خرید و قیمت خانه در سوئد

خرید و اجاره خانه پس از مهاجرت به سوئد احتمالا دغدغه بسیاری از ایرانیانی است که برای کار یا تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند. با توجه به رفاه اجتماعی بالا، امکانات تحصیل و شغلی، آب و هوای مساعد و همچنین سطح تورم بسیار ناچیز، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم تصمیم دارند به سوئد نقل مکان کنند و آرزو دارند خانه خود را در این کشور داشته باشند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، ممکن است به دنبال اطلاع از قیمت خانه در سوئد به پول ایران باشید. در تمامی شهرهای سوئد، متوسط ​​هزینه خرید خانه در حدود 53500 کرون در هر متر مربع یا تقریباً 4600 دلار آمریکا است. اگر می‌خواهید در مورد هزینه‌های اجاره یا خرید خانه در سوئد بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله از موسسه مهاجرتی میرداماد همراه ما باشید!

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  قیمت خانه در سوئد چقدر است؟

  سوئد در واقع مقصدی عالی برای مهاجرت و زندگی است. بر‌اساس شاخص زندگی بهتر، سوئد بالاترین سطح رفاه را در میان اکثر کشورها دارد. پایین بودن آمار جرم و جنایت، فرصت‌های شغلی و تحصیلی متعدد، طبیعت و آب و هوای بی‌نظیر، گرمایش مرکزی و اینترنت پرسرعت از جمله عواملی هستند که در سال‌های اخیر موجب افزایش مهاجرت و سرمایه‌گذاری در سوئد شده است. با این حال، یافتن مکانی برای اقامت در سوئد کار آسانی نیست. با توجه به بازار سخت اجاره خانه در اروپا، مهاجران ممکن است خرید خانه را به اجاره آن ترجیح دهند.

  اما قیمت خانه در سوئد چقدر است؟ قیمت خانه و ملک در سوئد به طور متوسط 53500 کرون در هر متر مربع یا به عبارتی 4600 دلار آمریکا است که این قیمت در شهرهایی مانند استکهلم، گوتنبرگ و مالمو نیز به مراتب بالاتر می‌باشد و در سال‌های اخیر نیز این مبلغ با توجه به دلایلی مانند افزایش مهاجران و افزایش تقاضا برای مسکن و همچنین کمبود عرضه به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است.

  نحوه خرید خانه در سوئد: فرآیند، مراحل و الزامات

  قوانین سوئد، مهاجران را برای خرید و اجاره ملک یا سرمایه‌گذاری در سوئد محدود نمی‌کند. طبق گزارش Internations.org، فرایند انتقال ملک نسبتاً سریع بوده و زمانی انجام می‌شود که دو طرف بر سر فروش یا اجاره خانه در کشور سوئد توافق کنند. با این حال، گاهی‌اوقات پیدا کردن خانه برای خرید و همچنین جستجوی مکانی برای اجاره می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در حالیکه یافتن یک آپارتمان برای اجاره در شهرهای این کشور در بین مهاجران چندان رایج نیست، اما خرید خانه در سوئد اغلب با مناقصه بین متقاضیان متعددی انجام می‌شود که این موضوع کمی فرایند خرید ملک در این کشور را سخت کرده است. 

  بنابراین بهتر است هنگام خرید خانه از یک مشاور املاک راهنمایی بگیرید، چراکه اسناد زیادی وجود خواهد داشت که باید به سوئدی ترجمه شوند. یک مشاور املاک می‌تواند به شما در ترجمه هر سندی کمک کند.

  برای خرید خانه در سوئد، ابتدا باید وام مسکن دریافت کنید. برای واجد شرایط بودن وام مسکن برای خرید ملک، به مدارک زیر نیاز دارید:

  • مدرک اشتغال و درآمد ثابت برای درخواست وام
  • تاریخچه امتیاز اعتباری شما
  • مدارک اجازه اقامت پر روسیه
  • Personnummer یا شماره شناسایی شخصی
  • کارت شناسایی سوئدی

  با توجه به بانکی که با آن سروکار دارید، ممکن است مجبور شوید اسناد و مدارک بیشتری را ارائه دهید، اما اینها معمولاً اسنادی استاندارد هستند. در بیشتر موارد، بانک‌ها تنها تا 75 درصد از ارزش ملک را به عنوان پیش پرداخت مبلغ خرید خانه در سوئد، به شما وام می‌دهند. توجه داشته باشید که 30 درصد از مبلغی که وام می‌گیرید، از مالیات کسر خواهد شد.

