چند فرهنگی و مناظر و ساختمان های نمادین است. دانشجویان از کشورهای مختلف...

  نظرات کاربران