ویزای تحصیلی اتریش

اگر قصد تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. اتریش به دلیل دارا بودن سیستم آموزشی با کیفیت و فرهنگ پر جنب و جوش، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی است. برای تحصیل در اتریش، دانشجویان بین المللی باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. در این مقاله به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به روند دریافت ویزای تحصیلی اتریش در سال 2023 می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  چه افرادی به ویزای تحصیلی کشور اتریش نیاز دارند؟

  به طور کلی بیشتر متقاضیان بین المللی برای تحصیل در اتریش نیاز به ویزا دارید. با این حال، بر اساس قوانین جدید ویزای تحصیلی اتریش همه متقاضیان به جز موارد زیر باید ویزای دانشجویی اتریش را دریافت کنند:

  متقاضیان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA یا متقاضیانی که در هر یک از کشورهای منطقه شینگن زندگی می کنند.

  متقاضیان از هر کشوری که با اتریش موافقت نامه ویزا دارند.

  متقاضیانی که می توانند بدون ویزای تحصیلی وارد اتریش شوند، باید برای «گواهی ثبت نام» در اداره ثبت محلی ثبت نام کنند. این فقط در صورتی قابل اجرا است که متقاضیان قصد داشته باشند بیش از 90 روز برای تحصیل در اتریش اقامت کنند.

  انواع ویزای تحصیلی کشور اتریش

  به طور کلی، دو نوع ویزای دانشجویی در اتریش وجود دارد. ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت. هر دو ویزا C و D برای دانشجویان رایگان است. متقاضیان باید برای دریافت آن نوع ویزا که متناسب با طول برنامه تحصیلی آن ها است، اقدام کنند:

  ویزای C کوتاه مدت: این ویزای تحصیل اتریش از نوع ویزای کوتاه مدت است که به متقاضی امکان اقامت و تحصیل در اتریش تا 3 ماه را می دهد.

  ویزای D بلند مدت: این ویزاي تحصیلي اتریش از نوع ویزای طولانی مدت است که تا 6 ماه اعتبار دارد و متقاضی می تواند آن را به مجوز اقامت دانشجویی تغییر دهد. اگر متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه ها یا دوره های طولانی مدت آموزشی داشته باشد، به این نوع ویزا نیاز دارند.

  شرایط ویزای تحصیلی اتریش

  متقاضیان بین المللی برای اخذ ویزاي تحصیلي اتریش جهت رشته های مختلف تحصیلی همچون تحصیل پزشکی در اتریش و … باید دارای مدارک و شرایط لازم باشند. توجه داشته باشید که مدارک ارائه شده در این بخش بر اساس مقررات و قوانین جاری اتریش است و توصیه می شود برای کسب به روزترین اطلاعات به وب سایت رسمی اداره مهاجرت اتریش و سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور خود مراجعه کنید. از شرایط گرفتن

  ویزای تحصیلی اتریش موارد زیر را می توان نام برد:

  دریافت پذیرش در دوره تمام وقت در یکی از دانشگاه های اتریش

  دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در اتریش

  دارا بودن مدرک زبان آلمانی به ویژه برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های اتریش

  اثبات پوشش بیمه سلامت

  دارا بودن پاسپورت با اعتبار کافی

  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه

  مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش

  اخذ ویزای تحصیلی در اتریش می تواند فرآیند پیچیده ای باشد، اما با انجام مراحل مشخص و آمادگی کافی، می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید. برای افزایش احتمال اخذ ویزای تحصیل اتریش فرآیند تهیه و جمع آوری مدارک را زودتر شروع کنید، اطلاعات واضح و کامل ارائه را دهید و وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید. مهم است که فرآیند را در اسرع وقت شروع کنید تا مطمئن شوید که زمان کافی برای جمع آوری تمام مدارک لازم و آماده شدن برای مصاحبه دارید. مراحل و فرآیند اخذ ویزای دانشجویی در اتریش معمولاً شامل مراحل زیر است:

  درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید: پس از پذیرش در یک برنامه تمام وقت، دانشگاه فرم های درخواست و دستورالعمل های لازم برای دریافت ویزای دانشجویی را در اختیار شما قرار می دهد.