  فرآیند خرید خانه در سوئد

  فرآیند و مراحل خرید خانه در سوئد

  اگر قصد مهاجرت به سوئد را دارید و می‌خواهید پس از مهاجرت، خانه مستقل خود را در این کشور داشته باشید، باید با فرایند و مراحل خرید خانه در این کشور و همچنین قیمت خانه در سوئد به پول ایران آشنایی داشته باشید. در ادامه فرایند خرید خانه در روسیه مرحله به مرحله توضیح داده می‌شود:

  • مناقصه: به دلیل تقاضای بالا برای خرید خانه در کشور سوئد، این روند کمی پرچالش است و احتمالا در بیشتر موارد باعث تعجب مهاجران خواهد شد. چرا کخ خرید و فروش خانه در این کشور به صورت مناقصه‌ای و در حراجی‌های بزرگ انجام می‌شود و حتی احتمال بحث بین متقاضیان برای یک خانه نیز وجود دارد. آنچه که در فرایند مناقصه خرید خانه در سوئد اهمیت دارد، مهارت‌های مذاکره شما است.
  •  مذاکره و بررسی: پس از پذیرش پیشنهاد شما توسط فروشنده، باید برای یک قرارداد خرید مذاکره کنید. در فرایند مذاکره خرید ملک، باید کارشناسانی را استخدام کنید تا از هر جهت ملک را بررسی کنند. ممکن است در گزارش نظرسنجی نقص‌هایی وجود داشته باشد که نیاز به تعمیرات گران قیمت داشته باشد، اما این لزوماً به این معنی نیست که شما نباید ملک را خریداری کنید. اگر می‌خواهید تعمیرات خانه را خودتان انجام دهید، می‌توانید از فروشنده بخواهید تا هزینه تعمیرات را از  قیمت خانه سوئد که ابتدا پیشنهاد شده بود، کسر کند. د‌ر‌عین‌حال می‌توانید از فروشندگان بخواهید که قبل از تکمیل خرید، تعمیرات خانه را انجام داده و ضمانت‌نامه مورد‌نظر را ارائه کنند. 
  •  امضای قرارداد: پس از اتمام بازرسی و مذاکره، فروشنده و خریدار قرارداد را منعقد می‌کنند. این وظیفه مشاور املاک است که این قرارداد را پیش‌نویس و تأیید کند. امکان درخواست ترجمه سند به زبان انگلیسی وجود دارد، اما یکی از نسخه‌ها حتما باید به زبان سوئدی باشد.
  • پیش پرداخت: شرایط پیش پرداخت خرید خانه در کشور سوئد ممکن است در شهرهای مختلف متفاوت باشد، اما به‌طور متوسط، تنها باید ده درصد از قیمت کل را بپردازید.
  • پول را به حساب فروشنده انتقال دهید یا وام مسکن بگیرید: پس از هماهنگی برای خرید ملک، باید به بانک خود یا بانک فروشنده یا دفتر مشاور املاک مراجعه کنید. در این مرحله، کلید خانه را دریافت می‌کنید، قرارداد فروش را امضا می‌کنید و جزئیات وام مسکن را بررسی می‌کنید. اگر سرمایه کافی برای خرید خانه در سوئد را دارید، می‌توانید مستقیماً آن را به حساب بانکی فروشنده واریز کنید. در‌واقع شما زمانی پول خانه را به حساب فروشنده انتقال می‌دهید که بانک یا مشاور املاک قرارداد نهایی شما را به نام شما ثبت می‌کند. پس از چند هفته از واریز مبلغ، تأییدیه‌ای دریافت خواهید کرد که ملک به‌طور‌ رسمی به شما منتقل شده است.