  مدارک لازم را جمع آوری کنید: این مدارک شامل نامه پذیرش تحصیلی، گواهی تمکن مالی، مدرک بیمه درمانی و پاسپورت معتبر می باشد. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیق و کاملی در مورد درخواست خود ارائه دهید تا از تاخیر یا ریجکتی جلوگیری شود.

  درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری اتریش ارسال کنید: باید درخواست اخذ ویزا و همه مدارک لازم را به سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور خود ارسال کنید.

  در مصاحبه شرکت کنید: ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند درخواست از شما خواسته شود در مصاحبه شرکت کنید. پاسخ دادن به سوالات مربوط به سابقه، تحصیلات و دلایل تمایل به تحصیل در اتریش را تمرین کنید.

  منتظر اعلام نتیجه باشید: پس از بررسی درخواست، نتیجه درخواست ویزای دانشجویی خود را دریافت خواهید کرد. اگر در بازه زمانی مورد انتظار از سفارت یا کنسولگری خبری نداشتید، بهتر است وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید.

  گواهی تمکن مالی از مهم ترین مدارک اخذ ویزای

  مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی اتریش

  متقاضیان برای مهاجرت به اتریش علاوه بر دارا بودن شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش باید دارای مدارک لازم نیز باشند. از مهم ترین مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش موارد زیر را می توان نام برد:

  پاسپورت معتبر: مطمئن شوید که پاسپورت شما 2 صفحه خالی دارد و در طول یک دهه گذشته صادر شده و در طول اقامت شما منقضی نشود.

  فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزا را پرینت و تکمیل کنید. مطمئن شوید که با اطلاعات صحیح تکمیل و امضا شده است.

  بیمه مسافرتی درمانی معتبر: برای دریافت ویزای دانشجویی اتریش باید بیمه مسافرتی شینگن داشته باشید. این بیمه باید هر نوع شرایط اضطراری را تا سقف 30.000 یورو پوشش دهد.

  عکس ها و مدارک هویتی: مدارک هویتی و عکس های اخیراً گرفته شده را با برنامه خود وارد کنید. حتماً دستورالعمل ارسال مدارک ویزای شینگن را انجام دهید.

  مدارک اقامتی: باید مدرک اقامت خود را از جمله اقامت در پردیس، خوابگاه دانشجویی یا یک قرارداد اجاره آپارتمان در اتریش را ارائه دهید.

  برنامه سفر: این برنامه شامل تاریخ پرواز، شماره پرواز و تاریخ برگشت به کشور مبدا است.

  گواهی تمکن مالی: میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش عبارت است از:

  برای متقاضیان تا 24 سال: 552.53 یورو در ماه

  برای متقاضیان 24 سال و بالاتر: 1000.48 یورو در ماه

  برای متقاضی و همسرش: 1578.36 یورو در ماه

  برای کودکان زیر 18 سال: 37 یورو در ماه

  نامه پذیرش تحصیلی: باید نامه تاییدیه از دانشگاه اتریش که برای آن درخواست داده اید را ارائه دهید که وضعیت شما را به عنوان دانشجو ثابت می کند.

  رسید پرداخت شهریه: باید یک کپی از رسید/صورت حساب بانکی مبنی بر پرداخت هزینه دانشگاه ارائه دهید.

  سوابق دانشگاهی: اگر قبلاً در دانشگاه تحصیل کرده اید، باید یک کپی از سوابق تحصیلی خود ارائه دهید.

  ویزای تحصیلی کشور اتریش و هزینه آن

  هزینه ویزای تحصیلی اتریش در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است. علاوه بر این هزینه های تحصیل در این کشور نیز مقرون به صرفه است:

  هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریشدر هر ترم حدود 6.000 تا 23.000 یورو
  هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریشدر هر ترم حدود 727 یورو
  هزینه های انجمن های دانشجوییدر هر ترم حدود 20 تا 30 یورو
  هزینه ویزای شینگن اتریشدر حدود 80 دلار
  هزینه ویزا برای 12 تا 18 ساله هادر حدود 80 دلار
  هزینه ویزا برای 6 تا 12 ساله هادر حدود 40 دلار
  هزینه برای کمتر از 6 سالرایگان

  ریجکتی ویزای دانشجویی اتریش

  در بسیاری از موارد متقاضیان با اعلام ریجکتی درخواست ویزای دانشجویی اتریش مواجه می شوند. از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای دانشجویی اتریش موارد زیر را می توان نام برد:

  ارائه اطلاعات اشتباه و نادرست

  ارائه مدارک و اسناد ناقص یا تقلبی

  وجود سوابق جرم و جنایت متقاضی

  متقاعد نشدن افسر ویزا از بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از تحصیل

  ویزای همراه تحصیلی اتریش

  اگر اعضای خانواده متقاضی قصد دارند وی را در کشور اتریش همراهی کنند، باید برای ویزای همراه و مجوز اقامت خود اقدام کنند. متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود ویزای همراه اتریش را دریافت کند. از شرایط اخذ ویزای همراه اتریش اثبات منابع مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی همسر و فرزندان می باشد.

  اقامت دائم از طریق ویزای دانشجویی اتریش

  متقاضیان صرفاً با دریافت ویزای دانشجویی اتریش نمی توانند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضیان پس از تمام شدن دوره تحصیلی و یافتن کار مناسب می توانند ویزای کار اتریش را دریافت کنند. پس از 5 سال کار و اقامت در اتریش امکان دریافت مجوز اقامت دائم اتریش فراهم می شود.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد روند دریافت ویزای تحصیلی اتریش اطلاعات لازم ارائه شد و به این پرسش پاسخ داده شد که چگونه ویزای تحصیلی اتریش بگیریم؟ اگر قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد می توانند مشاوره های سودمندی به شما ارائه دهند.

  سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی اتریش

  آیا می توانم پس از پایان تحصیل در اتریش کار کنم؟

  بله. اگر دارای مجوز اقامت هستید، می توانید پس از پایان تحصیلات خود در اتریش به کار خود ادامه دهید.

  آیا می توانم ویزای دانشجویی اتریش خود را تمدید کنم؟

  بله، اگر دلایل بسیار خوبی برای تمدید ویزای تحصیلی دارید و اگر در تحصیلی خود پیشرفت زیادی داشته باشید، می توانید

  آیا می توانم با ویزای دانشجویی در اتریش کار کنم؟

  اگر می خواهید در طول تحصیل خود کار کنید، باید برای ویزای دانشجویی C یا D دریافت کنید که بر اساس نوع ویزا می توانید از 10 تا 20 ساعت در هفته کار کنید.

  مدت زمان دریافت ویزای دانشجویی اتریش چقدر است؟

  ویزای دانشجویی اتریش معمولاً بین 2 تا 4 هفته پردازش می شود.

  برای ویزای دانشجویی اتریش از کجا باید درخواست داد؟

  تمامی ویزاها توسط سفارت/کنسولگری محلی در کشور محل اقامت شما صادر می شود.

  مقالات مرتبط

  دانشگاه های اتریش

  دانشگاه های اتریش

  اتریش، یکی از کشور‌های برتر در زمینه آموزش و تحصیلات است و دانشگاه‌‌ های اتریش نیز در سراسر جهان از اعتبار بالایی برخوردار هستند. بسیاری از این دانشگاه‌ها رتبه بالایی در رتبه‌بندی دانشگاهی QS  دارند و امکانات آموزشی باکیفیتی را...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

  در بین کشورهای اروپایی، اتریش از‌نظر دانشگاهی و تحقیقاتی یکی از پیشتازان است. دانشگاه‌های این کشور از دانشجویان خارجی به‌ویژه در زمینه تحقیقاتی برای تحصیل پزشکی در اتریش استقبال می‌کنند. دانشگاه‌های پزشکی اتریش از‌نظر بین‌المللی شهرت بالایی دارند. شرایط تحصیل...

  ویزای تحصیلی اتریش

  ویزای تحصیلی اتریش

  اگر قصد تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور...

  نظرات کاربران