  هزینه ساخت خانه در سوئد چقدر است؟

  با وجود اینکه قیمت خانه در سوئد به پول ایران کمی بالا است و مهاجران کمتری قادرند خانه مستقل خود را داشته باشند، اما هزینه ساخت خانه می‌تواند برای افرادی که سرمایه کافی ندارند، مقرون‌به‌صرفه باشد. ​​هزینه ساخت یک خانه متوسط ​​در سوئد 22500 کرون (2084 دلار آمریکا) در هر متر مربع است. اگر ساختمان را به ارزان‌ترین شیوه‌های ممکن بسازید، می‌توانید مبلغ  17500 کرون (1620 دلار آمریکا) برای هر متر مربع کم‌تر بپردازید. هزینه ساخت خانه‌های لوکس بیشتر 35000 کرون (3242 دلار آمریکا) است که این قیمت‌ها شامل تمام هزینه‌های نیروی کار و مصالح مرتبط با ساختمان خانه می‌شود.

   اگر تمام هزینه‌های مربوط به برنامه‌ریزی، ساخت و تکمیل یک خانه جدید در سوئد را محاسبه کنیم، به ازای هر متر مربع به 45398 کرون (4205 دلار آمریکا) نیاز خواهید داشت که این مبلغ در شهر استکهلم، به مراتب بیشتر از شهرهای دیگر سوئد است. بنابراین اگر قصد مهاجرت و خرید خانه در سوئد را دارید، باید بدانید قیمت خانه در سوئد به کرون حدود 53500 می‌باشد که در صورت داشتن شغل و درآمد ثابت می‌توانید بخش زیادی از این مبلغ را با دریافت وام مسکن پرداخت کنید.

  هزینه ساخت خانه در سوئد

  آشنایی با بازار مسکن سوئد

  بازار مسکن سوئد به اندازه کافی متنوع است که بتواند طیف وسیعی از ترجیحات و نیازها را برآورده کند. اگر رویای یک خانه بزرگ با حیاط دارید، پس خرید یک ویلا همان چیزی است که به دنبال آن هستید. اگر به زندگی مدرن در شلوغی شهر علاقه دارید، آپارتمان‌های لوکس با بروزترین امکانات گزینه مناسبی برای شما هستند. همچنین در‌صورتی‌که به فضای آزاد و طبیعت زیبای سوئد علاقه دارید نیز، خانه‌هایی که در حومه شهر قرار دارند بدون شک توجه شما را به خود جلب خواهند کرد. وقتی نوبت به خرید خانه در سوئد می‌رسد، موقعیت مکانی اغلب به اندازه خود ملک مهم است.

  مناطق شهری مانند استکهلم، گوتنبرگ، و مالمو زندگی شهری شلوغی را با امکاناتی مانند حمل‌ونقل عمومی، امکانات رفاهی متعدد و طیف وسیعی از فعالیت‌های فرهنگی ارائه می‌کنند. این شهرها قطب‌های پویایی در سوئد هستند که برای کسانی که به محیط‌های شلوغ شهری علاقه دارند، گزینه عالی به حساب می‌آیند. از طرف دیگر، خانه‌هایی که در حومه سوئد واقع شده‌اند، مکانی جذاب برای آرامش و لذت بردن از زیبایی‌های طبیعی است. اما قیمت خانه در سوئد به پول ایران چقدر است؟ با وجود اینکه قیمت ارز و دلار به دلیل برخی تحریم‌ها دائماً در حال نوسان است، نمی‌توان قیمت دقیق خانه‌های سوئد را به تومان بیان کرد. اما در‌صورتی‌که می‌خواهید اقامت سوئد از طریق خرید ملک را دریافت کنید، برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید!

  روندهای فعلی بازار مسکن در سوئد

  درک نبض بازار مسکن سوئد می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی در تصمیم شما برای خرید یک خانه تاثیر بگذارد!  به‌طور‌کلی، سوئد دارای یک بازار ملک با ثبات با نرخ رشد نسبتا ثابت است. با این حال، قیمت‌ها در مناطق شهری محبوب و مناطق توریستی می تواند به‌طور قابل‌توجهی بالاتر باشد. برای مثال قیمت ملک در سوئد و استکهلم به طور میانگین 9239 دلار در هر متر مربع و 6279 دلار در هر متر مربع در مرکز گوتنبرگ و 3261 دلار در مالمو است که با توجه به مناطق شهری و امکانات خانه می‌تواند این مبلغ متغیر باشد.

  بازار مسکن سوئد همچنین می‌تواند فصلی نیز باشد؛ به این معنا که معمولاً در طول بهار و اوایل تابستان املاک بیشتری در دسترس است و تقاضا نیز برای خانه در سوئد کمتر است. بنابراین قبل از اقدام به خرید ملک، بهتر است روند بازار را زیر نظر داشته باشید، تا خانه مورد نظر خود را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  ملاحظات قانونی خرید مسکن برای اتباع خارجی

  قبل از اینکه در مورد خرید خانه در سوئد رویا پردازی کنید، اجازه دهید در مورد جنبه‌های قانونی خرید ملک برای اتباع خارجی صحبت کنیم. به‌طور‌کلی هیچ محدودیتی برای اتباع خارجی برای خرید ملک وجود ندارد و شما با داشتن سرمایه کافی و شغل مناسب می‌توانید خانه مورد نظرتان را در هر نقطه‌ای از این کشور به راحتی خریداری کنید. اما قبل از آن باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • شماره شناسایی شخصی سوئدی: پس از مهاجرت کاری به سوئد، برای انجام هر کاری در این کشور از جمله خرید خانه، به یک شماره شناسایی شخصی‌ سوئدی”personnummer” نیاز دارید. این شماره شناسایی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید حساب بانکی باز کنید، وام مسکن بگیرید و حتی برای خدمات آب و برق ثبت نام کنید. دریافت این شماره معمولا شامل ثبت نام در اداره مالیات سوئد (“Skatteverket”) و ارائه مدارک لازم مانند گذرنامه و مدرک اقامتی است که توسط اداره مهاجرت سوئد برای شما صادر می‌شود.
  • برخورداری از پیش نیازهای مالی: بدون شک برای اینکه توجه فروشندگان و مشاوران املاک را جلب کنید، باید وضعیت مالی مناسبی داشته باشید. داشتن سابقه اعتباری مثبت در سوئد برای خرید خانه ضروری است و بر تاییدیه وام مسکن تاثیر می‌گذارد.
  • دریافت کمک مالی: هنگامی که مقدمات مالی را تعیین کردید، زمان آن رسیده است که گزینه‌های وام مسکن را بررسی کنید. چندین بانک و موسسه مالی تاسیس شده در سوئد مانند Swedbank، SEB، Handelsbanken و Nordea وجود دارد که هر کدام انواع طرح‌های وام مسکن متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌کنند.
  • پیش‌پرداخت مبلغ خانه: پس از اینکه خانه مورد نظر خود را انتخاب کردید، معمولاً باید حداقل 15٪ از کل قیمت ملک را پیش‌پرداخت کنید. این پیش پرداخت نه تنها مالکیت ملک را تضمین می‌کند بلکه بر نرخ وام مسکن شما نیز تاثیر می‌گذارد. پیش‌پرداخت بالاتر می‌تواند منجر به شرایط وام مسکن مطلوب‌تر شود، بنابراین اگر شرایط مالی خوبی دارید، بهتر است حداقل 15% از مبلغ کل ملک را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده بپردازید.
  شرایط خرید خانه در سوئد برای خارجی‌ها

  املاکی‌ها و پلتفرم‌های آنلاین برای خرید خانه در سوئد

  اکنون که از قیمت خرید ملک در سوئد مطلع شدید و توانایی مالی برای خرید خانه را دارید، نوبت به پیدا کردن خانه مدنظرتان می‌رسد! در این عصر دیجیتال، پلتفرم‌های آنلاین متعدد می‌توانند به جستجوی بهتر و اسان‌تر خانه کمک کنند. وب‌‌سایت‌هایی مانند Hemnet.se گنجینه فهرست‌هایی هستند که می‌توانید بر اساس مکان، اندازه، قیمت و بسیاری ویژگی‌های دیگر خانه مورد خود را پیدا کنید. اگر می‌خواهید خانه‌های سوئد را به صورت حضوری ببینید، کمک گرفتن از یک مشاور املاک می‌تواند گزینه بهتری باشد تا جزئیات دقیق‌تری از خانه را مشاهده کنید و تصمیم عاقلانه‌تری بگیرید. 

  بازدید حضوری از خانه‌های سوئدی، فرصتی است که در ملک قدم بزنید، فضا را احساس کنید و حتی با همسایگان ملاقات کنید. بنابراین بهتر است قبل از نهایی کردن پروسه خرید خانه در کشورسوئد، حتما برای یک بار هم که شده از خانه مورد نظرتان بازدید کنید!

  اقامت سوئد با خرید ملک

  بسیاری از افراد تصور دارند که با خرید املاک و مستغلات در هر کشوری می‌توانند اقامت دائم آن کشور را دریافت کنند، د‌ر‌حالی‌که اینچنین نیست. خرید خانه در کشور سوئد صرفا یک سرمایه‌گذاری است و با خرید آن ویزا و اقامت دائمی برای شما صادر نمی‌شود. بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سوئد را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از طریق تحصیل در سوئد، جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از سوی یک شرکت معتبر و یا داشتن تخصص در یکی از شغل‌های پردرآمد در سوئد، به این کشور جذاب مهاجرت کنید. علاوه‌بر مهاجرت تحصیلی و ویزای جاب آفر، امکان مهاجرت کادر درمان به سوئد نیز وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کادر مجرب موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن پایانی

   

  یکی از دغدغه‌های اصلی مهاجران ایرانی که اقامت دائم سوئد را دارند و یا قصد دارند برای اقامت دائم و شهروندی این کشور اقدام کنند، خرید خانه در سوئد است. در سال‌های اخیر نیز به دلیل افزایش تقاضا، نرخ مسکن به‌طور قابل‌توجهی افزایش داشته و قیمت خرید خانه در سوئد نیز روند صعودی داشته است. با این حال به دلیل حمایت مالی و وام‌های مسکن که برای خرید خانه به متقاضیان تعلق می‌گیرد، پروسه خرید خانه در سوئد چندان پیچیده نیست و تنها به مهارت‌های مذاکره‌ای شما و اعتبار و مبلغ حساب بانکی‌تان بستگی دارد. اگر شما هم به عنوان اتباع خارجی سوئد قصد خرید ملک در این کشور را دارید، می‌توانید کل فرایند خرید ملک را به موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد بسپارید.

  سوالات متداول

  خرید خانه درکشور  سوئد چه مزایایی دارد؟

  خرید ملک در سوئد یک سرمایه‌گذاری مطمئن است. ثبات اقتصادی قوی، هزینه‌های پایین زندگی، فرصت‌های شغلی و کیفیت و رفاه بالای زندگی از جمله مزایایی هستند که با خرید ملک و اقامت در این کشور از آن‌ها بهره‌مند خواهید شد.

  قیمت خانه در سوئد به تومان چقدر است؟

  به دلیل نوسانات قیمت ارز نمی‌توان قیمت دقیق خرید خانه در سوئد را به تومان بیان کرد، اما به‌طور میانگین قیمت خرید ملک در استکهلم 9239 دلار در هر متر مربع، 6279 دلار در گوتنبرگ و 3261 دلار در مالمو است که با توجه به منطقه و امکانات خانه این مبلغ متغیر خواهد بود.

  آیا مهاجرت و اقامت به سوئد از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است؟

  خیر، در حال حاضر امکان مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک وجود ندارد و متقاضیان تنها می‌توانند به صورت تحصیلی، کاری و ثبت شرکت در سوئد، اقامت این کشور را به صورت موقت دریافت کرده و سپس با خرید ملک آن را به اقامت دائم تبدیل کنند.

  آیا پیدا کردن ملک در سوئد آسان است؟

  بله، پیدا کردن خانه مناسب در سوئد با توجه به وب‌سایت‌های موجود مانند  Hemnet.se بسیار آسان است.

  مقالات مرتبط

  خرید و قیمت خانه در سوئد

  خرید و قیمت خانه در سوئد

  خرید و اجاره خانه پس از مهاجرت به سوئد احتمالا دغدغه بسیاری از ایرانیانی است که برای کار یا تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند. با توجه به رفاه اجتماعی بالا، امکانات تحصیل و شغلی، آب و هوای مساعد و...

  ثبت شرکت در سوئد

  ثبت شرکت در سوئد

  یکی از سرمایه­گذاری­های جذاب در سوئد، ثبت شرکت در این کشور می­باشد. برای ثبت شرکت در یک کشور خارجی باید به قوانین کاری و همچنین موقعیت استراتژیک آن کشور برای بیزینس شما آگاه باشید. در این مقاله قصد داریم مطالب...

  نظرات کاربران